BIJZONDERE SUBSIDIE VAN ƒ191.000,- VOOR DE SPORTHAL DE LEIDSE COURANT Jaarvergadering K.N. Geleidehondenfonds afdeling Katwijk aan Zee bi de Unizaal, Weth. Ouwehandstr., hield de afdeling: Katwijk van het Kon. Ned. Geleidehonden fonds zijn jaarver- radering:. De voorzitter, de heer L. Bo gaards, heette in het bijzonder welkom de nieuw toeretreden leden en het ge- zeLv-hap „de Wit-Kamphues". In zijn openingswoord zei spreker, dat enkele leden hebben gemeend als lid te moe ten bedanken. Hij vond het betreurens waardig dat geen redenen worden opgegeven. Wanneer financiële omstan digheden hierbij een rol spelen, dan is dit begrijpelijk. Het ligt niet in de bedoeling van de afdeling om feest te vieren," zei de heer Bogaards. „maai voor onze medemensen op geldelijk gebeid iets te doen. Hoe meer leden de vereniging heeft, des te groter be drag kan worden afgedragen voor het aanschaffen van een hond aan onze blinde medemensen. Wij kunnen ge lukkig nog zien." NOORD WIJK AUTOBESTUURDER VEROORDEELD WEGENS AANRIJDING „ONDER INVLOED" „Ik begrijp niet hoe u dat stukje hebt kunnen uithalen", zo verklaarde de Haagse politierechter over het feit. dat een 33-jartge verkoper uit Noordwljk op het verkeersplein te Leldschendam met de door hem bestuurde auto op de bermafschelding was gevlogen. De auto was op de betonnen afscheiding blijven hangen tot geluk van de autobestuuur- dcr, daar hy anders een stevige duik zou hebben gemaakt. Overigens kon een verklaring voor het gebeurde worden gevonden in de omstandigheid, dat de verkoper terecht stond omdat hij onder invloed van drank verkerend de auto had bestuurd. „Het is bijzonder spytig," zo erkende verdachte. Volgens zyn ver klaring had hy zes zeven glazen bier gedronken terwyi hy in een café had zitten gokken. Er was een alcoholproml- lage van 0,85 in het bloed van verdachte aangetroffen. De officier van Justitie zag geen reden om af te wyken van de minimum straf voor genoemd feit en vorderde twee weken gevangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid ge durende een Jaar met aftrek van de tyd waarin het rybewijs reeds is ingenomen. De rechter veroordeelde dienovereen komstig. ALPHEN AAN DEN RIJN CHR. BOUW VAK ARBEIDERSBOND VIERT 50-JARIG BESTAAN In 1918, op 6 april van dat Jaar, werd de afdeling van de Christeiyke Bouwvak- arbeidersbond alhier opgericht en ze be staat dus binnenkort 50 Jaar. In verband hiermee wordt zaterdagmiddag 16 maart een receptie gehouden in „Nabij" en vrij dags vond 29 maart een feestavond voor de leden en hun huisgenoten. De eerste voorzitter was de heer Koren, nl. van 1918-1945 (inclusief de oorlogsjaren, toen men ondergedoken was. maar niet stil zat; van 1945 tot 1964 werd de af deling geleid door de heer K. A. Ver sloot. die in april 65 hoopt te worden; «n in 1964 werd de heer J. van Dongen voorzitter, die dit Jaar 52 hoopt te wor den. Deze drie mensen vertegenwoordi gen byna drie generaties. Ze stonden of staan alle drie vooraan in de oude trits: „Kerk, staat en maatachappy. Van de eerste 15 bestuursleden is al leen de heer Koren nog in leven. In 1921 waren er 72 leden. Bij het veertigjarig bestaan telde de afdeling 250 leden, nu zyn er ongeveer 350. ALKEMADE IN-UP-GO Dinsdag stapten de heren van In-Up- Go de gymzaal van de LTS binnen om te trachten Rljnsburg 5, welke ploeg zij nog niet eerder ontmoet hadden, twee punten armer te maken. In de eerste set liep echter alles anders dan men ver wacht had en werd In-Up-Go overrom peld. De tweede en derde set konden door hard smashen en goed opslaan ge wonnen worden. In de vierde set ging de stryd echter gelijk op maar dit kwam de afwerking by In-Up-Go echter niet ♦en goede, ballen kwamen in het net en Smashes vlogen over het veld. Aan een gelijk spel hadden de heren echter niets en hiervoor waren de leden, zoals ze zelf zeiden, niet gekomen. Een overwin ning moest het worden. Na goed ingrij pen by de stand 1111 konden gelukkig de laatste punten gemaakt worden en bleef het uitzicht op het kampioenschap open. De dames van het eerste team biyven nog steeds stryden voor hun promotie naar de derde klas, na een ongelukkig verlies tegen Augustlnus vorige week. De kansen zyn zeer zeker nog niet ver keken, want de vier eerste clubs op de langiyst hebben slechts 1 punt verschil. Zo zenuwen geen grote rol gaan spelen, zal de promotie zeer zeker een feit zyn. Belangrijke wedstryden zyn er nog op komst. Zo ontmoeten de heren op 19 maart op de Damlaan Donar en op 26 maart Sues thuis. Dames 1 ontmoet vol gende week dames 2 en op 27 maart