Vijf leden Limburgse Staten zeggen de KVP vaarwel dagelijks 'n goede portie vlees Nederland moet vredesland worden ONEERLIJKE OVERGANG Debat uraniumverrijking spoedig in Tweede Kamer „Afsplitser" uitgesloten Eind dit jaar referendum Beschuldiging in weekblad Geleense arts deed in verdovende middelen VRIJDAG 1 MAART 1968 PAGINA 9 Kring Den Haag CONFLICT OP SCHOOL ROND Dr. Lastpost sprak met minister Den Toom DEN HAAG (ANP) Eind dit jaar zal er in ons land een referendum worden gehouden. Door middel van een huis-aan-huis bezorgd blad kan het Nederlandse volk zich uitspreken over het plan „Nederland-vredesland", dat de heer J. J. L. van Zuylen (78) uit Den Haag vorig jaar lanceerde. Daarbij is de heer Van Zuylen, die als dr. Lastpost destijds heel Nederland aan het puzzelen zette, uitgegaan van de overtuiging, dat ons land de wereld misschien kan redden van de totale ondergang. „Ons land moet het voorbeeld zijn voor andere landen en geleidelijk, in bijvoorbeeld tien jaar, ontwapenen", aldus de ideeënrijke Hagenaar. met zich brengt, zet de heer Van Zuylen uiteen, dat hij een geleidelijke omzetting van het militaire apparaat in een burger dienstplicht voorstaat. Een burgerdienst die opbouwend werkt. Daarbij denkt hij aan hulp bij rampen, een bloedbank, ver pleging etc Met stemverheffing consta teert hij dat "Zijn plan veel meer weer klank heeft gevonden,, dan hij heeft kun nen denken. Zijn idee had hij vorig jaar nauwelijks via de televisie geopenbaard of de PTT kreeg met de grote moeilijkheden te kam pen. dat in zeer korte tijd ongeveer 150.000 Nederlanders hun instemming met het idee de heer Van Zuylen berichtten. Er werden vervolgens bijeenkomsten in het circustheater in Scheveningen georgani seerd- Er kwam overleg met andere vredes- groeperingen. zoals ^e wereldfederallr.ten. de Pax Christibeweging, Sjaloom, kerk Tijdens een plechtigheid in het Witte Huis overhandigde president Johnson aan z'n scheidende minister van Defensie Robert McNamara, de vrijheidsmedaille. Later had een, door pech achtervolgde, afscheids- plechtigheid in het Pentagon plaats. McNamara wordt, zoals bekend, president van de Wereldbank. De heer Van Zuylen heeft dit gisteren ook de minister van Defensie, de heer W. den Toom, duidelijk gemaakt op zijn kamer aan Het Plein in de Residentie. Getuige de uitlating van de kamerbewaar der van de minister moet de gast wel een bijzondere zijn geweest. Hij leidde dit af uit het ifeit, dat de heer Van Zuylen lan ger dan een uur het oor werd geleend, wat hij. een uitzondering noemde. Na afloop was de heer Van Zuylen Wij. dat hij op audiëntie was geweest. De heer Va» Zuylen had het evenwel een oase genoemd, waar alle andere landen belang bij hebben Geëmotioneerd en geschokt als hjj aan de beestachtigheden denkt, die een oorlog Proces tegen Fr. Rademacher BAMBERG (DPA) Voor de recht bank in de Westduitse stad Bamberg is gisteren de deportatie van joden uit Frankrijk, Nederland en België uitvoe rig ter sprake gekomen. Dit gebeurde in 't proces tegen de 62-jarige Franz Rademacher, die in de oorlog als ge- zantschapsraad eerste klasse werkzaam was op het ministerie van Buitenlandse Zaken in Berlijn. Hij moet zich wegens moord, mede plichtigheid aan doodslag en medeplich tigheid aan mensenroof verantwoorden Deze tenlatelegging betreft 't vermoor den van Joego-Slavische joden en het wegvoeren van joden uit West- en Zuid- Europa. Donderdag werd een reeks rapporten voorgelezen van Duitse diplomatieke ver tegenwoordigers uit de betrokken landen De verdachte bestreed niet dat hij deze rapporten onder ogen had gehad. Zo meldde de Duitse gezant in Neder land op 17 juli 1942, dat „zonder moei lijkheden", de eerste twee treinen met joodse Nederlanders naar het oosten wa ren vertrokken. Later berichtte hij dat deze deportatie