VOLKSWAGEN FESTIVAL één dog halve prijs Pel-Morsweg maakt plaats voor 161 studentenkamers Volgende maand begin van nieuwbouw KAMSTEEG'S Spel der vergissingen VRIJDAG 22 MAART 1968 DE LEIDSE COURANT afbraak begonnen De voormalige fabriek van Pel. De afbraak is reeds begonnen. Een welgerichte stoot met een paal, gericht op een der BP£|euren van de voormalige fondant- abriek der gebroeders Pel aan de lorsweg te Leiden, betekende sze week het officiële begin van "sJe sloop van dit complex. Half le^ipril hoopt de N.V. Aanne'mersbe- jori*1rijf P. M. du Prie hier te beginnen 'net de bouw van een bijzonder Parmant studentenhuis naar een ntwerp van het Leidse architec- enbureau H. Kroneman en in op- Vacht van de stichting Studenten huisvesting. 1 Het complex zal onder meer 161 Judentenkamers omvatten alsmede lonruimte voor drie studentenecht- jaren. De totale kosten zijn op 1,5 iljoen geraamd. Men hoopt volgend september het complex gereed S hebben. Het plan behelst voor een derde erbouw en voor twee derden pieuw- duw. Het complex wordt verdeeld in hoofdgroepen, min of meer in -vorm met een eigen toegang en iderverdeeld in 17 wooneenheden, eze 17 wooneenheden staan geheel i zichzelf wat betreft lunchkamers i sanitair. Het complex krijgt een centrale in- ing, toegankelijk vanuit het huidige nnenterrein (waarin een flinke fiet- nstalling wordt gebouwd). In de ntrale ingang is een huistelefoon- en linstallatie, via welke men contact i krijgen met alle kamers. De ka- ers worden elk tenminste 12 m2 Zo wordt het groot. Zij krijgen vaste vloerbedek king en in elke kamer wordt een flinke kast geplaatst. Aan de achter kant heeft het complex een riant uit zicht over het Galgewater. Alle ka mers krijgen hier een eigen balkon. In de kelder wordt een 85 m2 groot ontmoetingscentrum met bar onderge bracht voor bijeenkomsten en festivi teiten. Op het dak komt aan de kant van het Galgewater een dakterras van 150 m2, waarvan 55 m2 worden over dekt. Ook de verwarmingsinstallatie wordt op het dak gemonteerd. Advertentie De nieuwe Excelsior signaal Uaat zien wanneer We stofzak (vol is. Frms zuigkracht! te stofberglng nojw, «<«ug fXCEUIOR SIGNAAL Rectificatie bericht ongeval Leidschendam Men verzoekt ons er op te wijzen, dat in het bericht van 18 maart over het ernstige ongeval onder Leidschendam, waarbfl drie personen om het leven kwamen, een storende fout voorkomt. De auto, die tengevolge van een zware windstoot in de berm raakte en over de kop sloeg, werd niet bestuurd door de 19-Jarige S. P., doch door zijn broer, de 33-jarige heer N. P. die enige tijd na het ongeval is overleden. Kath. Onderwijzersver. hadden geslaagde bijeenkomst De Kath. Onderwijzersvereniging „St. Augustinus" kwam gisteren bij een voor een drievoudig programma. In de Hartebrugkerk werd te 6 uur een H. Mis opgedragen door rector Th. van Vugt, die een toespraak hield, waarvoor hij als achtergrond had ge kozen de Tsjechische film „Brood voor elke dag". Daarin worden de we derwaardigheden van een jong huwe lijk geschetst, aan welk geluk op de duur één ring ontbrak: God. Dit thema bertok de rector op de tegenwoordige situatie in het algemeen en op het katholiek onderwijs in het bijzonder. Na de Eucharistieviering ging men naar het St.