Semi-profclubs bij uitzondering naar de tweede klas amateurs IN OVERBEZETTE ZAAL STRIJD OM PLAATS VOOR TAFELTENNISTITELS ENNEN VOORPROEFJE IJ OPENING DUINDIGT „Verzetje" bracht zwemploeg succes ieweldige opmars Anton TRANSFER NAAR TIEN MILLE? Bronstring blij met halve buit Verrassingen bij dames noch heren DE LEIDSE COURANT DEN HAAG Semi-profclubs. die aan het eind van dit seizoen willen terugkeren naar het amateurvoetbal, zullen zo mag men aannemen worden ingedeeld in de tweede klasse. Sedert juli 1961, toen bleek dat de sanering van het betaalde voetbal zeer traag verliep, werden de vereni gingen, die het betaalde voetbal verlieten, zonder meer in de vierde en laagste klasse van het zondagamateurvoetbal geplaatst. Het bestuur van de sectie betaald voetbal heeft omtrent de indeling besprekingen gevoerd met de z.g. contactraad van het amateurvoetbal. Dit overlegorgaan, dat onder leiding staat van de voorzitter van het zondagamateurvoetbal, de heer J. J. Egberts, reageerde positief. terugkerende semi-profclubs in de vierde klasse worden geplaatst. Met de contactraad is nog een ander geschilpunt tussen amateurs en semi- profs besproken: de hoogte van de ver goeding die een profclub aan een ama teurvereniging moet betalen indien de profclub een speler van die vereniging contracteert. Momenteel is die vergoe ding ten hoogste 3000 gulden. Bij her haling hebben de amateurs ervoor ge pleit dat dit bedrag zou worden ver hoogd tot 10.000 gulden. Het bestuur van het betaalde voetbal heeft zich bereid verklaard een dergelijk voorstel tegenover zijn leden te verdedigen. Als voorwaarde heeft het semi-profvoetbal gesteld dat dan het gehele jaar een amateur moet kunnen worden aange trokken en nfet, zoals thans, uitsluitend in de transferperiode. Het bestuur van de sectie betaald voetbal heeft in een circulaire aan de clubs gevraagd op te geven welke ver enigingen overwegen terug te gaan naar het amateurvoetbal. De semi-profs zul len op korte termijn hun beslissing ken baar moeten maken. De uiterste datum voor aanmelding bij het amateurvoetbal Lasten zwaarder In de rondzendbrief wordt er onder meer op gewezen dat de financiële lasten met ingang van 1 januari 1969 opnieuw zwaarder zullen worden. Op die datum wordt de verhoging van de omzetbelasting tot twaalf procent door gevoerd. Verder worden de clubs erop attent gemaakt dat afschaffing van de j vermakelijkheidsbelasting voor sport- j wedstrijden voorlopig niet kan worden Aangezien de competitieindeling res sorteert onder het bestuur is het zeer waarschijnlijk dat de wensen van het betaalde voetbal zullen worden ver wezenlijkt. De amateurs zullen echter slechts hun medewerking verlenen als vaststaat dat een aantal clubs van deze gelegenheid gebruik zal maken, zodat er gesproken kan worden van een sane ring. Bovendien is uitdrukkelijk vast gesteld dat het de laatste maal is dat wordt afgeweken van het principe dat Mereveld Startpr(js (2140 m): 1. Guustaaf l'an onze paardesportmedewerker) ASSENAAR Nu vrolijk zonnestraaltje, zaterdagmid- op de openingsmeeting van Duindigt. enpaarden waren niet direct in getale opgekomen, m igd het eerste drietal nd als voorproefje te accepteren. ippy Jinks en Peeier liepen er in de de hoogste klasse direct een gat bij de linkerbocht was hun spel ;n toen kwam Verona