halve prijs INTERESSANTE VONDSTEN IN TUIN AAN HOGE RIJNDIJK MEDISCHE DIENSTEN :rD00 Bonnie en Clqde Modeshow van „Margriet" VRIJDAG 15 MAART 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 VADER EN ZOON GROEVEN VELE OUDHEDEN OP ROMEINS EN MIDDELEEUWS In de afgelopen herfst zyn tijdens graafwerkzaam heden door de bewoners in de tuin van de woning Hoge Rijndijk 253 te Leiden een groot aantal middeleeuwse en romeinse oudheden ge vonden. De heer B. P. Ha- geman en diens zoon R. J. Hageman zyn de vinders. De vindplaats ligt ongeveer een kilometer verwijderd van de plaats waar de Rijksdienst voor het oud heidkundig bodemonderzoek te Amersfoort in 19G2 een onderzoek heeft ingesteld naar romeinse bewonings- sporen langs de z.g. gracht van Corbulo, van welk on derzoek wij destijds uitvoe rig melding maakten. De heren Hageman meld den hun ontdekking aan ge noemde rijksdienst, die de voorwerpen zo goed moge lijk heeft trachten te deter mineren. De middeleeuwse voorwerpen werden gevon den rond een halve meter onder het maaiveld, de ro meinse lagen dieper, van 90 cm. tot anderhalve meter. De heer Buisman van de R.O.B. heeft een keuze uit de vondsten gedaan, enkele interessante voorwerpen mochten de vinders, na de terminatie, van de rijks dienst terug ontvangen. Onder het aardewerk be vond zich onder meer een randfragment van een terra sigilata kom van zuld-gal- lisch fabrikaat uit de twee de helft van de eerste eeuw na Chr., voorts een terra si gilata bodemfragment van dezelfde herkomst en een deel van een ruwwandlge "kom met platte, naar buiten uitgebogen rand, alsmede gewoon aardewerk, zoals ook gevonden is in de Ro meinse legerplaats en graf velden te Nijmegen. Andere vondsten zijn een fragment van een dakpan stempel „L..." en het spie- gelfragment van een lampje waarop twee strijdende gla diatoren zijn afgebeeld. Op vallend was de vondst van een bronzen oorbeschermer van een romeinse helm. Het type daarvan viel moeilijk te bepalen. Andere metaal vondsten waren een ver stelbare armband van bronsdraad en een bronzen lepeltje. Op hetzelfde terrein zou den elders verticaal en ho rizontaal geplatste palen zijn waargenomen, doch bij de verkenning waren deze door de hoge waterstand niet meer waar te nemen. Polyester-Katoen o.a. "JëJilenka herenregenjassen slechts één dag voor Leiden en Omgeving Leiden - Voor alle artsen die de weekend-diensten waarnemen, tel. 22222 bellen. Tot zaterdag 10 uur dient men de eigen huisarts te raadplegen. Apotheken Leiden - Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek Doezastraat 31, tel. 21313. Alkemade en Leimuiden - dkt. P. J. Heynen, Noordeinde 166, R"arendsveen tel. 01713329 en dkt. J. Brinkhorst, Dr. Stapenseastraat 6, Leimuiden, tel. 01721—269. Alphen aan den Rijn - zaterdag: dkt. P. Wijnmalen, Kievitstraat 15, tel. 2382 Zondag: dkt. M. v.d. Steen, Wilhel- minalaan 66, tel. 2738. Daarna: Apo theek Somberg, Wilhelminalaan 67. Bodegraven - dkt. C. van Beek, Vij verlaan, tel. 2266. Wijkverpleging: zr. W. Faber, Pr. Bernhardstraat, tel. 2086. Apotheek: Grendel, Gouda, Lange Tiendeweg, tel. 2732. Dierenarts: J. v. Oosterom, Vijverlaan, tel. 2136. Boskoop - dkt. Bom, tel. 2136. Wijkverpleging: zr. v. Dam, tel. 2141. Hazerswoude: zie Leiderdorp. Hillegom - dkt. N. J. Zimmerman, Hoofdstraat 132, tel. 5121. Wijkverple ging: zr. Snellenberg, M. Trompstraat 29, tel. 6316. Apotheek Bollenstreek: Lissese Apotheek, Vierkant 223, Lisse. Tandarts Bollenstreek: E. P. H. D. Sal- verda, v.d. Endelaan 76, Hillegom. Katwijk a.d. Rijn dkt. G. v. Delft, Valkenburg, tel. 5366. Apotheek: Prin- cestraat 3, tel. 2755. Katwijk aan Zee - dkt. A. G. de Ja ger, tel. 3777. Apotheek: zie Katwijk a.d. Rijn. Koudekerk a.d. Rijn: zie Leiderdorp. Langeraar, Nieuwveen en Woubrug- ge - dkt. J. A^Saridkvfy! •'te/*Lange»aar \el. 01722139. Wijkverpleging: zr. Bo venkerk, tel. 01729—238, b.g.g. 01729— k 3?i. Leiderdorp - dkt. H. Bakema, Hoofd- m :raat 2, Leiderdorp. Apotheek: R. v. W t Breest Smallenburg te Leiderdorp. N Wijkverpleging: zr. v.d. Leer, B. G. I Cortslaan 34, Leiderdorp 0171023109. Leidschendam - zaterdag dkt. S. P. Perquin, Venestraat 24, tel. 3510; zon dag dkt. J. H. Uhl, Patrijslaan 74, tel. 3039. Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis, W. Pijperlaan 49. tel. 4161. Tandarts: spoedgevallen tel. 070-543035. Lisse - dkt. H. A. Holl, Veldhorst- 'Posthoorn'-verdachte legt bekentenis af De achttienjarige Vlaardingse jonge man. H. F. die dinsdag werd gearres teerd op verdenking van joy riding, heeft donderdag t.o. van de rijkspolitie te Hazerswoude een volledige bekentenis afgelegd. Hy gaf tevens toe, met een vrachtwagen van een Vlaardings trans portbedrijf zondagnacht de pui van café „De Posthoorn" te Hazerswoude-Ryn- dijk te hebben geramd, in Den Haag een paar auto's te hebben geraakt en in Schipluiden twee brugleuningen in el kaar te hebben gedrukt. De jongeman, die niet in het bezit van een rijbewijs was, had voor zijn tocht ook nog aan Bacchus geofferd. H. F. legde "een be kentenis af in het bijzijn van onder meer de adjudant van de Rijkspolitie te Hazerswoude, Tigchelaar. Intussen is het café van „De Post hoorn" gesloten, „wegens algehele ver bouwing" zoals op het raam staat ge meld. De woning van de familie Pont. "agnacht eveneens werd „bezocht", zal die door de joy rider in de bewuste zon- weneens drastisch moeten worden ge- lestaureerd aan de voorgevel. Tiendui zend gulden zou dit vergen. Het huis is eigendom van de gemeente Hazerswou- Nieuwkoop en Noorden - dkt. M. Sanders, Nieuwkoop, tel. 01725-555. Noordwijk. - dkt. J. van Nes, Van Berckelstraat 22, tel. 2405. Apotheek: Duinrand Apotheek, Nieuwe Zeeweg 1. Wijkverpleging: Gemeensch. wijk- gebouw, Van Panhuysstraat, tel. 2338. Noordwijkerhout en De Zilk - dkt. K. A. van Praag, Heerenweg 17, Noord wijkerhout, tel. 2385. Apotheek: en Tandarts Bollenstreek: zie Hillegom. Oegstgeest - dkt. J. H. Meissner, L. de Colignylaan 19, tel. 53865. Wijkver pleging: Gr. en W.G. Kruis: zr. de Jonge, tel. 54500, b.g.g. 22222. Rijnsburg - zie Katwijk aan den Ryn Sassenheim - dkt. J. M. v. Nes, Hoofdstraat 155, tel. 7119. Apotheek en tandarts Bollenstreek: zie Hillegom. den Voorhout en Warmond - dkt. A. W. Bots, Prof. Aalberselaan 2, tel. 7393. Wijkverpleging zr. R. v. Paassen Herenweg 77, Warmond, tel. 01711—250 Voorschoten - dkt. Th. v. Schaïk, J. v. Stolberglaan 32, tel. 3344. Wijk verpleging: zr. Wegman, Oranjekade 7 tel. 2041. Apotheek: Voorschotense Apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525 (za terdag). Zondag: zie Leiden. Tandarts: L. G. Dekker, Schubertplantsoen 4, (spoedgevallen 9.30 uur). Wassenaar - A. W. Plink, Prinsen- weg 44A, tel. 2075 en dkt. W. J. de .Jong, Wittenburgerweg 188, tel. 9124. Apothedk,: Wa^senaarse apotheek Schouwweg 32, tel. 2402. Tandarts: (18.0018.30 uur) E._E. v—Bommel, Lange Kerkdam 29, tel. 4312. Hofjesstichting belegt avond in „Volkenkunde" De Stichting Leidse Hofjes, organi seert donderdag 21 maart in de film zaal van het Rijksmuseum van Volken kunde aan de Steenstraat la, aanvang 20.00 uur een avond ter kennismaking die gratis toegankelijk is voor iedere belangstellende. Voor de pauze zal de heer J. P. Zwa nenburg, voorzitter van de stichting, dia's vertonen van de Leidse Hofjes