%£cidée(B0tiftci/tit BRAND SIKKENS Grand Gala blijft ondanks afzeggingen grootse show Wijziging van straf onder invloed rijden PAGINA 2 DE LEZDSE COURANT VRIJDAG 8 MAART 1968 N.K. V in de radicalen IITIE deste week alleen maar op nieuwsberichten afgaat, moet wel de Indruk krygen dat de K.V.P. en de „radicalen" een wedstrijd houden wie de meeste topfiguren van het N.K.V.. de katholieke vakcentrale, vangen zal. Al mag de hoogste leiding dan ver zekeren dat de vakcentrale zich als zo danig bulten partijpolitiek houden wil, zo iets zou wel eens een vrome wens kunnen worden. Het C.N.V. kent al geruime tijd de politieke tweeledigheid van zijn top organen: vele vakbondsbestuurders zijn A.R.-georlënteerd, maar andere onder schrijven de C.H.U.-beginselen. Maar dat heeft historische oorzaken; de scheiding tussen Katholieke Volkspartij en „radi calen" is een puur-polttteke en een psy chologische zaak. te bleven, kunnen tactisch ook wanneer deze K.V.P. nu een goed beleid gaat voeren, in een moeilijke positie komen te zitten. Want hun collega's die beslo ten hebben de route-Bogaers te volgen, zijn in politieke zin voorlopig de vallende partij en dit betekent doorgaans de grootste bewegingsvrijheid, de r te kans om te betogen dat het „beloofde land" gemakkelijk verworven kan wor den en de zittende overheid een falend beleid te verwijten. Geen duizend verzekeringen over scheiding van vakbeweging en politiek nemen weg dat de openbaar gemaakte „Intrede" van N.K.V.-«ecretarissen vakbondsbestuurders meer impliceert dan alleen maar het nieuwsbericht. dat eerlang bij verkiezin gen het N.K.V. een moeilijke tijd tegemoet gaat. Tenminste wanneer het Inderdaad „politiek" neutraal blijven wil. Zeker wanneer ook de machtige groep van bondsbestuurders onder het hoogste verbondsorgaan zich zou gaan roeren. De problemen zullen dan van Malie baan naar Oudenoord verplaatst worden, Maar in Utrecht blijven ze WE Een ministerieel presentje jyiINISTER Polak heeft prof. Delfgaauw geen groter plezier kunnen doen dan op papier te zetten dat hij boos is over het drijven van de Groningse hoogleraar om kreten als „Johnson oorlogsmisdadi ger" gelegaliseerd te krijgen. De officiële brief die de bewindsman van Justitie hierover heeft doen uitgaan, was als het ware een ministerieel presentje. Voortzetting van de discussie èn van de actie van prof. Delfgaauw is nu wel ge garandeerd. Zeker nu de bewindsman hoogleraren verwijt dat ze de jongere generatie beïnvloeden; vanuit Groningen zal men hem ongetwijfeld het antwoord geven dat dit nu juist de taak van op voeders is en dat opvoeders die het be leid vart Johnson fataal vinden, vanuit hun eerlijke overtuiging de plicht hebben hun leerlingen hiervan zo veel mogelijk te doordringen. Discussies zoals die welke over de „Johnson moordenaar"-kreet ontketend worden, zijn politiek en juridisch niet van belang ontbloot. Alleen schiet Vietnam er niet veel mee op. En dat vergeten mensen als prof. Delfgaauw te gemakkelijk. Iets soortgelijks voelen we in het lieve vaderland meer gebeuren, wanneer protestacties tegen de nationale of internationale politiek van anderen ontketend worden of wanneer bijvoor beeld betoogd wordt dat de Nederlandse burgerij van haar welvaart offeren moet om achtergebleven landen uit hun misère te bevrijden. Jarenlang wordt er dan op politiek niveau een spel gespeeld van