Jhr. T. A. J. van Eysinga opvolger van burgemeester H. du Boeuff te Oegstgeest MEINDERT ZAALBERG toont recent werk in De Lakenhal MEUBELEN LANGEZAAL'S PAASSHOW DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 16 MA<W 1968 OUD-LEIDENAREN MET BEKENDE NAMEN TERUG NAAR OEGSTGEEST Op de tafel ligt een gloednieuw exemplaar van het boek „Terug naar gever van de Nieuwe Brielse Courant. Burgemeester jhr. Tjalling Aedo Johan van Eysinga (53) heeft enkele uren voordat wij bij hem op bezoek komen in het voormalige pakhuis van de Oostindische Compagnie, maar nu een riante ambtswpning aan de haven in Hellevoetsluis, van de commissaris van de Koningin in Zuid-Holland telefonisch te horen gekregen, dat hij met ingang van 1 april de nieuwe eerste burger van Oegstgeest zal zijn. De telefoon staat niet stil en oprecht verheugd aat het echtpaar Van Eysinga zich feliciteren. Men weet immers wat Oegstgeest is, want deze benoeming is met recht „terug naar Oegst geest", het dorp waaraan zowel de heer als mevrouw Van Eysinga vele goede jeugdherinneringen hebben. gemeeaters en dominees moeten nooit te lang op een plaats blijven heb ik altijd gezegd. VandaarDat neemt overigens niet weg, dat we de eerste tyd Hellevoetsluis zeker zullen missen. U moet weten, dat de bevolkingssa menstelling van Hellevoetsluis enorm verschilt van die van Oegstgeest. We hebben hier nauwelijks forensen. Bijna iedereen vindt hier in de gemeente werk. Je ziet elkaar geregeld en dat schept al gauw een leuke gemoedelijke sfeer. We kennen hier elkaar nog alle maal zo'n beetje". Jeugdjaren van beiden lagen op Rijnsburgerweg Bekenden vele Het nieuwe burgemeestersgezin Van Eysinga van Oegstgeest. Achter bank de twee dochters, die nog thuis zijn: rechts Lucia (15) en links Anna (16). De drie oudste dochters zUn reeds getrouwd. Jhr. T. A. J. van Eysinga, thans tot 1 april nog burgemeester Hellevoetsluis, is hervormd en lid de CHU. aansprskelilkhsld voor partlculls- ongavêllsn-, ziekt»- en ziektekosten- tel.010-110004' Buut 110ging van start KUNSTENAARSPRIJS UITGEREIKT AAN MEVROUW D.BOODE De Gemeentewet is je richtlijn, Je hebt geen baas, maar ook geen rechtsposi tie. Het komt er op aan wat je er zelf van wilt maken. Het managen trekt me wel. Om iets voor een gemeente gedaan te krijgen moet Je er op uit, want, hoe geperfectioneerd tegenwoor dig alles lijkt, niets wordt thuisge bracht. W oningzoekend Burgemeester Van Eysinga zal er ook op uit moeten trekken om In Oegst geest een passende vervanging te vin den voor zjjn riante ambtswoning in Hellevoetsluis, die glansrijk de Waters noodramp doorstond, hoewel het water In de woonkamer een meter hoog stond. ,4k heb me al laten vertellen, dat er In Oegstgeest nog geen ambtswoning beschikbaar Is. We zullen 'ns gaan rond kijken. LEIDSE BIOSCOPEN Film* In de week van 14 t/m 20 mrt. Camera: Cltlz en Kane (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: The way west (14 Jaar!. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Bonnie en Clyde (18 Jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9,15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. .Studio: Dagvlinder (18 Jaar) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag. 