.,K. G." ZORGDE WEER VOOR GROOTS JAARLIJKS FEEST DEO-Spéciale bood een gevarieerd programma UW MENING Samenhangen productiviteit zoek bij Leiden De Spartaan onvolledig; PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 11 MAART 1Ö68 Vlaggeschip Voorschotens Rijnland DIJKGRAAF MR. F. SCHOKKING DOOPTE HET MET (VUIL) VLIETWATER DISCIPLINE EN INTERESSE l^unst en Genoegen, de Christ. Mu- ziekvereniging, die als „K G" niet alleen in Leiden klinkende be kendheid geniet en in 1966 te Kerk- rade de hoogste nationale en interna tionale lauweren oogstte tijdens de drum- en marswedstrijden. heeft za terdagmiddag en des avonds weer het jaarlijks familiefestijn in de Stadsge hoorzaal vezorgd met een zeer geva rieerde uitvoering. Dc K G-familic was compleet: alle leden van jong tot ouder, familieleden, vrienden en an deren. die van hun bewondering voor de prestaties van dit korps door hun aanwezigheid en enthousiast applaus nièus blijk gaven. Bijna veertig jaar is i n"'- Wn ,a.nse JW» ™,aar de" |"\e junioren kunnen niet alleen slaan not Immer sprayend U en bla„n de zang unfekeVk ,1,„ to1 hu" competentie en het koor had aanstekelijk elan. a] gauw de meezingers op zijn hand met hits als de Bostella en de nog allemaal al geroutineerd en tot in de puntjes verzorgd. Zaterdag werd ook afscheid bij de junioren genomen van de jeugdige tamboer-maitre Loeki Nagtegaal, die zeven jaar lang zijn leeftijdgenootjes had aangevoerd als primus inter pares op het gebied van imposante roffels en straf ritme. Loeki gaat nu de gelederen der senioren versterken. Zijn opvolger is de 9-ja- rige Simon, die nu al bezig is de voet stappen van zijn voorganger te druk ken. Hij werd zaterdag even extra in het zonnetje gezet als haantje de voor ste en meteen aan het werk gezet. Ada van der Bent zorgde voor de pianobegeleiding bij de volksliedjes die door de pijpers-junioren werden gebracht. Deze pianiste verleent al zeven jaar haar medewerking aan de uitvoeringen, bekwaam en harmo- steeds gezochte Feestneus van Toon, waarmee het programma van voor de pauze een la-la-laaiend besluit kreeg. Het geheel werd ondersteund door een eigen combo. Fluit en vleugel waren „Verrassend, vrolijk en voor iedereen" was het motto waaronder de kundige leiding de leerlingen, ju nioren en senioren zaterdag tweemaal aan de arbeid zetten. En het was weer gedegen werk. dat door de zorgen van de hoofd instructeur H. Freysen en de instructeurs J. de Jong en P. Masseurs tot stand kwam. Reeds de juioren plukken volop de vruchten van deze vrijetijdsbesteding. Zoals een van de instructeurs zei: muziek maken by K G is een vak leren; iets dat niet vanzelf komt aanwaaien K G weet kennelijk talloze jongeren le boeien mei haar pedagogisch en erol,n getale komen opietten muzikaal program. Men heeft plezier optreden van het onlangs opnienw op- m het muziek maken en tegelijk wor- I gerichte Trio Kees Nla In de hockey den prestaties bereikt die af zijn. ka„,i„e. Met aldus een kleine maar Discipline en interesse gaan bij dit „.,ekle groep van belangstellenden helaas niet op elkaar afgestemd, maar dit mocht de pret niet drukken. Als gasten traden zaterdag bij ju nioren en senioren op ..The Highway Singers", een heel goede groep van twee meisjes en vier jongens met zang, twee gitaren en een bas. Natuur lijk waren het „folksongs" wat de klok sloeg. Het tweede deel van het K G- optreden was toevertrouwd aan de senioren. Hier mag men zo langzaam aan wel spreken van de goede wijn, die geen krans meer nodig heeft. Dit bleek zowel bij de Suite van Fisher, een klassiek aandeel van de senioren- pijpers, als bij het grandioze non stop- recht door-nummer, dat de talrijke aanwezigen tot uitbundig applaus bracht met paradepaardjes, w.o. Groe ne Baretten. Marching in Love. Schot se dansen. Yankee Doodle Boy. de Donkey Serenade en nog veel meer. Tenslotte was er aan massaal en on overtrefbaar optreden met een pre mière van de Tango Chiquita. Een formidabel einde van een in vele op zichten formidabel K G-optreden. „Kunst en Genoegen" is en blijft fan tastisch, een gezelschap waar Leiden trots op mag zijn. Hiermee mag alles gezegd zijn. T.P. „Water is een kostbaar element. He laas veronderstellen velen dat men daar alles in kan