es d HRr mm raad van gemeente Leiden PAGINA 4 DONDERDAG 21 MAART ïyötf „NIEÜWEROORD" MAAKT PLAATS VOOR ZUSTERHUIS Boscomplex blijft grotendeels behouden In antwoord op vagen van het raadslid J. G. Lamers heeft de Leidse wethouder van openbare werken, de heer C. J. Piena, medegedeeld, dat voor het vellen van tientallen bonten in het boscomplex van het land goed „Nieuweroord" aan de Rijnshurgcrweg geen vergunning van b. en w. als bedoeld in de i.g. kapverordening ten grondslag ligt. Het rooien van deze bomen is een uitvloeisel van de bouwvergunning, welke het college heeft verleend voor een zusterhuis van het Academisch Zieken huis op dit aan het Rijk toebehorend terrein. Het bestaande pand Nieuweroord zal worden gesloopt en ter plaatse zal een veel groter gebouw worden neergezet. Deze bouw is, aldus de wethouder, in over eenstemming met het bestemmingsplan Pesthuispolder. In verband met het vellen van de bomen wijst de heer Piena er op, dat de aanwijzing van de voor bescherming in aanmerking komende houtopstanden in de gemeente Leiden nog niet heeft plaatsgehad, omdat het beraad over de lijst van aan te wijzen houtopstanden nog niet is afgesloten. Binnenkort zal deze lijst kunnen worden samengesteld. Op deze lijst zal ook de houtopstanden van Nieuweroord worden geplaatst. Hierdoor zal voor het rooien van bomen een afzonderlijke vergunning zijn vereist. Tot minimum beperkt Het aantal gevelde bomen is tot een minimum beperkt gebleven. Slechts die, welke voor de uitvoering van het bouwplan moeten ver dwijnen zijn verwijderd. Het fraaie boscomplex, zoals de heer Lamers had gesteld, zal dus voor Leiden behouden kunnen blijven. Reorganisatie hij BB Gemeentelijke Diensten nemen enkele taken over De Bescherming Bevolking gaat een aantal taken afstoten. Al» gevolg van 'n tekort aan vrijwilliger» (een algemeen landelijk verschijnsel) zal de Dienst So ciale Verzorging gedeeltelijk door de gemeenten overgenomen moeten worden. Deze dienst, die voor wat betreft de Identificatie en berging van slachtoffer» bestond uit noodwachtpllchtigen en voor de overige taken uit voornamelijk vrou welijke vrijwilliger» wordt ingekrompen tot dertig procent van de organieke sterkte. Voor afstoting komen de volgende ta ken in aanmerking: identificatie en ber ging van slachtoffers, voedsel- en water voorziening en nooddekklng, noodlig- ging en noodkleding. Deze taken worden gezien als taken, welke behoren bij de civiele verdediging. Zij kunnen beter door bestaande gemeentelijke diensten worden verricht. Tot de taken, die de sociale dienst wel zal blijven uitvoeren behoren de kantinedienst t.b.v. de BB- werkers In noodgebieden, tijdelijke hulp aan gewonden, die afgevoerd moeten worden, het ontsmetten van vrouwen en kinderen uit een ,,fall-out-gebied" en het waarschuwen vanu geestelijke verzor gers. Het ligt in de bedoeling, dat deze re- orgeanlsatle voor 1 januari 1969 zijn be slag krijgt. Over de wijze van aanpak wordt nog nader overleg gepleegd. Wat de A-Kring Zuid-Holland betreft, waartoe Leiden, de randgemeenten, de Duin- en Bollenstreek behoren,'1 is het tekort aan vrijwilligers voor het be staande organisatieschema 1000. Men zou over 2300 vrijwilligers moeten beschikken, maar het zijn er slechts 1300. De Leidse Kring steekt met deze cijfers overigens nog gunstig af tegen andere kringen. Zuid-Holland B, waartoe de Haagse agglomeratie en het Westland behoren, heeft slechts vijfhon derd vrijwilligers op een gewenste sterk te van '1300 man. Omdat de tekorten een landelijk verschijnsel zijn wordt de reorganisatie landelijk ingevoerd. EMMABL0EM. COLLECTE - Binnenkort zal weer de traditionele ..Emma-bloem" collecte