Deffere: De Gaulle bereikte tegendeel van wat hij wilde ~)r\e nog niet stemgerechtigden ichten nieuwe partij op: Pluto IS ISRAËLISCH LEGER TERUGGETROKKEN V-raad bijeen in speciale zitting Deel hoger loon met vergeten groepen Burgemeester voor ten hoogste 12 jaar kleine' gemeente TV plano's orgels hifi mossel+ versteege Sportvelden in Barneveld blijven zondags ongebruikt Staatsprijs kinderboeken toegekend V.S.-wet tegen goudaankopen van Frankrijk Ton spoorloos uit noodfonds voor kinderen Frankrijk had '■jujhl früiï rol 111 Vietnam kunnen spelen DAM MENSEN WNT EEN MENSEN LJDAG 22 MAART 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Van ome correspondent) RECHT „Radioaal" begint langzamerhand i n Neder- een besmet woord te wor- Te pas en te onpas wordt term ook in de mond gc- ïn door drie nog lang niet ïgerechtingde Utrechtse jon- met de allernieuwste tieke party Pluto een om- t in het Nederlandse uurssysteem te weeg willen i. „De Nederlandse re- moet radicaal worden un streven. Het eerste doel de gemeenteraadsverkie- in 1970 zetels in de echtse raad te bemachtigen. lr gezien de doelstellingen Pluto waarvan er vijf be king hebben op de nationale nternationale problemen, en slechte één over Utrecht delt, wordt de Utrechtse door Pluto slechts als een ogplank gebruikt naai- een onaal volksvertegen woord i- jsorgaan. drie radicale politici die voor naamgeving van hun nog slechts uit drie man bestaande partij bij Walt Disney te rade zijn gegaan. lieten Klaas Schuuraians. Piet de Leur en Koos Battels en zijn respectie velijk 17. 19 en 17 jaar oud. De oudste verdient de kost in het etalagevak. Bartels is scho- Alternatief voor KVP'ers lier en Schuurman heeft zijn kantoorkruk eraan gegeven om zich geheel en al voor Pluto te kunnen inzetten. Een be scheiden deel van de ouderlijke woning heeft hij al voor dit doel opgeëist. Alternatief De KVP-radicalen in Nederland die de keus: in de partij blijven of zich aansluiten bij de groep- Aarden maar niet kunnen ma ken, bieden de Plutojongens een alternatief. „Iedereen", zegt Klaas Sohuurmans, „die echt radicaal is, kan bij ons terecht. al is hij tachtig jaar. Wij zijn edit niet van plan ons alleen op de Jeugd te richten, .want bij de verkiezingen moet je het toch van de ouderen hebben." Voorlopig echter zal Pluto voor namelijk gaan zoeken naar con tact met diverse groepen jonge ren om met hen samen te werken. Er zijn vele provoce rende jongerengroepen in en rondom Utrecht, die afzonder lijk niets bereiken, maar geza menlijk kunnen we misschien zetels in de gemeenteraad ver overen en daardoor invloed krij gen op het beleid van burge meester en wethouders." is de overtuiging van Klaas Schuur- Hij vindt niet, dat Pluto te ver gelijken valt met het Amster damse provo. De enige overeen komst is, zegt hij. dat ook wij provocerende ideeën hebben, maar wij zijn niet anarchistisch en dat was ptovo wel. Anarchis ten verwerpen het gezag, wij niet, wij zijn alleen tegen de vergaande corruptie en bureau cratie van de overheid en tegen klas6ejustitie. Je kan ons niet links en ook niet rechts noe men. Wij willen het beleid re- organiseeren en dan kunnen wij op het ene punt rechts lijken, op het andere weer links. Maar radicaal zijn wij natuurlijk altijd." De sprekend op popzanger Wally Tak lijkende Klaas Schuurman en zijn makkers zullen zich de komende tijd nauwlettend op de hoogte stel len hoe Utrecht reilt en zeilt, om, als er over enige tijd een zetel wordt veroverd, goed be slagen op het politieke ijs te komen. Raadszittingen zullen ze waarschijnlijk weinig mee maken. „Ik ben een keertje ge weest". bekent Klaas Schuur man. ..maar wat praten die mensen langs elkaar heen, ver schrikkelijk". Zetel warm houden Zelf zijn ze alle drie te jong om een zetel in welk orgaan dan ook te kunnen bezetten, maai- daarvoor hebben ze al een oplossing gevonden. Pluto heeft enkele