-Antonius Clubhuis voor een gezellige koffietafel. Vervolgens en tenslotte trad het studentencabaret „De Warmonders" op, die heel aardig gespeeld hebben. Van de veertien ERNSTIG ONGEVAL TE SASSENHEIM 7-jarig meisje met ernstig hersenletsel naar ziekenhuis Gistermiddag vonden er te Sassenhelm weer enkele verkeersongevallen plaats waarvan één met ernstige afloop. Om streeks 5 uur stak het 7-jarlg dochtertje van de fam. Koot met haar fietsje de Rijksweg over, even voorbij restaurant „De UI ver". De bestuurder van een nade rende personenauto kon het meisje niet ontwijken, dat door de wagen werd ge grepen en door de lucht werd geslingerd. Het meisje werd ln zorgwekkende toe stand opgenomen en na eerste hulp door een passerend arts, met ernstig hersen letsel naar het Acad. Ziekenhuis te Lel den overgebracht. Haar fietsje werd to taal vernield. De personenwagen, een gloednieuwe Datsun, werd dusdanig be schadigd, dat deze moest worden weg gesleept. Even 6 uur sloeg een personenwagen op de Hoofdstraat rechtsaf de Zuilhof straat ln, die van achter werd aangere den door een andere personenauto met aanhangwagen. Door het hevig remmen begon de aanhanger te slingeren met als gevolg een botsing met een DAF uit te genovergestelde richting. De eerste per sonenauto werd van achter en de DAF van voren beschadigd. Bfj de personen auto met aanhanger moest de takelwa- eraan te pas komen. ZOETERWOUDE Raadsagenda Zoeterwoude De gemeenteraad van Zoeterwoude komt donderdag 28 maart om 20.00 uur bijeen. De agenda vermeldt o.m.: Voor stel van b. en w. tot vaststelling van de exploitatievergoeding over het jaar 1967 voor de Sint-Bernardusschool; het verlenen van' een voorschot op de ver goeding ingevolge artikel 101 der La- ger-Onderwijswet voor het jaar 1968 voor de Sint-Bernardusschool; vast stelling van de exploitatievergoeding over 1967 en het verlenen van een voorschot op de vergoeding voor het jaar 1968 voor de bijzondere kleuter scholen Hummelhof en Zonnegaarde; het verlenen van een krediet voor herstel van de klok in de gemeente- toren; overname van de eigendom van de Lage Broekweg; kredietverlening voor de reconstructie van de Verlaat- weg; verkoop van bouwgrond aan de Nassaustraat; aankoop van een nieuwe personenauto; machtiging tot het ver lenen van garantie van geldleningen ter bevordering van het eigen woning- bezit; vaststelling van de gemeente rekening over 1965; voorstel tot het aangaan van een kasgeldlening. sketches viel vooral de „Sixtijnse ka pel" zeer in de smaak. De drievoudige bijeenkomst, die door ongeveer 125 leden werd bijge woond, werd gesloten met een dank woord van voorzitter Ponsioen aan „De Warmonders". ADVERTENTIE ADVERTENTIE ZATERDAG 10-18 UUR - ZONDAG 14-18 UUR VAN DER VALK BOUMANWEG Z - LEIDERDORP "iraSffi Pax Christi-groep houdt meeting over ontwikkelingswerk Op uitnodiging van het Studenten- ncilie organiseert de Pax Christi- oep Leiden woensdag 3 april in het t-Antonius Clubhuis een meeting over het rapport „Ontwikkelingswerk" van het Nederlands Pastoraal Concilie. Namens de commissie, die rapport heeft uitgebracht, zullen aanwezig zijn prof. dr. J. A. Ponsioen en drs. H. de Vries. Zij zullen een toelichting geven en zijn bereid op vragen .en commen taren antwoord te geven. Ook zijn enkele deskundigen inzake ontwikke lingsproblematiek uitgenodigd. zich ondertussen al