UITSLAG NEW HAMPSHIRE AL VEELBETEKENEND? Lekker! Druk op 8 „linkse" studenten studie in Leuven te staken Rennies Bogaers ziet weinig heil in gesprek met „groep van 18 Eerste stappen op weg naar het presidentschap Stemming draait om voor of tegen de oorlog Nieuwe normen voor rijksstudietoelagen Plannen voor Nederlandse satelliet Binnen 15 tellen klaar: Minister Polak blijft vervolgen DONDERDAG 14 MAART 1968 DE LEIDSE COURANT (Van "onze correspondent Hans Citroen NEW YORK New Hamshire is een naar Amerikaanse begrippen kleine staat in het noorden van de Verenigde Staten en het aantal kiesgerechtigde stemmen van deze in meerder heid republikeinse staat, is bepaald niet zo groot, dat men uit verkiezingsuitslagen voor het gehele land bepalende politieke zekerheden kan putten. Maar New Hampshire is de staat, die het eerst van alle staten de zogenaamde primaries heeft, de verkiezing van de kandidaat die volgens deze staat het meest in aanmerking komt als presi dent van de Verenigde Staten te worden aange wezen. De primary van New Hampshire is dit jaar voor de kandidaten en mogelijke kandidaten an grote betekenis geweest. Althans van de betekenis die zij er zelf aan wilden hechten. varen oorspronkelijk bij de ingeschreven kandidaten drie echte kandidaten die voor de grote publieke opinie meetelden. Voor de Re publikeinen Richard Nixon en gouverneur Romney, voor de Democraten Eugene McCarthy, de senator die tegen de oorlog in Vietnam is. Het is een ongeschreven wet, dat de president van het land niet meedoet aan de primaries, maar het is zonder meer duidelijk, dat president Johnson bijzonder heftig aanwezig was, in de geest tenminste, als tegenpool van zijn opposant McCarthy. Van de niet-echte kandidaten, waar voor men in New Hampshire zelf de naam moest inschrijven, waren derhalve de belangrijksten: president Johnson, en als tegenpool van Nixon: gouverneur Nelson Rockefeller, die zich tot de dag van de verkiezingen verre had gehouden van het strijdgewoel, en vele malen had be weerd geen kandidaat te zijn. Rockefeller was een supporter van Romney en verder wenste de gouverneur van de staat New York niet te gaan. (Van onze correspondent BRl'SSEL Leuvense studentenleiders beschikken over duidelijke aan wijzingen, dat de academische overheid probeert de meest „linkse leiders van de Leuvense studentenorganisatis met ingang van het nieuwe studiejaar van de Leuvense studentenorganisaties met ingang van 't nieuwe studiejaar gesproken wordt over het rectorenberaad een lijst opgesteld zijn van acht studenten, die ervan overtuigd moeten worden, dat het maar beter is, dat ze zich voor het nieuwe academische jaar niet meer laten inschrijven. Door het terugtrekken van Romney vlak voor de primary kwam Rockefeller in niet geringe politieke moeilijkheden. Op het laatste moment besloten zijn aanhangers in New Hampshire om een write-in- actie voor hun kandidaat te ondernemen. Maar het moet duidelijk zijn, dat er van een werkelijke ver kiezingsactie geen sprake meer kon zijn. Er zijn politieke insiders die menen dat Romneys terugtrek ken te wijten is aan het politieke spel van Rocke feller, een politiek spel dat Romney als stroman zonder veel eigen aanhang niet wenste te spelen. De uitslag van de primary in New Hampshire laat een grote overwinning zien van ex-vice-president Richard Nixon met 80 procent van de republikeinse stemmen en die uitslag laat ook een verrassend aantal stemmen op McCarthy noteren: iets meer dan 40 procent van de democraten tegen 50 procent op president Johnson. De aanhangers van Rocke feller hadden 15 procent als doel van hun late actie gesteld. In 1964 verwierf Rockefeller .als officieel kandidaat en derhalve na een campagne, een echte campagne. 