vlees eten is verantwoord eten ezond en Rennies, Eerste meigroep bedreven in ontvoeringen en bomaanslagen Rozebotteljam Mijn wapens niet gericht tegen mensen Mijn ideeën niet in PvdA te realiseren ZWAARDEMAKER NIET Van rood, wit, blauw tot zuurstokrose Collectie Holthaus heeft chic... OORLOG VIETNAM WREED EN ZINLOOS Residentie-Orkest op Europese tournee Meisje (19) overleden na abortus WOENSDAG 6 MAART 1968 LEIDER Mr. BIG GEARRESTEERD IN BRUSSEL DE LEIDSE COURANT (ADVERTENTIE) vol natuurlijke vitamine C i Van een onzer verslaggeversf BRUSSEL'LONDEN/MADRID De politie van Brussel heeft gisteren bevestigd dat zij enkele weken terug de leider van de Spaanse „Eerste meigroep" Octavio Alberola, heeft gearresteerd. Alberola luisterde graag naar zijn bijnaam Juan el Largo om Mr. Big zoals hij in Engeland werd genoemd. De ondergrondse Spaanse groep anarchisten, die zijn kantoren hield in België, wordt verantwoordelijk geacht voor de reeks bomaanslagen van afgelopen zondag op ambassadegebouwen in Den Haag en Londen. Maar nu, na drie dagen, heelt de politie over de daders van de aanslagen nog niet de minste zekerheid. Mocht het de Spaanse groep zijn die het afgelopen weekeinde is opgetreden, dan blijkt in ieder geval dat met de arrestatie van El Largo het fanatisme van de groep bepaald niet is gedoofd. tie met de ontvoering van mgr. Ussia, raadsheer voor kerkelijke zaken bij de Spaanse diplomatieke vertegenwoordi ging bij het Vaticaan. Op de eerste mei werd mgr. Ussia gekidnapt, waar bij van het Vaticaan geëist werd zich uit te spreken voor de vrijlating van de po litieke gevangenen in Spanje. Maar zon der dat een dergelijke verklaring ooit werd gepubliceerd, was mgr. Ussia na tien dagen weer een vrij man. In sep tember van hetzelfde jaar werd in Ma drid een poging gedaan een Amerikaan officier te kidnappen. De groep zag tijdig van dit voornemen af en een van de leden probeerde naar Frankrijk te ontkomen, waar de groep was ontstaan, man werd aan de grens gegrepen hij wordt door zijn kameraden ervan verdacht zijn vrienden te hebben verra den. In ieder geval werden de organisa- van de kidnapping van mgr. Ussia, zekere Luis Andres Edo en enkele andere leden van de groep gearresteerd later in Madrid veroordeeld tot jaren lange gevangenisstraffen. Wapens De Londense Times publiceert naar aanleiding hiervan de mening van een Engelse advocaat, die de rechtszaak als De aanslagen zijn gevolgd door een aantal brieven, gericht aan enkele persbureaus, met het verzoek de bood schap over te brengen aan de „killers" ran het Pentagon en het Witte Huis: Omdat jullie volharden met het uit roeien van het Vietnamese volk, met iet ketenen van Latijns-Amerika en het om zeep brengen van de vrijheid bij iedere gelegenheid die zich voordoet, geloven wij dat ieder die niet voor jullie door de knieën wil gaan, dit alleen kan beantwoorden met directe revolutionai re acties tegenover jullie wereldwijde terroristische plannen". De brieven spreken van de gevangenissen in Span je en Portugal en de concentratiekam pen in Griekenland als prijs voor het Amerikaanse strategische overwicht over de Middellandse Zee, zij vergelij ken de Amerikanen met de nazi's we gens het „experimenteren van moderne militaire technieken op de burgerbevol king in Vietnam. Oorlog voeren is jullie niserabele bezigheid en jullie moeten ïeel wat bloed vergieten om je strepen te verdienen". De auteurs van de brieven, die zich- lelf beschrijven als de