Cultureel Centrum in voormalig Carmelitessenklooster Oude Vest 1 0 Tweede cabarettoernee van Fons Jansen bijna ten einde „RIJNLAND" N.V. „RIJNLAND" N.V. Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie te Leiden houdt tentoonstelling in Hortus 2.50 DONDERDAG 7 MAART 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 ZEER BRUIKBAAR VOOR K. 0. Het college van B. en W. van Leiden stelt de raad voor, te besluiten tot het aankopen van het gebouwencomplex van het voormalige Car melitessenklooster aan de Oude Vest 45 en dit complex te bestemmen voor de vestiging van een cultureel centrum. De raad zou dan tevens moeten besluiten, niet over te gaan tot de bouw van een cultureel centrum en een nieuw gebouw voor de openbare leeszaal en biblio theek Reuvens op een terrein aan de Pieterskerkgracht, de Lokhorst straat en de Lange Schoolsteeg. ming thans aan het complex Pieters kerkgracht/Lokhorststraat moet wor den gegeven, beraden b. en w. zich nog. Verschillende mogelijkheden wor den onderzocht en daarbij betrekken de huisvestingsmoeilijkheden van andere culturele instellingen. LEVENDIG CENTRUM Voor het cultureel centrum meent het college reeds thans een oplossing gevonden te hebben. Door het be stuur van de Stichting St.-Elsabeth- Ziekenhuis is nl. aan de gemeente te koop aangeboden het voormalige Car melitessenklooster. Dit complex be staande uit een gebouw aan de Oude Vest, een binnenplaats en een gebouw aan de Caeciliastraat, bevindt zich in een uitstekende staat van onderhoud. Naar het oordeel van het bestuur van de Stichting Leidse Volksuniversiteit K. en O., die als voornaamste gebrui ker van het cultureel centrum zal optreden, kan dit gebouwencomplex worden verbouwd tot een zeer bruik baar en levendig centrum voor cul turele activiteiten. Het K. en O.-bestuur meent, hoewel het nieuwbouw zou prefereren, dat onder de huidige omstandigheden voor deze zeer aanvaardbare en op betrek kelijk korte termijn te verwezenlijken oplossing moet worden gekozen. B. en w. delen de mening van het K. en O.-bestuur geheel. De prijs voor het gebouwencomplex, genoemd in een brief van het bestuur van de Stichting St.-Elisabeth-Zieken- huis achten b. en w. aanvaardbaar. Eveneens aanvaardbaar zijn naar hun mening de kosten van de noodzake lijke verbouwing, die door de bouw kundig adviseur van de Stichting Leid se Volksuniversiteit K. en O. zeer glo baal op 590.000.- worden geraamd. BURGERIJFONDS De aankoopkosten van het voorma lige Carmelitessenklooster kunnen Geen nieuwbouw aan Pieterskerkgracht Bij besluit van 11 november 1963 wees de raad als plaats voor de bouw van een cultureel centrum en een nieuw gebouw voor de openbare lees zaal en bibliotheek „Reuvens" aan een terrein aan de Pieterskerk gracht, de Lokhorststraat en de Lange School steeg. Dit terrein omvatte de terreinen van de voormalige Latijnse School, van 't schoolgebouw Pieterskerkgracht 13, waarin de uitgebreid technische school van 't Koninklijk Genootschap Mathesis Scientiarium gehuisvest is geweest, en van de panden Pieters kerkgracht 11 en Lokhorststraat 18 t/m 22. Bij dit besluit gaf de raad tevens aan ir. M. P. Schutte opdracht tot het maken van 'n voorlopig schets ontwerp voor het gebouw voor Reu vens, en zij besluit van 23 augustus 1965 verleende de raad aan de heer Schutte eenzelfde opdracht voor het cultureel centrum. In totaal stelde de raad voor deze opdrachten een krediet 1 10.000.