SLEUTELGAT 100 JAAR VERBINDINGSWEGEN VAN ALKEMADE NAAR LEIDEN Dalende tendenz in de Leidse gezinsbevolking BETALING ABONNEMENTSGELD PER GIRO UW MENING PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 6 MAART 1968 Zilver Oranje Nassau en gouden penning J. STOL EEN HALVE EEUW IN DIENST VAN VROOM EN DREESMANN TE LEIDEN MEER GROEN IN „ZUID-WEST" De gemeentelijke plantsoenendienst buit het vrij zachte weer uit om in Zuid- West ruim 700 jonge bomen te planten. Over ongeveer een maand hoopt men hiermee gereed te zyn. De verdeling is als volgt: Kennedylaan 32 zuilpopulie ren; Schubertlaan 25 meelbesbomen (soort lijsterbes), 51 esdoorns, 27 Ca nadese populieren en 10 linden; Max Regerlaan 50 Canadese populieren en ca. 100 Japanse sier kersbomen; verlengde Bachstraat 25 Zweedse lijsterbesbomen en 25 platanen; Apollolaan 30 Noorse es doorns: rond sportveld Brahmslaan 28 eiken en 25 Canadese populieren; Cesar Franckstraat 17 linden; rond sportvelden Voorschoterweg 275 Canadese populieren en rond sportvelden Boshuizerlaan 19 esdoorns. Bijzondere band tussen bedrijf en jubilaris Ter gelegenheid van een dienstver band van een halve eeuw bij Vroom 4 IJreeomann-Lelden is de heer J. Stol hedenmorgen tijdens een huldigingshy- eenkomst In restaurant Van der Hei den onderscheiden met de medaille In zilver behorende by de orde van Oranje Nassau en de gouden penning van de Maatschappy voor Nyverheid en Han del. „Een ultzonderiyk jubileum", zo r,el burgemeester mr. G. c. van der Willigen", waarmee de firma V D en de heer Stol elkaar oprecht kunnen feli citeren. V D en de jubilaris moeten elkaar burners wel byzonder goed ge legen hebben Een gouden jubileum komt niet vaak voor, het komt even min vaak voor, dat iemand in een on derscheiding verhoogd wordt, doch in Uw geval Is er alle aanleiding om de medaille In brons, welke verleend werd hy |iet veertigjarig jubileum om te zet ten In een gouden, aldus de burgemees- LEIDSE AGENDA WOENSDAG 6 MAART Hooigracht (19: Forum over „De auto nomie van de Nederlandse regering in de buitenlandse politiek". Organisatie; Sanctus Augustinus. Aanvang 20.00 u. Parochiezaal Maria Gyzensteeg: De monstratie-avond voor vrouwenbewe ging van het NKV. Aanvang 20.00 uur. DONDERDAG 7 MAART StadsgehoorzaalPromenadeconcert Rott, Philharm. Orkest. Aanvang 20.00 ZATERDAG 9 MAART Stadsgehoorzaal: Uitvoering Chr. muziekver. Kunst en Genoegen. Schouwburg: Toneel WSL „De mui zenval". Aanvang 20.15 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Reyst, Steenstraat 35, telefoon 20136. Apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp en Apotheek Voor schoten zyn de gehele wek geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zondag 3 maart gesloten van 8 uur tot 24 uur. Vanavond om 8 uur zal in de paro chiezaal In de Maria Gyzensteeg een demonstratie-avond worden gegeven door de N.V. Tornado. Dit voor leden van de vrouwenbeweging van 't NKV, met hun Introducees (die van harte welkom zyn). De fa. Oudshoorn zal de monstreren met de Tomado-apparatuur en een demonatratrice zal uit Dordrecht komen van het moederbedryf. Personeelsvereniging gemeentereiniging bestaat 20 jaar Ter gelegenheid van het 20-jarlg be staan van de personeelsvereniging ge- nieenterelnlglngs- en ontsmettingsdienst gaf het bestuur gistermiddag van I tot uur in de koffiekamer van „Den Burcht" een receptie. Het uit zeven man bestaande bestuur met op de linker revers een mooie rode anjer met b||he- hnrend tnkje groen zag er echt feeste lijk uit. Burgemeester Van der