werpen en zo lijkt het boe zemwater van het Hoogheemraadschap Rijnland, ondanks alle voorzorgen, wel 't vuilnisvat van de Randstad Holland". Deze niet mis te verstane woorden sprak zaterdagmiddag mr. F. >1. A. Schok king, dijkgraaf van het Hoogheemraad schap Rijnland bij de doop van 't vlagge schip van de roeivereniging Rijnland, ge legen aan de Vliet bij de Kniplaan te Voorschoten. De roeivereniging Rijnland, thans reeds gegroeid tot een ledental van meer dan tweehonderd, heeft de trotse vloot uit- Deze gebreid met een St&mpfli-acht. boot kan in drie secties uiteengenomen worden en nadat de dijkgraaf met zwie rig gebaar een emmer Vlietwater over de voorplecht gegooid had en gesproken: „Ik doop de boot Rijnland en wens hem een behouden vaart", werd de boot voor- geroeid door het eerste wedstrijdteam van deze nog jonge vereniging. Nog twee andere De tweede „acht met stuur", afkom stig van Laga, bestemd als oefenboot, kreeg de naam „Delfland", waarna ten slotte Lex Redelé, enige malen Neder lands skifkamploen, een oefenskif ten doop hield en zijn naamgenoot voorroelde. TRIO KEES NIX GAF FABELACHTIGE JAZZ IN HOCKEYKANTINE ROOMBURG De leden van FB 14 i korps hand m hand ving het eerste concert aan. Het trio, Er werd een bont programma voor- bestaande alt Kees Nlx - piano, Rob de geschoteld. Eerst door de junioren. Tomber - bas en Henk van der Berg - drums, opende met „Freddie Free- die met tamboers, pijpers en hoorn blazers qua excercitie en muzikaal perfecte presentatie gaven. Het ging Dat Nix reeds goed geïnspireerd speelde, dit eerste nummer, is voor een groot deel aan zijn begeleiders te danken. Zij stegen zelf later op de avond tot ongekende hoogte. Wat het meest opvalt bij het spel van Kees Nix, •ijnde geweldige akkoord-spanning ai die hij teweeg brengt met zijn onder band (linkerhand). Samen met de be geleiding van bas en drums zijn zij typerend voor het karakter van het trio. Dat er naar een climax werd De z.g, ..Lelijke eend" schijnt bij toegewerkt, bleek al snel toen de autodieven bijzonder intrek te zijn. i nummers „Oleo" en Milestones" ge- AUTODIEVEN MET SPECIALE VOORKEUR loader", een blues van Miles Davis. in minder pretaties van deze nummers zorgde voor een voortreffelijke uitvoering er van. Verder vielen op de nummers „Reliëf" van Nix en „Autumn leaves". Met „Straight no chasser" van Monk kwam een einde aan dit concert. Voorzitter Eric Faber werd door het iptreden gesterkt in zijn overtuiging lat een plaatopname van het rio zek.' terecht zou zijn. daar het niet onder doet voor andere bekende Nederlandse jazz-formaties. In de nacht van vrijdag op zaterdag van de vorige week is zo'n Deux Che- veauz ontvreemd uit de Klikspaanweg. Zaterdagmiddag om even voor twee werd de wagen door de politie aan getroffen in de Koolstraat, maar ei was toen wel het een en ander uitge haald. De motor, de versnellingsbak en een spatscherm waren eraf gesloopt en zullen op het ogenblik hun diensten wel aan een andere meester bewij bracht werden. De inventieve inter- Vuilophaaldienst 1 DINSDAG 12 MAART Buurt 4: Haagweg (geheel). Rijndijk. Dijkhoflaan, Valkenburgseweg. Haag- weg (tien huizen). Kliksoaanweg Da Een inwoner van Voorschoten deed Coataatraat, De Genestetstraat. Nlco- zaterdag bij de Leidse politie aangifte. !aas Beetsstraat. Potgieterlaan. Tollens- dat zijn Citroën Deux Cheveaux ken- straat,Schimmelstraat,^ Oltmanstraat. teken B.G. 34-39 was ontvreemd toen deze geparkeerd stond in de Caecilia- straat. Hasenbroekstraat. Borgerstraat. Van Lennepstraat. Ten Katestraat, Tous- saintkade. Staringkade. die geparkeerd stond in de Sionsteeg,wijk van Deyselstraat, Alb. Verwey- werd opengesneden. Zodoende was de straat, Jacq. Perkstraat, Herm. Gorter- weg vrij om een transistor-radio en straat, Louis Couperusstraat, Hoflaan, uit een koffer op de achterbank een Willem Klooslaan, Boshof, Duinhof, gouden dames-polshorloge, zilveren Meerhof, Akkerhof, Weidehof, Telders- ketting, vulpen, collegekaart en een kade. Mulderstraat, Gerrit Kastein- portemonnee met 10 - te ontvreem- straat, Segaarstraat, van JDiemelstraat. den. I Rooseveltstraat (geheel). bij zal subsidie worden verleend door het ministerie van Cutuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. Ook