c u iets vertellen over het werk der Stichting. Na de pauze vertoont de heer E. Timan films opgenomen voor, in of na de oorlog in Leiden met o.a. Drie Octobervieringen, de bevrijding, Chur chill in Leiden, verdwenen grachten, volkstypes enz. voor iedere Leidenaar om van te smullen. De heer Timan zorgt bovendien origineel bijpassend geluid. In de pauze is er gelegenheid zich bij de bestuursleden te oriënteren over het werk der Stichting. Kring Dordrecht van KVP bepaalt standpunt Het bestuur van de Kring Dordrecht van de KVP heeft in een vergadering haar standpunt bepaald ten opzichte van de huidige partijpolitieke situatie. Daarbij heeft het zich achter de reso lutie gesteld van de partijvergadering van de KVP te Arnhem. In een brief aan het partijbestuur dringt het bestuur van de Kring Dor drecht met de grootst mogelijke meer derheid aan op een onverkorte en loyale uitvoering van deze resoluties, evenals op een snelle formulering van een konsekwent en vooruitstrevend programma. Serie 1 Serie 2 nnl j**> oD; Om 9 uur voormiddag begint de verkoop Geen telefonische of schriftelijke orders «Per klant slechts Voor jeugd van 16 jaar en ouder" BOUDEWIJN DE GROOT, MARTINE BIJL EN HARLEKIJN IN STADSGEHOORZAAL K. O. houd in samenwerking met de L.J.A. een bijzondere avond voor jonge ren in de Stadsgehoorzaal op woensdag 20 maart a.s. Aanvang 20.30 uur. Op treden zullen de bekende artisten Bou- dewljn de Groot. Martine Bijl en het ca baret Harlekijn. Boudcwyn zal niet met eigen ensem ble optreden, zoals in het programma staat, maar zal zich begeleiden op de gi taar. Liedjes zal hij brengen van zyn nieuwe langspeelplaat „Picknick", waar op hij muziek en zang brengt In een soort „pop" zoals de Beatles die tegen woordig brengen. De voortreffelijke tek sten zyn weer vim zyn vriend en mana ger Lennaert Nijgh. Bekende nummers: „Picknick" en „Vriendinnen voor één Martine Byi heeft haar ambitie te kenen opgegeven voor de zang. Wél doet ADVERTENTIE ze het nu nog als hobby. Hoewel ze zelf goed gitaar speelt, is haar tekstdichter en arrangeur Henk v.d. Molen haar vaste begeleider. Zy zal teksten zingen van o.m. Ernst van Altena, Henk van der Molen en Jules de Corte. Ook nog van de bekende cabaretier Jelle de Vries. Op de foto een medewerker van het cabaret Harlekyn, Herman van Veen. Herman zingt en speelt op een virtuoze wyze en conferenceert. Door T.V. is hy reeds al gemeen bekend geworden. Voor de muzikale omiysting zorgen pianist Laurens van Rooyen en het com bo Erik van der Werff. Alle medewer kenden zyn gediplomeerde musici. Van de programmanummers zullen de uit schieters waarschyniyk worden Menuet. Deense Dansk, JftnoschkA (viooldemon stratie) en de „Schuintamboers", waar van velen tydehs „Mies en scène" al heb ben gehoord. Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. Apotheek Voorschoten is op zon dag 17 maart gesloten van 's morgens 8 uur tot 's avonds 22 uur. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en de Oegstgeestsche Apotheek zyn de gehele week geopend. GEWICHTHEFFEN De L.A.C. „De Spartaan" gaat zon dag a.s. naar Breda om deel te nemen aan de Nederlandse kampioenschap pen 2e klas. De Spartaan heeft 5 deel nemers ingeschreven voor deze wed strijden. Vedergewicht: F. Marijt. Lichtgewicht: A. de Bruin en S. Wil- lemse; Lichtgewicht: W. Turenhout. Zwaargewicht: S. Holswilder. De ploeg staat onder leiding van Th. Brandt. Scheldpartij bij Morspoortkazerne „Gooier" berecht Een 30-jarige koopman uit Leiden vroeg beslist om moeilijkheden, toen hij voor de Morspoortkazerne een wachtmeester van de marechaussee ging uitschelden. Daar liet hU het niet bij, want de man gooide de scherf van een fles naar de marechaussee. De scherf ging door diens pantalon en veroorzaakte een wond in zijn been. Het was onduidelijk wat de koopman bezielde, want voor de Haagse politie rechter liet hij verstek gaan. Naar de marechaussee meedeelde, was hij gewaarschuwd dat jongens be zig waren om bloemen te vernielen en toen hij ging kijken stond daar verdachte die begon te schelden. De officier van justitie vond het optreden van verdachte krenkend en gevaarlijk en eiste 100.