worden gehou den door de Koninklijke Nederlandse Centrale Vereniging tot bestrijding der Tuberculose. Hieraan wordt deelgenomen door alle plaatselijke en provinciale verenigingen, die aangtsloten zijn bij de KNVC en dus ook door de plaatselijke verenigingen van Leiden, als één der oudsten van ons Deze collecte wordt in de voorjaars maanden gehouden, omdat destijds op 21 april Hare Majesteit Koningin Emma haar intrede deed in de hoofdstad van 't Rijk. De Emmabloemcollecte herinnert nog elk jaar aan het vele, dat deze Vrouwe voor de ontwikkeling der tuberculosebe strijding in Nederland heeft gedaan. De opbrengst komt uiterdaard ten goede aan de tuberculosebestrijding: plaatselijk en landelijk. De vraag Uwerzijds zal zijn: „Is het nu nodig deze collecte te houden?" Het antwoord is onomwonden STUDENTENCONGRES LEIDEN-GENT Van donderdag 21 tot en met zater dag 23 maart zal te Leiden onder auspiciën van prof. dr. E. C. Kooyman, decaan van de faculteit der Wiskunde en Natuurwetenschappen van de Leid se Universiteit, het Natuurwetenschap pelijk Studentencongres Leiden-Gent worden gehouden. Op dit congres, dat in samenwerking met de Gentse sub faculteitskringen is georganiseerd door de Philosophische Faculteit der Leidsche Studenten, zullen in onge veer twintig lezingen onderwerpen worden besproken, die in de univer siteiten van Gent en Leiden op doc toraal niveau worden bestudeerd. Op donderdag 21 maart zal het gemeente bestuur de deelnemers ten stadhuize ontvangen. Sinds ongeveer tien jaar worden regelmatig gezamenlijke natuurweten schappelijke congressen van Leidse en Gentse studenten in de wiskunde en natuurwetenschappen gehouden. Zij worden beurtelings door de facul teitsverenigingen van de beide univer siteiten georganiseerd. Doordat het mechanisme van de Blauwpoortsbrug gisteren gerepareerd werd moest de brug met handkracht worden bedend, wat veel langzamer gaat dan mechanisch. Hierdoor ont stonden gedurende de dag enkele flin ke verkeers-opstoppingen, die met be hulp van de politie en door omleidin gen konden worden opgelost. Te Amersfoort is geslaagd voor het examen Duits MO-b de heer J. J. Kwestro, wonende te Leiden. AANVARING IN OUDE VEST Om twee uur gistermiddag kwam een vrachtschip uit Sliedrecht in de Oude Vest in aanvaring met een Havik-krui- f' v™chtb°ot dle. werd beituurd Maas inden «iraagt ZOOO.— ding in stand te houden. De medische hoofdlijnen zijn al die jaren gelijk gebleven: a) Het zo vroeg mogelijk opsporen van tuberculosepatiënten. b) Het behandelen van de patiënten tot de genezing bereikt is. c) De bescherming van gezonde mensen tegen besmetting met tuberculosebac- teriën. Dit alles kost geld, veel geld, dat door particuliere instellingen, weliswaar ge- door de overheid, moet wor- vèrzameld. ook in 1968 een woord van ongeveer opwekking om deze collecte die op za terdag 23 maart te Leiden wordt ge houden, royaal te bedenken. Eventuele collectanten kunnen een bus afhalen op zaterdag 23 maart vanaf 8.15 uur, Loge-gebouw, Steenschuur 6. Het bestuur der plaatselijke vereniging tot bestrijding der tuberculose, Lelden. Dr. S. J. Roorda uit PROMOTIES AAN LEIDSE UNIVERSITEIT t I Aan de Leidse Universiteit promo- Leidse gemeenteraad vee,rde f1,ter™,de be" M„N ®j<>ker; O wetenschappelijk medewerker by het centraal reken-instituut van de unlver- Dr. S. J. Roorda, lid van de Leidse sitelt, tot doctor in de wiskunde en gemeenteraad voor de P.v.d.A., zal in tuurwetenschappen op een proefschrift verband met zijn vestiging te Oegst- getiteld „Stability and converge of geest medio mei bedanken als lid van j finite-difference methods". Promotor de Leidse raad. Sinds 10 februari 