SteCeidóeSotwa/nt Radio DEMONSTRATIE f995.- AUTOMATISCHE VW's Corry Brokken mikt met nieuwe show op kijkers in de provincie V W1200 programma PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 22 MAART 1MI Tweespalt door de radicalen weer eens naar boven gekomen. Vorig jaar reeds, ro rond en na de parlements verkiezingen, waren de opposanten in de Partij van de Arbeid het wel eens in hun kritiek op het traditioneel ge worden Nederlandse socialisme met ten densen waarin zij „bourgeoisie" roken. Maar toen al waren er „Nieuw-Linksers" die zich dicht bij de P.S.P. voelden staan en anderen die zich meer aangetrokken voelden tot een socialistische D '66. In feite was de controverse er een tussen gemoderniseerd marxisme (Lammers c.s.) en een gewone verjonging van de Partij van de Arbeid; de laatste richting won het pleit in zoverre, dat zijn vertegen woordigers doordrongen tot partijbestuur en Kamerfractie. Maar voor de echt-linkse Nieuw- Linksers betekende dit tevens een reden om hen te gaan wantrouwen en om zich opnieuw weerbaar te maken. Tot nog toe heeft de aldus groeiende tegenstel ling nog niet tot heftige uitbarstingen geleid, maar de entree van de Partij Radicalen op het politieke toneel kan wel tot zo'n uitbarsting aanleiding geven. i Nieuw Links de jonge runner-up Van der Doel is hun meest op de voorgrond tredende vertegenwoordiger hun vingers al aflikken bij het denken aan de kans op een progressief stembusakkoord en de daarna volgende volledige ondergang van de confessionele partijen, interes seert Hans Lammers zich ook in het wezen en de uiteindelijke bedoeling van de radicale partij. Voor hem is het weinig interessant wanneer door een stembusakkoord met D '66 en de Partij Radicalen de Partij van de Arbeid uit de koers getrokken* zou worden, waarvan zijn Nieuw Links vindt dat hij bevaren moet worden. Zo als in de ogen van de marxistische vleugel van Nieuw Links de politieke image van D '66 halfslachtig is gebleven, zo vreest hij ook dat de Partij Radicalen zijn idealen niet dichter bij de reali sering zal helpen. Vandaar dat de radi calen de tweespalt in Nieuw Links weer hebben aangescherpt, een tweespalt waarbij het goeddeels draalt om een botsing tussen gevoel voor opportuniteit en star vasthouden aan een eenmaal uit overtuiging gekregen principe. De tweespalt lijkt wel eens vooral een discussie over de methode te zijn; in feite gaat het om veel dieper liggende zaken. DIJ sommige Nieuw-Linksers wordt de argwaan in de hand gewerkt, omdat er door de radicalen zelf geen duidelijke taal gesproken wordt. Daar is om te beginnen de aangewakkerde spraak verwarring rond de vraag of het nu alleen maar om een partij van christe nen gaat (Aarden) of om een christelijke partij nieuwe stijl (Bogaers). Of men regelrecht aanstuurt op een snelle de- confessionering van politieke organisa ties (waarbij het dan in relatie tot de stroming-Couwenberg feitelijk alleen om programmatische verschillen kan gaan), of dat men in zijn hart zoals drs. Bogaers altijd heeft laten blijken droomt van een duidelijke programma tische christelijke concentratie die In Nederland voor geruime tijd samen met andere een vooruitstrevend be leid kan garanderen. In feite is de eensgezindheid onder de radicalen zeker wanneer men de Anti-Revolutionairen en C.H.U.'ers erbij betrekt dan ook minder groot dan nu lijkt. Sterker nog: er zijn onder de radi calen Nederlanders die over de nood zaak van het opwekken en bevorderen van een sociale revolutie niet veel an ders denken