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: De twaalf veroordeelden (14 J.) (Geprolongeerd). Dagelijks2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00. 5.00 en 8.00 uur. Bex: Onze man in Bagdad (14 Jaar). Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. EXTRA VOORSTELLINGEN Camera: woensdag 20'3 Une femme Marine (18 Jaar). Vrijdag en zaterdag nachtvoorstelling 23.30 uur: Live now, play later (18 J.) KORRELTJE i D. Boode. De kunstenaarssociëteit „Buut 110" Op de foto: Buut-voorzitter Willem heelt gisterenavond haar debuut ge- Breddels In gesprek met de winnares vi maakt. Iedereen In Leiden die kunst be-1 de Kunstenaarsprijs. drijft, ermee te maken heeft of er mee te maken wil hebben, was naar de Nw. 1 Beestenmarkt getogen, waar de heer D. C. Stigter uit Leeuwarden de socië teit opende. Onder ven inze krant j Veel gebeurd „Och wat wilt u? We hebben ei »ren op de Rijnsburgenveg tegenaan ewoond. Kerkelijk waren we beiden Oegstgeest georiënteerd. In de Groe- Kerk zijn we getrouwd.ver- t mevrouw Van Eysinga (50), een I mappe charmante verschijning, moe- j De bevolking van Hellevoetsluis, van vijf dochters en dochter uit Nieuwenhoorn en Nieuw Helvoet (in bekende Leidse artsenfamllie. Me- j I960 werden de drie wookernen in iw W. A. R. Van Eysinga Is na- een gemeente verenigd) ziet burge- nielljk een dochter van de bekende j meester jhr. Van Eysinga ongaarne overleden arts Horst en een nicht van j vertrekken. De ambtsperiode van de uijlen dokter Horst, directeur van de j scheidende eerste burger, die 19 jaar Leidse Gemeentelijke Geneeskundige.' duurde, Is voor deze gemeenschap op Gezondheids Dienst. Ook de nieuwe j Roozenburg ook bepaald niet onvoor- hurgemeester van Oegstgeest is een delig geweest. Er Is namelijk nog al bekende naam in deze het een en ander geschied. contreien. Zijn vader was de befaamde hoogle- ar in het Volkenrecht prof. Van Sysinga, de man waaraan thans nog )et Eysinga-Huis van de Leidse uni- 'ersiteit aan de Rijnsburgerweg herin- iert. Jhr. Van Eysinga, hoewel hy in icheveningen werd geboren 7 aug. 914), heeft in dit huis vele jaren ge- voond, als jongen voordat hij ging stu- ieren aan de Economische Hogeschool Rotterdam. Voordat de heer Van lysinga naar Rotterdam vertrok wa- inmiddels al reeds zekere banden ;elegd met de vrouw, die thans zyn le- deelt. ,,Ik kende hem al op myn dertiende jaar," zegt mevrouw Van Eysinga. Verwonderiyk is het niet, ant het gezin Horst, dat later naar Ie Leidse Houtlaan verhuisde, woon- le enige tijd vlak naast de familie "an Eysinga. Beiden hebben uiteraard ook goede lerinneringen aan Leiden. Jhr. Van lysinga ging er immers op school op Christeiyke HBS aan de Kager- itraat, die toen nog onder leiding stond an directeur Van Arkel. Mevrouw v. iysinga weet precies te vertellen hoe et gebouw •eidsbureau aan de Doezastaat zit, want zy volgde paar het gym- lasium onder rector Bosselaar. door de oorlog gehavende Hellevoetsluis - „65% van de gebouwen hadden de Duitsers verwoest achter ge laten" - was nauwelijks aan herstel toe, toen burgemeester Van Eysinga zijn opwachting maakte in het gemeente huis binnen de wallen van de oude en roemruchte marinebasis. De voornaam