Toonkunstkoor gaf onder Iskar Aribo Bruekner-concert in Stadsgehoorzaal AKTIEVE BEZORGER „VEILIG VERKEER" IN LISSE ZEER AKTIEF BAKKERIJ CO-OP RIJNLAND IWOENSDAG 13 MAART 1968 DE LEIDSE COURANT men hem naar allerlei kanten geduwd, o.a. naar Beethoven en Wagner, omdat men met deze figuur geen raad wist. Deze eenvoudige dorpsjongen werd een van de grootste orgel-improvisators uit de vorige eeuw. Zijn eenvoudige af komst wilde hij door het doen van veel examens verbergen. Toch is hij de een voud zelve gebleven. Hij bezat een ze kere naïviteit en een kinderlijk geloof in de lieve God. Maar nu wij zijn werken kennen is gebleken, dat hij een van de grootste genieën was, die wij kennen. Zijn 9 symfonieën zijn een doorgaande gang naar onbegrepen grootheid en on peilbare diepte. Voor hem bestond er geen ander thema dan muziek. Hij was een wereldvreemde in de elegante Ween- 3e wereld van die dagen. In zeker op zicht was hij ongrijpbaar en onbegrepen. Van deze grote en onbegrepen figuur gaf het Toonkunstkoor in de Stadsge hoorzaal een uitvoering van de Grosse Messe in f moll en van het Te Deum Laudamus. De begeleiding was in goede handen nl. het Kunstmaandorkest. Medewerking werd verleend door: An nette de la Bye, sopraan, Martha van Kerkhof f, alt, "de Engelse tenor David Johnston, de bas Max van Egmond Albert de Klerk aan het orgel. De Mis in f ontstond in 1868 en Te Deum in 1884. Het verschil van bijna 20 jaren is wel zeer hoorbaar. Nieuwe en moderne harmonieën, misschien me de door de invloed van Wagner, geven nieuwe klankbeelden. Iskar Aribo heeft het volste recht, zijn visie op Bruckner weer te geven. Zijn gedisciplineerd koor volgde hem daarin uitstekend, maar hij vergat die visie ook aan het orkest niet altyd duidelijk, zodat zelfs enige inzet ten mislukten. uit Bruckners godsdienstige ziel misten we in de van pianissimo naar 'n prach tig crescendo overgaande emotionele de len zoals in het Benedictus. Onze groot ste waardering ging uit naar het Te Deum, dat één grote lofzang werd. De solisten traden het meest op in kwartet- vormen. In de solo's was Annette de la Bye de sopraan met de njooie stem, maar wij hoorden toch wel enkele min der fraaie noten, vooral in het hoge register. De alt heeft een goed geschool de stem. maar was in de kwartetten niet opgewassen tegen de andere solisten. Johnston heeft een prachtige en zeld- ime stem, maar vermoedelijk zou hij in de opera grotere successen behalen. In ieder geval was zijn voordracht door de frasering niet geëigend voor de reli gieuze muziek van Bruckner. Zjjn me talen stem overheerste de drie andere stemmen. De bas Max van Egmond gaf zijn sonore en tekst-begrijpende stem diepte en draagkracht aan het kwartet. Ook zijn solo's waren verheven en in dringend. Albert de Klerk, de beroem de Haarlemse organist, gaf een waarlijk mooi en goed geregistreerd fond aan het geheel. Het Toonkunstkoor met zijn eminente en enthousiaste dirigent heeft muzikaal Leiden een gebeurtenis doen beleven van hoge orde. Bruckner te geven is een opgaaf, maar hem zo te geven, zulks verdient ons alles bewondering. De volle Stadsgehoorzaal toonde haar dank in een enthousiast applaus. THEO TEN HOOVEN. COURANTENBEZORGERS GEVRAAGD DE LEIDSE COURANT vraagt voor een wyk in LEIDEN t Bijzonder geschikt voor scholieren. Sollicitaties afdeling abonnementen, Papengracht 32, telef. 