19.504 stemmen, nu als write-in-kandi- it behaalde hij ternauwernood de helft, ongeveer procent van de stemmen. Nixon behaalde als write-in-kandidaat in 1964 ruim 15000 stemmen, aanzienlijk meer dus dan Rocke- ftller thans. En het is begrijpelijk dat Nixon, die tnige jaren geleden politiek dood was verklaard, iet groot vertoon van vreugde op de televisie ver- :heen om den volke te laten weten dat niets zijn pgang naar het Witte Huis in de weg staat. Nixon jrak van een duidelijke overwinning op een ver moeide regering. McCarthy verklaarde in zijn hoofdkwartier: „Ik hoop dat de mensen op mij ge stemd hebben en niet alleen tegen Johnson". De senator heeft zijn steun, naar men dacht, voorna melijk bij de jeugd gevonden, die enthousiast achter zijn verwerping van de Vietnamese oorlog staat. Maar zijn stemmentotaal van 40 procent betekent meer dan de steun van de studerende jeugd in deze New Hampshire staat, die in oorsprong havikachtig gedacht wordt. Ieder kan het President Johnson gaf commentaar op de voor hem niet bijzondere rooskleurige uitslagen. „Men kan aan de primary van New Hampshire deelnemen en ieder kan er winnen", zei hij en ook „In New Hampshire betekent twintig procent van de stemming een aard verschuiving, veertig procent een mandaat en zestig procent een unanieme keus". Gouverneur Rocke feller verscheen als een wjjze uit het op het televisie- Senator Eugene McCarthy heeft alle reden tot lachen: de binnenkomende uitslagen van de democratische voorverkiezingen in New Hampshire vielen zeer in zijn voordeel uit. scherm, belaagd door de reporters die hem de ge ijkte vragen stelden en de geijkte nietszeggende antwoorden terug kreeg. Rockefeller achtte de uit slag nietszeggend en glimlachte vriendelijk achter zijn brilleglazen. Of de gouverneur een kandidaat zou zijn in de volgende primary? Dat zou htf de 22ste van deze maand beslissen. En de 22ste van deze maand is de laatste datum waarop hjj zich voor de volgende primaries in Oregon bijvoorbeeld kan inschrijven. En daarmee was het voor Rocke feller basta. Richard Nixon heeft, zoals men vele malen heeft kunnen horen, ernstig gewerkt aan zijn vernieuwde verschijning. Hij heeft nog de bepaald niet innemen de forse kaakstructuur en de niet daarbij passende neus, maar hij is minder vooringenomen in zijn uiter lijke verschijning en hij maakt zelfs grapjes die in de richting van zelfspot gaan. „Ik heb het zelfs op de televisie niet slecht gedaan", zei hij tegen een televisie-verslaggever en hij lachte daar veelbeteke nend bij. En hij vervolgde: „Mijn gehele familie heeft meegedaan bij mijn campagne. Ook David Eisen hower. Ik heb het altijd goed gedaan met een Eisenhower in de buurt". Het is duidelijk dat de ex-vice-president met een tomeloze energie en een voortreffelijke werkend apparaat op weg is naar de uiteindelijk beslissende republikeinse conventie in Miami. Niets gewijzigd Rockefeller die, als hij zich kandidaat stelt bijvoo? beeld in Nebraska, tegen een grote aanhang van Nixon moet strijden, heeft volgens zijn politiek* vrienden geen bezwaar tegen een ticket Rockefeller- Reagan, al voegen zij eraan toe, dat daarover nog geen contact geweest is met de gouverneur van Californië. De man op de achtergrond die alle kolen en geiten spaarde en daarmee toch wel de gram schap van veel van zijn aanhang verwierf, senator Robert Kennedy, achtte niets gewijzigd in het poli tieke klimaat. „Op dit moment heeft McCarthy's resultaat niets veranderd aan mijn besluit om niet president Johnson in zijn herverkiezing te bestrij den". En later gaf zijn bureau de volgende verkla ring van hem uit: „Senator McCarthy moet gefeli citeerd worden voor zijn duidelijke en moedige open baring van zijn standpunt en de campagne. Het re sultaat geeft zeker aan dat ten opzichte van de binnen- en buitenlandse politiek van de Verenigde Staten een groeiende bezorgdheid heerst". In totaal waren er voor de primaries in New Hampshire 13 officiële kandidaten gesteld, negen republikeinen en vier democraten. Er waren geen officiële kandidaten voor een democratische vice- president, maar er worden write-in's gemeld