L AKTIEVE BEZORGERS DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 20 MAART Speciale voordrachtavond van Albert Vogel te Leiden COMPLETE RINGLEIDING VOOR SLECHTHORENDEN IN SCHOUWBURG lalden krijg! helaas maar zelden de gelegenheid niet onze grote voordracht kunstenaar Albert Vogel kennis te ma ken, want het luisteren naar z(jn verha lend proza brengt onwillekeurig leder in de ban van zyn groot en Indringend beel dend vermogen. Vyf jaar geleden trad ogel In ii|ize stad voor liet laatst op met z(jn programma „Van dat •elen tot i bü- enis werd. Vogel behoort door de ongemeen boeiende wQze van voordragen tot de weinige groten, die Nederland in deze kunst bezit. „In Vogel vlucht" beoogt een keuze uit diverse vroegere programma's met o.a. verhalen van Couperus, Andersen, Edgar Allan Poe. Aart i der Leei uit Hamlet en Electra. Naast dit alles heeft het optreden van Vogel nog een bijzonder doel, want door zyn spontaan aanbod dit optreden voor het Leidse publiek belangeloos te doen zal het naar alle waarschijnlijkheid mo gelijk zijn de gelden bijeen te brengen voor het aanleggen van een complete ringleiding met versterkerinstallatie in de schouwburg, zodat slechthorenden in de toekomst in veel ruimere mate ge bruik kunnen maken van dit openbaar medium. Door middel van de in vrijwel elk ge- hoorapparaad ingebouwde luisterspoel kan de slechthorende op elke willekeu rige plaats van een ruimte het gespro ken woord verstaan. In vele gebouwen, zoals kerken, bejaardentehuizen, confe rentiezalen. schouwburgen e.d. worden deze ringleidingen gebezigd om de slecht horenden zoveel mogeiyk in het open bare leven te betrekken. Leidse Universiteit PROMOTIE VAN BOTANICUS A. KANIS Op een proefschrift getiteld ,.A revis ion of the Ochnacaea of the Indo-Paolfic aerea" is hedenmiddag aan de rijksuni versiteit te Lelden de heer A. Kanis tot doctor In de wiskunde en natuurweten schappen gepromoveerd. Onder ochna- reae verstaat men een familie van tro pische houtige gewassen en dr. Kanis heeft in zijn dissertatie deze familie systematisch bewerkt voor zover zy \oorkonit van de Indus tot en met de Fljl-ellanden. Promotor was prof. dr. C G. G J. van Steenis. hoogleraar in de hyzondere plantkunde en directeur van het Ryksherbarium. Voor de totstandkoming van zyn proefschrift heeft dr. Kanis indertyd een subsidie van de stichting voor weteh- schappeiyk onderzoek van de tropen WOTROmogen ontvangen. De heer Kanis, die in Leiden biologie heeft ge studeerd. is een aantal jaren assistent by het Ryksherbarium geweest. In 1965 trad hy als deskundige in dienst by de directie internationale technische hulp van het ministerie van Buitenlandse Za ken en hy werd voor vyf tien maanden uitgezonden als botanicus by het depar tement voor bosbouw (forest depart ment) van Sabah, Maleisië). Van zyn hand zyn reeds enkele kleinere bota nische publikaties verschenen, waarvan twee betrekking hebben op z|jn promo- tieonderwerp, GESLAAGD Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn geslaagd voor het kand. ex. civ. ingenieur de heren W. Hoede- maker en W. H. J. B. Wang. Voor het doet. examen civ. ing. slaagde de heer J. A. C. M. v. Oudenhoven, allen wo nende te Leiden. BURGERLIJKE STAND Geboren: Cornelia M., d.v. A. Slot en L. M. van Rhijn; Johannes J.L., Z.V. C. J. van Velzen en J. van Eenen- naam; Petronella J. F„ d.v. H. A. M. van der Hoeven en E. M. A. Brasker; Ellen, d.v. M. Holub en A. L. L. van Rossum. Overleden: C. van Duuren. 82 jaar, wed. van P. van Dam; M. J. B. van Schyndel, 10 maanden, dochter; M. Berg, 21 jaar, dochter. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 20 MAART Stadsgehoorzaal Hoof dat ad-opperet- te met .Wiener Blut". 20.00 uur. Schouwburg Boudewijn de Groot. Martlne Bijl en cabaret Hariekyn. 