Radio programma Chirurgen wisselen schat ervaringen uit Veel lof voor Nederland Schapen door oorlogsgas gedood Bijdragen van rijk voor hengelsport Frits van der Poel: Laat de mensen praten Lücke teleurgesteld in coalitiegenoot Aftreden niet uitgesloten Gorry wil je een stuk kaas* uit het vuistje Vlooienspel in Romeinse Opera ff/aAnêcke PAGINA 2 DE IJETDSE COURANT MAANDAG 25 MAART 1968 Barnard-Wisjnevski-Brom DEN HAAG (A.N.P.). Drie deskun digen op chirurgisch gebied, de Rus prof. Wisjnevski, de Zuidafrikaan dr. Marius Barnard broer van de hart chirurg en de Nederlander prof. dr. A. G. Brom, hebben zaterdag in Den Haag van gedachten gewisseld over de vraagstukken van harttransplantaties. Prof. Wisjnevski kreeg b(j die gelegen heid aan de hand van kleurendia's een exposé over het gehele op minuten en seconden afgemeten proces van de tot dusverre enige geslaagde harttransplan tatie In het Groote-Schuurziekenhuis te Kaapstad. Daarbij werd een aantal nieuwe in zichten naar voren gebracht: de voor keur gaat uit naar het hart van een donor, die jonger is dan 25 jaar; de beste middelen, die afstoting van het getransplanteerde orgaan moeten voor komen, zijn in Nederland en in Frank rijk ontwikkeld en tenslotte is het vol komen duidelijk geworden, dat de eerste transplantatiepatiënt. Wasjkansky. niet is overleden aan afstoting van het nieu we hart, maar aan de gevolgen van een beeninfectie, die zich, als gevolg van toediening van anti-afstotingsmiddelen, vrijwel ongehinderd in vitale organen (longen en lever) kon verspreiden. In Zuid-Afrika stelt men thans een onderzoek in naar de mogelijkheid van harttransplantaties bij jonge mensen met acute hartinfarcten, bij leden van een Bantoestam, waar een bepaalde hartziekte veel voorkomt en bij kinde ren met aangeboren hartafwijkingen. SALT LAKE CITY (AP) Gouver neur Calvin L. Rampton van Utah heeft verklaard, dat de dood van ongeveer 6400 schapen veroorzaakt is door gehei me proeven van het Amerikaanse leger met chemische oorlogsvoering. De schapen zouden het slachtoffer zijn geworden van een giftige substantie, die uit de lucht was gekomen afkomstig was van de Dugway-proefterreinen van het leger. De vorige week begonnen de schapen te sterven in Skull Valley, een woesfijnachtig gebied 80 km ten zuidwes ten van Salt Lake City. De geheime proef terreinen liggen op 50 km ten westen van Skull Valley. Het leger heeft op 13 maart, de dag voordat de dood van de schapen intrad, proeven genomen met •en dodelijk zenuwgas. De schapenhouders staan voor het grote probleem wat zij met de karkassen moeten doen. De schade wordt op 300.000 dollar geschat. Waarschijnlijk zullen de schapen worden begraven als er een plaats is gevonden waardoor geen enkele vorm van leven of water gevaar Afwijzing van medezeggenschap „gevaarlijk" GELEEN, (A.N.P.) „In wezen is aan de machtsverhoudingen in de structuur van de onderneming nog weinig veran derd sinds de t(jd waarin de eerste N.V.'s werden opgericht. Geld blijft nog steeds de belangrijkste voorwaarde voor zeggenschap. Erger nog is, dat die struc tuur door velen met hand en tand wordt verdedigd als de enige juiste rechtsvorm. Elke poging tot verandering wordt door menigeen beschouwd als een onrecht matige aanslag, als een aantasting van eigendomsrechten, als een ondermijning van het gezag. De christelijke vak beweging protesteert daarentegen met klem, want de tegenwoordige structuur is niet gebouwd op recht, maar op machtsposities uit het verleden". Dit verklaarde de voorzitter van het Christelijk