voor Kennedy en Humphrey. Het spreekt vanzelf, dat kandidaten als Ronald Reagan en George Wallace, de vroegere gouverneur van Alabama, die een uiterst conservatief beleid voorstaat, in de volgende prima ries aan de beurt zullen komen. Die volgende prima ries zijn nu in Wisconsin, Oregon en Californië. En het is natuurlijk interessant om te speculeren op de mogelijkheden van Reagan in Californië tegen Nixon en Rockefeller, die dan ongetwijfeld ook aan de race zal meedoen. Er is geen twijfel aan, dat men zowel McCarthy als Rockefeller verkeerd beoordeeld kan hebben. Het blijkt, dat McCarthy's aanhang ondanks de weinig spectaculaire, weinig Amerikaans aandoende campagne van de senator uit Minnesota groeiend is en waarschijnlijk groeien zal nu McCarthy door de uitslag van New Hampshire in de publieke belangstelling is gekomen. Het" blijkt ook, dat de invloed van gouverneur Rockefeller, die ik door vele Amerikanen als een aanvaardbare kandidaat het presidentschap heb horen noemen, minder groot is in New Hampshire dan deze Amerikanen, die meestal tot de intellectuelen behoren, dachten. Er is wel iets duidelijk geworden, wat men niet snel in de uitslag kan overzien. Nixon is een kan didaat geweest die een ferme aanpak van de oorlog in Vietnam als verkiezingsleuze heeft gesteld, wanneer men zijn stemmen telt bij die van president Johnson, dan kan men nog steeds de zeer grote meerderheid voor de oorlog in Vietnam zien. New Hampshire is de kleinste staat van de Verenigde Staten en de staat met het kleinste kiezersaantal. Bjj de primaries in 1964 werd Lodge in een write-in gekozen als presidentskandidaat. En daarna heeft men van de heer Lodge niets m Iedere conclusie die men uit de primary van wil trekken is dus niets meer dan politieke \v zeggerij die, als iedere zwarte kunst, op het hoofd van de waarzegger zelf terecht zal komen. De kan didaten hebben niet meer dan hun openingszetten gedaan en van een middenspel, laat staan van eindspel is nog geen sprake. Voor studiejaar 1968-1969 (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Veringa (On- crwUs en Wetenschappen) heeft de taten-Generaal ingelicht omtrent de Domaamslc nonnen voor de vaststel- i de rUksstudietoelagen voor het ludiejaar 19681969. De meest naar ttren tredende verschillen met de nor en, geldende voor het studiejaar 1967- 168 zijn de volgende: I in de l.b.o.-schaal (schaal betrekking hebbende op het levensonderhouds bedrag van de ouders) is rekening gehouden met een prijsstijging van 4 procent; bij de berekening van de rijksstudie toelagen zijn de kosten van de ove rige fiscale kinderen verhoogd van 950 tot 1000 gulden; het maximumbedrag van de toelage voor kosten van studie- en levens onderhoud is verhoogd van 4100 tot 4300 gulden. Tevens zal de toelage verhoogd worden met het inschrijf geld en, waar dat verschuldigd is, het collegegeld. De bedragen voor inschrijfgeld en collegegeld zul len verstrekt worden in de vorm van een beurs. In de voorafgaande jaren waren de bezitters van een rijksstu dietoelage vrijgesteld van het beta- van collegegeld; voor alle studenten van het weten schappelijk en hoger beroepsonder wijs worden de gemengde toelagen gegeven als volgt: 60 procent beurs, 40 procent renteloos voorschot. In de voorafgaande jaren bestonden de toelagen voor diegenen, die voor de eerste maal een toelage ontvingen uit 40 procent beurs en 60 procent ren teloos voorschot; 1 voor post-doctorale studies worden de toelagen uitsluitend verstrekt in de vorm van een beurs; de toelagen voor het v.w.o-, h.a.v.o. en m.b.o. dragen de vorm van een gemengde toelage, bestaande uit de volgende bestanddelen: 80 procent beurs, 20 procent renteloos voor schot. De beurzen voor deze vormen van onderwijs vervallen. In vooraf gaande jaren waren de gemengde toe lagen voor deze vormen van onder wijs als volgt: eerste toekenning: 40 procent beurs, 60 procent renteloos voorschot; volgende