;v. Raad van Noordwijkerhout ontevreden over schrappen van afritten Viaductwe^ „De Posthoorn" vernield door jongen zonder rijbewijs? menko l&denkcv M. DE VRIES Studentenverenigingen organiseren Lentefestival PAGINA 4 DB LEIDSE COURANT WOENSDAG 13 MAART 1968 NIET IN STADSGEWEST LEIDEN Tegenslag bij riolering In de dinsdagavond onder voorzit terschap van wethouder N. H. Hoger- vorst gehouden raadsvergadering te Noordwijkerhout deelde deze op vragen van mr. drs. N. J. Out de raad mee, dat in tegenstelling tot andersluidende berichten in de pers, de gemeente Noordwijkerhout niet is toegetreden tot het Stadsgewest Leiden. Een door deskundigen van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten op te maken rapport omtrent de wenselijkheid van het in het leven roepen van een agglo meratie Bollenstreek, betrekking heb bend op alle zes bollengemeenten, zal na het gereedkomen ervan, onderwerp nu spoedig voor alle verkeer zal kun- van discussie in de gemeenteraden nen worden opengesteld. De heer Ten gaan uitmaken. Over de regeling van iBraak (Boerenpartij) wilde naast de het Stadsgewest Leiden zal op 25 maart goede wil van Noordwijk nu ook wel mer (KVP) goed dient na te gaan of door inwilliging van de aanvrage de belangen van de aanvrager niet we zenlijk zouden worden geschaad. NOORDWIJKERHOUT STAAT GRONDGEBIED AF AAN NOORDWIJK Het voorstel van b. en w. om een gedeelte van het Westeinde en een perceel grond daar, behorende tot het eigen grondgebied af te staan aan Noordwijk, welke gemeente daar een uitbreidingsplan in uitvoering heeft, verkreeg de instemming van de ge hele gemeenteraad. En de raad van Noordwijkerhout stelde geen enkele voorwaarde. Wel maakte men van de gelegen heid gebruik om de wens tot uiting brengen, dat de Duindamse Slag f van de bebouwde kom rijn er onvol doende mogelijkheden. I Hoe dan ook, aan de provincie zal hierover een brief worden gericht waarvan alle raadsleden vooraf ken nis krijgen. De heer Heeneman (WD) vroeg de situatie in het dorp vooral ook verkeerstechnisch goed te doen bezien. Men moet met op- en afritten bijzonder voorzichtig zijn. ONVOORZICHTIG Na lange discussies over de proce dure, welke gevolgd is met de ver koop van twee woningen aan de Kerk straat, besloot de raad met negen stemmen tegen die van de heren Maar- seveen. Heemskerk en Heeneman en twee onthoudingen, dat onder de hui dige omstandigheden de gemeente geen gebruik zal maken van zijn recht het ergste vrezen. Maar daarover hoort de raad in de volgende vergadering meer. Dit deed de heren Blaauw en De Jong (KVP) aandringen op voor zichtigheid bij de keuze van het ad viesbureau, die nieuwe plannen moet ontwerpen. En mr. Out onderstreepte dit nog met op te merken, dat zoiets het ad viesbureau Bongaerts niet had mogen overkomen. De raad heeft dit onder- - - ~>ek van het eerste deel van de Hole- tMwedennkoop van de beide percelen ring gewild. Uit eigen boeien was het B- fn h^bbn erkend dat nj in adviesbureau hiertoe niet gekomen. de2» ff** onvoorachtig hebben ge- Een nevenennclusle over de veelheid hMldeld en de raad alrnans het van geruchten was, dat er meer lek-1 overgrote deel ervan wilde de hui- ken waren dan alleen maar In '1 riool. d'8e bewoners met voUedig de dope laten worden van een besluit tot we- DE NIEUWE PROVINCIALE WEG aerinkoop. In het algemeen wekte het voorne- Het laatste woord van de rondvraag perscommuniqué worden ge geven. BOUWEN NABIJ MOLENWEG In deze vergadering kwamen onder meer een aantal beroeps- en bezwaar schriften in behanedling over het bou wen van woningen en bedrijven in strijd met de bestaande voorschriften. De heer C. J. Faas wil bouwen nabij de Molenweg, een onverharde en dood lopende weg achter de Kerkstraat, en wel juist niet aan de Molenweg maar langs een particuliere geasfalteerde weg aansluitend aan de Molenweg. Een ingewikkelde situatie die dan ook aanleiding gaf tot verschillen in op vattingen. B. en w. stelden de raad voor niet op het bezwaarschrift van de heer Faas in te gaan, maar