Eerste-Meigroep, ■evolutionaire solidariteitsbeweging", lebben hun brieven geschreven aan de kantoren van AFP en Reuter. Eerder hadden zij zich verantwoordelijk ver klaard voor de aanslag op de Ameri kaanse ambassade in Londen, vorige zomer: gisteren hebben zij bovendien la- weten verantwoordelijk te willen voor soortgelijke aanslagen in Bonn ip de ambassades van Griekenland en iolivia. Daarbij werd als „Leitmotiv" staties "Leider van de „Eerst-Meigroep" lot zijn arrestatie enkele weken ge- de Spaanse anarchist Octavio Al- la. Bij een rechtszaak in Spanje te enkelen van zijn volgelingen, vorig juli, werd de 40-jarige, in Mexi- geboren Alberola de leider van de lisatie genoemd. Hij is de zoon van anarchist die vorig jaar bij een ge vecht in Mexico werd gedood. Ook in frankrijk wordt „El Largo" als leider in de groep erkend. De „Eerst-Meigroep" begon zijn ac- Drs. Aarden (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Drs. Aarden heeft na zijn uittreden uit de KVP-fractie niet de PvdA gekozen, omdat hü meent Zijn opvattingen niet het beste in die >artü te kunnen verwezenlijken. Drs. Aarden zei dit gisteravond voor de KRO- televisie in een uitzending van „Van avond in Nieuwspoort". Drs. Aarden zei voorts dat hem op dit noment nog niet bekend is of ook anti- evolutionairen hun partij inmiddels veneens hebben verlaten om zich bij de ■artij Radicalen van drs. Bogaers aan te luiten. Er zullen wel protestants-chris- elijke personen tot de nieuwe partij toe reden, maar hij kon niet zeggen op velke termijn dat eventueel zou gebeu- In het interview wees de vragenstel- er op het verschil in opvatting tussen Irs. Aarden die christelijke partijen niet nodig vindt en drs. Bogaers, die rele malen de noodzaak van het bestaan christelijke partijen heeft uitgespro- en. Niet duidelijk werd uit de antwoor- m drs. Aarden hoe die verschil- ende opvattingen zich thans met elkaar n de nieuwe partij Radicalen verdragen. )rs. Aarden zei wel: „Mijn opvatting leeft niet getriomfeerd boven die rs. Bogaers." De in de KVP gebleven radicaal, de eer Jansen, getuigde van zijn grote ertrouwen in de vernieuwingsbehande- ing die de KVP de komende tijd zal lergaan. De aan de KVP trouw gebleven adicalen zullen daar een zeer belang- ijke inbreng voor kunnen leveren, neende de heer Jansen. „Misschien komt le heer Aarden dan nog wel eens Ie KVP terug", liet hij hier lichtelijk ronisch op volgen. MAASTRICHT TROUW AAN K.V.P. MAASTRICHT De KVP-fractie in i Maastrichtse gemeenteraad blijft rouw aan de KVP. Dit bleek gister- ivond tijdens de openbare gemeente- aadsvergadering waarin de fractievoor- itter drs. J. H. M. Banens dit namens He leden verklaarde. „Naar aanleiding gebeurtenissen en verklaringen in 'en lande en met name in onze provin ce in en rond de KVP, moge ik hierdoor ïamens de gehele fractie van de KVP in le gemeenteraad van Maastricht verkla- en, dat alle leden van deze fractie zich volwaardig KVP-lid beschouwen". toehoorder heeft bijgewoond. Deze. Lord Gifford, zegt: „Edo maakte op mij de indruk van een waardig man". Hij stond recht in de beklaagdenbank toen hij de doelstellingen van de „Federatie van de Spaanse Vrijheidsjeugd" weergaf een organisatie waarvan de „Eerste- Meigroep" deel uitmaakt. „Hij sprak zoals een dapper man zou kunnen spre ken, eenvoudig en zonder emotie", aldus Lord Gifford. Vorig jaar gingen de acties evenwel door. De ambassade van de Verenigde Staten in Londen was ditmaal het doel wit van een geweeraanslag. De