Voorzitter J, heeft kritiek J. Sens („St.-l)eus-I)edit" op werkgelegenheidsbeleid LEIDSE SCHOUWBURG GROTE ZAAL DER STADSGEHOORZAAL Muziek-, zang- en toneelvereniging „St. Matthias viert gouden jubileum MAANDAG 18 MAART 1968 PAGINA 3 Niet enthousiast over vrije loonpolitiek Afvloeiingsregeling agrarische sector in studie Het la de bedoeling dat op 25 juni a.s. te Arnhem het congres zal plaatsvinden, waarop de fusie tot «tand komt tussen de iter NKV-bonden van agrarische werknemers, voeding*- en genotmidde- 1 en personeel, tabaksbewerkers en hore- ca-employees. De nieuwe bond zal de i AVG krijgen en ruim 32.000 leden krjjgen, In het najaar van 1968 zal nieuwe bond versterkt worden met een iiantal zulvelwerknemers die tlians nog by de Katholieke Bond voor Vervoer personeel georganiseerd z\jn. Met deze bond en St.-Willlbrordus heeft St.-Deus I>edit een zodanige overeenkomst be reikt, dat voortaan per zuivelonderne ming nog maar één NKV-bond zal op treden, terwijl de KBV geen zulvelwerk nemers meer zal organiseren. Deze mededelingen werden hedenmor gen gedaan door de heer J. J. M. Sena, voorzitter van de Ned. Kath. Bond van Werknemers in de Agrarische Bedrijfs takken St. Deusdedit tijdens de opening van de wetgevende vergadering van die bond te Utrecht. Hij liet bij die gelegen heid ernstige kritiek horen op het werk gelegenheidsbeleid van de huidige rege ring. Werkgelegenheid „Wanneer men een evenwichtige be talingsbalans kiest als uitgangspunt voor het beleid, aldus de heer Sens, komt men r al te gemakkelijk op uitdrukkingen als „aanvaardbaar percentage werklo- „geen ruimte voor verdere sti mulerende maatregelen". Dit is echter De heer Sens toonde zich weinig en thousiast over bet systeem van vrije loonpolitiek. Hjj vroeg zich daarbij af, of de instemming van de werkgevers met dit systeem was ingegeven door werke lijke overtuiging, dan wel door de hui dige slechte situatie op de arbeidsmarkt. Hij was van mening, dal ook in liet sys teem van vrije loonpolitiek de relatieve degelijkstelling der agrarische lonen illt- m gangspunt dient te blijven voor het loon- lor I overleg binnen het landbouwschap. an Aan het slot van zijn toespraak maakte beroep I de voorzitter van St.-Deusdedit nog mel- Sane-1 dinS van het feit- dat de propaganda-ac- _ir deze van de 4 fusiepartners in de afgelo- h" Baak op dit moment in «tüdie'ls! De heer pen maanden reed» ruim 2000 nieuwe Sena sprak het vertrouwen uit dat deze inschrijvingen heelt opgeleverd. Dit studie snel positieve resultaten zal op- eerste concrete ««""aht'»«nen- leveren Saan der 4 bonden See,t vertrouwen tn 1 het welslagen van de op te richen AVG. Afvloeiing onvermijdelijk In de agrarische sector Is afvloeiing I van arbeidskrachten een onvermijdelijke zaak, wil de Nederlandse landbouw ten minste zijn gunstige concurrentie-positie behouden. Maar dan zal zeker aar oudere afgevloeide werknemers een c pensatie verschaft moeten worden de offers die zij brengen. Met steun het Landbouwschap is hiertoe ei gedaan op het Ontwikkelings- ringafonds voor de Landbouw, STORM RICHT NIET VEEL SCHADE AAN „BRAASSEMERMEER" BESTAAT VIJFTIG JAAR Herdenking bij opening Jachthaven Noorderhein Het was vanzelfsprekend, dat denoemd. Van de heer E. J. M. Kolf- voornaamste besprekingen op de 50e jaarvergadering van de Watersport vereniging „De Braassermermeer", welke onder voorzitterschap van de heer E. R. Behrcnd in „De Woelige Baren" te Roelofarendsveen werd ge houden, waren gewijd aan de herden king" van het gouden bestaansfeest der vereniging, dat afgelopen week plaats vond. De feestelijke herdenking is echter uitgesteld tot de opening van de zo lang verbeide jachthaven „Noor- derhem". De in zeer groten getale opgekomen visie. Aan de bestrijding van )eden waren naluuriijk ten zeerste de werkloosheid zal de hoogste priori- belangstenend naar de komende ge- teil verleend moeten worden, en de m-1 beurtenissen, waarover de voorzitter stelling van een Raad voor de Arbeids- dgr jubjieumcommissie, de heer P. markt is daarbij hoogst urgent Goudriaan een en ander mededeelde. In het kader van de werkgelegenheid De feesteijjkheden zuUen plaatsvinden maakte dt heer Sens nog een opmerking zaterdagmiddag 11 mei a.s. 