aanleiding gaf tot „on rust in kerkelijke kringen". Van de kan sels was tegen het wegvoeren van de jo den stelling genomen. De gezant eiste daarop in november 1942 strenge maat regelen. In latere rapporten deelde de gezant mee, dat de Nederlandse bevol king al aan de deportaties gewend was geraakt. Eind maart 1943 meldde hij. dat er 50.000 joden uit Nederland wa ren weggevoerd. vrede, groep 2000 en het comRë voor de Le Monde tegen deze katechismus ge- Het slot was. dat een nationale stichting Nederland-vredeland werd opgericht,, waarvan de heer Van Zuylen voorzitter en secretaris is. „Mijn idee vindt grote weerklank bij jongeren, niet zozeer bij de politiek ge- interesseerde jongeren als wel bij de jon geren die geen lid van politieke jonge renorganisaties zijn. Meer en meer kijk naar de studenten wordt de oorlog ge zien als een misdrijf tegen de mensheid als geheel". Hij vat zijn gedachten samen in de na drukkelijk gesproken woorden: „Bij elke kazerne, bij de oorlogsbodems, bij elke vliegbasis zou moeten staan: verboden toe gang voor het verstand en geweten". Enorme besparingen Hij -komt weer op het referendum te recht als hij opmerkt, dat bij de jongste Kamerverkiezingen ons volk niet de ge legenheid heeft gekregen zich uit te spre ken voor of tegen de bewapening, hoewel dit toch eigenlijk de belangrijkste zaak is voor de toekomst. Honderd miljoenen per jaar zouden bij geleidelijke ontwape ning, aldus de heer Van Zuylen, bespaard worden en gebruikt kunnen woeden voor leniging van noden in eigen land, waar voor bijna dagelijks wordt gebedeld. Een groot bedrag zou volgens hem moeten worden besteed aan de opbouw van een hulpleger, dat klaar staat om onmiddel lijk te hulp te snellen bij rampen in eigen land en in het buitenland. De heer Van Zuylen buigt zich voor over en zegt met enige stemverheffing: „Wij zouden een Rode-Kruisland moeten worden, waarop elk volk ter wereld een beroep kan doen. Straaljagers, die nu gereed staan om onmiddellijk op te stij gen en bommen te gooien, zouden klaar moeten staan voor hulp en vervoer van materialen, bloed, verbandartikelen, me dicijnen, hulpkrachten eet." En ernstig besluit hij: „Dat de mili taire leiders, ook in ons land, potenti ële oorlogsmisdadigers zijn. En hij be doelt: oorlogsmisdadigers, gemeten naar de maatstaven waarnaar mensen zijn beoordeeld". „Zoals professor Delfgaauw tot dit oordeel kwam", voegt hij er ver duidelijkend aan toe. Frans episcopaat verdedigt Nieuwe Katechismus PARIJS (KNP) Kardinaal Lefeber, president van de Franse bisschoppen conferentie, heeft zich vandaag in een officieel communiqué gekeerd tegen de kritiek die van conservatieve en integra- listische zijde tegen de nieuwe Franse katechismus voor kinderen is ingebracht. De katechismus zou „dwalingen tegen het katholieke geloof bevatten" en „de leer aantasten". Deze beschuldigingen brengen de gewetens der gelovigen in arring en doen de waarheid ge weld aan. aldus de kardinaal. „Deze katechismus", zo zegt de kardi naal „beantwoord volkomen aan de ge openbaarde waarheid, op een manier, die aangepast is aan de behoefte van de opgroeiende jeugd. Bovendien houdt hij rekening met de omstandigheden van land. Dit program van gods dienstonderwijs is geen volledig onder wijs van het katholieke geloof, zoals aan Franse kinderen geleerd wordt, slechts een faze in het onderwijs, in de vervolgklassen wordt aange vuld". Hoewel kardinaal Lefebvre geen enkele naóm noemt richt hij zich ken nelijk tegen een zekere Salleron, die in schreven heeft en tegen Jean Madiran, hoofdredacteur van het extreem conser vatieve blad Itinéraires. Ook heeft het Franse episcopaat kennis genomen van de waarschuwing aan de ouders, die het Belgische blad Mouse et Lanterne over katechismus gepubliceerd heeft. Het blad werd overigens