- beschikbaar. Tn het schetsontwerp dat de heer Schutte heeft vervaardigd, is er van uitgegaan, dat niet alleen het school gebouw Pieterskerkgracht 13, maar ook de pandjes Lokhorststraat 18, 20 en 22 zouden kunnen worden gesloopt. In het krediet van 100.000.- dat de raad beschikbaar stelde, zijn -de kos ten van het slopen van bedoelde pand jes trouwens begrepen. In juni 1967 is de gemeente echter de ingevolge de Monumentenwet vereiste vergunning voor het slopen van de pandjes ge weigerd. Zij zijn op de definitieve monumentenlijst geplaatst. Het schets ontwerp van de heer Schutte is hier door geheel op losse schroeven komen te staan. COMBINATIE NIET MOGELIJK B. en w. hebben overwogen of door omwerking van het plan aanpassing aan de ontstane situatie kan worden verwezenlijkt. Gezien echter^ de zeer I omvangrijke bouwprogramma's vc_ cultureel centrum en het gebouw I Reuvens, alsmede de omstandigheid^ I dat het karakter van de omgeving" Pieterskerkgracht/Lokhorststraat be- 1 perkingen oplegt ten aanzien van het aantal bouwlagen, moet het uitgeslo ten worden geacht dat de combinatie cultureel centrum nieuw gebouw I voor Reuvens op de gekozen plaats zal K worden gerealiseerd, nu de plaats van de panden Lokhorststraat niet in het plan worden opgenomen. Uiteraard heeft 't geen zin de archi tect opdracht te verlenen tot het ver der uitwerken van het door hem in gediende voorlopige schetsontwerp. Het honorarium waarop de architect aanspraak kan maken voor het ver vaardigen van dat schetsontwerp, dient nader te worden berekend op 20.787.-, zodat een aanvullend krediet nodig is van 10.787.- Omtrent de vraag, welke bestem- Zoeterwoudse NKOV'ers werden goed gedocumenteerd voorgelicht Het bestuur van de Zoeterwoudse ka tholieke middenstandsorganisatie, het NKOV, had een uitstekende keus gedaan In de persoon van de heer \V. H. van Heesewyk, directeur van de Inter-Dlo- cosane middenstandsbond, die de Juiste man bleek om ln een goed gedocumen teerd betoog, veelal aan do hand van den o.m. de afschaffing van het kwitan tiezegel, de belastingaftrek van de wer kende gehuwde vrouw, geen wegenbe lasting voor z.g. bezorgwagentjes, de kinderbijslag voor zelfstandigen, de groepsregeling zelfstandigen ln de Bij standswet, het O. en S.-fonds en de in I voorbereiding zijnde schadevcrgoedings- lorbeelden, het grote belang regeling voor de huurder by onteigening van een goede organisatie van onderne- van bedryfspanden. niers in het midden- en kleinbedryf aan Veel aandacht werd geschonken aan te tonen. Voorzitter II. -I. C. l'aardekoo- de diverse krediet regelingen. Het zo per mocht In zyn openingswoord een noodzakeiyk Detailhandelsonderwijs flink aantal leden welkom heten. l)e by- 1 komt steeds meer tot ontwikkeling. De eenkomst was speciaal belegd om «Ie hulp die de leden kunnen Inroepen van leden (ook zy die zich nog nlel hebben de bedryfsconsulenten kan van grote aangesloten waren uitgenodigd) meer In- betekenis zyn- Over het nut zichl te geven in hel werk, dat In do plaatseiyke afdelingen zei de honds- hogere organen geschiedt. directeur ,de inspraak van de lcdén kan niet gemist worden het is van de groot- Geduld la een „SCHONE" maar ook een „GOEDE" «aak als U wacht op de nieuwste „Kleine-Grote" FORD ESCORT! Volgende week by: Automobielbedrijf LEIPSE BIOSCOPEN De films in de week van 7 maart t.m. 13 maart zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Nattlek (str. volw.) Nachtvoorstelling: vr.. zat. 11.30 u.i Une femme (str. volw.). Dagelijks: 2 30, 7 00 en 9 15 uur. Zondag: 2.30. 