gebogen over het rapport. Door de resultaten van hun studie op de meeting van 3 april be kend te maken kunnen zij daadwer kelijke invloed uitoefenen op het Con cilie-beraad, dat enige dagen later in Noordwij kerhout zal beginnen. Tijdens dit beraad zal bepaald worden hoe de houding van de katholieke kerk in Ne derland zal zijn ten opzichte van het ontwikkelingswerk. Op de meeting, welke om 7.30 uur begint, is iedere belangstellende welkom. R00DE KRUIS ONDERSCHEIDT DONORS UIT LEIDEN EN OMGEVING Het hoofdbestuur van het Nederland- sche Roode Kruis heeft aan de volgende donors van de Bloedtransfusiedienst van de afdeling Leiden en Omstreken van het Nederlandsche Roode Kruis de Land- stelner-plaquette, voor 20 maal bloed ge geven, respectievelijk de Landsteiner- penning, voor 5 maal bloed geven, toe gekend. LANDSTEIN ER-PLAQUETTE: Ter Aar: C. Mulder. Bodegravenmevr. H. Hogenes—Kals- Deit Haag: H. J. Wolvekamp Haarlemmermeer: J. C. Duivenvoor den. Hazorswoude: J. C. v. d. Geest, J. H, v. d. Graaf. Hongmade: F. W. van Tol. Katwjjk: K. Haasnoot, T. Ouwehand, mej. C. C. Parlevliet, mej. A. v. d. Plas. J. Roosendaal. Leiden: P. W. Ammerlaan, I. Baart, L. J. L. Beyer, B. Bon, C. H. Boom. J. B. de Groot, C. H. van Klaveren, G. J. M. Kolkman. P. C. G. J. Ie Malre, P. M. Overduin, mevr. M. Reljken-Rozler. J. H. Rotteveel, mej. M. Th. Ie Rütte, .T. A. Schreuder. W. Sloos. J. Straathof. H Verkerk. W. de Vogel. J. Zaalberg. Leidschendam: J. W. Turk. Lelmulden: Th. A. J. Heuzen. Mijdrecht: A. N. van Baren. Nieuw-Vennep: D. v. d. Blom. NoordwQk: R. A. de Groot, J. A. Her mans. Noordwykerhout: H. J. Musegaas. Oegstgeest: mej. B. Bertels. Oud-Ade: Chr. J. v. d. Poel. RoelofarendsveenC. H. Rodewijk, Rjjnsaterwoude: J. A. M. de Boer. Rjjnsburg: J. van Vliet. Sassenhelm: F. Hubera, G. A. Posthu mus. Voorhout: J. v. <L Burg, J. H. v. d. Holst, D. van Leeuwen, W. M. Rutgrink. N. J. Went. Voorschoten: J. L. Gerrits, Th. van Zoeterwoude: J. G. G. Wessellngh. LANDSTEINER-PENNING: Ter Aar: P. M. Sassen. Alplien aan den Rijn: H. Th. Peters. Hazerswoude: J. J. Moerland. Hoogniade: mej. G. C. Zwetsloot. De Kaag: J A. Th. v. d. Aart, A. Hulsbos. Katwijk: H. J. L. M. Oostdam, mej. M. J. Verdoes, M. Vlieland., C. Vootjs. Koudekerk aan den Rijn: H. Jonker. Leiden: M. van Ark, M. P. E. Arnol- dus, mej. M. M. BeiJk, H. C. Boom, mevr. P. Brandt-Oppelaar. J. S. Breedeveld, T. de Bruin, R. D. van Caubergh, H. J. L. Duijzend, G. J. M. Groenendaal, A. C. de Haas, H. Chr. Haverkamp, H. M. M. Heerlngs, J. Henzen, S. W. Hofman, J. de Jong, J. Jonk, H. A. A. Kamphuls, E. R. Klerks, R. J. Kolderman. B. J. Lambooy. J. H. v. Leeuwen, P. W. Mal- herbe, A. Monteba, C. Nieboer, C. Onder- delinden, A. Pols, R. Slerat, J. van Stra- ter, mej. J. M. den Toom. A. Vondeling, H. M. Vrie8endorp, H. G. Werkhoven, L. H. G. van Wersch, J. J. Wynaendts. Leiderdorp: C. N. Hoogervorst, A. v. Leimuldcn: J. J. Jongeneel. IJsse: J. K. van Dongen, H. J. W. M. Kromhout. Noordwjjk: J. v d. Bent, W. F. Berk hout Jr., J. H. J. Heus. J. W. J. v. d. Linden. Noordwykerhout: J. M. Bon, mevr. M. H. Broekhof-Veenings. mevr. H. C. van Dam-Geerlings, R. A. Th. Jansen, K. Pleters, M. J. v. d. Ploeg, mej. M. H. J. Warmerdam. Oegstgeest: mevr. E. Corneliasevan Deventer. M. den Hollander, E. D. Huls