Londen se politie gelooft dat dit het werk is ge weest van mensen die kort tevoren in En geland waren gearriveerd en kort erna het land weer hadden verlaten. Negen of tien schoten vanuit een automatisch wapen werden afgevuurd op de zij-in gang van 't ambassadegebouw. Niemand werd gewond, zoals ook in de bedoeling van de groep lag: alleen gebouwen, geen mensen te treffen. Twee maanden later waren de twee bovengenoemde ambas sades in Bonn het doelwit. Het is niet zeker waar de groep thans domicilie heeft; vermoedelijk alleen in België, waar dus onlangs de leider werd gearresteerd. Wel bestaat in Frankrijk nog een andere anarchistische groep, de Confederacion Nacional de Trabaljo, weggedoken in een armoedig straatje te Parijs. Maar deze groep houdt zich af zijdig van geweld en de politie gelooft niet dat de C.N.T. iets te maken heeft met de recente aanslagen. De doelstellingen van de Eerste-Mei groep kwamen dus naar voren bij de rechtszaak in Madrid en uit de fel an ti-Amerikaanse brieven die werden ver zonden. Maar tijdens de zitting verklaar de Senor Edo: „De wapens die ik ge bruik zijn niet gericht tegen mensen. Mijn wapens zijn ideeën en zijn ge richt op het verstand". y rj j Mr. Graham Hewitt en zijn vrouw Christine hebben op de voor- rJL/ZTLC/' deur ra» hun huis in Richmondfield Lane in Leeds de Union Jack geschilderd. Hei: is duidelijk dat deze vlag een zeer Britse lading dekt: liet echtpaar stelt zich uitgesproken Engels op en wil dat graag weten ook. Zwart op wit Kleren maken het raadslid (Van onze correspondent) MAASTRICHT De dichter- schrqver Willem K. Coumans heeft op eigen wijze zijn entree gedaan in de Maastrichtse gemeenteraad als lid van de P.v.d.A.-fractie. Voordat hij werd beëdigd vroeg 't. raadslid dr. A. Godfroy (K.V.P.) het woord. Hij herinnerde aan het schrijven van de burgemeester aan de leden van de raad. waarin er aan wordt herinnerd, dat het „van oudsher gebruikelijk is", dat de leden bij een beëdiging ln donkere kleding ter vergadering komen. Diverse leden hadden aan dit ver zoek voldaan, terwijl de burge meester zelfs in jacquet was ver schenen. De kandidaat zelf echter was gekleed ln een sportief pak, met donker gekleurd hemd zonder das. Daarom wilde de heer God froy niet bij de beëdiging aanwezig zijn. Raadslid Coumans verklaarde na zijn installatie: „Ik heb mij voor genomen mij niet aan cllché's te bezondigen, wat ik wel hoop te doen is een bijdrage te leveren aan de bevordering van het cultureel en sociale klimaat in Maastricht". (Van onze mode redactie 1 AMSTERDAM Bij Dick Holthaus is het voorjaar opengebloeid. Zijn lente- en zomermode'68 is stormachtig noch uitbundig, maar van een soort ongeïn teresseerde chic, juist zoals de mode tussen 1920 en 1930 bedoelde 1e zijn. Dit te bereiken is vandaag moeilijker dan vroeger, nu de rokken tien centi meter boven de knie blijven en de ber muda's gevaarlijke attributen zijn. Boven de spitse knietjes van Iiolthans' mannequins wapperen plooien en plis- sês. deinen lichtuitstaande rokken, dik wijls met een afgeronde overslag, of stappen kittige bermudashorts, die slechts een handbreed onder de jurk, en twee handbreed onder cardigans uitkomen. Een nauwkeurig afgemeten hoogte. Enkele centimeters meer en het effect is vulgair, zoals wij elders al hebben kunnen zien. De show opende met een sportief wit bermudapakje en zeer lange rood-wit gestreepte cardigan afgezet met dwar se bies, en eindigde met shirts en een overhemdhess