toekenningen: 60 procent beurs, 40 procent renteloos voorschot. op grond van de wijzigingen zal het totale schuldbestand aanzienlijk worden teruggebracht. De limiet van de schuld wordt opgeheven. In de uitzonderlijke gevallen dat de be trokkene hierdoor in een ongunstiger financiële toestand zou komen te ver keren, zullen verkregen rechten niet worden aangetast. De volledige beurzen worden alleen beschikbaar gesteld voor begaafde per sonen. Voor gehuwde studenten geldt, dat wat zij meer aan toelagen krijgen dan de ongehuwde, wordt verstrekt als renteloos voorschot. De uitbetaling van de studietoelagen geschiedt in drie ter mijnen: begin september, begin januari en begin april. GRONINGEN (ANP) Ook Neder land is bezig een nationaal programma te ontwikkelen voor ruimteonderzoek. Reeds in 1966 hebben industrie en derlandsc astronomen hun wensen by de regering op tafel gelegd, maar de zaak werd uitgesteld omdat hier geen gelden voor aanwezig waren. Dit jaar is op de begroting van Eco nomische Zaken een bedrag opgenomen van twee miljoen gulden, te besteden in 1968 voor een nationaal programma voor ruimteonderzoek. Dat nationale pro gramma omvat in feite twee projecten, namelijk een grondstation voor telecom municatie en het meest interessante voor de astronomen de bouw van een satelliet. Senator Robert Kennedy broer van de vermoorde president John Kennedy heeft naar aanleiding van de democratische voor verkiezingen in New Hampshire, aangekondigd, dat hij de vraag of hij zich kandidaat stelt voor het presidentschap, opnieuw in over weging zal nemen. Aanleidingen daartoe zijn de bezorgdheid van veel kiezers over Johnsons binnen- en buitenlandse politiek; de zwijg zaamheid ra» Nixon. vrijwel zeker republikeins kandidaat, over de oorlog in Vietnam en de klaar blijkelijke tegenzin van de huidige regering iets aan het rassen- vraagstifc in de V.8. te doen. (ADVERTENTIE) Brandend maagzuur, druk op de maag, opgeblazen gevoel? helpen direkt Klacht tegen Lübke en echtgenote BONN (AFP) Bij de Justitie In Bonn hebben twee personen een klacht ingediend tegen bondspresident Hein- rich LQbke en diens vrouw wegens „ver valsing van documenten van de burger lijke stand". Zij gronden hun klacht op een recent artikel van de hoofdredacteur van blad „Der Stern", waarin deze beweer de dat de leeftijd van mevrouw Lübke in officiële papieren tien jaar lager staat aangegeven dan in werkelijkheid het geval is. Behandeling van de klacht is vrijwel uitgesloten. De grondwet bepaalt dat het staatshoofd alleen voor het federale con stitutionele hof kan worden gedaagd op initiatief van een der twee Kamers van het parlement, „wanneer hij bewust de grondwet of een federale wet heeft ge schonden". „Niet eens met beginselen Op deze lijst komen ln ieder geval oor de leiders van de studentenvakbe- •eging. student-economie Paul Goos- »ns. de ziel van het studentenverzet en Walter de Bock, vierdejaarsstudent in de wijsbegeerte. Bovendien Herwig Le- rouge, eveneens bestuurslid van de stu dentenvakbeweging. De dreiging uit Leuven verbannen te worden hangt ook boven de hoofden van de voorzitter van de studentenkring i Politica Michiel van den Bussche en het bestuurslid van deze kring Mon van der Ostijne. Met name dit vijftal heeft in de Leuvense studentenstrijd een ruk naar links gegeven door duidelijke uitspra ken over de noodzaak van een democra tische, kritische universiteit. Ook de hoofdredacteur van het facul teitsblad „Rerum" en twee priesterstu denten, waarvan de ene overigens zijn ambt heeft neergelegd, ia langs omwe gen al te kennen gegeven, dat zij hun Leuvense studies beter kunnen beëindi gen. omdat zij de noodzaak van het ka tholiek-zijn van de universiteit in dis cussie hebben gesteld. De bestuursorganen van de Leuven se universiteit beschikken over de macht inschrijving van studenten te weigeren. De indruk bestaat echter, dat men in eerste instantie zal proberen genoem