Willigen bladert mte de gouden jubilaris J. Stol het herinneringsalbum „V D Toen en Nu" door. Rechts mevrouw Stol. ,,U heeft het tenvolle verdiend", zo zei mr. Van der Willigen en hij werd daarby even later volledig gesteund door mr. W. Kerckhoff, die als bestuurs lid van de Maatschappy voor Nijver heid en Handel kon mededelen, dat de tien jaar geleden toegekende zilveren penning van de Maatschappy thans ver vangen werd door de gouden penning. De heer C. A. A. Kerckhoff, algemeen- directeur van V D-Leiden en Alphen, zei, dat het de directie byzonder speet, dat het einde van het dienstverband thans in zicht is (de Jubilaris is de 65 reeds gepasseerd), want in de halve eeuw is er tussen het bedryf en de heer Stol, die altijd met hart en ziel in de expeditie werkte, een heel bijzondere band gegroeid. ren alle spectaculaire veranderingen In het bedryf mee. Zo heeft hy nog de handkar bestellingen moeten uitvoeren ln Katwyk en Noordwyk, als eerste ging hy op de bakfiets en de transport fiets rijden en weer later was h|j de eerste chauffeur op de eerste T-Ford van V D. Nadat de heer C. A. A. Kerckhoff het directiecadeau, een bedrag onder couvert had aangeboden, bleven de ju bilaris en mevrouw Stol nog enige tjjd het feesteiyk middelpunt van een onge dwongen samenzyn met de directie en vertegenwoordigers van het personeel. De gouden jubilaris werd vóór de bij eenkomst ln restaurant Van der Heij den gehuldigd door zyn collega's en vertegenwoordigers van het overige per soneel van V D-Leiden. By deze ge legenheid werd het woord gevoerd na mens het hele personeel door de heer A. C. Blonk, die met veel bewondering stelde, dat de heer Stol de verande ringen van de tijd uitstekend heeft kun nen volgen. Met grote bewondering ge waagde de heer Blonk tevens van het doorzettingsvermogen van de Jubilaris, die de laatste jaren gehandicapt is door een verminderd gezichtsvermogen, maar desondanks actief wilde blijven en zy'n werk op uitstekende wjjze bleef ver richten. Hy bood tenslotte een platen speler. een set platen en een album aan, waarin een beeld gegeven wordt van „V D - Toen en Nu". Namens de naaste collega's van het meubelmagazyn werd vervolgens een kort woord van gelukwens gesproken door de heer A. A. Kluts, waarna de heer J. Kok het cadeau van de chef en het personeel van de meubelafdeling aanbood: een aantal langspeelplaten. Namens de overige chefs en hoofden van dienst schonk de heer Kok aan de gouden jubilaris ook een ring. De ring dient de heer Stol te beschouwen als een vervanging van zyn trouwring, die vele Jaren geleden verloren ging, toen hij na een reparatie aan de T-Ford van V D zyn handen waste in 'n sloot VOOR FILMAVOND HEIDEMY BESTOND GROTE BELANGSTELLING Huishoudelijk/gezinsvoorlichting Oegstgeest over recreatie in eigen land Ondanks de lokroep van het buiten land om de vakantie buiten de lands grenzen door te brengen neemt de be- langstellng voor recreatie In eigen land gestadig toe. Of het dóAr aan gelegen heeft biyft een open vraag, feit is het dat er voor de filmavond van de Ned. Helde My., gehouden in het Gemeente- centrum te Oegstgeest byzonder grote belangstelling bestondi Het was een gelukkige greep van de Stichting Huishoudelijke- en Gezinsvoor lichting om door bemiddeling van mevr. H. A. van Herwaarden-Wlldeboer (be stuurslid van de Heide My) deze by een komst met als onderwerp „Recreatie voorzieningen ln Nederland" te organi- De presidente van de stichting, mevr. P. H. Smits-Witvliet, sprak het ope ningswoord. Zij vestigde de aandacht