20935. Hoge honorering. Hillegomse onderwijsnota verschenen AAN VERBETERDE EN NIEUWE VOORZIENINGEN WORDT GEWERKT Het college van b. en w. van Hillegom i tieklokaal aan de Hoofdstraat, in ge- heeft een onderwijsnota het licht doen bruik bij de St. Jozefmeisjes- en St. Jo- zien, waarin een overzichtelijk verslag zefjongensschool; het gymnastieklokaal gegeven wordt over het gloeiende aantal •*-* *- onderwijsvoorzieningen, dat inmiddels getroffen is. Met betrekking tot vrijwel alle onderwijsaangelegenheden worden b. en w. en de raad van advies gediend door de onderwijscommissie, die momenteel als volgt is samengesteld: voorzitter: de wethouder van onderwijs en culturele zaken, de heer Jac. v. d. Vinne, leden de heren T. Bakker, W. Imthorn, R. S. van der Laan en A. G. van Trigt, terwijl als secretaris optreedt de heer R. Helde- LEIDERDORP K. O.-LEZING OVER LIEFDE BIJ DIEREN Dr. E. F. Jacobi, directeur van Artis, houdt voor de afd. van K O in Lei derdorp een lezing met kleurendia's, ge titeld: „Verloving, huwelijk en kinder verzorging bij dieren". Ook bij dieren speelt de liefde een be langrijke rol in het leven. Na een soms langdurige kennismaking, waarbij alle voorschriften en gewoonten volledig in acht genomen moeten worden, volgt het huwelijk. Niet altijd direct, maar na een verloving van een vol jaar! Soms voor één moment, één seizoen of een heel le ven. En dan nog het grootbrengen vab de kinderen en hun opvoeding. Een grote opgave, ook voor dlerenouders. Ondanks de grote verschillen, zult u veel f overeenkomsten vinden van hetgeen bij mens en Sier een zeer grote rol speelt: de Bef de! De lezing wordt gehouden op vrijdag 15 maart a.s. te 20.00 uur in het Dorps huis te Leiderdorp. Kaarten verkrijgbaar bjj: Liethorps Boeckhuys, Hoogmadese- weg 13, Leiderdorp: mevrouw O. A. Lamme-Valkenet, Chr. de Bourbonstr. 1, Leiderdorp en bjj het Bureau K O, Plantsoen 25, Leiden. EERSTE PAAL WEGRESTAURANT Woensdag 10 april 's middags om 4 uur zal op een terrein gelegen aan de Hoogmadeseweg de eerste paal worden geslagen voor een wegrestaurant. Op drachtgever voor deze bouw is de N.V. Formosa, een dochteronderneming van Albert Heyn N.V. Ere-penning van Leiderdorp voor H. van der Horst Scheidend voorzitter van „De Does" De scheidende voorzitter van de zwem vereniging „De Does" te Leiderdorp, de heer H. van der Horst, heeft gistermid dag in de vergadering van b. en w. de erepenning gekregen. Burgemeester nir. R. M. Gallas zei by deze gelegenheid, dat de Leiderdorp- se gemeenschap veel dank verschuldigd is aan de heer Van der Horst vanwege zyn vooruitziende blik in de jaren '54 '57 en zijn inspanningen in volgende ja ren. „Het resultaat daarvan is geweest", aldus de burgemeester, „dat we m beschikking hebben over een ultra- dern verwarmd bad". De heer Van der Horst, die verklaarde trots te zijn op de gemeentelijke onder scheiding. maakte in zijn dankwoord gaarne gebruik van de gelegenheid te benadrukken dat de grote promotor van het zwembad in feite gemeente secretaris C. Hobo is geweest. Met grote erkentelijkheid noemde de heer Van der Horst ook het college van b. en v altyd achter de plannen stond en steeds wegen wist te vinden voor het uitvoeren daarvan. GROFVUIb OPHAALDIE N-5T. DONDERDAG 14 MAART Buurt 5: Paramaribostraat, Coran- tijnstraat, Willem de Zwijgerlaan (ge heel), Abr. Grijssenstraat, Stuyvesant- hof, Van Riebeeckhof, Jan Pieterszoon Coenhof, Peiter Bothstraat, Albertine Agnesstraat, Charlotte de Bourbonhof, Juliana van Stolberghof, Anna v. Bu- renhof. Marnixstraat (van Willem de Zwijgerlaan tot Volkstuinen), Zwarte Pad. Buurt 7. Herensingel, Julianastr., Julianakade, Sophiastraat, Anna Pau- lownastraat, Alexanderstraat, Prinsen straat, Oranjestraat, Lusthoflaan, Nas- saustraat, Mecklenburgstraat, Os- en Paardenlaan, Bernhardkade, Marijke- straat, Margrietstraat, Irenestr. Bea- trixstraat, Bernhardstraat, Dillenbur gerstraat. VRIJDAG 15 MAART Buurt 2: Aaltje Noordewierlaan, Cornelis