de studentenleiders uit eigen beweging van inschrijving te doen afzien. Vandaar dat de academische overheid geen me dedelingen over deze kwestie wil doen. Uit gesprekken tussen studentenleiders en professoren is gebleken, dat de aca demische overheid zich op het standpunt stelt, dat studenten die niet akkoord gaan met de beginselen en de doelstellingen van de universiteit niet in Leuven thuis horen. De Leuvense studentenorganisaties zul len op korte termijn beginnen met een actie tegen wat zij noemen „het nieuwe bewijs van beperking van de vrije me ningsuiting. Zij zullen handtekeningen verzamelen voor een nieuw programma van actie, waarin als voornaamste prin cipe gesteld zal worden, dat niemand vanwege politieke, ideologische of reli gieuze opvattingen van de universiteit verwijderd kan worden. ..Pierre Baylé"-prijs ROTTERDAM (ANP) Het bestuur van de Rotterdamse kunststichting heeft de „Pierre Baylé"-prijs (kri- tiekprijs) 1967 toegekend aan de heer Ben Stoman voor zijn kritische arbeid op het gebied van het toneel. De Jury bestond uit prof. W. Ph. Pos, H. J. Mi- cael en J. Kassles. De uitreiking vindt plaats op 5 april. (ADVERTENTIE) (Van onze parlementaire reductie) DEN HAAG l)rs. P. C. Bogaers. voorzitter van de Radicalenparty, acht een gesprek uiet de „groep 18" uit de A.R.. C.H.U. en K.V.P. zeer onwaar schijnlijk. „Er is de laatste tijd te veel gebeurd", zei hij ons vanmorgen in een commentaar op een voorstel van anti revolutionaire jongeren, die een gesprek zouden toejuichen. „Of een overleg tus sen de Radicalenparty cn de A.R. af zonderlijk wel tot stand komt, hangt af van de ontwikkelingen binnen de A.R. zelf', aldus drs. Bogaers. De A.R.-jongeren discussiëren zater dag in Amersfoort over de voorstellen van hun hoofdbestuur waarin de A.R., C.H.U. en K.V.P. of de A.R. afzonderlijk aangespoord worden te gaan pralen met de Radicalenpartij. Oud-minister Bo gaers ziet in een beraad met de „groep 18" gezamenlijk weinig mogelijkheden. „De ontwikkelingen in de K-V.P. zijn het snelst gegaan, maar daar /ijn de pogingeh tot vernieuwing mislukt zei hij vanmorgen. „Ik hoop dat de A.R.- rudicalen er in hun party wel in zullen slagen. Mislukken hun pogingen toch, dan hoop ik dat de A.R.-radicalen de zelfde conclusie zullen trekken als de radicalen die uit de K.V.P. gegaan zijn. Het kon volgens mij bij de A.R.-radi- calen wel eens sneller gaan dan bij ons", aldus de voorzitter van de Radicalen- partij. Hot bootöbMtwv van de A.R-) onga ren betreurt overigens de scheuring in de KVP, maar is even teleurgesteld over de houding van het KVP-partij- bestuur in de kwestie met de radicalen. Volgens dit hoofdbestuur is het drin gend noodzakelijk dat na al deze gebeur tenissen nu eerst de toekomstige poli tieke koers van de A.R. fundamenteel wordt doorgesproken. „Daarom moet het gesprek in de „groep 18" voorlopig maar blijven rusten. Want gezien de breuk in de KVP hebben hier de uit gangspunten gefaald", aldus eon tweede ontwerp-resolutie van het Arjos-hoofd- bestuur, dat in deze resolutie een drin gende aansporing aan de A.R. doet dan maar afzonderlijk met de radicalen te gaan overleggen. vla-flip yoghurt limonadesiroop (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG „Ik heb minister Po lak na afloop van zijn rede bedankt voor zijn medewerking, want nu sul len we ervoor zorgen, dat er in Ne derland op liet gebied van Vietnam- demonstraties nog veel meer gaat losbranden". Dit zei het PSP-Eerate-Kamerlid Otto Boetes gisteren na afloop van het de bat over de justitiebegroting, waar uitgebreid was gediscussieerd over het vervolgingsbeleid tegen mensen, die de kreet „Johnson oorlogsmisda diger" slaken of aanplakken. Prof. Po lak had er geen vijfel over laten be staan, dat politie en justitie hierte gen zullen blijven optreden. Hij voel de niet voor de suggestie van PvdA- zijde om de vervolgingen op te schor ten, totdat in de Utrechtse vervol