20.30 Teneinde slechthorenden ln de gelegen heid te stellen weer eens een schouw burgvoorstelling te „beluisteren" is voor die avond speciaal een ringleiding in de schouwburg aangebracht. De plaatselijke Lions club, die deze avond organiseert, wil graag ook de goedhorenden nog maals opwekken, voor zover zij dit nog niet deden, met Vogel kennis te maken. Zij zullen er geen spyt van hebben. Voor het optreden van Vogel, a.s. don derdagavond om 8 uur in de Schouw burg. zijn nog een aantal goede plaatsen beschikbaar plaats bespreken tussen 10 en 13 uur. ook telefonisch aan de schouw burg en 's avonds voor de voorstelling aan de zaal). Afscheid J. B. Tempel van Stadsgehoorzaal Na een dienstverband van ruim tien jaar In de Stadsgehoorzaal Ls de heer J. B. Tempel gisteren met pensioen gegaan. Ter gelegenheid van dit af scheid werd in de Stadsgehoorzaal gis termiddag een afscheidsbijeenkomst gehouden waarna een zeer druk be zochte receptie volgde. In de tien jaar, dat hij in de Stadsgehoorzaal gewerkt heeft is de heer Tempel, die bedrijfs leider en rechterhand was van de hui dige beheerder, de heer I. Miiikan, een zeer geziene figuur geworden bij het Leidse verenigings- en openbare leven. De receptie was daar onder meer een blijk van, want bij de velen, die afscheid kwamen nemen waren er ve len, die verenigingen en besturen ver tegenwoordigden. Onder de aanwe zigen waren o.m. de wethouders S. Sannes en C. Piena, een aantal raads leden, de directeur van K. O., de heer A. J. van der Pompe, en waar nemend-brandweercommandant, W. A. Kosten. Door een aantal mensen werd tij dens de bijeenkomst ook het woord gevoerd. De beheerder, de heer Miii kan. dankte zijn scheidende bedrijfs leider voor de wijze, waarop hij de belangen van zowel de gasten en be zoekers als van de Stadsgehoorzaal wist te dienen. „Steeds met een se rieuze inzet van uw krachten." De heer Tempel is ook een man van grote vitaliteit, die als bindende figuur veel voor velen betekende. Dat werd ge zegd door de heer P. de Meij, die sprak namens het personeel. De heer Tempel, die als bedrijfslei der wordt opgevolgd door de heer A. J. Jordaans, chef-kok van de Stads gehoorzaal. blijft ook na zijn pensio nering in de Stadsgehoorzaal nog be trokken bij het Horecabedrijf. En wel als inspecteur van de Stichting Vak onderwijs Horeca-bedrijf in de admi nistratieve sector. A"'n in de Rijn bij Leiderdorp Bestuurder gered Vannacht omstreeks half twaalf reed een auto, bestuurd door J. G. uit Zoe- terwoude in de Oude Ryn achter de Grofsmederij. Direct toegeschoten hel pers slaagden er in de bestuurder tijdig te verlossen, zodat deze er alleen met de schrik en een nat pak vanaf kwam. Daar de in het water liggende wagen gevaar voor de scheepvaart kon op leveren, is zeer spoedig na het on geval de auto met behulp van 'n kraan wagen van de fa. Van Meekeren op het droge gebracht. AANVULLING BIJ LEIDSE BADMINTONKAMPIOENSCHAPPEN By het artikel over de Leidae badmintonkampioenschappen zij twee uitslagen te laat doorgekomen voor plaatsing. Die volgen hlerby. By het dames dubbel A speelden de dames H. Omzigt en T. van Houten tegen het koppel Gueran-Dlepstraten. Door het zwakke spel van mej. Gueran (In tegen stelling tot het eerder vermelde, waar mej. Riepstraten zwak zou zyn. Mej. Diep straten speelde juist een heel sterk spel) kon het laatste koppel niet tot winst komen. De laatste dames verloren met 154, 1015 en 1315. By de dames enkel A werd mejuffrouw Diepstraten kampioene. Tweede werd mej. Van Houten, die tegen de kampioene speelde in een party met als uitslag 112 en 119. Derde werd mej. J. Omzigt met de cyfers 116 en 110. 