VOLKSWAGEN FESTIVAL VW1200 f995.- elastingbetaler zal met honderd ailjoen over de brug moeten komen SCHREIBER: id-minister ijffels (68) overleden ruerrilla in Rhodesië Hein Jordans maakte evenwichtige keuze KAMSTEEG'S Europees parlement Mansholts melkprijs wordt niet aanvaard Verruiming gemeentelijk belastinggebied Mej. Kessel officieel uit Kamer Flessendans in Londen PARIS Wat doet Europa niet? fERDAG 23 MAART 1968 DE LEID SE COURANT PAGINA 7 L'NSSUM (ANP) Op 68-jarige is overleden ir. F. C. M. Wijf- -minister van Sociale Zaken en at in het tweede kabinet Ger- laatstelijk hoofdingenieur Staatsmijnen. [heer Wijffels heeft als minister ciale Zaken en Waterstaat zitting het kabinet-Gerbrandy te Lon- februari 1945 tot de bevrijding, vele functies die hij heeft ver- :ijn die van voorzitter van de mijn- rieraad te Heerlen, curator van de Delft, lid van de radioraad, lid Prov. Staten van Limburg, ge- eraadslid van Brunssum, voorzit- de Adelbertvereniging, afdeling en adviseur van de Alg. Kunst- Jnie de voornaamste. Hij had van jt 1949 voor de KVP zitting in de Kamer. Bij de verkiezingen van verd hij gekozen tot lid van de Kamer. Hierin had hij' zitting tot JrOI (Reuter) Rhodesische troe- 'ïebben gisteren op de hoofdweg van bury naar de grens met Zambia ersperringen opgericht, om auto's lorzoeken op mogelijke Afrikaanse pllastrijders, die proberen de Rho- e hoofdstad binnen te komen, lactie tegen de guerrillastrijders die Ide bossen in het oosten van het lazwerven, wordt geleid vanuit Ka- gfcisteren werd in Salisbury bekend- /hkt dat er tijdens het nu zes da- ijurende optreden achttien strijders ifcedood. De Rhodesische troepen i tot nog toe twee man verloren, 1 gezegd. Zij zouden grote aantal- iapens van de guerrillastrijders heb- aitgerhaakt. Brabants Orkest In De Doelen A DVERTENTIE) Ook Hein .Jordans blijkt, getuige zijn programmapolitiek de tekenen des tijds te verstaan: op het concert, donderdag door hem met het Brabants Orkest in de Rotterdamse Doelen gegeven, werden twee werken van het ijzeren repertoire Beethovens Tweede Symfonie en Schumanns Pianoconcert omlijst door één zéér oude en een zéér jonge com positie: drie stukken voor kamerorkest van Oirolamo Frescobaldi (15831644)' ter ene, Expressies voor viool en orkest van de Pool Tadeusz Baird, van 1959 daterend, ter andere zijde. Dit beginsel van integratie, waarmee Rosbaud, Maderna en Boulez ona in de Nederlandse concertzalen hebben ver trouwd gemaakt, achten we niet alleen aanvaardbaar, doch ook juist: het laat in de toonkunst de continuïteit horen en verruimt bij het auditorium het muziekbesef. Het komt er slechts op aan het in praktijk te brengen. In dit opzicht hebben we nog al eens teleur stellingen moeten incasseren, omdat de „conventionele" toonkunst in het ge drang kwam. Bij Jordans bleken èn Beethoven èn Baird, dodekafonist (40) in een wereld van een bloeiend, modern Pools muziek leven, met even grote zorg, met even grote liefde behandeld. Beethovens on sterfelijke jonge Tweede Symfonie (1802) werd op bijzonder accurate wtjze weergegeven, met de nodige en vereiste attentie voor de details, echter weer niet zo, dat de grote lijn erin werd ver doezeld. En in de keuze van de vioolsolist van Bairds „Expressieswas htf zeer gelukkig geweest: hier had de eerste concertmeester Pierre Jetteur (40) zich met deze taak belast. Dat had twee voordelen: de dirigent Deense bisschop Erik Jensen heeft zijn eigen dochter in de kerk opgenomen. bisscJwp, die de huwelijken van de prinsessen Margarethe en Benedikte left inngezegend, loopt hier in de kerk van Alsborg naast zijn dochter Inge. pt is de eerste maal in de Skandinavische geschiedenis dat een vader zijn i dochter in de kerk opneemt. kreeg hiermee de beschikking over iemand, die technisch en