Nationaal Vakverbond, de heer J. van Eibergen, in Geleen op een bijeenkomst ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de protestants- christelijke mijnwerkersbond. Hij stelde, dat het de vakbeweging gaat om een democratisering in die zin, dat ook de werknemers een volwaardige rol spelen de bedrijfsgemeenschap, waarin zij werken: niet om een gevecht, maar om samenspel. Het afwijzen van een der gelijk „bondgenootschap" is dom, zo zei de heer Van Eibergen, want dat kan er alleen toe leiden dat de tegenstellingen groter worden en dat er een sfeer van verbittering en wantrouwen ontstaat. Dat is een gevaarlijke weg, waarmee de rust en de goede gang van zaken in het be drijfsleven allerminst zijn ingediend, al dus de CNV-voorzitter. DEN HAAG (ANP) Onder zekere voorwaarden kunnen sportvissersorgani saties, die met eigen middelen en met bevorderen, ook dit Jaar voor een over heidsbijdrage in aanmerking komen. derlngsregellng is van toepassing op projecten ter verbetering van het viswa ter. Bovendien kunnen andere verbete- -8az n« WP 'Sf iqoaJsjA ;aq do apuaqqaq van een hengelsportvereniging of federa- worden verleend voor viswateren, waar- teringen financieren, die de hengelsport maart 1968. Bijdragen zullen slechts gen huurder of eigenaar is. De finan- Dit blijkt uit een beschikking van de minister van de Landbouw en Visserij, gepubliceerd in de staatscourant van 20 ringen, waardoor de mogelijkheden tot uitoefening van de sportvisserij worden bevorderd, voor een financiële tegemoet koming in aanmerking komen. De verbetering moeten „de belangen van de sportvisseri) in algemene zin" dienen, hetgeen kan inhouden, dat de viswateren ook voor sportvissers-niet-le- den van de vereniging toegankelijk zul len moeten worden. Naast deze algemene voorwaarden is de directeur-generaal voor de voedsel voorziening en de visserijen gemachtigd, bij de verlening van de bijdragen voor waarden te stellen. De verenigingen van sportvissers en federaties van hengelsportverenigingen moeten hun aanvragen met omschrij ving van de verbeteringsprojecten, kos tenraming en opgaaf van eigen financie ring, alsmede het bedrag dat door der den is of zal worden bijgedragen, uiter lijk 31 augustus 1968 hebben ingediend bij de directeur van de visserijen te Den Haag. Prof. Wisjnevski sprak zijn bewonde ring uit voor de Nederlandse methoden bij het vervangen van hartkleppen en zei, dat de in Nederland ontwikkelde vervangingskleppen van kunststof en van dood menselijk hartklepweefsel aanzienlijk beter zijn dan soorten die elders in de wereld worden toegepast. Zowel hij als dr. Barnard hadden bij zonder veel interesse in het TNO-insti- t*iut te Rijswijk, dat proeven doet op het gebied van orgaan- en huidtrans plantaties. De bijeenkomst was gearrangeerd door prof. Brom, die tevens als tolk optrad tussen de Engels sprekende Bar nard en de Duits sprekende Rus. Vanavond nieuw programma (Van onze radio- en tv-redacteur De KRO start vanavond een nieuw televisieprogramma, met voorlopig sflechts de naam van de presentator, Frits van der Poel, als titel. In de KRO-gids staat er met heel kleine lettertjes als toevoeging onder: „Laat de mensen praten". Waarschijnlijk heeft de persoonlijkheid van televisie journalist Van der Poel wel zó veel aantrekkingskracht, dat hij het ge makkelijk kan opnemen tegen „The Big Shot", een Bogartfilm, die onge veer tegelijkertijd op „twee" wordt vertoond. Tenslotte zijn er al heel wat films met deze acteur op de buis geweest en staan er nog heel wat op het