1 r»v J.VmV. I 'Ê:L Het Boskoopse echtpaar T. Slingerland en K. SlingerlandSchoorel was dezer dagen zestig jaar getrouwd. De bruidegom, die 84 jaar oud Is en In Stolwyk werd geboren heeft zyn hele leven in de tulndery gewerkt. Eerst had hy een bedryf ln de Pettepolder, maar omdat daar de grond niet best was vestigde hy zich later In het Boskoopse Zuideinde. Bruid en bruidegom verblijven reeds enkele jaren tot hun grote tevredenheid In het Boskoopse bejaardenhuis „Irene" aan de Boezemlaan, waar zy een uitstekende ver zorging genieten, o.a. van zuster Riena Oskam (zie foto). Juist nadat de bruidsdagen voor het diamanten echtpaar waren ingegaan werd de bruid door een griepje getroffen en oordeelde de behandelende arts het beter, dat zy enkele dagen ln bed biyft. Om deze reden is ook de reeds aangekondigde receptie uitgesteld tot een nader te bepalen datum. Het echtpaar kreeg negen kinderen, waarvan er nog acht in leven zyn. GEVESTIGDE PERSONEN IN LEIDEN ln de week van 7 tot en met 13 maart M. A. de Vreese-Devilee, Lieven de Keystraat 4; P. W. Stol, van Speljkstr. 30; H. G. van Beusekom, Opaalstraat 92; A. Koek, Opaalstraat 42; A. A. Al- denkamp. Levendaal 27a: J. T. A. van Niekerk. Haagweg 56;. D. J. Huitenga, Donizettilaan 7; A. van der Wal. Spaar- nestraat 55: H. G. E. Tdlohreg, Diamant plein 14; Jonkheer J. van den Brande- ler; G. J. Verheij, Zeemanlaan 14; B. J. G. M. van Veasem, Rijn en Schiekade 25; A. A. Oostera, Hoge Ryndijk 132; A. C. Kraak, Witte Singel 53; W. Snellenberg, Noordeinde 2a; J. P. Sigmund, Oude Ryn 152; M. C. Marcells, Zoeterwoudse- singel 74; A. P. M. Bosma-Visaer, Lee mansstraat 49; G. J. Offermans, Hoge Rijndijk 270a; M. J. Bouman-Groffen, Wagnerplein 68; P. J. Limburg, Bree- straat 64; L. C. Engelfriet-van den Berg. Diamantplein 36; C. M. Moorman. Raam- steeg 83; Z. L. B. M. Beckers, Flanor- pad 7; H. G. S. Sltmers, Breestraat 143; E. C. M. van der Voort, Wasstraat 55; G. K. F. M. Kwee, Rynsburgerweg 10; M. A. J. E. Venhuis, Steenschuur 18; A. J. Burgers, Tasmanstraat 100; M. J. F. van der Vliet. Witte Singel 27; J. R. H. van Schalk, Nleuwsteeg 5; I. F. J. Schryn. Mariënpoelstraat 5: M. Blans- jaar. Rynsburgerweg 10; B. Have. Oo- betstraat 63; R. J. Ligthelm, Haagweg 43; R. Vermeulen, Antlllenstraat 114; A. de Graaf, Pr. Wilhelmlnastraat 38: J. M. Schalkwijk, Acaciastraat 16; M. J. Bos. Oude Vest 107a; J. Rales, Morsweg 21a; R. P. Snijder, Schubertlaan 217; J. A. Arias-Sanchez, Groenhovenstraat 11; E. M. B. A. Saldi, Kraalerstraat 2; H. P. M. Schilthuizen-Bierman; P. G. L. Schumacher, Meidoornstraat 41; C. G. Woordes. Schubertlaan 217; J. M. Ru- nia, Rynsburgerweg 10; E. Hoornen- borg, Oude Rijn 106; J. P. M. Maas, Lezing in Museum v. Oudheden HOOFDCONSERVATOR LE RIDER VAN MUNTEN- KABINET TE PARIJS OVER KRETENZISCHE MUNTEN In de serie lezingen van het Rijks museum van Oudheden sprak op dinsdag 19 maart de heer G. Le Rider over Griek se munten, die op het eiland Kreta ge slagen werden In de vjjfde en vierde eeuw voor Christus. De heer Le Rider Is hoofd conservator van het Muntenkablnet te Parys, en heeft, zoals dat In Frankryk gebruikelijk Is, twee dikke boeken ge schreven om de graad van doctor te be halen. Een daarvan handelde over de munten van Kreta. Deze munten onder scheiden zich van de over het algemeen toch opvallend mooie Griekse munten door hun schilderachtige styi en door de interessante mythologische voorstellln- Kyksherhariuii) Kon. My voor Tuin bouw en Plantkunde ledenvergadering. 20.00 uur. DONDERDAG 21 MAART Stadsgehoorzaal Rotterdams Phil- harmonlsch Orkest o.l.v. Jean Fouruel. 20.00 uur. Schouwburg ..Albert Vogel in vo gelvlucht", door Lion's Club. 20.00 ■lacohazaal De Burcht Vergadering j eïgën stad geslagen. Vhak lï'dat „De Natuurvriend 20.00 uur djg gebeurd, dat de oorspronkeiyke munt Museum voor Volkenkunde Stich- nog herkennen is. Le Rider heeft nu ting Leidse Hofjes dia's en films. 