Wendy sterk heel gemakkelijk met vele lengten dre Bramo begon zijn en het met een zege na strijd met rant, die even scheen door te gaan de winst. lferina gebruikte het profijt van de kilo ontheffing voor leerling- v. d. Berg goed; kwam na de bocht op en vocht een duel met aljo met winst uit. Cin Cin lag ver de buitenkant derde. ;ehoord fraai i deed weer eens op „ongehoord wijze zijn plicht. Hij won met tig meter handicap, na een geweldige ran Dave Fez die geleid heeft start tot een paar meter voor de p. Toen had Anton hem te pakken, heelde het weinig. Aristo Scotch was RIJSWIJK Hoewel de regelmatige afwerking van het damtoernoot om de RUswUktrofee nog steeda te wen sen overlaat zaterdag bleek dat waren uitgesteld valt er voldoende te heieven aan spanning en onver wachte wendingen. De Hagenaar Boog nam de leiding omdat do partij SijbrandsF. Ivens niet werd gespeeld. Dit duo staat met slechts een punt achterstand, relatief beter dan Boog. Van de beide ver togen woordigers van het Leidse dam- district, Varkevisser en Bronstring, die nog een rol spelen in de strijd bovenaan, verspeelde Bronstring een kostbaar punt aan hekkesluiter Van Zuijlen. En hij mocht blij zijn dat het daarbij bleef! Van der Staaij werd het slachtoffer van een damcombinatie van Boog, terwijl Wecrheijm zeer snel met de falende De Hardt afrekende. Tevoren had Weerheijm zijn achterstallige partij met Sijbrands gespeeld. Na een uitstekend begin, met een kansrijke omsingeling, koos Weerheijm een speelplan dut hij achteraf zou be treuren. Feilloos legde Sijbrands de vijandelijke zwakke punten bloot en via een onstuitbare aanval op het centrum veroverde hij de beide pun ten. De uitslagen waren: H. M. de Hsrdt—J. C. Weerheijm siaalj—F. H. Boog »-». Ingehas Sijbrands—Weerheijm J0. De stand luidt. Hoog 10 uit 7, F. Iv« mi Sijbrands 9 uit s. Bronstring uit Uitslagen B-toemool: H. L Simons Jr.— I. i'asschu-r 0—C. Vorselman J. Roo- tenburg O—2: C. de Groot—G. Leroy iltgest.C. Cerbranda—G. C. Winkels 1-fl; M. P. M. van de Graaf—C. v. Belle 1—1. Ingehaald: Leruy—Van de Graaf J-O. PasschK-r (Katwijk) leidt met II uit 7 voor de Delftena.ir Roor.enburg met jersen Hilversum sterk bezet onze paardesportmedewerker) SN HAAG Hilversum heeft d slecbts zeven koersen, maar lijn fors bezet z.oclat bijvoorbeeld de trio's best eens uitbetalingen kun- teven. de koers voor de hoogste klasse Wagenaar jr. de keus uit Bretteur Amigo. Dat kan enige garantie te meer omdat senior wel de ilijvende zal rijden, wat vaak het 't heeft van een schild. Carlos moet van tamelijk ver komen, lals Fred Walker en C. Alkestis van zijn koers van vorige week lijkt mogelijk, dat Eulogie II weer eens winnen. dit gezelschap kan hij bij een beet- ;oed gedrag vooraan zijn. zeven uur is de eerste start in olgende programma. cuRhclprijs (2000 m.. autostart, trio): George van Rhea - Fils du d'or - Flipsen. Outsider: Gilia van lel. nsboomprijs (2000 m., eerste afd. •start): Gert Jan - Gebade Hollan- Gregorius. Outsider: Gambler Lairesseprüs (2000 m, auto- Fietje Princess - Farm Lady - Hent Narciso. mbrandtprijs (2000 m„ met trio): Wagenaar jr. - Carlos Pluto - C. •stis van E. Outsider: Fred Wal- 'uginpriis (2400 m„ autostart): 'gie II - Darling Adrie V - Duveltje Akerendam #oropprijs (2000 m.. autostart, voor ingen, met trio): Dartel - Fernan- Hanover - Empereur CH. Outsider: and. '"•boomprijs (tweede afdeling): Stal endoorn (Freule CH en Edeldame) avin Rita W - Fiona Axkit. In de Welkomprijs op Duindigt ging het A SCHIEDAM Het Nederlandse davis- cupteam. dat in de eerste ronde uitkomt tegen Spanje, wordt dit jaar geleid door Mets-directeur Hans van Dalsum. Van Dalsum was ook reeds Ilaviscupaan- voerder in 1965. Willem Brruking, die de ploeg leidde in 1966 en 1967, heeft zich niet beschikbaar gesteld wegens inten sieve bemoeiingen met het wielrennen. Het is bekend dat Van Dalsi zonder weinig vrije tijd beschikt. Voor de Spanje en de daaraan vooraf gaande oefenwedstrijd heeft de aanstaan de werkgever van Tom Okker c.s. zich echter kunnen vrijmaken. Tevens weid gisteren in Schied; voorlopige Daviscupploeg bekendgemaak Deze bestaat uit Tom Okker. Jan Hajer. Evert Schneider. Peter Soeters, Fred Hemmes en Jan Hordijk. Wat de n< van 2 der belangrijkste gegadigden de plaats naast Okker betreft, was d lectie nogal prematuur. Evert Schneider heeft nog geen toestemming ontvangen van de militaire autoriteiten, terwijl de opstelling van Jan Hajer berust op oude afspraak. In de nacht van donder dag op vrijdag overleed echter Jans oudere broer Maarten aan de gevolgen van een auto-ongeluk. Deze beheerde voor Jan Hajer diens Eindhovense sport school en de kaas bestaat, dat deze droe ve familieomstandigheden een eind zullen maken aan de tenniscarrière van de Ne derlandse oud-kampioen. SCHOUTSEN VERGAT AAN TE TIKKEN WARSCHAU De nederlandse zwem ploeg stond gisteravond in Warschau een beetje verbaasd tegen zijn eigen prestaties aan te kijken. Van dergelijke tijden had men zelfs niet gedroomd. Zo wedstrijden van Minsk, zag het team de open Poolse kumpi- ïsehappcn. die gisteren in de Poolse hoofdstad begonnen, meer als een ver zetje en toen vrijdag en zaterdag hij de training bovendien bleek, dat het 25 eter bad in het paleis van cultuur en rtcnschap er een van hel „zware ort" was. geloofden men het hele maal wel. .luist daarom wellléht. wer- tocli Vooral Bob Schoutsen sprong eruit met zijn 2.15.0 opde 200 meter rugslag. De stoïcijnse, zich soms niet zijn lange armen en benen nauwelijks raad weten de Amsterdammer, was er echter hele maal niet blij mee. Hij tenslotte wist misschien wel het beste hoe dicht een nieuw Nederlands record binnen zijn be- Porsche beheerste uithoudingsrace SEBRING De Westduitser Ilans Hermann en de Zwitser Jo SlHert heb ben zaterdag in een Porsche 907 de twaalfuursracr van Sebring "n uithou- dingsrit op het vliegveld van Sebring (Florida) overtuigend gewonnen. Ook de tweede plaats was voor een Porsche, de Engelsman Vic Klford. winnaar i irlo. de afeltei YUGHT In de sporthal in Yught organiseerde de NTTB gisteren een aantal zevenkampen als selectie voor de Nederlandse tafeltenniskampioenschappen, aanstaande zondag. Daar verschillende spelers het hadden laten afweten, o.a. Onnes en v. d. Bergta en liet gehele SVE-team uit Utrecht (dat nog in Praag verbleef), werden enige zevenkampen tot zeskampen gereduceerd. Helaas bleek, dat met tien tafels de zaal overbezet was, zodat vooral de- spelers en spcel- i sters met een verdedigend speltype ernstig gehan- dicapt werden door ruimtegebrek. Bovendien was de lichtval dusdanig, dat de spelers die naar de zon zijde