- boete be nevens twee weken gevangenisstraf voorwaardelijk, waartoe de rechter veroordeelde. Concerten in kasteel Duivenvoorde Op 2 april wordt in Kasteel Duiven voorde te Voorschoten een concert ge geven door het pianoduo Gerti Reinier en Ro van Hessen. Het programma be vat werken van Wilh. Fr. Bach, Mozart, Chaim Alexander. Het Larghetto en Allegro Es gr. t. van Mozart dat voor het eerst in ons land wordt uitgevoerd, is een fragment dat voltooid is door Maximilian Stadler. Het manuscript van 1781 is na Mozarts dood gevonden. Het verscheen in 1964 voor het eerst in druk. Op 20 maart concerteert in Kasteel Duivenvoorde het Z.-H. Blaastrio met werken van Quantz, Telemann, Haydn, Wolfgang Fortner en Vivaldi. LEIDSE UNIVERSITEIT Bij onderscheiden besluiten van Cu ratoren der Leidse Universiteit zyn be noemd: Drs. W. Baars, wetenschappelijk me dewerker in vaste dienst bij de facul teit der Godgeleerdheid, met ingang van 1 maart 1968 tot wetenschappelijk medewerker le klasse; drs. A. N. M. Hulsbosch, voor het tijdvak van 1 januari 1968 tot 1 januari 1969 tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Sterrenkunde; mr. A. Jansen, wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij de faculteit der Rechtsgeleerdheid, met in gang van 1 juni 1963 tot wetenschap pelijk hoofdmedewerker; drs. R. P. Kamphuis, wetenschap pelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Kindergeneeskunde, met ingang van 1 september 1967 in vaste drs. Th. Kunke, wetensch. ambtenaar in vaste dienst bij de Psychiatrie, met ingang van 1 januari 1967 tot weten schappelijk ambtenaar le klasse; mej. dr. L. D. F. Lameijer, weten schappelijk hoofdmedewerker in tij delijke dienst bij de werkgroep voor Nierziekten, met ingang van 1 januari 1968 in vaste dienst; drs. J. J. G. Molière, wetensch. amb tenaar le kl. in vaste dienst b\j de Conflictpsychologie, met ingang van 1 oktober 1967 tot wetensch. hoofd ambtenaar; drs. J. J. C. Mulder, wetensch. mede werker le klasse in tijdelijke dienst bij de Theoretische Organische Chemie met ingang van 1 januari 1968 in vas te dienst; drs. J. Th. M. F. Pieters, wetensch. hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de faculteit der Letteren (Griekse taal- en letterkunde), met ingang van 1 september 1967 in vaste dienst; drs. J. Schmidt, voor het tijdvak van 1 maart 1968 tot 1 maart 1969 tot we tenschappelijk medewerker le klasse in tijdelijke dienst bij de Natuurkunde; dr. G. L. Smit, wetenpeh. ambtenaar le klasse in vaste dienst bij de Medi sche Microbiologie, met ingang van 1 januari 1967 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker: Ir. W. S. Veeman, voor het tijdvak van 22 januari 1968 tot 1 januari 1969 tot wetenschepplijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Natuurkunde. Tentoonstelling „Potterij en Potterie" in De Lakenhal JUWELIER- HORLOGER M aars man steeg 21 Lelden Tel. 20778 De nieuwe excelsior signaal laat zien wanneer de stofzak vol is. grot. - lofborglng L-J EXCELSIOR SIGNAAL GANGSTERPRAKTIJKEN STIMULANS VOOR MISDAAD? LUXOR: Bonnie en Clyde De film „Bonnie en Clyde", die gebaaeerd Is op