sympathiserende „oude ren" gevonden, die wel een raadszetel warm willen houden, totdat een van de drie de jaren des (wettelijke) onderscheids heeft bereikt. De grootste verandering, die Pluto het Nederlandse bestuurs systeem wil laten ondergaan is de mogelijkheid te allen tijde een referendum te houden. .Over hoe het met de NAVO na 1969 moet. zou je een referen dum moeten houden. Dat had den ze ook een jaar geleden bij prins Claus moeten doen. Zon referendum, dat is je reinste vorm van democratie Natuur lijk is het onmogelijk voor elk liflafje een referendum te hou den. maar toch. vindt Klaas Schuurman, zou 't ook in de ge meentepolitiek moeten kunnen. Het drietal zal zich vanaf nu de borst natmaken om, als het maar even mogelijk is. Neder land duidelijk te maken, dat Pluto niet slechts een strip figuur van Walt Disney is. De jongens stellen zdc-h voor de monstraties te organiseren. In elk geval eraan mee te doen. geregeld een happening te laten ontstaan, niet om rotzooi te trappen, of af en toe een of ander stuntje uit te halen. Kortom zij zullen elk moment paraat staan om de krante- kolommen te halen. „Want", zegt Klaas Schuurman, „van de publiciteit moeten we het voor lopig nog hebben." Frankfurt is het nieuwe toneelstuk van Peter Weiss „Vietnam Discours" première gegaan. De muziek bij dit werk is van de Nederlandse componist ir Schat. Het stuk handelt over de meer dan twee eeuwen durende strijd het Vietnamese volk tegen Chinezen, Japanners, Fransen en Amerikanen. Amerikanen zijn in het stuk de misdadigers, de boeren de helden, vreekkoren in de zaal deden actief mee iloor het scanderen van lo-Ho-Ho-Chi Mink". Boven de spelers hingen lange vanen met feiten uit de onderdrukkings) -geschiedenis van Vietnam. .75 ng' ïhit Na geslaagde actie TEL AVIV - AMMAN (Reuter - A.P.). Twaalf tot vijftien uur hebben de Israëlische en Jordaanse troepen op Jordaans grondgebied gevochten voor aleer de laatste doodvermoeide Israë lische sldaten zich terugtrokken over de beide Jordaanbruggen. Het resultaat van de actie is naar zeggen Israël vier steunpunten van El Fatah (terreurorga nisatie) vernietigd, 150 saboteurs gedood, vijftien Jordaanse tanks vernietigd en twee 'veroverd, 21 Israëliërs gesneuveld en zeventig gewond, zes tanks verloren en een vliegtuig, waarvan dc piloot zich heeft kunnen redden. De Jordaanse cijfers zijn enigszins anders: 73 Israëliërs gesneuveld, drie straaljagers vernietigd, 42 tanks en pant serwagens vernield en twintig Jordaniërs gesneuveld. De Veiligheidsraad werd gisteravond in spoedzitting bijeengeroepen. De ver gadering werd vannacht verdaagd maar zal vanavond voortgezet worden. De Israëlische V.N.-gedelegeerde Tekoah zei in de Veiligheidsraad, dat de Israë lische aanval een vergeldingsactie was voor een lange serie Jordaanse over vallen. De Jordaniërs El Farrah be- Uit welingelichte diplomatieke kringen verluidt, dat de Arabische landen, waar van Algerije in de Veiligheidsraad de vertegenwoordiger is, aan een ontwerp resolutie werken, die sancties tegen Israël zou moeten bevatten. Daar de Latijns-Amerikaanse leden van de Vei ligheidsraad, Brazilië en Paraguay, dit ontwerp nog niet hun steun zouden willen geven, ontbreekt de vereiste meerderheid van negen stemmen. Wes telijke leden van de Veiligheidsraad zouden daarentegen denken aan een resolutie, die slechts een berisping in houdt van Israël voor de aanval op Jordanië. UTRECHT (ANP) In „Toenade ring", het blad van de christelijke hedryfsgroepenccntrale, is het, Idee gelanceerd, iets te doen voor het personeel van die ondernemin gen. waar geen loonsverhogingen kunnen worden gegeven, omdat anders de werkgelegenheid in ge- „Het komt erop aan, of wij met de ander willen delen", zegt het blad. dat suggereert: „Moet er niet een fonds gevormd worden, waarin wij een deel van onze loonsverho ging storten hetgeen dan ten goe de