als Hans Lammers c.s., maar naast hen zijn er andere radicalen die hiervan op de keper beschouwd minder willen weten dan menigeen die, zelfs zonder zich radicaal te noemen, in de Katholieke Volkspartij, C.H.U. of de Anti-Revolutionaire Partij gebleven is. Dit maakt het optreden van de Partij Radicalen voor Nieuw Links ergens toch wel weer interessant. Want naast de kans dat de nieuwe bewegingen als D '66 en de radicalen de Partij van de Arbeid onder druk gaan zetten om de koers uit het vaarwater van Nieuw Links te houden, zit er nog altijd de kans in aldus druk uit te oefenen op Tans en Den Uyl om zelf wat radicaler te worden. Dit verklaart misschien mede dat op sommige momenten duidelijk wordt, hoe het in de Partij van de Arbeid meer spant dan in de lange periodes waarin de problematiek van de confessionele partijen vóórpaginanieuws levert, blijkt. „Alles beweegt" heeft eens een oude filosoof ontdekt. De politiek in het Ne derland' van 1968 bewijst in ieder geval dat hij gelijk had. De positie van de pers (IVOOR vrijwel alle Kamerfracties wordt in het voorlopig verslag op de nieuwe wet omzetbelasting de aandacht van de regering gevraagd voor de ge volgen van hogere fiscale lasten op re kening van de pers. Sommige Kamerle den beperken zich nog tot het kritisch vragen van nadere informaties. Uit me nige fractie klinkt echter onomwonden het geluid, dat de positie van de vrije pers in Nederland economisch al zeer moeilijk is en spreekt men uit, dat een uitzonderingspositie voor dag- en opinie bladen bij nieuwe omzetbelastingtarie ven noodzakelijk zal zijn. In dit verband wordt meer dan eens verwezen naar het nog altijd niet open baar gemaakte advies van de Persraad inzake de economische moeilijkheden voor het dagbladenbedrijf. Officieus heet het, dat hierin minister Klompé belang rijke voorstellen zijn gedaan om de nood zaak tot een verdere, voor de gevari eerde voorlichting gevaarlijke concen tratie weg te nemen, maar officieel is nog iets bekend. En helemaal onbekend is, wat straks minister Klompé als re sultaat van het aanhangig zijnde kabi- netsoverleg aan concrete daden in het vooruitzicht stellen gaat. Nu hopen we maar niet, dat met het geven van dit antwoord gewacht zal worden, tot de regering in staat is om op het zeer lijvige voorlopig verslag in zake de gehele omzetbelastingmaterie een antwoord te geven. Anders wordt het antwoord op het advies van de Pers- raad net zo'n slepende kwestie als de compensatie aan de pers vanwege de schade door de televisiereclame. Wat dit betreft is het ook zinvol om goed ln het oog te houden de ontwikke ling die er gaande is rond de kwes tie van de regionale radio- en televie- sieuitzendingen. In verschillende plaat sen onder meer Amsterdam en Den Haag is deze kwestie onlangs weer actueel geworden. Jammergenoeg wordt het financiële aspect daarbij geheel of grotendeels buiten beschouwing gelaten. Zou de overheid ertoe overgaan om nieuwe zendgemachtigden in het ether- bestel toe te laten met als taak het ver zorgen van regionale of plaatselijke uit zendingen, dan lijkt het wel uitgeslo ten dat de rekening hiervan bij de kas van de luister- en kijkgelden gepresen teerd mag worden. Want zelfs na de ge vraagde verhoging van deze retributies zal de financiële positie van Hilversum niet rooskleurig worden. Het alternatief is, dat men plaatselij ke uitzendingen dan ook geheel groten deels gaat bekostigen uit inkomsten van wege reclame. We vrezen dat de gevol gen hiervan voor de dagbladen nog in grijpender