WORDT GEMEENTE MIDDELPUNT VAN GROOT RECREATIEGEBIED? DE OUDE POST Zoeterwoudse raad kritiseerde Leidse houding bij behandeling nota Industrieschap UW MENING Honderdjarig bestaan van „De Oude Post'' in Sassenheim VRIJDAG 1 MAART 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 DE MIDDENSTAND VAN L1SSE EN DE TOEKOMST ADVERTENTIE Vereniging „Alverha" houdt vinger aan pols dat van de Usser Middenstand werd gehou den als donderdagavond het geval I» ge weest met de vergndering van „Alver- ha", Algemene Vereniging Handel en Ambacht, welke vergadering gepresi- derd werd door de lieer L. Tibboel. In het bijzonder stelde lijj de aanwezigheid van de heer Kems, lid der Tweede Kamer en Commissaris van dt N.V. Winkel centrum Poelpolder te Lisse, die deze avond een referaat wilde houden over de toekomst In het algemeen en van Lisse in het bijzonder, op prjjs. De middenstand van Lisse heeft zich a an af 1960 tot heden voornamelijk be zig gehouden met de meest gewone ac ties ter verbetering van de verkoop, re clame-edities en feestverlichting. Toen de Poelpolderplannen vaster vorm ging aannemen en er geruchten gingen over de opening van liet plan-Blokhuis, gin gen heel andere en grotere problemen meespelen. Er gingen geruchten over 50 winkels In de Poelpolder en 50 winkels In het plan Blokhuis, dus twee nieuwe verkoopcentra. Ir. A. F. Vlag - directeur RTWS Lisse - plotseling overleden Donderdagmiddag is te zijnen huize plotseling overleden ir. A. F. Vlag. direc teur van de Rijks Middelbare Tuinbouw Winterschool (RTWS) t;e Lisse. HJj werd door een hartverlamming getroffen. Ir. Vlag. voorheen als leraar aan de RTWS verbonden, werd' in 1947 als' opvolger van nu wijlen ir. K. Volkertsz, tot direc teur van deze school benoemd en werd tevens benoemd tot directeur van het toen nog bestaande Proefstation en van de Rijks Tuinbouw Voorlichtingsdienst. Om persoonlijke redenen heeft hij vier jaar geleden de functie van directeur van de Rijks Tuinbouw Voorlichtingsdienst neergelegd, in welke functie hij opge volgd werd door ir. H. van Veen. De heer Vlag bereikte de leeftijd van 58 jaar. De begrafenis zal plaats hebben as. maandag om 3 uur op de begraafplaats Duinhof te Lisse. Daaraan voorafgaan de wordt om 2 uur een rouwdienst ge houden in de Gereformeerde Kerk, Hee- reweg 103, Lisse. Het directeurschap wordt nu wa genomen door de heer J. J. Kwaad. NOORDWIJKERHOUT Liquidatie „De Eendraeht" te Noordwijkerhout De tuinders, verenigd in de „Een dracht", een veilingvereniging, die aan de Haarlemmertrekvaartwcg te Noord wijkerhout een groenteveiling exploi teerde, wensen liquidatie. Al vele jaren heeft de vereniging geen bestaan meer en een 25-tal leden wenst, nu tot liquidatie wordt overgegaan dat een eventueel batig saldo aan de bekende en onbekende leden wordt uitgekeerd. Ómdat niet alle leden bij de initia tiefnemers bekend zijn. wordt een op roep gedaan om op zaterdag 9 maart om 14.30 uur in hotel Van der Geest bijeen te komen en over opheffing te Met de komende Paasdagen organi seert de aktieve historische kring ..Noortich in den Houthe" in de aula van de Irene-school aan de Viaductweg een tentoonstelling van de in haar bezit zijnde interessante foto's en voorwer pen uit de historie van Noordwijker hout en naaste omgeving. De gemeente Noordwijkerhout heeft 'en financiële ruggesteun gegeven en ric leden van de kring zullen woensdag. 