DSS op de Damlaan. Het tweede team ontmoet op 30 maart koploper Rynsburg op de Korte Vaart. boskoop Zoals aan de inzenders van de vra gen tijdens de Burgerzinavond was be loofd heeft het forum het restant van vragen welke op genoemde avond niet meer konden worden behandeld, ten overstaan t van de pers doorgenomen. Het bleek dat de meeste vragen niet de grote lijnen van het gemeentelijk beleid betroffen, maar kleinere details waar de inwoners dagelijks mee wor den geconfronteerd en die in meer of mindere mate hun ongenoegen wekken. Ook waren er vragen bij die van on wetendheid getuigden aangezien de daarin genoemde feiten al meermalen een punt van bespreking in de open bare raadsvergaderingen hadden ge vormd, terwijl er meerdere onder werpen werden genoemd waarvoor reeds voorzieningen zyn getroffen of in behandeling zijn. Door het forum werd niet ontkend dat de vragenstel lers meermalen raak schoten, maar Keulen en Aken zijn ook niet op één dag gebouwd, zodat men wat geduld moet hebben. De financiën om de ge wraakte toestanden te verbeteren of op te ruimen moeten ook aanwezig zyn, terwijl bovendien nu eenmaal het algemeen belang vóór het persoonlijk belang moet gaan. Een ogenblik stilte werd in acht genomen voor wijlen de heer P. Berk- hey, erelid, vanaf 1931 trouw lid ge weest, die de afdeling ongeveer an derhalve week geleden is ontvallen. Vervolgens bracht de voorzitter zijn dank uit aan de bode. de hr. G. Spaan derman, die het afgelopen jaar het aantal leden weer wist op te voeren en stak hem een pluim op de hoed. Na goedkeuring van het jaarverslag van de secretaris, de heer J. v. Rijn, volgde het financieel verslag van de penningmeester, de heer J. Guijt. Hij meldde, dat een klein batig saldo in kas aanwezig is. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden de heren L. Bogaards. J. Grunstra e van Rijn bij acclamatie herkozen. Hierna werd door de voorzitter mede gedeeld, dat het wederom in de bedoe ling ligt om in de maand mei middagtocht per bus te gaan maken. Indien hiervoor voldoende animo is zal een en ander doorgang vinden. Per circulaire worden de leden op de hoogte gebracht betreffende de kosten en datum. Het verdere deel van de avond werd hierna door het gezelschap „De Wit- Kamphues" uit Leiden verzorgd. Het gezelschap kreeg na afloop een gul applaus, waaruit bleek, dat het in de smaak was gevallen. Tijdens de pauzes werd een verloting gehouden ter dekking van de onkosten vah deze avond. KATWIJK BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders* der ge meente Katwijk maken bekend dat zy voornemens zijn krachtens artikel 20 der wederopbouwwet vergunning te ver lenen tot: het bouwen van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Groen van Prin- stererweg, kadastraal bekend gemeente Katwyk, sectie C no. 204 ged. Het bouwplan met de daarby behoren de bescheiden ligt vanaf heden tot 23 maart a.a. op de gemeentesecretarie (ka mer 12) voor een leder ter inzage. De eigenaren van de aangrenzende en naby- gelegen gronden worden gedurende deze termyn in de gelegenheid gesteld even tuele-bezwaren tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk by hen in te dienen. BEKENDMAKING De burgemeester der gemeente Kat wyk maakt ingevolge het bepaalde in artikel 28, lid 6, van de wet op de ruim- telijke ordening bekend dat met ingang van 18 maart 1968 gedurende één maand ter gemeentesecretarie (kamer 12) voor een leder ter inzage ligt het besluit d.d. 6 december 1967, G.S. no. 466/1, tot ge- deelteiyke goedkeuring van het door de raad dezer gemeente op 6 april 1967 vastgestelde bestemmingsplan „Plan Katwyk aan Zee (Centrum)". Gedurende genoemde termyn kunnen zy. die bezwaren hebben tegen de gedeel telijke onthouding van goedkeuring door Gedeputeérde Statën. daartegen by de Kroon beroep instellen. KATWIJK 14 maart 1968. De burgemeester van Katwyk, A. G. VERMEULEN. ONDERLINGE ZWEMWEDSTRIJDEN Zaterdagavond van 68 uur zal de Zwem- en Poloclub Katwijk in het Sportfondsenbad „De Miereweide" aan de Piet Heinlaan zijn eerste onderlinge zwemwedstrijden houden. Hierbij zijn belangstellenden van harte welkom. Ditmaal zullen nog geen toegangsgel den worden geheven. HAZERSWOUDE Schaken Het eerste tiental van de Hazerswoudse Schaak Club kan zich wel als gedegradeerd beschouwen uit de tweede klasse B van de Leidse Schaak Bond. De Hazerswouders verloren de wedstrijd tegen Leiderdorp 1 met Straatverlichting Gemeneweg gereed De verkeerssituatie bij het kruispunt Gemeneweg-Ryndyk is nu ook by avond en nacht "veilig. Dezer