20.00 I uiterst nauwkeurig de oorspronkeiyke uur- j munten geïdentificeerd, en. aangezien VRIJDG 22 MAAKT ,jeze munten vaak te dateren zijn, kon Waaggebouw Opening tentoonstel- hy zodoende aanknopingspunten vinden ling P. C. de Boer. 19.30 uur. i voor een datering van de Kretenzische Galerie Walenkamp Heropening munten. Immers, de oorspronkeiyke 21.30 uur. munt moet ouder zijn. Daarnaast werden de munten gedateerd door vondsten. Door de heldere manier waarop de heer Le Rider zyn werkwyze uiteen zette, kregen de toehoorders een inzicht in de speciale numismatische methodiek. Daar naast boden de prachtige dia's een feest voor het oog. Noordeinde 2a; T. L. van Traa-Brons, Schubertlaan 3; J. Bach Kolling, Joh. de Wittstraat 36; M. Polderman. Flanor- pad 7; N. Barnhoorn, Witte Singel 70; B. H. Knevel. Oude Ryn 54; B. Offereins. Zeemanlaan 16a; A. H. M. Baronesse Taets van Amerongen, Roodenburger- straat 60; N. van Kan, Rtjnsburgerweg 10; F. de Steenwinkel, Piet Paaltjens- pad 8; M. C. J. de Jong-Schrama, Bruc- knerstr^at 5; A. Ploem, Haagweg 52; F. de Gast, de Meij van Streefk. str. 58; E. T. den Boer, Piet Paaltjenspad 2; G. A. K. van Genderen, Rijnsburgerweg 10; R. F. van Oostrum. Gangetje 6; B. in 't Hout, Leeuwkenstraat 2; H. S. van Deinse, Thorbeckestraat 60; M. R. Mol, Flanorpad 7; J. M. Dolmans. Flanorpad 7; B. Tantisewie, de Meij van Streekk. str. 48; J. E. Kalkhoven-Oudshoorn, Hof- laan 317; J. C. M. van Santé. Hoogl. Kerkgracht 46; J. J. M. van Velterop, de Sitterlaan 87a; B. W. de Wit, Drui- venstraat 45; S. Yeh, Diefsteeg 15; E. J. W. Blom, Anna van Burenhof 64; H. L. Vierhout, Opaalstraat 82; L. Arnoldi, Hooigracht 39; J. van Tilburg. Schu bertlaan 217; D. J. van Valkenburg, Ko- ninginnelaan 57; T. G. M. Kleine-van Scheven, Paganinistraat 1; J. M. den Hoed-Pet, da Costastraat 44; A. Ver- wey, Rynsburgerweg 10; C. J. Schrumpf Opaalstraat 82; J. A. M. J. van Dieten, Oude Singel 28; F. M. M. Burgmans- Coppens, Witte Singel 27; C. A. M. van der Gtest, Rijnsburgerweg 10: D. Doet jes, Opaalstraat 36; E. C. Aggenbach- Muller. Toscaninilaan 16; M. R. Buiten om, le Binnenvestgracht 23; C. H. Straathof, Stadhouderslaan 20; S. E. W. Hezemans, Oude Vest 107a. KYN0L. VERENIGING „RIJNLAND" Mevr. dr. C. C. van Buuren-Veenen- bos is maandagavond tijdens de jaarver gadering van de kynologenvereniging „Rijnland" herkozen als presidente. Zij was periodiek aftredend. Mej. J. van Oppen, die zich als assistente van het secretariaat niet herkiesbaar had ge steld, droeg haar bestuursfunctie over aan mevrouw F. Beldman-van der Horst. Op deze jaarvergadering werden voorts ook de jaarverslagen van de secretaris, de heer G. Smits, en de penningmeester, de heer C. Barning, die een batig saldo meldde, onveranderd goedgekeurd. Deels zyn deze munten zgn. oversla gen. d.w.z. men heeft een vreemde munt u j genomen en daarop de stempels 'n£ ei?en stA ZATERDAG 28 MAART Zuiderkerk Jeugdkamerorkest o.l. Henk Briéi. 20.00 uur Doelenkazcrne OO-mnw Jaarvergi VOORSCHOTEN Van 9 tot 15 april tiende „Toonschaal '68" te Voorschoten Enige tijd geleden is een begin ge maakt met de voorbereidingen vat Toonschaal '68. Deze tentoonstelling zal de tiende zijn en dit is naar de mening van het gemeentebestuur een goede aanleiding om er een feestelijk tintje aan te geven. Dit is ook ge beurd bjj de vijfde tentoonstelling. Toen werd gekozen voor een bloemen tentoonstelling, waaraan vrijwel alle Voorschotense kwekers en bloemen handelaren hun medewerking verleen den. Bij de burgerij bestond bijzonder veel belangstelling. Toonschaal '68 zal daarom ook wor den ingericht als bloemententoonstel ling en zal worden gehouden van 