's mid- over sluiting of concentratie van bedrij- dags Qm 2 UUI- zal de officiële opening ven. „Het moet gezegd, dat de vakbe- van bet njeuwe havencomplex „De weging in deze nog steeds onmondig Noorderhem" geschieden, waarna een is. Zij komt eerst aan bod. wanneer een 0fticiële receptie volgt voor autoritei- dergelijk besluit reeds is genomen, al ten en genodigden. Middels een onder zijn er ook wel gunstige uitzonderingen. de jeden gehouden inzameling is een In het algemeen is het echter zo, dat behoorlijk bedrag beschikbaar voor bijna geheel of misschien wel uitsluitend bet aanbieden van een feestgeschenk, wordt gelet op het rendement van het dat jn de eerste plaats zal bestaan uit geïnvesteerde vermogen. Het is de vraag een gecombineerde installatie van of in een dergelijk beraad ook de keer- windmeter, barometer, klok en wat zijde van de medaille werkgelegen- j daarbij nog meer behoort. Voorts is heid, vaak voor velen voldoende wordt aan bat bestuur verzocht een lijst te belicht", aldus spr., die vervolgde: willen geven van de meest essenstiële „Het inmiddels bij de Staten Generaal j benodigdheden, ingediende wetsontwerp tot wijziging van £)e heer Goudriaan deed een beroep de werkloosheidswet, kan by aanvaar- Qp de eigenaars van schepen hun vaar- ding daarvan aan de betrokken werkne- tuigen gepavoiseerd voor de jachtha- mers althans enig soelaas bieden. Zij ven bij slecht weer in de jacht- verkrijgen dan krachtens die wet aan- j haven te willen verankeren, waar- spraak op evtl. nog toekomend na zo mogelijk een vlootschouw zal loon over de laatste gewerkte periode van worden gehouden of een korte tocht dertien weken, alsmede op het loon over over de plassen van alle schepen, de voor hen geldende opzegtermijn tot eventueel met motorkracht, een maximum van vier weken. Voorts Na de officiële opening zal een re- Iyunnen ze by de bedrijfsvereniging recht ceptie voor de leden plaatsvinden, ge- ten gelden op betaling van evtl. niet volgd door schoten, vroeger burgemeester Alkemade. thans van Leidschendam, was bericht ontvangen, dat hij wenste af te treden als ere-voorzitter. De voorz. stelde daarop voor burgemees ter Kolfschoten om zijn vele verdien sten voor de vereniging, speciaal bij de opbouwplannen van de nieuwe jachthaven, te benoemen tot ere-lid. waarmee de vergadering ondnr ap plaus instemde. De diverse jaarverslagen werden goedgekeurd en besloten werd een commissie te benoemen tot herziening van statuten en huishoudelijk regle ment. De aftredende bestuursleden, mej. J. van der Veld, dr. F. C. de Vos, J. E. A. Zeeman en P. H. Verdel, wer den herbenoemd, de laatste voor één jaar, terwijl in de vac.-Borgmeyer niet werd voorzien. Tengevolge van de storm, die gisteren in het hele land woedde, raakte gister morgen om half tien een dakgoot van een pand aan de Kagerstraat los en kwam naar beneden, na eerst een dak goot van een naastliggend huia te he- ben vernield, Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Eveneens door de hevige wind gleed om ongeveer half één gistermiddag de carrosserie van een Volkswagen-busje van een zolderschuit in de Oude Vest nabij de Havenbrug. Omdat er gevaar j bestond voor de scheepvaart takelde de brandweer het gevaarte weer op het Dit j droge. Toen een 44-jarige wielrijder, de heer P. Dekker uit Lelden, gistermiddag om één uur over het Stationsplein reed, werd hij opeens gegrepen door een felle wind stoot. Hierdoor werd hij naar links, de weg opgesllngerd, waar Juist een auto passeerde. De man werd door de wagen aangereden en met een bloedende hoofd wond naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. BIJ INBRAKEN 250,- VERMIST In de nacht van vrijdag op zaterdag is op twee plaatsen Ingebroken. In geen van de gevallen is Iets vermist. 