dagen is men ge reed gekomen met de aanleg van de straatverlichting langs de Gemeneweg, althans het gedeelte tussen de spoor- ïyn Utrecht-Lelden en de ryksweg, de Rijndijk. Wat dat betreft is Provinciale Waterstaat haar Ryks evenknie een goede slag voor: de Gemeneweg res sorteert immers onder eerstgenoemde Instelling. De weggebruikers, die zich namelijk op de Rijndyk - een ryksweg, die onder Rykswnterstaat „valt" - bege ven. komen 's avonds en in nachtelijke uren vrywel in de duisternis. Van de nlannen, die by Rykswaterstaat beston den om in samenwerking met de ge meente Hazerswoude een deel van de Ryndyk (tussen Gemeneweg en Zonne veldstraat) van nieuwe straatverlichting te voorzien, is nog steeds niets terecht gekomen. V.V. „Kijpwetering" erkentelijk voor kampioenshulde De v.v. „Rypwetering" is vorige week tydens de kampioensreceptie overladen met geschenken en gelukwensen. Het be stuur van deze voetbalclub dankt een leder, die aan deze spontane hulde heeft deelgenomen van ganser harte. Behalve de door ons reeds In het verslag van deze receptie vermelde personen en clubs dankt voorzitter R. de Hartog ook de verenigingen MMO, Wet. Boys. SJZ, UDO, VVOA, Oranje Groen, SVLV, Al- tior, St.-Bernardus. SVOW. Teylingen, ZLC, de belangencommissie Boshulzer- kade. Rouwkoop, alsmede de Midden standsver. van Rypwetering en de R.R.- B.B. die met fraaie bloemstukken blijk gaven van hun belangstelling. Ook de fruitmand van de personeelsver. van de Leidse Apparatenfabriek werd zeer op prys gesteld. RIJPWETERING Deze week geen uitslag van het prys- jassen, omdat het de vorige keer door omstandigheden niet door kon gaan. Wel wordt nog eens extra de aandacht ge vestigd op het prysjassen, dat morgen avond (vrijdag) plaats vindt in café „Rustoord". Aanvang 8 uur. Steunt de bejaardenkas door een grote deelname hieraan! Voor het zelfde doel gaat binnenkort weer de jaarlijkse grote verloting van start. Ook hierbij hoopt het comité op een succesvolle en snelle koop van de loten. Vanaf maandag. 18 maart a.s. zyn de byzonder waardevolle hoofdpryzen, te bezichtigen in de etala ges van de firma Jac. v.d. Bosch. JEUGD- EN SPORTVERENIGING „DE RIPPERS" a.s. Zaterdag 16 maart wordt de winterserie wandeltochten besloten met een 10 km.-wandelmars in eigen omge ving. De start vindt plaats om 2 uur van af café „Rustoord". Na afloop hiervan komen alle wandelaars van de w „Vicon", w.8.v. „NAS" en „De Rippers"* byeen in de grote zaal van het Dorps huis voor een gezellig slot met een trac- tatie van deze wintertochten. ROELOFARENDSVEEN SPARKLER HEEFT GOEDE KANS OP KAMPIOENSCHAP Het eerste team van Sparkler-Roelof- arendsveen begint hoge ogen te gooien voor het kampioenschap klasse 2A van afdeling Den Haag. Tegen het sterke Wibats 8 uit Den Haag kwamen zy thuis na een zeer spannende strijd tot een gelijkspel 55. J. v. d. Zwet en S. Stra- ver wonnen beiden tweemaal, invaller B. v. d. Zwet kwam niet tot winst, zodat het dubbel een noodzakelijke zege was het geiyke spel te behalen. Sparkler 1 gaat nu op kop met 1 p. voorsprong op Wibats en 2 p. op Gosslma (Den Haag) Play-Fair (L'muiden). Volgende week spelen zy uit tegen Gossima. Bij een overwinning is de kans op het kam pioenschap reëel aanwezig. Het 2e team kwam tot een 64 overwinning. Spark ler 3 gaf het Lisaese Reflex 3 geen sehyn van kans en won overtuigd met -1. J. Kras en J. de Koning bleven ongeslagen, terwyi J. Hoogenboom alleen Moolenaar verloor. Ook Sparkler 4 kwam op bezoek by The Skippers aan de Hoge Ryndyk te Leiden tot een fraaie 91 overwinning. K. v. d. Meer en A. Turk bleven ongeslagen. P. de Koning verloor alleen van Zandstra. STOMPWIJK IJsclub Gisteravond hield de ijs- club „Nut en Vermaak" in ,,'t Blesse Paard" de laatste kaartavond van dit >en. De uitslag van het klaver jassen was als volgt: 1 Sjaak van Rijn 5251 pnt; 2 Sj. van Bohemen 5241 pnt; 3 A. de Haas 5147 pnt; 4 mevr. Luiten 5016 pnt; 5 G. v. d. Bosch 4868 pnt; 6 Goeman 4867 pnt; 7 A. Luiten 4842 pnt; 8 K. Stijnman 4614 pnt; 9 F. van Swieten 3796 pnt TER AAR STILLE OMGANG Het genootschap van de Stille Om gang te Langeraar gaat op bedevaart in de nacht van zaterdag 16 op zondag 17 maart naar Amsterdam. De bede vaart begint zaterdagavond 16 maart half 11 in de parochiekerk met een kort Lof. Met autobussen vertrekken de pelgrims daarna naar Amsterdam. Na aankomst in Amsterdam gaan de deelnemers eerst naar de H. Mis in Huize De Liefde aan de Da Costakade, daarna wordt de stile omgang gehouden. Jongeren beneden achttien jaar kunnen de stille tocht deelnemen