in randdessin van pur pergoud brokaat. Daartussenin zagen wij talloze variaties op deze thema's, nu eens slank en sluik, dan weer Iciht getailleerd met ceintuur. Uit de korte blazer met revers tot in de taille komt het korte boleroachtige tailleurjasje voort. Dit wordt gedragen op een japon met tussengezet taille stuk, waaromheen een ceintuur is ge drapeerd van imprime-zljde, die ook dient voor de bandeau om het haar. De lange blazer is verwant aan het lange tailleurjasje, waaronder een plooirok zwiert, die bij nader inzien wel een plooirok-broek kan zijn. De mantels zijn kort, licht getailleerd met ingewerkte ceintuur, de tuniek mantels laten rokken of smalle reep jes van de broekspijpes zien. De robe-manteau onderscheidt zich door witte piqué langs de revers en manchetjes-met-een-camelia. Het herenoverhemd speelt een voorna me rol in deze collectie en blijkt voor elk uur van de dag geschikt met zijn gedistingeerde mouw, correcte slui- tingsbies en ronde, iets naar voren ge plaatste splitten. Het is met of zonder koordceintuur, blouse, jasje, Jurk of zelfs een lange hostessdress in zuur stokrose soie-sauvage. De wollen, linnen, zijden en brokaat- stoffen zijn er vooreerst in blauw,, wit en rood, de Franse driekleur door generaal De Gaulle voorgeschreven naar men spottend zegt en voorts in zwart, groen, oranje en beige, i Grapjes die pit geven: vetersluiting 1 door grote koperen ringen, om de v- 1 hals samen te rijgen, ceintuur bijeen te houden, een overslag te accentueren. Grote Rembrandtbaretten en nog gro- i tere golvende hoeden van stro en de lange, zijden sjaals, die om het hoofd gedrapeerd zijn en op de rug af hangen, zodat de erop geschreven ini tialen van de ontwerper op een kilome ter afstand zijn te lezen: D.H. Robe-manteau en mantel in rode en marine wollen ruit. Hierbij worden grote nuède baretten gedragen. Mannequins vliegen elkaar in de haren MILAAN (AP) Een Franse manne quin en een Deense zijn gisteren met een Italiaanse, die vindt dat buitenlan ders thuis moeten blijven, in alle vroeg te slaags geraakt, waarbij flinke stom pen, trappen en krabben werden uitge deeld. De drie schoonheden bleven el kaar met hun nagels bewerken en el- kaars haren uittrekken tot de politie ze tenslotte wist te scheiden. Alle drie de dames hadden medische verzorging nodig. De Frangaise was er echter het slechtst aan toe. Het Franse meisje is de 25-jarige Re- gine Kremmer, die in Caen werd gebo ren en momenteel in Turijn woont. Zij moest in een ziekenhuis opgenomen wor den wegens een vermoedelijke hersen schudding. Het Deense model, de 27-jarige Irene Hojer, geboren in Kopenhagen en in Milaan wonend, werd behandeld voor kneuzingen en krabben. De 25-jarige Marielle Zanini uit Milaan weigerde de haar aangeboden medische hulp. De drie mannequins kregen ruzie tij dens een modeshow, aldus de politie. Juffrouw Zanini beschuldigde de twee buitenlandse meisjes ervan het brood uit de mond te stoten van de Italiaanse modellen. Toen ze tenslotte buiten ston den op het Piazza San Babila kwam het al gauw tot een flink gevecht. De Italia nen hebben al vaker geprotesteerd te gen de invasie van buitenlandse manne- Gezamenlijke verklaring Kerken Bombardementen beëindigen (ADVERTENTIE) Brandend maagzuur, druk op de maag, opgeblazen gevoel? helpen direkt? (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG In een gezamenlijke verklaring hebben de Rooms-Katholieke Kerk, de Nederlands Hervormde Kerk, de Oud-Katholieke