Schuytlaan, Diepenbrocklaan, Joh. Verhulststraat. Rich. Hollstraat, Obrechtstraat, Churchill-laan, Willem Pijperstraat, Peter van" Anrooystraat, Joh. Wagenaarlaan, Valeriusstraat, Van Blankenburgstraat, Julius Röntgen- straat, Mozartstraat, Bernard Zweers- straat, Sweelincklaan, Eduard v. Bei numstraat, Briicknerstraat, Debussy- straat, Ravelstraat, Chopinstr., Moes- sorgskistraat, Verdistraat, Jac. Urlus- plantsoen, César Franckstraat. Buurt 8: Schubertlaan, Mahlerstr., Handelstraat, Beethovenlaan, Vivaldi- straat, Bachstraat, Corellistraat, Tos- caninilaan, Berliozpad, Rossinistraat, Lisztpad, Mendelssohnkade, Wagner- plein, Brahmslaan, Tsjaikowskikade, Sibeliusstraat, Bartokstraat, Kennedy- lana, Max Regerlaan, Jozef Haydnlaan, Apollolaan, Smétanastraat, Paganini- LEIDSE AGENDA WOENSDAG 13 MAART Stadsgehoorzaal Film „La belle Italia", 20.00 uur. Camera Film van de maand: „Une femme mariée", van Godard, 19.15 en 21.15 uur. Schouwburg Modeshow boutique Vionnet. 20.00 uur. Nieuwe schoolgebouwen. In het uit breidingsplan Elsbroek werd 't nieuwe schoolgebouw voor kleuteronderwys ge opend. Het gebouw biedt thans onderdak aan de openbare kleuterschool, de R.K. kleuterschool „St. Raphael" en een klas van de Wilhelmina-kleuterschool. Twee mobiele schoollokalen werden gehuurd ten behoeve van de Wilhelmina-kleuter school, die in verband met de afbraak plannen het voormalig schoolgebouw aan de Julianastraat moest verlaten. De bouw van een Chr. Burgerschool voor MULO-onderwijs en een tweede gymnastieklokaal werd gegund. Het schoolgebouw bevat acht leslokalen, twee vaklokalen en een aula. De R.K. Lagere Technische school „St. Paulus" aan de Garbialaan in plan Elsbroek kon worden betrokken. Voor de afbraak van de voormalige Julianaschool voor lager onderwijs aan de Julianastraat werd een krediet verleend. Een volkswagenbusje werd aange kocht voor het dagelijks vervoer van geestelijk en lichamelijk gehandicapte leerlingen naar een viertal scholen voor buitengewoon lager onderwys te Haar lem. Dagelijks worden 15 scholieren iar Haarlem vervoerd. Opgericht werd de Stichting Katholiek Onderwijs Hillegom aan welke stichting het beheer en het bestuur van de plaat selijke R.K. scholen voor kleuter-, lager-, voortgezet- en uitgebreid lager onder wijs werden overgedragen. Momenteel telt Hillegom vier gym nastieklokalen. die volledig voor het schoolonderwijs in lichamelijke opvoe ding zijn ingericht. Het gymnastieklo kaal (1955) aan de Prinses Irenelaan, in gebruik bij de R.K. ULO, VGLO-school ..St. Anna". Mariaschool en Joannes- school; het gemeentelijk gymnastieklo kaal (1962) aan de Juliana van Stol berglaan, in gebruik bij de Chr. Burger school (MULO), de Julianaschool en d< Openbare Lagere school; het gymnas- Jongerenmis in Antonius-Clubhuis Na een voorbereidende periode van en kele maanden door de actiegroep Geza menlijke Jongerenmis Leiden zal zondag voor het eerst een jongerenviering wor den gehouden in het St.-Antoniusclub- huis. Dc teksten en de muziek voor deze viering zyn door de jongeren zelf ver zorgd. De muzikale medewerking komt van „The Baker Street Jazzband". Cele brant is pater C. van Vliet ofm. Na de jongerenmis, die om 11.30 uur begint en waarbij ieidere jongere vanaf 16 jaar welkom is. is er ook gelegenheid tot discussiëren. Het ligt in de bedoe ling deze mis voortaan iedere week te doen plaats vinden. WEER AUTO DOOR SLAGBOOM BIJ HAAGSE SCHOUW Een waarschuwings-systeem van zes rode knipperlichten, te beginnen op 900 meter van de brug bij de Haagse Schouw i op Ryksweg 4 blijkt zelfs niet voldoende te zyn. Nadat ongeveer een maand geleden een wagen 's morgens vroeg door de slagboom reeds, gebeurde hetzelfde gis teravond om kwart over zeven weer. De bestuurder van een personen auto afkomstig uit Amsterdam zag niet dat de bomen gesloten waren en reed er in volle vaart dwars doorheen. De boom brak doormidden en kwam in het water van de Oude Ryn terecht. De wagen werd aan de voorzyde bescha digd en de gehele voorruit vernield. Per soonlijk letsel deed zich niet voor. DONDERDAG 14 MAART Imperium, Veststraat 40 Collo- quiem „Schrijven en schrijven is 2". 