onder ge leide van een lid van het genootschap. De kAarten voor deze tocht zyn verkrijg baar tot vrijdagavond 15 maart by de voorzitter, C. Hoogervorst, Westkanaal- weg 49 en de secretaris, H. A. Volgering, Langeraarseweg 102. De algemene intentie is: vrede en wel vaart onder alle volkeren. Het bestuur van het plaatselijk genoot schap heeft twee jonge bestuursleden aangetrokken, nameiyk de heren J. By- lemeer, Geerweg en H. Borst, Bloemen- straat om zodoende de animo voor deze stille tocht ook onder de jeugd levendig te houden. GEMEENTERAAD VAN LISSE HOORDE GOED NIEVWS CED. STATEN KEURDEN DEMPING TWEEDE HAVENGEDEELTE GOED Lisse valt de eer nogal eens te beurt I Onderwijs in De Engel n in het teken van verrassingen te Het onderwijs in De Engel behoeft staan. Zo kon loco-burgemeester A. J. verschillende voorzieningen en deze Mesman woensdagavond aan de raad /.uilen worden verstrekt. Toegestaan 1 in een openbare zitting meedelen, dat j werd dat verschillende schoolmeube- bericht was ontvangen van het Mi- j len worden aangeschaft, voorts een j nisterie van Cultuur en Recreatie, dat I schrijfmachine, een gasgeijser. studie een bijzondere subsidie is toegekend J boeken; voorts verbetering Ouderavond „St-Hubertusgroep*" Hazersw.-Croenendijk uitstekend geslaagd De verkenners en welpen van de St.- Hubertusgroep van de Groenendyk boden een goed verzorgde ouderavond in Groe- nendijks parochiehuis. Groepsleider H. A. Verdegaal die de ouders en andere be langstellenden hartelijk verwelkomde nam de gelegenheid te baat, de ouders een blik te geven achter de schermen van het verenigingswerk. Spr. was zeer verheugd, mededeling te kunnen doen over een subsidie van de gemeente Ha zerswoude. weliswaar bescheiden van omvang maar het betekende voor de reeds 22 jaar bestaande groep een pri meur. Eveneens een subsidie was ont vangen van het kerkbestuur van de St.- Bernardus parochie en bovendien (om dat de verkennersgroep een interparo chiële groep Is) van de pastoor van de St.-Michaëls-parochie. Ook bracht hij dank aan het adres van het Charitas- comité. dat financiële steun gegeven had. by de zeer noodzakelijke verbetering van „Boys-Dream", het home van verken ners en welpen. Tot zyn spyt moest spr. vaststellen dat die inspanning nog niet voldoende biykt te zyn. In de toekomst moet men zich omtrent «Boys Dream", nog wel eens beraden. Daar hopman Jac. Wortman na het kamp de beweging gaat verlaten riep spr. de hulp der ouders in, een van hun zonen te willen stimu leren, de opengevallen plaats in te ne men. Spr. was dankbaar voor het werk van veie jaren, dat hopman Wortman aan de jeugd heeft gegeven. De financiën werden even belicht en uit e.c.a. bleek dat dit punt ook de nodige zorgen baar de. Hierna werd de leiding van de verdere avond overgedragen aan Akela Coby Verkley en hopman Jac. Wortman. die, bijgestaan door de overige leidsters en leiders en ondersteund door de enthou siaste verkenners en welpen een pro gramma voorschotelden, dat van uit stekende kwaliteit bleek te zyn. Hartelijk was dan ook het applaus, dat steeds opnieuw spontaan gebracht werd. De traditionele verloting verliep vlot en naar tevredenheid. Tot slot volg de de vertoning van de kampfilm. Wel pen en verkenners, de leidsters en leiders kunnen terugzien op een uitstekend ge slaagde avond. de Sporthal van niet minder dan 191.000.- Hieraan is wel de voorw de verbonden, dat in de Sporthal tribune wordt aangebracht en een ge luidsinstallatie. Mocht dit niet gebeu ren, dan zal het subsidiebedrag met plm. 25 verlaagd worden. Voorts kon de voorzitter mededelen, dat een bedrag van 700.000.- is goed gekeurd door Ged. Staten voor de dem ping van het tweede gedeelte van de haven. Ook dat kan dus nu gaan ge beuren. wat voor de Poelpolder uiter mate belangrijk is, omdat dan de hoofd verkeersweg voor de Poelpolder kan worden aangelegd. Een bedrag 500.000.- werd gevoteerd voor dijk verzwaring en de aanleg van de Sla- persdijk. Rioolwaterzuivering Verschillende vragen werden ge steld over de post van 400.000 - welke de gemeente Lisse moet betalen voor de rioolwaterzuiveringsinstallatie, waarvgn 260.000.- bestemd is een voorbezinkingsinstallatie. Dit geen voorstel van de ontwerpbureaus, maar wel een eis van Rijnland, aldus de heer De Vos (VVD). Hoe dan mogelijk, aldus spr., dat deze kosten voor rekening van de gemeente worden gebracht? Hierop kreeg hij ten antwoord, dat een voorbezinkingsin stallatie voornamelijk nodig is voor de opvang van water dat van 't ver hard oppervlak in de gemeente af komstig is en geen rioolwater is dat gezuiverd moet worden. Wij ontkomen daar nooit aan. verzekerde de voor zitter, we zullen het zonder meer te accepteren hebben. Voorts is een be drag van 100.000.