programma. Frits van der Poel is, toen bekend werd dat hij een eigen programma kreeg, heel wat keren geïnterviewd. Uit al deze verhalen kwam steeds weel de opzet van het programma naar vo ren: de mensen laten praten, gewone mensen via het machtige medium te levisie naar voren halen. Het program ma bestaat uit: 10 minuten ingezonden brieven, een interview van 24 minuten altijd geënt op de actualiteit en tenslotte mensen in 't nieuws (actueel of niet zo actueel). De uitzending duurt vijftig minuten en gaat met publiek en al „live" de lucht in. Het eigen programma betekent voor Frits van der Poel wiens image ook voor een groot deel het image van „Brandpunt" heeft bepaald niet, dat hij geheel en al uit deze topactualitei- tenrubriek verdwijnt. „Ik ga er wel minder voor doen", zei hij in een inter view in de VARA-gids, „als je zo'n programma eens per veertien dagen op het scherm wil brengen, heb je daar heel wat tijd voor nodig. Ik ga niet bij Brandpunt weg, maar zal er wel eerder een soort gast worden dan een vaste medewerker". (Ned. I 21.00 uur). Piste Vooraf op „een" een nieuwe aflevering van „Piste", waarin ditmaal een optre den van: The Manetti Twins, komische acrobaten, Les Palacy's, sensationele evoluties in de lucht, Diedler Danion, moderne balance-act; The Dogsi's, wereldkampioenen hondevoetbalThe Ala Hassani Troupe, springnummer uit Noord-Afrika. (Ned. I 20.20—21.00 uur). Bogartfilm Na Coronation Street, journaal en Ach ter het Nieuws, op „twee": „The Big Shot", een thriller uit 1942 met Hum phrey Bogart, Irene Manning en Stan ley Ridges. Korte inhoud: Duke Ber ne (Bogart) heeft er al drie veroorde lingen opzitten. Nu hij is vrijgeko- Jean Fournet dirigeert weer HILVERSUM (ANP) Na een afwe zigheid van vqf maanden als gevolg van een auto-ongeval is de Franse di rigent Jean Fournet sinds maandag weer terug voor het Radio Filharmo nisch Orkest waarvan hü sinds 1961 de vaste dirigent is. Terwijl het orkest de Marseillaise speelde, betrad de dirigent, die zich nog wel van krukken moest bedienen de studio. De programmacommissaris van de NRU, mr. W. Wagenaar heette de heer Fournet welkomen. Een slagwer ker, die zich verkleed had als presi dent De Gaulle, bood bloemen aan. Jean Fournet is vandaag met de repe tities begonnen. Woensdag geeft hij weer zijn eerste studioconcert met het Radio Filharmonisch Orkest. men, moet hij uitkijken voor een nieu we arrestatie, want als hij wéér ach ter de tralies belandt, betekent dat le venslang voor hem. Hij doet alle pogin gen om een baantje te vinden. Als hem dat niet lukt, laat hij zich door een aan tal vroegere vrienden over halen om mee te werken aan een overval. Zijn vriendin Lorna (Irene Manning) poogt hem ervan te weerhouden. (Ned. II 2122.25 uur). SPANNINGEN IN BONN Jean Renoir filmt eindelijk weer eens Jean Renoir, die na „Le caporal éplnglé in 1961 geen nieuwe film meer maakte, gaat over enkele maanden in Parijs beginnen met de eerste opnamen van zijn nieuwe film „Julienne et ses amours", waarvoor hij zelf het scenario schreef. De film zal worden geprodu ceerd door Pierre Braunberger die Jeanne Moreau voor de hoofdrol con tracteerde. „Julienne et ses amours" is het ver baal van een rijkaard die verliefd wordt op «en meisje van plezier. Het verhaal moet worden gezien, aldus Renoir, tegen de achtergronden van de sociale toe standen in Frankrijk gedurende de eeuwwisseling, want in deze tijd speelt d« film zich af. (Van onze correspondent Jan Bouwer) BONN De Wcstduitse minister van Binnenlandse /.aken, Paul Lücke (CDU), speelt met de gedachte om zijn porte feuille ter beschikking te stellen. Hij is zeer teleurgesteld over het besluit van de socialistische coalitiegenote om pas op haar congres in 1970 de gedelegeer den hun mening te vragen over een wij ziging van de Westduitse kieswet. Dit betekent dat de SPD tijdens de huidige zittingsperiode van de Bondsdag aan een kieswetwijziging niet meer zal willen meewerken. Minister Lücke is van mc-ning dat hiermede een van de grondslagen der coalitie is weggevallen. Toen de CDU en Sociaal-Democraten in december 1966 een coalitieregering in Bonn vormden onder kanselier dr. Kicsinger was een van de afspraken dat men nog vóór de algemene verkiezingen van september 1969 een kiesstelsel naar Angelsaksisch Universitair nieuws UTRECHT Aan de rijksuniversiteit ge slaagd voor artsexamen: R. J. G. Slemeltnk, Leldschendam. systeem zou invoeren, waarbij een van de twee grote partijen de regering en de andere de oppositie zou vormen. De Bondsdag van 1973 zou dan voor de eer ste maal volgens dit nieuwe stelsel wor den gekozen. Minister Lücke heeft dit desbetreffen de wetsontwerp klaar en hij was van plan het voor Pasen in te dienen. De SPD-leiding heeft blijkbaar niet de moed om zonder toestemming van haar par tijcongres een beslissing te nemen over medewerking aan deze kieswetwijziging, die in toenemende mate onpopulair is geworden bij vele bondsdagleden, die vrezen onder het nieuwe kiesstelsel hun zetels te zullen verliezen. De parlementaire meerderheid van de CDU-SPD is echter wel zo groot, dat ook wanneer er enige „afvalligen" zijn de vereiste tweederde meerderheid toch wel haalbaar is. In de Bondsdag die in 1969 zou worden gekozen (dus het vol gend jaar), zullen de meerderheidsver houdingen onder andere door de intre ding van de rechts-radicalen en de links radicalen vermoedelijk geheel anders worden en evenmin is het zeker dat de twee grote partijen hun regeringscoali tie zullen voortzetten. Minister Lücke heeft zich zeer Inge- j De ministers Luns en Den Toom hebben zaterdag 'n bezoek gebracht aan het Amerikaanse vliegdekschip Thangri La-2, dat in Napels ligt. De beide bewindslieden stappen juist van de lift af, die hen van het vliegdek naar het daaronder gelegen dek bracht. Indonesië koopt kunstrijst MELBOURNE (Reuter) Indonesië heeft in Australië voor 281 miljoen gul den kunstrijst besteld. Het produkt, be kend onder de naam Rycena 4x, is spe ciaal op de smaak van Aziaten afge stemd en volgens de producenten in alle opzichten gelijk aan gewone rijst, maar het kost de helft minder. Zaterdag ging bij de VARA „Dagje ou der" van start, programma speciaal gericht tot de leeftijdsgroep die men „bejaarden" pleegt te noemen. Is er behoefte aan een dergelijk program ma? Ten dele wèl. Voorzover hef za ken betreft die de groep als zodanig speciaal aangaan, we denken aan on derwerpen als bijstandswet, voorlich ting over gezondheidszorg voorzover het de oudere mens betreft, actualitei ten die van belang zijn. We denken ook bijvoorbeeld aan de lichaamsoefe ningen voor deze groep. We kregen de indruk dat dergelijke on derwerpen in „Dagje ouder" regelma tig zullen worden aangesneden. Dat is nuttig. Normaal komen zo óók wel af en toe aan bod, maar ze zijn dan ver stopt in de achter-het-nieuwsrubrieken en bereiken dan niet steeds de mensen het meeste baat bij kunnen heb- NEDERLAND I (STER- rcclameuitzendingen om 18.55, 19.03, 19.56, en 20.16 uur) NTS 18.50 uur Pipo de clown 19.00 uur Nieuws in het kort CVK/IKOR 19.06 uur Kenmerk KRO 19.32 