4 45, 7.00 en 9.15 uur. isle betekenis dut alle problematiek di<- Lido: The wild angels (18 jaar). het De heer Van Heesewyk stelde aan begin van zijn uiteenzetting, dat j als individu niets kan bereiken. Het sa mengaan heeft ook tot doel tot grotere Wii ,„.,..1,1 de ka ontplooiing te komen. Het NKOV heeft Uekl^ or worden bestreden uit het bedrag van 500.000.-, dat de Stichting 'Burgerij- fonds van Leiden beschikbaar heeft gesteld als bijdrage a fonds perdu in de stichtingskosten van het cultureel centrum. Voor de verbouwing zal de raad te zijner tijd, nadat een plan is opgesteld, een krediet beschikbaar dienen te stellen. Voorlopig wordt een gevraagd voor het doen opstellen van een voorlopig schetsplan voor de ver bouwing. Het architectenhonorarium Het toekomstig cultureel centrum (tweede gebouw van rechts) vormt nagenoeg één geheel met de oude schouwburg. Een gelukkige vondst van gemeente èn K. O., waarbij culturele manifestaties geconcentreerd kunnen worden in een entourage van typisch Leids stadsschoon. voor het voorlopig schetsplan kan, uit gaande van 't .bedrag van 590.000.- worden berekend op 4.500.- de belangenbehartiging tot taak in de ruimste zin van het woord zowel voor de groepering als voor elk lid afzonderlijk. Belangryk is de begeleiding in deze tyd van grote veranderingen. Men poogt een gunstig klimaat te scheppen by de over heid. De speciale staatssecretaris voor de middenstand la van groot belang. Dit is de vrucht van het werk van de organisaties. Belangryk is de juiste in- tregatie van het middenstandsbeleid in het algemeen beleid. Men legt ook heel zwaar het accent op de invloed ln het politieke leven. Spr. maakte dit duideiyk aan de hand van een recent voorbeeld. Het ontwerp van wet voor een aparte ziektekostenre- geling voor ambtenaren bleek vórige week in de Kamer niet haalbaar. Door de organisaties van zelfstandigen, ook uit de agrarische wereld, was by de volks vertegenwoordigers hiertoe veel aan drang uitgeoefend omdat dit terecht een oneeriyke zaak zou zijn. „Goot ze er uit". De Kamerleden Nelissen, Nooteboom en Van de Heuvel zyn belangrijke figu ren in de KVP-fractle. Ook in de Stich ting van de Arbeid wordt de stem van de zelfstandigen-organisaties kennelijk goed gehoord getuige een uitspraak van NVV- voorzltter Kloos „gooi ze er uit", dan komen we ln de Stichting van de Arbeid veel eerder tot overeenstemming". Het betoog van de heer Van Heesewyk was één indrukwekkende opsomming van aktivlteiten in het belang van de zelfstandige ondernemer. Genoemd wer- Automobielbedrijf OVER WALVISSEN EN WALVISVAART tholieke organisatie te wyzigen van ondernemers op Christeiyke grond slag". De eerste stap in die richting Is al gezet door de federatieve samenwer king met de Christeiyke middenstands bond. „Wy zyn echter niet bereid ons te verkopen aan een algemene organi satie omdat wy niet de garantie hebben dat onze inzichten ln de structuur van de maatschappij erkent zullen worden", aldus besloot de heer Van Heesewyk zyn Indrukwekkend betoog. De gedac h tenwlasellng spitste zich toe op twee zaken. Het werd een onbillijke zaak geaelit dat In de landbouw flinke subsidies worden verstrekt door de over heid voor bedryfsverlH-terlng. Voor de middenstand bestaat dit ln het geheel niet. Er zyn alleen maar (dure) kredie ten. Een ander belangryk punt van be spreking was de winstdeling en het dezeggingsschap van de werknemers in j migen het midden- en kleinbedryf. Een zeer ln- ben gewikkelde zaak