moesten kijken van alles zagen, maar het minst het witte balletje. Verder waren spelers en bezoekers I voor een verfrissing aangewezen op het dichtstbU- gelegen horecabedrijf. Deze minpunten zetten echter geen domper op het enthousiasme van de 38 heren, die in zes poules waren ingedeeld en de 26 dames, die in vier groepen streden. Bij de dames waren er geen verrassingen. Voor het eindtoernooi plaatsten zich reeds eerder de nummers 1 tot en met 4 van de strijd om de Limburg Coupe- De eerste drie van elke poule die gistermiddag werd gespeeld plaatsten zich daarbij. Dat werden de dames 1. R. Bogmans (ongesl.); 2. R. Smits; 3. Van Ger- dingen-Dlnk; 1. V. v. d. Laan (ongesl.); 2. M. Eist- geest; 3. A. Koek; 1. A. Wynia; 2. M. Nielen; 3. M. Schuitema; 1. M. van Ruiten; 2. H. Broxterman; 3. H. van Uncn. Aangezien Ursula Stulemeijer-Artz, die reeds via de Limburg Coupe geplaatst was, zich uit de wedstrijd sport heeft teruggetrokken, is haar plaats vrijge komen. Bondscoach Dusan Tigerman zal daarvoor een keuze doen uit de nummers vier. Moeilijker plaatsen. Buitengewone verrassingen bleven echtér uit. De uitschieters waren dat de Hagenaar Henny Stolk international Carel Deken versloeg, de Leide- naar Gerard Bakker verloor van dc Brabander Jan Huiskens en de Hagenaar Peter Joëls verloor toch wel verrassend van de („onbekende") Limburger L. Jansen. Stolk bleef in zijn poule zelfs ongeslagen, zodat de duidelijk „teruggekomen" Hagenaar als eerste eindigde. Carel Deken werd goede tweede. Peter Joëls werd tweede achter Wim Schonemeyer, die ongeslagen bleef. Naar eindtoernooi Ook de Leidse speler Gerard Bakker, die eveneens bij de Haagse afdeling behoort, plaatste zich met slechts één verliespartij tegen J. Suiskens, die goede tweede werd. De resultaten in de andere poules waren: J. van Hummel (ongesl.); 2. H. Habes; 1. Reineckc (ongesl.); 2. L. Zandvliet; 1. M. Colthof (ongesl.); 2. N. van Slobbe. Deze spelers plaatsten zich dus, evenals reeds eerder de nummers 1 tot en met 4 van de NTTB-Cup. voor het eindtoernooi om het Nederlandj kampioenschap. i het negende uur van de strijd die door 50.000 toeschouwers werd bij gewoond, lag de Ford van de Australiër Paul Hawkins op de tweede plaats, tot wleldefect hem naast de baan te recht deed komen. Hawkins gaf de schuld i het ongeluk aan de twee vrouwe lijke deelneemsters: „Die reden of ze naar een begrafenis gingen." Een van die dames was de Nederland se Liane Engeman, die met de Ameri kaanse Janet Guthrie het Juvelinteam vormde. Gedurende de kwalificatie)-onde werden de meisjes negenenzestigste van de zeventig deelnemers, „Wij zijn erg langzaam, maar het gaat fijn. Sommige knullen doen een beetje vervelend op het circuit. Ze houden niet van vrouwen in de race en tonen dit door scherp te passe ren of iets dergelijks. Hawkins bijvoor beeld deed dat bij ons en ging zelf de baan uit". Siffert en Hcrmunn legden tweehon derd zevenendertig ronden af, een ronde minder dan het wedstrijdrecord. Ze had den een voorsprong van meer dan ne gentig kilometer op hun stalgenoten El- ford en Neerpasch en ruim honderd der tig kilometer op de Amerikaunsc-Cana- dese combinatie Donohue-Fischer, die derde werd. Met een totaal van achttien punten heb ben de Porsches een vrijwel niet meer In te halen voorsprong genomen in de strijd