zal het mo gelijk zyn Nederlandse grafische kunst aan te kopen voor prijzen, die liggen tussen 20 en 75 gulden. Het LAK is hier toe gekomen vanuit de overweging, dat de kunst aan de Leidse universiteit on derontwikkeld is. Filmfestival gewonnen door Leidse studenten De film „Etiologie van hel coronair lijden," die gemaakt is door drie vrou welijke studenten uit Leiden, te weten Marion Klazinga, Rina Warmerdam en Ineke Bosman, was goed genoeg voor een eerste prijs. Dit tijdens het Ne derlands Studenten Filmfestival, dat in Delft op 1 maart werd gehouden. De „Etiologie, etc." gaal over pro blemen rondom het kransslagaderlijk lijden en was aanvankelijk bedoeld als scriptie. Er waren 12 inzendingen, waarvan er al enkele door de jury .erden afgekeurd vóór de wedstrijd De tweede prijs was „Sterf maar." een satire die ging over een doorbroken vriendschap (door een liefdesverhou ding) en „alles loopt uit op een bloed bad". De derde prijs bleef in Delft. Dit was 't filmpje „Desillusie", waarii ervaringen van een eerstejaars student werden belicht. Dit duurde ruim een half uur. Als suggestie geeft de cineaste Ma rion Klazinga. dat ieder voortaan tij dens filmfestivals een eigen inleiding bij het filmpje moet geven, zodat men ook de visie van de filmer(es) kan vrijdag op zaterdag ingebroken. Men toetsen aan de eigen ervaring. De prij- verachafte zich toegang door een boven- werden uitgereikt door een jury- raam te forceren. Er wordt niets ver- Lid, de heer T. Verhoeven. Hij ver mist. Wèl zijn alle kasten doorzocht, toonde zijn film .,300 jaar marine" en kennelijk naar geld. gaf toelichtingen daarbij. Galerie Walenkamp I I w jr Dr. W. v. d. Waal, voorzitter in hailflpn van LAK roeivereniging, schetste in een korte toe an luuiutu «II unim spraak de groei van deze roeivereniging, gelegen langg de Vliet, bestemd voor Galerie Walenkamp in de N.euwsteeg oju^nietber. uit de Randatad. De Vliet zal vanaf 15 maart In andere handen |a helMJ, zwaar ve„ulld en than, „og zijn. He Leid. Academisch Kun.tcen- L vordt KWe gevaten door overbl<Jfse- trum zal de exploitatie overnemen. len van de brand van vorig jaar van Voortdurend zal hier werk van levende I Allemanageeat. kunstenaars tentoon worden gesteld en Met de vc„ekerlng dat de roetver- ten verkoop worden aangeboden Hier- enig(ng Rijnland zuinig zal zyn op het ug|jg|gg water, werd het doopfestljn besloten Theo Loevend ie Trio Niet over drie weken, maar over 14 dagen, nl. 23 maart a s. zal een con cert worden gegeven door het trio Theo Loevendie. Bezetting: Theo Loe- vendie - diverse saxen en piano. Maar ten van Regteren-Altena - bas en Han Bennink - drums. LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Rijksuniversiteit te Leiden is geslaagd voor het doct.ex. klassieke taal- en letterkunde, mevr. M. C. E. Mi- neur-v. Kassen (Rotterdam). INBRAAK BIJ LOODGIETER LAAT DE TWEEDE SLAG OOK VOOR ONZE SCHAATSERS ZIJN OEGSTGEEST. 4'maart. (In de „Finale van zaterdag jl. blikten wij terug op een roerig schaatsseizoen. \vy ontvingen hierop de volgende reac tie): Ala we niet oppassen zal het er voor de Nederlandse schaatssport verre van rooskleurig uit gaan zien. Eerst ging Anton Huiskee weg. nu Wün de Graaff en als Ard Schenk en Kees Verkerk In liet vervolg nog eens Iets zeggen In een Interview zonder eerst de KNSB le heb ben Ingelicht, kunnen ook zij, voor on bepaalde ty«I. hun blezen pakken. Natuurlijk! Er zijn in Nederland on der de schaatajeugd nog genoeg Ards en Keeasles te vinden, maar het zou wel een schandaal zijn, om deze jon gens, die toch een groot gedeelte van de Nederlandse schaatshistorie en glo rie gemaakt hebben, voor zoieta aan de dijk te zetten. Hulakes wil graag naar Nederland terug. (De KNSB wil niet. de schaat sers wel!) en De Graaff wil wel door gaan. maar zonder Ard en Kees, om dat deze en in mindere mate Peter Not- tet er andere ideeën op na houden als hij. Dit heeft tot complicaties, tot mentale communicatie tussen hen ontbrak. Toch Is dit niet te verwonderen, als men bedenkt, dat beide schaatsers op het schema van Hulakes trainen. Allicht, dat men dan als coach zijnde, geneigd la te gaan denken, dat ze van hein niets willen aannemen Natuurlijk ia dit niet zo. maar hel kan toch een zekere wrijving veroor zaken In de ploeg, hoewel de coach het beate met hen voor' heeft' En dat het niet boterde In de kern- j ploeg. Is wel heel oud nieuws, aange zien we er iedere keer weer met onze neua werden opgedrukt i Hierbij komen nog tul van andere j kwesties en een van «ie belangrijkste kwesties is wel het geld. Anton Huls- kes liet de jongens het startgeld meest- j al houden (de schaatsers krijgen f 5.