dagelijks 'n goede portie vlees OLYMPISCHE ATLETIEKSELECTIE MOET ZICH „WAAR" MAKEN VOOR HOGE EISEN brengt renners voor Zwaar programma Mexico in optimale conditie Druk en spanning waren te groot voor BLOKKEER Fred Anton Maier ook houder van het wereldrecord 3000 m. Bep Weeteling zwom naar de wereldtop voor Nederland op losse schroeven VRIJDAG 8 MAART 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 INZELL De recordjacht op de kunstijsbaan van Inzeil heeft al op de eerste dag succes gehad. De Noor Fred Anton Maier veroverde na de wereldrecords op de 5000 meter, de 10.000 meter en het puntentotaal ook het record op de 3000 meter. De Europese en wereldkampioen ontnam met zijn 4.17.5 tegelijkertijd een wereldrecord aan Ard Schenk, het voorlaatste, dat in Nederlands bezit was. Alleen de beste tijd op de 1000 meter, een afstand die zelden wordt gereden, is nog in handen van een Nederlander: Ard Schenk (1.20.6). Maier kwam in zijn recordrace tot gemiddelde ronde tijden van 33 seconden. Jan Bols eindigde als vijfde en verbeterde zijn persoonlijk record tot 4.25.4. Nederland heeft alleen nog 1000 m. Tevoren zorgde Ard Schenk voor eei verrassing door op de 500 meter als tweede te eindigen in 40 2 sec., de beste tijd ooit door een Nederlander op de sprint gereali seerd. Schenk won er drie plaatsen mee op de wereldranglijst aller tijden en staat nu zesde. Een even verrassende winnaar was de Noor Dag Forness. die eentlende seconde sneller was dan Schenk en even eens zijn beste persoonlijke prestatie ver beterde Het was opvallend dat de typi sche sprinters pas na het tweetal For- ness-Schenk eindigden. Johan Llnd Anquetil toch in Parijs-Nice PARIJS Het voorspel van de weg wedstrijd Parijs-Nice, een tijdrit over 1 4.100 meter in Atbis-Mons is gewonnen a door de Fransman Charlie Grosskost, I nationaal kampioen in de achtervolging. I De moeilijkheden, die 's middags wa- ren ontstaan tussen Jacques Anquetil I en zijn ploegleider Rafael Geminiani, bleken kort voor de start te zijn opge lost. Anquetil had een beroep gedaan op zijn werkgevers, die besloten in strijd met wat Geminiani had gezegd dat Anquetil wel zou starten in Parijs-Nice. De uitslag van de mlni-tljdilt Is: 1. Gross- <Fr) (Belg) 5.06.5; 3. Gulmard (Fr) 5.11.1; - Vleuten (Ned) 5.11.4; 5. Anquetil (Fr 5.11.6: 6. Poulidor Guyot (Fr) 5Jf 5.15.6; 12. Schuuring (Nederland) 5.21.0; 13. Zoontjes (Nederland) 5.21.2: 14. Vlanen (Ned) 5.31.4; 16. Karstens (Ned) 5.22.: der Horst (Ned) 5.26.7 Ottenbros (Ned) Nijdam (Ned) 24.19.0, Verlies voor militaire basketballploeg CASTAU De Nederlandse' mili taire basketbalploeg heeft gisteren tij dens een internationaal militair toer nooi in de Belgische plaats Casteau met 10259 verloren van het team van de Verenigde Staten. De ruststand was 4435 in het voordeel van de Amerika- iNoorwegen), Haakan Holmgren (Zwe den). Hasse Boerjes (Zweden), en Neil Blatchford (V.S.) deelden met 40-3 de derde plaats. Nog een Nederlander kwam tot een goede verrichting: Ab Krook ein digde in 41.5 op de gedeelde zeventiende plaats. Hoewel Maler een wereldrecord verbe terde. moest hij ervaren, dat hij op de wereldranglijst aller tijden een plaats daalde, van de derde naar de vierde. De Zweed Oerjan Sandler noteerde op de 500 meter 41.4. 