op de mogeiykheid tot het volgen van een cursus koken en handenarbeid. Dit uiter aard alleen voor de dames. Dat echter op dit gebied de heren ook eens aan bod zouden kunnen komen achtte de presi- - dente raadzaam, want als de vrouw des jM! huizes plotseling ziek wordt, dan komen 1 J de heren voor het feit te staan zelf het potje te koken. De bedoeling van de bijeenkomst was echter gericht op recreatie ln eigen land li» en mevr. Smits-Witvliet sprak de wens i«8 uit dat de bijdrage van de Ned. Heide f| Mij gezien mag worden in het licht van een meer positieve recreatie-instelling. Dit als tegenhanger van het vaak luid ruchtige er op uittrekken met de brom mer, voorzien van rustverstorende tran sistor-radio's. De heer E. S. J. Schut, hoofd van de afd. voorlichting van de Helde Mij. deed uit de doeken dat de My. zich ln het be gin bezig hield met het ontginnen van woeste heidegrond, maar dat men thans gekomen is tot het uitwerken van recrea tieve bestemmingsplannen. In een film van Huegenot van der Lin den „De nieuwe buitenlui" kwam het werk van de Mij. visueel goed tot uiting: het gebruiken van de ruimte ten behoeve van de vrijetijdsbesteding van de mens. De film toonde vele projecten zoals cam pings. dierentuinen, natuurbaden, sta dions en sportvelden. Ideeën worden dooi de Heide Mij, verwerkt tot plannen wel ke ten uitvoer gelegd kunnen worden. De cineast Van der Linden heeft dit fil- Oprichter en pionier C. Vermeer, die mlach goed tot uiting weten te brengen 15 jaar voorzitter van de vereniging is in vaak fraaie beeldcomposities, geweest, zei, dot de vereniging na de I Speciaal oorlog (5 maart 1948) was opgericht j zijn v> om de band, ontstaan In de oorlogsjaren j den ei te houden. Hij hoopte, dat deze nog j groen Holstein waar veel ooievaars zich telken- jare komen vestigen. Fraaie natuur-op- namen over deze vogelsoort completeer den de geslaagde avond op voortreffe- ïyke wyze. De presidente overhandigde de heer Schut en de filmoperateur de heer Jan sen een boekenbon. Geslaagd - Aan de Detailhandels school te Den Haag zijn geslaagd voor het Detex A-examen de heren H. Wa lenkamp en Z. Rotteveel. Tientjes van tieners Vanaf 2 maart is de aktie „Tientjes van tieners" bezig geld in te zamelen voor zeven ontwlkkelingsprojekten ver spreid over Azië, Afrika en Amerika. De aktie zal duren tot 15 maart. De grote aktie „Kom over de brug", die gaat van 18 tot 22 maart, richt zich vooral op de volwassenen. „Tientjes voor tieners" is een aktie vóór de jeugd en dóór de jeugd. De zeven geadopteerde projekten bevinden zich te Hongkong, Djakarta, Gabon, Missisippl-Delta, Pa ramaribo en Sao Paulo. Er zal gewerkt worden aan kindertehuizen, medisch werk en onderwys. Als hoogtepunt van de aktie heeft het aktiecomité voor zaterdag 9 maart om 8 uur in het Gemeentecentrum Lytweg een concert georganiseerd waai- de be kende Storx komen spelen. Er zal ge danst kunnen worden. Burgerlijke Stand Geboren; Nelly, d.v. J. M. Brands en J. P. van Ingen; Joséphine Charlotte Adriana Henriette, d.v. W. Bavelaar en C. B. A. Petit; Pieter Hendrik, z.v. A. van Dorp en E. Steeds; Marianne Margreeth, d.v. J. H. M. Heezen en E. R. Smallen- broek; Annemarieke Maria, d.v. J. L. Piek en B. Bosgra; Arendje Andrea, d.v. H. van Duijn en A. C. Ouwehand; Johanna, d.v. A. J. Cuelenaere en N. S. van Gelder; Elisabeth Maria. d.v. J. M. van Diest en T. J. M. Otto. Overleden: M. Klein, 64 jaar, echt genote van I. Hartevelt; J. Inpijn, 77 jaar, man; H. M. J. Korsten, 59 jaar, echtgenote van