radicaal, radicaler en allerradicaalst zijn, terwijl de gemiddelde burger door de bomen allang het bos niet meer ziet. Vandaar dat we natuurlijk met enige overdrijving wel eens betogen dat vele Nederlanders vroeger zeker rela tief op louter particuliere basis veel meer aan ontwikkelingshulp gedaan heb ben dan de doorsnee burger nu. met alle politiek gedoe en propaganda, bereid blijkt spontaan te doen. Wie de oorzaak hiervan weet bloot te leggen, en de kwaal dan nog op basis van deze diagnose weet te saneren, doet meer voor de oplossing van de wereld- nood dan alle politieke partijen tot op heden gepresteerd hebben. (Vervolg van de voorpagina De maatschappij werd onder de naam van Sikkens Lakfabrieken N V. opge richt in november 1931. In 1941 werd het bedrijf omgezet in een commandi taire vennootschap en in 1947 in een N.V. In I960 werd de naam veranderd in Sikkensgroep N.V., waarvan de fa- bricage-afdeling de naam kreeg van Slkkens-Lakfabrieken N.V. Het bedrijf heeft fabrieken te Sassenhelm, Alphen aan de Rijn, Wapenveld en Sneek, als mede laboratoria in Sassenhelm, Delft en Wapenveld. De groep heeft buiten landse bedrijven in België, Zweden, Italië en Duitsland. De Sikkensgroep fabriceert de vol gende produkten: huischilders- en muur verven, auto- en vliegtuiglakken, scheeps-, constructie- en wegenverven en overige industriële verven, vullende materialen, kunstschildersverven, schooi en kantoorbehoeften, lijmen en verven voor de „doe-het-zelf'-markt, synthe tische harsen, industriële lijmen, homo en copolymeeremulsies, wassen en syn thetische produkten voor converting en poetsmiddelenindustrie, voedselcoatings. Blijkens het verslag over 1966 van de K.Z.K. boekte de Sikkensgroep in dat jaar in Nederland een verfomzet, die weer stijging vertoonde ten opzichte van 1965. Cijfers werden echter niet genoemd. Omstreeks april 1967 kwam in Sassenheim de aanzienlijke uitbrei ding van het researchlaboratorium ge reed. Tevens is daar sinds begin 1966 gevestigd een voorlichtingslaboratorium dat door zijn goede uitrusting met mo derne apparatuur in een grote behoefte voorziet. In Sassenheim is voorts ge vestigd de Sikkensverkoop Nederland N.V. voor de afzet hier te lande van huisschildersprodukten en lakken voor de autospuiter. Van de Sikkensgroep maken o.a. deel uit van de Kon. Fabrieken Talens en Zn. N.V. te Apeldoorn (kunstschildersverven, school- en kantoorbehoeften, voorts Cetabever in Beverwijk (lijmen en ver ven), de kunstharsfabriek Synthese N.V. te Bergen op Zoom, Struyck N.V. te Zutphen (lijmen) en Was de Wit N.V. te Voorburg (wassen en poetsmiddelen). Aandelen Sikkens Lak waren vroeger een bekend beursfonds. Hieraan kwam een einde bij de overneming van de aandelen door de K.Z.K. Russische geestelijke vraagt asiel GENèVE (AP) Een jonge Russische priester heeft voor zichzelf en zijn vrouw asiel gevraagd in Zwitserland, aldus de len de plaatselijke Zwitserse autoriteiten vandaag mee. Vladimir Ignaste (33), was privé-secre- taris van bisschop Vladimir Sabodan, de officiële vertegenwoordiger van de Rus- sisch-Orthodoxe Kerk bij de Wereld raad van Kerken in Genève. Steek nog eens op oma... Roken schijnt toch niet so slecht te zijn. Althans als wc oma WUcox uit Texas mogen geloven. Oma is J05 jaar en rookt 'wee pakjes siga retten per dag en van >en sigaartje is zij ook niet vies. Toen (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Een ware vloed golf van artiesten trekt van avond tijdens de rechtstreekse t.v.