komt aan hen, die geen loons verhoging ontvangen maar wel ge confronteerd worden met een kostenstijging?" Het is niet rechtvaardig, dat bij het bepleiten van het voortbestaan van de werkgelegenheid de lasten op een kleine groep worden afge wimpeld, aldus „Toenadering", dat meent dat hier een taak Ss wegge legd voor de hele gemeenschap en in ieder geval voor de christenen. De suggestie, die in „Toenadering" wordt gedaan, schijnt door de C.B-C. nog niet nader te zijn uit gewerkt. Ook voor het christelijk nationaal vakverbond, de vakcen trale waarbij de C.B.C. is aange sloten, is de gedachte aan het „verdelen" van dc loonsverhogingen nieuw. Het C.N.V.-bestuur zal het in het. C.B.C.-blad gelanceerde Idee op zijn eerstkomende vergadering bespreken. ADVERTENTIE Apollovlucht weer uitgesteld CAPE KENNEDY (AFP) De NASA heeft de proefvlucht met een onbemande ApoIlo-6, die aanvankelijk op 21 maart was vastgesteld, opnieuw uitgesteld, nu tot 3 april. Het nieuwe uitstel is ver oorzaakt door technische moeilijkheden. Het is het vierde in twee weken. De Apollo zal met een 110 meter hoge Sa- turnus-5-raket worden gelanceerd en zal een hoogte van 22.080 km moeten be reiken. CONCLUSIE V.V.D.-COMMISSIE benoeming geen beloning voor indere diensten gemeente beneden 100.000 inwoners hoogstens 12 jaar (drie ter- jlfen van vier jaar) in dezelfde ge ile benoemd kunnen worden. Na de- de 2 jaren moet hij in aanmerking ko- benoeming elders, tenzij I 'oor de functie niet geschikt is. Dan 't namelijk ontslag te volgen met aard een behoorlijke afvlociingsre- ir. Aldus is de VVD-eommissie „kie- •fekozene" onder voorzitterschap van rh||liberale Tweede-Kamerlid mr. W. J. ■■•ftsema, (zelf burgemeester van het 26.000 inwoners tellende Wasse- in haar eerste rapport tot dc con- gekomen. Dc benoeming van de emeester moet volgens dc meerder heid van de commissie wel in handen van de kroon blijven. De commissie staat hierbij op het standpunt, dat de gemeenteraad naar eigen wens aanbevelingen kan doen van de eisen, waaraan de nieuwe burgemees ter volgens de raad moet voldoen. De meerderheid wil echter niet zover gaan, dat de gemeenteraad ook zelf kandidaten noemt, omdat men dan weer in de sfeer komt van de gekozen burgemeester, waartegen deze meerderheid overwegen de bezwaren aanvoert. Met deze opvattingen wil de commis sie af van de burgemeestersbenoeming als een beloning voor andere bewezen diensten, zoals thans herhaaldelijk ge beurt bij bijvoorbeeld oud-ministers er oud-staatssecretarissen. De weg moet ge heel vrijkomen voor hen, die in de bur- gemeetersfunctie carrière willen ken. Natuurlijk moet hierbij volgens de commissie de politieke en religieuze overtuiging van de kandidaten een spelen, maar deze rol mag niet zoals thans 7.0 dikwijls gebeurt overtrok ken worden. „Bekwaamheid" verdwijnt hierdoor nogal eens naar de achtergrond. Celstraf geëist Ljiiegen oplichters (Van onze correspondent MSTERDAM. De officier van itie bij de Amsterdamse rechtbank 'RA-Wt tegen de 27-jarige vertaler Giani uit Rome tweeëneenhalf Jaar jenisstraf met aftrek van voor- geëist. De Italiaan had de AMRO- Dij u Llgemene Bank Nederland opgelicht coot#" een totaalbedrag van bijna tien- :end gulden. Samen met de 34-jarlge G< iaanse koopman Edoardo F., tegen drie jaar met aftrek werd geëist, ht h(j diverse goederen op betaling '1, ItJ valse of ongedekte reischeques. ADVERTENTIE Den H»«g- Groningen - HeeHen^^ Tel. 070.333S70* BARNEVELD (ANP) De gemeen teraad van Barneveld heeft uitvoerig en langdurig gediscussieerd over dc vraag ofdegemeentelijke sportterreinen op of de gemeentelijke sportterreinen op zondag worden opengesteld. Men kwam tenslotte tot het besluit om deze maat regel niet te nemen. Het college van B. en W., waarin twee CHU- en een ARP-wethouder zitting hebben, had op verzoek van twee plaat selijke verenigingen een voorstel inge diend om