ste opdracht was: Hellevoetsluis ont wikkelen tot een klein industrieplaats- je. De jaren zyn inmiddels verstreken. Rond de oude haven hebben zich tal van welvarende industrieën en indus- trietjes gevestigd, de werkgelegenheid staat er uitstekend voor en het inwo nertal is sinds 1960 met 3000 gestegen tot ongeveer 9000. Volgens het streek plan moeten het er in 1980 plm. 25.000 zyn, in hoofdzaak mensen, die werk zullen vinden in de industriële mam moets langs de Waterweg. Behalve de gunstige ontwikkeling van Hellevoet sluis op woningbouw en industrieel ge bied is er in de ambtsperiode van bur gemeester Van Eysinga ook veel ge beurd op het gebied van restauraties in de oude vestingplaats. Het laatste exempel is wel het prachtig gerestau reerde voormalige logement van de Ad miraliteit, waarin thans het gemeente- het Gewestelijk Ar- j ijjjj apparaat onderdak heeft. Een stijl- tn i_ -i voj gebouw met veel beeldhouwwerk, waarin burgemeester Van Eysinga veel mooie antieke familiestukken als meubelen en kasten een tijdeiyk plaats je heeft gegeven. my oude banden met Oegst- :eest de doorslag hebben gegeven om gaan solliciteren? Nou, niet hele- iaal. Vanaf 1949 ben ik nu burgemees- Hobbies >r hier geweest. Het werd onderde- om te veranderen. Bur- vliet by Hellevoetsluis nog niet is af gesloten, waagt men zich liever niet in de sterke stroming. Geïnterneerd Aan Friesland Is het echtpaar Van Eysinga bovendien zeer verknocht. Na hun huweiyk heeft het echtpaar enkele jaren in Leeuwarden gewoond, waar jhr. Van Eysinga secretaris en na de oorlog voorzitter van de Pachtkamer was. Mevrouw Van Eysinga kent Leeu warden door en door, tot zelfs de straf gevangenis, want in de oorlog, na ge arresteerd te zijn door de S.S. op het station van Zwolle, zat zy er ruim een maand gevangen. De heer Van Eysinga was in diezelf de tyd een half jaar geïnterneerd In Vught en in Amersfoort. Over de oor logsjaren en vooral over de reden, waarom de S.S. belangstelling had praat het echtpaar sober. Mevrouw Van Eysinga: „Waarom allemaal? Och ja, als zovelen deden we wel eens wat. 't Is alweer zo lang geleden Na de oorlog trok het echtpaar voor twee jaar naar Nederlands Indië in dienst van de AMVJ om de welzyna- zorg onder de Nederlandse militairen te regelen. Een korte periode slechts, waarna spoedig de vruchtbare ambts periode in Hellevoetsluis begon. Het ambt van burgemeester is voor jhr. v. Eysinga een waarlijk geambieerd ambt, omdat dat, zoals hy zelf zegt, hem vol op de kans biedt om zich uit te leven." Haast is er overigens nog niet by, want mevrouw Van Eysinga wil met haar twee nog inwonende dochters lie ver nog het lopende schooljaar in Hel- j J166* levoetsluis doorbrengen. Anna (16) gaat op de mulo in haar woonplaats en doet dit jaar eindexamen en Lucia (15) zit op de MMS in Brielle. De drie oudste dochters zijn reeds getrouwd. De twee oudsten, een tweeling, wonen in Rotterdam en de derde dochter van 23 Jaar is pas getrouwd en verblijft op het ogenblik tijdeiyk met haar man in Australië. Vier kleinkinderen com pleteren de familie. Stadsgewest De opvolger van de heer Du Boeuff heeft ook vele hobbies. Het besturen op de eerste plaats, want naast het ge- meenteiyk