-uitzending van het Grand Gala du Disque Populaire 1968 over het beeldscherm. Het im mense internationale Congres centrum van de R.A.I. in Am sterdam is totaal uitverkocht a raipon van vier tientjes per plaats. Veel bezoekers komen niet alleen om te luisteren en kijken naar dit korps van be roemde vedetten, maar zeker ook voor Wim Sonneveld, die, na lang aarzelen erin heeft toe gestemd om met Ina van Faas- se n de presentatie van dit platenfeest op zich te nemen. Sonneveld behoort tot de meest gewe tensvolle artiesten van ons land. die nimmer lichtvaardig hesluiten een uitno diging te accepteren. Het feit, dat dit festijn in kleuren wordt uitgezonden be zorgt deze showman extra-problemen. Zo'n presentatie is voor hem een uit daging, waar hij weken van denk- en voorbereidingswerk aan wil besteden. Dat hij bovendien de door een jury in 1967 toegekende Edlsons gaat uitreiken ver heugt ledereen. die zich nog herinnert met hoeveel esprit en milde spot hjj zich bij een vorig Grand Gala van deze taak heeft gekweten. CCGC-directeur Piet Beishuizen, de organisator van dit feest, bleef de moeilijkheden niet bespaard. Een van de grootste vedetten, Gilbert Bécaud kan niet komen omdat hij overspannen is 3 weken volslagen rust moet hou den. De Britse zanger Donovan deelde twee weken terug mee dat hij evenmin kan optreden in verband met een Azia- Presentatie Wim Sonneveld, Ina van Faassen tische „meditatie"-reis cn de Duitse zanger Roy Black heeft tijdens z'n win tersportvakantie een been gebroken. Maar Piet Beishuizen blijft onder het motto „er is nog genoeg te beleven' optimistisch. The Four Tops Als men de kenners mag geloven den de vier Amerikaanse zangers met 't Detroitgeluid „The Four Tops" de muzikale „uitsmijter" van dit Gala. Zij zijn terecht wereldberoemd, niet alleen door hun stemmen maar zeker ook door hun aanstekelijke voordracht Le vi Stubbs jr., Renaldo Benson. Lawren ce Payton en Abdul Fakir produceerden niet alleen hitplaten qls „I can't help myselF', inaai onder leiding choreograaf Charlie Atkins kregen zij léssen in eerste klas presentatie. Met de toepasselijke song „Reach out, I'll be there" wisten zij naast een eer ste plaats op de Amerikaanse hitpara de ook een goede tweede te worden op de Engelse bestsellerlijsten. Boven dien bereikte dit nummer onlangs de Nederlandse „Top Tien". Hun moder ne klank heeft in ons land algemeen ingang gevonden. Over Willy Alberti is weinig meer vertellen. Maar 't feit dat Willy sar met Wim Sonneveld een duet gaat 2 Gitarist-zanger Manitas de Plata. P'JP. haar honderd ste stapte ze over op de sigaret. Haar longen hebben er ook niet onder geleden >ma Wilcox heeft nog idem genoeg, want soms grijpt ze naar de mondharmonika (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Polak (Justitie) heeft aangekondigd, dat de regeling trr- aake deelneming aan het verkeer onder invloed van alcohol, zoals die nu in de Wegenverkeerswet is vastgelegd. ingrijpend gewijzigd ral worden. Over enkele maanden denkt minister Polak een wetsvoorstel tot wijziging van de Wegenver keerswet bU het parlement te kunnen indienen. Dit blijkt uit mededelingen van minister Polak aan de Eerste Kamer. De minister toont zich op voorhand geen voorstander van invoering van