1959 I was prof. dr. G. Zoutendijk, heeft dr. Roorda deel uitgemaakt van De promotie geschiedde cum laude. de socialistische fractie. De heer Roor- Ook promoveerde gisteren aan da zal vermoedelijk worden opgevolgd Leidse Universiteit de heer P. van door de heer P. Fakkel, die reeds eer- Plank, wetenschappelijk medewerker bij der in de raad zitting had. Unilever N.V., tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op een proef schrift, getiteld „Oppervlaktesamen stelling en katalytlsche activiteit van legeringsfilms van koper en nikkel". Pro motor was prof. dr. W. M. H. Sachtler. De heer Van der Plank werd geboren te Dordrecht en woont thans te Oegst- geest. BURGERLIJKE STAND EXAMENS UNIVERSITEIT Geboren: René Izaac Johannes, zv. J. Massaar en C. E. Vinkestyn, Arthur Gerrit, zv. S. Brussaard en VV. de Vos, Edwin Arjan, zv. J. C. van Kuilenburg en J. E. van Pelt. Antonie, zv. J. Voor winden en C. van den Dool, Adrianus, zv. A de Wit en H. Lubbers, Susanna, dv. A Mizee en H. G. van Veenendaal, Jo- sephus Jacibus, zv. P. J. Jansen en J. H. Janssen, Laetitla Barbara, dv. R. W. de heer A. de Zeeuw (Delft) Starreveld en H. A. Wilton. kand. ex. Nederlandse taal- en letterkun- Overleden Y Coenraads, 17 jr., d.. de mej. A. J. v. d. Valk (Rotterdam) en G. Ouwehand, 61 jr., m., M. Brecdijk, 71 de heer L. J. B. Bogaarts (Katwijk aan jr., v., L. A. Boot, 78 jr., m. I Zee). CLUB DE LIMETZ GAAT WEER REIS VOORBEREIDEN Over de Club de Limetz kunnen de le- i i» niet de trekpleister. Het I» een t era van de Leidse Courant elk jaar op- J telt, die vanzelfsprekend veel vooi LEIDSE AGENDA DONDERDAG 21 MAART Stadsgehoorzaal Rotterdams Phil- harmonlsch Orkest o.l.v. Jean Fouruel. 20.00 uur. Schouwburg „Albert Vogel in vo gelvlucht", door Lion's Club. 20.00 u. Jacobazaal De Burcht Vergadering „De Natuurvriend". 20.00 uur. Museum voor Volkenkunde Stich ting Leidse Hofjes dia's en films. 20.00 VRIJTDG 22 MAART Waaggebouw Opening tentoonstel ling P, C. de Boer. 19.30 uur. Galerie Walenkamp - Heropening 21.30 uur. VRIJDAG 22 MAART Kleine Burcht Sportforum-avond LDWS. 20.00 uur. ZATERDAG 23 MAART Ztiiderkerk Jeugdkamerorkest o.l.v. Henk Briër. 20.00 uur. Doelenkazerne OO-mess Jaarverga dering Bond van Nederlandse Militaire Oorlogsslachtoffers. 15.00 uur. MAANDAG 25 MAART Stadsgehoorzaal „Johannes Pas sion". Leids Kamerkoor met Res. Or kest. 20.15 uur. Lakenhal Studentenmuziek-Con- cours (Festival). 20.00 uur. Auditorium Opening Lentefesti val. 16.00 uur. Rest. v. d. Heyden Jaarvergade ring „Koninginnedag." 20.00 uur. Hotel Bellevue Ledenbijeenkomst -Forumavond. Ned. Kath. Patroons bond. 20.00 uur. Studio „These are the damned". (Festival). 23,30 uur. Nieuw Minerva Expogé. 20.00 u. PROF. PRINS GAAT HEEN NA CONFLICT MET COLLEGA „Verschillen in karakter en inzicht" Dr. A. A. Prins, gewoon hoogleraar in de Engelse taalkunde aan de Leidse uni versiteit, heeft per 1 september 1968 ontslag gevraagd. Hy Is niet bereid lan ger samen te werken met dr. A. G. H. Bachrach, gewoon hoogleraar in de En gelse letterkunde ln Leiden. Tussen de beide hoogleraren is het in het verleden al meer dan eens tot bot singen gekomen. Dat prof. Prins nu de samenwerking definitief heeft opge zegd ls het gevolg van een beschuldiging die prof. Bachrach tegen hem heeft ge uit in het verslag van een stafvergade ring. Het door een derde gemaakte ver slag was in eerste versie objectief ge steld, maar prof. Bachrach wijzigde het zodanig dat daarin tot uiting kwam dat prof. Prins niet voldoende bereid was tot samenwerking met zijn collega- De moeilijkheden tussen beide hoog leraren, die-nu tot een conflict hebben geleid, moeten volgens