Kerk. de Algemene doopsgezinde Sociëteit, de Evangelisch Lutherse Kerk en de Remonstrantse Broederschap een beroep gedaan op re gering en volksvertegenwoordiging, om hun politieke meningsverschillen te la ten rusten en duidelijk stelling te nemen tegenover de oorlog in Vietnam. Na geschetst te hebben, hoe in de laat ste weken de oorlogshandelingen in Viet nam in hevigheid zijn toegenomen, spreekt de verklaring de vrees uit „dat nieuwe wapenen, waarvan de uitwerking nog radicaler vernietiging te weegbrengt, in de strijd zullen worden geworpen". De verklaring, die hier het gebruik van kernwapenen op het oog heeft, vervolgt: „Als de voortgaande escalatie van de oorlog in Vietnam werkelijk op het ge bruik van kernwapenen zou uitlopen, moet het ergste worden gevreesd". (ADVERTENTIE) Want vlees houdt fit De eiwitten in vtees zijn onontbeerlijk voor een goede conditie. Conclusie? Vlees uw hoofdschotel, elke dagt Vluchteling uit China in Cairo achtervolgd CAIRO, (A.F.P.). De Chinees, die di plomatiek geharrewar heeft veroorzaakt door met een Japans paspoort de Rus sische ambassade in Cairo binnen te vluchten en de Russen politiek asiel te vragen, heeft in een interview met het Egyptische dagblad „El Achrnm" zUn handelwijze uit de doeken gedaan. HU vertelde, dat hij besloten had te vluch ten, omdat hij sinds enige tijd de indruk had dat de politie hem volgde. „Ik was erg ongerust", zei Koean You tsjin, die tijdens het interview nog een verschrikte indruk maakte. Hij sprak hortend en met trillende stem. Daar hij zich nog steeds bedreigd voelt, heeft hij geweigerd zich te laten fotograferen. „Ik werkte op het secretariaat van de Afro-Aziatische jalidariteitscommissie in Peking", verklaarde de vluchteling. „Ik nam het paspoort van een Japanner, waar een vliegbiljet voor Cairo in zat. Ik verving 'le pasfoto door een van mij zelf en haastte mij naar het vliegveld. In Cairo ging ik naar de Russische am bassade, waar ik geld kreeg voor mijn verblijf". De Chinees werd tot in zijn hotel achtervolgd door Rode Gardisten van de Chinese ambassade en heeft zijn redding te danken aan de tussenkomst van de Egyptische politie. De Egyptische auto riteiten hebben nog geen besluit geno men over zijn lot Met dirigent Pierre Boulez DEN HAAG Het Resident ie-Orkest vertrekt dinsdag voor een Europese tournee onder leiding van Pierre Bou lez. Er zullen negen concerten worden gegeven in zes landen. Het voltallige orkest, aangevuld met verschillende mu sici voor enkele ongebruikelijke instru menten. totaal 115 man, zal dinsdag avond concerteren In Luik, welk con cert wordt opgenomen door de Belgi sche radio, 3de programma. Hier zal een geheel modern program ma worden uitgevoerd: Webern - Sym fonie op. 21 en Fünf Satze für Streich- orchester op. 5; Van Vlijmen - Serena- ta II, met als fluitsolist Koos Verheul; Boulez - Eclat en Figures, doubles, pris- mes. Hetzelfde programma wordt de volgende avond ten gehore gebracht in de Salie Pleyel te Parijs. Met 'n iets kleinere bezetting vertrekt het orkest dan naar Genève, waar de avond daarop (donderdag 14 maart) aan I concert wordt gegeven in de Victoria j Halle. Het programma, dat wordt opgenomen door Radio Genève bestaat hier uit: We- j bern. Symfonie op. 21; Boulez, Eciat; I Bartök, Muziek voor snaarinstrumen ten, slagwerk vu celesta; Beethoven, Symfonie nr. 2. Na Selb concerteert het Residentie- Orkest op 20 maart in het Konzerthaus te Wenen. Behalve de in Duitsland uit te voeren