6 maart a.s. des avonds om 8.15 uur in hotel Van der Geest de laatste hand lan de organisatie ervan leggen. Op de bevollfing wordt een dringend beroep gedaan om oude prenten en schoolfoto's voor deze tentoonstelling in bruikleen af te staan. De heer J. van der Slot. Havenstraat 36. wacht deze bijdragen gaarne in. De tentoonstelling zal in de volgende onderdelen worden gesplitst: De vroeg ste geschiedenis, de middeleeuwen, land kaarten, kerkelijke zaken, bijzondere on- werpen, algemene prenten rond de eeuwwisseling en diverse gebeurtenis- VVSB-NIEUWS Zondag a.s. speelt VVSB in Roelof- arendsveen de uitwedstrijd tegen DOSR. De opstelling van de Bavo- ploeg wordt in verband met enkele blessures eerst vlak voor de wedstrijd bekend gemaakt. Op eigen terrein aan de Zeestraat speelt VVSB 2 om 14.30 uur tegen Warmunda 2. Eveneens op eigen terrein speelt VVSB 3 zaterdag- niddag om 4.15 uur tegen Rijnsburg- le Boys 5. konden worden, toen het woord „Markt onderzoek" viel en een studie gemaakt zou worden van de verwachtingen tot 1980. Het instituut IVO werd opdracht gegeven een nauwkeurig onderzoek in te stellen. Dank zij dit bureau en de visie van de heren Sanders en Lems lag er in 1963 een uitgebreid rapport ter tafel, wik rapport ook nu nog, 5 jaar later, urgent is en zijn volle betekenis heeft be houden. Dit rapport werd aan het Ge meentebestuur van Lisse aangeboden en het was dusdanig verzorgd, positief en ter zake kundig, dat het door B. en W. aanvaard werd. „Commissie Overleg Middenstand" Het contact met het Gemeentebestuur heeft geleid tot de instelling van een Commissie Overleg Middenstand (COM) waarvan burgemeester mr. Th. J. M. de Graaf voorzitter werd. Een grote winst voor de middenstand, want nu had men inspraakmogelijkheid bij de besluitvor ming bij belangrijke zaken. Tegelijk kwam de behoefte naar voren om in Lis se te komen tot één Middenstandsorga nisatie ter vervanging van de drie be staande. Een gevolg van deze „inspraak mogelijkheid" is dat in de Poelpolder geen 50 maar slechts 20 bedieningswin kels van betrekkelijk klein formaat zul len verrijzen, terwijl het plan-Blokhuis nader bekeken zou worden. Dat was een belangrijk winstpunt voor Alverha! Voorts is er een maandagmiddag markt gekomen en was Alverha voorloper van de bekende Elfesta-feesten. Op velerlei ander terrein konden aktiviteiten ont wikkeld worden. Inzake de winkels in de Poelpolder heeft men door de COM kunnen berei ken, dat geen winkels van zakenlieden van buiten Lisse zich in de Poelpolder kunnen vestigen. De voorzitter gaf een overzicht van alle besprekingen welke resulteerden ln de stichting van een N.V. Winkelcentrum Poelpolder, waarvan de heer Lems commissaris is geworden. De voorzitter stelde vast, dat Alverha veel en nuttig werk heeft kunnen verrichten in de korte tijd van haar bestaan. Vierkant- en Heereweg-wlnkeliers Er was een schrijven ingekomen, dertekend door een 40-tal winkeliers de Heereweg en het Vierkant, die zich door de vaststelling van het Kernplan Lisse benadeeld voelen. Men acht zich achteruitgezet tegenover de Kanaalstr.- winkeliers, die In het Kernplan ',',op flu weel zitten". De voorzitter zeide met nadruk, dat Alverha voor alle belangen op de bres wil staan, maar men moet het niet alleen van Alverha verwachten. Men moet zelf actief zijn en dat was men niet toen het Kernplan ter inzage lag. want slechts 3 kleinere bedrijven maak ten bezwaren. Niet genoeg wilde de voorzitter aandringen op „zelf doen" en hij gaf de verzekering, «lat, wanneer deze winkeliers eendrachtig samenwer ken en met plannen komen, er nog altijd gelegenheid tot overleg is om de Heere weg en het Vierkant ten volle in het winkelcentrum te laten meespelen. Er is nog twee jaar tijd en in die twee jaar kan getracht worden om het winkelcen trum met de Heereweg, Vierkant en Grachtweg uit te breiden. Plannen tot 1980 De heer Lems sprak uitvoerig over de toekomstplannen tot 1980. Hij schetste de plaats van Lisse in de Randstad Hol- laad. Er zullen zich enorme veranderin gen ln het zakenleven gaan voltrekken en men moet er rekening mee houden, dat men in z(jn leven als zakenman wel drie maal zal moeten „veranderen" om de tijd bij te houden! Middenstanders mogen niet op zichzelf blijven staan, niet met geheime plannen rond lopen al léén voor zichzelf, maar men moet „ge rust bij elkaar onder de toonbank durven laten kijken"! Lisse komt in recreatiegebied HONDERD JAAR