gedwon- :n zeer positief antwoord van de i-generaal van Luik te publiceren. blijft solidair (Van een nn:er verslaggevers DEN HAAG Vijf Limburgse i Statenleden, mevrouw D. Jager- I Van Lonkhuijzen, en de heren J. Tonnaer, drs. J. Cremers, P. Meijs en drs. H. Weyers, heb ben besloten hun lidmaatschap van de K.V.P. op te zeggen. Na lang beraad zijn zij tot de con clusie gekomen, toch lid te willen blijven van de Limburgse Provin ciale Staten. „En wel als christen- radicale groepering, zodat de aan hangers van de ideeën van de he ren Bogaers en Aarden zich toch vertegenwoordigd weten." De nieuwe fractie, die al in de staten vergadering van 14 maart a.s. apart zal gaan zitten, zal worden geleid door de heer J. Tonnaer. Op deze vergade ring zal hij hun handelwijze nader toe lichten. De heer Tonnaer is burgemees ter van Schinveld en trad op als plaats vervangend fractievoorzitter van d< K.VP. in de Staten. De her Mejjs, die voor de K.V.P. zit ting heeft in de Kerkraadse gemeente raad zei dat hij lid van de K.V.P.-raads- fractie zou blijven als men hem als „gastlid" aanvaardt. Zo niet, dan zal hij buiten de K.V.P.-fractle van de raad blijven deeluitmaken. Het dagelijks bestuur van de K.V.P. Limburg acht het uittreden van de vijf Statenleden „onbegrijpelijk en onjuist". Het zal deze Statenleden verzoeken hun zetels aan de K.V.P. ter beschikking te stellen. „Z(j hebben de belangen van Lim. burg, die momenteel op het spel staan, o.m. in verband met de herstructurering niet gediend", aldus het dagelijks be stuur van de K.V.P.-Limburg. Vice-voorzitter A. Wagemakers van de K.V.P.-kring Den Bosch (zelf beho rend ot de radicalengroep-Cals c.s.) kent in Brabant geen gevallen van uit treden uit de K.V.P. Vanavond vergade ren de Brabantse verontrusten in Den Bosch; over de houding van de Bra bantse radicalen zal dan een duidelijker beel te geven z(Jn. Het bestuur van de K.V.P.-kieskring Den Haag blijft solidair met de lande lijke K.V.P. „Er is geen sprake van", aldus voorzitter H. Vrouwenvelder, „dat andere richting zal worden ingesla gen. Vooral niet nu ook een belangrijke groep radicalen binnen de K.V.P. is ge- een politiek forum, dat gisteravond is gehouden in de economische hoge school te Rotterdam heeft het A.R.- Tweede-Kamerlid dr. Geetkerken gezegd het te betreuren dat de K.V.P, wat het radicale element betreft, verzwakt dreigt te worden. Hij voegde eraan toe dat de A.R. zeker verwantschap met de groep- Aarden voelt. De enkele honderden studenten, die de discussie waaraan ook werd deel genomen door drs. Den Uyl, de Tweede- (ADVERTENTIE) (Van o e correspondent) ALMELO Een al jarenlang smeulend conflict, dat het lerarenkorps aan de door de Kannelstichting geleide Pius- h.b.s. te Almelo in twee kampen verdeelde, is door een perspublikatie plotseling in de publieke belangstelling ge komen. Aan het hoofd van deze betrekkelijk jonge h.b.s., die twee jaar geleden werd uitgebreid met een afdeling m.m.s.. staat een karmeliet, pater dr. Theo Sengera. Ongeveer tien jaar geleden begon deze school met ongeveer honderd leerlingen in een oud afgekeurd schoolgebouw. De aan- vangsmoeilijkheden waren groot en daarom werd drie jaar later pater Sengers aangewezen om de toenmalige directeur te vervangen. In beide kampen is men het erover eens. dat pater Sengers destijds de zaak uitstekend gesaneerd heeft, zodat zich goede perspectieven openden voor een gezonde schoolgemeenschap. Het aantal leerlingen bleef echter onevenredig sterk groeien. Het liefst zou men meteen een nieuwe school gebouwd hebben, maar de plannen waren toen nog niet haalbaar. Als noodoplossing trok men in een door het christelijk lyceum gebruikt schoolgebouw, nadat deze onderwijsinstelling een onderkomen had gevonden in een hypermoderne nieuwe Elk jaar ging bij de Pius-h.b.s. het