10-jarige knaap te HiUegom dodelijk verongelukt Zaterdagmiddag reed de 10-jarige B. F. uit de Leem bruggenstraat te Hil- legom op zijn fietsje in de Brouwer laan toen hi.j door nog onverklaarbare oorzaak terecht kwam onder een auto. bestuurd door een inwoner van Hille- gom. De jongeman was vrijwel op slag dood. De politie stelt een onderzoek in naar oorzaak en schuldvraag. ADVERTENTIE In een kantoor aan de Kanaalstraat drong men binnen via een kapotgesla gen ruit. Alle bureaus die niet op slot waren werden op geld doorzocht, maar er werd niets gevonden. Door de deur open te wrikken kon men binnendringen in de „Vicolo-bar" in de Pieterskerkkoorsteeg. Ook hier werd tot nu toe niets vermist. Meer succes hadden Inbrekers die gis teravond tussen 18.80 en 23.15 uur een perceel aan de Damlaan binnendrongen, via een op een kier staand bovenlicht. De slaapkamer werd doorzocht. Er ls een bedrag van 250,vermist. KVP Leimuiden en Rijnsaterwoude nam afscheid van bestuurder Buyckx Onder voorzitterschap van de heer Th. Obdeijn hield de KVP afd. Leimui den en Rijnsaterwoude haar jaarver gadering in café Keijzer. In zijn ope ningswoord kon de voorzitter een rede lijk aantal leden welkom heten. TAFELTENNIS PLAY-FAIR Het eerste damesteam van Play-Fair zette de reeks van overwinningen voort met een 91 zege op he bezoekende St. H./TSB 1. Alleen mej. E. Touw aansluiting op z'n openingswoord sprak moest een tegenpunt toestaan. Het de heer Obdeijn namens het bestuur «nte herenteam speelde te Noordw.j- en leden woorden van dank tot de kerhout tegen NSSS, welke ontmoe- heer C. A. IV. Buyckx voor zijn werk zaam aandeel als bestuurslid van de partij in de afgelopen jaren. Weliswaar was het terugtrekken van de heer Buyckx als bestuurslid al enige tijd geleden gebeurd, i moten vakantiegeld en -toeslag, als- buffet, 's Avonds volgt ting voor Play-Fair een 64 winning opleverde. Naast de winst in het dubbel boekte A. Heuzen drie over winningen, won H. Heuzen twee par- tijen en werd het laatste punt be- zijn"*plaats wërd haald door J. de Koning. Het tweede toen gekozen~d*e heer J. Vink. doch herenteam speeled thuis tegen De Sa- door omstandigheden was men niet lam anders en won deze wedstrijd, eerder in de gelegenheid geweest, de evenals het 1ste team, met de cyfers borreïuur met koud I heer Buyckx dank te betuigen voor de h~4 I aede de niet betaalde pensioenpremie t samenzijn met dans en muziek i gezellig J d°or hem bewezen diensten. De wo het laatste jaar". K O-voorstellingen in andere zalen „Harlekijn" en „Wiener Bint" Wij vernemen van het bestuur van K&O, dat het optreden van Boudewyn de Groot, Martine Byl, Herman v. Veen en Laurens van Rooyen met hun combo (Harlekijn, kabaret-chantant) op woens dag 20 maart a.s. niet zal plaatsvinden ln de Stadsgehoorzaal, zoals al bekend is i gemaakt, maar in de Leidse Schouw- der oprichters burg aan de Oude Vest. Aanvang 20.30 De kaartverkoop voor deze voorstel ling is op zaterdag jl. begonnen. De voorstelling is reeds geheel uitverkocht. Het bestuur van K&O deelde ons te ven» mede, dat de voorstelling van Wie ner Blut door de Hoofdstad Operette niet gegeven wordt in de Schouwburg, maar in de Grote Zaal van de Stadsge hoorzaal; aanvang 20 uur. Ook deze voorstelling is uitverkocht „Vox Laeta" zong „Krönungsmesse" in Scheepjeskerk te Hazerswoude VOX LAETA, het reeds beroemdheid verkregen hebbende koor uit Roelof arendsveen met zijn knappe dirigent Jan d. Meer gaf zaterdag in de Scheepjes- kerk aan de Harzerswoudse Rijndijk een glansvolle uitvoering van Mozarts Krö- aingsmesse (K.V. 317). Aan de lessenaar «tond deze keer de orkest- en koordiri gent Henk Briër, terwijl Jan v. d. Meer het orgel (dat een grondige restauratie verdient) bespeelde. Al» solisten werkten mede de sopraan Uz« 8choo. de alt Belia Keizer, de tenor Jan Koot en de bas Wim Hillebrand. De geroutineerde Henk Briër gaf aan het geheel een feestelijk karakter, goede rytmlek, prachtige forti met een koor waarmede alles bereikt kan worden, waarbij Jan van der Meer achter het orgel zorgde voor een orkestrale achter- Het vocale kwartet was uitstekend op elkaar afgestemd, wat tot uiting kwam oa. in het Kyrie en het Benedictua ter wijl Llze Schoo ontroerend het Agnus bet met Innerlijke overtuing vertolkte. Het slotkoor werd opgevoerd tot een machtige lofzang. Tijdens het Dimissio rong Bella Keyzer, die over een heel mooie altstem beschikt, „Dank Sei dem Herr" van Handel. Heel dit muzikaal festijn werd gege- "n tijden» de Eucharistieviering voor het echtpaar