9 t/m 15 april in het Cultureel Centrum. Er is weer een beroep gedaan op de plaatselijke kwekers en bloemhande- laren. De medewerking is vrijwel una niem. In de avonduren zullen diverse activiteiten worden georganiseerd, zo als een diavoorstelling, een lezing over tuinieren met uitreiking van de prij zen voor de tuin keuring en bloem schikdemonstraties. R.K. DAMESCONTACTCLUB Volgende dinsdagavond 26 maart komt de r.k. damescontactclub bijeen in het bondsgebouw, alwaar een voor lichtingsavond gegeven wordt over „Waarom haarstukjes" enz.? Deze avond begint om 8 uur. Op deze avond zullen mannequins een show geven van pruiken en haarstukjes. Alle in lichtingen op te stellen vragen zullen worden verstrekt. Voor mei staat er een uitstapje op het programma en wel op 29 mei „Naar het Bronsgroen eiken hout". Leden kunnen zich opgeven voor deelname aan dit uitstapje tot 1 april a.s. Geen spreekuur Burgemeester L. de Kool is donderdag a.s. verhinderd spreekuur te houden voor het publiek. Plicht roept hem elders. BEBOUWING DRIEHOEK ORANJEKADE-PAPELAAN- WIJNGAARDENLAAN Aan het bebouwingsplan voor deze driehoek, waar zoveel over te doen is geweest bouwplan niet goedgekeurd torenflat te hoog bezwaarschrift van de gemeente aan de Kroon compromisvoorstel met G.S. enz. wordt nu toch uitvoering gegeven. Het ter rein is nu afgebakend met hekwerken en de bouwketen zijn geplaatst. Bouw bureau Brandwijk maakt aanstalten met de vormgeving. DIEVEN OP PAD In de nacht van zondag op maandag zyn onbevoegden het huis binnenge drongen van een grossier, terwijl deze niet thuis was. Toen hij het ontdekte trof de bewoner wel een ravage aan, maar geld vermiste hy niet. Van de bouwkeet op het terrein nabij de Oranjekade was de olietank leegge maakt. Is dat laatste nu diefstal of baldadigheid? Geslaagd Aan de Techn. Hoge school te Delft is geslaagd voor het doet ex. civ. ingenieur de heer C. P. de Velde. VOORSCHOTEN Geboren: Richard A„ z.v. Wilhelmus H. van Deursen en Cato van Egmond; Antonia C., d.v. Hendrik J. Walvaart en Cornelia J. van Engelendorp Gas telaars; Thomas P. W., z.v. Leonardus J. M. van der Zijden en Barbara S. R. van der Meché; Monica J., d.v. Johan nes A. Olivier en Maria Hogewoning; Marc, z.v. Johan B. Reijndorp en helmina F. Willems. Ondertrouwd: Dirk Blokhuizen te Leiderdorp en Elisabeth M. Wynnobel; Reinirus M. J. Lindeman en Elisabeth Schreuder te Leiden; Arie van Teij- lingen te Leiderdorp en Elisabeth J. Wittebol; Reinier Regeer te Leiden Catharina J. J. Konings. Gehuwd: Walther J. Jost en Johan na P. Laban te Rijswijk Z.H.; Joseph T. M. Gussenhoven te Leiden en sabeth van Elswijk. Overleden: Catharina van Klaveren, wed. van A. de Boer, 72 jaar; Arie der Marei, 78 jaar. Foreholte-dames snel tevreden Foreholte heeft zich van de vorige week geleden nederlaag goed hersteld het Haagse AHC duidelijk terug gewezen. Met een harde tegenwind begon Foreholte al direct enige goede aanvallen op te bouwen, doch AHC trof eerst doel: 10. Ondanks de harde tegenwind verwierf Foreholte 'n groot overwicht en doelpunten konden dan ook niet uitblijven. Nadat zij de 10 achterstand in een 12 voorsprong had omgezet, zorgde een schitterende één-twee-combinatie van Hannie en Ellie van Dijk voor een even schitte rend doelpunt van laatstgenoemde. Ook AHC wist wat schieten was en met de wind in de rug bestookte zij het Voorhoutse doel. Doelvrouwe Mag- R iet veld weer volledig hersteld van haar operatie stak weer in een ouderwetse vorm en dat betekende dat Foreholte met een 6—2 voorsprong kon gaan rusten. Na rust zocht AHC het in harde charges en kreeg daarin ook nog de volle medewerking van de scheids rechter. Foreholte had met de stevige wind in de rug misschien een heel grote zege kunnen behalen, doch