bestuursambt heeft hij in tal van andere lichamen en organisa ties bestuursfuncties. De voornaamste is wel die van voorzitter van het Streekverpleegtehuis „De Plantage" in Brielle, een Instituut voor langdurig zieken en chronisch zieke bejaarden met een capaciteit van 120 bedden, dat in 1963 door prinses Beatrix werd ge- opend. „Dat is wel een van de mooi- I ste objecten waaraan ik heb mogen I meewerken." Zijn zorgen voor zieken 1 en bejaarden worden bovendien geheel gedeeld door mevrouw Van Eysinga. Niet alleen schikt zy zich gaarne als haar man vele avonden voor dit werk j op pad moet, maar ook heeft zij nooit een vergeefs beroep op haar laten doen wanneer haar medewerking werd ge vraagd ten aanzien van de bejaarden. Een hobby van de familie is ook de watersport. Aan een omgebouwd zand- aakje - „een leiyk, maar machtig schip" - heeft het gezin een ideaal drijvend I zomerhuisje, waarin men ieder Jaar I op vakantie gaat. Bij voorkeur naar Friesland, want solang het HsriDf- Dr. J. Meel benoemd tot geneesheer-directeur van de Philadelphia- tehuizen te Nunspeet Met ingang van 1 mei a.s. is dr. J. Meel, huisarts te Leiden, benoemd tot geneesheer-directeur van de stichting Philadelphia-tehuizen met als stand plaats Nunspeet. Zijn voornaamste taak zal zyn de me dische begeleiding en verzorging van de pupillen van de Philadelphia-tehuizen in Byenkorf I te Nunspeet. Byenkorf II te Elspeet en De Kloek te Vierhoek. In deze tehuizen worden thans 200 jeugdige zwakzinnige pupillen verpleegd. Door verbouwing van laatstgenoemd te huis zal dit aantal nog sty gen. Voorts is dr. Meel belast met de opleiding van verpleegsters in deze tehuizen. Hiermee wordt de 11-jarige huisart senpraktijk van dr. Meel beëindigd. Zyn opvolger is dr. A. van Luyk. Ledenvergadering Ver. „Koninginnedag" De vereniging „Koninginnedag" Leiden houdt 25 maart a.s. in de bovenzaal van rest. Van der Heyden (aanvang 8 uur) een algemene ledenvergadering. Bespro ken zullen o.m. worden de plannen voor de viering van. de verjaardag van Ko ningin Juliana op dinsdag 30 april. Op het programma staat verder een be stuursverkiezing daar de heren W. de Gast. voorz.. G. Steinbach en J. C. J. Lambermont. secr., aan de beurt van aftreden zyn. Alle heren zijn evenwel herkiesbaar. Voor de vervulling van een vakature in het bestuur wordt de heer M. Jansen voorgedragen. Na het huishoudelijk gedeelte zulleD een aantal films vertoond worden, die ter beschikking worden gesteld door de. Gem. Archiefdienst. Zij handelen o.m over de Stadhuisbrand van 1929 en het in gebruik nemen van de Gyselaarsbank. De leden mogen op deze avond belang- ■tellenden Introduceren. yzing naar een artikel ln an donderdag merkte de niet direct een be kend figuur in het culturele leven van Leeuwarden te zyn, lmdat die stad maar weinig cultureel leven kent. Wel was hy, zo onthulde hy, In vroeger dagen een bekende figuur in Lelden, waar hy is ge boren en als conferencier op feestje® op trad. i de gelukkige te zyn. Verrast beklom ook zy het podium om te beloven dat ze zich voortaan nog energieker aan de bevorde ring van de kunst zal wyden. Iedereen nam daar nog een biertje of ander drankje op, terwyi het trio Kees Nix