zullen zijn dan het verschij nen van de STER op de reclamearkt. Vervolgens zou dan natuurlijk direct weer de vraag opdoemen of de plaatse lijk dan wel regionaal verschijnende bla den niet met de exploitatie van deze re clame kunnen worden belast. Organisa torisch zou dit natuurlijk niet geringe problemen scheppen, maar die zijn op te lossen. Heel moeilijk lijkt ons het feit te zijn dat de overheid, bij het toelaten van reclame op de Hilversum- se zenders, zich tegen een dergelijke constructie vastberaden heeft verzet. In zo'n geval zou de regering dus, na eenmaal wel A te hebben gezegd, het acceptabel achten om B achterwege te laten. Israël en zijn buurlanden DE actie die Israël tegen Jordanië heeft voerd heeft lijkt de reactie van een door infiltraties getergde natie, die hardhandig en op de hoogte van haar superioriteit, terug slaat. In zeker op zicht terecht. Er blijven een aantal „maars" over. Voor de derde maal (1956, 1967) kan Israël formeel als aggressor aangemerkt worden. Het mag dan uitgelokte aggres- sie zijn; het feit blijft dat Israël tot driemaal toe zijn troepen massaal het eerst in beweging heeft gezet. Aan het feit verandert enige emotionele sympa thie weinig. Het is Israëls bedoeling om als staat te blijven bestaan. Dit kan nooit in vijandschap met de buurlanden. Nu kan van de zijde van Israël ongetwijfeld aan gevoerd worden, dat diezelfde buurlan den nooit enige neiging hebben getoond om het bestaansrecht van Israël als zo danig te erkennen, hoewel het, mede met behulp van Rusland, onder auspi ciën van de VN, als staat in het leven is geroepen. Het is Israël dat zich jegens zijn buur landen aanvaarbaar moet maken. De weg van de vergeldingsaanval, hoe be grijpelijk ook. lijkt ons niet de juiste methode. De bestaanszekerheid van Israël, dat toch de Israëlisch-Aarabische belangengemeenschap als het grote ideaal ziet. is er daarmee groter op ge worden. STEENFABRIEK SLUIT Waterleiding Z.-Vlaanderen ontslaat 37 man (Van onze correspondent) TERNEUZEN De N.V. Industrie Watervoorziening en de N.V. Waterlei ding Mij. Zeeuws-Vlaanderen zal per 1 mei 37 werknemers ontslaag. Toege zegd werd, dat op de volgende week vrijdag te houden vergadering van de raad van comissarissen de richtlijnen voor afvloeiing alsmede de financiële regelingen zullen worden opgesteld. Gebleken is. dat het project te groot is opgezet. Het te veel aangenomen personeel moet nu weer verdwijnen. ROSSUM De steenfabriek „De Vo ren" in Rossum (Gelderland) zal het bedrijf in Heerewaarden sluiten we gens „conjuncturele en structurele om standigheden". Voor het ontslag en af- vloling van een 30-tal personeelsleden is overeenstemming bereikt met de be trokken werknemersorganisaties. IK BEN RECHTS, DUS KIJK IK NAAR WILLEM (Van e r verslaggevi Gekleed in een bruine overgooier en met bruine laarzen aan haar voeten, zo voelde Corry Brokken zich het plezierigst. „Ik ben vanmorgen opgestaan met een vage griep", zei ze mij, nippend aan een groot glas appelsap in de kantine van NTS-studio I in Bussum. Het was even pauze, een onderbreking van de repetities voor de Corry Brokken Show die zondag" op het AVRO- scherm komt. Een oer-Hollandse zaak, waaraan Seth Gaaikema, Willeke Alberti, Conny Stuart („Een geweldige vrouw") en Henk Elsink meewerken. Het zal voor Willeke weer voor het eerst zijn na de geboorte van haar baby dat zij voor de televisie verschijnt. Het wordt een show die duidelijk mikt op de provincie kijkers, want het is niet voor niks dat de finale bestaat uit door