waarvan het goed ls zich er op te bezinnen omdat dit mogeiyk in de toekomst gaat spelen. Aan het ein de van de avond kon voorzitter I'aarde- kooper constateren dat de aanwezigen wel een byzonder uitgebreid en deskun dig antwoord hadden gekregen op de nog al eens te beluisteren opmerking „Wat doet die bond nu elgeniyk". Luxor: Op blote voeten in het park (alle leeftyden) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Dagvlinder (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: De twaalf veroordeelden (14 jaar) Dagelijks: 2 en 8 uur. Zondag: 2 - 5 en 8 uur. Rex: Verborgen driften (18 Jaar). Dagelüks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2 30, 4.45, 7.15 en 9.15 uun, KORRELTJE Alle dichters zijn na hun dood hoger In aanzien dan tydens hun leven; som- hetgeen ze geschreven heb- «n omdat ze niet meer kun- PUNT Van 15 juni tot 15 september zal het Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie in Leiden met welwillende medewerking van de curatoren der universiteit en de directie van de Hortus Botanicus, in de Orangerie van deze plantentuin een expositie over walvissen en walvisvaart houden. Daarbij zal ook een compleet modern harpoenkanon te zien zijn, dat door de Maatschappij voor de Walvisvaart voor dit doel in bruikleen wordt afgestaan. Dit is de eerste maal sedert vele jaren dat genoemd museum een deel van zijn bezit in de eigen stad ter bezichtiging stelt. Ruimtegebrek in eigen huis Waaraan het Rijksmuseum voor Na tuurlijke Historie dringend behoefte heeft, zo zei dezer dagen zijn direc teur, prof. dr. L. D. Brongersma, tegen een ANP-redacteur, is magazijnruimte en een gelegenheid om tentoonstel lingen te houden. Toen het huidige museumgebouw aan de Raamsteeg in 1912 werd opgeleverd en drie jaar later in gebruik was genomen was het namelijk niet voltooid. Het bestond alleen maar uit dienstvertrekken en magazijnruimte. In het 1 de voorbereidingen o Nu was die periode door het uit breken van de eerste wereldoorlog natuurlijk niet erg gunstig om nog een groot project te gaan etameren, evenmin als de jaren twintig, die uit liepen op een grote economische ma- Tijdelijk duurt heel lang Belangwekkende verzamelingen Dat de inventaris van het Rijks museum van Natuurlijke Historie zeer zeker de belangstelling van de men sen boeien kan, blijkt uit de volgende feiten. Destijds is met materiaal van het museum op Terschelling een ten toonstelling over walvissen ingericht, die 20.000 bezoekers heeft getrokken. Een exposite, welke het museum over hetzelfde onderwerp in het kleine Gel derse plaatsje Rossum hield. werd be zocht door 1.700 belangstellenden en zijn walvissen-tentoonstelling in Blij- dorp in Rotterdam had evenmin aan gebrek aan belangstelling te klagen. verbon- Veelzeggend is ook, dat regelmatig groepjes scholieren en employé's van Leidse bedrijven en instellingen, onder andere van de gemeentepolitie, de museumschatten komen bewonderen. To.il h.t in d. tweed, helft van de worden daarbij rondgeleid door jaren dertig weer wat beter ging. kocht0«k»ndige. aan bet den krachten, maar die daarvoor het rijk van de gemeente Lelden het #tiiij>1{llr aQn hiin gebouw van het voormalige gymna sium aan ter uitbreiding van het mu seum. Het uitbreken van wereldoorlog nummer twee maakte het evenwel noodzakelijk om in het bewuste ge bouw tijdelijk het gewestelijk arbeids bureau te vestigen en zoals dat met tijdelijke huisvesitngen zo vaak gaatdeze huisvesting duurde heel lang, namelijk tot op de dag van van daag. Wel heeft het museum daar de be schikking over een paar kamers, waar- DISTRICTS- K.H.B.O. WEDSTRIJDEN Zaterdag a.s. zullen in de Aula van het R.K. Lyceum, aan de Marlënpoelstraat 6, te Leiden de belangrijke E.H.B.O.