20.00 uur. Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider Apotheek. Lammenschansweg 7, tel. 23553. De zaterdag-, zondag-, avond» en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Zuider Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek is geopend. De dienst van Apotheek Voorschoten wordt op zondag 10 maart van 's gens 8 uur tot 's avonds 22 uur v genomen door de Zuider Apotheek. SASSENHEIM Geboren: Leonardus Robertus Adria- nus. zv. P. A. Hogervorst en A. M. A. de Vroomen. Jurgen, zv. A. v. d. Hulle en A. Zijlstra. Getrouwd: M. de Ridder en J. C. Elk. Overleden. Henri Bertus van Veelen, 76 jr., Cornelia Ravenhorst. 80 jr., w.v, Vos. LEIDSCHENDAM Geboren: Frank J. L., zv. J. W. I. M, van Waesberghe en M. A P. Teeuwen, Sandra H. M.. dv. G. A. M. v. d. Voort en G. H. H. Wubben. Erwin J. T., zv. J C. G. van Ryswijk en G. J. M. Weerden burg. Cornelis P.. ev. P. J Bregman er K. P. Lugtigheld, Franciscus J. G„ zv H. A. A. Moerkerk en J. A. C. van Haas- tert, Franciscus J. V., zv. J. J. Witjes en G. C. M. Milder. Susanna H. C„ dv. H. T. Opdam en A. A. M. Hoogkamer, Anne- mieke, dv. A. Maat en E. van Gelder. Ondertrouwd: Thomas Hermanus E. Vurens en Wilhelmina C. A. M. Turken burg. Gerardus v. d. Burg te Den Haag en Frederieka Disco. Pieter Boogerd te Den Haag en Jannetje Wesdorp. Theo- dorus H. M. van Veen en Alida M. var B recht. Getrouwd: P. N. Hoorweg en M. M. Papèt te Delft. B. N. M. Leferink Johanna F. P. Verbraaken, J. E. M. Mid dendorp te Den Haag en E. H. Roden burg. Overleden: Jacob Willemse, 64 jaar, echtgenoot van Clasina W. Katee. Gelegenheid tot schoolzwemmen wordt gedurende drie kwartier per klas per week geboden aan alle klassen der plaat- seiyke VGLO- en ULO-scholen en de 5e 6e klassen der lagere scholen. Alle scholen maken van de geboden gelegen heid gebruik. In totaal worden voor het schoolzwemmen bijna 5300 leerling-be zoekers genoteerd. Een begin werd gemaakt met het or ganiseren van schoolconcerten en andere culturele voorstellingen. In de grote zaal Treslong' werden voor totaal 1416 leerlingen drie concerten gegeven door het Zuid-Hollands Orkest. EREMEDAILLE IN BRONS Burgemeester J. Ch. I. van Niekerk heeft de heer F. Gabel te Hillegom do eremedaille in brons opgespeld. De heer F. Gabel is veertig jaar in dienst va NZH. De jubilaris mocht vervolgens uit handen van directeur J. F. A. van Balle- goijen de Jong de draagmedaille ontvan gen. De chef technische dienst der NZH te Haarlem schetste de verdiensten van de heer Gabel en overhandigde hem een couvert m'et Inhoud, gevolgd door een oorkonde samen met een gouden leg penning met inscriptie van de Maat- schappy van Nijverheid en Handel. Een deputatie van het bestuur van het ju- bileumfonds, bestaande uit de heren Wissink. Verwey en Medemdorp kwam later de heer Gabel gelukwensen en c handigde hem een verrekyker. BloembLndcursus Donderdag 21 maart n.m. 8 uur start de bloemblnd- is onder leiding van de heer Rleman in het Sport Accommodatiegebouw aan de Willlnklaan te Bennebroek. Men kan zich opgeven en inlichtingen ontvangen by de heer N. J. de Wit. Hyacinthenlaan 6, Bennebroek, tel. 02502-6380. „Ons Genoegen" Zaterdag 23 maart geeft de toneelvereniging „Ons Genoe gen" een opvoering in zaal „Flora" te Hillegom. Gespeeld wordt het