— j per dag). De Graaff echter stortte h«t geld in het trainingsfonds van de KNSB. Een kwestie van opvatting. Een ander belangrijk punt la het amateurisme van de schaatsers en hier Is dan meteen ook een suggestie Wanneer een schaatser amateur Is. Is het hem verboden om door middel van reclame geld te verdienen. En een amateur-wielrenner? Die maakt toch ook reclame? Die verdient toch ook geld? In andere landen mag 'n schaat ser tegelijkertijd ook wielrenner zijn. En In Nederland? Waarom de schaat sers ook geen reclame laten maken en met dit geld een wat gezelliger trai ningskamp opzoeken? Heel Nederland weel Immers wat voor een hekel de schaatsers aan Fagernos, „het dode dorp", hebben? Dat ze liever ln H&mar trainen, omdat het daar gezelliger is? En waarom mogen schaatsers en coach geen vertier hebben, wanneer ze ruim vier maanden van huis zijn? Van zelfsprekend kan de KNSB het zakgeld dan verhogen en zal dat niet langer een doorn In het oog zijn. Ook zou de KNSB de herenkernploeg en de du meskernploeg ln één trainings kamp kunnen onderrengen. Want heb ben de heren-schaatsers twee vaste trai ningskampen, de dames heben er tot nu toe nog maar één! Daar zitten ze dan bijna vier maanden naar elkaar te kijken. Het zou voor belde ploegen be ter zijn. Zowel voor de heren- als voor de dames-kernploeg zouden één of meer dere personen mee moeten, zodat deze zo zware taak van de coach verdeeld kan worden. Het is Immers niet ge makkelijk zo lange tijd met 7 mensen te moeten optrekken. En we kunnen toch ook niet om de twee jaar van coach wisselen. Hiervan worden de schaatsers de dupe. Bovendien lopen ze nu ook de kans. wanneer ze In een interview hun wensen kenbaar maken, geschorst te worden. Ard en Kees (de schuldlgèn) zullen het heus niet zo bedoeld hebben en men kan het hen niet aanrekenen, dat Wim want het begin van dit seizoen, zoals hij zelf gezegd heeft, dat hfl er 1 mee op zou houden. Natuurlijk weten ze. dat De Graaff1 veel voor hen heeft gedaan, maar voor hen en vele Nederlanders (ook voor mij) is Anton Hulakes nu eenmaal de man. die wij nodig hebben. We hadden I zo'n man nooit mogen laten vertrek-1 ken en de KNSB moet nu zeker de kans grijpen, die hij hen biedt. Geef hem desnoods, zoals Zweden deed, een blanco volmacht. Hij daarentegen zal een kernploeg op het ijs brengen, die tenminste behoorlijk zal kunnen wed ijveren met de Noren en andere schaats ploegen. want daar zal nu wel het een en ander aan ontbreken. KNSB geef toe. Laat de eerste slag en de tweede slag beide voor de schaat- inzinking geleld, omdat ite j df Graa„ on„,,g „„bood. drankje en velen bleven des avonds de maaltijd in het riante club huis gebruiken. Op het menu stond „waterzooi", een in België zeer populaire Gentse specialiteit van kip in groentesoep. Het gerecht is in Voorschoten gebracht door de Ant werp Sculling Club. alwaar de roeiver eniging vriendschapsbanden mee heeft. Beboren: Johannes Theodorus Jozef, zv. H. Th. M. Juffermans en A. H. M. Alkemade. Petrus Johannes. zv..J. A. van Beek en Th. C. J. Karremans, Jose- phina Helena, dv. J. W. M. Spelthan en M. J. H. Reinaerdts. Eric Paul. zv. J. H. N. Verheugen en J. M. T. Overschie, Maria Cornelia Petronella, dv. F. Th. M. van Meegen en P. M. Diepstraten. Phi lippe Henri Jehan, dv. R. E. Mathon en M. A. E. Beltman, Ernst Pieter, zv. P. A. van Donselaar en J. W. van Doorn, Jo zef Cornells Johannes, zv. J. de Reede en M. A. P. Groen, Jacomine Linette, dv. W. Koole en J. Scholten, Franciscus Cornells, zv. F. B. Douw en A. G. M. Vogelaar, Franciscus Johannes Maria, zv. A. W. Hlllenaar en A. G. A. Hoger- vorst, Margaretha Petronella, dv. P. A. Verhaar en N. B. Barnhoorn. Laurence Hedwig Lutgard, dv. W. E. Boerrigter en J. L. Vogelzang. Ingrid, dv. W. A. v. d. Biggelaar en K. M. Ginjaar, Mar- tijn Theodoor Arent. zv. Th. M. C. de Bruin en T. Arp, Anjo, dv. J. J. Bloem en Th. B. Wevers. Denise, dv. R. Chr. A. Wildenberg en M. van Veen, Walter, zv. N. Noort en A. Bosveld, Madeion Anuschka Maria, dv. N. H. A. Osten- dorp en M. B. H. Anbergen, Catharina Maria, dv. P. Ammerlaan en J. A. M. de Bruyn. Ondertrouwd: Pieter Jan v. Klaveren. 