artistiek tegen de talloze moeilijkheden hier gesteld, volledig was opgewassen. En daarnaast heeft hij over meer repetitietijd kunnen beschikken, dan in soortgelijke gevallen gemeenlijk het geval is, gezien de per manente aanwezigheid van zijn solist! Het resultaat was dan ook verbluffend goed: behoudens een enkele onzeker heid werd hier een uiterst emotioneel, geladen werk op boeiende wijze ge boden; van de mensen op het podium ging daarbij een overtuiging uit: pri maire voorwaarde om het oeuvre van de avant-garde in de concertzaal te doen slagen. Over die drie stukken van Frescobaldi Recercar, Christe-Kyrie, Bergamasca waren we, eerlijk opgebiecht, minder verrukt: Bruna Maderna had deze frag menten bijeengebracht en voor heden daags orkest geïnstrumenteerd. Ons eerste bezwaar gold het onsamen hangende van de drie delen, die in essentie niets met elkaar gemeen heb ben. Bovendien hebben we, 't recht van bewerking erkennend, de wijze waarop niet steeds kunnen bewonderen: de scherpe lijnen, die met een duidelijke profilering de zaal in dienen te komen, waren dikwijls heel vaag. Maar één ding is zéker: ook dit arran gement gaf Hein Jordans kans te be wijzen, dat hij zich over zijn excellente koperblazers mag verheugen. Tussen Frescobaldi en Baird stond Robert Schumann met zijn Pianoconcert in a klein (op. 54; 1839—1847) van Robert Schumann, gespeeld door de Joego-Slavische Dubravka Tomsic. Met grote bekwaamheid, met groot elan, mogen we wel zeggen. Doch, gehoord haar toucher, gehoord ook haar ge- voelsinstelling, kwam het poëtische ele ment hier wel eens in het gedrang. Door het uitgebreide auditorium werd deze presentatie echter, geconstateerd de reacties, ten zeerste geapprecieerd. B. R. ZATERDAG 10-18 UUR - ZONDAG 14-18 UUR VAN DER VALK BOUMANWEG 2 - LEIDERDORP STATENLEDEN Rotterdam mag geen eigen spel spelen in overleg zeehavengebied (Van o e correspondent) MIDDELBURG „Rotterdam moet geen eigen spelletje in het zeehaven- overleg spelen. In een rapport is door al le'partners duidelijk gesteld, dat'VtKtr- nc en Putten ongerept zouden blijven. Nu zal de Rotterdamse havendirecteur 1*os- thuma alsnog willen nagaan of dit ge bied bestemd dient te worden voor de uitbreiding van het Rotterdamse Lndus- trieareaal. Deze suggestie had Rotter dam in het overlegorgaan moeten doen". Dit zei in de vergadering van de Zeeuwse Staten AR-fractievoorzitter J. van Bernekom bij de behandeling van het rapport „Verkenning van enkele as pecten van de ontwikkelingsmogelijkhe den voor zeehavens in het Deltagebied". Ook de voorzitter van de CHU-fractie, de heer C. van der Peijl, zei later, dat Rotterdam het overlegorgaan niet mag negeren. „Zeeland zal toch niet op eigen houtje zonder overleg met de partners een bepaald industrieplan ontwikke len?", aldus de heer Van der Peijl. KAATSHEUVEL (ANP) De schoen fabriek J. de Gouw en Zn. NV in Kaats heuvel. heeft aan het personeel medege deeld dat tot sluiting van het bedrijf moet worden overgegaan. De afwerking van de aanwezige orders zal nog enkele weken in beslag nemen. met een 1e aanbetaling van En die Volkswagen vindt U, mèt alle andere V.W.-modellen, dit weekend bij: KAMSTEEG v. d. Valk Boumanweg 2 Leiderdorp Zaterdag 1018 uur, zondag 1418 uur. Vrees voor lager inkomen van de boeren LUXEMBURG (ANP) Dr. S. L. Mansholt, vlce-voorzitter van de Euro pese commissie, heeft in het Europees parlement onvoldoende steun gevonden voor zijn voorstellen om de richtprijs voor melk terug te brengen van 39 tot 38 pfennig. Het parlement stemde voor een resolutie, waarin die verlaging rede lijk noch verantwoord genoemd wordt. Een poging van de socialisten om de verlaging er wel door te krijgen, maar op voorwaarde dat de opbrengst ervan, ten bedrage van 125 miljoen dollar, dan aan het