toneelspel in 3 bedrtJven „Goud Aaltje" van A. Boere onder regie van Theo van Beek. Er is bal na met medewerking van „The Rhythme Boys". Schaakclub De Uil. Uitslagen groep 1C. Ippel-H. H. Hulsman 0—1, W. l'eet- J. J. Braucgman %-—J. Brauckman- W. Peet 1—0. W. L. Bénard-D. Balken ende afg.. J. Staats-M. Rood 01, J. v. d. Wcijden-W. F. v. d. Berg afg. Groep 2: L. Duyzers-J. C. Beukei 01, C. v. cl. Ploeg-J. v. d. Zwet W. Brandsma-Th. Brandsma afg.. B. Win- kelaar-G. C. M. Keiler 0—1, L. C. Zon neveld-P. A. van Zuylen 10. Groep 3: J. v. d. Wolf-B. E. Agasl %- 'j, A. Warmerdam-Th. Kapteln 0—1, R. Treur-J. Sailer 01. Beker: H. Schlaman-B. J. Valk 10. Standen. Groep 1: J. v. d. Weyden 11—8% en 2 afg., W. Peet 12—7% en 2 afg.. H. Hulsman 12—7%, W. F. v. d. Berg 13—7% en 1 afg.. M. Rood 11—6% en 1 afg„ W. L. Bénard 95la en 1 afg., D. Balkenende 115% en 2 afg., C. Ip- pel 115, J. J. Brauckman 9—3 en 1 afg. J. Staats 12—3 en 1 afg., J. v. d. Berg 10—1% en 2 afg. Groep 2: 1 L. C. Zonneveld 1310 en 1 afg., J. C. Beukei 12—8'/j en 1 afg., G. C. M. Keiler 10—7, J. v. d. Zwet 12-7, C. v. d. Ploeg 137. W. Brandsma 13 6% en 1 afg., Th. Brandsma 115% en 2 afg., L. Duyzers 135. P. A. v. Zuylen 1231» en 1 afg., B. Winkelaar 12—1%. Groep 3: B. J. Valk 10—8%, Th. Kap teln 10—7. J. v. d. Wolf 11—6, J. Salier 104%, R. Treur 114 en 1 afg., G. Schreurs 33. B. E. Agasi 32%, M. Buschman 72 en 1 afg.. A. Warmer dam 121, Th. Jonkheer 1 Wij zoeken voor deze electro-car De afdeling Lisse van het Verbond voor Veilig Verkeer te IJsse bestaat nog geen jaar. Eigenlijk moet de eerste le denvergadering na de oprichtingsverga dering nog gehouden worden, die eind maart zal plaats hebben. Er hebben ech ter al heel wat aktlviteiten plaatsgevon den ondanks het feit dat liet. bestuur nog steeds een „voorlopig waarnemend bestuur" is. In dit voorlopig bestuur hebben zit ting de heren J. Th. M. Zwetsloot, voor zitter. A. M. C. Willemse, 2e voorz. H. G. de Jong, secr.-penningmeester, terwyi als leden in het voorlopig bestuur zitting hebben de heren H. G. Hendrlkse, C. de Vries, J. v.d. Peet, C. A. Schenk (Engel), H. S. M. Stroom, G. B. M. de Vroomen, W. H. Winkelmolen en P. J. v.d. Worp, In de vergadering van eind maart zal een definitief bestuur worden gekozen. In de korte tyd van het bestaan heb ben de bestuursleden al getoond een open oog te hebben voor de verkeersvei ligheid in Lisse en'men beraadt zich op plannen om de veiligheidsvoorzorgs maatregelen tot het uiterste op te voe- Als eerste „officiële" daad mag ge noemd worden de acute maatregel tegen het gevaar van slippen bij het herstel van het Heereweg-wegdek, toen dage- lijks vele fietsers slipten op de asphait- rand langs het fietspad en de rijbaan. Het telegram aan de Minister had middelijk resultaat! Een voornaam punt op de agenda van het voorlopig bestuur is de verkeersveiligheid voor de school jeugd. Op verzoek van de Poelpolderbe- woners is by de le Poellaan op de Laan van Rijckevorsel een zebrapad aange bracht, maar het aanbrengen van zebra paden is nog geen afdoende maatregel, vooral niet wat de Jeugd betreft. Oversteekplaats Wanneer jaarlijks de gemeentebegro ting behandeld wordt, is dit punt al meermalen by de beschouwingen aa orde gekomen. Op andere plaatsen heeft men allang verkeersbrigadiertjes en vraagt zich af: waarom in Lisse nog niet? Het bestuur (voorlopig dan nog!) maakt van dit onderwerp een uitgebrei de studie. Het bestuur wil de ouders vai schoolgaande jeugd voor de verkeersvei ligheid by het oversteken van de school jeugd gaan interesseren. Men wil trach ten te komen tot oversteekplaatsen on der toezicht van de ouders bij de Open bare Lagere School, de Aguthaschool, Don