werken is hier weer Boulez' Eclat aan het programma toegevoegd; dit concert wordt opgenomen door de Oostenrijkse radio. Deze Europese tour nee wordt afgesloten met een concert in het Erkel Theater te Budapest op 21 maart, met hetzelfde programma dat in Wenen wordt gespeeld. Radio Budapest zal een opname van dit concert maken. Het Residentie-Orkest is het eerste Nederlandse orkest dat In Budapest concert geeft. Deze hele reis tot Budapest wordt per irein afgelegd; tussen Kassei en Wenen Heettioven, j rejst er) verblijft het orkest twee nach- J ten en een dag in een speciale „slaap- '\et orkest j u-a^enlt-.-m". rit.- h.-t .l.m ongeVCÉT bon- op 16 maart te hranktorl met bovenge- j personen tellende gezelschap door noemde werken van Webern. Bartók en j Duits|an(j rjj(lt Beethoven; dit concert wordt opgeno-1 De terugrH, WOrdt per KLM-charter gemaakl; het orkest hoopt vrijdagavond De Kerken zijn echter in de erste plaats bewogen om het lot van miljoe nen mensen in Vietnam, om het lot van een geheel volk dat dreigt ten onder te gaan. „Om welke redenen van politieke aard deze strijd ook moge zijn begon nen en om welke redenen zij ook moge worden voortgezet, het staat nu wel on omstotelijk vast, dat de aard en de om vang van de middelen, die moeten wor den aangewend in geen aanvaardbare verhouding staan tot de doeleinden, die men er ten onrechte overigens mee denkt te kunnen bereiken. Wij me nen. dat de secretaris-generaal van de Verenigde Naties onlangs terecht heeft j betoogd, dat de wereld walgt van eon oorlog die even wreed als zinloos is. Er kan geen overwinning en geen neder laag zijn. Slechts dood en verwoesting De verklaring erkent dat de wil tot vrede aan beide zijden aanwezig zal moeten zijn, wil het tot vredesonderhan delingen komen; zij bezweert dan ook beide partijen een einde te maken aan dit zinloos geweld. „Wij ziin van oor deel, dat de verantwoordelijke instan ties van ons land zich tot volk en rege ring van de Verenigde Staten moeten richten, om er opnieuw op aan te drin gen, dat de bombardementen op Noord- Vietnam onmidellijk en onvoorwaarde- j lijk worden gestaakt, om zo de weg naar vredesonderhandelingen te openen en dat ook verder alles in het werk wordt gesteld om tot een deëscalatie t.- komen. In het bijzonder worde daarbij gewezen op de vrees, datop een be paald ogenblik toch tot het gebruik van kernwapenen zal worden overgegaan'' De verklaring roept tenslotte no tot solidariteit met het volk van Vietnam. „Wij doen een beroep op regering en volksvertegenwoordiging, /.o duidelijk als de situatie dat eisen zal, hun protest tegen de gang van zaken ln Vietnam te laten horen". De eerste reacties ln politiek Den Haag op deze verklaring zijn positief. Men wüst od de moties Schuyt en Van der Stoel, die er reeds bij de regering op hebben aangedrongen. staPDen te doen, om onvoorwaardelijke stopzetting van de bombardementen op Noord- Vietnam te verkrijgen en lang die weg tot vredesonderhandelingen te ko men. Politieke woordvoerders achten het het beste, even af te wachten, welke re sultaten minister LUns met zijn pogin gen boekt. INSTUDENTENFLAT Hoe kwam werkman aan studentenflat? rva i verslaggevers door de Hesslsche Rundfunk. Ditzelfde programma wordt de vol gende avond gegeven te Stuttgart, de avond daarop te Kassei en 19 maart te Selb. In Selb (in de buurt van Bayreuth) concerteert Het Residentie-Orkest in 'n concertserie van de Rosenthal Porselein fabriek. Directeur Philip Rosenthal is 'n ware mecenas: hij organiseert elk jaar een aantal interessante concerten, dat ln West-Duitsland zeer hoog aangeschre ven staat door zijn muzikale niveau en de duidelijke progressieve strekking: er wordt veel hedendaagse muziek uitge voerd en reeds verscheidene orkestwer ken onder andere van Henee hebben er hun première beleefd. 