Europese landbouwfonds ter be schikking zou komen, mislukte. Het par lement sprak zich verder uit tegen be vriezing van de richtprijs voor melk ijaa lurlement is be- paaJcLniu»: ,®cco z ail wel zien," zo druk te de Nederlandse christen-democraat Brouwer, die de resolutie had voorbe reid, het uit. De Nederlander betoogde dat verlaging van de richtprijs wel de- De Gaulle geeft gratie aan 38 mensen PARIJS (AP) President De Gaulle heeft gratie verleend aan 38 personen, die gevangen zaten wegens misdaden, bedreven tijdens de Algerijnse opstand. Onder hen bevinden zich er zeven, die veroordeeld werden omdat zij deelgeno men hadden aan aanslagen op het leven van De Gaulle. De 38 maakten deel uit van de „geheime legerorganisatie", een Europese terroristengroep, die zich ver zette tegen de Algerijnse onafhankelijk heid. Nog slechts enkelen zijn gevan gen, onder wie generaal Raoul Salan. (Van onze parlementaire redactie iEN HAAG De ministers Beernink (Binnen- Ise Zaken) en Wltteveen (Financiën) hebben bij Tweede Kamer het langverwachte wetsontwerp verruiming van het gemeentelijk beiastingge- ingediend. De voorstellen komen neer op hel aljdwijnen van de gemeentelijke grondbelasting en ionele belasting terstond of, naar keuze van gemeenten zelf, uiterlijk 10 jaar na inwerkinglre- van de wet en invoering van een ongelinii- :de gemeentelijke belasting op onroerend goed, ior de zakelijk gerechtigden als voor de ge- ikmakers daarvan. In deze onroerend-gocd-belas- zullen dan ook de huidige straat-, baal-, bouw- In- en assurantiebelasting opgaan. Cultuurgrond land- en bosbouw blijven van de onroerend- d-bclasting uitgezonderd. en ander zal de gemeenten naar raming 300 joen gulden meer inkomsten opleveren, waarvan miljoen gulden ten laste komt van het rijk en 100 joen gulden ten laste van de belastingbetalers, alles ter verlichting van de financiële positie van gemeenten, die hun begi'otingen weer zoveel mo- jk sluitend moeten zien te krijgen. De ministers /el van mening, dat de gemeenten meer nut en tegen elkaar moeten afwegen. Dat gebeurt te weinig. Er komt binnenkort dan ook een sontwerp waarin een verscherpt toezicht van de van Gedeputeerde Staten op de gemeente- rotingen wordt voorgesteld. Motorrijtuigenbelasting iuw is ook het voorstel de provincies bevoegd- te geven tot heffing van maximaal 43 centen op hoofdsom van de motorrijtuigenbelasting. Dit zal gepaard gaan met een verlaging van het ^■ionale tarief van 30 procent. Dit zal naar raming provincies 10 miljoen gulden opleveren. Hierte- süuü wear het vervallen van de provinciale opcenten op de grondbelasting en personele belas ting. Naar verwachting zullen al deze maatregelen voor het eerst in 1969 (gedeeltelijk) effect voor de ge meenten hebben. Overgangsregeling Het wetsvoorstel verschaft over deze materie nog de volgende bijzonderheden. Men gaat uit van het vervallen van alle bestaande gemeentelijke verorde ningen inzake de heffing van opcenten op grondbe lasting en personele belasting. Hierdoor verliezen de gemeenten naar raming 100 miljoen gulden aan mid delen, die door het rijk via het gemeentefonds wor den vergoed en wel door verhoging van het zoge naamde schaalbedrag per inwoner. Tegelijkertijd krijgen de gemeenten dan de bevoegdheid tot heffing van belasting op onroerend goed. Gemeenten die dat wensen kunnen echter middels een overgangsrege ling nog uiterlijk 10 jaar nieuwe opeenten op de grondbelasting en personele belasting heffen legen betaling van perceptiekosten aan het rijk. Zij krij gen dan zoals thans de hoofdsomen van deze belas tingen uitbetaald, voor zover in de gemeente gehe ven. In die gemeenten worden dan voorts tijdelijk rijksopcenten op de grondbelasting en personele be lasting ingevoerd en wel tot het aantal, dat laatste lijk door