de verbondsbepaling, dat op zondag de gemeentelijke sportterreinen gesloten blijven, wel te handhaven maar aan B. en W. toch de bevoegdheid toe te kennen om hiervoor ontheffing te verlenen. B. en W. stelden aan de raad voor hen de bevoegdheid te verlenen de terreinen na 13 uur open te stellen. Een minderheidsvoorstel om de gehele ver bodsbepaling om de terreinen op zondag gesloten te houden op te heffen kwam bovendien aan de orde. Na langdurige discussies werden beide voorstellen ge- torpeerd. Het eerste voorstel werd met I 11 tegen 9 stemmen verworpen, terwijl het tweede slechts 5 voorstemmers vond. (Van onze kunstredactie) DEN HAAG Dc minister van C.R. M„ mej. dr. M. Klompc. heeft de Staats- prüs voor Kinder- en Jeugdliteratuur- 1967 toegekend aan de sehröfster An Rutgers van der Loeft Basenau tc Am sterdam. De uitreiking van deze prijs zal plaatsvinden in het gebouw van het ministerie te Rijswijk op 2 april 1968 om 16.00 uur. De jury, die de minister bij het toe kennen van deze prijs van advies heeft gediend bestond uit Chr. Jansen, voor zitter; Wim Hora Adema, Annie M. G. Schmidt, L. Kiestra. Michel van dei- Plas, H. Suèr, J. Wedzinga; leden: H. J. Michaël, secretaris. Deze driejaarlijkse prijs, die in 1964 werd ingesteld en voor de eerste maal is verleend aan Annie M. G. Schmidt, mag gelden als de hoogste Nederlandse bekroning van het oeuvre van een auteur van kinder- en, of jeugdboeken. WASHINGTON (Rcuter-DPA) In de Amerikaanse Senaat is een wetsontwerp ingediend dat Frankrijk moet beletten zijn dollars in te wisselen tegen Ameri kaans goud zolang het land nog in het krijt staat bij de Verenigde Staten. In Parijse financiële kringen deden geruchten de ronde dat de Franse rege ring binnenkort, waarschijnlijk reeds op de maandag in Brussel beginnende con ferentie van ministers van financien der Europese Economische Gemeenschap, een in drie fazen uit te voeren plan zal voorleggen over dc vorming van een nieuw monetair wereldstelsel. In Parijs stelt men zich dat systeem als volgt voor: de pariteiten van de ver schillende valuta's zullen worden geba seerd op een nieuw vast te stellen goud prijs en niet meer, zoals nu het geval is. in verhouding tot de Amerikaanse dollar. De goudprijs zou onmiddellijk moeten worden verhoogd Verder dient 'n volgens strenge bepalingen werkend kredietstelsel in het leven te worden ge roepen voor het oplossen van tijdelijke belalingsbalansmoeilijkheden van be paalde lidstaten. Van o orrespondent) de Amsterdamse Vinkenstraat zijn drie etages door een i gelegd. Een persoon werd gewond. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. DEN BOSCH Verduistering van 100.000,- ten ncidcle van d© commissie voor kinderverpleging en Idnderbescher- mlng, waaronder een internaat voor geestelijk gehandicapt© kinderen „Huize I De La Salle" ln Boxmeer werd de score- taris van deze stichting, mr. M. voor de Bossche rechtbank ten laste gelegd. De officier van justitie eiste tegen hem een gevangenisstraf van een jaar. De secretaris manipuleerde samen met de voorzitter van de stichting met de lo nen van het personeel van „Huize De la SaLle". Ook openden ze een bankrekening onder de naam „Noodfonds", waarvan ze regelmatig geld opnamen. Wat er precies met het geld is gebeurd werd op de recht bankzitting niet duidelijk. De verdachte vertelde, dat bet geld ln reserve werd go- houden om later ten bate van de stich ting aangewend te worden. Meer dan 100.000.gulden Is echter nog steeds spoorloos. (Van onze correspondent L. Kleijn) PARIJS In het Parijse avondblad „Lc Monde" publiceert de socialistische I 99- burgemeester van Marseille Gaston De ferre een belangwekki de oorlog in Vietnam, een burgeroorlog, een nationale- internationale oorlog noemt. „Aan d< oorlog", zegt hij „moet zo spoedig mo gelijk een einde komen omdat er d« kern van een wereldoorlog inzit". tend artikel over 