de gangsterpraktyken van een duo, dat rond 1980 het zuidwesten van de Ver enigde Staten terroriseerde, heeft al menig zakenman fortuin becorgd. De modeontwerpers voorzagen hun modellen met de vooroorlogse Amerikaanse mode en evenals voor Georgle Fame, die de titelsong (welke overigens In het geheel niet In de film voorkomt) op de plaat vastlegde, begon voor hen een gouden tydperk, waaraan voorlopig nog geen eind schynt te komen. De roem, die de film vooruitgesneld was, zorgde er tevens voor dat de heren hy Warner 41 ros Pictures Inc. het goudmijntje alleen nog behoefden te bemannen. Het gangsterduo, dat door velen als Immoreel bestempeld is, trok een grote massa naar zich toe en ook Luxor kan dank zy deze film een groot deel van de verbouwlngskosten lenigen. Het ls dan ook echt wel iets anders dan de westerns, die regelmatig op het witte doek worden geprojecteerd. Aan de kogels en de talloze slachtoffers die ln dit genre films vallen, is men al lang gewend. Het ls gesneden koek geworden. Producer-acteur Warren Beatty daarentegen werpt huiveringwekkende beelden op. Hy confronteert de bioscoop bezoeker met het roven en moorden van Clyde, die tydens een poging een auto te ontvreemden stuit op Bonnie, een meisje dat het met de normen van ds zeden niet zo nauw genomen heeft. Zy voelt zich aangetrokken tot het avon- tuuriyke leventje van C de en hoopt ondank* diens impotentie met hem ge lukkig te worden. Een tortdurend vluchten en het alsmaar leven in grote onzekerheid houdt het werkeiyke liefhebben echter tegen. Ternauwernood we ten zy soms uit de polltlehanden te hiyven. Bloedend strompelen zy In veilig heid totdat zy tenslotte doorzeefd met kogels hun einde vinden. Zoals gezegd, men heeft de kyker de schokkende taferelen niet onthouden. De camera's blij ven gericht op Bonnie en Clyde wanneer zy in hun bloed baden en deze reali teit juist maakt deze film zo geweldig. Wel kan men zich afvragen of een der- geiyke film de misdaad niet zal stimuleren. Voor de zekerheid heeft men de leeftydsgren* dan ook gesteld op 18 Jaar. NIET ZO BEDOELD LIDO: The Way Went Het is geen verfilming van de roman van A. B. Guthrie Jr. geworden die deze week in Lldo draalt. De regisseur McLag- len heeft slecht* een paar onderdelen samen met de kern van het ver haal goed geacht om er een film van te maken. Het ls niet de film gewor den, die Guthrie In zyn boek bedoelde. De mensen, die vanuit de staat Missouri naar het westen trekken In 1843 krijgen niet genoeg de aandacht. En de mensen zyn toch het voor naamste waar de hele film om draait. Te veel wordt hierin aandacht geschonken aan onbenulligheden, die er eigenlijk wel in thuis horen, maar die de film langdradig maken. Het Is zeker niet eenvoudig om alle problemen die zich voordoen tydens een primi tieve reis naar de „beloofde land" Oregon goed weer te geven. Maar als men een werk wil maken dat compleet ls. met alles erop en eraan en bovendien dan nog de menseiyke aspecten van zo'n enorme onderneming moet weer geven, dan wordt het een lange vertoning. Keuring: 14 Jaar. KLASSIEK CAMERA: Citizen Kane „Citizen Kane" behoort tot de klassieke films. Eenleder, die geïnteresseerd ls In de geschiedenis van de film moet deze pro- duktie gezien hebben. Het verhaal speelt ln de jaren twintig. Na het overiyden van de krantenmagnaat Kane probeert men een film over diens leven te maken. Een probleem echter ls wat de overledene bedoelde met zyn laatste woord „rozenknopje". De maker van de documentaire probeert daar achter te komen en laat mensen die Kane van naby gekend hebben, vertellen over deze wonder- ïyke figuur. Uit de verhalen van zijn vroegere vrouw, zyn redacteuren en zyn butler komt een byzondere figuur naar voren. Deze figuur gespeeld door Orson Welles vervult de hoofdrol. De film heeft mogeiyk als middel tot amu sement in de loop der Jaren wel w*t ingeboet. De vorm waarin het verhaal vertelt wordt ls op zichzelf erg goed. maar zal menigeen te ouderwets zyn. Voor filmliefhebbers met veel gevoel voor historie de moeite waard. Keuring? 