- goedgekeurd voor een watergemaal voor de Poelpolder. Een bedrag van 103.935.- voor een betere verlichting van de Laan van Ryckevorsel werd eveneens goedge keurd. Geen „dure" straatnamen! B. en w. hadden voorgesteld om de straten, welke in het Patio-park zul len worden aangelegd, namen te geven van dure edelstenen. De raadsleden Montagne en Schelberg vielen over de bijzondere aanduiding van deze bun- galowwü'k. Eerstdaags wordt het in da volksmond: edelbuurt, „poen "wijk, goudkust enz. Men mag door het ge ven van straatnamen geen invloed uitoefenen op de waarde van de hui- Prijzen werden genoemd van 111.000 - tot 140.000.- per bungalow. Het voorstel werd terugenomen ter „revisie," maar wethouder Roos merk te ondeugend op, dat het College nu :ou kunnen komen met na men als „Voorbewerkingsstraat" of „Oppompplein," enz. (gelach). Subsidie voor „Looft den Heer" Een verzoek van „Looft den Heer," de Chr. Gem. Zangvereniging, was binnengekomen om een extra subsidie 250.- i.v.m. de reis van een ge deelte van het zangkoor naar Salz burg, welke bedragen nodig zijn om de reiskosten van enkele deelnemers mede te dragen. Het ging niet zozeer om die 250.-, maar om het feit. aldus de heren Montagne en Schelberg, dat de bedoeling van de besteding van deze gelden niet goed uit de verf komt. De heer Schelberg noemde de gehele regeling in Lisse een onding. Daar moet hard nodig eens grondig gewerkt worden. Het gevraagde bedrag werd inmiddels goedgekeurd. RIJTVSATERWOUDE UITSLAGEN RTC-TEAMS Door een 64 overwinning op Spor tief 3 is het le damesteam van RTC uit de degradatiezone. Zij bezet thans de 5e plaats op de ranglijst. R. Könst en Schagen wonnen beide 2 partijen an Nispen won 1 partij. Ook het dubbelspel was voor RTC. Het 2e heren team behaalde deze week een mooie 64 overwinning in Den Haag op AVA 4, 51. Hier werden de overwinningen be haald door M. Boogaard 2 x, K. v. d. Meer 2 x. J. van Dorp 1 x en het dubbel spel. Het 3e herenteam deed het deze week weer uitstekend en met een 82 zege op AVA 45 2 keerde zij huiswaarts. Invaller P. van Es boekte ook hier 3x winst terwijl Jan de Boer en J. van Vliet ook hun best deden door beiden 2 x te zegevieren. Het dubbelspel werd ook hier een RTC-aangelegenheid. Het kam pioensteam van RTC, team 4, liet er deze week ook geen twijfel over bestaan want Avanti 1 werd in eigen home met 82 verslagen." M. Bouwmeester en J. Luiing bleven ook deze week onge slagen en W. J. Kinkel boekte 2 x winst. Het 5e herenteam bleef ook deze week op de goede weg voortgaan door in de ultwedstryd met 82 te winnen van erlichting van de scholen, terwjjl ten slotte gevraagd werd de kosten van het herstellen van geleden waterscha de aan de verwarmingsketel met ver goeding volgens art. 72 der L.O.-wet voor rekening van de gemeente te nemen. Al deze zaken vonden weer klank bij de raad. Bij de rondvraag stelde de heer G. J. de Vos voor, om de vulnisemmers van een plastic zak te voorzien, wat meer hygiënisch is en praktisch, om dat men de zak aan de weg kan zet ten. B. en w. zullen deze aangelegen heid onderzoeken. „St.-Hubertus" te Lisse streed goede wedstrijd Het blijft, ondanks de slechte weers omstandigheden, waardoor de training vaak geen doorgang vinden kan, toch goed gaan met de ruiters van St.- Hubertus. Dit blijkt ook nu weer uit de 'uitslagen van de manege-wedstrijden, die in het kader van het winterpro- gramma ook deze keer weer gehouden werden in Hoofddorp. De wedstrijd, die prima georganiseerd was, verliep vlot. Na de afwerking van de dres- suurnummers, welke begonnen den met de nog jonge ruiters, ging men over naar de springwedstrijden, die bestonden uit een L, M en Z-par- cours, waarna een springconcours om de P. Keyzer-prijs en een verenigings springconcours, 't z.g. equipe-springen. In de dressur kwamen de Lisser Rui ters niet zo sterk naar voren, doch het springen werd door Hubertus be heerst. De uitslag hiervan was: springen 3e plaats L. Heemskerk met Ligthfeet, 4e K. Elfering met Wiranda. 5e B. v. d. Berg met Zingo. In het M en Z-springen ging de prijs naar A. Duineveld met Hossinand met 2 x een foutloos parcours. A. Duineveld wist hierna nog de P. Keyzer-prijs opnieuw te behalen na vorig jaar en won de equipe van St.-Hubertus, bestaande uit A. Duineveld, P. Meeuwissen en Heemskerk, de verenigingsprijs voor dit nummer. De vereniging St.