0.4 sec. beter dan hij ooit had gereden. Daardoor verwisselden deze rijders van plaats. Daar de 3000 m niet meetelt voor het klassement schoof Maier met zijn wereldtijd niets op. Bij de eerste zes van de ..eeuwige lijst" bevinden zich nu twee Noren, twee Zweden en twee Nederlanders. De volgorde is: Verkerk. Thomassen, Sandler. Maier. Hoeglin «n Schenk. Te veel sneeuw voor Ronde van Piemont TURIJN De 58ste ronde van Pie mont, waarvoor het startschot gisteren in Turijn zou worden gegeven, is in ver band met de slechte gesteldheid van de wegen afgelast. Zware sneeuwval maak te verscheidene wegen volkomen onbe gaanbaar. De 85 renners, die voor de wedstrijd hadden ingeschreven, stonden reeds klaar aan de start. Van ons» sportredactie DEN HAAG Eenendertig atleten heeft de Ko- ninklijka Nederlands* Atletiek Unie geselecteerd als „voorlopigen" voor de Olympische Spelen in Mexico. Een aantal, waarvan het NOC in de ign. subsidievergadering wel wat schrok. Het aantal ia er echter doorgekomen, mèt de subsidie voor de voorbereiding ad. rond 40.000 gulden. De KNAU heeft op een „contactvergadering" in restaurant Hoornwijck te Rijswijk duidelijk gesteld, dat met die voorbereiding de grootst mogelijke ernst wordt gemaakt en dat de dames en heren aan uiterst aware eisen zullen moeten voldoen om voor defi nitieve uitzending in aanmerking te kunnen ko men. De kans moet aanwezig zijn om lot de beste zestien de demifinales te kunnen doordrin gen- Zo niet, dan valt men onherroepelijk af. Er wordt niet geëxperimenteerd, er wordt slechts met zekerheid voor zover men daarover rede lijkerwijs kan beschikken rekening gehouden. Ook aan de conditie worden hoge eisen gesteld. Men dient in optimale vorm en gezondheidstoe stand te zijn. Wie dat niet is, zo werd gesteld, heeft in Mexico geen gelegenheid om in betere conditie te komen, ondanks het feit dat de ploeg „we verwachten niet dat er meer dan twintig gaan" drie weken tevoren, de algemeen aan bevolen termijn, naar Mexico gaat. NIET ONTEVREDEN KNAU-voorzitter Frans Jutte trok een parallel tussen thans en een tien, vijftien jaar geleden, toen niets kon omdat er eenvoudig geen geld was. De toto en de overheidssubsidies hebben enorme ver anderingen teweeg gebracht. Er kon veel aandacht worden besteed aan het internationale contact, de interne organisatie, de propaganda e.d. „We wil len niet juichen", aldus de heer Jutte, „maar we zijn ook niet ontevreden. De atletiek in Neder land is vooruitgegaan. Vooral in de breedte en bij de jeugd. Langzaam maar zeker bereiken we het streven naar een hoger niveau. Maar we hebben een grote achterstand op het buitenland en ik vrees dat die steeds groter wordt. We bezitten o.a. geen indooraccommodatie en de indooratletiek ïn integrerend onderdeel geworden van de atletiekbeoefening. Ook de, wat wordt genoemd, sociale begeleiding staat bij ons nog in de kinder schoenen". De heer Jutte achtte het instellen van de contactcommissie topsport bij de KNAU ais overbrugging van atleten naar leiding de enig juiste manier om op de hoogte te komen van wat leeft onder de atleten. DRIE GROEPEN De heer P. Th. v. d. Heijden, voorzitter van de nationaal technische commissie, belichtte de trai ning, die in drie groepen wordt gegeven, zodat elke groep om de drie weken een lang weekeinde vrijdag tot en met zondag aan de beurt komt. Voor de estafette trainen Wilma v. d. Berg, Hilly Gankema, Truus Hennipman-Cruiming, Lidy Makkinje-Vonk, Mieke Sterk en Corrie Bakker. Men gaat ervan uit dat Nederland met een esta fetteploeg een kans heeft op afvaardiging naar Mexico. Wat de heren betreft, moet die kans min der groot worden aangeslagen. Zij trainen in het tweede weekeinde. Het zijn Wim Blom, Sjoerd Haverhoek, Ad de Jong, Chris v. d. Meulen, Eddy