uur De Flintstones, (kleurentelevisie) NTS 20.00 uur Journaal KRO 20.20 uur Piste, amusementsprogramma 21.00 uur Frits van der Poel, actueel programma 21.50 uur Niemand weet, liedjesprogramma HILVERSUM I NCRV 21.05—21.35 uur Op de goede weg naar de derde wereld?, discussie 23.30—23.55 uur Vers in het gehoor, HV 22.15 uur Steunfonds Practisch Humanisme NTS 22.30 uur Tweede journaal 22.35 uur Sluiting NEDERLAND II (STER- reclameuitzendingen on 18.55 en 20.16 uur NTS 18.50 uur Pipo de clown 19.00 uur Nieuws in het kort VARA 19.03 uur Coronation Street, t.v.-serie 19.52 uur Weer zien, rubriek NTS 20.00 uur Journaal NRU 21.35—22.30 uur: De Jacobsladder concert 23.25—23.55 uur Radiorama, mini-magazine VARA 20.20 uur Achter het nieuws, actualiteitenrubriek 20.45 uur The big shot, film NTS 22.05 uur Tweede journaal 22.10 uur Sluiting Televisie morgen NEDERLAND I NTS/NOT 10.20 uur Van Wilson tot Johnson 10.45 uur Walter and Connie 11.10 uur Alles over gezondheid 11.35 uur Wat heb je er aan en waar haal je 't vandaan 12.00 uur Sluiting RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 12.30, 18.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 16.00, 18.00, 19.30, 22.30 23.55 uur HILVERSUM m Elk uur vanaf 9.00. Minder geloven we in speciale spelle tjes en speciaal amusement. Dat zet de bejaarden onder de kijkers een beetje apart in de geest van: „Het ge wone tv-programma is een beetje moeilük geworden, daarom voor u iets héél gemakkelijks en gezellig ouderwets". Operette en Forsyte Saga zullen de bejaarde wat meer aanspre ken dan Pinter en Moef-ga-ga, maar hij zal in het geheel van de tv-program- ma's precies zoveel stof van zijn ga ding vinden als welke leeftijdsgroep ook. Hem in dit opzicht apart zetten is overbodig en in zijn neerbuigende vriendelijkheid óók een beetje onwel- Dat karakter werd „Dagje ouder" overigens weer een beetje ontnomen, omdat de quiz ,,'t kan nog langer" méér intelligentie vroeg dan bijvoor beeld Gulden Schot of Lou van Burg show. En oude filmfragmenten zijn óók voor niet-bejaarden bést genietbaar. Dat de presentatie werd opgedragen aan Sonja Barend, die het héél aardig deed, was een v.ondst die alles bijna goedmaakte. Omdat het leek aan te tonen dat „Dagje ouder" en „Fenklup" alleen maar nuanceverschillen tonen. Hetgeen nog écht het geval is ook: bijna volwassen of al een tijdlang vol wassen; het ligt dichter bij elkaar dan men vaak denkt. Van de VARA zagen we voorts Ja zuster- nee zuster, het gezellige amu- i sementsprogramma voor volwassenen, dat van de kinderzendtijd wordt afge snoept; Per seconde wijzer, ditmaal extra-spannend, en Achter het Nieuws, dat niet achter het nieuws aanzat, zo als te vaak de laatste tijd. Daarvoor in de plaats een overigens héél boeien de documentaire over de problemen van Nederlandse meisjes die trouwden met Turkse gastarbeiders en in een vreemd land meestal ontgoocheld wer- Van de VPRO zagen we stekelige te genstanders mr. Geertsema en drs. Aarden in een extra-boeiende „Ja, nee, geen mening" en „Liedjes van niemand", teksten van Ernst van Alte- na gebracht door drie vocaal begaafde toneelmensen André v. d. Heuvel, Eric Schneider en Annet Nieuwenhui- zen en één professionele maar inter pretatief zwakkere zangeres, Martine Bijl. Een ongewoon goed liedjespro gramma, excellent in een aantal héél fijnzinnige erotische teksten (met een lichte komedie op „I" was dat echt wel verantwoord!) die wonderwel aan toonden hoe onze taal ook dit genre op moderne wijze toelaat. Voor fijnproe vers, maar voor hen dan ook heel fijn! Gisteren bewees bij de AVRO Corrie Brokken weer eigen kwaliteit in haar show. Ze was overigens niet zo geluk kig met haar gasten. Seth Gaaikema en Henk Elsink kwamen zwak voor de dag cn het medewerkende koor was alleen verdienstelijk op eigen (ama teurs-) niveau. Willeke Alberti's com merciële bijdrage zal het bij de kijkers voortreffelijk gedaan hebben. Conny Stuart óók met haar twee meesterlijke „Heerlijk duurt het langst"-liedjes. De finale léék gezocht maar pakte goed uit. raatje. 