-Huberus kan zich zelf nog feliciteren met het feit, dat instructeur A. Wijsman het fel be geerde instructeursdiploma van de Kon. Ned. Federatie van Landelijke Ruiter- verenigingen heeft' behaald. P. Meeu wissen slaagde bovendien voor het diploma G.v.P. 28. Zij nog medege deeld, dat ter rectificatie vastgesteld is, dat de beste ruiter is J. Rotteveel, gevolgd door L. Heemskerk en Jac. Schrama. WERKLOOSHEID IN BOLLEN- EN DUINSTREEK FLINK GEDAALD Verbetering over alle linies De laatste telling door het Gew. Arbeidsbureau te Lisse betreffende de werkloosheid laat 'n goede daling i In de sector mannen liep in februari het aantal ingeschrevenen terug van 610 per einde januari tot 409 per einde februari, dus een daling van 33 De vraag naar mannelijke arbeidskrach ten steeg van 148 per einde januari tot 248 einde februari, hetgeen even eens een gunstig teken genoemd mag WASSENAAR BRAND WEERMATERIEEL B. en w. vragen de gemeenteraad een krediet van 8.000,— voor de aanschaf fing van nieuw brandweermaterieel. Een bedrag van 3.000,— is bestemd voor de aanschaffing van nieuwe brandslan gen terwyi 5.000— nodig is voor twee portofoons, waarmee men tijdens het be strijden van brand contact zal kunnen houden met de centrale meldingspost. „GROENE GOLF" IN WASSENAAR Nadat verleden jaar de raad van Waasenaar kredieten beschikbaar heeft gesteld voor verkeerslichtinstallaties in de van Zuylen van Nyeveltstraat bij de Oostdorperweg en by de Johan de Wit- straat stellen b. en w. de raad nu voor 30.000,te voteren voor een dergelij ke installatie in dezelfde straat bij het houderskruispunt Van Oldenbarne- veldtweg/Stadhoudersweg. Het is de be doeling dat de drie installaties tegelij kertijd zullen worden aangebracht en elkaar gekoppeld zullen worden zodat voor het verkeer in de van Zuy- Nijeveltstraat een z.g. groene golf ontstaat. WERKZAAMHEDEN AAN DE DEIL In verband met de reconstructie van het kruispunt by Den Deyl - welke werk zaamheden in opdracht van het ryk worden uitgevoerd.- heeft het rijk ver zocht een stukje grond op de hoek van de Lange Kerkdam en de Rijksstraatweg ter grootte van 208 m2 aan haar te ver kopen. B. en w. stellen de raad voor daartoe te besluiten. Op basis van wat deg emeente indertijd zelf voor deze grond en ana bykomende kosten heeft betaald is de prijs bepaald op 26.561,60. In verband met de werkzaamheden is het nodig een aantal kabels en leidingen de gemeentebedrijven te verleggen. De kosten daarvan worden op 30.000, geraamd en komen voor rekening van de gemeente. Aan de raad wordt het be nodigde krediet gevraagd. AANKOPEN VOOR „KOMPLAN" B. en w. stellen de raad voor van de heer S. P. W. v.d. Ham aan te kopen een perceel aan de Molenweg, groot onge- 95 m2 met opstallen. Dit terrein Is nodig om te zyncr tyd tot de verbre ding van de Molenstraat in het kader het komplan te komen. Er is over eenstemming bereikt over een verkoop prys van ƒ16.100,—. Geslaagd Aan de Techn. Hogeschool DHC 4 in Delft. P. van Es bleef ook te Delft is geslaagd voor het kand. hier ongeslagen, terwyi J. Bouwmeester vliegtulgbouwk. ingenieur de heer A. H. W. Pet voor 2 x winst zorgden, ook Koch. het dubbelspel was hier voor RTC. Al- I leen het 6e herenteam kon het deze week niet bolwerken tegen NSSS 5 uit Noord- wykerhout Met 6 —4 trok NSSS aan het langste eind. Tr. Hoogervorst was hier de uitblinker niet 3 x winst. M. v. d. Jacht bracht het 1 x winst. Team 7 wist ook deze week haar ongeslagen record in de degradatiepoule te handha ven. Met 82 wist zij te winnen van Avanti 5. W. Lücken en D. Kuipers ble ven ongeslagen, R. Pet wist 2 x winst te behalen. De junioren speelden deze week tegen De Treffers 5. Met 64 werd RTC overwinnaar. Een onverwinning die door twee spelers werd behaald omdat één speler van RTC verstek liet gaan. De stand om de RTC-cups: 1 J. van Lullng 51 gesp. 45 gew. 88%. 2 P. van Es 54 gesp. 47 gew. 87%. 