een straf puntensysteem bij verkeersdelicten, waarbij na het bereiken van een bepaald aantal strafpunten de rijbevoegdheid automatisch wordt ontzegd. Ontzegging van de rijbevoegdheid sonder actieve tussenkomst van de rechter zou een aantasting van belangrijke grondslagen van het strafrecht en het strafprocesrecht betékenen, meent de mi- néten. Zoals u gisteren hebt kunnen lezen, heeft de uitzending van Pinters „De Thuiskomst" de VPRO 'n verlies van ruim honderd leden opgeleverd. We vinden dat een onrustbarend feit. om dat het een zwakke stee openbaart In ons omroepbestel. W'ü kunnen ons voor stellen, dat „De Thuiskomst" een groot aantal kijkers geschokt heeft, maar uit die opzeggingen spreekt een stuk on verdraagzaamheid. Er blijken namelijk mensen te zijn, die bij een moeilijk stuk modern toneel niet kunnen doorzien wat de auteur ermee bedoelt. Die een aan de kaak stellen van heel reële maatschappelijke misstanden uitlegden als „vuilbekkerij" omdat de dialoog functioneel een taal toepaste, die de bedoeling van de auteur op de best denkbare wijze weer gaf. En die aan anderen, die wél aan gesproken werden door het stuk de mogelijkheid willen ontnemen van dergelijk actueel toneel kennis te „De Thuiskomst" mikt niet op een groot publiek. Maar er moet in t.v. ruimte zijn ook voor dit genre. Het zou een wezenlijke verarming beteke nen als die boze, in feite onverdraag zame. opzeggers, dergelijke uitzendin gen onmogelijk maakten. W'e komen hierop terug naar aanleiding van de TROS-uizending „Kaart over Kaart" van gisteravond. Johan Kaart vertelde (Van onze correspondent) ROOSENDAAL Dertig mannelijke werknemers van de biscuit- en chocola defabriek Van de Brink N.V. te Roosen daal is ontslag aangezegd. De personeels leden zijn overcompleet door een verdere mechanisering en een reorganisatie. De vennootschap behoudt eem personeels- beet and van ongeveer 160 personen. erin. dat hij enorm veel reacties had gehad op zijn recente hoofdrol in „Hoera, een jongen", dat door de TROS werd nltgezonden. Hij vertelde ook, dat hij door de TROS gecontracteerd was voor nóg 'n viertal rollen in tv-kluchten. We vonden dat goed nieuws. „Hoera, een jongen" heeft ons goed geamuseerd en de volgende Kaartkluchten z.ullen dat ongetwijfeld evenzeer doen. Maar als er op tv plaats is voor kluchten in het genre van ..Hoera, een jongen", dan moet er ook plaats zijn voor modem, desnoods schokkend, toneel als „De Thuiskomst". Want als de opzeggers hun zin krijgen zouden er alleen maar kluchten op het scherm komen. En dat zou een geduch te verarming van het tv-repertoire betekenen. Hel is overigens merkwaardig, dat kijkers alleen maar klagen over spe cialistische programma's, die in de dramatische of in de amusements sector vallen. Gisteren bood de KRO op „II" zwaarwichtige tegenhangers ten aanzien van het vederlichte TROS- programma op „I". Gamma, de weten- schappelijke rubriek, hebben we een aantal keren niet kunnen zien. De af levering van gisteren was. voor een 1 beperkt aantal kijkers, boeiend in het 1 eerste onderwerp, de geluidsontvangst i door het gehoor. Het volgende gegeven, geluidshinder door supersonische vlieg- j tuigen, had het voordeel op dezelfde I groep van kijkers te mikken, werd in zijn uitwerking nair. Het laatste beloning, was dat nog meer en bleel bovendien zó op de vlakte, dat het nóch wetenschappelijk, nóch