zij deed geen moeite om de harde speel-1 wijze van AHC te beantwoorden en stelde zich tevreden met een eind-1 stand van 9—2. Temeer daar a.s. zon dag het duel tegen no.'2 van de rang lijst, Velo 2, gaat plaatsvinden in Voor- hout. De Voorhoutse doelpunten kwa men deze keer van de hand van: Han nie van Dijk (3x). Ellen Oostdam (2 x), Hanna Wang, Nora Turnhout,! Ellie van Dijk en Cilia v. d. Berg (al len lx). Overige uitslagen: Foreholte 2 HMSH 2: 41; Jun. ForeholteKwiek Sport: 5—8; EDH—Foreholte 2; 5—2. Adsp. Foreholte—Jong Ade: 7—5. PAUZE DE „INSTITUTIONELE" KEï Pater dr. Walther Goddijn waarschuwde dezer dagen tegei ongenuanceerde afzetten tegei Kerk als instituut en waarbij stelt dat de eenvoudige evange waarheden overwoekerd zijn doe kerkelijk apparaat, dat als een last op het kerkvolk drukt. Mer valt daardoor in een ander ui' namelijk in een soort spiritus dat van de gezagsdragers alleen welwillende luisteraars wil make de Kerk als sociaal instituut mantelen en haar willen herleidt een strikt persoonlijke relatie to of tot louter medemenselijkheid dergelijke horizontalisering theologisch noch sociologisch te dedigen. Het is volstrekt ondenkbaar dr. Goddijn dat de Kerk i derne stedelijke samenleving haai ding kan vervullen zonder insti nele banden en organisatorische men. Het gaat erom evenwicht t> den tusen de afbraak van vormen en de opbouw van de n vormen van kerk-zijn. LEIDSE BIOSCOP Films in de week van 14 t/m 20 Camera: Cltiz en Kane (18 jaar) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 Lido: The way west (14 jaar). Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uu Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 v Luxor: Bonnie en Clyde (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 i Studio: Dagvlinder (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 i Trianon: De twaalf veroordeelden (Geprolongt Dageiyks: 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 Rex: Onze man in Bagdad (14 Ja: DageUjks: 2.30, 7.00 en 9.15 uui Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 i EXTRA VOORSTELLINGEN Camera: woensdag 20/3 Une fq Mariée (18 jj Vrydag en zaterdag nachtvoorstl 23.30 uur: Live now, play later (J KORRELTJE Menigeen is alleen daarom by de sen gezien, omdat de mensen hem goed gezien hebben. PUNT HILLEGOM De Haarlemse Bridgeclub Boekenrode en Damlate organiseerden in^ Treslong een landelijke bridgedrive, waarvan de baten bestemd waren voor het Rode Kruis. De bridgedrive bracht 4000,- op en dit zal worden aangewend voor de exploitatie van het hospitaalschip Henri Dunant. Driehonderdzestig spelers en speelsters, allen uit de meester- en hoofdklasse gaven acte de présence. R.K. MIDDENSTANDSFEDERATIE BOLLENSTREEK VERGADERDE GROFVUIL? QPHAALDIFN5T. DONDERDAG 21 MAART Oorlogsslachtoffers. 15.00 i Nederlandse Militaire gemeen later uitkw Buurt 13: Rijnsburgerweg, Terwee- park. Boerhaavelaan. Marit-npoelstr., Kagerstraat, BrasemerstrZweiland- laan. Van Swietenstraat. Faljerilstr., Houtlaan. Antoine Duycklaan, v. Beu- ningenlaan, Van Slingelandtlaan, Jo- waarin. naast de Kretenzische munten. han de Wittstraat, Joha v. Oldenbar- andere, dateerbare munten voorkwamen. neveldstraat. Hogerbeetsstraat. War- Door dit onderzoek is hy er in geslaagd monderweg. Nachtegaallaan, Mezenstr.. Vinkenstraat. Lijsterstraat. Roodborst- Laanstraat. Leeuwkenstraat, Valdez- straat, Stadhouderslaan, Magd. Moon- straat. Drie Octoberstraat. Duivenbo- destraat. Staalwykstraat, Buitenrust- straat, Kastanjekade. Meidoornstraat. Hyacinthensiraat, Seringenstr., Dalia- straat. Anjelierstraat. De r.k. Middenstandsfederatie „St.