bergen, M. V. Keyzer, E. Kops, mevr. K. de Vos-Zandbergen. Oudewetering: J. H. Lek. PapendrechtM. den Harder. RoelofarendaveenA. J. M. Koek. RUnsburg: J. L. van Beek, C. van Delft, C. G. M. Koelcman. Sassenheim: A. M. Bergman, C. F. J. HUWEUJKSMAKELAAR DEAN MARTIN IN LUCHTIGE LOVE-STORY TRIANON: „Red een huwelijk en verknoei je leven" Dean Martin heeft het op zich genomen het huweiyk van zyn vriend te redden. De man Is ver strikt geraakt ln de armen van een zeer begrypende vriendin. De wettige echtgenote neemt het niet, Dean Martin zal het stel weer by elkaar brengen, rnnar liy begaat by zyn reddingsactie de blunder om een verkeerde aan te zien voor de minnares. Het spel der vergissingen kan beginnen. Ondanks alles slaagt Dean Martin erzln zijn vriend weer te verzoenen, maar dan komen de vriendinnen pas goed los. Nadat eerst de redder tegen wil en dank ln de huwelijksboot genomen is en zijn vrijgezellenleventje eraan heeft moeten geven, wordt ook de vriend weer netjes Ingepalmd. Een luchtige story, maar niettemin een charmante en zeer vermakelijke rol prent. Dean Martin speelt zoals men van hem kan verwachten: losjes en met veel humor. Goede rollen ook van EU Wallach, de man, die gered moest wor den, en Stella Stevens als Carol, een meisje, dat het offer van een vriJgczeUen- leven ten volle waard ls. Keuring 14 jaar. 007 ALS SMOKKELAAR LIDO: Veel IJefs uit Moskou De historische stad Ixtanboel is nu eens het werkterrein geweest van de bulten de spelers 72 man sterke film ploeg, die de opnamen maakte voor een James Bond-fllm. De grote held heeft nu niet zoveel technisch vernuft tot zijn beschikking als in byvoorbeeld „Goldflnger" en ook de tegenstander wie anders dan de organisatie „Spectre" bedient zich niet van super-technische instru menten. Toch is het een spannend geheel geworden, vol knokpartyen en aanslagen op het leven van onze held, die alles met ruim voldoende overleeft. Agent 007, alias de heer J. Bond, heeft opdracht gekregen van zjjn geheim zinnige baas Mr. „M" om voor de Engelse geheime dienst een nieuw ge- helm wapen uit Istanboel te smokkelen. Maar James zou geen James zijn als daar niet een aardig en meer dan aardig meisje ann te pas kwam, dat hy dan maar meteen meeamokkelt. Waarom ook niet, als toch een maal bezig bent? De rol van de Britse superagent ls weer ln goede handen van Scan Con- nery, die de schepping van Ian Fleming al In alle films voor het grote publiek met succes gestalte heeft gegeven. Ook de regie van Terence Young verdient alle lof. Keuring 14 Jaar. SCHIETGRAGE IDEALIST REX: Johnny Yuma Johnny Yuma la weer een van de stoere knapen, die toegevoegd kan worden aan de schier onuitputtelijke serie revolverhelden. Dit keer is het een strijder voor het recht, een Idealist, die de moord van zyn tante Samantha op zyn oom, wil wreken. Uiteraard staut tante niet alleen, zy weet zich op de eerste plaats verzekerd van de steun van haar broer, die op zyn beurt de beschikking heeft over een huurmoordenaar. Ook zwermen nog een groot aantal sinistere Individuen om Johnny Yuma heen, die allen de taak hebben onze held van de aardbodem te laten verdwynen. Nntuuriyk lukt hen dat ook nu weer niet. Yuma kent daarvoor de kneepjes van het vak te goed en een regen van revolverschoten kan hem niet deren. Terwyi de figuranten zich tydens