1 T 7' Defferre herinnert aan een anekdote toen hij in 1964 tijdens een bezoek in Amerika McNamara ontmoette. De toen malige minister van Oorlog liet hem in zijn villa een verzameling zien van wa pens veroverd op de Vietkong: geweren en mitrailleurs. „Ik keek er naar", zegt Defferre en maakte de opmerking: „Over twee jaar zijn het kanonnen en Volgens Defferre had de Franse rege ring een grote bemiddelde rol kunnen spelen wanneer zij op elk gebied niet systematisch een anti-Amerikaanse hou ding had aangenomen. In plaats daar van heeft Frankrijk tegen de dollar een oorlog gevoerd, die economisch voor ons alleen maar rampzalig kan worden. Op de openbare mening in Amerika heeft Frankrijk al zijn invloed verloren. „Hadden wij een andere politiek gevoerd, dan zou Frankrijk druk hebben kunnen oefenen op de Amerikaanse regering om aan de oorlog een eind te maken. Had den wij een ander buitenlands beleid ge volgd om Europa internationaal gezag te geven dan had een Verenigd Europa Amerika zelfs kunnen dwingen de strijd te staken, ln dat opzicht is de gaullisti sche politiek irrealistisch en ondoelma tig. De Gaulle bereikt het tegendeel vun wat hij wil. De generaal moet vooral niet vergeten hoe geïrriteerd hij zelf was toen de Amerikanen ons met wei nig tact adviseerden aan onze eigen koloniale oorlogen een eind te maken. Ook de houding van de communistische landen en de communistische partijen ver gemakkelijkt de oplossing niet. Voor hen moet de oorlog aflopen met een neder laag van de Amerikanen, wat afbreuk doet aan hun bijdrage om het conflict te beëindigen". Defferre bepleit een neutraliteit van een groot deel van Zuid-Oost-Azië. Hij resumeert zijn positie en die van de democratisch-socialistische federatie in drie punten: 1 een veroordeling van de Vietnampolitlck van president Johnson; 2. een kritiek op de houding van de Franse regering; 3. afwijzing van de po litiek der communistische landen en com munistische partijen In 't redesverdarg moeten worden vast gelegd de neutralisatie van Zuid-Oost- Azië en de erkenning van de regering van Noord-Victnam. „Ook al willen wij aan de oorlog een eind maken", besluit Defferre, „wij mogen geen landen var Zuld-Oost-Azie. die tot dusver hun onaf hankelijkheid hebben bewaard overleve ren aan een regime dat zij niet wer Alle problemen in de wereld worden in toenemende mate beheerst door de log in Vietnam". Na de nederlaag het gaullismo zal een democratische gering in Frankrijk andere methoden toepassen dan die door De Gaulle tot dusver werden gebruikt. ADVERTENTIE Snuif en wrijf Uw verkoudheid van neus. De cijfers,liegen mettwee miljoen In donesiërs lijden anno l96S aan opert tuberculose, per dag komen er alleen Djakarta vijftig nieuwe patiënten jj die op hun beurt weer tientallen an deren besmetten. TBC is in de geteis terde gordel van Smaragd een natio nale ramp peworden, die zich razend snel uitbreidt. Pater Gerrit Boonekamp heeft die fei ten op tafel gesmeten, toen hij ruim een jaar geleden uit Oost-Java terup- keerde; hij was op dat moment bijna Idind vitaminegebrek maar een ratie bracht het licht terug in zijn duisternis. ..Ik ben nu helderziende", rept Int. ..je moet aan zulke dingen nooit te zwaar tillen. Bij een vorip ver lof is een stuk kou mijn long weggeno- Dat kon ik donders goed merken, ik huisbezoek ging doen in een Rotterdamse parochie. Als ik ergens vier hoop moest zijn. kwam ik buiten adem boven. Achteraf heb Ik gemerkt, dat het een enorme introductie is. Men- trekken zichzelf immers altijd op de ellende van een ander. Dat was ook al zo in het Jappenkamp, waar ik in 1942 inzeilde. Ik was ter dood ver oordeeld. omdat ik een spion had ge holpen. maar dat vond zelfs de Jap te porfip en ze maakten er vijftien jaar gevangenisstraf van. Na een jaar woog ik nog precies 76 pond. Een dokter, die 771 e een injectie in mijn bil wilde ge ven. zat