- Diatrichtswedstrijden van de afdeling Zuid-Holland worden gehouden. Uit het rayon Leiden zullen de volgende I E.H.B.O.-afdellngen hieraan deelnemen, j Senioren: Hoogmade en Roelof arends veen. Junioren: Zoeterwoude en Lelden. De winnende groepen zullen op de Na tionale wedstrijden te Utrecht mogen uitkomen. Het belooft zeker zeer leer zaam en spannend te worden. Aanvang 14.00 uur. Toegang vry. o.a. de afdeling systematische dier kunde van de universiteit gastvrijheid werd verleend, maar een expositie ruimte kon er niet af. Bij gebrek aan beter heeft het museum zelf een tijd lang een niet al te grote zaal als ten- toonstellinesruimte ingericht, maar 'n I soort „drempelvrees" weerhield het I publiek er een bezoek te brengen i en de enkelen, die er kwamen, ont- j zagen zich niet, wegens het ontbiv- I ken van voldoende toezicht, kleine diefstalletjes te plegen. Het spreekt vanzelf, dat prof. Bron gersma deze toestand verre van be vredigend vindt en dat hij niets liever zou willen dan een eigen tentoonstel lingsruimte te hebben met enige daar aan verbonden personeelsleden. Mocht deze wens op een of andere manier in vervulling kunnen gaan, dan zou ook het Rijksmuseum van Na tuurlijke Historie, dat niet alleen in het eigen land, maar ook ver daar buiten zo'n uitstekende naam heeft, kunnen overgaan tot de inrchting van waariyk representatieve exposition en niet langer een beroep behoeven te doen op de gastvrijheid van anderen, hoe zeer deze ook wordt gewaardeerd. Naadloze CALYPSO NYLONS van een prima kwaliteit. Nu in de modekleur inka. 3 paar I Marktberichten UTRECHT 7 mrt. Vee Aanvoer totaal 4437; runderen 1163; vette kalveren 137; graskalveren 50; nuchtere kalveren 1496;; schapen 214; lammeren 14; var kens 419 biggen 757. Pryzen: melk- en kalfkoeien 1125-1470; kalfvaarzen 875- 1000; vare koelen 800-950; pinken 850- 930; stieren 850-1050; graskalveren 375- 560;nuchtere kalveren 35-50; fokkalve- ren 100-175; schapen 120-190; lammeren 120-180; drachtige varkens 350-475; lo pers 85-110; biggen 62-72; geiten 20-60; pryzen per kg. lev. gew. vette koelen le kw. 4.30-4,65; 2e kw. 4.15-4,25; 3e kw. 3.75-4,15; idem kalveren le kw. 3,80- 3,90, 2e kw. 3,55-3,70, 3c kw. 3,05-3,45, nuchtere kalveren 1,30-1,60; vette var kens 2,20-2,2; zouters 2,25-2,31. slacht- zeugen 1,70-1,76, Jonge slachtzeugen 1.76-1,80; Handel vette- en kalfkoeien stug, niet prijshoudend, vette koelen rus tig. pryshoudend, vare koeien matig, niet pryshoudend, vette kalveren matig, niet pryshoudend, graskalveren rustig, vlug, pryshoudend, fokkalveren vlug, prijshoudend; schapen rustig, pryshou dend; lammeren rustig, prijshoudend, varkens redeiyk, als vorige week, big gen redeiyk, als vorige week. DEN BOSCH, 6 maart. Vee Aan voer totaal 7863; runderen 2792, gras- kalveren 638, vette kalveren 570, nuch tere kalveren 2568, schapen 195, lam meren 41, fokzeugen 18. slachtvarkens 632. biggen 401. slachtrunderen 828 Prijzen: melk- en kalfkoeien 1000-1675. guste koelen 900-1350. graskalveren 400- 625, kalfvaarzen roodbont 1210-1660, id. zwartbont 985-1235, klamvaarzen 1025-1290. guste vaarzen 890-1190, pin ken 635-830, nuchtere kalveren 70-210, weldeschapen 100-150. drachtige zeu gen 330-435, biggen 54-68, slachtrunde ren