de gehele western laten neerstorten biyft Yuma heldhaftig over eind. Zyn belagers, die kenneiyk het schietyzer pas kort ln handen hebben, wachten steeds te lang met het overhalen van de trekker en van deze fracties van seconden weet onze held dankbaar profyt te trekken. Ook een marteling trotseert hy zonder een kik te geven en zelfs werpt hij zich even later weer onbevreesd ln de strijd, die hij tenslotte zegevierend afsluit. Gaat het ook in deze film weer allemaal volgens het oude, bekende westemreccpt, de lief hebbers van dit genre kunnen er ons lnszlens weer ruimschoots hun hart aan ophalen. Keuring 14 jaar. PROLONGATIES STUDIO: Dagvlinder De derde week dat „Dagvlinder" van Bunuel het de bezoekers niet gemakkeiyk maakt. In de film een treffend spel, dat geraffineerd en bijna onmerkbaar „Bchyn en wezen" (verbeelding en wer kelijkheid) in elkaar laat overvloeien. LFXOR: Bonnie en Clyde Zoals te verwachten was, heeft mede als gevolg van dc uitgebreide „Bonnie en Clyde"-kultus - deze film het nog een week uitgehouden en het ligt wel ln de verwachting, dat hy het nóg langer reilt. Dus wéér de gangsterpraktyken van een duo dat omstreeks 1930 het zuidwesten van de „States" terroriseerde. Blom, mej. M. G. R. Drlesaen, H. Duijn, A. Koning, C. A. Th. van Leeuwen H. H. Pit. Voorhout: C. J. M. van Dam, A. P. C. Hoogervorst, H. A. M. Warmerdam, L. H. van Wleringen. Voorschoten: J. M. Hermans, L. Th. P. J. van Leeuwen. L. G. F. Rebers. mevr. P. J. van Rosaen-v. d. Hoorn, Warmond: J. F. Datema, J. F. M. Hoogkamer, A. H. Joon. Wannpnahr: A. P. Bleljswyk, mej. M. E. Vermeulen, Chr. Ph. K. Wlnckel. Zoetermeer: A. Jongkindt. Zoeterwoude: P. J. Detmers, P. L. Ch. Kaiser, C. Th. C. van Leeuwen, P. J. Overdevest. ZOETERWOUDE De Inwoners van Zoeterwoude wor den opgewekt, de Jaarvergadering van de Oranjevereniging te bezoeken. Die wordt a.8. woensdag 27 maart gehou den in de zaal Roeleven aan het Wa tertje, aanvang 20.00 uur. De agenda vermeldt o.m. de behandeling van de Jaarstukken waarby de kusconimlssle verslag zal uitbrengen. By de bestuurs verkiezing zullen de heren Th. v.d. Berg en J. v. Winden aftredend zyn. De laatste stelt zich wegens vertrek uit de gemeente niet herkiesbaar. Het bestuur stelt voor de heer A. v. Bcnnekom ln diens plaats te benoemen. Namen van tegenkandidaten kunnen tot de aan vang van de vergadering Ingediend wor den by secretaris W. K. v. Bohcmen. Tydens de vergadering zal het be stuur de plannen ontvouwen voor de feesteiykheden rond de 30e april en de ze ter discussie stellen. SJ.Z. Verrekte kniebanden zyn er de oorzaak van, dat SJZ de eerstko mende weken niet zal kunnen beschik ken over haar bekwame verdediger L. v. Veen. Dit betekent dc terugkeer In het eerste elftal van J. Koek, die vroeg in het seizoen ernstig geblesseerd ge raakte. Voor de ultwcdstryd tegen WSB ln Noordwykerhout Is dc vol gende ploeg samengesteld: doel: J. Maat; achter: G. v.d. Geest, L. Bosman, Jac. Olsthoorn en L. v.d. Ham; midden: J. Koek en Th. v. Klink, voor: Jac. Wort- man, P. Beereboom, Chr. Bosman eu Jac. v. Slingerland. Reserves A. van Slingerland en Th. 8chuur. Vertrek spelers 13.15 uur. De supportersbus ver trekt 13.45 uur en keert direct na de wedatryd weer terug naar Zoeterwoude.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3