de raad was algemeen van gevoelen dat deze bouw gerust kon doorgaan. Aan de bouw vergunning ware voorwaarden te verbinden voor riolering, het bouwen op een verhoging, het maken van uit- paden e.d. Voorzitter Hogervorst wees de raad op de consequenties van dit soort besluiten, ook en juist in de polders, hetgeen de heer Maarseveen (Prot. Chr.) deed verzoeken om aan verkavelingen waar mogelijk gemeen telijke steun te verlenen. Aan de plannen van de heer C. Hekker om ergens in het dorp een aangepaste woning te bouwen, zal alle medewerking worden verleend en over het beroepsschrift van de heer W. J. van den Berg om bouwvergunning voor 't uitbreiden van zijn koelbedrijf zal in een volgende vergadering wor den besloten. Het voorstel van b. en w. om het beroepschrift af te wijzen omdat de bouw in strijd zal zijn met het rooilijnvoorschrift staakten de stemmen. Ook in een volgende vergadering zal worden beslist op de aanvraag om bouwvergunning van de heer J. de Klerk. In dit geval echter omdat de raad op aandringen van de heer Tim- EXAMENS UNIVERSITEIT Op 8 maart zijn geslaagd voor de volgende examens: Doet. examen II Geneeskunde: de heer J. H. J. ALBERS ('s-Gravenhage); mej. D. M. Dukkers van Einden (Amsterdam), M. J. Mus- sert (Rotterdam), Th. E. van Seenus (Den Haag) en J. C. W. Taal (Alphen aan den Rijn). Semi-artsex.: mevr. A. M. Lodder- v.d. Kooij (Leiden). L. J. Berlijn (Den Haag), G. Klaverwyden (Noordwijk). Artsex.: F. H. K. Mulder en R. J. Sanders (Den Haag); S. W. Schalm (Arnhem); A. P. E. Schoutziquer (Koudekerk a.d. Rijn); Doet. ex: schei kunde: J. Schriever (cum laude, Lei den): A. J. de Hoog (Katwijk), J. P. R. van Dalen (Leiden); mevr. J. L. E. A. Elink Schuurmans-Gastelaars (Lei den), mej. M. de Boer (Leiden), de hr. P. E. Prilwitz (cum laude, Leiden); kand. ex. A W en N: A. W. v. Oosten C. F. Bulsing, G. M. Nap en D, IJ. H. Prins (Leiden); C. B. W. Kerkdijk OegstgeestP. van den Bos (Leider dorp); kand. ex. F W en N: J. J. A. van Asten (Den Haag); kand. ex. GW en N: C. J. Weening (Den Haag); kand. ex. L W en N: mej. L. A. M. Plevier (Leiden); Doet ex. biologie mevr. G. C. H. v. Gemerden-Hoogeveen Paters- wolde); doet. ex. Ned. recht: J. G. M. van Meel en H. van der Wiel (Leiden). Kand. ex. kunstgeschiedenis: P. G. P. Meijboom (Aerdenhout). GOUDEN PROMOTIES Op 15 maart hoopt de heer H. B. de Wildt Meijboom, de dag te herdenken, dat het 50 jaar geleden is. dat de heer Wildt Meijboom promoveerde in de faculteit der rechtswetenschap. De promotor was Prof. mr. Van Kan. Eveneens op 15 maart hoopt mevr. J. H. van Teutem-Hillen, de dag te herdenken, dat het 50 jaar geleden is dat mevr. Van Teutem-Hillen pro moveerde in de faculteit der rechts wetenschappen. De promotor was Prof. mr. W. van der Vlugt. Prof. Polak voor eens wat concreets zien, De heer Out (KVP) meent, dat deze aangelegenheid juist iets is om in een gemeenschappelijke regeling te behar tigen. Dan hoeft de volle last aan financiële kosten niet op Noordwyk alleen te rusten, maar voorzitter Ho gervorst wil liever .eerst afwachten of de regeling aglomeratie Bollen streek hierin niet kan voorzien. De heer De Jong (KVP) vroeg b. en w. te willen bewerkstelligen, dat aan 't onderhoud van de Slag in het alge meen iets meer gedaan wordt. COMMISSIES Een aantal commissies kregen ver vulling in vacatures. De heren Th. van Leeuwen en J. Gleijsteen werden in sportcommissies gekozen en tot leden van de commissie bejaardenzorg wer den aangewezen de raadsleden Beek man. Heeneman en wethouder Schaap. In de commissie herziening gemeen telijke .subsidieverordeningen namen zitting de heren Schaap, Heemskerk en De Jong. ONDERWUSBESLUITEN Een aantal onderwijsbesluiten ver kregen de instemming van de raad en het bestuur van de St.