v. d. DoolKoot, dat spe ciaal uit Canada was overgekomen om hun 25-jarige echtverbintenis te vieren, Voor hen en voor de vele aanwezigen werd deze kerkgang een plechtige en Indrukwekkende gebeurtenis. THEO TEN HOOVEN clubhuis, voor de oudere leden bovenzaal, voor de jeugd in de bene denzaal. De feestelijke opening zal de zondag daarna gevolgd worden door onderlinge zeilwedstrijden en puzzle- tochten voor motorboten. Nadat door enkele leden nog vragen waren gesteld en enige suggesties wa ren gedaan, dankte de voorzitter, de heer E. R. Behrend, de jubileumcom missie voor 't reeds verrichte werk en sprak de hoop uit, dat alles door goed weer begunstigd zou mogen worden. De voorzitter had in zijn openings woord reeds z'n vreugde erover uit gesproken. dat hij deze jubileumver gadering onder zo grote belangstelling had mogen openen. Na een korte her denking van het overleden bestuurs lid, de heer Tensen, verwelkomde spr. de aanwezige ereleden, van wie hij de heer J. N. van der Meer, die een an de vereniging gedurende meer dan veertig jaar voorzitter, verzocht voor deze bijzon dere vergadering aan de bestuurstafel te willen plaatsnemen, waarna hy hem met enkele woorden dankte voor het vele, dat hij in al die jaren voor de' vereniging heeft verricht. Hierna werd de gewone agenda vlot afgewerkt. Op voorstel van het be stuur werd de heer P. F. M. Smolders, burgemeester der gemeente Alkemade, bij acclamatie tot ere-voorzitter be- NIEUWE-WETERING CONTACTAVOND BEJAARDEN Dank zij de medewerking van en kele plaatsgenoten was het mogelijk geworden om de bejaarden van Nieu we Wetering in het Cutureel Centrum een gezellige contactavond aan te bie den. De hoofdschotel van deze avond bestond weer uit het prijskaarten en prijssjoelen. In een geanimeerde stem ming deed men zijn uiterste best een prijs te bemachtigen. De hoofdprijzen werden bij het kaarten gewonnen door 1. Dirk Struive. 2. Hub. Bouw meester, 3. mevr. Vrijburg-Klerks. 4. Trijntje van Leeuwen. Bij het sjoelen werd de uitslag 1. Huug v. d. Vlugt, 2. C. Klootwijk, 3. mevr. Klootwijk, 4. mevr. Kuipers-Klerks. Gelijktijdig was er in het café-minibar een kaart- wedstrijd ten bate van de bejaarden- kas. Hiervoor had men wel op een grotere deelname gerekend, maar dat de kwaliteit der aanwezigen bijzonder goed was, kwam in de gehouden ver loting wel tot uitdrukking waarvan het financieel resultaat voor de be den van waardering gingen vergezeld van een stoffelijke blijk van hulde ii de vorm van sigaren. Notulen en jaarverslag van de secre taris werden ongewijzigd goedgekeurd. Het financieel overzicht van penning meester W. Hoogervorst vermeldde eer gering batig saldo. Namens de kascon trolecommissie verklaarde de heer P. van Graas, dat het beheer van de pen ningmeester was gecontroleerd en in orde bevonden. Voor het lopende boek jaar werden in de controlecommissie benoemd de heren M. Rink en J. Lek. Bij de bestuursverkiezing moest voor zien worden in een tweetal vakatures, ontstaan door het vertrek naar elders en overlijden van resp. de heren L. F. van Dueren en Th. Opdam. Met ruime meerderheid van stemmen werden in de opengevallen plaatsen gekozen de ehren J. de Jong en A. de Boer. Contributie Het bestuursvoorstel inzake contri butieverhoging bleek in te houden het volgen van de gegeven richtlijnen van het hoofdbestuur. Geen der aanwezigen had hiertegen bezwaren. De contributie werd dan als volgt vastgesteld. Ge zinshoofden betalen voor hun lidmaat schap 12.50. terwijl echtgenoten en inwonende kinderen 5.- gaan beta- Bij de ingekomen stukken was een schrijven van het lid de heer C. Lan- geslag. Deze vroeg in dit schrijven aandacht voor de grondbelasting, in formeerde naar het bestaansrecht van de Eerste Kamer en de mogelijkheid het idstrictenstelsel. Naar aanlei ding van dit ingekomen stuk volgde interessante discussie, waarvan vooral het districtenstelsel in de ruime belangstelling stond. Bijna de helft van anwezigen stelde zich positief op aanzien van het instellen van dis tricten. Bij de rondvraag vroeg de heer J. Vink aandacht voor de jongeren. „Het wel mooi," aldus de heer Vink. „mij verzoeken namens de jongeren in het besutur