- Martinus" in de Bollenstreek heeft dins dagavond vergaderd in café-rest. „De Taveerne" te Lisse. Het thema van deze avond was: „katholiek in ver ring". Het bestuur had als spreker dit onderwerp bereid gevonden de Dio cesane Bondsadviseur pater A. Bom- hoff MSGC. Spreker begon met te zeg gen, dat wij in deze tijd onze houding hebben te bepalen voor nu en de toe komst in een steeds veranderende we reld en maatschappij. Bij alle verande ring en vernieuwing moeten we altijd uit blijven gaan van hetgeen we gelo ven. We kunnen praten over vernieu wing als we iets bezitten, anders is vernieuwing niet mogelyk. We hebben de eerste wereldoorlog mee gemaakt en er was niets gescheurd of gewond. De tweede wereldoorlog bracht ons inte gendeel een enorme verscheurdheid en veroorzaakte diepe wonden in de sa menleving. In de verwarring van deze tyd zullen we toch moeten nadenken en kiezen! Wij hebben allen onze ge dachten over Adam en Eva, het was niet anders! En nu zegt de wetenschap dat alles zo heel anders is dan wij ge dacht hebben. We leven in een tijd van nieuwe problematiek. Het geloof van voorheen was eenvoudig, maar nu is de wereld opengebarsten. Spreker schet ste de onmogeiyke verhouding van vroeger tussen roomsen en protestan ten. Gelukkig is dat alles anders ge worden en hebben wy ontdekt, dat er ook anderen zyn die geloven in Christus. Na de pauze gingen velen in discussie met pater Bomhoff. Voorzitter L. R. van Vliet dankte de spreker voor zyn betoog. datering te vinden, die over het al- i toe had aangenomen. i tot i Wassenaarseweg, is- COURANTENBEZORGERS GEVRAAGD KVP Oud-Ade had onderhoudende jaarvergadering DE LEIDSE COURANT vraagt een wyk ln LEIDEN enige Byzonder geschikt voor scholieren. Hoge honorering Sollicitaties afdeling abonnementen. Papengracht 32, telef. 20935. Buurt 15: Stationsweg, Pavilji hol, Stationsplein. Morssingel, Pest huislaan. Piet Paaltjespad, Morsweg, Paul Krügerstraat, Pres. Steynstraat, Transvaalkade en -hof. Joubertstraat. In zijn openingswoord gaf de voor- Wolmaransstraat, v.d. Tasstraat, Lop- zitter een verantwoording .van het feit senstraat, Rynzichtstraat, De Wetstr.. dat de jaarvergadering pas nu gehou- Reitzstraat, De la Reystraat, Pretorius-den werd. Nu echter de situatie van straat. VRIJDAG 22 MAART Buurt 14: Herenstraat. Prinses Wil- helminastraat. Bloemistenlaan, Lelie- sti-aat, Pioenstraat, Pioenhof, Linde straat. Resedastraat, Pieter de la Court- straat, Koninginnelaan, Acaciastraat, Tulpenstraat, Zoeterwoudsesingel (van Herenstraat tot Lammenschansweg). Buurt 16: Schelpenkade. Andries de KVP weer duidelijk begint te den meende het bestuur, dat de tijd aangebroken was om weer afdelings activiteit te ontplooien. Ter inleiding daarvan was uitgeno digd de directeur van het partybureau, de heer W. Perquin, die een duidelijk inzcht gaf in de oorzaken van de veranderde denkwijze en de vele on zekerheden. Spreker schetste uitvoe rig de KVP-geschiedens van 't laatste Schotkade, Leuvenstraat, Gerrit v.d.'jaar, de afsplitsing en de mogelykheid van samenwerking met andere partijen. Vol vertrouwen gaan we de definitieve bestuursverkiezing van 30 maart te gemoet; het moment van de start van een nieuwe, weer gezonde KVP met een behoorlijke inbreng van de radi calen. Om dit echter te kunnen ver wezenlijken Ls aller financiële steun nodig. Spoedig zullen de leden daar over uitvoerig ingelicht worden. Ver schillende jongeren maakten van de gelegenheid tot discussie gebruik. Verslagen van secretaris en pen ningmeester werden in dank aanvaard, de heer W. Hartog Jr. werd belast met de kascontrole. Tijdens de verga dering werd officieel afscheid geno men van een zeer gewaardeerd be stuurslid, de heer J. A. v. d. Geest, die gedurende 25 jaar zyn beste krach ten gaf. Als blijk van waardering mocht de voorzitter hem een fraaie bureaulamp als herinnering aanbieden. Mede