GETAPT - Vijftig jaar getapt--, De Oude Post bestaat in 1968 honderd jaar. Uitgegroeid van een kleine lokaliteit tot een modem café-restaurant, is het een ont moetingsplaats voor heel het dorp. De Oude Post - 100 jaar getapt bij alle Sassenheimer»! Vijftig ja**'' precies tapt de familie uildige ei gei i in de Oude Post. Oók een jubileum om even bij stil te staan. Ter viering van beide jubilea hou den wij op 14 MAART 1968 voor Sassenheim en omgeving „OPEN HUIS" van 19.00 uur af Ieder is hartelijk welkom. Café-Restaurant HOOFDSTRAAT 99 SASSENHEIM - TEL. 02532-7235 Eigenaar: P. G. POSTMA TOCH SUBSIDIE VOOR HET HUMANISTISCH VERBOND Honden aan de lijn Jongeren Bollenstreek houden een voettocht In het weekeinde van 30 en 31 maart a.s. wordt in de Bollenstreek een nachte lijke voettocht georganiseerd voor jon gelui van 17 jaar en ouder. Tijdens deze tocht zal van gedachten worden gewis seld over vele actuele onderwerpen. i Mi. star»» Voorzitter Tibboel wees er op, dat van Rijkswege plannen aanwezig zijn om ten westen van Lisse (omgeving van Keu kenhof) een recreatiegebied tot ontwik keling te brengen. Deze plannen houdt men zeer beslist niet tegen en het is voor ons alleen maar de vraag: moeten wij dat recreatiegebied anderen in han den geven of zullen wij het zelf in han den nemen en houden, evenals in de Poelpolder wat het winkelcentrum be treft! Laten we een stichting Recreatie-I llng hebben, kunnen zich vanaf 3'mart De Zoeterwoudse gemeenteraad, gis teravond zonder de aanwezigheid van de heer P. de Jong (KVP) bijeen, heeft veel aandacht besteed aan de nota die het dagelijks bestuur van het Industrieschap „De Grote Polder" aan de raad had toegezonden. In de uit voerige beschouwingen van de heren J. v. d. Ploeg (KVP) en C. Straver (Vrije Lijst) werden ernstige verwij ten gemaakt aan het adres van de gemeente Leiden over het gevoerde beleid in het verleden inzake het In dustrieschap. Na 10 jaar blijkt er echter nu een kentering te zijn gekomen. Als eerste voerde de heer J. v. d. Ploeg 't woord. De heer v. d. Ploeg sprak over de grenswijziging en industrieschap als „oud zeer." Wat het laatste „zeer" betreft zei spr., dat tussen de regels van het rapport duidelijk te lezen valt. dat de gemeente Leiden jarenlang de boot heeft afgehouden, omdat het ge bied, waar het industrieschap geves tigd zou worden mogelijk door an nexatie Leids gebied zou worden. Voor wie in die jaren van Zoeterwoudse zijde deel uitmaakte van de raad van bestuur en het dagelijks bestuur van het Industrieschap was dit een bij zonder pijnlijke ervaring. „Wij zijn een aantal jaren aan de praai gehouden." In die tijd, aldus de KVP-fraetievoor- zitter, had Leiden er alleen over de nota. „Het is een dor, maar I voor de vaststelling van verantwoor delijkheden. belangrijk stuk." Bij de behandeling van de concept- nota in het dagelijks bestuur van het i schap protesteerde burgemeesters Det- r de stand I mers tegen een opmerking die werd d. Ploeg. gemaakt door de Leidse wethouder I Harmsen, dat de annexatie bij beide gaf de mening gemeenten een belangrijke rol had „Wij ontkomen niet aan de indruk, dat in dit rapport alles wordt gedaan I om het Leidse straatje schoon te ve- Alle jongeren, die hiervoor belangstel-De heer v d Ploeg noemde met als afsluiting een eenvoudige niaaV tijd. De jongelui zal worden gevraagd een bijdrage te willen geven van 2,50. I opgeven deelname bij: J. De heer Tissing Jr., bestuurslid VW, Berg, Boerhaavestraat 10, Voorhout; H. wees er óók op, dat men veel te weinig Dulneveld, Herenweg 415, Lisse; H. Wil- zelf de hand aan de ploeg slaat. son. Heemskerkplein 5, Lisse; J. Half- Aan het einde van deze drukke verga- schepel, Grachtweg 31, Lisse; R. Verde- öering zeide de voorzitter, dat „Alverha" gaal, Herenweg 289, Lisse; van der gaarne zag, dat men in Lisse kon komen] Tricht, 2e Loosterweg 138, Hlllegom; tot één sluitingsmorgen en wel op