aanstalten maakte de eerste socië teitsavond muzikaal af te ronden. Zyn welsprekendheid bleek hy in het hoge noorden niet te zijn kwijtgeraakt Hy hoopte dat de sociëteit geen plaats wordt waar alleen maar mensen ko men die wel eens een kunstenaar van dichtbij willen zien, maar dat het een ontmoetingspunt wordt van degenen die Leiden wat cultureel leven willen en kunnen inblazen. LANGERAAR OFFERBLOKLICHTER GEVAT Gistermiddag om 3.15 uur is door de Rykspolltie te Nieuwkoop aangehouden de heer V. uit Den Haag, die zien schuldig had gemaakt aan het lichten van een offerblok in de R.-K. kerk te Langeraar. De Hagenaar, die zich hier aan al meerdere malen schuldig had ge- Over dat culturele leven in Lelden I maakt, werd na verhoor door de politie eis hy overigens niet slecht te spreken. °P vrUe voeten gesteld. Met de nieuwe Oegstgeestse burge meester spraken wy tenslotte ook over het in voorbereiding zynde Stadsge west Leiden, omdat hij als burgemees ter van een Rijnmondgemeente reeds ervaring heeft kunnen opdoen met een overkoepelend orgaan. „Overleg", aldus de heer Van Eysln „Is zeker in een gebied als de LelAse agglomeratie, waar alles nage>- noeg oo elkaar zit, een zeer helangryke zaal:. Het is al zo belangryk, dat de bestuurders van de verschillende ge meenten, burgemeesters en raadsleden, eikaars taal leren spreken. Men moet echter wel waakzaam zyn op bepaal- tep van Buut J1Q op de nieuwe sociëteit de punten. Een orgaan, wparin overleg j mocht proosten, beklom de voorzitter gepleegd wordt Is mooi, maar als zoiets van de kunstenaarsvereniging, die er- zyn eigen leven gaat leiden en zich achter staat, Willem Breddels, het po- gaat gedragen volgens de Wet van dium om bekend te maken aan wie dit Parkinson is myn enthousiasme gauw jaar de door pottenbakker Pieter Ge- bekoeld. In dit verband kan lk wel raedts ingestelde kunstenaarsprys zou zeggen, dat lk biy ben vernomen te worden uitgereikt. Deze prys, een waar- j hebben, dat het Stadsgewest Leiden debon van 150.-, valt ten deel aan oorloplg nog wel een zaak van de iemand, die de kunst het krachtigst heeft lange adem zal zyn. Een flinke tijd van I bevorderd. Mevrouw D. Boode. ambte- voorberelding ls wel noodzakeiyk!" naar van culturele zaken, bleek dit jaar Als oud-Leidenaar in Leeuwarden nend, had hy eigeniyk pas gemerkt dat Leiden cultureel gezien toch wel wat voorstelt. In de aanwezigheid van wet houder C. J. Piena meende hij het be- wqs te zien, dat ook het gemeentebestuur j het beste met de kunst voorheeft; hy vond dat hy Lelden daarmee wel kon feliciteren. Kunstenaarsprys Na een pauze waarin ledereen op kos- Oucft^eyden^ IE BISTRO: TYPtSCH FRANSE GERECHTEN EN PLATE-SERVICE PUNT Fraai en gedegen werk van een vakman-kunstenaar Ter gelegenheid van het feit dat Mein- dert Zaalberg, thans wonende ln Ommen, een halve eeuw de pottenhakkersstlel be oefent. Is ln het Stedeltylc Museum De Lakenhal een tentoonstelling van zyn (meer recente) werk ingericht. Deze tentoonstelling Is gisteren v rydagavond geopend door burgemeester mr. G. C. v. d. Wlllgen. Ter opluistering zong Sonja Bernd't enkele volksliederen en vond een voordracht plaats door Sonja's echtgenoot, Donald de Marcas. De tentoonstelling