19.05 Gee (ADVERTENTIE) voedzaam gemakkelijk lekker r boeken, schrijvers i HILVERSUM II (298 m) AVRO: 18.01 "1.16 Radiojournaal. 18.30 De tafel gevarieerd programma. ling, door A. Baggelaar. NRU: an Vrijmetselaren: Vraaggesprek, lezing i e rubriek: Wat de vrijmetselarij voor m etekent, maconnlek nieuws uit binnen- e ïfonle-orkest, BBC-koor, spreek- lolisten. 22.30 Nieuws. 22.40 Actua- .55 Profiel van Baden Powell (deel 2): jazzmuziek. 23.25 Radiorama: veertien- 8.30 Protestants-godsdienstige 8.45 Sport. 18.52 Taalwenken. 18.55 Lichte muziek. 19.00 Nieuws, weerbe richt en radiokroniek. 19.40 Lichte muziek. :ie-klankbeeld. 20.00 Opera-kro- (402 m) NCRV: ïuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Piano- :ital (gr).: moderne muziek. 7.30 Nieuws 2 Actualiteiten. 7.45 Volksmuziek (gr) Nieuws. 8.11 NCR V-lied. 8.14 Gewijde izlek (gr.). 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de 10.00 Theologiscl sstelijke lleöe- 11.02 Voor de zieken. KRo.- e: gevarieerd pro- jaliteiten). 14.05 School middag ma- Nieuws). 17.00 Overheld*- gazine.14(16.00-16.02 •lichting: Nieuws uit de Nederlandse :n. Spreker: Evert Wouters. 17.10 Voor d AVRO: 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. (8.30 8.35 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. NRU: 9.00 Uitgebreide reportage. 9.40 Mu ziek uit de Middeleeuwen en Renaissance (gr.). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.K Arbeidsvitaminen: populair verzoekplaten- programma. Beekforel (6 ons) in Vecht gevangen (Van onze correspondent) ALMELO In de Overijsselse Vecht is niet ver van Ommen, een beekforel gevangen van bijna 6 ons (42 cm lang). De voor die rivier unieke vis werd aan de hengel uit het water gehaald door J. Mulder uit Hellendoorn, die daar op kopvoorn viste. Forel is een vis die nog niet tevoren in de Overijsselse Vecht werd gesignaleerd. Geen Latijn meer in Italiaanse kerken ROME (AP) De Kerk in Italië heeft gisteren het Latijn volledig uit de mis laten vervallen; een voorschrift van de Italiaanse bisschoppen is van kracht ge worden waarin vereist wordt dat alle delen van de mis in het Italiaans gezegd worden. (11.00—11.02 Nieuws). moderne muziek van Nei ten. 12.26 Mededelingen 1 13.30 De Lichte Muze belicht. 14.30 1 moderne muziek door het Symfonie Orkes van de Japanse radio met solist. AVRO: 15.0 De paarse chevalier, hoorspel. 15.45 Inlei ding tot muziekbegrip, muzikale lezing. 16 or Nieuws. 16.02 Stereo: Blokfluit en klave cimbel: klassieke en moderne muziek. 16.22! Voor de jeugd. 17.15 Dixielandmuziek (gr.). 17.30 Tussen 10+ en 20-: lichte gramm foonmuziek voor de tieners. HILVERSUM III (240 m en FM-kanalen) - VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 NAR: Nederlar se Artiesten Revue op de plaat. lt Nieuws. 10.03 Kllnk-Klaar: zonder nonse (11.00 Nieuws.). 12.00 Nieuws. 12.03 Zor- ro: tienerprogramma. 13.00 Nieuws. 13.03 gevarieerd platenprogramma Jee - Em - Drie. 16.00 Nieuws. 