dagmorgen. Voorts zeide hij, dat moderne feestverlichting moet komen. In het verleden is al teveel geld ver knoeid met prutsverlichtingen. Hij be sloot met de opmerking, dat spoedig de nieuwe brug over het kanaal in gebruik zal komen. „Zorg dat u er als winkeliers bij bent en maakt reclame bij allen, die vanuit de Llsserbroek over de brug ko- D. Vennix, Zuurmondstraat 106, Kat wijk; J. Peschler, Pickéstraat 25b, NoordwUk; G. Lengers, Beukenlaan 12. De Zilk; W. Sikking, Dorpsstraat 33. Warmond; C. Elfering, Angelenhorst 11, Sassenheim; N. Oostdam, Duin en Dal 60, Noordwijkerhout; A. Augustinus Havenstraat 24. Noordwijkerhout. Bij de inschrijving ontvangen de deel- MARECHAUSSEE VERLIEST VAN P0LITIESP0RTB0ND NOORDWUK Door een 8-1 overwinning op het elf tal van de Koninklijke Marechaussee af deling Noord-Holland heeft NPSV zjjn plaats aan de kop van de competitie van het district West van de Ned. Politle- sportbond nog hechter gemaakt. Dé Noordwijkse politieploeg begon on zeker en wat nerveus. Duidelijk miste nien Kuipers, die wegens een blessure niet mee kon spelen, zodat de gasthe ren in een gewijzigde opstelling uitkomen. De marechaussees hadden ln de eerste helft een uitgesproken overwicht en na ongeveer twintig minuten doorboorde 'n hard schot van de rechtsbuiten het Noordwijkse doel (0-1). NPSV bood in dit stadium van de wedstrijd niet vol doende verweer tegen het nogal harde spel van de MP's. Even voor de rust liet de achterhoede van de gasten een steek vallen en daar van maakte Van Maris een nuttig ge bruik (1-1). De tweede helft gaf een geheel ander spelbeeld te zien. NPSV voerde het tem po aanmerkelijk op: er werd beter ge speeld en het plaatsen van de bal werd veel zorgvuldiger. Daardoor kwam het doel van de Kon. Marechaussee NH on der zware druk te staan. Het zelfver trouwen van NPSV keerde terug en Van Maris, na zjjn blessure weer volkomen in oude vorm, vuurde het ene kogelhar- de schot na het andere op de veste van de gasten af. Eén ervan deed de staan ders sidderen. Doelpunten konden niet uitblijven. Na een kwartier kon de NPSV-aanhang juichen, toen Van Marls uit een goed opgezette aanval flitsend inschoot (2-1). Tien minuten later zorgde hij voor de hattrick (3-1). De marechaussee-ploeg kreeg daarna nog een mooie kans. toen de goed spe lende Ruinemans ln het strafschopge bied ongeoorloofd aan de noodrem trok. De toegekende penalty werd echter door doelman Klinkenberg keurig gestopt. Ook de Noordwijkse politieploeg was nog een paar maal in de gelegenheid de score op te voeren, doch slaagde daar in niet. Het elftal van NPSV blijft de eerste plaats delen met de Koninklijke Mare- chausse Zuid-Holland. STOMP WUK Kaartavond Hedenavond is er weer een kaartavond in de kantine van Stompwijkse Boys. Allen die de Boys een warm hart toedragen, dus ook de niet-leden. zjjn van harte welkom. Aan vang 20.00 uur. Stompwijkse Boys Zondagmiddag om 2.30 uur speelt Stompwijkse Boys 1 een thuiswedstrijd tegen St.tBemardus uit Hazerswoude. De opstelling van de Boys is als volgt: doel: N. Groeneweg; achter: T. Knljnenburg, M. v. Leeuwen en K. Droog: midden: B. Belt en Th. Duyvestein; voor: H. Zonderop, A. En- ze. S. v. d. Brink. K. Lelieveld en L. Belt. Vrouwengilde Het Kath. Vrouwen gilde houdt maandagavond a.s. 7.45 uur weer een bijeenkomst in de aula van de VGLO. Deze kee'r wordt de jaarver gadering gehouden met als aantrekke lijkheid een quiz. het laatste hoofdstuk van het rapport waar geschreven wordt over de verwachtingen per 1 januari 1968 voor Zoeterwoude het belangrijkst. „Men probeert een optimistisch beeld te geven, maar naar onze smaak is dit jammerlijk mislukt. De verwerving van 20 ha Ln '68 wordt mogelijk geacht. Een exploitatie-opzet en een technisch plan met kostenraming worden binnen drie maanden verwacht van een advi serend ingenieursbureau." Korte tijd Drie maanden is voor dergelijke bu reaus wel een erg