A. Millenaar; P. van der Blom, 64 jaar. man; C. W. H. van Veen, 69 jaar. wed. van A. Visser; L. C. Groot- veldt, 75 jaar. echtgenote van J. J. Plan- je; M. F. van der Vlugt, 83 jaar, vrouw; W. F. G. Poort, 38 jaar. man; D. van Beek, 67 jaar. echtgenote van H. B. Oskam; C. G. Boon, 72 jaar, man; J. J. A. van Trier, 6 jaar, dochter; G. Keysser, 88 jaar, wed. van C. J. Oudshoorn. Na de droogmaking van de Haarlemmermeer (1852) duurde het tot 1867 voordat er een weg tussen de dorpen of buurtschappen die tot de gemeente Alkemade behoren, tot stand kwam. Evenmin kon men voordien met een rijtuig de stad Lelden bereiken. Vóór 1867 bestond het vervoer tussen de gemeentedelen en de buiten wereld alleen te water. Vaak kwam men dan ook van uren ver met roei bootjes en grotere particuliere vaartuigen naar „de stad". Voetgangers baanden zich bovendien een niet gemakkeiyke weg over polderkaden met ontelbare hekken en vlonders waar men soms In dubbele betekenis „over de brug komen" moest. Thans is elke plaats of buurtschap langs een mooie asfaltweg te bereiken waarop dageiyks agenten en bezorgers van De Leldse Courant zich voortspoeden om de krant by de talryke abonnees te bezorgen. Mocht u familieleden, vrienden of kennissen hebben, die nog niet op deze voortreffeiyke krant geabonneerd zyn, maak hen dan attent op deze volwassen krant. Voor iedere abonnee die u op ons blad aanbrengt, ontvangt u twee spel LEIDSE COURANT SPEELKAARTEN Vul nog heden onderstaande bon in. BON Ondergetekende: Straat: Woonplaats: geeft als nieuwe abonnee op: Naam: Straat: Woonplaats: wenst te betalen: x) per week 1.04 x) per maand 4.45 x) per kwartaal 13,35 x) Doorhalen, wat niet verlangd wordt. Statistisch onderzoek 1965-67: Bevolkingstoename door groter aantal alleenstaanden Van 1965 tot 1967 heeft de bevolking in de Leldse binnenstad een daling te zien gegeven van 9,1 pet., aldus is aan het licht gekomen tydens het onderzoek, dat het Bureau Statistiek van de ge meente onlangs heeft ingesteld. De grootste daling en afvloeUng p^ar el ders kwam voor In het noordeiyk deel van de binnenstad, n.l. 11 pet. Dit voor- nameiyk als gevolg van de voortgaan de stadssanerlng. De sterkste groei ga ven de nieuwbouwwyken Fortuinivyk en Boshuizen te zien. Een opmerkeiyke conclusie van het onderzoek is, dat de toename van het inwonertal (plus 3 pet tot 102.767) bul ten de grenswijziging geheel Is terug te voeren tot de categorie alleenstaanden, want de gezinsbevolking onderging een daling. A. 0UDSH00RN VIERDE VEERTIGJARIG JUBILEUM BIJ PTT Rustige, hardwerkende chef Van oktober 1966 tot oktober 1967 steeg by een algemene groei van 0,55 pet. het aantal zelfstandig wonende al leenstaanden met 5,68 pet., het aantal inwonende alleenstaanden met 5,92 pet. De gezinsbevolking daarentegen daalde met 0,37 pet. Uiteraard speelt de migra tie hierbij een belangrijke rol. In ge noemde ptriode leverde de gezinsmigra tie een negatief saldo op van 887 perso nen (245 gezinnen). De migratie van al- leentrekkenden (alleenstaanden) leidde tot een positief saldo van 552 personen (studenten). De gemiddelde gezinsgrootte werd be rekend door op de totale bevolking het aantal alleenstaanden (zowel zelfstandig wonend als inwonend) in mindering te brengen, waarna de verkregen gezins bevolking werd gedeeld door het aantal gezinnen. De gezinssterkte daalde van gemiddeld 3,56 personen in 1965 via 3,54 in 1966 tot 3,50 in 1967. Het laagst is zy in de wyken 00 (Pieterswijk) en 45 (Tuinstadwyk), t.w. 3,19, het hoogst in de „jongere wyken": 