Corry Brokken gezongen fragmenten uit volks liedjes van de elf Nederlandse provincies. „Frits v. d. Poel: geweldige man" Maandag was Corry Brokken ondanks haar griep al het middelpunt van de repetities, die de vijftig technici onder leiding van regisseur Theo Ordeman bezighielden. Tegen een uur 's mid dags als iedereen even zijn boter ham gaat nuttigen zit ik met Corry Brokken in de kelder-kantine van Stu dio I. Een stille kantine, met tl-lam- pen achter glas om het idee van zon licht te geven. En met een kantine juffrouw uit Amsterdam zo te ho ren die vertelt dat Lou van Burg in Studio A zijn nieuwe tweelingenshow zal opnemen. „Er komen zowat zestig medewerkers", zegt de juffrouw, als Corry Brokken even haar haren is gaan kammen. „Ik weet niet waar hij ze laat. Nee, ik heb ze gelukkig niet hier in mijn kantine, nee zeg. Ik vind Lou van Burg maar een kwal. Als het nou nog maar een vlotte vent was, maar nee hoor". Als Corry Brokken weer binnenkomt, vraag ik haar wat zij van Lou van Burg vindt. Zij zegt: „Die ken ik niet. Ik heb zijn shows niet gezien en ik ken hem verder ook niet. En wat ik over hem gehoord heb, daar ga ik niet op af. Ik moet hem zelf zien om te weten of ik hem wel of niet leuk vind". Zij vertelt mij over haar shows. Over hoelang zij daar steeds mee bezig is, samen met René Sleeswijk- over wie zij praat als over „mijn man". Weken zijn zij eraan bezig, steeds zoekend naar iets nieuws. Corry zegt: „Dat zoeken is altijd een probleem, want je moet natuurlijk op passen dat je je niet herhaalt. Ik zou niet iedere maand zo'n show kunnen maken, dat zou ik niet kunnen op brengen geloof ik. Dat is nou hier in Nederland mijn vijfde seizoen. Voor volgend jaar is er een nieuwe formule ln voorbereiding, waarover ik nog niet spreken mag, maar die de zaak wèl continueert. En na dat jaar, laat ik daar maar nog niet over nadenken. In Duitsland ga ik volgend jaar ook door. Over de vorm zijn we daar ook aan het praten. Ik denk dat het op dezelfde manier doorgaat als tot nog toe. De waarderingscijfers voor mijn Duitse show liggen erg hoog". Brieven Corry houdt daar hard rekening mee. zy zegt: „Ik merk die waardering ook aan de brieven die de mensen me stu ren. Ja, er is verschil tussen brieven van Nederlanders en Duitsers. De Duit ser, die is sentimenteler van inslag of zo. die is vaak dweepzieker dan de Hol lander. Dat is misschien wel de ver klaring voor het succes van Freddy, denk ik. Ik hou daarmee rekening bU de keuze van de liedjes voor mUn shows. Ik heb altUd rekening gehouden met wat de mensen mooi vonden, natuur- lUk, want anders had ik niet op het toneel hoeven gaan staan. MUn Duitse shows zUn wat sentimenteler dan de Nederlandse, daardoor." Na haar scheiding van drummer Cees Cee, uit welk huwelijk dochter Nancy werd geboren (nu acht jaar oud), heeft Corry Brokken het moeilijk gehad. Zij praat daar niet graag over. Nu sinds enkele jaren is haar ster hoger ge klommen dan ooit tevoren. Aan wie is dat te danken? Ik vraag het haar en zij zegt: „Ik heb ten eerste veel van Slees- wijk geleerd. Ik denk dat ik van Slees het vak heb geleerd. Daarvóór was ik natuurlijk een stuk jonger, en dat telt natuurlijk ook mee. Ik wil niet zeggen dat ik. als ik Slees niet had gehad, dan niks bijgeleerd zou hebben, maar een feit is dat ik toch wel door hém veel heb geleerd. Dat heeft een stroom versnelling in mijn carrière veroor zaakt." Meer wil ze over René Slees- wijk, haar producer en in wiens Bus- semse villa zij met haar dochter woont, niet kwijt: „Nee, daar praat ik niet over, daarvoor hou ik te veel van hem". Ik stel haar voor ter afsluiting 'n spelle tje met steekwoorden te doen: ik noem een naam en Corry reageert daarop. Zij vindt het leuk, neemt nog een klein slokje appelsap en gaat startklaar en met een ad-remgezicht zitten. Enig Frits van der Poel. Corry: „Die vind ik enig, die heb ik in Mies-en-scène gezien. Dat vind ik een geweldige man. Ik had ook een interview met hem in dat maandblad Avenue gelezen. Dat is een hele spirituele man, dat is een goeie in zijn vak. Hij is wel hard, maar niet op de negatieve manier zoals te genwoordig in de mode schijnt te zijn." Koningin Juliana. Corry: „Ik heb nooit onder stoelen of banken geschoven dat ik royalist ben en dat ik onze koningin zeer hoog acht. Omdat het een formi- Galerie Cojcan, Stevinstraat 103. Sche- veningen, exposeert van 23 maart tot en met 20 april schilderijen en aqua rellen van Nan van Hattum en klein- plastiek van Auguste Manche. /ADVERTENTIE) W WW met een 1e aanbetaling van En die Volkswagen vindt U, m£t alle andere V.W.-modellen, dit weekend bij: KAMSTEEG - v. d. Valk Boumanweg 2 - Leiderdorp Zaterdag 1018 uur, zondag 1418 uur. AJAX—FEIJENOORD „Kleurkijkers* emotioneler bij spel betrokken (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De afdeling studie en onderzoek van NRU en NTS heeft zon- dat 10 maart een onderzoek ingesteld naar de betekenis van de factor kleur bij de tv-reportage van de wedstrijd Ajax-Feijenoord. Uit het onderzoek bleek dat de wedstrijd in kleur leidde tot grotere waardering, een emotione lere beleving en op verschillende pun ten anders gerichte waarneming. Aan het onderzoek namen 80 leerlin gen van een middelbare school in Hil versum deel. De ene helft volgde de uitzending in kleur, de andere in zwart-wit. De groepen hadden geen contact met elkaar. De kijkers naar de kleuruitzending hadden de reportage beter gevonden en spraken zich positiever uit dan de zwart-witkijkers. Met name hadden zij de uitzending sfeervoller, afwisse lender en levendiger gevonden. An derzijds vonden ze het beeld onscher per dan de zwart-witkijkers. Ook werd de reportage in kleur als meer opwindend, vlotter en enigszins uit bundiger gekwalificeerd. Ondanks deze verschillen in beleving bleken de kleurkijkers zich niet duide lijk meer betrokken bij het spel te heb ben gevoeld. Zij vonden het commen taar deskundiger dan de zwart-witkij kers. Anderzijds zijn er aanwijzingen, dat de kleurkijkers minder goed naar het commentaar hebben geluisterd. Zij konden minder vaak achteraf de namen noemen van de stheidsrechter en van de maker van het doelpunt. Heel opmerkelijk was het verschil in goed waargenomen en onthouden re clameborden, die rond het veld en op de tribunes waren aangebracht. In de kleurconditie werden veel meer récla mes onthouden en bovendien geheel andere. Het merendeel van de onder vraagden had pas eenmaal of nog nooit een kleurenuitzending gezien. Men moet zich daarom afvragen in hoeverre de hier geconstateerde verschillen bij een grotere gewenning aan dit „nieuwe me dium" zullen blijven bestaan. dabele vrouw is, omdat zij van deze tijd is, een échte koningin, een vrouw om respect voor te hebben vind ik. Iemand waar zéker niet over gesproken mag worden op de manier zoals wel eens gedaan wordt." Johnny Hoes. -Corry: „Johnny Hoes? Die heeft veel geld verdiend in zijn leven. En verder niks." Willem Willem O. Duys. Corry: „Dat is een hele goeie vriend van ons, van Slees en van mij bedoel ik, en die mogen