zelf valt in drie delen uiteen, hoewel het grootste deel gewyd is aan het werk van Melndert Zaalbergs handen. Het is nl. voor een deel ook een educatieve expositie, waar op de bezoeker het proces van draalen tot bakken overzichteiyk wordt getoond met sprekende voorbeelden. Zo is er een deel van een vlamoven opgesteld, er staat een draaischyf, aangevuld met en kele primitieve werktuigen. Bovendien wordt aan de hand van foto's en werk stukken het vervaardigen van potten door primitieve volken getoond. Tenslot te wordt dan een overzicht gegeven van het glazuurproces. Aan het glazuur nl. naast vanzelfsprekend de vorm en de doelmatigheid dankt de pot een groot deel van zijn schoonheid en bruikbaar heid. Aan deze afdeling is tevens een vitrine pattsobakkacawerfc toegevoegd nik ver- i heeft verzameld. Een ander deel. dat met het werk van Zaalberg als zodanig echter niets te ma ken heeft, ls een deel van de inhoud van een afvalput van een pottenbakkery uit de 17e eeuw, 'n bodemvondst uit Leider dorp, enkele jaren geleden gedaan door een in Heemstede wonende kenner van keramiek, de heer Dingeman Korf sr. Dit puin is vermocdeiyk enkele eeuwen geleden gestort ter versterking van het fundament van een bruggetje. Merk waardig is dat men via archiefonder zoek te weten is gekomen waar dat puin vandaan kwam. Op een drr scher ven vond men nl. de Initialen „A. C.". In de zeventiende eeuw was een zekere Augustijn Corneliszoon als pottenbakker gevestigd aan de Leidse Oude Vest. Ook deze afdeling van de tentoonstel ling is voor kenners en liefhebbers van het métier Interessant, onder meer door de verschillende proeven van decoratie, die op 4e scherven voorkomen. Het werk van Meindert Zaalberg zelf, overzlchteiyk in de grote zaal voor ty- deiyke tentoonstellingen opgesteld, toont de bezoeker een keur van vazen, schalen, potten in velerlei vorm en afmeting, kleur en kleur-decoratie, die het kunste- naareoog en de kunstenaarshand verra den. Van ivoorwit tot het prachtigste rood, groen en blauw met velerlei tus- senschakeringen. is deze collectie een lust voor het oog. een schoon sieraad ln het Bmaakvolle interieur en bovendien wat toch ook belangryk Is ia func tioneel. In een vaas kan men echt bloe men zetten, op een pchaal zul 't fruit te appetytelijker uitkomen. Maar al wil men zulk werk ook alléén als sieraad zien, zonder andere functie dan het oog te strelen: leder voorwerp op zich ver vult de functie van „het zijn". Het ls de schoonheid en de variatie van het zuivere en reriyke handwerk, waarin men de gevoelige vingers van de maker ontdekt. Van deze tentoonstelling is een zeer mooie catalogus verkrygbaar, verlucht met fraaie foto's en waarin men boven dien kennis kan nemen van veel we tenswaardigs over de Zaalbergen en hun stiel. De catalogus Is typografisch ver zorgd door de Leidse tekenaar en ont werper Will Tweehuyzen. De expositie I* geopend voor het pu bliek vanaf heden tot en met 21 april tydens de normale openingstyden van het museum. Deze uren zyn tot 31 maart dageiyks van 1016 uur (zondags van 13 16 uur) en vanaf 1 april reap, van 1017 uur en van 13—17 uur. Tenslotte zy nog vermeld, dat de heer Zaalberg woensdag 20 maart aj. van 2 tot 