53 (Fortuln- wyk) en 54 (Boshuizen), n.l. resp. 3,68 en 3,92. De gemiddelde grootte van de ge zinnen in woonschepen komt op 3,09, die van de woonwagenbevolking op 4,32. Abonnees, die het abonnementsgeld per giro wensen te betalen, worden verzocht, dit vóór de aanvang van het betreffende kwartaal te doen op onze postrekening no. 103003. De abonnementspryzen zyn: per maand 4,45 per kwartaal 18,35 per kwartaal per post 16,20 AUTOMATISCHE GERERING Het bespaart U tyd en moeite, indien U automatisch de betaling van uw abonnementsgeld door de Giro-dienst laat overschryven. Op aanvraag zen den wy U gaarne een opdrachtformulier toe. De Leidse Courant - Abonnementen-adm. AFSCHEIDSRECEPTIE CURATOR LOEFF Bij K.B. is met ingang van 1 sep tember 1967 eervol ontslag verleend aan mr. J. A. L. M. Loeff te Rotter dam als curator van de Leidse Uni versiteit. De heer Loeff is sinds 1953 lid van het College van Curatoren en is de laatste vijf jaar ondervoorzitter van het college geweest. Gisteren heeft het College van Curatoren de heer _,oeff een afscheidsreceptie aangebo- len in de Receptiekamer van het Aca- lemiegebouw op het Rapenburg. Te vens bestond de gelegenheid kennis e maken met de opvolger van de ieer Loeff, mr. Ch. M. J. A. Moons. De heer Loeff was advocaat en pro- ireur in Rotterdam en is als zodanig jrator geweest van de juridische af- lang zou mogen groeien en bloeien en j centra bood voorzitter G. van Schle een ge- Schut schenk voor alle bestuursleden aan. Na Onder de receptle-gangers merkten wy op: oud-directeur gemeentereiniging J H. de Jong, wethouder mevr. Den Haan-Groen, brandweercommandant W. Kosten, directeur gemeentereiniging H. Hoorn, J. A. van Krieken namens de personeelsvereniging Stadhuis, verte genwoordigers van Markt- en Haven diensten en vertegenwoordigers van an dere personeelsverenigingen en vele le den en oud-leden. Tydens de receptie, waarop vele bloemstukken en geschenken werden aangeboden, zorgden een pianist en een violist voor een gezellig achtergrond- muziekje. Na een koffietafel volgde gisteren nog een feestavond met Sempre Avanti's Jong en Jolig. De avond werd besloten met bal i De heer A. Oudshoorn vierde dins dagmiddag In besloten kring liet feit dat hy precies 40 jaar geleden ln dienst trad bij de PTT, afdeling telefoondis- trlct (technische dienst). De receptie vond plaats ln café-restaurant ,,'t Kar- rewlel". Een welkomstwoord werd uit gesproken door de heer A. A. Wagema- kers. Hy verwelkomde in het byzonder de heer Spoek, directeur van het tele- foondintrlet 's-Gravenhage. Tweede spre- hen. die niet in staat ker was de heer ir. W. Spoek. Hij lie- huis te gaan. zoals bejaar- 1 treurde de afwezigheid wegens drin- noeders met kleine kinderen, is i gende andere bezigheden van de heer i ruimte in en rond bevolklngs- v-d. Rol. eeer belangrijk, aldus «Ie heer 4 Maart 1928 kwam de heer Ouds- hoorn met diploma Ambachtsschool en Na de pauze werd een serie recreatieve I MSB in dienst bij het district Noord- tips verstrekt over Nederland o.a. de I wyk/Zoeterwoude. Nu is hij dienst- Imbosch, het Deelerwoud, Mid.lachten kringleider in Lelden na eerst ln Mid- delharnis en Vlaardingen te hebben ge- Tot slot van de avond ging men tóch >g even over de grens. Er werd name- k een film gedraald over Sleeswyk LEIDERDORP Geslaagd - Aan de Detailhandels school te Den Haag is geslaagd voor het Detex-A-examen de heer R. Han- Geboren: Gerrit H., z.v. G. Brander- horst en J. Kuilenburg; Eline, d.v. C. Hoogeboom en J. K. Das; Wendy, d.v, J. Louwrier