Boscoschool en Beekbrugschool, voorts by oversteekplaatsen by de De Ruyterslraat, Kamsteeg, Oranjelaan. Een schema van dienst der oudera by toerbeurt zal moeten worden opgesteld de deelnemende ouders zullen van een opvallende kleding moeten worden voor zien. Via de scholen gaat men de ouders benaderen met een circulaire en Indien voldoende medewerking wordt verkre gen wil men de „oversteekdlenst" n schoolvakanties starten. Beekbrug Een byzonder gevaariyke oversteek plaats voor de Jeugd is het punt „Beek brug". Het bestuur van Veilig Verkeer stelt een onderzoek in naar de mogeiyk- held om onder de Beekbrug door eer houten vlonder met looppad voor voet gangers aan te leggen. Daartoe zal medewerking worden ge vraagd van allen die als Ingelanden of Polderbestuur by de Rynsloot betrokken zyn, terwyi ook Rykswaterataat hier aan goedkeurinng moet verlenen. Het bestuur denkt nog meer activitei ten te gaan ondernemen, o.a. een „sleu telcursus" voor onderwijs in het ver keer, te houden a.s. najaar. Deze ci zal 6 lessen omvatten en door een des kundige geleid worden. Ter zake is reeds contact gezocht met de presidente de Ned. Ver. van Huisvrouwen, n Van Nieuwkoop-Den Older. De Jeugdverkeersschool heeft enige weken geleden in Lisse gedraaid e: op 14 maart eindigen. Het bestuur heeft ook medewerking toegezegd aan het comité „Vakantie- vreugd voor de Jeugd" en zal een dag voor zyn rekening nemen in de a.s. zo- meraktivlteiten. liet bestuur hoeft dezer dagen de of ficiële mededeling ontvangen vanuit Hil versum. dat de afd. Llsse toegelaten en erkend in als onderdeel van het „Ver bond voor Veilig Verkeer". I)e. afdeling Lisse telt inmiddels al 257 leden. De al gemene ledenvergadering zal worden ge houden op woensdag 25 maart a.s. in Mariënburcht, (Oranjeiaan). Aanvang LISSE een berijder, die prettig niet onze afnemers kan omgaan goed met geld kan omgaan er zin in heeft niet alleen te bezorgen, maar ook te verkopen i S weraec Wij zorgen voor een prima salaris met goeue terwtii J O v m gelegei soeiale voorzieningen. Aaiuneldiiigen bij de bedrijfsleider van de THKOKIE EN PRACTI-IK De vereniging „Theorie en Practijk" van oud-leerlingen van de Ryks Middel bare Tuinbouwschool (RTWS) hield dinsdagavond in café-rest. „De Nachte gaal" te Lisse de 198ste algemene leden vergadering onder leiding van de heer Zandbergen. die als spreker voor deze avond kon inleiden ir. T. J. Schuiringa, rentmeester der domeinen in de Noord oostpolder. Deze sprak over het onder werp „Mogeiykheden voor de bloembol lenteelt niet betrekking tot het uitgifte en saneringsbeleid in de Noordooetpol- der". In zyn met grote aandacht gevolgde causerie sprak de heer Schuiringa over de bedrijfsgrootte, het bedryfstype en de grondsoort. In zijn interessant betoog zette spr. uiteen onder welke omstandig heden en voorwaarden men daar een be drijf kan stichten waarvan ook een ge deelte van de oppervlakte, indien daar voor althans geschikt voor beplanting met bloembollen bestemd kan worden. Het is in grote lijnen de bedoeling om een zevende gedeelte van de bcdrijfs- oppervlakte voor de teelt van bloem bollen te bestemmen. De voorwaarden voor stichting van een gemengd bedrijf werden door spreker breedvoerig belicht zer 9.20—8.60. Ben Trovato 7.50—7.20. Bloemfontein 7.30—6.70, Elan 7.40—7.15, Grock 7.206.90, Hochsommer 9.10 8.55, Jo Wagenaar 9.20—8.40. Leeuwen horst 8.358.10, Life Flame 8.257.30, Lustige Witwe 9.50—8.80, Mabel Violet 8.608.20, Memorial Dey 7.657.10, My Love 8.207.35. Nieuw Europ a8.80 7.60, Sneeuwprinses 7.607.30, Spie and Span 9.20—8.80. Bijgoed: Amaryllis rood 22-24 100, Anemone de Caen 8-op 2.10, idem 5-6 1.20, idem 4-5 0.35, Cannn Ro bert Kemp I 10, Lilium