4 uur voor belangstellenden het draalen van potten en wat daarmee sa menhangt zal demonstreren. Vrijdag 5 april, des avonds 8 uur, wordt een in leiding met film over 't werk gehouden. W. Prins Marktberichten RUNSBURG 15 mrt. Bloemen Tul pen: Lustige wltwe 160-190, Preludium 150-175, v.d. Eerden 150-175, Apeldoorn 180-200, Oxford 190-220, Sweet Harmo ny 325-350, Prunus 225-275, Pax 200- 225, Bellona 175-185, Queen of the Night 275-320, Pink Attraction 280- 325, Bonanza 165-185, Cordell Hull 280-290. Jack 180-200. Narcissen. Carl ton 90-120, Flower Record 80-100, Gol den Harvest 65-75. Freeala's: Ballerina 275-300, White Swan 150-175, Pimper nel 125-165, Golden Yellow 100-130 al les per bos. Am. Anjers: Crowley Sim 22-26. Dusty Sim 20-31. Arthur Sim 20-27, G. J. Sim 18-26, Wltte 81m 20- 28, Rode Sim 20-29. Rose Sim 18-26, Esperance 18-27, Farah Dlba 20-31. Rozen: Baccara 85-110, Zorlna 30-41, Carol 25-36, Garnet 26-35. Anthurium 290-315, Gerhera 20-54, Irissen 18-36, Hyacinten: Anne Marie 25-30, Ostara 24-28, Pink Pearl 25-29 alles per stuk. Orchideeën 85-165, Amaryllis 15-27 per kelk. Katwyk a. d. Ryn. 15 maart. Groente: Waspeen (per kist): A-extra 8.40-9.00; 10.80-11.00; B1 9.50-11.00; B2 2.10-4.30; CI 5.10-6.20; C2 2.60-5.40; boerenkool 72; gele kool 11; knolselderle (per stuk) 3-28; prei 41-86; rode kool 11-12; spina zie 84 spruiten 57-152; witlof 75-142. Aanvoer waspeen 325.000 kg, waarvan 200.000 kg voor export wordt verkocht. TER AAR. 15 maart. Groente. Wit lof Al 1.62, witlof afwykend 1.351.70, witlof stek 21—1.05, prei A2 49—50, prei B2 21—47, uien 10—15, spinazie 1.15, rabarber 83, rabarber 2 21, aard appelen 11—12, spruiten A 1.16—1.19, spruiten B 93. spruiten afwykend 31. kromme komkommers 68, komkommers stek 15, appelen Jonathans 30 alles per kg. Sla 25--29, komkommers 29—32 per stuk. Rady» 4043 per bos. LEEUWARDEN 15 mrt Kaas Comm.-notering: Goudse 3.17, Edam mer 2,90, broodkaas 2,89 p. kg. Han del kalm. ROELOFARENDMVEEN. 15 maart. Bloemen Am, Anjers 20-34, Rozen: Garnette en Carol 20-29, Zorlna 35-41, Carla 60-73, Baccara 61-81, Bregtna 38- 60. Forsythlatakken 29-67 p. st., Free sla's 95-1.85, Anemonen 80-1.15, Iris sen: Wedgwood 1.50-2.05, Idem Prof. Blaauw 3.70, Blauw druifjes 19-43, Troa- chrysanthen 2.55-2.75, Narcissen: Rem brandt 1.40-1.55, Early Glory 1.00-,136, Gerbrand Kleft 1.15-1.20. Carlton 1.20- 1.60, Fortuna 1.00-1.20. Pionier 1.20- 1.30, Narcissen koude grond 60, Tulpen: Paris 1.30-1,60. Apeldoorn 1.50-1.95, Paul Richter 1.70-1.85, Rose Copland 1.50-1.85, Golden Harvest 1.70-1.75, Prunus 2.00. v.d. Eerden 1.35-1 85. Re forms 1.50-1.65. Prominence 180-2 10, Queen Elisabeth 1 60-1.70. Beauty of Volendam 1.60-1.90, Blenda 1.70-1.90, Peerless Pink 1.95, Lustige Wltwe 1.55- 1.85. Bellona 1.60-1.80, Kees Nells 2.25, Pax White 1 75-1 90, Karel Doorman 1.60-1.80, Gudoahnik 1.60-1.90. Olaf 1.60- 1.85, White Sail 1.70-2.10, Dubbele tul pen 1.40-1.65 p. bos. U KUNT Gerust nóg even wachten Want Wy brengen U van 10 t/m 15 aprll In alle zalen van de Stadsgehoorzaal Beslist het Allernieuwste In altyd een EVENEMENT VOOR LEIDEN Entree GRATIA en de KOFFIE is KLAAR 1

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3