prof. Prins wor- Haagse politierechter BEGEERDE ACCU Een 32-jarlge los-werkman uit Leiden had dringend een acu nodig want de accu in zijn motor had het begeven en de volgende dag moest hij een rit gaan maken. Toen hij dan een café verliet, zag de los-werkman een motor staan, waarvan hij dan de acu sloopte. Doch juist passeerde een politieman die be langstellend informeerde wat dat moest met die accu. Het verhaal was, dat er maar even geprobeerd zou worden om de motor op gang te krijgen, daarna zou een nieuwe accu worden aangeschaft. „Nou zitten we er in", had de man tegen zijn vriend gezegd en dat was in derdaad het geval want hy stond nu te recht wegens diefstal van de accu. „Het verhaal klinkt niet zo bar over tuigend". aldus de mening van de Offi cier die het daarom hield op de poging tot diefstal waarvoor hy 80.boete eiste. De rechter veroordeelde dienovereen komstig. DOL OP TEGELTJES Een Leidse student bleek dol op tegel tjes te zyn hetgeen op zichzelf geen strafbaar feit is. Wel, dat hij een aantal vrij kostbare tegeltjes had gestolen en dat feit bracht hem voor de Haagse po litierechter waar hy het feit erkende. „Maar de schade is intussen vergoed", zo luidde zyn mededeling. „Dat maakt het feit niet ongedaan", zo stelde de Officier van justitie vast, „want dat is alleen gebeurd omdat u be merkte dat u gesnapt was". De eis luidde 100,boete waartoe de rechter verdachte veroordeelde. WARM0NDS BEDOELING: GEEN TIJDVERLIES Op de dinsdag 26 maart a.s. te houden openbare raadsvergadering in Warmond komt o.m. de behandeling van een ver zoek van de heer J. P. v. d, Hulst te Oud- Ade aan de orde, om voorziening tegen het besluit van B. en W. waarbij hem geen vergunning werd verleend tot het oprichten van aanlegsteigers in het salarissen Zweiland. B. en W. stellen voor op dit verzoek 'afwijzend te beschikken op grond van het feit dat inbreuk zal wor den gemaakt op de bestemming water. Het college heeft hem echter nog wel alternatieve mogeUjkheid aan de hand gedaan. den toegeschreven aan verschillen in ka rakter en inzicht. Prof. Prins vond het onjuist dat zyn collega zich te veel op hield met zaken die niet direct met het onderwy's en het wetenschappeiyk onder zoek te maken hebben. Prof. Bachrach, geboren in 1914, werd in 1953 buitengewoon en 1955 gewoon hoogleraar ln Leiden, waar prof. Prins sinds 1950 hoogleraar was. Prof. Prins was het destyds al niet met de benoe ming van prof. Bachrach eens. Prof. Prins, geboren in 1902, is voorzitter van de sectie Engels van de literaire facul teit. Prof. Bachrach is decaan van de faculteit. Enquête onder studenten over nieuwe activiteiten Op maandag 25 maart zullen alle Leidse studenten in hun bus een for mulier ontvangen van de Maart-enquè- te '68. Met deze enquête wil de op ini tiatief van de plaatselijke Kamer van Verenigingen ingestelde Werkgroep Maart-enquête '68 trachten zich 'n in zicht te verwerven in de belangstelling van de studenten voor de verschillende mogeiykheden met betrekking tot nieu we vormen van studentenactiviteiten, waarvoor in verband met de groei van de universiteit en de veranderende maatschappelijke omstandigheden plan nen zyn ontwikkeld. Het onderzoek van de Werkgroep MaartEN '68 is mogelijk gemaakt door financiële steun van het College van Curatoren en het Leidsch Univeisiteits- Fonds. Voor de verwerking en het ana- lyseren van de gegevens van de en quête is medewerking toegezegd door het Centraal Reken-Instituut en 't So ciologisch Instituut van de Leidse Uni versiteit. Rijkssubsidie voor restauratie hervormde kerk Er is nu perspectief gekomen in een algehele restauratie van de Hervorm de kerk (uit 1620). Naar