31 jr en Johanna Wilhelmina Heeren, 33 jr., Joseph Theodoor Marie Gussenho- ven. 20 jr en Elisabeth van Eliswjjk, 19 Jr., Daniël Godefridus Nlhot. 23 jr en Maria Rosalie van Stejjn, 24 jr.. Peter Nekkers. 22 jr en Marian Kruis, 22 jr. Gehuwd: J. v. Nieuwkoop 25 j.. te Rijnsburg en ,Th. L. Knjjnenburg 22 j.; A. J. F. Koolmees 20 j„ te 's-Graven- hage, en D. G. C. v. Rees 19 j.G. J. Zwaan 21 j. en J. v. Rhijn 17 j„ te Lelden; G. de J. Bonnelly Knipping 27 jaar. te 's-Gravenhage, en V. v. d. Vel den 20 j. Overleden: Wilhelmina de Beer 83 j.: Margaretha E. Veen w.v. Zuiderbaan 77 j. VOORSCHOTEN GOED TONEEL UIT SCHOTEN In het kader van de culturele uit wisseling Schot en-Voorschoten was za terdag 9 maart de Schotense toneel vereniging „De ware vrienden" naar Voorschoten gekomen om een uitvoe ring te geven van het toneelspel „Het derde woord" van de Spaanse schrijver A. Casona. Het werd een uitvoering op hoog niveau. Er werd buitengewoon goed geacteerd en aan het décor was de uiterste zorg besteed. Fraai van costumering en levensecht van inhoud. De toneelgroep uit Schoten had het aangedurfd dit stuk, dat op het wereld- repertoire van het beroepstoneel staat, voor het voetlicht te brengen. En „De ware vrienden" uit Schoten bracht dit toch niet gemakkelijk te spelen spel op niveau. Al was de zaal dan niet geheel gevuld de opvoering was een uitverkochte zaal waard het gezel schap kreeg een flink en instemmend applaus. Aanwezig waren de Scho tense en Voorschotense burgemeesters en wethouders (schepenen), die teza men met de besturen van „Het Nut" en de toneelvereniging „Voorschoten" en andere toneelliefhebbers ..'n avondje uit" kregen, dat met de televisie van zaterdagavond kon wedijveren. BURGERLIJKE STAND Geboren: Antonius Martinus Maria z.v. P. C. Koot en A. J. M. v. Bohemen; Adriaan Jeroen z.v. F. Mauritz en C. P. Boeye; Gusta Elisabeth d.v. T. J. van Delft en P. W. Hogewoning; Dionysia Maria d.v. A. M. Kok en J. P. M. de Gruiter; Annemieke d.v. F. v. d. Lip en G. Nagtegaal; Lucia Deborah d.v. R. T. Creveld en J. C. Bangert: Christina Fre- derika d.v. C. F. Sepmeijer en C. G. Recter: Dirk z.v. P. M. Engelhardt en M. Toet. Gehuwd: L. Krassenburg en L. P. G. Vuijk; H. M. J. de Vreede en M. J. Co- lijn; J. v. Dijk en E. Vogelenzang. Overleden: W. A. v. Dam 25 j., m.; C. Kriesels 90 j„ m.; M. A. E. Hub 72 j„ e.v. J. N. Vreeburg: F. Speelman 73 j„ e.v. P. L. Krouwel; J. H. Verbij 58 j„ m.: J. C. Bemelman 47 j„ e.v. A. W. Mens; B. v. d. Heijden 83 j., m.; J. C. Franke 69 j„ e.v. H. Landwaart; J. P. Dukers 86 j.. m. Det Leiden niet over een productieve ploeg beschikt en ook dit jaar geen kampioenskandidaat zal zijn, is in de wedstrijd tegen Be Fair weer eens dui delijk naar voren gekomen. Er werd aan de Leidse zijde aanvalleqd opvallend slecht gespeeld en slecht geschoten ter wijl er bovendien van enige samenhang slechts zo nu en dan enige sprake was. Over het geheel genomen kon de Hil- versumse verdediging dan ook met wei nig inspanning haar taak succesvol ver vullen. De gasten waren door de bank genomen veel meer in de aanval en Leiden mag al met al van geluk spre ken, dat zij opvallend slecht schoten en de hun geboden kansen hierdoor niet konden benutten. Het enige doelpunt viel in de 20ste minuut van de eerste helft. Mede door een dekkingsfout van de Leidse verdediging kon toen de Hil- versumse linksbinnen Richter de Leidse goalie Olthuis het nakijken geven en aldoende tevens „matchwinner" worden. VICTORIA—LEIDEN (d.) 2—2 De wedstrijd Victoria-Leiden leverde over het geheel genomen vrij goed en snel spel op. Voor rust vormde Leiden de iets betere ploeg en nam dan ook met 'n fraai doelpunt van Marie Louise Hardenbroek vrij spoedig de leiding. Nadat Jacobien de Loos in óe l#de mi nuut uit een strafcorner de stand ln evenwicht had kunnen brengen, be zorgde Evelien Goekoop even voor rust haar ploeg wederom