Monsels, Chris Mooy, Piet Tamminga. Daarbij wordt nog gevoegd Leo de Winter die in Juni uit de Verenigde Staten terugkeert. Mocht er een estafetteploeg gaan, dan is de kans groot dat enige atleten individueel worden inge schreven. Er is geen enkele hoop dat „enkele" atleten op de sprint worden uitgezonden. In de derde week trainen Fred van Herpen (vrij van studiezorgen), Rijn v. d. Heuvel, Lievensc, Ron Mahieu, Sjouk Tel en Tjeerd Vellinga voor de estafette 4 x 400 meter. De andere kandidaten zijn: vijfkamp Marian Ac- kerman-Thomas, Hilly Gankema en Ciska Jansen; verspringen en 200 meter: Corrie Bakker; 400 m.: Stans Brehm, Lia Louer, Ciska Jansen, Mieke Sterk en Hilde Slaman; 800 m.: Maria Gomraers, Tilly v. d. Made. Tineke van Vonderen en kogel stoten Els van Noorduyn. Bij de heren staan voorts op de lijst van geselecteerden: Ed de Noor- lander voor de tienkamp en Aad Steylen voor de marathon. UITNODIGINGEN De definitieve aanwijzing van de atleten geschiedt na de Nederlandse kampioenschappen, die op 3 en 4 augustus in Groningen worden gehouden. Tevoren krijgen zij alle kans zich „waar" te ma ken in een grote serie wedstrijden, die de KNAU als testwedstrijden „vooral de dainesploeg staat in Engeland, Frankrijk en alle landen achter het IJzeren Gordijn, inclusief Rusland, zeer goed aan geschreven" is alleen die voor een duel met Polen aanvaard. Gebrek aan lijd en het feit dat de wedstrijden niet passen in het voorbereidings schema waren de voornaamste oorzaken voor het afwijzen van de overige invitaties. De laatste grote wedstrijd is op 8 september in Duisburg. De atleten zullen meermalen aan de gestelde minimumeisen moeten voldoen om voor uitzending in aanmerking te kunnen komen. BEGELEIDING - Mexico gaat. wordt vergezeld i als chef d'équipe, Fanny Blan- de dames en Wil Westphal bescheiden begeleiding der halve. „De atleten zijn het belangrijkste", aldus voorzitter Jutte, „en de vier bestuursleden die naar Mexico gaan, doen dat voor eigen rekening". Er gaat voorts een masseur mee, die echter ook voor andere takken van sport zal werken. Het N.O.C. neemt de gehele massage in handen, onder toezicht van dc medische staf. Het is goed dat er geen al te hoge verwach tingen zijn. Het is tevens juist dat alleen zij gaan. die een redelijke kans op een klassering bij de laatste zestien maken. De KNAU maakt inderdaad ernst met de voorbereiding, zowel als met de uitzending. Wat de atletiek betreft, zullen zover men dat tevoren kan bepalen geen „kanslozen" naar Mexico gaan. De ploeg, die i door Jo Moern kers als leidster als coach. Een „Ik had nog harder gekund PRAAG Bep Weeteling werd gister avond in Praag uitgeroepen tot dc bes te zwemster van de tweedaagse Inter nationale wedstrijden. Zij maakte op de 200 meter rugslag een tijd. f.ie i enige tienden van seconden boven het Nederlands record lag en die baar een klap in de wereldtop plaatste. Bep Weeteling levert met Elt Drenth en Henny Pentermann ongetwijfeld de meest in het oog lopende prestaties van het Nederlandse touringteam. Toen zij vlak na de race hoorde, dat j een tijd had gemaakt die maar even boven dc Nederlandse recordprestatie Coby Sikkens lag, zei ze: „Jammer, ik ben wel moe, maar ik heb het ge voel, dat ik harder had gekund als ik had geweten dat er een record in had gezeten. Dan had ik me wel moeten for- Ook Elt Drenth, Henny Penterman en Dolly Maaneman lijken weinig last te hebben van de zware oefenstof, die Rob Kerkhoven hun oplegt. Drenth zwom de 400 m vrije slag in 4.26.4 (hij ontving voor dit resultaat de prijs van de beste mannelijke prestatie) en Henny Penter mann bleef op de 400 m wisselslag be neden de vijfeneenhalve minuut (5.29.3). Dolly Maaneman sleepte er op de 200 m vrije slag een derde plaaU pit met een tijd die ver beneden haar persoon lijke recordprestatie lag (2.20.8). Kalmer aan De overige leden van de Nederlandse 1 ploeg deden het wat kalmer aan. Ada Kok beperkte zich op de 100 m vlinder- IA slag uitsluitend tot het winnen en lette J[j minder op haar overigens redelijke tijd Klenie Bimolt werd op de 200 m school slag met handslag verslagen, Nel Bos maakte op de 290 m vrije slag een goe de tijd, maar werd door de Tsjechische Kozicova toch naar de tweede plaats verwezen en Bob Schoutsen en Rinus v. Beek eisten op de 100 ,m rugslag, res pectievelijk de eerste en tweede plaats op. Coach Rob Kerkhoven was tevreden over zijn pupillen, van wie hij in Praag nog niet zoveel had verwacht. Pas in Minsk, volgende week, wil hij weer pres taties zien, die er uitspringen. Gerlcke (O-Dld)^; Hilversum neemt afscheid van winterkoersen paardetportmedewerker) HILVERSUM Zondag heeft Hil versum de laatste draverijen uit de se rie winterkoersen. De volgende aondag komt Alkmaar aan de beurt. Het zal waarschijnlijk een goed afscheid van de BOEKAREST De opgave is voor Blokkeer te zwaar gebleken. De Haagse "„'n°r,,'n d' mrtm ploeg drong dit seizoen op indrukwekkende wijze door tot de kwartfinales van het volleybaltoernooi om de Europese beker en trof daarin Dyn Boekarest, zonder twijfel Europa's sterkste clubteam. vlckova (Tsj-Sl) 2.53.6; 4. Marjan Janus (Ned) ïoo m rugslag heren: I. Bob Schoutsen (Ned) 1.04.9; 2. Rlnus van Beek (Ned) 1.04.3; 3. Stelner <TsJ--Sl) 1.05.2 200 m vrije slag dames: 1. Kozicova (TsJ- Sl) 2.17.7: 2. Nel Bos (Ned) 2.19.5; 3. Dolly Maaneman (Ned) 2.20.6; 5. Mirjam v. Hemert t.N't-d) 2 21.2; 11. Corrie Mulder (Ned) 2.26.7. 200 m vlinderslag heren: l. Andrelev (Buig) 2.31.7: 2. Nalezerty (Tsj-Sl) 2.23.7; 3. FriC (Tsj-Sl) 2.23.8. 200 m rugslag dames: 1. Bep Weeteling De resultaten van het vorige seizoen, toen Dynamo's stadgenoot Rapid in Den Haag werd verslagen, en het feit dat de Haagse aanval gevarieerder en gedurfder is geworden dan ooit. gaven coach Henk Hoogerwaard de hoop op één of twee sets winst. Gisteravond volgde in Boekarest ^e ontnuchtering. In 62 minuten werd Blokkeer door de Roemenen met 159, 150, 154 van het veld gespeeld. De ooi-zaak van deze grote nederlaag lag op het mentale vlak. Op Jacques de Vink na bleek geen van de spelers de druk en de spanning te kunnen weerstaan. Spel verdeler Joop Tinkhof, door de Roemenen het meest gevreesd, Jurrien Kooien, Frank Constandse en Hans Kranenburg bleken na de eerste set, waarin de krachten redelijk tegen elkaar opwogen, niet meer instaat zich te herstellen van enige fouten en dat bleek tegen een ploeg als Dynamo funest. Alleen Jacques de Vir»k, ondanks een dijbeenblesure, kon zich aan een mentale inzinking onttrekken, maar zijn medespelers kon hij niet meetrekken. Coach Henk Hoogerwaard toonde zich na afloop teleurgesteld. Jaren heeft hij aan zijn ploeg gewerkt en hij hoopte dit seizoen de doorbraak naar het Oost- europese niveau te kunnen realiseren. ADVERTENTIE ELKE DROGIST HEEFT HET! 2. Coby Sikkens (Ned) 2.33.2 Wtsslak (Oost) 1.13.8. vackova (Tsj-Sl) 1.12.0 400 m wisselslag c (TsJ.Sl) 1.11.1; 3. Romo- Misschien twee ploegen in Tour AMSTERDAM. ,fie mogelijkheid ie niet uitgesloten, dat Nederland met twee pioenen zal kunnen deelnemen