zitting te nemen, maar alleen hierdoor bereikt men geen be langstelling' onder de jongeren." Be sproken werd naar aanleiding hiervan n bij gelegenheid op een jongeren- ond van gedachten te wiselen over de politiek. UITVOERING „GLORIA DEO Het eerste jongensteam speelde thuis tegen De Treffers 2 en won met 73. Wim van Egmond won al zijn partijen en behaalde mede door deze winst de beste prestatie bij de junioren, in pro centen 95 Hem is hiervoor een prijs in het vooruitzicht gesteld. Verdere uitslagen: Jongens: TOV Play-Fair 2: 8—2; Play-Fair 3—NSSS 3:2—8; Play-Fair 4—NSSS 4: 0—10. Meisjes: SiokPlay-Fair 1: 55; Play- Fair. 2De Valken 1: 19. TER AAR Geboren: Gerrle J.. d.v. J. Hop en G. van Eljk; Theodora M. M., d.v. C. Rogge veen en C. E. M. Strijk; Maria J. C.. d.v. A. J. v. d. Hoorn en K. E. M.Ludlage; Martinus J. C.. z.v. M. J. W. Lek en M. A. Zevenhoven; Richardus G. J. A., z.v. C. J. Versluis en M. Th. van Schie. Ondertrouwd: J. J. Q. M. de Bruin en G. M. T. van Zwieten. LEIDSE UNIVERSITEIT Doet.ex. studier., de heer J. P. F Kooyman (Leiden); doct.ex. klassieke taal- en letterkunde, de heer B. J. Vis ser (Baarn). Martine Bijl, Boudewijn de Groot en Kabaret-chantant „Harlekijn" OUDE VEST. De Operette „Wiener Blut" REIDE VOORSTELLINGEN ZIJN UITVERKOCHT 100 JAAR HARMONIE-MUZIEK IN WARMOND De muziek-, zang- en toneelvereniging „St. Matthias", welke vereniging in het culturele leven van de gemeente zo'n belangrijke plaats inneemt, herdenkt vandaag haar gouden jubileum, maar de officiële viering van dit gebeuren zal plaatsvinden op zaterdag 27 april sls. In 't Trefpunt zal dan o.m. een grote tentoonstelling worden gehouden waarop men kennis kan nemen van alle gebeurtenissen die met betrekking tot deze vereniging in deze 50 jaren hebben plaatsgevonden. Hierna een receptie en een reünie van oud-leden. Nu doet zich het opmerkelijke feit voor dat in het archief van de vereni ging een bock aanwezig is, waarin wordl vermeid, dat reeds in 1908 het veertigjarig bestaan werd herdacht van de „Harmonie van Warmond". Bij die gelegenheid werd door de heer H. A. Meskers het ontstaan van de vereniging en het werk ervan in dichtvorm voorgedragen. Uit dit ge dicht bleek dat de harmonie toen al deelnam aan muziek-concoursen, vaak met groot succes, want meerdere ma len werd de vereniging een eerste prijs toegekend. Voor het toekennen van de prijzen bestond in die tijd een andere regeling dan thans. De ver eniging die de meeste punten behaalde keeg een eerste prijs, de daaropvol gende een tweede en de hieropvol- gende een derde prijs. De overige ver enigingen werden niet meer niet naam genoemd. Thans kunnen in een concours meerdere verenigingen een eerste prijs behalen, zulks indien men het aantal benodigde punten, dat van te voren wordt vastgesteld, weet te behalen. In 1868 waren het de heren Machen (arts) Bart Papót en Bart Rotteveel die de eerste stoot gaven tot oprichting van een harmonie. Zij zul len toen niet hebben vermoed dat hun werk nu. na honderd jaar, nog met groot enthousiasme wordt voortgezet, zy het ook onder een andere naam. Trekschuitperikelen Het boek vermeldt ook enige merk waardige bijzonderheden die een dui delijk beeld geven van de omstandig heden, waaronder toen gewerkt moest worden. Zo was door de harmonie besloten om deel te nemen aan een concours te Leiden. Op de bewuste dag verzamelde men zich op de trek schuit van de heer Koos Rotteveel. Er waren toen enkele laatkomers met als gevolg dat Rotteveel, als trekker van de schuit, alles in het werk moest stel len om op tijd in Leiden aanwezig te zijn. en hoe hij toen heeft moeten trekken, laat zich duidelijk raden. Over de uitslag van dit concours wer den geen bijzonderheden vermeld, wel yitvoeringen houden. In 1907 nam men het besluit om naast de zaal-con certen, die uitsluitend voor de leden toegankelijk waren, per jaar 4 open lucht-concerten te geven op de Baan, die een groot succes werden. Fusie met ,,St. Cecili, ia In 1903 werd naast de „Harmonie van Warmond" een tweede muziek gezelschap opgericht, die de naam „St.