de leiding. Na de hervatting kwam Victoria al vrfj spoedig zeer sterk opzetten als gevolg, dat de Leidse verdediging geruime tijd onder zeer zware druk kwam te staan. Tot in de 20ste minuut zagen de Rotterdamse aanvalsters geen kans een doeltreffend gat te vinden. Toen echter nam wederom Jacobien de Loos een doelpuntrijpe kans goed en zorgde zij aldoende voor de uitein delijke puntenverdeling. De Spartaan verloor onnodig vier punten door het wegblijven van en kele deelnemers. Nu moesten drie at leten het opnemen tegen volledige teams. Door deze tegenslag kon S. Holswilder de kracht niet meer op brengen en faalde volkomen met het stoten. De beide andere deelnemers A. de Bruin en D. v. 't Riet, waren zeer goed op dreef en in het bijzon der de lichtgewicht A. de Bruin. De uitslagen waren: le Simpelveld 1141 kg; 2e Eysden 1029 kg; 3e Spartaan 817% kg. S. Hols wilder 95 - 90 185 kg; A. de Bruin 75 - 82% - 110 267% kg; D. v. 't Riet 110 - 112%- 145 367% kg. IN CONSTEN VIERIGH Donderdag 14 maart a.s. organiseert het Nederiandisch dispuut „In consten vierigh" van de Leidse Universiteit, In samenwerking met de uitgeverij De Galge uit Brugge (Vlaanderen), een Colloquiem over de wenselijkheid van het al dan niet engageren van de ro manschrijver. De avond wordt gehouden in het mi cro-theater „Imperium", Vestestraat 40, Leiden. De produktieleiding berust bij Maarten van Nlerop. Belangstellenden zijn van harte welkom. De Vlaamse schrijvers die met het publiek van ge dachten gaan wisselen zjjn Nic v. Brug gen, Patrick Conrad, Gust Gils. Henri- Florls Jespers. Hugues C. Pernath. Clem Schouwenaars. Paul de Vree en de kan didaat voor de Arkprijs van het vrije woord, Laurent Veydt. Aanvang 20.00 LEIDSE AGENDA MAANDAG 11 MAART: Sociëteit Minerva Teach-in over „Kritische Universiteit", aanvang 8.15 u. Rest, De Doelen Dia-avond van LAFV, aanvang 8 uur n.m. DIN8DAG 12 MAART Stadsgehoorzaal Grosse Messe en Te Deum van Anton Bruckner. Uitvoe ring door Toonkunstkoor o.l.v. Iskar p Arlbo, met solisten en orkestbegeleiding ei door Amsterdams Kunstmaandorkest. bl1 Aanvang 8 uur n.m. DONDERDAG 14 MAART Imperium, Veatatraat 40 Collo quiem „Schrijven en schrijven is 2". 20.00 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen Zuider Apotheek. Lammenschansweg 7.j tel. 23553. De zaterdag-, zondag-, avoncu en nachtdienst van apotheek R. va| Breest Smallenburg te Leiderdorp wordl waargenomen door de Zuider Apotheek. De Oegetgeestse Apotheek is geopend.! De dienst van Apotheek Voorschoten wordt op zondag 10 maart van 's mor gens 8 uur tot 's avonds 22 uur waar genomen door de Zuider Apotheek. GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN LEIDEN GEVE8TIGDE PERSONEN van 22 t/m 28 februari H. Korthuis, Soembastraat 50; B. Kowalewski, Levendaal 181; A. H. Straatman, Diamantplein 22; W. F. Chapel, Diamantplein 29; C. J. Coster, Plantijnstraat 126; W. van den Brink. Lammenschansweg 114; S. C. Tang, Breestraat 1; C. G. J. M. de Jong, Pie- tersk. Choorsteeg 20; J. M. M. Beek man, De Sitterlaan 133; J. van der Bruggen, Klikspaanweg 14; M. Ben j Tahar, Kraaierstr. 2; W. A. M. Nahon, I De Sitterlaan 133; G. J. T. Mulders, Roodborststraat 3; M. b H. Azgoud, Lammermarkt 58; F. J. Uylenbroek, Morsstraat 49; A. M. W. B.- M. Lint- 1 horst. Witte Singel 27; T. de Wildt- Versloot, Boerhaavelaan 2; A. M. H. T. A. Pas, Beethovenlaan 2; J. M. de Haas-Sterenborg, Oranjestraat 32; M. J. Hieminga, Lage Morsweg 67; A. E. M. van der Voort-Luk, Brucknerstraat 27; M. M. W. van Glasenap, Schubert- laan 215; C. J. Radstake, Oude Rijn 30; J. R. S. M. Blondé, Boerhaavelaan 266; M. F. Kaempff Prikken-Koehorst, ab ws liggende achter Rooseveltstr. 18b; C. T. Koppert, Boerhaavelaan 5; W. A. Sirach, Wagnerplein 58; M. A. A. van der Tocht-Haussmann, Plantijnstr. 39; G. J. Vahrmeijer-Minnee, Cobetstraat 77; M- J. J. de Groot, Kolfmakersteeg Nieuwkoop, Utrechtse Witte Rozenstr. 54a, Woerden, Jac. I Ruysdaelstr 46; H. Kromhout-Lepelaar I Clarensteeg 14, Rijnsburg, Elsgeestev v.eg 2; J. Jonker, Boshuizerkade 5, Lei- derdorp, Brederode 4; H. Frankenhuizen P. J. Blokstr. 6. Hazerswoude. Potgieter- In. 15; J. Roelof f s de Ridderstr. 3. Rot terdam. Voorschoterln. 131a; H. A. Schelke, Gernt Doustr. 