3 Tr. Hooger vorst 48 gesp. 39 gew. 81%, 4 T. van Luiing 48 gesp. 38 gew. 79%, 5 W. J. Kinkel 48 gesp. 38 gew. 79%, 6 K. v. d. Meer 39 gesp. 30 gew. 77 Raadslid Schelvis uit Noordwijks KV P-fractie Over naar radicalen Het raadslid W. H. Schelvis heeft het lidmaatschap van de KVP en van de KVP-gemeenteraadsfractie opgezegd en zich aangesloten by de nieuwe partij Ra dicalen. Hij biyft lid van de onlangs op gerichte plaateeiyke werkgroep van christen-radicalen. Door het uittreden van de heer Schelvis is het aantal frac tieleden van de KVP teruggebracht tot VjjL worden. In de sector vrouwelijke ar beidskrachten was de daling procents- gewijze iets minder. Het aantal inge schrevenen daalde van 81 per einde januari tot 72 in februari, terwijl de vraag om vrouwelijke krachten steeg van 162 tot 225. De daling van de mannelijke inge schrevenen is te danken aan een stij gende werkgelegenheid in de land en tuinbouw, alsmede in de bouw sector. Een grotere aanvraag om per soneel in de horeca-bedrijven deed de vraag in februari met 100 stijgen. Men gaat zich geheel op het komende sei zoen met de opening van de Keuken hof voorbereiden. De ontwikkeling van de bouwnij verheid in het gewest, o.m. door het in uitvoering nemen van enkele nieu we objecten, had in de maand februari een gunstig verloop. Timmerlieden, waaronder ook jeugdigen, konden goed worden geplaatst en het is te ver wachten, dat ook het resterende deel van het aanbod bouwvakkers spoedig aan het werk zal zijn in deze streek. De plaatsing bij de wegenbouw werd geremd door de vorst in februari. Bij zachter weer zal ook dit aantal in geschrevenen spoedig verdwijnen. Land- en tuinbouw Wat de sector land- en tuinbouw bedrijven betreft kan worden opge merkt. dat de winterpakkerijen op volle toeren draaien, met het gevolg, dat ongeveer 100 bloembollenarbeiders aan het werk konden. Ook met de landwerkzaamheden zal op korte ter mijn worden begonnen, zodat een ver dere daling van het aanbod mag wor den verwacht. De rbsterende vraag betreft voornamelijk „vaste" arbei ders, waarvoor bij de ingeschrevenen weinig of geen aanbod bestaat. De bedrijvigheid in de Horeca-sector neemt toe. De vraag naar bedienings personeel is sterk toegenomen, vooral naar meisjes. Het aanbod zal waar schijnlijk in de loop van de maand maart afnemen, afhangende van de weersomstandigheden. In de sector kantoorpersoneel is de VTaag naar vrouwelijke krachten toegenomen over de gehele linie. Daar het aanbod van betere krachten vrijwel nihil is, neemt men genoegen met personeel dat min der geschoold is. Losse arbeiders zullen, zodra de weersomstandigheden zulks toelaten, hun plaats wel weer vinden in de bloembollensector, bij de aannemers van grondwerken en in de graszoden- bedrijven. Het Arbeidsbureau bevat naast de bollenstreek ook Noordwij k en omgeving. LEIDSCHENDAM Geslaagd Aan de Techn. Hogeschool te Delft is geslaagd voor het kand. ex. scheik. ingenieur de heer T. R. Hans- sens en voor het doet. ex. scheepsb. k. ingenieur de heer Tan Seng Gie. DONDERDAG 14 MAART 1! LISSE Hengelsport De Visclub „Adv do" heeft de eerste competitiewedst: er al weer opzitten. Deze eerste w strijd werd gehouden in de Ringva voorbij De Kaag onder vrij goed wi De vangst was utermate slecht, uitslag is als volgt: A-ploeg: 1 A. v Briemen 3 vissen, 7 punten; 2 P. Heijder 3 st. 7 pnt; 3 G. van Dien 2 st. 4 pnt; 4 C. Scheepmaker 1 st pnt; 5 Jac. van Diest 1 st. 2 pnt. ploeg: 1 H. van Aachthoven 1 st. 4 p 2 J. Ruigrok 1 st. 4 pnt; 3 C. Sche maker Jr. 1 st. 2 pnt. De grootste vo: werd gevangen door H. van Acht: ven: 24.2 ons. Het visseizoen is n ingang van 15 maart gesloten. Op juni wordt vervolgd met de com; titiewedstrijden. SASSENHEIM Roode Kruis-ondersoheiding Aan heer L. F. B. Schreuder, exploitant v het Fina-benzina pompstation op Rij) weg 4 werd door burgemeester J. bar van Knobelsdorff in diens kwaliteit v voorzitter van de plaatseiyke afdeli van het Ned. Roode Kruis, een erken lijkheidsoorkonde uitgereikt namens 1 hoofdbestuur van het Roode Kruis. I ter gelegenheid van het 15-jarig besta van de Roode Kruishulppost in bove genoemd benzine-pompstatlon. Dammen Na drie weken van st stand in verband met de degradati wedstryden van SDV 1 is de stn om de Sassenheimse damtitel hervi Een bescheiden begin weliswaar, ma toch wel belangrijk. De standen luid als volgt: Hoofdklasse: W. Krom 510, F. Hart 59, W. Pouw 78, G. Noteboo 56, N. Demmenie 55, C. Kipping 6- 1 Goerverden 52, J. Couv 7—2. Eerste klasse: A. Wijnhout 58, in Duyn 67, C. Molenaar 5—5, 1 Bedebrede 65, A. Langelaan 54, Bouwmeester 53, Jos Dreef 22. In de degradatiecompetitie van Leidse Districts Dambond is de besli sing nog niet gevallen. De voor SDV i belangrijke wedstrijd tussen RDC (Rynsburg) en SS 2 (Hazerswoude) op verzoek van SS uitgesteld. Het resu taat van dit duel is bepalend voor degradatie of in het gunstigste gev Tn extra-beslisslngsduel van SDV. WARMOND TWEE KAMPIOENEN VOOR STEEDS VOORUIT? Het eerste jongensteam kan zate: ig a.s. in eigen ,home" de kan pioensvlag hijsen als er van „Set! gewonnen wordt. De afgelopen wee wisten zij met 82 te winnen va Phoenix 5. Opnieuw bleef Corné E burg ongeslagen, Hans van Wissen