wy van de kerk'voogdy vernamen, zal het totale plan (architect de heer P. v. d. Sterre te Leiderdorp) binnen enkele maanden worden goedgekeurd. De subsidietoe zegging kan ook binnen enkele maan den worden tegemoetgezien. Dan zal nog dit jaar tot aanbesteding van het werk kunnen worden overgegaan. De Hervormde Gemeente zal de rastaura- tie moeten voorfinancieren tot 1970. De kosten van de algehele restaura tie zijn, inclusief de restauratie van 't orgel, begroot op ongeveer f 550.000. De subsidie van het rijk zal naar wordt verwacht, vyftig procent bedra gen. De afbraak van de toren en de vernieuwing van het interieur zijn niet subsidiabel. Nu het ryk. subsidie voor de algehele restauratie heeft toegezegd, kan ook subsidie bij de provincie en bij de ge meente Leiderdorp worden aangevraagd. Het is aan te nemen, dat de provincie met een subsidie van ten minste tien procent over de brug komt. Zonder tegenslagen zal men in 1970 kunnen beschikken over een volledig NIEUWE HBS TE LISSE Eén van de leraren van de R.K. HBS te Lisse, de heer v. d. Berg ver vaardigde een maquette van de nieuwe school die vermoedelijk begin 1971 gebruik zal worden genomen. Men vond voor dit imposante complex een ideale plaats: een rustig gebied tegen de Ringvaart en vlak bij de sporthal en het in aanbouw zijnde overdekte zwembad. Op deze foto kijkt u uit noordwestelijke richting op het ge bouw. Links de drie gymnastiekloka- twee gelijkvloers en één op de tweede verdieping. Tussen gymnastiek- lakalen en hoofdgebouw de aula met 540 zitplaatsen. De kleine gebouwtjes op de voorgrond zijn de bergplaatsen voor bromfietsen en helemaal in de hoek de woning voor de concierge. De meest linkse witte lijn is de Nieuw- sloot. Over deze sloot zal een brug worden gebouwd, die de verbinding normen tussen school en sportvel den. Een deel van het voetbalveld ziet u nog op deze foto. Naast twee voet balvelden komen er ook nog twee andere sportterreinen. In januari van dit jaar heeft de raad i aktivl- ln de maand juli, lezen, hoe deze j ding vraagt, maar die gew- groep jongeren reilt en zeilt in het vlteit ls naa»t de gewone veertiendaagse plaatsje in Frankrijk, waaraan zy haar bijeenkomsten, waarop veel aan eigen naam ontleent. De Club de Limetz is een werk wordt gedaan, elgentydse jongerenbeweging, die noch- Wanneer wij schrijven zonder propa- i voorlopig goedgekeurd het plan tot ont- tans al zestien jaar bestaat. Ts het niet ganda, is dat dan niet in tegenspraak I elgening van grond gelegen in het be- merkwaardlg, dat ln een tyd waarin al- inet het zojuist beweerde? Nee. Dit is stemmingsplan Zwanburg. Het betreft les aan sterke veranderingen onderhevig bedoeld als modeling aan degenen, die de gronden in eigendom toebehorende ls. juist deze vorm van jongerenbewe- zich willen aansluiten en die wij hebben aan de gemeente Leiden en de heer K. ging nog steeds „in" is? We hebben ln uangeraden daarmee te wachten tot om- 1 Breedijk. deze zestien jaren vele vormen van vrye streeks pasen. Ook anderen zijn natuur- Terzake is een bezwaarschrift binnen- tydsbèsteding en vorming zien komen en j lijk van harte welkom. Deze tijd is de gekomen van de gemeente Leiden Voor gaan. Toch la dit eenvoudig te verklaren prettigste tyd voor aansluiting, omdat goed btgrip willen B. en W. nog eens uit het feit dat de Club de Limetz met dan oe voorbereiding voor de Limetz- j In alle duidelijkheid stellen dat het uit- de tyd evolueert, hoewel de doelstelling reis begint, waardoor zij direct kunnen j gangspunt voor de aanvang van deze worden ingeschakeld en zich snel thuis I onteigeningsprocedure geen andere is ge gaan voelen. Want voorwaarde om de weeat dan mogelijk tijdverlies te ont- reis mee te maken is: meegedaan heb- gaan. Dit hebben B. en W. aan de ge ien aan de noodzakelijke voorbereiding, meente Leiden medegedeeld waarbij zij Ook seliryven we dit omdat we elk tevens nogmaals hebben meegedeeld dat aar weer gegadigden, die graag mee- ztf een minnelyke verwerving biyven wilden moesten teleurstellen omdat zij i voorstaan.