en L. B. A. Zirkzee. Gehuwd: W. Moraal en E. Plomp. werkt. De bestaande slechte situatie ln Leiden werd door hein verbeterd, dank zy zijn rustige, kundige en vaardige wijze van optreden. Slechte gezondheid werd geen belemmering voor de uitvoe ring van zyn taak. Hierby speldde de heer Spoek herrt het Insigne op voor 40 jaar trouwe dienst en overhandigde hem een oorkonde. Verder kwamen fe licitaties van het bedryf, het telefoon- dlstrikt en het Staatsbedrijf, alsmede van de directeur van de afdeling tele grafie en telefonie. Ir. Dlrks. Vervolgens was het woord aan de heer Th. v. Raap. Inspecteur van de PTT in Den Haag. die de volgende voorvallen vertelde; Ir. W. Spoek speldt de draagspeld voor 40 jaar trouwe dienst aan de PTT op by de heer A. Oiidshoorn. „De heer Oudshoom had voor het uit komen van de maximumsnelheid zich reeds een privé-beperklng opgelegd. Hij reed niet harder dan 35. Daarom zei zyn chef vaak. dat hij wel met de auto vooruit kon gaan. want dat even later de chef te voet wel ln staat zou zijn de heer Oudshoorn ln te halen." Verder heeft de heer Oudshoorn zijn monteurs diploma in de gevangenis gehaald. Daar was namelijk toendertijd het diensten centrum van de telefoondienst geves tigd. Namens dat dienstencentrum sprak nog de heer A C. zydeveld. Hij bood de jubilaris een tafel-aansteker aan. Namens de samenwerkende bonden voor overheidspersoneel was de heer S. Bakker afgevaardigd en namens vrienden en bekenden ln Den Haag sprak de heer Nagtegaal. De heer Wagemakers bood de jubila ris een nieuw scheerapparaat aan. Ver der spraken onaangekondigd de beren M. v. d. Berg (aannemer ln kabelwer- ken) en A. Steinfort, namens de B.Z.B. Tot slot dankte de heer Oudshoorn de aanwezigen voor hun belangstelling en de prettige sfeer waarin hy steeds met hen heeft mogen werken. Leuze tegen Johnson lokte processen- verbaal uit De Leldse politie heeft gisteren tegen ongeveer zes bewoners van de Sterflat aan de Kilkspannweg proces-verbaal op gemaakt wegens belediging van een be vriend staatshoofd. Gisternacht consta teerde de bemanning van een patrouille wagen, dat er pamfletten waren opge hangen met het opschrift „Johnson oor logsmisdadiger". Hieronder was (niet zichtbaar vanaf de grond) de zg. „Delf- gaauw-elausule" aan toegevoegd: vol gens Neurenberg en Tokio, zegt prof. Delfgaauw. Ook elders in de stad werden derge lijke pamfletten aangetroffen. „Johnson oorlogsmisdadiger" was ook in geschil derde letters te lezen op de ramen van een aantal appartementen van de Ster flat. Deze leuze werd in de loop vat gistermorgen verwyderd. De politie heeft de proceBsen-verbaal opgemaakt na ad vies te hebben ingewonnen van de offi cier van justitie. STILLE OMGANG In tegenstelling tot wat wij gisteren berichtten is het Lof in de Hartebrug- kerk en het vertrek uit Leiden voor de Stille Omgang in de nacht van 16 op 17 maart niet om 11 en 12 uur doch om kwart over elf en kwart over twaalf. De bussen vertrekken vanaf de Mare. deling (rechtsgeleerde). Mr. Moons is bij K.B. per 1 maart als curator be noemd. De heer Moons is in 1917 te Gemert geboren en studeerde aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen waar hij in 1940 het doktoraal examen in de rechtsgeleerdheid aflegde. In 1966 verliet hij de staande magistratuur waarbij hij werkzaam was, als gevolg van zyn benoeming tot raadsheer in de Hoge Raad der Nederlanden, welk ambt hij ook thans bekleedt. Naast zijn werkzaamheden als amb tenaar van het Openbaar Ministerie vervulde mr. Moons nog enige