-Jozefmeisjes- school kreeg op voorstel van de heer Heemskerk (WD) zelfs een herstelde speelplaats méér dan waartoe b. en w. hadden voorgesteld. OPNIEUW TEGENSLAG BIJ RIOLERING SCHIPPERSVAARTWEG Opnieuw heeft de gemeente in het uitmondingsriool van de Schjppers- vaartweg het grote toevoerriool naar de zuiveringsinstallatie met ernstige tegenslag ie kampen. Nadat gebleken was dat in het ge deelte oostelijk van de brug over de Maandagse Wetering tot aan de zui veringsinstallatie grote lekken voor kwamen, zodat een nieuw riool zal moeten worden gelegd, is bij een on derzoek van het eerste gedeelte ge bleken, dat ook dit deel" ernstige ge breken vertoont. De weinige mededelingen, die voor zitter Hogervorst hierover aan de raad kon doen, gevoegd bij de blijkbaar al welig tierende geruchten over de re sultaten van het met een televisie camera uitgevoerde onderzoek, doen AANRANDER VOOR HAAGSE RECHTBANK De Haagse rechtbank heeft dinsdag middag de zaak behandeld tegen de 20- jarige vrachtautochauffeur L. C. van A. uit Zwolle, die terecht stond wegens ver krachting van een 21-jarige getrouwde vrouw en poging tot verkrachting van een andere 20-jarige vrouw. De officier van justitie eiste tegen verdachte een jaar en negen maanden gevangenisstraf met aftrek van de tyd in voorarrest door gebracht. Verdachte was in dienst van 'n groot expeditiebedrijf en reed vaak in de late avond en nachtelijke uren door ons land. Op 19 mei van het vorig jaar had hij nabij Leiderdorp een vrouw lastig ge vallen en later overmeesterd. Het tweede geval deed zich voor in het nachtelijk uur van 2 december van het vorig jaar ln de buurt van Deiden. De verdediger, mr. B. W. F. Paauwe, was van mening, dat het tweede feit niet als een poging tot verkrachting kan worden aangemerkt omdat op de mede deling van het slachtoffer verdachte haar verder ongemoeid heeft gelaten. Pleiter achtte het gewenst verdachte niet meer in een vrachtautobedrijf des nachts te laten werken. De rechtbank zal op 26 maart vonnis wijzen. ZOETERWOUDE KAARTAVON DIN VALIDEN BON 1) Hel was 8 maart weer zo'n echte ge zellige kaartavond. Er was veel belang stelling voor kruis- en klaverjassen. 32 klaverjassers bonden gezellig de strijd 16 kruisjassers speelden men van de provinciale waterstaat om de op- en afritten van de nieuwe pro vinciale weg nabij de Viaductweg uit de plannen te schrappen, bij de raad wrevel op. De weg snijdt het dorp al in tweeën en nu verdwijnen de mo gelijkheden om er althans in het dorp op en weer vanaf te kunnen komen. Voorzitter Hogervorst was ook niet gelukkig met dit provinciaal besluit. Weliswaar komt bij de Vlashoven de mogelijkheid om alle richtingen uit te gaan ook die naar het dorp maar ook aan de noordelijke grens kreeg de heer Ten Braak van de Boe renpartij, die naar aanleiding van een krantebericht uit Voorhout aan de KVP-fractievoorzitter vroeg of in de Noord wij kerhoutse KVP-fractie nog voornemens leven om zich bij de groep Bogaers aan te sluiten. Omdat de heer Ten Braak op een wedervraag, wat onder de groep Bo gaers moest worden verstaan, onvol doende antwoord kon geven, kon hij op zijn beurt van de KVP-fractie (nog) geen duidelijk antwoord op zijn vraag verwachten. weet u het ook niet Masseuze Welke opleiding is er nodig voor masseuze en tot wie kan ik mij wenden? Antwoord: U kunt deze opleiding volgen in Rotterdam aan het Rotter- dames Instituut voor Heilgymnastiek en Massage, Spoorsingel 17, Rotter dam. De vooropleiding, die hiervoor noodzakelijk is, is mulo-diploma of drie jaar HBS. De tijdsduur van deze studie is drie jaar. De kosten liggen tussen 300.- a 400.- per jaar. Tij dens de studie wordt er praktijk ge daan in ziekenhuizen e.d. De vooruit zichten in dit beroep zijn uitstekend. Antwoord: In 1965 hebben gehuw den in totaal 3831,12 ontvangen en in 1966 4231,08. Vrijwilligershulp Kunt u mij een adres geven voor inlichtingen omtrent vrijwilligershulp voor onontwikkelde gebieden. Ik bedoel de internationale organisatie. Antwoord: U kunt het beste een brief met al uw gegevens en omstan digheden sturen naar het., ministerie van Defensie, afd. dienstplichtige za ken, Bagijnestraat 36, Den Haag. Daar zal men u dan uitvoerig antwoord kunnen geven. TANDEMS. Waar kunnen we tan dems