we heel graag. Tja, en da's Willem. Ik vind dattie af en toe een beetje te slordig is in de voorbereiding van zijn pro gramma's, maar dat is een zuivere privé-zaak. Ik vind zijn programma leuk. Ik kijk naar Willem, liever dan naar Mies. Omdat Willem positief is en Mies vaak negatief. Ik ben rechts, dus ik kijk naar Willem." Novotny: Corry: „Wat zegt u?" Novot- ny. Corry: „Die naam zegt mij niets. Ik weet niet of het een naam is of een merk. Ik weet het niet." Robert Kennedy. Corry: „Ja, die was gisteravond heel lang op de televisie hè. Ik ben wel politiek geïnteresseerd, maar niet zo erg dat ik veel politieke meningsuitingen wil plegen, en zeker niet in deze tijd van verkiezingen en toestanden overal." Nancy. Corry: „Mijn eigen Nancy, neem ik aan hè? Dat is mijn eigen dochter natuurlijk. Nancy is op school en zij doet aan sport. Ik zou niet graag wil len dat zij mijn vak kiest. Ik heb veel ié'vêr dat ze leert op school én dat ze sportief is en zó. Ik heb geen zin om ëeiï dochter te hebben die 'artistiekfe ambities heeft. Dat is niet omdat Ik persoonlijk een hekel aan mijn vak heb. Kijk, ik vind, toen ik jong was, was ik in staat om dat hele vak te relativeren, maar misschien is Nancy daar niet toe in staat en zo. Ik weet helemaal niet of Nancy iets zou willen in die richting, er wordt thuis nooit over het vak ge sproken, maar ik had 't liever niet, ge loof, ik. Ik had vroeger graag willen - Studeren, maar daar was geen geld voor. Ik had medicijnen of rechten wil len studeren, maar dat is niet doorge gaan. Ik zou het leuk vinden als Nancy het ging doen, maar als dat niet zo is, dan zie ik het ook wel." NEDERLAND (STER- reclameuitzendingen om 18.55,19.03,19.56 en 20.16) NTS: 18.50 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort NCRV: 19.06 uur: Pick-up, platenprogr. 19.50 uur: Kom over de brug, NTS: 20.00 uur: Journaal NCRV: 20.20 uur: Hier en nu, actualiteitenrubriek 20.45 uur: De gevangene, t.v.-serie (kleurentelevisie) 21.35 uur: Farce majeure, cabaret 21.55 uur: Worden wij in de toe komst ouder of jonger?, documentaire serie NTS: 22.40 uur: Tweede journaal CVK/IKOR: 22.45 uur: Kom over de brug, t.v.-actie 23.30 uur: Sluiting. NEDERLAND II (STER: reclameuitzendingen om 18.55 en 20.16) NTS: 18.50 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Weekjournaal voor gehoorgestoorden 19.25 uur: Open oog, signalerings programma 20.00 uur: Journaal AVRO: 20.20 uur: Zes critici op zoek naar een schrijver 20.55 uur: Peyton Place, t.v.-serie 21.45 uur: Televizier, actualiteitenrubriek NTS: 22.20 uur: Tweede journaal 22.25 uur: Sluiting. Televisie morgen NEDERLAND I TELEAC: 13.30 uur: Problemen van h< b rugjaar 14.00 uur: De mens in de ruimte 14.30 uur: Russische les 15.00 uur: Sluiting VARA: 16.00 uur: Journaal 16.01 uur: Dagje ouder, bejaar denprogramma 17.00 uur: Ja zuster - nee zuster, t.v.-musical 17.35 uur: Sluiting. RADIO HEDENAVOND HILVERSUM I NCRV: 20.59—22.00 uur: Een bordje langs de weg, luisterspel TROS: 22.40—23.55 uur: All-in, amusements programma. HILVERSUM II VARA: 21.00—22.40 uur: Omroeporkest, stereo concert 23.00—23.55 uur: Prettig weekend, platenkeus. Radionleuwsdleqst HILVERSUM I: 7.30, 8.00, 8.30, 12.3 18.30, 22.30, 23.55. HILVERSUM lil 8.00, 11.00, 13.00, 16.0 18.00, 19.30, 22.30, 23.5 HILVERSUM in: heel uur vanaf 9.00. 7.0 7.0 18.00 pen (z)ondei slag: liefdadlgheldsoproep. 18.30 Nl< weerpraatje. 18.46 Actualiteiten. 19.00 T(w)ie- nerama. 19.40 Wereldpanorama. 19.50 Uit: licht gevarieerd muziekprogramma. 