extra kw. 4.70-5.10, ld. le kw. 4.25- 4.65, ld. 2e kw. 3.85-4.15. id. 3e kw. 3.60- 3.75, vette stieren 4.15-4.70, worstkoeien 3.25-3.55, vette kalveren le kw. 3.70- 4.00, id. 2e kw. 3.15-3.65, ld. 3e kw. 3.20- 3.35, nuchtere slachtkalveren 1.25-1.65 (p. stuk 30-60), slachtzeugen le kw. 1.70-1.77, id. 2e kw. 1.64-1.69, slacht- „Zuchtjes Keesje, maak Je vader niet wakker. Hy kwam r.o moe van het skiën thuis, dat hy «lob «o op bed liet „HOE MEER ZIELEN' VOOR HET LAATST IN SCHOUWBURG PAASVOETBAL In samenwerking met de Gemeente- i lijke Shcoolsportcommissie te Leiden zal de Koninklijke Nederlandse Voet balbond afd. Leiden in de Paasvakan tie schoolwedstrijden organiseren. De wedstrijden worden gespeeld in Alphen I a.d. Rijn. Katwijk, Leiden, Noordwijk en Sassenheim en wel op dinsdag 16. <>p 28, 29 en 30 maart treedt Fons Jansen voor de laatste I woensdag 17 en donderdag 18 april. ge(.r jn Leiden op met zijn kabaretprogramma „Hoe meer zielen". De voorstellingen worden gegeven onder auspi- De scholen voor VHMO zullen, gezien ciën van de Leidse Volksuniversiteit K O en vinden hun vakanties, zodanig worden inge- plaats in de Leidse Schouwburg. deeld, dat hun wedstrijden zoveel mo- j Het sukses van „Hoe meer zielen" heeft gemaakt, dat gelijk in de middaguren vallen. het derde progrart\ma van Fons Jansen ook weer één- Er zal gespeeld worden in drie afde- I manskabaret eerst in november a.s. in première kan llngen: A Lagere Scholen: Deelnemen J gaan. kunnen leerlingen van de hoogste klas- Fons Jansen ls in mei 1962 voor het eerst kabaret gaan sen. B juniores. spelen. Hij was toen amateur en speelde in besloten Elftallen van jongens van 12 t.m. 14 gezelschappen, voornamelijk op het thema van de room I jaar. Hiertoe behoren leerlingen van katholieke levensbeschouwing. Zijn eigenlijke beroep was omroeper en redaktie-sekretaris van het maandblad G-3 en gespreksleider op een vormingscentrum (Waal heuvel). Pas sinds enkele jaren heeft hij de daar ver- 15 jaar en worven kennis ingepast in de vormgeving van 't kabaret. Vóór het programma „Hoe meer zielen" speelde hij drie jaar kabaret „Da lachende kerk" dat ruim 150.000 be zoeker» trok. Diepere etage Fons Jansens opvatting van kabaret: „Ik wil geen clown zijn. maar een nar", zegt Fons Jansen zelf. Met andere woorden: zijn humor heeft bij voorkeur een diepere etage. Hij streeft niet'naar louter kolder, niet naar louter satire, niet alleen naar amusement en ook niet enkel naar romantisch sentiment. Hij meent dat de kracht van goed kabaret schuilt in het vermijden van iedere eenzijdigheid: zowel de satire als hel mededogen, zowel de kolder als de levenswijsheid laat hij aan bod komen. Bij de voorbereiding van zijn tweede programma is deze meerzijdigheid, dit afwegen van registers, het voornaamste werk gewesef. In de keuze van zijn onderwerp heeft hy zich in het eerste programma beperkt tot de grote groep van katholieken. In dit tweede betrekt hij daar een andere bevolkingsgroep by: de protestants-christeiyken. Publiek veroveren is vol gens hem geen werk van één overrompelende stunt, want de stunt heeft altyd iets vluchtigs. Het is langzaam en gestadig zaal voor zaal heipalen slaan, eerst 111 kleine kring, na besloten voorstellingen openbare, na de ene bevolkingsgroep de volgende erbij. Zelft zegt hij: „Vroeger moest je werken om verder te komen, tegenwoordig moet ie werken om niet ver te komen, niet verder bedoel ik dan je in feite bent". Reden waarom hij de vele aanvragen