huren voor een fietstocht Antwoord: Er zijn nog maar enkele tan demverhuurbedrijven in Nederland eD wel op de Waddeneilanden. Voor mensen, die niet met de auto er naar toe gaan en toch willen rondrijden. Eén ervan de fa. K. Kikkert Zn., Badweg 1, De Koog, Texel (tel. 02228-215) is bereid nader met u te bespreken voorwaarden een tandem te verhuren en daarmee tocht te maken buiten Texel (hoewel wij u adviseren er een begin en/of eind punt van te maken). Ook is dienstig als u zich voor deze gelegenheid tegen scha de verzekert, daar de tandems door het bedrijf niet verzekerd zijn. ven en eieren bevinden en doodt ze. Daarna strijkt men de gaatjes dicht met boenwas, waarin zich al een in secticide bevindt. Gaan daarna weer gaatjes open of komen er nieuwe gaatjes, dan is dit een bewijs dat niet alle larven gedood zijn en dan moet de behandeling herhaald worden. KLEUTERGELD Is het waar dat het kleutergeld verhoogd is en hoe veel? Antwoord: Met terugwerkende kracht tot 1 januari 1968 is het kleu tergeld van 1.- verhoogd tot 4.- per maand. Voor het tweede kind uit één gezin bedraagt het 2.-. HUIS VERKOCHT. Een in aanbouw zijnd huis waarvan 6000,- betaald is en dat door omstandigheden weer ver kocht moet worden levert mij maar 5500,- op. Is dat juist? Er is een voor lopige koopakte getekend. Door de no taris zijn de papieren van overdracht grond wel in orde gemaakt. Ik heb ze alleen niet getekend. Antwoord: Uiteraard zijn er kosten aan verbonden, indien een eenmaal aangega ne koopovereenkomst wordt verbroken. De notari3 heeft er zijn werk aan gehad ook al heeft u de overdrachtspapieren niet getekend. Verder schrijft u niet of u een specificatie hebt ontvangen van de ingehouden 450,-. Wij kunnen dus ook niet beoordelen of dit bedrag kan kloppen. ARRESTATIE TEVLAARDINGEN In verband met liet vernielen van het café „De Posthoorn" te Hazersvvoude ln de nacht van zondag op maandag, het beschadigen van geparkeerde auto's In Den Haag en het kapot rijden van een brugleuning te Schipluiden heeft de Vlaardingse recherche de 18-jarige H. F. uit Vlaardlngen aangehouden. De jon geman ontkent iets af te weten van het ontvreemden van een vrachtautodie, zoalR bekend maandag ernstig bescha digd ln een sloot te Schipluiden werd teruggevonden) en de aanrijdingen. In Den Haag was F. door de eigenaar van een aangereden auto,, de 18-jarige P. de Roode, aangesproken. Deze vroeg F. zijn naam op te schrijven en overhan digde hem daartoe een foto - ander pa pier had hij niet - waar verdachte aan de achterzijde ln blokletters de naam Lu- brecht op schreef. Deze foto werd van groot belang voor de Vlaardingse recherche. De technische dienst vond hierop namelijk een vinger afdruk. Na vele uren van vergelijkend onderzoek kon worden vastgesteld, dat de op de foto gevonden afdruk Advertentie INKOMSTENBELASTING. Ik heb n pensioen inbegrepen a.o.w. bruto 7282 per jaar, ingehouden 525,- aan loon belasting. Verdere bijverdiensten of in komens heb ik niet. Moet ik nu van dit bedrag ook nog inkomstenbelasting betalen Antwoord: Uit het ingehouden loonbe- belastingbedrag blijkt, dat pensioen en a.o.w. aan u tesamen worden uitbetaald en dat over deze beide samen de loon belasting is berekend. Nu het totaal be neden de z.g. aanslaggrens blijft en u geen neveninkomsten meer hebt valt u niet meer in de inkomstenbelasting en blijft het dus bij de reeds ingehouden ROUTE. Graag de kortste route per loonbelasting. Wel blijft de mogelijkheid auto van Hoogmade (bij Leiden) naar j bestaan om een aanslag ink. bel. te vra- Ouddorp Goeree-Overflakkeegen, indien deze (bijv. door ziektekosten) Antwoord: Hoewel de route Hoogmade- waarmede voor de loonbelasting nog Ouddorp op de kaart het kortst lijkt via geen rekening is gehouden) tot een Schiedam en de Beneluxtunnel adviseren enigszins belangrijke teruggave zou lei-1 wij u toch de route vla Dordrecht, om dat de eerstgenoemde ongeveer een uur oponthoud levert bij het veer Hellevoet- sluis-Middelharnis. U rijdt dus het snelst via Lelden naar Rotterdam-Overschie, Hillegersberg, Dordrecht, bij Wieldrecht rechtsaf naar Maasdam. Mijns Heren- land. op de snelweg via Hellegatsplein naar Achthuizen. Oude- en Nieuwe Ton- ge. Dirksland, Stellendam en Goederee- Dit is dè jas! De meest ideale jas voor elke dag, elk seizoen, elke gelegen heid. Een jas met grote allure. Prijzen v.a. 69.