^ Dit uitgangspunt blijft zich te laat aanmeldden en dan tot sep tember als het nieuwe jaarprogramma begint moet wachten. Het is nü de juiste tyd. Hoewel de Club de Limetz domicilie heeft ln Leiden, komen de leden ook uit de zéér wyde omtrek en van nog verder daarbuiten. Voor inlichting: J. P. Koe- voets, Resedastraat 16, Leiden, tel. 26557. J. W. M. DE JONG pi JOOP KOEVOETS. kleuteronderwijs de vergoeding «plolt.tleko.tei, vrnt te «tellen op 1200 I kerkgebouw,'met "n'hë'r? per lokaal eo 22 per kleuter. Dit wat steld en een Evernieuwd ,nterleur. XI ,„e?ne»VOOr °P kerk w°rdt dakruiter op t 1225 en 22,50. B. en W. stellen creplaatst voor een algemene aalanaverhofting van Tsden8' de resUuratlc zullen de Her. 2 pet. per 1 januari 1S6S. een verhogtng vormden elden! hu„ dledrt„ moeten houden. 3,6 pet. LE JARDIN EX0TIQUE" UITGEBREID MET „B0UTIQUE ARTISTIQUE" Ook zouden we kunnen zeggen dat by de start haar tyd al wat vooruit w Kenmerken daarvan: een gemengde groep (toen nog iets bijzonders), een vol komen vrye meningsuiting. Ook toen al zeer oecumenisch ingesteld. Eigen crea tiviteit van de leden op artistiek,- cul tureel- en godsdienstig terrein. Dit bleek het toen en nu nog uitstekend te doen Met deze instelling was het dan ook niet moeiiyk de tyd by te houden. Zonder pro paganda vult de groep zich aan. Ouderen gaan, jongeren komen. De leeftyd ligt lussen achttien en vyfentwlntig jaar, Jongemannen en vrouwen. De bekende jaariykse rei» naar Limetz verminderd bestaan. Dit vastgesteld hebbende achten zij hel overbodig om op de inhoud van het bezwaarschrift nader in te gaan. Nadat echter de koninklijke goedkeu ring op het onteigeningsplan is verkre gen, zullen, indien voordien de betrokken j grond niet aangekocht kan worden, op nieuw onderhandtllngen plaats vinden teneinde alsnog in der minne tot over-1 eenstemmig te geraken. B. en W. stellen voor betreffende bet j De heer C'. Kriest (62 jaar) is eigenaar van ..Le jardin artistique". in de Breestraat te Lei* den. Op zichzelf geen bijzonder feit. Wèl by- zonder is dat de „jardin" 40 jaar bestaat en tevens uitgebreid is met een boutique, genaamd ..Bou tique artistique". Deze uitbreiding kon plaats vinden doordat de heer Kriest de bovenverdie ping bij zijn winkel heeft genomen, die eerst was verhuurd. Hier is de hoofdschotel kunstnijver heid en sieraden. Siera den van Oosters-exoli- sche aard wel te ver staan. Zo zyn vertegen woordigd de landen Per- zlë, Z.-Afrika, India, Spanje, Mexico, Marok ko, etc. Het materiaal waaruit de voorwerpen bestaan is koper, tin, riet, hout, albast, onyx. touw of steen. Ook is er keramiek van diverse bekende pottenbakkers in de verkoop. Als bijzonderheid zijn wapens te koop en smeedijzeren kandelaars en kaarsenstanders. Dit alles vrij selekt. vooi mensen met een enigs zins aparte, maar gedif ferentieerde smaak. Vroeger had de heer Kriest zijn zaak in de Korevaarstraat 6. Nadat hij er ongeveer 6 a 7 jaar had gezeten werd het pand in de Bree straat 140 aangetrok ken. Eerst was het be drijf alleen bloemenhan del, maar een zevental jaren later werd 't te vens plantenzaak. Nu is dan een boutique erby geopend. De opening zal vrydag a.s. plaatsheb ben. De groei van de zaak is volgens de heer Kriest natuurhjk ge gaan. Via de bloemen kwamen