voor televisie optreden, die tot nu toe binnenkwamen, heeft afgewezen. varkens 2.02-2.14, vette schapen 100- 150, vette lammeren (Jonge) 65-90. Resp. aanvoer, handel en pryzen: melk en kalkoeien, ruimer, slepend, saande: guste koeien, groter, goede soorten duur, overige prysh.; jongvee, flink, stroef, duur; vette kalveren, ruimer, minder, Iets gedrukt; nuchtere slacht kalveren, groot, roodbonte Iets gunsti ger, overige flauw prysh.; schapen en lammeren, ruimer. Iets gedrukt, Iets ge drukt; fokzeugen, normaal, rustig, nauw gehandh.; lopers en biggen, kort, kalm, moeizaam prysh.; slachtvee, ruimer, aanvang goed, afloop trager, iets stij ver; slachtzeugen, groter, tameiyk vlot, duurder. RIJNSBURG, fl maart. Bloemen Amaryllis 15-23; Orchideeën 80-160 per keilt; Anthurium 250-365; Rozen: Bac cara 85165; Zortna 35-46; Carol 26-35; Garnet 24-34; Gerbera 15-45; Irissen 25-38; Am. Anjers: Espér&nce 26-36; G. J. Sim 26-36; Dusty Sim 25136; Rode Sim 26-35; Carry Sim 25-34; Crowly Sim 25-34; Arthur Sim 24-34; Witte Sim 2533; Rose Sim 24-32; Farah Dlba 2032 Keef er 20-31. Hyacinthen: L'Inno- cence 20-31; Anne Marie 20-30; Astara 18-28. alles per stuk. Tulpen: Sweet Harmony 300-350; Queen of the Bartl- gon 250-275; Prunus 250-275: Apeldoorn 170-225; Prominence 180-205; Btllona 180-200; Blemla 180-200; Pax 180-200; Bonanza 170-190; Oxford 165-185; v. d. 160-175; Preludium 150-170; Lustige Witwe 145-165; Ed.iy 140-160. Freesln Apollo 250-275; White Swan 125-180) Pimpernel 130-150; Golden Yellow 100- 135. Narcissen: Unsurpassable 140-160; Carlton 90-110; Golden Harvest 75-100; Blauwe Druifjes 60-75, alles per bos. BARNEVELI» 6 mrt. Pluimvee Aan voer ca. 13.000 stuks, handel flauw. Prij zen in guldens per kg. slachtklppen lichte 0,90-1.10, zware 1,15-1,35 1 lees slachtklppen) slachtkulkens 1,55-1,60. TER AAR - 6 maart - Groenten - Witlof A 1 1.45-1,51, witlof A II 1,39- I 1,45, witlof afwykend 99-1,21, witlof stek 55-78, uien 13-18, komkommer- stek 40, prei A II 76-93. kroten 11, an- dyvie II 31, rabarber 76, rabarber II 40, spruiten export A 1,37-1,38, B 1,20, 1 D 1,00, spruiten binnenland A 80-125, j B 53-95, spruiten afwykend 32 alles per kg; komkommers 33-54 per stuk, radys 36-39, raapstelen 6-8 per bos. LEIDSCHENDAM, 6 maart - Eieren Aangevoerd 65.300 kipeieren. De pry zen waren voor: 4600 eieren no. 0 15.05-16,25, 14.900 no. 1 1 13,45-14,20. 18 200 no. 2 12,55-13,10; 15.500 no 3 11,00-11,40, 9400 no. 4 9,90-10,20, 1800 no. 5 9,25-9,50, 300 no. 6 8,15-8,55, 600 kneus 10,00-11,55. 27 gonze eieren 34-43 cent per stuk. R. A. VEEN, 6 maart. Bloemen Am. Anjers Sim Rose 18-34; Sim Rood 15-25: Sim WR 28-32; Sim Arthur 22- 26; Sim Keefer 25-26 Kspérance 24-27; Rozen Garnctte en Carol 33-34; Bregma 53-63; Forsythlatakken 4653 p. St.; Bl. druifjes 22-50; Irissen 2.10-2.40; Freesla' 's 80-2.10 Anemonen 70-1.05; Narcissen Gerbrand Kleft; Carlton. Fortune, Early Glory, Buxton, Pionier, Rembrandt 80- 1.15; tulpen Rose Copland 1,45-1.65; Apeldoorn 1.40-1.70; v. d. Eerden 1.40- 1.60; Karei Doorman 1.50-1.60; Golden Eddy 1.35-1.55; Lustige Witwe 1.50-1.75; PrtludJum 1.30-1.40; Keforma 1.55-1.65; Prominence 1.55-1.85; Paul Richter 1.80- 1.7(1, Beauty of Voleriilam 1 IU-1 I., Bellona 1.45-1.60; White Sail 1.55-1.65; Aladdin 1.70-3 10 Olaf 1.40-1.65; Bruno Walter 1.65; Paris 1.35-1.60; Peerless Pink 1.90; Kees Nells 1.95; Aureola 1 6.'»; Charles 1.80-1.85 Wlntergold 1.30-1.50.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3