door de inbreng van de heer Perquin een zeer nuttige en aange name vergadering. EEIDSCHENDAM „Chauffeur" kraakt drie auto's Een 35-jarige grondwerker uit Ha- zerswoude stond terecht voor de Haag se politierechter omdat hij. na enkele aanrijdingen te hebben veroorzaakt, was doorgereden en niet in het bezit was van een rijbewijs. Na een feestje was de grondwerker uit Leiden op weg naar huis gegaan waar hQ in een slip kwam. In hoeverre de door hem gekon- sumeerde drank daarop van invloed was. werd in het midden gelaten, om dat verdachte niet daarvoor terecht stond. Na het slippen botste de wagen van verdachte eerst tegen een gepar keerde auto aan die aan de rechterkant van de weg stond en later tweemaal tegen auto's die links stonden gepar keerd. De rechter volstond met een vergoeding van 250. voor de wagen van een student en een geldboete van ƒ50,— Andere geldbedragen, als scha devergoedingen aan de twee andere wa gens, resteren. Verder werd de rybe- voegdheld gedurende anderhalf jaar In getrokken met een maand voorwaarde- iyke gevangenisstraf. Geboren Dirk-Jaap z.v. J. H. Post en K. v. Tas; Petronella J. d.v. M. D. Hilbrands en C. J. v.d. Hoed; Anna M d.v. A. C. v. Rossum en A. G. sythoff; Marco A. z.v. G. J. Brummelman en A. Rosbergen. Overleden: Herman us Zwennes 102 Jr. wed. van Johanna M. Vis; Franclscus A. Swennenhuis 36 Jaar e.v. Geslna J. M. Heerink; Adrianus J. Blonk 69 jaar e.v. Geertruida C. M. Bernaen. „Nee, een v(jl is niets waard. Get liever één van je zelfgebakken ko dan word Ik ziek en moet ziekenhuis. Vandaarult kan ik ge keiyk vluchten!" Marktberichten RIJNSBURG. 19 maart - Bloen Orchideeën 65-95, Amaryllis 7-24 kelk; Anthurium 205-315, Rozen: acra 65-95, Zorina 30-40, Carol Garnet 20-31, Gerbera 15-41, Ir 15-29. Am. Anjers: G. J. Sim Keefers 20-28, Espérance 18-27, Sim 18-27, Witte Sim 19-26. Rode 17-25, Arthur Sim 15-25, Crowly 15-24. Hyacinten Pink Pearl 15-27, Ostar 26, Anne Marie 12-24, alles per Anemonen 650-1100 per 100. Tulpen: Sweet Harmony 280-315, nus 275-300, Queen of the Night 230, Danton 170-190, Pax 160-190. tige Witwe 150-180, Apeldoorn 15 Oxford 145-160, Bonanza 140-160, 135-150, Bellona 135-150, Prelu 135-150, Freesia's: Apollo 191 White Swan 105-155, Pimperne 140, Golden Yellow 80-130, Narci Carlton 90-115, Flower Record Golden Harvest 60-77. Blauwe I jes 50-65 alles per bos. TER AAR, 18 maart. Groenten, ten A 1.18—1.28, B 72—87. spruiten afwijkend 2628, witlo 1.50—1.62, witlof afwijkend 1.00- prei A2 54—58, prei B2 18—27, zie 1.091.19, aardappelen kromme komkommers 77, kom mers stek 28, appelen Jonathan per kg. Komkommers 2433 2527, sla C 13 per stuk. Radi per bos. R'VEEN. 19 maart. Bloemen. Anjers Sim Rose 2134, Sim Ro< —28, Sim Wit 34—39, Sim Keefer 33. Sim Arthur 27—28, G. J. Sii Alice 2324. Gerbera 2634, Garnette en Carol 2127, Bregina 58, Zorina 3134 p. st. Freesia' 2.20, Anemonen 701.05, Troschr then 2.552.75, Blauwe druifjes 43, Irissen Wedgewood 1.551.75 mi na tor 1.702.10, Prof. Blaauw Narcissen Early Glory, Carlton, tuna. King Alfred 90—1.25, Nari (buiten) 45—70. tulpen Olaf 1.30- Lustige Witwe 1.201.50, Apel 1.40—1.60, v. d. Eerden 1.30—1.4! ris 1.25—1.40, Beauty of Vole 1.35—1.60. Golden Eddy 1.15—1.4( forma 1.401.65, Rose Copland 1.60. Wintergold 1.20—1.25, Blenda Peerless Pink 1.301.60, Queen beth 1.30—1.40. Aladdin 1.85, I 1.401.55, Prominence 1.201.60, Doorman 1.201.65, Pax White 1.75, Red Pitt 1.40—1.55, Dubbele 1.10—1.50 per bos. KATWIJK AAN ZEI Geslaagd - Aan de Techn. school te Delft is geslaagd vc doet. ex. civ. ingenieur de he Langeweg. NOORD WIJK AAN Z Geslaagd - Aan de Techn. school te Delft is geslaagd voo doet. ex. civ. ingenieur de heer Los.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4