-Cecilia" in haar vaandel voerde. De naam duidde er op dat 't hier ging om een rooms muziekkorps. De oudere generatie weet wel dat tussen deze twee verenigingen enige wrijving was en om deze weg te nemen werd op 18 maart 1918 tot een fusie besloten en zou in het vervolg één harmonie optreden onder de naam „St. Matthias" met daarnaast een afdeling toneel en zang. De oprichtingsvergadering stond toen onder leiding van prof. Aenge- nent (pofessor aan het theologicum in Warmond, later bisschop van Haar lem). In 1921 kreeg elke afdeling zijn eigen bestuur maar er bestond een nauwe samenwerking met het vereni gingsbestuur. Op 28 augustus 1921 nam de vereniging voor het eerst deel aan een concours te Hilversum en er werd toen in de 2e afdeling een 2e prijs behaald. Dat was een aardig succes. Vanaf die tijd werd door de vereniging regelmatig aan concoursen deelgenomen. In 1931 nam men voor het eerst als lid deel aan het door de R.K, Bond voor Muziekgezelschap pen uitgeschreven concours te Noord- wijk en tot 1939 werden de door deze bond georganiseerde concoursen be- Wittc wimpel veroverd Na de tweede wereldoorlog (tydens deze oorlog kon en wilde de vereni ging geen aktiviteiten ontplooien) werd vanaf 1947 ieder jaar aan een concours deelgenomen en 1962 mag zeker wel het grootste succesjaar voor de vereniging genoemd worden. Na op het in Poeldijk gehouden nationale concours in de ere-afdeling het hoogst aantal punten behaald te hebben, werd in november van dit jaar in het Concertgebouw te Amsterdam deelge nomen aan de landelijke kampioens wedstrijden en wat toen nog door geen enkele vereniging boven de grote rivieren was gepresteerd: St. Matthias veroverde de witte wimpel (hoogst aantal punten). Dcz.e wimpel siert nog steeds met trots het vaandel. Uitvoerig feestprogramma Een bijzonderheid is zeker nog dst de heren L. van Noort en P. Koks hoorn vanaf de oprichting van St. Mat thias nog steeds actief lid van de ver eniging zijn, dus beiden vieren ook een gouden jubileum. Vanaf 1958 is de vereniging geüniformeerd en heeft zij een aktieve drumband, welke sinds korte tijd is uitgebreid met kleurige en fleurige majorettes. De afdeling zang echter, welke destijds vele suc cessen boekte, is wegens gebrek aan krachten op het ogenblik niet meer aktief. Er zijn voor deze afdeling én de afdeling toneel plannen voor de nabije toekomst. Na dit alles behoeft bet zeker geen betoog dat bij gelegenheid van dit jubileum een uitvoerig feestprogram ma zal worden samengesteld, want St. Matthias geniet onder alle lagen van de bevolking, ongeacht politieke of godsdienstige richting, grote sym pathie en het laat zich dan ook aan zien dat door hen met opgewektheid aan dc komende feestelijkheden zal worden deelgenomen. 4D-JARIG JUBILEUM P. KOLDERMAN BIJ N.V. PADOX TE WARMOND de zelfde nog een uniek gebeuren en geeft ze- De huldiging van de jubilaris vond u„, ker aanleiding dit op feestelijke wijze plaats in hotel „De Zon" in tegen- nonenm.tr i herdenke'»- ,,et was de heer P. Kol- wnordigheid van zijn echtgenote, kin- Z "'rmm "ie Mi de N.V. deren m verder, familieleden. D. di- SiïïSMiniïïi "SffSlKr,?w™d'dUhr","frr' rrv"."de \v Pad.°*-d*hMr herdacht en die hiervoor vele felicita- J. P. v.d. Zeeuw schetste de grote vsr- concerten niet ;ties "ra c«« geschenken in ontvangst had bezochten ging te nemen waaronder de gouden pen- zich bezinnen op andere aktivi- 1 teilen als „comedie spelen" en zang- ""'""-de VOETPAD LANGS N00RDBLLRT IN i de Maatschap- voor handel en nijverheid. Reeds op 20-jarige leeftijd trad de heer Kol- derman in dienst bij genoemde N.V., waar hij reeds na enkele jaren een 1 vooraanstaande plaats innam. Z0ETERW0LDE GROTE VERBETERING SSsSÊSS de jamboree gebouwen in 1937 en di- Voor de Mlening bestaan eveneens plannen om de voetganger meer veilig heid te geven. Er worden diverse mo gelijkheden overwogen. De beslissing hierover schijnt spoedig te worden ge- De toestand kan ook hier geen uitstel verdragen. De grote Nu nog de Miening Donderdag 21 maart jaardenkas bijzonder goed was te noe- J gemengde zangvereniging „Gloria Deo" men. De uitslag van de kaartwedstrij- i Weer haar jaarlijkse zanguitvoering. den was als volgt: 1 mevr. Hoogen- Deze wordt gehouden in het Parochie- He boom-van Klink en Cor