- HERENKONFEKTIE HAARLEMMERSTRAAT 149 kwam met de afdruk van verdachte F. Een en ander leidde gistermiddag tot de aanhouding van de verdachte. F. was niet in het bezit van een rijbewijs. Hij was twee Jaar geleden in dienst geweest bij de firma Lubrecht te Vlaardingen, waarvan hij de vrachtwagen ontvreemd de. omtrent de aangerichte schade zyn nog geen volledige gegevens beschik- Muziekschool Bollenstreek geeft keuzedemonstraties Reeds eerder werd in ons blad ge publiceerd dat de verscliillende ge meenteraden in de Bloembollenstreek besloten een subsidie aan de muziek school te verstrekken over het lopende jaar. Gezien deze ontwikkeling heeft het bestuur van de school gemeend thans verdere stappen te moeten on dernemen ten aanzien van het instru mentaal onderwijs. Het streven is om per 1 oktober a.s. (dus met ingang van het nieuwe schooljaar) te starten met lessen voor de navolgende instru menten: piano, viool, gitaar, accor deon, blokfluit en eventueel klarinet en trompet. Teneinde de ouders en kinderen enig inzicht te geven in de mogelijk heden t.a.v. deze instrumenten is be sloten over enige weken demonstratie avonden te geven, waarbij het dé be doeling is, dat ouders zoveel mogelijk met hun kinderen aanwezig zijn. Met opzet is het tijdstip van aanvang vroeg gesteld. Na de demonstratie, die circa drie kwartier zal duren, is er gele genheid met de directeur en docen ten overleg te plegen en de keuze voor het kind kenbaar te maken. De avonden zullen worden gehou den: in Sassenheim: 20 maart a.s. in het KSA-gebouw, aanvang 7.30 uur precies Hoofdstraat 191. In Noordwijk: 21 maart a.s. in café Flora, Kerkstraat 26, aanvang 7.30 uur. In Hillegom: 27 maart a.s. in Concertzaal Flora, Hoofd straat 55. aanvang 7.30 uur. In Lisse: 28 maart a.s. in het KAB-gebouw, Schoolstraat 11, aanvang 7.30 uur. De leerlingen en hun ouders woon achtig te Noordwijkerhout. Voorhout, Warmond en De Zilk kunnen een keuze maken uit bovengenoemde plaatsen. Het was niet mogelijk ook in hun plaatsen demonstratie-avonden te be leggen. LEIDEN Plantsoenendienst voorziet Noord en Mors van jong groen ln het noordeiyk stadsdeel is de plant soenendienst .bezig een kleine duizend jonge bomen aan te planten voordat het voorjaar, „in alle hevigheid losbreekt". In het Morskwartler wordt de groen- stand bijgewerkt met bjjna 200 boompjes. In Noord is de verdeling: Willem de Zwygerlaan 230 Canadese populieren en 100 platanen, oprit Zijlbrug 180 Canadese populieren en 180 iepen, Rlngkade 25 Canadese populieren, Bonairestraat 30 Linden, Paramaribostraat e.o. 40 Cana dese populieren, 40 iepen en 25 ïysterbes- sen; Floris Verstèrstraat 50 iepen. Langs de weg door de Kikkerpolder, de Oegst- geesterweg, worden 60 eiken geplant. In het Morskwartier komen langs da Verlengde Vondellaan nabij het Ples- manviaduct 27 wilgen, 16 elzen, 10 rode Meidooms, 12 essen, 76 Noorse esdoorns, 17 elzen en 3 treurwilgen. Voorts komen ln de Parelstraat 6 lijsterbessen, in de Robijnstraat 8 linden en in de Topaas- Advertentie «u Voor |j kleuren t.v. IEMCO N.V. Nieuwe Rqn 29-32, Lelden ir tel. 24244 ir jr de. GAATJES In een slaapkamer ameublement, dat gedurende 2 jaar ook in Curacao is gebruikt zitten ronde gaatjes alsof er houtworm in zit. Zou dit ook van witte mieren kunnen ko men en zo ja zouden die er dan hier in Nederland nog in zitten en er verder werken of zijn die onschadelijk door het kouderere klimaat. Wat is hier evt. aan te doen en wanneer het houtworm is. wat moet ik dan gebruiken? Antwoord: Naar wat we lezen en horen over de grote vernielzucht van witte mieren, zullen we hier wel met inlandse houtworm of kevertje te ETALEUSE. Ik zou