aantal leerlingen met sprongen omhoog en tegen het nieuwe cursusjaar verwacht men een aantal, dat boven de 750 ligt. Die snelle groei had tot gevolg, dat er voortdurend aangepast moest worden in een veel te bekrompen accommodatie. Ook moest het lera renkorps van jaar tot jaar worden uitgebreid en als uit vloeisel daarvan was men meermalen gedwongen onbevoegde en ook wel eens minder bekwame krachten aan te trekken. In die sfeer van telkens gedwongen aanpassingen ontstonden Het verwijt van de minderheidsgroep aan de directeur was. dat hii van saneren een soort hobby maakt* en dictatorial* beslissingen nam. Het lerarenverloop was bovenmatig groot en de verontrusting nam van Jaar tot Jaar to*. Toen de zaak niet langer houdbaar werd geacht, heeft het bestuur van de richting Karmelcollege (deze beheert in totaal acht scholen in Oost-Nederland) een commissie van goede diensten ingesteld. Daaronder waren twee conrectoren van Karmelinstituten, respectievelijk te Oss en Deventer en een door deze twee gekozen jurist uit Deventer. Vooraf werd gezegd door het bestuur, dat het grote waarde zou toekennen aan de conclusie van het door deze commissie uit te brengen rapport. Het rapport heeft de spanningen eerder doen toe- dan afnemen. Het adviseert bepaalde per sonen tot het nemen van ontslag. Het verwijt van de drie met ontslag bedreigde docenten spitst zich toe op het beleid van de directeur, die bij overgangen en eindexamens een improvisorische en (te) soepele beoordeling toepaste en ook van zyn docenten die toegepast wilde zien. Hierdoor kwa men er soms cijfers uit de bus, die niet in overeenstemming waren met de werkelijke capaciteiten van de leerlingen. Er is zelfs het woord fraude gevallen, hetgeen de minderheids groep voor gewetensconflicten zou hebben geplaatst. De naam van de school is daardoor in ernstige diskrediet gekomen en de verontrusting bij de oudere- is m oot. Steeds openlijker wordt de vraag gesteld of ook de directeur niet of alleen of samen met de dri* met ontslag bedreigde do centen had moeten heengaan. Er heeft zich een groep van ouders gevormd, die voornemens Is volledig opening van zaken te vragen. Kamerleden drs. Tllanus (C.H.U.), H. Wiegel (V.VJD.), Amsterdams D '66- voorzitter J. Moerkerk en de heer Van der Heyden (partijbureau K.V.P.) bijwoonden, reageerden bijzonder leven dig op de uitspraken van de politici. een vraag aan het forum v het bindend element ln de K.V.P. Is, riep Iemand In de zaal: „Agge maar het" NS organiseert boottochten (Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De Nederlandse Spoor wegen en de Belgische N.V. Stoomboot- diensten Flandria gaan dit jaar samen werken bij de organisatie van een serie boottochten. De boottocht Rotterdam-Antwerpen, via de Zuidhollandse en Zeeuwse stromen met de „Flandria 17" zal onderdeel zijn een van de NS-vakantiedagtochten. In totaal zullen dit zomerseizoen 15 ■an Rotterdam naar Antwerpen den gemaakt voor het vervoer van ders van NS-dagtochtbiljetten. De eerste zal op maandag 8 juli plaatsvinden, de laatste op vrijdag 30 augustus. Het aantal passagiers per tocht zal maximaal 175 bedragen. De verkoop van de gecombineerde boot-treinbiljetten zal ?n beperkt aantal stations plaatsvin den tot twee dagen voor de afvaartda- Nyree Dawn Porter, beter bekend als ,Jrene" uit de Forsyte Saga. hier in haar nieuwste t.v.-rol „The Oamblers". Zij is in deze serie een hyper-netirotisch Hollywoods sexsymbool; wel een forse tegenstelling met de rol van de. frigide juffer, die zij in de Forsyte Saga vertolkte. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Tweede Kamer wacht binnenkort een bijzonder boeiend debat over de uraniumverrijking door middel van ultra-centrifugemethoden. zoals dit enige jaren geleden door de Amster damse hoogleraar professor Kistemaker ontwikkeld is. Dit blijkt thans uit het verslag van het mondeling overleg, dat de Kamercommissie voor de kernener gie vorige maand met minister De Block van Economische Zaken gehad heeft. Vóór dit Kamerdebat zal de com missie eerst nog een gesprek hebben met minister Luns over de internatio nale aspecten van deze kwestie. De materie is eind vorig jaar door het Tweede-Kamerlid De Goede van D'66 aan de orde gesteld tijdens een Kamerdebat met minister De Block. De heer De Goede verweet de minis ter toen. dat deze de Nederlandse be langen in Euratom te Brussel slecht verdedigd had door te zwijgen over de Nederlandse methode, die toen reeds samen met de Nederlandse industrie verder ontwikkeld werd. De minister wees de beschuldiging van de hand, om dat Nederland een afspraak gemaakt had met Amerika, Engeland en West- Duitsland het project voorlopig geheim te houden. Dit onder meer omdat de methode-Kistenmaker kansen zou biedèn voor de escalatie van kernwapens. D '66 heeft dit laatste al meermalen de hand gewezen «-n bleef de mi er ervan beschuldigen Nederland 'ellicht miljoenen benadeeld te vreest zelfs, dat se belangen mee- Amerika op Ne- icthode geheim t« hebben Deze partij belangrijke Amerikaa spelen bij de druk. d derland uitoefent do i blijven houden. De meerderheid v an de commissie S. Cooper, P. C. J. Gabriel, de Koek- bleek zich echter achter de minister te koeks, Ch. H J. Leickert, W. Maris, A. stellen en diens optreden goed te keu- Mauve, A. P. van der Venne en J. H. ren- Weissenbruch De fa. J. A. de Waart en Zonen houdt op 12, 13 en 14 maart een openbare verkoping in de veilingzalen Stadhou derslaan 100 Den Haag. Er komen schilderijen. i •-keningen, meubelen, porcelein. klokken en andere kunst voorwerpen onder de hamer. De cata logus vermeldt onder meer de namen B. J. Blommers. Th. de Bock, T. ENKELE VERSLAAFDEN OVERLEDEN (Van onze correspondent) SITTARD. De 40-jarige arts J. O. uit Sittard. die tot voor kort een huis artsenpraktijk had in Geleen. wordt ei in het Jongste nummer van Vr(j Neder land van beschuldigd tussen 1963 en 1967 opgetreden te zijn als handelaar in dovende middelen. Tevens wordt hem verweten, dat door z(jn nalatigheid ei drinkgewoonten enkele patiënten over leden zouden z(Jn. In het artikel „Een Limburgse huis arts als handelaar in verdovende midde len" wordt verder gesproken over persing, oplichting en valsheid in ge schrifte. Officier van justitie, mr. Moors uit Maastricht zei: „Ik verwacht wel dat er een onderzoek zal "olgen. Nog niet zo lang geleden heb Ik geruch ten over deze zaak vernomen. Om deze te kunnen laten onderzoeken heb lk langs contact gehad met de procureur- generaal. Ik ken helemaal nog geen rapport. Dat zou al moeten komen zodra de geruchten onderzocht zijn". Volgens de echtgenote van dr C. Sterk uit Geleen, die de huisartsenpraktijk van dr. O. heeft overgenomen, bestaat er reeds drie maanden een rapport over deze zaak. „Een rapport van tien blad zijden dik, dat door mijn man op ver zoek van de inspecteur voor volksge zondheid is samengesteld en aan de of ficier van justitie is gegeven", aldus mevrouw Sterk. Zij zegt verder: „Onder de overgenomen patiënten van dr zijn er drie, die verslaafd zijn aan dovende middelen. In het rapport Parijse leken willen zelf bisschop kiezen PARIJS (KNP) Parijse priesters en leken hebben de Paus een brief geschre ven. waarin zij bij hem erop aandrin gen te worden geraadpleegd voordat een nieuwe aartsbisschop van Parijs wordt benoemd. Afschriften van deze brief hebben zij eveneens verstuurd naar de pauselijk nuntius en naar hrt aartsbis schoppelijk srrretarlaat van Parijs. De groep van priesters en leken vraagt de Paus dat er een vorm wordt gev<inden, waarin deze raadpleging mo gelijk is. Precies spreken zij zich hier over