tv was. Het Debussy-herdenkingsprogramma van de KRO mocht er zijn. Omdat er behalve veel te horen óók een en an der te zien was. Hetgeen iets intrige rend» had, omdat Debussy nog steeds de „moderne componist" geplaatst werd in zijn eigen, hopeloos- ouderwetse tijd. Waarmee werd aan gegeven, dat de gangbare muziek- wa arde ring een halve eeuw achterloopt gen is een noviteit. Van Wim Sonne veld, die deze Amsterdamse zanger graag mag, is dit idee afkomstig. In dit cosmopolitische gezelschap in de RAI zullen twee grote figuren uit de Nederlandse kleinkunstwereld niet ont breken: Boudewijn de Groot en Ramses Shaffy. Laatstgenoemde maakte twee jaren geleden tijdens het Grand Gala 1966 zijn liedje „Sammy" tot een sen sationeel succes. Thans ontvangt hij voor zijn „Ramses II" een Edison. Boudewijn krijgt de onderscheiding voor de succesvolle elpee „Voor de overlevenden". De rij van artiesten wordt geopend door Buffy Sainte-Marie (die Beverly heet) en van Indiaanse afkomst is. Zij studeerde aan de universiteit van Mas- sachussets pedagogiek en wijsbegeerte. Zelf heeft ze 'n sterke voorkeur voor volksliedjes, die ze vaak binnen als buiten de universiteitsgebouwen zong. Een reis naar New York bracht de de finitieve stap naar hét professionalise In drie jaren schreef dit dichterlijk er wijsgerig aangelegde meisje bijna twee honderd liedjes. Sommigen noi haar protestzangeres. Zij schreef bij voorbeeld „The universal soldier". Een onmiskenbare schoonheid is de zangeres Nancy Wilson. De kijkers zullen zich haar beslist herinneren t haar rol in de Amerikaanse t.v.-se „De Dubbelspion", waarin zij zong acteerde. Zij stamt uit een zeer mu kaal gezin, waarin een grootmoeder bezitster van een omvangrijk huis, lang de scepter zwaaide en het musiceren door Nancy en haar broers en zusters aanmoedigde. Nancy won op haar veer tiende jaar al een prijs in een t.v.-ta- lentenjacht. Zij werd vocaliste bij het orkest van Rusty Bryant en vertrok in 1958 naar New-York waar ze na ge ruime tijd altsaxofonist Julian Cannon- ball tegen het lijf liep, die enthousiast over haar was en die zijn manager John Levy bewoog aandacht aan haar te besteden. Midden '59 kwam de gro te kans voor Nancy. Zij moest invallen voor Irene Reid, ster in Blue Morocco. Dave Cavannaugh van Capitol Records hoorde haar en liet meteen een plaat maken. Dit natuurtalent, dat geen noot kon lezen wist zich in korte tijd te ontwikkelen tot een zangeres die al les kon zingen van blues tot Broadway- tunes. In '60 trouwde zij met drummer Kenny Dennis, die thans haar zakelijke belangen behartigt. Eens noemde men haar „The Baby", maar thans is deze vrouw duidelijk een zelfbewuste vol wassen vrouw geworden. Een 'zoetgevooisde schoonheid ls Vikkl Carr, dochter van een werktuigbouw kundig ingenieur, die in El Paso in Texas werd geboren als oudste van ze ven kinderen. Zij heet van zichzelf Flo- rencia, Bisenta de Casillas Maetinez Cardona en groeide op in het verrukke lijke Califomië. Haar vader, die zij haar inspirator noemt en „De Mexicaanse Omar Khay yam" vond goed dat ze gedurende de weekends met enige bands zong. Ze werkte daarmee in Reno, Las Vegas, Lake Tahoe en Hawaïï. Op verzoek van haar manager noemde zij zich Vikki Carr en al snel kreeg zij grote bekendheid door haar optreden in de Ray Anthony-t.v.