graag iets weten over het beroep van etaleuse. Welke school is daarvoor, wat is de duur van de opleiding, de kosten e.d. Moet ik voor deze opleiding ook diploma's in mijn be-1 zit hebben? Antwoord: U kunt zich het beste wen-' den tot de directie van Rec's Reclame- en etaleurschool, Frederikspleln 55 te Am sterdam-C. Aan deze school worden avondcursussen gegeven. Een specifieke vooropleiding is voor dit vak niet ver eist. Vele etaleuses hebben eerst als leerlinge bij een zaak gewerkt, waardoor zij een hoop praktische kennis opdeden. STAATSLOTERIJ. Wat Is het ad ministratieadres van de Nederlandse staatsloterij Antwoord: Dit adres luidt: Kazernestr. 64, Den Haag. PAUZE DE LIEDJESZANGER De kwelende liedjeszanger Adam een beroemdheid wordt gekweli door een verlangen, dat men bij jongelu van dat genre niet verwacht. In „Fran- che Dimanche' heeft hij vorige week verteld, waarom hij zich drie maanden gaat terugtrekken in een Boeddistisi klooster aan de voet van de Himalaya „Ik zal de tijd hebben om te overwegeu| te leven, te denken als een menselijl wezen en niet als een hysterische ma chine, die gegrepen wordt door de wer velwind van het moderne leven". De Beatles zijn hem in dit soort re traite reeds voorgegaan. Indien dal mode wordt, gaan de retraitehuizei (waar ze nog zyn) en zeker de gasten verblijven bij de beschouwende kloosters!, 'n goede tijd tegemoet. Het is opwinden-l der en interessanter naar de Himalaya te tijgen. Het doelwit van Adamo kan ook dichter by hula worden bereikt. Adamo: „Ik ben en biyf gelovig katho liek en ga ginds proberen de vrede des harten te vinden". Waarom ginds? LEIDSE BIOSCOPE1S De films in de week van 7 maart t.m. 13 maart zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Nattlek (str. volw.) Nachtvoorstelling: vr., zat. 11.30 u.i Une femme (str. volw.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 Lido: The wild angels (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag; 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Op blote voeten in het park (alle leeftijden) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 i Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 i Studio: Dagvlinder (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 i Zondag: 2.30, 4,45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: De twaalf veroordeelden (14 jaar) Dagelijks: 2 en 8 uur. Zondag: 2 - 5 en 8 uur. Rex: Verborgen driften (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2-30, 4.45, 7.15 en 9.15 uui KORRELTJE PUNT •V Cultureel begin van de lente Alle Leidse confessionele en gezellig- heidsvereniglngen werken samen om ln de week van 25 tot 29 maart niet alleen de Leidse universitaire gemeenschap, maar ook voor een belangrijk gedeelte aan anderen een grote verscheidenheid aan culturele manifestaties te bieden. Het lentefestival, LEF '68. opgezet naar een Idee van L. M. v,d. Mey, «Ie praeses van de Societas Studiosornm Reforma- tomni, heeft ln haar programma toneel- Noordivijkse reddingsbrigade sportief OI11 l hoogst aantal pum.cn. l.u,.., Temeer rlmr mietert in g GEBREK AANZWEMBAD IN NOORDWIJK „Sanctus Augustinus' W I *1.1 t geweldig 8UcceBr l^'t8l^g maken met een sponsje of kwastje Leven in de toekomst j 1 hr „KJelweg M97. Straathof 5258. I met een huishoudinsecticide en wel zé. l jj 'nn' J vloeistof in de gaatjes loopt. 1 Deze vloeistof dringt dan in de gan opvoeringen van „De tweelingen" ran d' Ohaldia op 26 maart, „Het eind van het lied" naar J. Slauerhoff, „De begra fenisdienaar" van Otto Dijk op 26 maart en het experimentele „Kruispunt", ge schreven door de vierdejaars studente Joyce Hes. Deze uitvoeringen worden verzorgd door studentengezelschappen. De toneel groep Theater komt naar Leiden met het provocerende stuk „Hooggeëerd pu- pliek" van Peter Handke en deze voor stelling in de Stadsgehoorzaal is voor iedereen toegankelijk. Voor de muziek liefhebbers staat een kamermuziekcon cours op het programma. Een deskundi ge jury zal zich maandag 25 maart be raden