met die naald gelijk op het bot. Ik ging elke nacht slapen met het idee, dat ik niet meer wakker zou wor den. Het teas een gevoel, dat me niet blij maakte, maar ook niet verontrust te. De dood was 111 ons kamp een vriend geworden, die je niet dwars boomde. De lijken lagen soms vijf rit en dik op elkaar gestapeld en als er iemand lag te sterven, zaten er tieji, twaalf anderen om hem heen. Niet om te bidden, maar om zijn bordje rijst te kunnen inpikken. Ik was goeie maatjes met de kamparts en ik kreeg het van hem gedaan, dat per dag. Die werden in de soep pe- kookt of boven een houtskoolvuurtje gebraden en de smaak viel na vier, vijf ratten best mee. De anderen voch ten om de botjes af te mogen kluiven. ..Kun je nagaan'. Terug 1 n Nederland (,,neen, ik voel me hier niet meer thuis. De verhouding tus sen dc mensen is koel en zakelijk ge worden, de waardering voor elkaar be rust alleen op zakelijke gronden") heeft hij zijn plannen voorgelegd aan 24 ka tholieke organisaties, die zich bezig houden met ontwikkelingshulp. Twee ëntwintig reageerden niet eens. eén schreef een negatieve brief temp en de laatste besloot na wekenlang urmen om ook maar af te zien van steun aan het project. Een nauwelijks ontmoedig de pater Boonekamp haalt de vierkan te schouders op en zegt: ..misschien zijn ze geschrokken van die 20 miljoen. Ze zullen gedacht hebben: wat kan die ene pater lazarist daar nou aan doen? Wat ik wil, is stom weg bepinnen. De bestrijding van de TBC Is voor 90 pro cent een kwestie van organisatiede eerste de beste jongen, die je von de straat oppikt, kun je binnen tien da- pen leren, hoe hij TBC met een inicrot- coop kan ontdekken. En de bestrijding zelf kost ook de kop niet. Voor zegge en schrijve één kwartje is een baby 12 jaar immum voor die rotziekte. voor een tientje genees je een volwas sene voor de rest van zijn leven. Nootdorpse kruidenierszoon Gerrit Boo- nekamp geeft toe. dat hij dertig jaar geleden met andere idealen naar de missie is getrokken. ,,lk vond mezelf een geweldenaar"rept hij. „kruis in de rechter, rozenkrans 111 de llnker- hand..Wist ik veel. Je preekte de gods dienst. omdat je niet wist, dat ze liever een bord rijst hadden en op zon- en feestdagen een lekker stuk Saté. Als je een arme drommel een halve cent gaf, vond je jezelf al een halve heilige. Ik neem 't mezelf niet eens kwalijk. Ik was 24, toen ik naar Indonesië ging. ik had zeven jaar opgesloten gezeten in een groot-seminairie, waar ze voor me dachten. Toen ik na de oorlog hoorde, dat het huis niet gebombardeerd was. had ik oprecht de pest in". Dr eerste drie microscopen (kosten 7no gulden) heeft hij inmiddels al bin nen. voortdurend komen er ook mensen in zijn sobere huurkamer aan de Rot terdamse Heemraad singel 283 om hem een financieel ruggesteuntje te geven. ,,Het is nu nog een sneeuwvlok", zegt hij, „misschien wordt het straks nog een volwassen sneeuwbal. Als 1 k over een maand terugga heb ik misschien zeven of acht microscopen en een ak tetas met medicijnen. Valt het mee dan koop ik eer koffer. Of misschien wel een kist. Om van een schip maar niet eens te spreken. Je moet zelf de ver schrikkingen van de TBC hebben mee gemaakt om tc weten, dat er dringend geholpen moet worden. Ik heb in d<? pastorie in Kidiri mijn elpen tafelge noot in zijn bloed zien stikken. Mijn chauffeur kreeg onderweg ook een bloedspuwing, maar hij reed toch door. Hoeveel mensen heeft hij daarna be nmet? Een maand later was Ie dood. Mijn beste onderwijzers, kerels met enorme idealen, sterven één voor één. Dat is de situatie op dit moment. Dr malaria en de framboesla hebben ze onder de knie, maar de TBC woekert voort. In mijn eigen parochie ik Kcdirt zijn het er 20.000. ,,We moesten het maar doen". als u ook ,.Ja" zegt tegen pater Boonekamp. Het gironummer van zijn actie „De Gulden Brug" te Zundert

Leidse Courant | 1968 | | pagina 7