21 maart op Schiphol aan te komen. In het totaal hebben de Haagse musici dan een afstand van circa 4750 km afge legd. Fabiola Koningin Fabiola van België is in 't paleis van Laeken terugge keerd. Zij zal enige tijd rust moeten hou den voor herstel van haar gezondheid, aldus heeft het hof bekendgemaakt. Verleden maand is koningin Fabiola in het ziekenhuis opgenomen voor een ope ratie die, naar destijds is bekend ge maakt, ten doel had succesvolle zwan gerschap mogelijk te maken. Schade-vergoedingsregeling Rijk verdeelt Hongaars miljoen (Van een onzer verslaggevers)' DEN HAAG Het rijk gaat de 925000 gulden verdelen, die medio 1965 door Hongarije ter beschikking zijn gesteld als schadevergoedlngsbedrag. In aanmerking komen Nederlanders, wier eigendommen ln Hongarije zijn getroffen door de Hon gaarse maatregelen, zoals nationalisatie, openbaar beheer en liquidatie, alsmede degenen, die oorlogsschade hebben ge leden. Belanghebbenden kunnen tot 24 Juni hun vorderingen Indienen bij het ministerie van Justitie. DELFT De politie in Delft heeft vannacht drie personen gearresteerd, die ervan worden verdacht betrokken te zUn geweest bU het plegen van een abortus provocatus, tengevolge waarvan de 19- Jarige kantoorbediende A. Z. uit Delft om het leven la gekomen. Het meisje overleed in het Gasthuis in Delft waar zU was heengebracht, nadat zU in aeer ernstige toestand op de kamer van haar verloofde, de 23-jarige loswerkman G. S. uit Delft was aangetroffen. Direct na het gebeurde kon de politie de loswerkman aanhouden. Later in de nacht werden nog twee arrestaties ver richt, n.l. van de 30-Jarigc Haagse me). .1. R. en de eveneens uit Den Haag af komstige l»-jarige L. R. O.,'die bevriend is met de loswerkman en hem het adres zou hebben gegeven van de Haagse. Naar van de zijde van de politie is mee gedeeld, heeft zij de feitelijke abortus gepleegd. Een en ander had plaats op een kamer in een studentenflat nan de Prof. Everts- laan ln Delft. Nadat de abortua was gepleegd en het meisje zeer ernstig ge wond was geraukt, rende de loswerk man de hal van het fiatgebouw in om de hulp van medebewoners in tc roepen. Deze belden de politie en de GG en GD De verwondingen van het meisje, dat woonde aan de Poptahof-Zuid in Delft, bleken echter zo ernstig dat zij na aan komst in het Gasthuis reeds was over leden. Geen van de verdachten heeft 'n bekentenis afgelegd. Een vraag is nog hoe het mogelijk is dat een loswerkman een kamer bewoont in een door het rijk zwaar gesubsidieer de studentenflat en dat bovendien ter wijl er onder studenten nog een grote kamernood heerst. De udj.-directeur van het bureau studentenhuisvesting, de heer Heemstra, verklaarde ons vanmorgen dat de loswerkman in leder geval niet officieel als bewoner staat ingeschreven. Nagegaan wordt welke student officieel voor de bewuste kamer staat ingeschre ven en hoe de loswerkman, die de ka mer pas enkele maanden zou bewonen, erin terecht is gekomen. Aangezien da man die over deze zaak gaat vandaag niet aanwezig waa, kon de heer Heemstra hierover nog geen nadere uitslag geven.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5