over de kwaliteit van de ten ge hore gebrachte stukken. Ook dit is voor iedereen toegankelijk. Voorts is er een pianistenconcours (29 maart), een Len teconcert in de Zuiderkerk gegeven op 27 maart door instrumentale solisten, een meisjeskoor en een kamerorkest on der leiding van Henk Briër en een jazz- - Mischa 5J04, 4 Disseldorp Een oriëntatie op de toekomst is KoeU 4994 v d Zwet 4950, mevr. van van het grootste belang. Daarom or- (Jenl (7) 4919 Van Gent (g) 4919,, v. ganiseert de Rooms Katholieke Stu- j IjCeuwen ,c)> 4906 Waasdorp (10) 4864. dentenvereniging ;Sanctus Augustinus' trooHtprlJl! Flip v'. Benten 3797. kruis jassen: 1 mevr. Zandbergen 4402. 2 hr. Zandbergen 3891. 3 mevr. de Jong 3631, 4 mevr. Straathof 3601. troostprijs mevr. v.d. Berg 2718. JAAGT BRIGADE OP EXTRA KOSTEN Mengelberg. Het Lenteconcert is open aangelegenheid, voor de Jazz zijn K. O. leden welkom. Behalve vrijdagavond 29 maart wordt elke avond een filmvoorstelling ge voor haar eerstejaars op, 15 maart een weekend over „leven in de toekomst". Prof. dr. F. Polak, voorzit- ter van de internationale stichting „Mankind 2000" en specialist in com puters, zal spreken over de sociale ge- volgen van de automatisering. Een forum met prof. A. Frielink, Jan Willem Holsbergen en prof. ir. S. J van Embden zal na hun eigen mening voor het voetlicht te hebben gebracht antwoorden op de vragen, die vanuit de eerder gevoerde groependiscussie naar voren zijn gekomen. In de begeleidende brochure schrijft prof. Frielink in antwoord op de vraag „hoe zou het onderwijs moeten wezen met het oog op de toekomst?": Hoewel het onderwijs zeker een aantal toekom stige deskundigen op het gebied van automatisering moet opleveren, is daarnaast plaats voor een grote cate gorie van degenen die zich zullen rich ten op nu juist die activiteiten, die minder of in het geheel niet geschikt zijn voor automaten." LEIDEN ZIJLPOORTSBRUG TIJDELIJK DICHT |~i In Hotel De Zeeleeuw hield de Noord- 1 penningmeester moest zijn boeken af- ijkse Reddingsbrigade haar 47e Al- sluiten met een tekort De grootste het hout, waarin zich de"lar- gemene Jaarvergadering onder leiding post was. naast de reparatie aan studio theater Behalve van de heer B. de Jong. strandpost en boot. de kosten van het ,n nel 01110,0 ineaier- »enaive Dp wijze van toekenning van de zwemmen in Leiden en Wassenaar; „Bart de Groot"-wisselbeker (welke hiervoor werd uitgegeven 13.018.- jaarliiks gewonnen kan worden door door de deelnemers werd hierin bij een lid dat in het afgelopen jaar zich gedragen 8.296,- zodat een last over liet meest verdienstelijk heeft gemaakt bleef van 4.722,-. voor het werk van de brigade) zal Om het brigadewerk op peil te hou- afwijken van hel tol nog toe gebruikte 1 den is zwemmen, vooral reddend- stelsel. Voortaan zullen, de leden zwemmen noodzakelijk maar aange- Kal wijk krijgt dependance lyceum „These are the dammed" van Losey. „Le souplrant" van Elaix de klassieke wes tern „Winchester '73" van Mann zal ook «Ie Japanse film „Kwaidan" van Masaki Kobayashi worden vertoond. Lezingen van Eric Schneider, een forum over cul tuurpolitiek en een lezing van Erik Vos zullen de achtergronden van al deze I Hel christelijk lyceui Hooft te Leiden zal ee atichten 01 leerlingen uit des schriftelijk moeten aanwijzen, welke1 zien er in Noordwijk geen overdekt manifestaties begeleiden. Dr. Visser t werker(sterhiervoor uitverkoren zwembad bestaat moeten de 200 zwem- dependence in wordl mers iedere week naar een andere hel toenemend Onder luid applaus deelde-de heer .plaats. Dat brengt hoge vervoerskos- plaats te kun- pe Oroot mede, dat de beker voor j ten met zieh mee en met reden mag worden verwacht dat de gemeente Met ingang van aanstaande maandag 1 nen opvangen. Met deze dependence gaat jaar was toegewezen aan mev wordt de zyipoortsbrug tijdeiyk voor j een reeds Jaren gekoesterde wens in Van der Berg uit Noordwijkerhou' een hogere subsidie zal verlenen in alle rij- en scheepvaartverkeer afgealo-i Katwijk gedeeltelijk