18 Jaar. PROLONGATIES STUDIO: Dagvlinder Bunuel maakt het de kyker niet gemakkeiyk, ln de film die voor de tweede week In Studio draalt. Het Is een markant spel. waarin de werkeiykheid en de verbeelding byna onmerkbaar ln elkaar overvloeien. TRIANON: De 12 Veroordeelden - Een goede film die van het begin tot het eind zal boelen als r weet ta verdringen. REX: Verborgen Driften Zelfs Rex heeft eens een prolongatie. Eeft fihn. van Zweedse makeiy. die beslist boven de .middelmaat blijft, met funktle- loze sex en goed verborgen gehouden driften. r, 1 spelen van 1964 te Tokio. Hlerby zyn Kerkbestuur Zoeterwoude ook van harte welkom de leden kocht grond voor nieuwe kerk WONINGBOUW VERENIGING „ST.-WILLIBRORD" SPRAK MET HUURDERS VAN EERSTE FLATS „Een unicum In de geschiedenis van onze woningbouwvereniging" zo sprak voorzitter J. H. v.d. Ploeg gisteravond ln het Don Boscohuls tydens een be spreking, die door het bestuur was be legd met de kandidaat-huurders van de 36 galerijwoningen, die voor rekening van deze vereniging worden gebouwd ln 2530 m2 J het uitbreidingsgebied Westeinde. De ve len, die waren gekomen om nader nieuws de datum van bewo- Glstermlddag om vier uur werd ten overstaan van notaris Boom te Voor schoten de acte gepasseerd waarna het kerkbestuur van de parochie van Sint Jans Onthoofding en H. Kruisverhef fing grond aankocht van Stlkvoorta Bouwbcdryf. Het gaat bouwgrond ln het uitbreidingsplan West- einde. Dit ia gelegen tuinen de Am- n,ng werden ltehtlluk (eleurgeiteld. Ala bachtsherenweg. Kerklaan en de aan te mogelijk tydstip deelde voorzitter v.d. leggen Van Swietenstraat. Met deze I Ploeg onder alle voorbehoud mede eind tranaactia 1» een bedrag van twee ton mei. Het reed. eerder genoemde huur- bedrag van ƒ36,— per week zal niet gemoeid. Op deze grond zal een nieuwe overlct,„den wordeD. In de huurprtj. r.k. kerk en pastorie worden gebouwd. Voor deze vler-kamerflat* is Inbegre- In de onmlddeiyke omgeving van deze pen: centrale-verwarming, centraal i plaats moet enkele eeuwen geleden de woning hebben gestaan van de pastoor van de toen geheten Lebuinuskerk aan de Dorpsstraat. De Inryiaan naast de Scheepswerf van Westhof naar de een paar honderd meter ln het land gelegen z.g. Commandeurshof ls nog altyd aan wezig. Mogeiyk zullen er nog Interessan te oudheidkundige zaken te voorschyn- komen als binnenkort dit gebied bouw rijp wordt gemaakt. Het gebied tussen de Kerklaan en de Veldzichtstraat, waar voor rekening van de woningbouwver eniging eengezinswoningen zullen wor den gebouwd, zal „Commandeurshof" worden genoemd. TOKIO-FILM De Zoeterwoudse KPJ heeft een film avond georganiseerd op maandag 18 maart a.s. In het Don Boscohuls. Ver toond wordt de film over de Olympische tennesysteem. het gebruik van vutlnia- stortkokera, schoonhouden van het trap penhuis, verlichting op de galerijen en In de bergruimten, glasverzekerlng en het plaatsen van een grote vlaggemaat. Secretaris J. v.d. Drift deelde mede dat In het huurcontract een nauwkeurige omschryvtng zal worden opgenomen welke ovt. schade by de bewoning voor rekening van de huurder zal zyn en wat voor rekening van de vereniging zal ko men. Voor het eerst zullen geen geysers worden geplaatst door