20.59 Een bordje langs de weg, hoorspel. TROS: 22.00 Jazz a go go. 22.30 Nieuws. 22.40 AU ln, geva- gramma. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM n (298 m) VPRO: 18.00 euws. 18.16 Berichten. 18.20 Uitzending van t Gereformeerd Politiek Verbond. Spreker: De heer W. G. Beeftlnk, voorzitter van het 18.30 Hee, een programma voor on ssenen. 19.00 Jazz-rondo: Nederlandse 19.20 West-Dultsland en zijn lnteUectu- lezlng. 19.30 Nieuws. 19.35 Criterium: nader beschouwd. 20.00 Tot beter be grip. muzikale lezing. 20.45 Sexegese: reacties ek- van de NVSH en PSVG dat op ;rd uitgezonden. VARA: 21.00 Ste- jporkest. Groot Omroepkoor en so fisten: klassieke .1 g Actualiteftert. '23.01 23.55-24.Q0 NieUWS. BRUSSE Licht plat Nieuws- NED. (324 m) soldaten. Nleu' desportui?- slagen. 18.30 Pianomuziek. 18.55 Tips voor het verkeer. 18.40 Lichte muziek. 18.45 Sport. 18.52 Taal wenken. 18.55 Lichte muziek. 19.00 Nieuws, weerbericht cn radiokroniek. •rbericht lchte muziek. 19.45 Volksmuziek. 20.30 HILVERSUM I (402 m) NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Stereo: Klassiek orgelconcert (gr.). 7.30 Nieuws. 7.32 Actualiteiten. 7.45 Stereo: Lichte grammo- foonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.11 Geestelijke lie deren (gr.). 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de vrouw. 9.15 Muzaeik: gevarieerd muziekprogramma en kunstnieuws. (9.35 Waterstanden.). 11.00 Nieuws. 11.02 Leren leven met de oekumene, lezing. 11.17 Solistenkamer: muzikaal vraag gesprek. KROi 12.00 Country and Westei Express (gr.). 12.14 Marktberichten. 12 Overheidsvoorlichting: Werk en welzijn. F uitzending van 't ministerie van Sociale i. ken en Volksgezondheid. 12.26 Mededeling, t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. I" Actualiteiten. 12.50 Zonder grenzen: rubi over missie en zending. NRU: 13.00 Vllegc de schijven: verzoekplatenprogra de militairen. KRO: 14.00 P.M.: blad met veel plaatjes. (16.00 Nlei 16.30 Franse les. HIRO: 17.00 Wereld Gespr der Godsdienster jattaHHSMrija komst die op 30 en 31 maart 1968 In Nedc land gehouden zal worden. KRO: 17.30 6-7-6 pocketradio voor tieners. HILVERSUM II (298 m) VARAt Nieuws en ocl ----- tisch strijdlied ziek. VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: Nieuws. 8.11 Van de voorpagina: persovc 8.15 Z.O. 135: gevarieerd pro pese kroniek, kest: amusementsmuziek. 12.15 Betalen te veel belasting?, lezing. 12.26 Mededeling voor land- en tuinbouw. 12.29 Actueel spo nieuws. 13.00 Nieuws. 13.11 VARA-Varia. 13 Tijd voor teenagers. 14.00 Uitlaat: progra ma voor twintigers. 14.40 Radio Jazz Man zlne. NRU: 15.00 Wat biedt de mammoetv" uw kind. lezing. 15.10 De tijd waarin wij i ven: protest en kunst, klankbeeld. 15.50 Ll< "3 06.30 Harmonie,*» studenlenprograi ntaal Trto. 17.30, rt m ènTKÏ-kanalen') KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Djinn: gevatter programma. (10.00 en 11.00 Nieuws). NR 12.00 Nieuws. 12.03 Nieuwe langspeelplat, NCRV: 13.00 Nieuws. 13.03 Licht lnstnunr taal sextet en solisten. 13.30 Zuidzee-serer de. 14.00 Nieuws. 14.03 Programma voor t ners en twens. 15.00 Nieuws. 15.03 Halte: pi 'intigers. 15.30 Country telten. 16.1 Nieuws. 17.02-18. lichte gi BRUSSEL NED (324 m) 12.03 Amusementsprogran ■jg^MgaggjaMMprog: mededeling» os-berichten vo, iuzlek. 12.55 Buitenlands persoverzicht. Weerb •rzicht :hippers. 