er planten bij en daardoor weer hou ten plantenbakken. Via het hout kwamen de houten kunstvoorwer pen en zo de kunstnij verheid. Drie etages in de winkel gaan de be langstellenden m.i.v. vrydag dus tonen wat er bijgekomen is in Lei den. De heer Kriest is nog niet van plan er mee uit te scheiden. Als hy zich daartoe geroepen voelt, zal zijn dochter Tineke de zaak overne men. Mej. T. Kriest heeft een speciale op leiding gehad in diver se kwekerijen om „de materie te bestuderen". Behoudens zyn werk zaamheden in de zaak heeft de heer Kriest nog de funktie van arran geur voor de Keukenhof en voor enige bollenbe- dryven ln de omtrek. LEIDSE BIOSCOPl Films in de week van 21-28 Camera: Het naakte vlees (afgekeurd) Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uui Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 ui Lido: Veel liefs uit Moskou (14 jr Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uui Luxor: Bonnie en Clyde (18 jaar) (prol.) Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u Studio: Dagvlinder (18 jaar). (prol.) Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 ui Trianon: Red een huwelyk en verk je leven (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uui Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.1K Rex: Johnny Yuma (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 ui Zondag: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 Vrijdag en zaterdag 23.30 u. Na voorst. Dédee de havenmeid (18 KORRELTJE Je moet niet alleen aan jezelf ken; anderen dus van je bezit meeprofiterenmaar alles met m PUNT J. J. ABBENHUIS UIT WASSENAAR 40 MAAL DONOR De 57-jarige heer J. J. Abbenhuis uit Wassenaar heeft gisteren voor de 40ste maal bloed gegeven ten dienste van het Ned. Roode Kruis. In totaal heeft hij dus twintig liter bloed afgestaan, bloedgroep A, rliesusfactor positief. In maart 1947 gaf de heer Abbenhuis voor het eerst een halve liter bloed. Elk halfjaar kwam hij weer trouw bij de Bloedtransfusiedienst om zyn bydrage te leveren aan de bloedvoorraad van het Roode Kruis. Ter gelegenheid van dit aparte jubi leum was er een kleine bijeenkomst in de kamer van de administrateur van het Academisch Ziekenhuis om 16.15 uur, nadat de heer Abbenhuis zyn twintigste liter had „volgemaakt" („leeggemaakt" in dit verband misschien beter op zijn plaats Hierbij werd hem namens het Roode Kruis door dr. J. F. L. Fontein een ver gulde draagspeld en een oorkonde aan geboden. Namens de bloedtransfusiedienst bood de heer G. van Strien gouden manchet knopen aan. Dr. J. G. Eernisse voltooide de mannelyke sieraden met een gouden dasspeld die hy overhandigde namens de Bloedbank. Voor het Roode Kruis ware het ge wenst dat er méér mensen wareq als de heer Abbenhuis, die uit menslievendheid uiteraard niet uit eigen belang hun bloed afstaan. „Het doet maar éven pyn". OEGSTGEEST LEZING OVER AMERIKAANSE BINNENLANDSE POLITIEK In het Gemeentecentrum was gisteren de laatste lezing In een serie van drie, handelend over de Amerikaasc binnen landse politiek. Deze serie werd gegeven door prof. Schulte Nordholt, in uitnodi ging van K O. Er was een grote be stelling voor. Spr. gaf een uiteenzetting over de staatsinrichting die door de „constitu tion" in de Ver. Staten gevormd is. Hij sprak over het evenwicht dat er bestaat tussen de president, het Congres en het Hooggerechtshof. Verder werd het twee-partijen sys teem door de heer Schulte Nordtholt be sproken. „In de loop der eeuwen heeft zich het merkwaardige feit voorgedaan dat uit de democraten van Hamilton de huidige republikeinse partij is ontstaan. Het verschil tussen het kiezen op een re publikein of een demokraat is meer