de woningbouw vereniging. De slechte ervaringen hier mede hebben tot deze nieuwe gedrags lijn geleid. De heer J. W. Vink deed, sis administrateur van de vereniging mede delingen over de wyze van huurbeta ling. Dit sal by voorkeur eens ln de maand geschieden. By het aanvaarden van de woning zal een waarbqrgsom van 100,moeten worden voldaan. Zy die nog geen lid zyn van de woningbouw vereniging worden uitgenodigd alsnog toe te treden. De contributie Is mini maal en bedraagt 0,50 per maand. Na de pauze kwamen vele vragen los. De meeste konden tot tevredenheid wor den beantwoord. Twee moellyke zaken bleven over. het bestuur zal zich nader beraden over het plaatsen van Jaloezlèn en over het probleem rond het drogen van de was. UITSPRAAK RECHTSGEDING Het rechtsgeding, dat door twee per sonen ia aangespannen tegen de gemeen te Zoeterwoude is nog niet ten einde. In deze zaak wordt door twee van de 22 zloh gedupeerd achtende Inwoners de In de Lakenhal in onder de naam „Pottery en Potterie" een tentoonstelling Ingericht van pottenbakkerswerk van Meindert Zaalberg, die hiermede tevens het feit viert dat hy vijftig jaar de stiel uitoefent. Deze tentoonstelling wordt hedenavond geopend en ls voor het publiek toe gankelijk tydens de gewone i het museum vanaf morgen to foto toont Meindert Zaalberg de tentoonstelling Is te zien. Op de expositie zelf komen we nog nader terug. van openstelling van met 81 maart a.s. De de draalsehyf, die op Margriet hield gistermiddag in de De verschillende plooirokjes en -Jur- Leidse Stadsgehoorzaal zyn lustrum-mo- ken. Bermuda-shorts en battle-dresses deshow. Vyftien jaar lang reeds laat waren up to date. Smaakvol de acces- dit damesmodeblad In geheel het land solres en opvallend de grote hoeden, die de nieuwste mode aan belangstellende het geheel completeerden, 't ls moeilijk dames zien. En dat zyn er heel wat, I om uit de grote verscheidenheid van ge want het leuke is. dat men de toiletten toonde modellen enige opvallende crea- vaak zelf kan maken aan de hand van ties te belichten. We willen het echter recl,tmatlgheld betwist van de aan beschikbaar gestelde patronen. Voor de j proberen. Heel leuk was het gebloemde °P8e,*Kde heffingen Ingevolge de dames dus een dubbel genoegen: een katoenen jurkje van een glad model P'°ytatieverordenlng. De uitspraak dl< leuk Japonnetje, waar z|J mee voor de dal aan zoom en paaje «u afgezet metk" dag kunnen komen enhet zelf- gestreepte katoenen stof. Het waren maken en daar dus prat op gaan. vooral de felle kleurtjes die het geheel Aan deze derde lustrumshow had zo gezellig maakten. Speciaal voor een Margriet alle zorg besteed. Er waren cocktailparty was er een zyden punt- geen extravagante ontwerpen te zien en puncho. die werd gedragen over een Ber de „befaamde Bonnie en Clyde ver- muda-short. Die puncho kan met even- schenen ook niet voor het voetlicht. lede- veel gemak ook worden gedragen over re vrouw kon de getoonde modellen dra- een Japon. De dames met de grotere ma gen. De gekozen stoffen waren opval- ten zyn altyd „ln" by Margriet. Ook nu lend. De luchtige tentmanteltjes en jurk- 1 weer werd bewezen, dat men hen niet Jes kregen allure door de verwerking vergeet, want de geshou van veel kleuren in de Hollandse katoen waren byzonder smaakvol. GEVONDEN EN VERLOREN In de afgelopen periode werden de volgende voorwerpen als gevonden ge meld: zwarte portemonnee Inhoudende zilver geld, 1 bos sleutels en 1 zilveren ketting. Verioi rnwitte damesportemonnea 40.—, gouden dameshorloge, geshowde modellen sleutels, «'lveren armband inscriptie .Gard*".

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2