-show. Zij kwam ook bij Steve Allen en Johnny Carson op 't scherm, andere „wapenfeiten" waren een dramatische rol voor Cydcyd Cha- risse in de Dean Martinfilm „The Silen cers", haar drie shows voor de BBC. Van jongsaf aan heeft zij van sport ge houden en de befaamde California An gels, een American League Baseball- team benoemden haar tot „permanent goodwill ambassadrice". Wonderkind Cicero NEDERLAND (STER- reclameuitzendingen om 18.56, 19.03, 19.56 en 20.16) NTS: 18.50 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort AVRO: 19.06 uur: High Chaparral, tv-serie (kleurentelevisie) NTS: 20.00 uur: Journaal AVRO: 20.20 uur: Grand Gala du Disque Populaire 1968 (kleurentelevisie) 21.40 uur: De vliegende non, (kleurentelevisie) NTS: 22.05 uur: Tweede journaal 22.10 uur: AVRO: 22.15 uur: Radio hedenavond HILVERSUM I: NRU: 20.15—23.55 uur: Grand Gala du Disque Populaire 1968 Grand Gala du Disque Populaire 1968 (kleurentelevisie) 23.30 uur: Sluiting NORLAND II (STER- reclameuitzendingen om 18.56 en 20.16) NTS: 18.50 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Weekjournaal voor gehoorgestoorden 19.25 uur: Open -oog, signaleringsrubriek 20.00 uur: Journaal NCRV: 20.20 uur: Politiemuseum, 21.35 uur: Farce majeure cabaret 21.55 uur: Het christelijk jeugd- 22.05 uur: HILVERSUM II VARA: 21.00—22.30 uur: Radio Philh. Orkest 22.55—23.55 uur: Koloriet, muziek programma actualiteitenrubriek NTS: 22.25 uur: Tweede journaal 22.30 uur: Sluiting Televisie morgen NEDERLAND I TELE AC: 13.15 uur: Automatisering 14.00 uur: Mens in de ruimte 14.30 uur: Russische les 16.00 uur: Nieuws in Het kort KRO: 16.01 uur: Klokke vier, familie programma 17.00 uur: jeugdprogramma 17.30 uur: Sluiting Radionieuwsdienst HILVERSUM I: 7.00. 7.30, 8.00, 8.30, 12.30, 18.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00. 8.00, 11.00, 13.00. 16.00, 18.00, 19.30 22.30, 23.55 HILVERSUM m: Elk heel uur vanaf 9.00 Radioprogramma Over de pianist Eugen Cicero, de uit 't Roemeense Klausenburg stammen de klaviertalent is weinig meer te ver tellen. Zijn vermogen om te improvise ren op bekende thema's leerde hij al jong ontwikkelen. Als pianistisch won derkind speelde hij in de concertza len van Roemenië, Zwitserland en Oostenrijk. In 1958 behaalde hij zijn solistendiploma. Achter het IJzeren Gordijn vierde hij grote triomfen, maar ook in West-Europa zijn de lp's van hem als „Cicerco in town", „Ci- cerco Swinging Tsjaikovsky" en „Rok- ko-Jazz" veelgevraagd. Tot slot nog enkele bijzonderheden over Manitas de Plata de in Frank- rijk geboren gitarist, die de Neder landse kijkers zich zullen herinneren van de recente tv-reportage van het Unicef-Gala in Parijn. Hij speelt sedert zijn negende jaar gi taar met een uitermate persoonlijke stijl op motieven ontleend aan de jazz. Van zijn openingsakkoorden en esca- la's af weet hij 'n groot publiek van kenners in de ban te houden. Bewon deraars van hem zijn Picasso. Salva dor Dali, Belafonte en John Steinbeck. HILVERSUM I (402 m) NCRV: I a" moderne en klassieke n Grand Gala du Disque populaire 1968 Amsterdam. (22.00-22.15 Nieuws; 22.15-2 nentaar en Interview). 22.55-2 HILVERSUM H (298 m) 18.00 Nleu 1.16 Berichten. 