16.03-18. Mix: licht platenprogramma. (17.00 Nieuws BRUSSEL NED. (324 m) 12.00 Nieuw 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weerbericht, nv dedelingen, programma-overzicht en SOf berichten voor de schippers, 13.20 Tafelmi ROME (AP) De Som bovenlijf met potten verf en als wereldleiders ook jeuk De Romeinse critici hadden j het bel canto kwasten op hen afkwamen, krijgen. Opera i schilderachti de stad getrakteerd volgzaam uwelijke portie jeuk. ring De opera begint met hel ontsnappen van een aantal vlooien aan hun trainer en eindigt met een massaU krabpartij, terwijl als hippies geklede gebarenspelers tussen de rijen lopen en bloemen Anderen onderwierpen zich Maar de vrede breekt uit de beschilde- hoofden, v[ hoofden, armen en décolletés met bloemen. De critici waren bijna niem in het afkammen va buitenissige muziek de vlooien verdwijnen. De Het Vaticaanse dagblad spannen voor de kieswetwijziging. Het besluit van het SPD-congres de vorige week in Neurenberg om een beslissing over de kieswetwijziging tot 1970 uit te stellen (en daarmede gelijk even af te wachten welke figuur de partij bij de verkiezingen slaat) heeft Lücke zwaar getroffen. De kwestie komt deze week in het ka binet. Dan valt ook de beslissing over een eventuele demissie van minister Lücke, die al sinds 1959 in verschillende functies lid van de Westduitse regering compositieleer doceert intrige van Italo Calvino, een van de voornaamste Ita liaanse romanschrijvers. Er is rondom deze opera, die De kern van „Ailez hop" dansers dalen van het toneel af en begeven zich tu.« publiek om hun bloemenboodschap te bren gen, terwijl op het toneel d» Amerikaanse sopraan Cathy ciano Berio, die te New York Berberianz het laatste ge deelte van de opera zingt. Componist Berio verdedigde „schande" en „ga terug zijn werk met het betoog, dat het gekkenhuis" riepen, de opera dood is, als de toe- De administratie van d L'Osservatore Romano" n het noemde de voorstelling „Een blijde circusklucht" en de „Mes- sager" schreef: „Verloren tijd en geld". Hi t communistische dagblad „l'Unita" schaarde zich ach ter de toeschouwers, die .Allez hop" heet, première, die tien dagen geleden in het stemmige wereld, Romeinse operagebouw heeft tijdens plaatsgevonden, een e woordenstrijd gevoerd. Sommige geschokte de beproevingen ederwaardlgheden van de nadat de vlooien vernieu- zijn ontsnapt Elektriciens beginnen zich te krabben balletdansers, die met bloot veranderingen wingen". t.v.-uitzending En regisseur Mario Missiroli in hun trainer, a requisiteurs zitten met hun hoog, hun dikke buiken, hun den", liet de administratie minkjassen en hun hals- verbloemd weten, snoeren van een pond". Iers verzocht voortaan pa pieren bloemen uit te delen in plaats van mensen met bloe- „Wij konden al die men te beschilderen. niet rustig lateD „De toeschouwer is heilig en mag niet beschilderd Stationsweg 22 Breestraat 126 Haarlemmerstraat 158 Motorkampioen smokkelde cocaïne STOCKHOLM - Verdacht van smok kel van cocaïne is in Stockholm de vier voudig oud-wereld- en Europese kampioen motorcross. Rolf Tibblin gearresteerd. In een van zijn garages in de Zweed. hoofdstad vond dc politie een voorraad van elf kilo van dit ook in Zweden ver boden genotsmiddel. Deze hoeveelheid vertegenwoordigt op de „markt" een waarde van een kleine vier miljoen Zweedse kronen, ongeveer 2!i miljoen gulden De arrestatie van Tibblin volgde nadat de politie, eerder een 46-jarige Zweed in arrest had genomen, die een belangrijke rol speelde bij de versprei ding van de cocaïne.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2