tijd de funktie van sekretaris van het Tri bunaal in het arrondissement Maas tricht. Hij maakt als lid-sekretaris deel uit van het Dagelijks Bestuur der Stichting Studiecentrum Rechtspleging. RIJNSBURG RIJKSPOLITIE OEFENDE Gisteravond werd te Rijnsburg een oefening gehouden voor de reservisten van de Rijkspolitie ter plaatse, onder leiding van de instructeur van de Rijkspolitie wachtmeester eerste klas G. Dorrestijn. De oefening omvatte o.m. een bankoverval bij de Coöp. Raiffeisenbank, een inbraak bij veiling Flora, een verkeersongeval, een stro persaffaire en overtreding winkelslui tingswet. Aan het einde van de oefening (waarin natuurlijk de fouten niet achterwege bleven) werd door de adjudant van de Rijkspolitie afd. Rijps- burg-Valkenburg, de heer S. W. Doc- ters van Leeuwen, een nabeschouwing gegeven in de bovenzaal van de brandweerkazerne. Verder werd nog een kort overzicht van de verschil lende opdrachten van deze oefening gegeven door de opperwachtmeesters van de Rijkspolitie H. Schoemaker en S. Tameling en wachtmeester eerste klas B. Lolkema, welke toezicht bij deze oefening hadden. BODEGRAVEN GYMNASTIEK In de gymnastiekzaal aan de Spoor straat gaf de gymastiekvereniging Esto een demonstratie-avond. De 200 leden kwamen allen aan bod. De leiding was by mej. Ouwerkerk uit Ter Aar in uit stekende handen. Vlot werd het 22 p. DANKBETUIGING AAN OUD-ADE Aan de inwo: i Oud-Ade. Zoals u wellicht alreeds zult hebben vernomen ben ik op 15 februari jl. uit ons schone dorp vertrokken om m vestigen in de gemeente Viymen, Noord- Brabant. Reeds In de laatste door my byge- woonde openbare vergadering var raad van Alkemade heb ik medege deeld dat de redenen van myn vertrek uitsluitend van maatschappelijke aard waren. Om een heleboel andere redenen ware het my liever geweest in Oud-Ade te kunnen blijven wonen. Want al r keerde er bijvoorbeeld aan de bewoon baarheid van Oud-Ade nogal het een ander (het is overigens nergens vol maakt) ik heb daar altijd buitengewoon prettig gewoond. De bovenstaande inleiding had eigen- ïyk best achterwege kunnen blijven, want de enige reden om me op deze wat ongebruikelijke wpze tot u te richten is u te danken voor het vertrouwen door u in mij gesteld als afgevaardigde van Oud-Ade naar de raad van Alkemade. Jammer genoeg echter is deze periode zeer kort gebleken, te kort in ieder ge val om met wat meer reëele plannen te komen met betrekking tot westeiyk Alkemade in het algemeen en tot Oud- Ade in het byzonder. Mijn, na ampele overwegingen, gevallen, besluit orr vertrekken kwam juist op een tydstip dat deze plannen Sets vastere vorm gonnen aan te nemen. De tyd was ech ter te kort om deze uitgewerkt voren te brengen en om op de laatste vergaderingen van de raad daarmede ter tafel te komen leek mij een beetje testa mentachtig. Desalniettemin hoop ik dat ik in de korte tijd van myn raadslid maatschap de belangen van ons dorp zo goed mogeiyk heb kunnen behartigen. Ik stel er prijs op om, na u nogmaals bedankt te hebben voor het in my ge stelde vertrouwen, tot besluilt de v uit te spreken dat het uw fraaie dorp in de toekomst meer dan voortreffeiyk mag gaan. En dat al uw wensen met betrek king tot de leefbaarheid van uw woon plaats, uiteraard binnen de financiële mogelijkheden van de gemeente, in ver vulling mogen gaan. Hoogachtend. G. J. VAN LEEUWEN. Theodoor van Thuldenstraaat 16. VLIJMEN. STOMPWIJK KATH. VROUWENGILDE Het Kath. Vrouwengilde te Stomp- wijk hield maandagavond een jaar vergadering. Na de opening door de voorzitster