18.20 Uitzending van Gereformeerde Politiek Verbond.Spreker: Onderscheiding; itwerking a-televisio- T~) onderwerp, prestatie- VOO F I 1DO C.S. it nog meer eu bleef l v»l HTLVERSUM De trouwe t zullen zich nog wel herinneren dat de Inmiddels gehuwde nieuwslezeres van het NTS-journaal mej. Eugenie Herlaar het vorig jaar werd onderscheiden door de Ned Vereniging van Slechthorenden. Zij ontving toen als blijk van waar dering een prachtig collier Dit jaar zal deze onderscheiding worden toegekend aan de t.v.-clown Pipo en zijn vrienden. De slechthorehde en dove kijkers heb ben hen thans uitverkoren voor deze prijs, die binenkort zal worden uit- Linnaeushof op 10 april open HAARLEM (ANP) De beren P Grijpstra en P. Hoogendoorn uit Aals meer. die een deel van de Linnaeushof in Benncbroek voor 450.000 gulden hebben gekocht, zullen het park op 10 april voor het publiek openstellen. Bezoekers zullen gratis in het 8 ha grote bos. dat sedert vorig jaar in bezit is van de provincie Noord-Holland, kunnen wandelen. De eigenaren zullen onder meer aan dacht besteden aan de exploitatie van een speeltuin. Ook zal de midgetgolfbaan weer geopend worden. Op het program ma staan voorts wedstrijden met clubs uit andere delen van het land In de loop van het jaar zullen de nieu we eigenaren drie shows voorbereiden in samenwerking met kwekers uit de omgeving. Er zijn 100.000 bollen geplant, die binnenkort in bloei zullen staan. Daarna wordt een show van heesters ge houden. Tenslotte komen de dahlia's aan de beurt. DEN HAAG - Minister Polak (Justi tie) werkt aan een wetsontwerp, dat de burger moet beschermen tégen het bin nendringen van de persoonlijke levens sfeer met behulp van visuele middelen als b.v. de verborgen camera. Ingediend bij het parlement zijn reeds wetsontwer pen ter bescherming van het telefoon geheim en het afluisteren en opnemen van gesprekken. 18.40 Lichte muziek. 18.45 Sportkro- .52 Taatwenken. 18.55 Liederen. 19.00 weerbericht en radiokroniek. AansL: latje. 19.40 Lichte muziek. 19.45 Lich- slek. 20.00 Scandinavische muziek, musementsprogramma. 22.00 Nieuws ïatltelten. 7.45 Ster ZATERDAG HILVERSUM I (402 m) NCRV: 7.0t Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Stereo gitaarmuziek. 7.30 Nieuws. 7.32 Ac Instrumentaal trio ziek. 8.00 Nieuws. 8.1! luztek (gr). 8.30 Nieuws Muzaiek: ge va- Stereo: Gewijde n 8.32 Voor de huisvi rieerd muzlekprogra kunstkroniek, lezing. 11.17 2.00 Stereo: Country en gr). 12.14 Marktberichte! orllchting: De politie ni ding. NRU: 13.00 Vliegende schijven: ver zoekplaten voor de militairen. KRO: 14.0« P.M.: een weekblad met veel plaat ie* (16.00-16.02 Nieuws). NRU: 16.30 Franse les. HIRO: 17.00 Muzikale volkenkunde, muzika le lezing. KRO: 17.30 Voor de tieners. HILVERSUM H (298 m) VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgymnastiek. 7.20 Socia listisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoon- muzlek. VPRO. 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Van de voorpagina, persover- het Britse (opn.). 11.25 Oost- Stereo: Metropole VARA-varia. vokaal dubbelkw- programma voor twintigers. 15.30 Strictly Country Style: country and westernmuziek. 16.00 Nieuws. 18.03 Actualiteiten. 16.07 Licht voetig: licht platenprogramma. 17.00 Nieuws. 17.02-18.00 Hier en nu. wekelijks sportshou met lichte grammofoonmuziek. RADIO VERONICA (182 m) 12.00 Nieuws. bericht, mededelingen! p rog rammao verzicht erberlcht. 13.15 Gevarl- (Tusscn 16.00 en 17.00 R« strijd Parijs-Nice.). 17.04 richt en mededelingen. 1 17.35 Negrospirituals en gc

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2