aan de Ronde van Frankrijk", aldus een woordvoerder van de K.N.W.U. Tour- organisator Felijc Lévitan heeft telefo nisch gereageerd op het verzoek van de K.N.W.U. om met een tweede ploeg, bestaande uit jonge, veelbelovende renners, in het evenement te mogen uit komen. Wat Lévitan heeft gezegd, kon hij niet meedelen. „Wij zullen daarover eerst in een vergadering met de spon sors spreken". de finale van de Grote Winterflna- half twee, Wolfshohl voor doping geschorst PARIJS Rolf Wolfshobl, tweede in het wereldkampioenschap cyclo-croaa I in Luxemburg op 26 februari. Is door de Internationale Wielrenfederatle geschorst met ingang van 10 maart. Wollsbohl wordt ervan beschuldigd ver boden stimulerende middelen te heb ben gebruikt bij de strijd om 't wereld kampioenschap cyclo-croaa. De Internationale Wiclrenunie gaf 't volgende communiqué uit: „Bij de we reldkampioenschappen cyclo-cross ln Luxemburg op 26 februari is 'n anti dopingcontrole gehouden. Bij twee be roepsrenners was de uitslag van de con trole positief. Dit tweetal, Daniel Gre- goire (Fr.) en Rolf Wolfshohl (W-Dld), ls overeenkomstig de reglementen ge schorst voor een periode van een maand. De schorsing gaat in op 10 maart." W.K (Van onze sportredactie) AMSTERDAM In de bestuurskamci an het Olympisch Stadion in Amster dam ontvouwde de sportcommissic van de Koninklijke Nederlandse Wiclren unie gisteren dc plannen met betrekking tot het komende wielerseizoen. Uiter aard zijn alle activiteiten gericht op dc Olympische Spelen in Mexico en dc wereldkampioenschappen, die dit jaar oor de amateurs in Uruguay zullen orden gehouden. Overigens is het nog lang niet zeker een Nederlandse ploeg naar deze kampioenschappen zal worden afgevaar digd. De kosten zijn zo hoog dat ver schillende wielerlanden uit Europa nu *1 bezwaren hebben ingediend tegen deze titelstrijd. Of Nederland zal deelnemen zal dus in grote mate afhangen van de beschikbare financiële middelen en gezien het kostbare programma dat de KNWU voornemens is met de renners af te werken, ziet de toekomst er donker uit. Baancoach Jan Derksen is inmiddels al met de voorbereidingen begonnen. De voorlopig geselecteerden voor Mexico zijn al sinds half januari wekelijks bijeen voor een conditietraining onder leiding van KNAU-bondstrainer Wil Westphal Deze conditietraining is voornamelijk op de toekomst afgestemd. Aan het begin van het seizoen verwacht Jan Derksen er nog niet veel van. Naarmate het sei zoen vordert, zullen echter de resultaten van deze zware conditietraining naai voren komen. Naast de voorlopig geselec teerde renners als Klaas Balk, Lijn Loeveseijn, Jan Jansen, Bram Breur, Frans van de Ruit. Marcel Pennings Albert van Midden en Fedor den Hertog heeft Jan Derksen ook een ploeg van Jongeren geformeerd. Hierin zijn op- genomen de renners Jan Vlastuin, Dc in België Waal. Wim Klinkenberg. Cornelissen, de baan Keizer. Spakle, Fens en Vlijm. Deze hele groep, dus met de geselec teerde renners, zal in het komende sei zoen aan zoveel mogelijk baanwedstrij- den deelnemen. Voor deze baanrenners is het een prettige bijzonderheid, dat de zes Nederlandse banen tal van aantrek kelijke ontmoetingen gaan organiseren, terwijl daarnaast op dezelfde banen nog wekelijks populaire* zullen worden ge houden. De selectieploeg zal dan ook vanaf mei elke maan tenminste aan één grote wedstrijd deelnemen, terwijl verder tal van buitenlandse trips op het pro gramma staan. Op 1 en 4 mei zal een Nederlandse baan- ploeg in Keulen en Hanover uitkomen legen