emotioneel te benaderen dan rationeel De heer Schulte Nordholt besloot zyn lezing met het ten gehore brengen van enkele fragmenten uit gramofoonplaten, t.w. een primitieve negro-spiritual, een blues en een indianendans. I kende lezingencyclus. Hy sprak de wens uit dat de aanwezigen geleerd hebben wat genuanceerder over de VS te den bij een beoordeling niet meteen VER-oordeling klaarstaan. „Betekent dat, dat cesvol zakenman als u, bang is klein boortje in een klein zenuwtje Marktberichten UTRECHT 21 mrt. Vee Totale voer 4286, runderen 1072, vette ren 150, graskalveren 50, nuchtere veren 1547, schapen 169, lammeren varkens boven 100 kg 440, idem l den 100 kg. 87, biggen 703, bokke geiten 29, Prijzen melk- en kalfki 1050-1425, kalfvaarzen 900-1100, koeien 800-1000, pinken 640-800, st: 750-1100, graskalveren 375-550, nuel kalveren 30-60, fokkalveren 90-190, pen 100-180, lammeren 120-190, dra ge varkens 350-475, lopers 80-105, bi 55-75, bokken en geiten 20-( per kg. vette koeien le kwal. 440 idem 2e kwal. 425-435, idem 3e P 385-390, vette kalveren le kwal. 390, idem 2e kwal. 360-380, ider kwal. 310-360, nuchteren kalveren vette varkens 210-215, m ters 210-220, slachtzeugen 165-175, slachtzeugen 175-185. Handel: meli kalfkoelen matig, niet prljsh. vette ien vlot even hoger, vare koeien r niet prijsh. vette kalveren stroef hoger, graskalveren redelijk ruim houdend, nuchteren kalveren rustig houdend, fokkalveren Idem, scl idem, lammeren idem, varkens i even lager, biggen idem. BARNEVELD, 20 maart Pluimv Aanvoer ca. 10.000 stuks; handel Prijzen in guldens per kg: slach pen 1.101.40; zeer zware 1.50— slachtkuikens 1.551.65. DEN BOSCH, 20 maart, VEE Aanvoer totaal 7992: runderen graskalveren 670, vette kalveren nuchtere kalveren 2922, schapen lameren 61, fokzeugen 7, slachtvar 547, biggen 584, sl. runderen 712. zen: melkkoeien 1025-1685, koeien 875-1335, graskalveren 640, roodbont 1200-1650, zwar 975-1225, klamvaarzen 1000-1275, te vaarzen 880-1185, pinken 62; nuchtere kalveren 70-190, weide pen 100-150, dr. zeugen 325-425, b 58-71. Sl. runderen extra 4.75 idem I 4.25-4.65, idem II 3.8C idem III 3.55-3.75; vette stieren 4.60, worstkoeien 3.20-3.50, vette veren I 3.60-3.95, idem II 3.35 idem III 3.15-3.30, nuchtere sl. ren 1.0-1.65, per stuk 35-65; sl. z> I 1.75-1.80, idem II 17.0-1.74. sl. va 2.00-2.15, vette schapen 100-150, lammeren 65-95. Handel: melkk behoorlijk - kalm - stijf prijsh.; koeien flink - stroef - onverand. jongvee minder - lui - duur; vett* veren gewoon - minder vlot - pend; nucht. sl. kalveren groot - 1 - flauw; schapen en lammeren der - redelijk - goed gehandh.: zeugen beperkt - rustig -niet pi lopers en biggen normaal - slep duur; slachtvee minder - stug - der en prijsh.; slachtzeugen mii vrij vlot - vaster. GOUDA, 21 maart, Kaas voer 4 partijen. Prijzen: le kwa j 4.05 per kg; extra kwal. tot 4. kg. Handel kalm. KATWIJK AAN DEN RIJN St.-Barbaravereniging ln het Parochiehuls Aller opkomst gewenst. Het bestuur. HILLEGOM Geslaagd Te Amersfoort slaagd voor het examen Duits M( heer P. J. J. Bakker. SASSEN IIEIM ELF JONGENS, EEN MEISJE Eergisteren werd in de Linna hove, sinds oktober 1963 toen straat in gebruik werd genon de twaalfde baby geboren. V het eerst ls het een meisje, de vorige elf baby's waren jongens, zoals in oktober jaar reeds in ons blad werd meld. De komst van de kleine da Neygaard werd weer met sp 0 ning tegemoet gezien, wat zou zyn, een meisje of een Jongen? grote rose strik, die om elf 's avonds op de voordeur werd vestlgd door de gelukkige va' was het bewys dat de Linna* hove, niet langer louter mam

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4