regale 24-op 16.20, Lilium rubrum 20-22 30. Idem 18-20 26. Mondaccordeonclub .Concordia" te Noordwijk gaf 35ste uitvoering O O In de grote zaal van „De Rank" gaf de Eerste Noordwijkse Mondaccordeon club „Concordia" voor de 35e maal haar jaarlijkse uitvoering. Een grote schare belangstellenden o. burgemeester en mevr. Bonnike, heeft geboeid naar de prestaties van het orkest geluisterd. Onder leiding van de heer J. J. van der Reyden (Leiden) - bynn van de oprichting af dirigent van „Concordia" - voerde het orkest een met zorg samengesteld programma van marsen, ouvertures en andere passende mu ziek uit. Duidelijk bleek, dat onder deze dirigent een goed orkest Ls ge groeid. dat uitblinkt in muzikaliteit. „Concordia" excelleerde in de Gran- dole ouverture van Martin en het met veel virtuositeit uitgevoerde „Groot vaders Klok" in een arrangement van Jan Vogel. Dit populaire nummer viel bijzonder in de smaak. Prettig in het gehoor lagen ook ver schillende marsen, zoals de Colonel Bogeymars van K. J. Alford en de Brigadiersmars van Koekenberg. Traditiegetrouw werd geopend met de Concord ia-mars door dirigent Van der Reyden speciaal voor de club ge componeerd. Voorzitter Van der Zwan diankte hem voor al zijn werk en overhandig de de gebruikelijke enveloppe. Mevr. Van der Reyden werd verrast met bloemen. Het tweede geedcelta van de avond werd gevuld met een vrolijke muzi kale show onder het motto „Muziek en spel door 't hele stel!" Geboren: Pieter J., zn. v. P. Mooie naar en W. J. Plug; Johannes, zn. L. v.d. Niet en J. Pouw; Marcel, zn. v. L. C. M. Zonneveld en W. A. Vink; Theodora H., dr. van C. J. Janson en J. M. M. Alkemade; Thomas G., zn. v. G. W. Aten en R. E. C. de Koek; Dirk, van C. v.d. Berg en A. C. VogeL Ondertrouwd: T. H. Arts (Leiden) en M. van Beelen. Getrouwd: H. G. M. Heemskerk en A J. SpadonG. W. J. Schelvis en M. J. Wijts; J. de Ruijter en IJ. J. Haas noot; P. W. G. Hiep en J. A. Heems kerk; L. J. Brekelmans en C. M. van Gijlswijk; C. S. Alders en S. A. Roo- d en burg; K. Hoek en E. Slootweg; G. M. Caspers en J. P. M. Verhaar; R. van Kogelenberg en P. M. van Ve- netiën; A. J. M. Balk en J, M. A. Meeuwenoord. Overleden: Hendrik Admiraal, 73 jr. Hendrik v.d. Haak 71 jaar; Maria Augustinus 68 jaar; Arent Haze noot 93 jaar; Johannes Hermans 59 jaaz, geh. met Koelewijn. Op de Gladiolenstraat te Noordwyk reed een 16-jarige bromfietser tegen een geparkeerde auto op. De Jonge man bekwam een gebroken pols en een hersenschudding. Hij werd naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. AUTO IN BRAND Op de Voorstraat te Noordwijk ge raakte, vermoedelijk tengevolge van kortsluiting een stilstaande personen auto in brand. Een snel ter plaatse verschenen politiepatrouille wist het vuur met een schuimblusser te doven. Geheel ongevaarlijk was dit karwei overigens niet, daar de benzine uit de doorgebrande leiding over straat vloeide en eveneens in brand dreigde te geraken. VERGADERING VAN „P1I1LATELICA" De afdeling Noordwijk aan Zee van de Intern. Ver. Philatelica hield in De Rank een werkvergadering. Daar voorzitter mr. J. Beekman ver hinderd was, stond deze bijeenkomst onder leiding van de heer G. J. van Houten. Deze leidde o.m. een zeer geanimeerde veiling, waarby diverse mooie kavels onder de hamer kwamen. De heer Van Houten verzocht de medewerking van de bezoekers voor de mini-tentoonstelling, die de jeugd van Philatelica op 8 april a.s. in De Rank gaat inrichten. Een flinke groep jongelui van de jeugdafdeling heeft onder leiding van mevr. Crama een bezoek gebracht aan da natkmftle tantoomstalllnf in het Groot handelsgebouw te Rotterdam. LTV Zevenhoven- Nieuwveen toont voorspoedige groei LEIMUIDEN Jaarvergadering „St.