29. Oegstgeest. Leidsestr.-weg 6; S. H. M. Bern, Oude Vest 47, Schagen. Noord 6; H. v. Ronkel, Zoeterwoudse Singel 41, Hilversum, Ros- slniln. 5; A. B. M. Deiters, Groenhoven- str. 18, Wassenaar, Bremhorstln. 7; J. J. H. Prins, Vreewljkstr. 2. Australië; M. F. Uljee-Kraakman, Beethovenln. 81, Rotterdam, Groenezoom 22; E. B. Schol len. Nieuwesteeg 31, Amsterdam, le Jac. v. Campenln. 3 HI, J. W. E. Visscher, Bernhardkade 3a. Rotterdam, Edmond Hellenraadstr. 26; L. M. Kroese, Noord- einde 50, Amsterdam, Middenweg 199 hs; L. M. Meerpoel, de Sitterln. 106, Italië; E. Wassink-Barendse. Lage Rijndijk 101a, Rotterdam, Baroniestr.. 9a; P. A. F. M. Schuerman, Herenstr. 9a. Dor drecht, W. H. Vliegen8tr. 45; M. M. A. A. Coebergh, Noordeinde 50, Montfoort, Hofdijk 13; B. M. Kaddour Groenesteeg 43. Marokko; S. E. M. Spaargaren. Hoge Rijndijk 2. Amsterdam, Westerdokdfjk 45 III; J. A. Bink-v. Wijk Havenkade 14a. Koudekerk a.d. Rijn, Kerkln. 61; E. N. Bink Hooigracht 45. Koudekerk Grote toeloop van Zuid-West jongeren xtjn. Wam feiten ondn ogen serieus aan gaan denken, hoe we het de schaatsploegen gemakkelij ker en comfortabeler kunnen maken (en niet tegen een schaatser zeggen: „Hé, boer, neem Je handen uit Je zak ken!", wanneer lijf deze vergissing maaktdan zal het opschrift voor de Nederlandse schaatssport totaal overbo dig worden want Dag coaches! Dag schaatsers! Dag KNSB! Nu begint het paa! EEN ABONNEE het gewetenloze boeventweetal Bonnie In het jeugdhuis „Hef Honk" aan de en Clyde Een zeer geslaagde show. af- Rooseveltstraat In l.eldcn-Ziild-West gestemd op de wat krappe beurs van heerste zaterdagavond een groot gebrek de jeugd, die toch ..hip" wil zijn. aan ruimte, veroorzaakt door de mas- Twee enhtousiaste jongi e. v. mmm* WÊmmm Veer 34: J. Distelvelt-Bakker. Brande- Rijn. Kerkln. 61; J. Pasma Lange Mare wijnsgracht 2; R. M van Bentem. Se- 71a, Oegstgeest, Prinsenln. 23; T. P. A. ringenstraat 31a; J, G. Dreyer. Klik- M. Oonincx Oude Vest 199a, Amsterdam, spaamveg 17. Frans van Mierisstr. 48; H. A. Helms VERTROKKEN PERSONEN Bevrljdlngspl. 21, Amsterdam. Van In de week van 19 t/m '16 febr. 1968 Bnerlestr. 95 I; L. E. Holtz Breestr. 14, W. F. H. Kurpershoek, Juffr. Maashofje Maarssen, Kerkweg 43; J. A. A. Breuls 2a, Rynsburg, Petr. v. Saxenstr. 105; J. Noordelnde 2a. Den Helder, Het Nw. Bakker. Bakh. Roozenboomstr. 24. Bode- Diep 5; H. J. M. Tieken Noordelnde 2a. graven. Brlje Vesse 25; H. J. v. Gelderen Den Helder. Het nw. Diep 5; D. W. van v. Vollenhovenplein 32, Apeldoorn. Syrn- Leeuwen. Oude Singel 164. Zwolle. Bach- phonteslr. 29; A. de Wolf Charl. de Bour- laan 335: E. S. Moonen Brederostr. 24, bonhof 46. Alphen a.d. Rijn. Bremstr. Warmond. Postdam 1: A. de Pong Hoge van 24; T. Smits. Jul. v. Stolberghof 24, Al- Morsweg 54. Zwolle. Palestrlnaln. 107: kemade. Rozenhof 4; P. H. Lok, Ving- k. van Alphen Meerburgerstr. 7. Lei- zich boonshof 8; Rotterdam. Kruisnetln. 245. derdorp. Ln. van Ouderzorg 85; I. C. J. van Horsighstr. 29; T. G. Heuzen da Costastr. 6a. Katwijk. Treubstr. 109; G. A. M. Bakker Lieven de Keystr. 3. Den Haag, Zuidwal 83; J. A. Heuzen Witte Singel 25, Katwijk, Treubstr. 109; G. v. d. Welde van 's-Gravensandestr. 133. Er- melo, Leuvenumseweg 88; A. M. H. v. Leeuwen Klikspaanweg 8. Utrecht, Ev, MeiJsterln. 18; R. E. M. v.d. Pant Klik spaanweg 15, Amsterdam, Wodanstr. 10 hs; W. F. de la Rie Voorstr. 44, Leider dorp, Pinksterbloem 27; A. A. Looijen- stijn Rljnsburgerweg 10, Oegstgeest. Terweeweg 51; J. C. Oudshoorn-Tege laar Mozartstr. 2, Sasssenheim. Gladio- lenstr. 25B; D. Jansons-Kunst Joh. de Wittstr. 21, Katwijk, Overrijn 7; W. Nij- land, Burggravenln. 28, Katwijk, Treub str. 146; M. Mlssaar Pieter Bothstr. 9, Den Haag, Dr. v. Welyln. 2; R. J. M. v. Strij de Regt Gerecht 10, Den Haag, van Soutelandeln. 37. KVP-kring Leiden Herverdeling van functies door vertrek radicalen Door het uittreden van de beidt Goudse radicalen mr. A. Q. C. van Ruiten en J. de Lange uit de KVP zijn er twee vacatures gekomen in hei bestuur van de Kring Leiden van dt KVP. Besloten is, dat de penningmees sale toeloop van jongelui In verband 'ie „Disc-fools" noemend, droegen zorg mei hel „spéciale programma van «Ie voor de nieuwste plaatjes en praatjes jongegrengroep „Door Eigen Opzei", via de zwarte schijf, met zo min moge- beier bekend als DEO van de St.