12.45 Lie! 17.10 Noord c I. 17.35 Geestelij (ADVERTENTIE) MET DE (Kever 1500 Sportomatic, VW 1600 Automatic) ZATERDAG 10-18 uur, ZONDAG 14-18 uur KAMSTEEG v. d. Valk Boumanweg 2 Leiderdorp De tweede aflevering gisteren van de door de KRO aangekochte Britse serie „Zonder tralies" bevestigde onze aan- vankelijke goede indruk. Ze bleek weer gemaakt met de nuchtere zin voor rea lisme, die de beste Engelse t.v.-series kenmerkt en brengt, werkelijke proble men ter tafel met voldoende humor en met een minimum aan sentimentaliteit. Het verdere KRO-programma was lou ter Informatief en daardoor topzwaar. Men had er kennelijk op gerekend dat de Eurofashion van de BBC een gezel lige Inslag zou hebben. Dat was niet het geval. In een zouteloze reportage wer den modellen getoond die het begin nersstadium van de ontwerpeis duide lijk demonstreerden. Nederland eindig de, als meestal in Euro-tv-verband, ln de onderste regionen. Vóór de mode de krijgstucht, behan deld in een goed opgebouwde documen taire die een beetje overdreven het ka rakter van een aanklacht kreeg. Een beetje overdreven omda*' a. de toepas sing van maatregelen als „drie dagen zwaar" nu aok weer niet zó hemelter gend is; b. aanleiding tot bet program ma Juist het feit was dat de gehele ma terie binnenkort op de helling gaat. tuchtprogramma en Udink over de con ferentie in New Delhi. Brandpunt was het best met een uitgebreide reportage uit Brazilië (Manus v. d. Kamp bleek weer voor de KRO te werken) waar wèl hemeltergende toestanden heersen. Die werden getoond: er werd óók ge toond dat de Kerk van gisteren (en ten dele nog van vandaag) haar meest eigenlijke taak hier niet verstaan heeft. Daar begint nu kentering in te komen. Getuige het hartstochtelijke betoog van een Braziliaanse bissehop, zónder ring, zonder gouden kruis, maar met een heel groot hart. Getuige óok een aantal Ne derlanders priesters, religieuzen en leken die daar bergen werk verzet ten. Hel is prachtig wat zij daar doen. Figeniyk i»en taak voor ons allemaal, voor zover we christen willen zün. We beho< niet 1 zilië. Dat doen di«- wU behoeven alleen de vastenactie, dam k wel gaan. erkvcrzctters wel; nee te werken aan innen zij hun gang Engeland-Spanje 3 april op t.v. HILVERSUM Onvoorziene omstan digheden voorbehouden zal de NTS woensdagavond 3 april van 19.40 tot 22.00 uur op Nederland I de voetbal wedstrijd Engeland-Spanje uitzenden. Deze wedstrijd wordt gespeeld in Wem- bleystadion te Londen ln het kader van het tournool om de Europa-Cup voor landenteams. VANAVOND VIA NED. II T.v.-reportage over lawaaidoofheid Een steeds groter aantal Nederland werknemers staat dagelijks bloot het risico van ernstige, soms pnhersl bare gehoorbeschadiging ten gevol van het werken in een omgeving 1 een hoog geluidsniveau, zoals fabri ken. werkplaatsen en scheepswe Deze zogenaamde lawaaidoofheid, is uit een recent gehouden steekpn gebleken, heeft langzamerhand schi barende vormen aangenomen. In samenwerking met deskundigen de Audiologische Afdeling van het F derlands Istituut voor Preventieve neeskunde (N.I.P.G.) te Leiden 1 Audiologische Instituut te Amersfo: maakte Cas Brugman een report, over dit probleem. De uitzending vindt plaats vi om 21.45 uur in „AVRO's Televizi» via Nederland 2. Onder meer zullen in de reportage c fers bekend gemaakt worden omvang van het probleem en zal get monstreerd worden hoezeer de lawa doofheid iemands gehoor voor i en spraak kan aantasten. De uitzendi wordt afgerond met een kort vraag: sprek met de staatssecretaris ciale Zaken en Volksgezondheid, dr. J. H. Kruisinga, die zelf keel-, neus- oorarts is geweest.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2