Bouwmeester. bubs ene begint om kwart over acht. gerei 2 Kees Spring in 't Veld - Bert Bouw- J Qp het programma slaat voor deze iireki meester. In de poedelronde werd de avond onder andere ..Halleluja" uit de |(h uitslag 1 Theo Koek en Leo de Jong, Messias van Handel en enkele stuk- Vorige week is het voetpad langs de Noordbuurtseweg in Zoeterwoude gereed gekomen. Een belangrijke voor ziening die de verkeersveiligheid ter plaatse aanzienlijk verhoogt. Met de intensievering van het doorgaande ver keer deed zich de behoefte hieraan steeds sterker gevoelen. Daar was se dert enkele jaren nog een belangrijk argument bijgekomen, immers door de bouw van de kleuterschool „Hummel- moeten dagelijks vele kinderen deze weg gebruik maken. Het voetpad is in de afgelopen jaren door de dienst gemeentewerken in eigen be heer uitgevoerd en bij gedeelten aan gelegd.. Dit was niet altyd eenvoudig, het niveauverschil tussen de weg en de soms dicht hieraan staande huizen gaf nogal wat problemen. In overleg met de eigenaren is men echter steeds aanvaardbare oplossing geko- ;n duidelijk voorbeeld hiervan is te zien by de laatst uitgevoerde fase nabij de boerderij van de heer A. Paar- dekooper. Zeer geslaagd! Het „uit waaieren" van overstekende voetgan gers naar het z.g. eiland heeft men voorkomen door het plaatsen van pual- tjes niet kettingen. Nog onlangs nain de gemeenteraad het besluit tot liet ne- men van verkeersmaatregelen ter geeft de plaatse verse scholen, kerken en andere offi ciële en particuliere bouwwerken. Toen in 1937 de N.V. Panagro werd opgericht een zusterinstelling van de Padox, werd hij bij deze maatschap pij als uitvoerder aangesteld. Onder zyn leiding werden toen in de Noord- Oostpolder brakkenkampen gebouwd het aantal auto's en de snelle uit- Dit was tydens de oorlogsjaren De hr brelding in het Westeinde zullen de be- Kolderman was toen in dc gelegenheid -hij deze werken vele jongeren tewerk langrykste oorzaken zijn van een toe nemende verkeersdichtheid op dit on derdeel van de provinciale weg no. 17 welke het verkeer dwars door het cen trum van het dorp voert. De omlegging door de Westeintlse polder zal nog wel enkele jaren op zich laten wachten. In siders nemen aan dat het vyf jaren zal duren voordat het verkeer op deze vier- baansweg terecht kan. Op de kapitaals- dienst van de begroting van de provin cie Zuid-Holland voor 1968 komt een bedrag van 100.000.voor. zynde een gedeelte van de kosten van grond aankoop. Er ls op dezelfde begroting een miljoen gulden uitgetrokken voor het maken van een zandlichaam voor de omlegging te Stompwyk. Appelen-eten voor Zoeterwoudse sehool te stellen waardoor voorkomen kon worden dat zij werden ingezet bij wer ken in Duitsland. In 1952 werd hij be noemd als bedrijfsleider bij de timmer fabriek en houtbouwbedryf N.V. Pa-» dox welke maatschappij toen juist een grote opdracht had gekregen voor de bouw van tropenwoningen voor de Caltex. Hierbij bleek dat de heer Kol derman de juiste plaats was. diensten van de heer Kolderman 1 de N.V. er op wijzende dat hij zijn werk steeds met grote y ver, nauwgezet heid en opgewektheid heeft vervuld, waardoor hij een voorbeeld was voor zUn ondergeschikten. Als blijk van waardering hood spreker de jubilaris een set hobby-gereedschappen aan, benevens een bedrag onder couvert. Nog werd het woord gevoerd door de heer G. Kalemink, oud-direkteur van de N V., die wees op de prettige samen werking en de goede onderlinge ver standhouding tussen hem en de directie. Namens de personeelsvereniging werd het woord gevoerd door de heer Bek kering, en de heer v.d. Heuvel sprak woorden van felicitatie namens zyn collega's. Er volgde toen nog een rij van sprekers, die om beurten de vele en goede eigenschappen van de heer Kolderman naar voren brachten. Zij allen lieten hun woorden ver gezeld gaan van geschenken. Onvergetelijk De jubilaris, onder de indruk van deze spontane huldiging, dankte alle sprekers voor hun vriendelijke woor den cn de aangeboden geschenken waarbij hij de hoop uitsprak dat hij nog geruime tijd in staat zou zyn p de juiste zijn beste krachten aan de N.V. te kunnen blyveit geven. LEIDSE STILLE OMGANG LIET