niet uit, maai zij_ verwijzen naar andere bisdommen, waar consultaties mogelijk zijn geweest zoals bijvoorbeeld ook het geval was in het bisdom Den Bosch na het overlijden van mgr. Bek kers. Andere voorbeelden zijn New York i Montreal. De kwestie is thans in injs acuut gewotden door het recente erlijden van kardinaal Veulllot. De briefschrijvers meiken op, dat men In de moderne theologie over de bisschop graag spreekt als de „echtgenoot van de Kerk". Zij voegen eraan toe, dat men dan ook moet weten of de plaatselijke Kerk die echtgenoot wel wil. (ADVERTENTIE) Want vlees is rijk aan waardevolle eiwitten. Bovendien, vleee is goed voor de lijn. Vandéèrvlees uw hoofdschotel, elke dagl mijn man worden verder enkele geval len genoemd, waarbij patiënten mede door nalatigheid van dr. O. zouden zijn overleden". Volgens mevrouw Sterk zou dr. O. in middels ook reeds ontslagen zijn als controlerend geneesheer van de stichting sociaal fontradebouwnflverhëtd. In het artikel van .Vrij Nederland staat onder meer te lezen, dat dr. O. „ln ont stellende hoeveelheden en tegen ontstel lende prijzen", verdovende middelen (onder meer morfium en palfium) aan enkele patiënten zou hebben toegediend. Verder worden in het stuk de namen genoemd van drie anders dokters, een broer van O. uit Nuth en twee zwagers uit Sittard en Bochollz. Volgens het ar tikel zou O. zijn bestellingen gedeelte lijk langs deze dri* familieleden hebben laten lopen. ONENIGHEID IN R DAMSE K.V.P. ROTTERDAM (ANP) Het Rotter damse raadslid mr. dr. C. Couwenberg, lid van de KVP en van het Democra tisch Centrum Nederland, la fliterta tijdens een vergadering van de gemeen teraad door zijn fractieleider mr. Struik voorlopig van het fractleberaad uitgesloten. Aanleiding tot deze atap waren verklaringen van de beer Cou- wenberg In een dagblad, waarin hij o.m. als zijn mening gaf, dat voor de leden van het Democratisch Centrum Nederland de tijd van afsplitsing is aangebroken. Mr. Struik meende, dat deze- uitlatingen in flagrante atrljd z(Jn met een Juist gemaakte afspraak om pas na overleg in het openbaar verkla ringen af te leggen. Het Democratisch Centrum Neder land mr. dr. Couwenberg ls de voor naamste woordvoerder zal zondag a.s. zijn positie ten opzichte van de KVP bepalen. Mr. Couwenberg rel gis termiddag dat zijn opinie ln het dag blad geuit, „een voorlopige persoonlijke mening was". Zondag, na het beraad in het Centrum, zal hij zijn definitieve beslissing nemen. „U moot dus nog even geduld hebben", zol hij tot mr. Struik De had in eerste instantie ge zegd dat de heer Couwenberg de frac tie reeds vaarwel had gezegd. De heer Couwenberg bood tijdens de raadsvergadering excuses aan voor het feit dat hij zich ook had uitgelaten over opvattingen van de KVP-wethouder G. Z. de Vos (soc. zaken en volksgezond heid). In dit verband zei mr. Struik, mede namens de wethouder, dat geen enkel lid van de Rotterdamse KVP-frac- tle uit zal treden l.v.m. de afsplitsing van de groep-Aarden. De fractieleider van de PvdA, drs. Ia-ms, zei o.m. dat het optreden van KVP-fractielcid«T mr. Struik voorbarig wbb. Het was beter geweest even tot zondag te wachten. Wc hebben nu te 'ii met voorbarige zetten in een schaakspel. Hij noemde dit een ernstig feit, te meer omdat de heer Couwenberg geen „politieke pierewaaier" ls, maar een man die gewend is zich duidelijk uit te spreken De stichting Relna Prinsen Geerllgs Fonds heeft weer haar Jaarlijkse jeugdprijsvraag uitgeschreven voor auteurs die op 24 november 1998 de leeftijd van 20 Jaar hebben bereikt en niet ouder zijn dan 25 jaar. De prijs bedraagt f200.-. Inzendingen (proza, gedichten of toneelstukken) moeten vóór I juli in duplo gezonden worden naar het secretariaat van de Stich ting, Koninginneweg 121, Amsterdam

Leidse Courant | 1968 | | pagina 9