e Paul Stol waren ieder goed voor twe winstpunten. Het dubbelspel was oo winst. Jongens 2 hield Play-Fair onder de duim. Lode Schrama scoorc Jaap de Groot won 2x en C« Witsenburg zorgde verrassend voor zesde punt. Ook het dubbelspel wj winst. Jongens 3 verloor met 6- Play-Fair4. Jan Orémus, Leo v.; Post en Paul Duynhoven kwamen iec I x tot winst Ook het dubbelsp as winst. Meisjes 1 speelde gelijk tegen I Treffers 1. Nel van Rijn wist ook de één na laatste competitiewedstr haar 100 te handhaven: zij scoor Annemiek Broxterman zorgde vo de twee andere punten. Het eer? damesteam verloor met 64 van V 1. Leny van Wissen scoorde 3 Marlies Broxterman 1 x. Tegen Spo tief 1 ging het een stuk beter, wa: wedstrijd werd met 91 gewor. Leny van Wissen bleef weer od geslagen. Wil Sikking (invalster voe L. v. d. Post) scoorde ook 3x, Marlie Broxterman won 2 x. Dames 2 ks: maandag a.s. gelijk komen met kam pioenskandidaat Baronie, als er vai PTT Delft gewonnen wordt. Wordt e: gewonnen dan zal op 21 maart de be slissingswedstrijd gespeeld worden te gen Baronie. Heren 1 won met grote cijfers van het reeds gedegradeerde DDC 4. Nora Broxterman en Nol Sikking blever beiden ongeslagen. Ton v. d. Voor zorgde nog voor twee punten. Uit slag 91. Heren 2 verloor met 7 Sett 3. Rob Ritzen en Louis Ritzei scoorden ieder 1 x. Samen brachter zij het dubbel op hun naam. Heren kwam zonder punten van DSB terue Zij verloren met 73. Invaller Jan d( Vroomen wist 3 x te scoren. Maanda; zal er minstens 1 punt gescoori moeten worden, willen zij niet degra deren naar de vierde klas. Heren verloor met 73 van Phoenix 6. Ja: de Vroomen won 2x. Ton van Vlie Ook dit team moet maandag a.s winnen, willen zij de degradatiewed strijden ontlopen. Heren 5 behaald! verdienstelijk gegelijkspel teger Taverzo. Mart Meskers en Rob v. Velde scoorden beiden 2 x. Gerard 1 Bennekom won 1 x. Tegen Slagvaar dig 5 wist alléén Mart Meskers 1 s te scoren. Het dubbelspel was winst. Einduitslag: 28. Forse grondverkoop in Wassenaar voor woningbouw in Zijlwatering III In de raadsvergadering te YV van A.s. maandagavond zullen enkele voorstellen voor grondtransacties in ver band met woningbouw aan de. orde ko men. Verleden jaar besloot de raad tot het verkopen van grond In het uitbrei dingsplan Zijlwatering III aan het Alge- i Burgeiyk Pensioenfonds voor de houw van 403 eengezinswoningen en 70 garages. Er werden loen met het Pensi oenfonds nog onderhandelingen gevoerd de verkoop van grond voor drie blokken met In totaal 108 flatwoningen i voor een winkelcentrum. Het Pensi- nfonds heeft intussen te kennen ge wen ook deze beide objecten te willen verwezenlijken. Over een eventuele wij ziging van de blokken flats zijn nog be sprekingen gaande. De prijs van de maagdeiyke grond voor beide objecten is bepaald op 312.500,De kosten van het bouwrijp maken zyn begroot op 1.207.000, Het A3.P. zal onmiddeliyk na het slui ten van de koopovereenkomst een be drag van 612.500,overmaken en de rest in termijnen, die gekoppeld zyn aan het tempo van het bouwrijpmaken. De gemeente zal zorgen dat de terreinen voor 1 mei 1969 bouwrijp zyn gemaakt, waarna A.B.P. de bebouwing voor 1 Ja nuari 1971 zal voltooien. Aan de raad wordt voorgesteld de benodigde grond - ongeveer 4172 ca. - aan het Algemeen Burgeriyk Pensioenfonds te verkopen. De Christelijke Wassenaarse Orato riumvereniging zal op 10 april eer voering van de Johannes Passion v S. Bach verzorgen in de Herv. kerk ie Wassenaar. De leiding berust by de diri gent Gerard Akkerhuis, terwyi het Resi dentie Bachorkest de begeleiding zorgt. Men is erin geslaagd zich var medewerking van voortreffeiyke soliste: te verzekeren. De sopraan Rina Corne- iissens, le prys-winnares op het voca-; listen-concours te Den Bosch, heeft aart het Paryse conservatorium gestudeerd bij Janine Micheau en diverse onder scheidingen behaald. De alt Elisabeth Cooymans. die by Willem Ravelli ge studeerd heeft, is een de laatste tijd snel opkomende zangeres met grote mo gelijkheden. Anton Trommelen, tenor, U verbonden aan de opera te Dilsseldorf Paul Schotsmans. die de evangelisten- partij zal vertolken, is een lyrische tenor uit Antwerpen die zich ook in ons land een goede naam heeft verworven. De ba riton Bernard Kruysen wordt In Frank rijk als een der grootste zangers be schouwd en daar op een iyn gesteld met de bariton Gérard Sousay. Ruud van der Meer, die de bas-aria's en partyen zingt.: behaalde onlangs de le prijs van het Ne derlands impressariaat.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4