ZICH NIET WEERHOUDEN DOOR STORM EN REGEN nen worden. Kr onl- th-iilal met «rit naltij ui*. Het gemeentelte- elgenaur van de hier- ROELOFARENDSVEEN A. NOOY KANDIDAAT PARTIJRAAD KVP Onder de leden, die voorgesteld zijn zitting te nemen in de partijraad van de K.V.P., bevindt zich o.m. de heer A. Nooy te Roelofarendsveen. ken van Mendelssohn. Ook 't lichtere >0or benodigde grond niet tot overeen- genre is weer in het program opgeno- j klemming kunnen komen. Een byzon- nien en wel na de pauze. We noemen 1 y^r kwaiyke zaak omdat dit de ahu ll ieru it de selectie uit de operette „Die „tie ter plaatse alleen maar gevaar- Fledrmaus" en „Ein Walzertraum." lijker heeft gemaakt. Men krijgt nu de Waren voorgaande jaren solisten van situatie <lat de voetganger* het trot- buiten de vereniging bij de uitvoering lolr nioeten betrokken, zo zal in tegenstelling hier mede dit jaar de uitvoering geheel ge presenteerd worden met eigen solis ten. Optreden zullen mevrouw v. d. Meer-Aartman, mevrouw v. d. Mear- Obdeijn en André van Zon. keeriwtf terecht komen. Het zich soms pal lang* het trottoir voorbewegende verkeer is hier niet op berekend en kan danig In moeilijkheden komen. Ve le partijen zyn gebaat by eea spoedige oplossing van dit conflict. De uitslag van de opatelwedstryd die door het ceotrual bureau voor de „Fruit—veilingen" onder het motto: „Snoep verstandig, eet 'n appel, want appelen zyn. gezond voor je tanden" voor de schooljeugd is georguniseerd is dezer dagen bekend gemaakt. Deze I ,mf'Ul,e welvaart onder bleek een bijzonder prettige verrassing in te houden voor de r.k. Aloysiusschool aan de Schenkelweg fe Zoeterwoude. Carta v.d. Poel, 11 Jaar en leerlinge van de 5e klas biykt met haar inge zonden gedicht tot de 40 prijswinnaars iressen) te behoren. Welke prijs zij ge wonnen heeft, is nog niet bekend ook niet waaruit «leze bestaat. Dankzy Car ta krijgen alle 240 leerlingen van «Ie school de gelegenheid het motto van deze landelijke wedatrijd in praktijk te brengen. Als byzondere schoolprijs zullen nl. alle leerlingen gedurende een week eke dag op een appel worden getracteerd. Zaterdagavond verzamelden zich de Leidae deelnemers aan de Stille Omgang voor een kort Lof in de Hartebrug. Om kwarf over elf waren de toch wel meer dan honderd bedvuartgangers aanwezig. Pater Demmera ofni celebreerde het Lof en de nieuwe geestelijk adviseur van h.-t Leidae Genootschap, pater Livarius Ver steeg ik hield ee drukwekkendc toe intentie van deze Ikercn. Hy herin nerde de aanwezigen aan hun plicht voor anderen te helpen zorgen. „Zeven men sen vergaderen op het ogenblik over het goud. en wat doen honderden miljoenen christenen?" Hy gaf de raad om tydens de boetetocht deze gedachte te bemedl- In een drenzende motregen werd door leze ruim tweehonderd mensen de bld- ucht gelopen. I)e wind was sterk en de I-gen hinderlijk, maar de ru*t In de Am- lerdanme straten was opvallend. Onge- eer 30 dame* liepen dit Jaar voor het er*t de omgang mee. H Dm pijn. twee uur werd een plechtige II zen- korte, maar In- - hoogmis opgedragen in de Mozes en Ah- 'sprank. Hy deelde de I ronkerk op het oude WaterlooplelD. Ce- Hl lebrant was pater Gelauff. die geassis teerd werd door de paters Ober en Dem- iners. Ook tydens deze plechtigheid heeft jiater Versteeg een kort woord gespro ken. De muzikale begeleiding van de zang waa in handen van de heer Schreurs en de heren Ottc en De Boer hadden de leiding by de wisselende gezangen en de volkszang. Dit jaar voor het eerst gingen alle bussen na de H Mis meteen terug. Geen gelegenheid tot ontnuchtering in Am sterdam. Het is namelijk gebleken, dat er in de nabye omgeving van het Water- ioopleln geen gelegenheid meer Is oin zo'n grote groep te kunnen opvangen. In storm en regen waren de deelnemers om pl.m. 4 uur weer In Leiden. De heer Schellekes verzorgde op wel luidende wijze de orgelbegeleiding tydens de plechtigheden. Om kwart over 12 vertrokken de bus sen naar Amsterdam. By het Spul for meerde zich de I^ldse groep, want hler- hy horen ook de afdelingen Warmond, Katwijk, Voorhout en de Rijnstreek: Moogmade en Hazerswoude-dorp.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3