in vervulling. In Met enkele toepasselijke woorden toekomst voor het werk van de kust ten. Personeel j jaijja OTnf* "*ntAl j Jaariijks? Wanneer het Lentefentiral, dat door (le rector magnificus, dr. P. .Muntendam, de SeoP®nd wordt een gemeentewerken gaat verband namelijk met het grote aantal het brugdek vernieuwen, waarmee onge veer zes weken tyd Is gemoeid. De nood zakelijke afsluiting geldt echter niet voor voetgangers, voor wie speciale voorzie ningen worden getroffen. In samenwer king met de politie zal men de omlei dingsroutes (Oude Herengracht en Oos- terkerkstrnat) met duideiyke bebording aangeven. leerlingen uit Katwijk en directe omge ving, dat voor middelbaar onderwijs op Leiden en Wassenaar is aangewezen, wordt ln de kustplaats sterk de behoefte gevoeld aan een eigen middelbare school. De dependence zal met ingang van 1 augustus bestuurd worden door conrec tor G. L. Hey. thans leraar geschiedenis •n staatsinrichting aan bet Lel da lyceum. oplevert, dan onderzoeken welke mogeiykhe- werd haar de beker overhandigd. brigades ;len, ,pr ^tfMn u" Haar echtgenoot Dorus van der Berg. In het bestuur werden herkozen dr arf'^en*\t J^UJks te houden lan- voorzitter van de Technische Commis- I heren C. v.d. Berg en W star Dr .1 studentenfestival. In ieder geval, sie. die na een ernstig ongeval zijn van Nes werd herbenoemd als medisch dit evenement maken alle *«renl- werkzaamheden weer ter hand kon ne- adviseur. Tn. v d. Berg als voorzitter één t.ezameniyk zullen men. werd gecomplimenteerd met zyn van de Technische commissie en in de het tekort, dat na aftrek van de subsi- herstel. kascommissie de heren Van Went, Pe- I xan universiteit en ryk nog altyd In het jaarverslag van de secretaris ters en Vink. De kontributie werd aanzienlek kan zyn, proberen op te werd het overlijden herdacht van het wederom vastgesteld op 4,50 per verdienstelijks ttd A. i. Kan. Ds Li*** „Kunt je het licht niet uit doen, Tom?" Marktberichten BODEGRAVEN, 12 maart - Kaas Aanvoer 5 partijen. Prijs eerste soort 4,10 - ƒ4,15. Extra tot 4,25. Handel RIJNSBURG 12 maart Bloemen Tul pen, Lustige Wltwe 180-195, Preludium 160-175. v.d. Eerde 165-175, Copland 200- 210, Eddy 150-160, Apeldoorn 155-190. Oxford 155-165, Olaf 150-160. Sweel Harmony 150-165, Prums 225-235. Pink Attraction 300-320. Prominence 185-190. Bellona 165-185, Pax 170-190. Bonan/ 150-160. Narcissen: Carlton 90-125, Fo- I wer Record 80-100, Golden Harvest 6.r>- 75. Freesia's: Golden Yellow 80-130. i White Swan 130-175. Mozart 180-220 Pimpernel 100-145 per bos. Am. Anjers Witte Sim 18-26, Rode Sim 17-25, Ros.' I Sim 20-27, Crowly Sim 18-25, Carry I Sim 20-27, G. J. Sim 20-26, Arthur Sim 17-25, Dusty Sim 20-29, Esperance 19-26. Keevers 18-26. Rozen: Baccara 75-90. I Carol 25-33, Garnet 24-33, Zorina 25-30. j Anthurlum 250-350, Gerbera 13-42, Iris- J sen 18-34, Hyacinten: Anne Marie 18-25. Ostara 20-27, Pink Pearl 20-26 p. Orchideeën 85-165. Amaryllis 13-27 per kelk. Anemonen 1000-1230 per 100. ROELOFA R ENDS V EEN 12 maait Bloemen Am. Anjers: Sim Rose 21 36. Sim Rood 18-21. Sim Wit 29-33. Sin Keefer 26-29, Sim Arthur 25-27. Re. Diamond 24. Désiré 26. Esperence 22-25 Rozen: Gnrnette en Carol 21-31, Carla 48-67. Baccara 60-75, Breglna 43-55, Zo rina 46 p. at. Troschrysanthen 2,50-2,75 Irissen 1,25-3.00. Freesia's 85-2.75, Ane monen 80-1.05. Blauwe Druifjes 21-48. Narcissen Carlton, Fortuna, Early Glory. King Alfred, Rembrandt 90-1,30. Tulpen Apeldoorn 1,40-1,75, Olaf 1,50-1,75, Lus tige Witwe 1.45-1,70. Rose Copland 1.4" 1,65, Mecca 2.00, Prominence 1,65-,1.80. Paris 1,30-1.65, Edith Eddy 1,40-1,65, Gu no Shnlk 1,50-1,65, Golden Eddy 1,40- 1,55, v.d. Eerden 1,45-1.60, Karei Door man 1.70-1.85, Bellona 1,55-1,70, Refor ms 1,50-1,65. Peerless Pink 1.60-1,8" Queen Elisabeth 1,40-1.50. Bartigon 1.60- 1,85, Campfire 1,65, Golden Harvest 1,50- 1,75, Paul Richter 1,60-1,65, Montgome ry 1,90, Aladdin 3,15, dubbele tulpen 1,25-1,50 per bos.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4