West-Duitsland. De maand juni staat geheel in het teken van de uitwis seling met Rusland. Van 8 tot 18 juni gaat een Nederlandse ploeg naar Rusland en tussen 20 en 30 juni komen de Russen naar Nederland, waarbij op alle Neder landse banen een internationale ontmoe ting zal worden verwerkt Van 3 tot 8 juli gaan de baanrenners naar Boekarest als laatste voorbereiding op de Neder landse kampioenschappen, die op 27 juli en 1 augustus zullen worden gehouden. Na de Nederlandse kampioenschappen worden op 15 augustus en 2 septcmbei nog twee wedstrijden voor de olympische kandidaten gehouden, beiden in Amster dam, terwijl de periode tussen 2 en 21 september, de datum van vertrek naar Mexico, wordt opgevuld met wedstrijden West-Duitsland omdat dan het Olympisch Stadion niet beschikbaa Wegrenners De wegrenners staat eveneens een om vangrijk trainingsprogramma te wachten, dat is afgestemd op drie perioden. De eerste periode is tot aan de Tour de l'Avenir; de tweede tot aan de Neder landse kampioenschappen en de derde tot aan de Olympische Spelen in Mexico. Coach Joop Middelink heeft vijf renners, die als mogelijke kandidaten voor Mexico geiden, de raad gegeven zich in het voor seizoen wat te sparen en in de begin periode niet deel te nemen aan de zware klassiekers. Deze renners, René Pijnen, Ger Harings, Joop Zoetemelk, Fedor den Hertog en l.een de Groot zullen pas wer kelijk actief gaan worden in de Ronde van België, die van 28 april tot 7 mei wordt gehouden. Voor Joop Middelink heeft dit het voordeel dat hij juist in de voorjaarsklassiekers een aantal jonge renners op de korrel kan nemen en deze kan Inzetten in verschillende buitenlandse etappekoersen als BordeauxSan Sebas- tien. die van 3 tot 7 april wordt gereden en het Circuit des Mins in begin mei Hieruit kan dan tevens een selectieploeg worden gevormd voor de Tour de l'Avenir. De laatste test voor de Toekomstronde zal echter Olympia's Tour zijn. Wanneer op 27 juli de kampioenschappen van Nederland zullen zijn gehouden, zal tevens de definitieve ploeg voor Mexico bekend gemaakt worden, die dan als laatste training van 5 tot 15 september zal deelnemen aan de Ronde van Polen. Controles gehouden met betrekking tot het gebruik van stimulerende middelen. In het vorige jaar werden alleen bij de klassiekers en de grote van stad-tot-stadwedstrijden controles verricht, dit Jaar wil men de mogelijkheid open houden om in alle criteria zowel voor amateurs als nieuwe lingen te controleren. De eerste drie van elke wedstrijd zijn verplicht bij de jury te vragen of er dopingcontrole wordt ge houden. Mede door de strengere controles zal de medische commissie van de KNWU worden uitgebreid. Voort* is de sportcommissie van de KNWU voornemens om in samenwerking met de verenigingen veel aandacht te gaan besteden aan de jeugd, waarbij men al licenties wil gaan geven aan jongens vanaf acht jaar, uiteraard wel met de nodige beperkingen, o.a. tot het twaalfde jaar alleen in korte clubritten uitkomen De ouderen zullen ook in open wedstrij den op invitatie mogen starten maar de afstand mag niet groter zijn dan tien kilometer. Ook voor het verzet gelden normen. Leger atleten van V.S. naar Mexico MEXICO-CITY De Verenigde Sta ten. Italië en Ierland hebben aan het organisatiecomité van de Olympische zomerspelen in Mexico-Clty bericht van hun deelneming gezonden. De Amerikaanse delegatie bestaat uit 576 personen, van wie 409 atleten. Italië vaardigt 223 atleten af, die door 95 of ficials zullen worden begeleid. Ierland ■tuurt een ploeg van 41 atleten en offi cials. Noord-Korea heeft bekendgemaakt niet aan de Olympische Zomerspelen te zullen Het olympisch comité van Rusland heeft gedreigd geen atleten naar Mexi co te zullen sturen tenzij het Interna tionaal Olympisch Comité de uitnodiging tot deelneming aan Zuld-Afrika intrekt. EERSEL De Joego-Slavische groot meester Svetocar GliRorlc heeft gisteren in Eersel In de schaaktweekamp tegen Donner een beslissende voorsprong ge nomen Do achtste partij eindigde al na twaalf zetten in remise en hierdoor bleef het verschil drie punten (5'/»21/») In het voordeel van Gligoric. Met nog 2 partijen te spelen kan Donner zijn te genstander niet meer achterhalen. De winnaar ontvangt 2.250 gulden. Dc ver liezer duizend gulden minder. In de eerste serie staan negen zeer sterke paarden met, nu haar goede werk in Sterrebeek, Duchesse Mac waarschijn lijk als de beste. De tweede serie heeft minder kwaliteit maar meer kwantiteit: 15 paarden. Hier is Anton als hij wil niet te kloppen en hij kan waarschijnlijk wel wat overhouden voor de finale. Verder is er de laatste finale van die, die de drie wintercompetities oplever den: die voor dc amateurs. Gerard van de Wal kan ver komen met Edelrelger S. al faalt dit paard toch nogal eens juist na een goede prestatie. Het programma begint on het luidt: Garden Partyprijs (2420 m., met trio) Ferdinand Mac - Flipsen - Fouska P. Outsider: Erwln K. Demi Wlnlerflnale I (2000 m.): Du chesse Mac - Dyveke D - C Alkestia van E. Demi Win terfinale II (2000 m., met trio): Anton - Alchimist - Amor Hollan- dia. Outsider: Beachcomber. Cooktallprija (2000 m., autostart): Fu rie O - Europa - Karl Milkbottl* Amateurwinterkampioenschap. finale (2000 m.): Edelrelger S - Clara Williams Light llouaeprijs (2920 m.): Benjamin - Eduard H - Campcador Mac. Outsider: Faola Hollandia. Grote Wlnterfinale (2000 m.). Dolce Vltaprijs (2000 m., autostart met trio): Dartel - Delila - Bellamia. Outsi der: Edward A. Troostdraverlj (2000 m). Tafeltcnnisteams voor interlands DEN HAAG De tafeltennisploeg, die op 13 maait in Heerlen tegen West- Duitsland uitkomt, is als volgt samen- •gesteld: Frans Schoofs (Ncdlloyd, Am sterdam), Bert van der Helm (Scylla, Lelden) en Mieke ten Broek (HOC. Hil versum). In het heren dubbelspel is Bert Schools (Nedlloyd. Amsterdam) de partner van Bert van der Helm De Duitse ploeg bestaat uit Agnes Simon, Eberhurd Scheler en Klaus Solka. Op 22 maart speelt het Nederlandse damesteam in Vught (en niet op 15 maart ln Cuyk) tegen België. Er zal een keuze worden gemaakt uit de vier speelsters. Mieke ten Broek. Mary van Ruiten (Do Treffers, Roelqfarendsveen), Veronique van der Laan en Ellen Klutt (beiden Salamanders, Den Haag). Een dag later treedt in Cuyk een he ienteam aan tegen Belgie Het zijn Bert van der Helm, Karei Deken en Frans Schoofs (beiden Nedlloyd. Amsterdam). Hun tegenstanders zijn Norbcrt van der Walle. Maurice Cornll en Franz Lanckman. Jean-Claude Killy mocht starten BERN Jean-Claude Killy. de Fran se skiër, die op de Olympische Winter spelen drie gouden medailles won, mocht vandaag deelnemen aan de Inter nationale wedstrijden ln Merlbcl. Over een mogelijke diskwalificatie van Killy, die de amateursbepaltngcn zou hebben overschreden maar tot vandaag de tijd kreeg de beschuldigingen tc weerleggen, Is nog njets bekend. tADVERTENTIEj Want vl«M ia rijk aan waardevolle eiwitten. Bovendien, vlees is goed voor de Kjn. Vandéér v hoofd9rhftt«|. elke dag!

Leidse Courant | 1968 | | pagina 9