-Barbara" Onder voorzitterschap van de heer R. J. Broekhuizen hield de R.K. Be- grafenisvereniging „St.-Barbara" haar Jaarvergadering in de zaal van de heer Keijzer. In zijn openingswoord kon de heer Broekhuizen een behoorlijk aan tal leden welkom heten. Secretaris C'. van Velzen presenteerde notulen en jaarverslag. Uit het jaarverslag hij by de discussie ruimschoots namen we onder meer, dat de vereni gelegenheid had om naar aanleiding van ging thans 420 leden telt. De hegrafe- de gestelde vragen uitvoeriger op enkele nisvereniging heeft in 1967 een twaalf- ROOSEVEITSTRAAT 12 A LEIDEN Tel. 41045 ADVERTENTIE onderdelen van zyn referaat nuder In te gaan. KATHOLIEK IN VERWARRING De R.K. Mlddeustandsfederatic voor de Bollenstreek, St. Martinus, orguni- i seert dinsdag 19 maart a.s. een byeen- j komst waarop gesproken zal worden over het onderwerp „Katholiek in ver- I warring". Pater Bomhoff is bereid ge vonden zich te verdiepen over dit onder werp met de aanwezigen. De byeenkomst zal plaatsvinden in café-rest. Taveerne in Llsse (in de Wagendwarsstraat) zij straat van de Kanaalstraat). Aanvang 20.00 uur. Gladiolen v elling Gladiolen 14-op en 12-14 per 100: Agnlta 8.40—8.20, Ame rican Express 10.809.50, AJb. Schweit- tal uitvaarten verzorgd, waarvan drie van niet-leden. De rouwkamer werd in totaal zesmaal geplaatst. Uit het jaarverslag bleek verder, dat 1967 een byzonder jaar was, namelijk het jaar waarin het 50-jarig bestaan van de vereniging werd herdacht. In deze periode heeft de vereniging slechts een drietal voorzitters gekend, name lijk de heer J. Noorsman in het jaar van oprichting, daarna van 1919 tot 1952 de heer W. Compeer en na deze datum tot heden de huidige voorzit ter, de heer R. J. Broekhuizen. Het 50-jarig bestaan werd herdacht met een H. Mis op 17 december en voorts met een contactavond van bestuur en dragers met hun damea De Vereniging „Land- en Tulnbouw- vrouwen" kreeg haar bestaan op 8 no vember 1967 bij de oprichtingsvergade ring In café-rest, „De Viersprong" te Zevenhoven, Het bestuur van de nieuwe afdeling ziet er als volgt uit: mevr. v.d. Wcyden-Rekelhof, Blokseweg 6, Nlcuw- veen, voorzitster; mevr. M. Könst- Droog, Achterweg 4, Zevenhoven, se cretaresse; mevr. M. Olathoorn-Verhaar, Hogedijk 21, Zevenhoven, pennlngmees- terease en mevr. G. v.d. Weyden-Ver- leun en mevr. C. Straathof-v. Egmond, belden bestuurslid. De eerstvolgende by eenkomst was op 12 februari 1.1. De nieuwe Vereniging was toen byeen in café-rest. Lclyveld te Nleuwvecn (de zaal In Zevenhoven was inmiddels te klein voor het groeiende aantal leden) waar men zich die avond volledig ont spande door de gehouden „Huiahoud- quiz". Na deze prettige avond besloot men op 11 maart te komen tot de 2e byeenkomst. Onderwerp voor deze avond was „Woninginrichting". Deze avond werd geopend door dc voorzitster, mevr. v.d. Weyden-Rekclhof, waarna mevr. Ki.nst het verslag van .Je vorige byeen komst ten gehore bracht. De komende - avonden van dit seizoen die het pro- prograrnmu vermeld zyn: 8 april „Kou de schotel en hartige hapjes 13 mei „Bloemschikken", 10 Juni „Schoonheids specialiste". Als voorstel kwam maan- rlugavnnd Jl. naar voren een bezoek te brengen aan do huishoudbeurs per tou ringcar. Hiervoor was een grote belang stelling. Rond tien uur werd deze avond besloten door mevr. v.d. Weyden, die dank bracht nan moj. Verhoeven voor haar medewerking. ROELOFARENDSVEEN NKJB. Op 15 maart organiseert de Invalidenbond een grote kaartavond In de zaal van Hotel-Café-Rcst. van J. Heemskerk, Langsweg 2 te Roelof- arendsveen. De opbrengst is voor het Reis- «a Lourdesfonds.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3