de provincie in die gemeente werd geheven Iedere gemeente moet nauwkeurig afwegen hoever men wil gaan en zeker de belasting niet naar wille keur gaan verhogen. De hogere opbrengst zal ter zake het onroerend goed in hoofdzaak van de ge bruikers moeten komen, aldus minister Beernink. Hij wijst nog op de mogelijkheid dat grotere ge meenten bepaalde zones kunnen creëren waarin het in betere wijken duurder zal zijn om te wonen en in andere wijken goedkoper. Vermakelijkheidsbelasting In het wetsontwerp is het reeds eerder aangekon digde voorstel tot afschaffing van de vermakelijk heidsbelasting nog niet opgenomen. Daarover moet namelijk nog advies ingewonnen worden van de Raad van State en de raad voor de gemeentefinan- ciën. Deze materie zal te zijner tijd nog in het wets ontwerp worden opgenomen. Zoals bekend is het de bedoeling de vermakelijkheidsbelasting voor biosco pen met ingang van 1 januari 1969 te laten verval len. De vermakelijkheidsbelasting op andere verma kelijkheden vervalt ingaande 1 januari 1979. De ver makelijkheidsbelasting brengt totaal 28 miljoen gul den per jaar op, waarvan de bioscoopbelasting 16 miljoen gulden uitmaakt Toeristenbelasting gelijk een verlaging van het inkomen der boeren zal betekenen. „De vooruitgang in de agrarische inkomens, waarbij re kening is gehouden met de hoogste richt prijs, is nihil aldus de heer Brouwer. Dr. Manèolt had betoogd, dat in de meeste landen van de gemeenschap de richtprijsverlaging geen werkelijke prijsverlaging van de melk zou beteke- De heer Brouwer zei overigens dat zuivel geen EEG-probleem alleen is, maar een wereldprobleem. Hij wees er op, dat Groot-Brittannië het grootste zuivelimporterende land ter wereld is. Daarin zag hij eens te meer een reden dit land snel tot de Europese gemeen schap toe te laten. DEN HAAG (ANP) Nadat reeds eerder drs. J. M. Aarden en drs. P. J. Janssen de KVP-fractie uil de Tweede Kamer hadden verlaten, heefü nu ook mej. A. Kessel officieel bedankt als lid van de KVP-fractle. Hiervan heeft zij schriftelijk mededeling gedaan aan de president van de Tweede Kamer, mr, F. J. F. M. van Thiel. Met terugwerkende kracht tot 27 fe bruari wil mej. Kessel gerekend worden als te behoren tot de groep-Aarden in de Tweede Kamer. In de eerstvolgende openbare verga dering van de Kamer op dinsdag 28 maart zal van het schrijven van mej. Kessel mededeling worden gedaan. Mej. Kessel zal wegens ziekte niet In deze vergadering aanwezig kunnen zijn. Met een sierlijk gebaar van haar slurf slokt Min Tha Me (5 maanden, 150 kilol iedere dag twintig liter melk naar binnen. Min Tha Me, dat Danseres betekent, krijgt overigens nog meer om straks lichtvoetig door het leven te gaan: een dozijn eieren voorlopig, straks aangevuld met rijst en fruit. Ze krijgt een Engelse opvoeding, in de dierentuin tian Londen. Ze zal er beslist met een pirouetje voor danken. Met de thans voorgestelde definitieve regeling is tegelijkertijd het wetsvoorstel voor een voorlopige verruiming van hel gemeentelijk belastinggebied van 1963 ingetrokken Men studeerde Overigens al op deze materie sinds 1946. De commissir-Oud pleitte I destijds voor een woonplaatsbclaéting, die echter op principiële en praktische bezwaren stuitte. Wel wordt thans nog voorgesteld enkele wettelijke beperkingen terzake de logeergasten- of toeristenbelasting op te heffen. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft in sobere bewoordingen gereageerd op de indiening van het wetsontwerp tot verruiming van het gemeentelijk belastinggebied. „Op zichzelf is het verheugend, dat het wetsontwerp er nu eindelijk is. maar of de vlag de lading dekt. of er inderdaad van verruiming sprake is, kan pus na zorgvuldige bestudering worden vastgesteld", aldus het commentaar van de vereniging. Men herinnert er voorts aan, dat do verwachte komst van het wetsontwerp in het verleden aan leiding was om beperkingen in de financiële moge lijkheden der gemeenten aanvaardbaar te maken. Er wordt voorts gesteld, dat het wetsontwerp geen mogelijkheid biedt om inkomen, winst, vermogen, omzet en vertering als zodanig te belasten. Daarom kan men van dit wetsontwerp niet de oplossing van de financiële moeilijkheden der gemeenten verwach ten. Het blijft een randvoorziening naast de dek kingsmiddelen uit gemeentefonds en rijksuitkeringen. GELD VOOR WERKLOZE BOUWVAKKERS GESTOLEN ADVERTENTIE .MAASTRICHT In het kantoor van de Nederlandse katholieke bond van werknemers in de bouwnijverheid St.- Joscph is ingebroken eij is niet behulp van een snijbrander een groot gat i de brandkast gebrand. De geopende brandkast is volledig geplunderd. Er is voor een waarde van ongeveer 75.000 gulden gestolen, waarvan ca. 40.000 gul den aan contant geld en ca. 35.000 gul den aan vakantiebonnen. Het geld was bestemd voor uitkerin gen aan verschillende honderden werk loze bouwvakkers in Maastricht en Sit- tard. De werklozen hebben echter geen enkel nadeel van de inbraak met diefstal ondervonden. In korte tijd was er ander geld beschikbaar, zodat de velen die een grote file voor het kantoor vormden, slechts ongeveer een uur op hun uitke ring behoefden te wachten. Maatregel premie- en j belastingheffing P D bijstandsuitkering ingetrokken (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Staatssecretaris Van de Poel (Maatschappelijk Werk) heeft zijn circulaire aan de gemeenten inge trokken. waarin werd bepaald, dat bij standsuitkeringen per 1 januari 1968 zou den worden onderworpen aan loonbelas ting en premieheffing. De Intrekking is gekomen na protesten van en overleg met de vereniging van Nederlandse ge meenten, omdat de gemeenten techni sche moeilijkheden bij de uitvoering van de circulaire ondervonden. Nagegaan wordt nu, hoe die moeilijkheden omzeild kunnen worden. De intrekking van de nieuwe maatregel betekent, dat de voor 1 Januari 1968 geldende regels Inzake de belastingheffing van kracht blijven. (Van o espondent L. J. Kleijn) PARIJS Servan Schreiber is uit Spanje in Parijs terug. Voor een par ticuliere radiozender heeft hij vorige week een paar vragen beantwoord over zijn reis en zijn boek „La Défi Amé- ricaln". de uitdaging van Amerika. De voor de hand liggende vraag was na tuurlijk: als er In Spanje geen pers vrijheid bestaat, hoe kan dan een link se journalist uit Frankrijk in Spanje aan het woord komen? Schreiber gaf er het volgende antwoord op. Ik stond daar zelf ook verbaasd over. Door clandestiene organisaties in Spanje was ik uitgenodigd om negen le zingen te houden. Mijn naam was er bekend, omdat mijn boek ook in Span je een succes is geworden. Door de uitnodiging, die ik met graagte had geaccepteerd, stonden de Spaanse au toriteiten voor een voldongen feit. Zo gemakkelijk is het tegenwoordig niet meer, dat men buitenlanders in Spanje het woord kan verbieden. De Spaanse universiteiten zijn de laatste drie maanden bijna dagelijks door de politie bezet en het regent straffen en boetes. De reis van Schreiber naar Spanje ves tigt opnieuw de aandacht op zijn boek „De Défi Amérlcain". In 'n paar woor den gezegd komt het geschrift van Schreiber hier op neer, dat als Euro pa zich niet verenigt, het over een kwart eeuw satelliet geworden Is van Amerika. In het boek vindt men pre cies dezelfde problemen terug als die, zo pas behandeld door de derde minis teriële conferentie voor wetenschappen in Parijs, op II en 12 maart gehouden door de O.E.C.D. Schreiber begint met „De derde indus triële wereldmacht zou over vijftien jaar via de Verenigde Staten en Rus land wel eens niet Europa, maar de Amerikaanse industrie in