om het wereldkampioenschap voor sportwagens. reik had gelegen Tot de 175 meter-lijn was alles gemakkelijk en goed gegaan. Toen echter kwam het fatale moment, dat hem overigens niet de zege maar wel een Nederlands record kostte en dat hij later als volgt beschreef: „Ik weet niet precies hoe het kwam. Zoiets ge beurt me nooit. Zonder dat ik had aan getikt, was ik gekeerd. Dat besefte ik echter eigenlijk pas toen ik al had af gezet. Ik wist, dat ik gediskwalificeerd zou worden als ik door zou zetten, dus keerde ik terug, tikte aan en draalde voor de tweede keer. Dat grapje heeft me twee drie seconden gekost en dat is erg jammer. Ik had het Nederlands record op zo om en nabij de 1.12 ge bracht Overmacht Ook op d. rugslag bij de duim-.-, was de Nederlandse overmacht groot. Coby Buter, Coby Slkkens en Bep Woeteling voerden een felle strijd om de eerste plaats, die tenslotte door eerstgenoem de In de goede tijd van 1.09.7 werd ge wonnen. Coby Sikkens. die op de laatste meters geen verweer had tegen de tem poverhoging van de Utrechtse zwem- bondsecretaresse, werd tweede en Bcp Weeteling .Ik gleed op de keerpunten telkens uit" derde. Op de 200 meter vrije slag heren zwom Elt Drenth een uitstekende race. Tot op de 150 meter hield hij zich verre van de verbeten strijd tussen de Polen Vla dislav Wojtakajtis en Andrzej Salapski. Toen echter vond hij de tijd daar ge komen om aan te vallen. Met Johan Schans in zijn kielzog, stoomde de Utrechter in een rush naar de kop, die hij reeds binnen 25 meter had bereikt De laatste baan was een kwestie van verdedigen en dat ging Drenth prima af. Schans had echter geen verweer te gen de felle attaque van Wojtakajtis en tik ie als derde aan. Nel Bos was gisteren het meest suc cesrijke lid van Kcrkhoventi equipe. Zij stond twee keer op de hoogste trede van het ereplat form. Eerst nadat zij de 50 meter vrije slag (een overigens incou rante afstand, die op internationale wed strijden bijna nooit op het programma voorkomt) in 28,2 had afgeraasd en ver volgens na haar zege op de 200 meter vrije slag In de goede tijd van 2.17,0. Succes compleet Mirjam van Hemert en Dolly Maa- nemun maakten op het laatste nummer het Nederlandse succes compleet door als tweede en derde .mn te tikken. Op de 40» meter wisselslag dames tenslot te had Hennie Penti-rman geen enkele tegenstand. Dit weerhield de Amster damse er overigens niet van de klokken op een goede tijd, 5.24.8 te laten stil staan, nadat het er even op had gele ken. dat zij in de tijd van 5.20 zou uit komen. Nadat gebrek aan tegenstand onder vond echter niet alleen Hennie Penter- man naar ook een groot aantal leden van de Nederlandse ploeg en daarom sloeg de opmerking van Ada Kok: „Ik vind dat we hl>t In dit zware had zon der strijd geweldig zwemmen" de spij ker eigenlijk precies op zijn kop. ROUEN Raymond Poulidor heeft gi-teren een wegwedstrijd op het circuit van RouenLe* Essarts gewonnen. Pou lidor was een van de renners, die on middellijk na het startschot van deze wedstrijd over 223 km, deelnam aan een ontsnapping. Anquetil, die de goede vlucht miste, stapte halverwege dc wed strijd af. De uitslag is: 1. Poulidor 6 uur 5 min. *3 sec., op 2 seconden. 2. Jourden, op 1.31; 3. Pingeon op 4.36; 4. Bollone,; 5. Izier (allen Frankrijk).

Leidse Courant | 1968 | | pagina 11