hield de Stichting Huis houdelijke Voorlichting, o.l.v. mevr. W. J. Mefjburg uit Voorburg, een quiz. Aan deze quiz namen zes dames deel die ieder een prijs ontvingen. Na de pauze volgden de jaarverslagen van de secretaresse en de penningmees- teresse. Hoewel het seizoen eigenlijk pas in mei afloopt, kon toch al met zekerheid worden vastgesteld dat er een batig saldo zal overschieten. Tot nieuwe leden van de kascommissie werden mevr. Luiten en mevr. v. d. Poel benoemd. Ook de samenstelling van het bestuur onderging een wijzi ging: mevr. Knijnenburg en mevr. v. d. Ham traden af en werden ver vangen door mevr. v. d. Pijl en mevr. Janson. Er werd o.a. medegedeeld dat de contactavond niet meer op maandag maar op een andere avond zal wor den gehouden. Dit in verband met de trainingsavonden van de gymnastiek- verenining „Gyversto". Deze wijziging zal echter pas het nieuwe seizoen in gaan, dus in september. Tenslotte werd bekend gemaakt dat het Vrou wengilde op 17 september een uit stapje zal maken naar de Tapijtfa- brieken in Moordrecht. Gyversto Nu de schaatstraining o.l.v. de heer Bakkering uit Leiden is opgehouden stelt de gymnastiekver eniging Stompwijk de schaatsenrijders en -rijdsters in de gelegenheid hun spieren soepel te houden op speciale trainingsavonden. Deze avonden zijn voor de heren op maandagavond van 21.30 tot 22.30 uur en voor de dames op donderdag van 19.00 tot 20.00 uur. Stille Omgang De jaarlijkse Stille Omgang zal plaats vinden in de nacht van zaterdag 9 op zondag 10 maart. Zaterdagavond om 11 uur zal er als Voorbereiding in de St.-Laurentius- kerk te Stompwijk een Sacramentslof worden gehouden. De H. Mis wordt om kwart over één in de St.-Hubertus- kapel te Amsterdam opgedragen. Om ongeveer 3 uur wordt dan de Stille Omgang gehouden. Kaarten zijn tot a.s. donderdagavond 8 uur verkrijg baar op de volgende adressen: J. de Kier. Van Santhorststraat 7 en J. Havik, Meerlaan 2a. tellende programma argewerkt. Esto beschikt over zeer vele jeugd leden; de damesgroep is niet groot en een herengroep ontbreekt, maar dat is een veel voorkomend geval. Vanzelf sprekend stonden de jeugdnummers op de voorgrond en de kleutergroep liet een alleraardigste baloefening en de beken de bankoefening zien. De jongens B- groep vertoonde soms gedurfde oefenin gen op mat en over de kast. Het ritmisch gevoel van de meisjes kwam tot uiting in een fraaie oefening van een grote ineisjesgroep. Het paardendansje, de klapoefening en de ritmische oefening sloegen wel in. Ook de gehuwde dames kwamen goed voor de dag in een oefening, die heus niet zo eenvoudig was. De selectiegroep dames, die onlangs te Leiden de kring wedstrijden won. liet goed werk zien op de mat, de evenwichtsbalk en de brug met ongelijke leggers. De knotsoefening van de dames was voortreffeiyk. En dat was ook de slotoefening. DE ZILK STILLE OMGANG Het genootschap van de Stille Omgang uit De Zilk houdt zaterdag 9 maart a.s. de jaariykse bedevaart naar Amsterdam, Het programma luidt in het kort als volgt: zaterdagnacht 12 uur lof in de parochiekerk waarna om 0.45 uur ver trek naar Amsterdam. 1.30 uur H. Mis in de kapel van St.-Bernardus aan de Passeerderstraat. Om drie uur begint de eigeniyke stille omgang. Een uur later gaan de deelnemers koffiedrinken ln het patronaatsgebouw aan de Marnix- straat. Om kwart voor vyf vertrekt het gezelschap dan weer naar De Zilk. De algemene intentie voor dit jaar luidt: „Vrede en welvaart onder de volkeren".

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4