Europa kun nen zijn. Thans reeds, in het negende jaar van de gemeenschappelijke markt, is de organisatie van deze markt in hoofdzaak Amerikaans". Aan cijfers om die uitspraak te staven ontbreekt het in het boek niet. WIJ ci teren er een pnar. Sedert 1958 is een derde van de Amerikaanse investerin gen in de wereld naar Europa gegaan. Van de 6.000 Amerikaanse onderne mingen buiten de Verenigde Staten vindt men er 3.000 in Europa. Op het gebied van de computers is de Ame- rijtaansg voorsprong het grootst en lang zal het niet meer duren, of Europa kan ziji), ^cjjtt^pd niet meer inhalen., Voor Europa blijft nog maar een logi sche politiek over: rond om de kern Engeland moeten Duitse. Franse en Nederlandse industrieën zich aaneen sluiten om te redden, wat er nog te redden valt. Hoe zwak wij leder afzon derlijk zijn blijkt uit deze cijfers: voor een nieuwe serie computers heeft Sie mens 125 miljoen dollar geïnvesteerd, maar de Amerikaanse I. B. M. heef) er vijf miljard dollar tegenaan gegooid WAPENS Veel meer cijfers willen wij niet geven. Straks komt van het boek een Nedei- er vijf miljard dollar tegenaan gegooid, langstellende lezer, die cijfers zelf In overvloed vinden en proberen te ver werken. De Amerikannse voorsprong zegt Schreiber, is niet hoofdzakelijk een kwestie van geld. Door voortduren de vernieuwing van hun wetenschap pelijk mensenmateriaal en een geper fectioneerde bedrijfsvoering zijn de Amerikanen gedwongen hun eigen grenzen te overschrijden. Er bestaat in Amerika een innige samenwerking tussen regering, 't industriële bedrijfs leven, de economen van de universi teiten, de ingenieurs en de weten schapsmensen om de techniek van de produktie zo rationeel mogelijk te ma ken en voortdurend alle creaties te vernieuwen. Dat zijn de wapens, waar mee Amerika Europa verovert. Een derde van de studenten in de wereld zijn Amerikanen. Op wetenschappelijk onderwijs als factor van expansie wordt door de Amerikanen sterk de nadruk gelegd. De uitgaven in Amerika voor onderwijs zijn sedert 1930 meer dan 11 vertienvoudigd: van 3.2 miljard tot 39 miljard dollar. Het aantal Ameri kaanse studenten bedraagt 5.326.000 of 43 procent van de Jongeren van 20 tot 24 jaar (24 procent in Rusland. 16 procent In Frankrijk en 4.8 procent in Engeland). De produktivitelt per hoofd Is in Amerika 40 procent hoger dan ln Zweden en 70 procent hoger dan in Frankrijk. Wat doet Europa hier tegenover, vraaRt Schreiber. Of, anders gezegd: wat doet Europa niet? Europa heeft een gemeen schappelijke markt gemaakt, maar geen F.uropcse mogendheid. De ge meenschappelijke markt is er niet in geslaagd ook maar een onderneming van wereldformaat te maken. De ko len- en -staalgemeenschap is mislukt. Bij Euratom heerst een babylonlsche spraakverwarring. In Rrussel verhin dert de regel van eenstemmigheid, dat een supranationale autoriteit be sluiten kan nemen. Het Is concludeert Schreiber, niet al leen een kwestie van geld en ook niet alleen een kwestie van techniek, maar ook een probleem van onze mentali teit in Europa. Wij zijn bang, wij zijn bevooroordeeld, onze sociale structuur deugt niet en is verouderd, onze elite ia passief en verzet «leb tegen vooruit gang en algehele vernieuwing. Het ont breekt ons In Europa aan vaste wil. aan geestdrift. Wanneer de generatie, die op verantwoordelijke posten moet komen, onbekwaam Is om de Ameri kaanse uitdaging te aanvaarden, dan krijgen wij in Europa de kans niet meer. Dan zullen de mensen, die nu twintig Jaar zijn. in 1980 een Europa vinden, dat In de gesehirdenis geen rol meer speelt en dat leeft In de sehaduw van de Amerikaanse afhankelijkheid. De 180 miljoen Europeanen moeten voor 1980 zeggen, wat zij willen. Na 1980 zal het te laat zijn.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 7