-Aulo- lijk beatmuziek. Drie DEO-leden oogst- nlusparoehle. Voor het zaterdagavond ten als de ..Disc-girls' Herenmodemagazijn Verhulst. Bou tique „La Rose" en schoenenmagazijn „Conteaaa" verzorgden een modeshow, afgestemd op de jeugd „van vandaag". De modellen werden, met uitzondering van de herenmode, geshowd door eigen leden, geïntroduceerd en begeleid door lady speaker Ria BHJleve, DEO-Spéciale- bestuurslld. De Speaker vertelde, dat de modekleur van het nieuwe seizoen beige zal zijn. Bij de damesmode zullen de ingezette mouwtjes en de gesmokte bovenlijfjes weer helemaal „ln" worden. De herenkleding was geïnspireerd op Bloemendaal. v. Riebeeckhof 26. Van Vliet-Veilbrief Kanaalweg 112, Voor- Hilveraum, Karei Doormanln. 134; H. schoten, Krimkade 2a; C. Blokhuizen Stadt-Ketting. Timorstr. 56. Katwijk, Lammenschansweg 289, Haarlem. Raani- Hornespl. 97; e. M. Kallenbom-v. Rhee- vest 37; M. A. Baztout Groenesteeg 43. nen; Corellistr. 49. Katwijk, Treubstr Alekemadc. Noordeinde 203; H. L. Lan- 125; P. e. Ruitenbeek a.b. Herensingel gendoen Valeriusstr. 22, Hilversum, t.o. 13. Amsterdam. Spaarndammerdijk Noodweg 37; t. H. Liem Johan de Witt- 127 TV; t. K. Bose Mozartstr. 69. India; straat 13. Oegstgeest, Aert van Nesln. E. J. Schipper Kanaalweg 96, Leider- 615; H. Verhaar-Arnoldus Paul Kruger- dorp. v.d. Valk Boumanweg 57; J. M. H. str. 46, Oegstgeest. Surinamestr. 6: A. v. Zandwijk. Maasstr. 37. Arnhem. Zwa- .ie Bruijn-Plug Spieghelstr. 26a, Saaaen- De cabaretgroep Laimon-ré" van de nebloemln. 30; S. H. Bloembergen, v. helm. Burchtstr. 15: P. v. Hasaelt. Wag- Haagse Kweekschool paste uitstekend Vollenhovenpl. 82. Zoetermeer. Graaf nerpl. 12. Den Haag. Lupineiveg 35; P. in het geheel van de gevarieerde avond I Lodewljkstr. 27; t. v. Lookeren, Rijnkade a. W. v. Delft Merelstr. 6, U.S.A.; P. B. en verwierf uitbundig applaus De Disc- 2. Zaandam, Stationsstr. 82; r. e. m. m. Raumann Brederostr. 33, Vlaardin- Turners tenslotte hielden de opgetogen' HÉ jongens en meisjes uitvoerig en boeiend goed geïmiteerde Moef Ga Ga, i de oudere bezoekers misschien gelijkend op ritmische gymnastiek, ongelijk uit gevoerd. maar voor de jongelui ieta „spéciaals". En daar ging het uitein delijk bezig met dansplaten. Zaterdagavond ia wel duidelijk ge worden. dat het knusse Honk in een behoefte voorziet, maar te klein is voor dergelijke groots opgezette aclvlteiten. de Jong-Hotze, Hoge Morsweg 32. Zwol- gen, Julianaln. 79; A. T. M. Beerenfen- le, Palestrinaln. 107; A. Tijhoff, Rijndijk ger Jac Urlusplants. 258, Noordwljk, 208, Hengelo O, Krabbenbosweg 165; K. Kon. Astrid Boulevard 23; B. G. M. de R, Corver. Lokhorststr. 21. Leidschen- Nooy Kennedyln. 46, Groot Brlttannlë; dam, Zwaluwln. 1; V. y. Doornik-v.d. J. H. T. E. v.d. Morst Cronesteinkade 4. Vet. Oosterdwarsatr. 19. Rijswijk (ZH), Rotterdam. Obrechtln. 15; P. H. de Moor Gen. Vetterstr. 55; J. M. Dljker-Beij. Rljnsburgerweg 10, 's-Heerenhoek, Burg. ici van de kring, drs. J. Ibelings Capelle aan de IJssel het secretariaatï'j van de heer Van Ruiten gaat beman-'0' nen. De functie van penningmeester*" werd in de bestuursvergadering toe|rl vertrouwd aan mr. H. E. A. Driesser uit Leiden. In de eerstkomende krlng-fie .ergaderlng zal het bestuur gevuld worden met twee leden. Voor de heer De Lange, die tot de Jongeren groep behoorde, zal wederom een jon gekozen moeten worden. ZOETERWOUDE STILLE OMGANG lil De vyf dames die voor het eerst in d geschiedenis van het Zoeterwoudse Ge nootschap van de Stille Omgang in d< nacht van zaterdag op zondag meegin hel gen ter bedevaart naar Amsterdam heb ben de dalende lfjn in het aantal dee de laatste jaren niet ku: buigen. Ruim 30 personen uit Zoeter- ■oude en een bijna even groot (of klein aantal deelnemers uit Stompwijk ginger gezamenlijk naar Amsterdam. Na h- lof in de Aloysiuskapel aan de Schen keiweg volgde om 1 uur de H. Eucharii tlevlering ln de Sint-Hubertuskapel i de Stadhouderskade. De eigenlijke Om gang duurde ruim vijf kwartier om 4.00 uur ten einde. Voor 5.00 uur keerde het gezelschap in Zoeterwoudi terug.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4