gingszaak tot en met de hoge raad toe een uitspraak verkregen is. Intussen zal men op het ministerie wel de grootste spoed betrachten met het opstellen van een advies tot wij ziging van het bestaande artikel 117 van het wetboek van strafrecht, dat belediging van een bevriend staats hoofd strafbaar stelt en dat nu nog de grondslag voor het vervolginsbe- leld vormt, ofschoon het dateert uit 1868. Anderzijds maakte minister Po lak ook duidelijk, d.it het voor de justitie niet mogelijk zal zijn massa le overtredingen met een massaal vervolgingsbeleid te beantwoorden. Daarom toonde PM' ei portos zhth na afloop zo voldaan. Minister Polak had gezegd, dat „het poften door ,de, demonstranten van agenten, het openbaar ministerie en de minister van Justitie met de znak- Vietnam zelf niets meer te maken heeft. De oorlog in Vietnam wordt er geen uur eerder door beëindigd". In een indrukwekkend slotwoord schilderde hij hoe een gevaarlijk spel bepaalde groeperingen spelen door de wettige overheid te tarten en de wet bewust te overtreden: „De vrij heid van demonstratie kan leiden tot terreur en reactie oproepen. De de monstratie eist julsl gematigdheid en overleg". Minister Polak wilde niet ontkennen, dat er „nobele overtre ders met goede bedoelingen" onder de Vietnamdemonstranten zitten maar hij vond dit geen rechtvaardiging voor wetsovertreding. De groep van deskundigen voor de bestudering van de problemen rond om artikel 117 van bet wetboek van strafrecht, zal bestaan uit mr. G. E. Langemeijer. procureur-generaal bij de hogp raad, die als voorzitter zal optreden, prof. H. J. M. Jeukcns, hoogleraar in het staatsrecht aan de katholieke hogeschool te Tilburg, prof. mr. G. E. Mulder, hoogleraar in het strafrecht aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, prof. jhr. mr. H. F. van Panhuys, hoogleraar ln het volken recht aan de rijksuniversiteit te Lei den en jhr. mr. C. J. A. de Rnnitz, burgemeester van Utrecht. De groep zal worden bijgestaan door enkele ambtenaren van de ministeries van Justitie en vnn Buitenlandse Zaken. Een groep docenten en wetenschap pelijke medewerkers aan de katholie ke universiteit te Nijmegen, o.w. prof. mr. G. C. J. J. van den Bergh. prof. dr. J. J. P. van Boxtel, prof. dr. H. M. M. Fortman, prof. dr. F. Haars- ma en prof. dr. J. G. P. A. van Laarhoven, heeft zich in een brief tot de minister van Justitie, de heer Po lak gewend, waarin zij zeggen het te betreuren, dat de bewindsman in zijn brief Ban de Groningse hoogleraren niet nader is ingegaan op het wezen lijke verschil tussen zakelijke kritiek en belediging. Twee leraren bij het middelbaar on derwijs te Groningen, de heren R. Bommcrnon en A. C.J. Doodkorte hebben zich gericht tot alle docenten van de srholrn voor VHMO in Ne derland met het verzoek adhesie te betuigen met de brief van de Groning se hoogleraren in de ethiek aan de minister van .liiMtltir over de houding van de autoriteiten tegenover studen ten en andere Jonge menaen. die krachtens hun geweten op grond van hun protest tegen het Amerikaanse optreden in Vietnam in strijd komen met artikel 117 W.S.V. Deze brief, al dus beide leraren, betreft een princi piële kwestie die ook de docenten bij het middelbaar onderwijs aangaat Het is onze taak Jonge mensen op te voeden tot zelfstandig en kritisch den kende personen. De Utrechtse politie heeft ln opdracht van de officier van Justitie, mr. W. H. Overboek, het cliché van de voor plaat in het laatste nummer van het Utrechtse studentenblad „Trophonlos" in beslag genomen. T>-gen twee be stuursleden van „Trophonlos" is pro ces-verbaal opgemaakt. Op de voor pagina staat president Johnson afge beeld in een nazi-uniform. Hij brengt de Hitlergroet. De hakenkruisband op de linkerarm is vervangen door het dollarteken. Op het uniform prijkt het ijzeren kruis. De plaat was over genomen uit een Amerikaans tijd schrift.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5