korte tijd, vond spr.; „wij hebben t.a.v. deze zaken bittere ervaringen." De KVP-fractie blijft ,,al met al" bereid om mee te werken aan de realisering van het Industrieschap. Men zal beslist elke gelegenheid be- DE K.V.P. Leiden, 28 februari 1968 Met grote instemming las ik „Uw Mening" van eergisteren. De ra,diea- len bezetten nu een zetel waarvoor ze niet gekozen zijn. Ze zijn gekozen als KVP-leden en niet als radicalen. Ik kan mij maar niet indenken, dat mensen die jarenlang een vooraan staande plaats in de KVP hebben in genomen, de partij de rug toekeren, terwijl er al zoveel aan hun wensen was tegemoet gekomen. Een mooi voorbeeld, al dat geharrewar in de KVP. Ik hoop dat de overgrote meer derheid achter de KVP blijft staan. M. S. De heer C. Strav >vHL-- weer van de rlje Lijst. Spr. citeerde gespeeld bij de vertraging. Dexe een uitspraak van Lcidens burgemees ter, de in een artikel in De de opmerking daarop terug. Hij onder- streepte nog eens de belangrijke rol Courant stelde: ..Ken burgemeester kan di, dil p|a„ h,e„ „.„„rrld bij de strijd wat hij zegt in de de Hoge Rijndijk bij of is de uverife 90 pet. de amlddlnf u, d, vcrd„, „ntuikkelin, left- N.a.v. publicaties over het stadsge west Leiden beklaagde spr. zich ovei een gebrek aan informatie. Het se niorenconvent van Leiden was reeds ir. het bezit van het derde rapport, toen j ^et optimisme de Zoeterwoudse raad nog niets hier- over bekend was. Dit is een onder werp. waarover de pers beter is in gelicht dan de raad. moet," aldus de voorxitter. De heer J. II v d. Ploeg zei niet erg gerust te zijn op de toezeggingen van het ingenieursbureau over de termijn waarbinnen rapporten zouden worden uitgebracht. „De KVP deelt .1 niet. Daar- kennisgeving ststelling van de notulen De heer Straver hekelde voorts het slepend tempo in de ontwikkeling van het Industrieschap. Op 1 oktober 1959 stond ln een krant te lezen, dat het te voorzien was, „dat zeer binnenkort tot de exploitatie van de industrie terreinen zal worden overgegaan." „Men kan zeggen: de tijd gaat snel; ze is dan toch maar mooi verprutst," aldus de heer Straver. „Wat Leiden met het traineren be reikte is in geld niet uit te drukken, als we letten op de grondspeculaties die hierdoor niet achterwege bleven. Wat ik zeker zo laakbaar vind is het onnodig vertragen van de grotere werkgelegenheid. Mocht dat belang voor Leiden misschien minder interes sant zijn, toch echt nog niet voor werk nemers uit Zoeterwoude." Wethouder Harmsen van Leiden heeft, zo zei spr., op 15 januari j.l. toegegeven, dat Leiden zelf vóór 1964 nooit serieus had gewerkt aan de uit voering van het schap. „Middeleeuws" De heer Straver verweet Leiden, dat het zich „middeleeuws" heeft ge dragen totdat de gemeente ervan over tuigd was. dat de grenswijziging haar niet zou geven waar men zich zo voor ingespannen had. Het vertrouwen van de nabuurgemeenten om samen te wer ken in het stadsgewest komt hier in het gedrang. „Leiden kan iets berei ken als centrumgemeente niet alleen door stedelijke expansiepolitiek te be drijven, maar ook door rekening te houden met gemeenten die andere be langen hebben," aldus de heer Straver. De heer Joh. van Vliet (Prot. Chr.) die als lid van het bestuur van het Industrieschap, de stand van zaken goed kent, betreurde het dat het twee de lustrum inmiddels achter de rug is. Met deze samenwerking in inter-ge- meentelijk verband was Zoeterwoude andere gemeenten ver vooruit. Dit plan was een zeer belangrijk argu ment in de Zoeterwoudse strijd tegen de annexatie die mede hierdoor voor het onderhavige gebied kon worden afgewend. „Na jaren van teleurstel lingen ben ik nu echt wel optimistisch, nu er aan alle kanten getrokken en geduwd wordt aan dit plan," zo besloot de heer Van Vliet. Antwoord voorzitter BODEGRAVEN ZWEM- POLOCLUB Mej. T. van Veldhuizen opende als presidente de algemene jaarvergade ring van BZ&PC. Zij gaf een overzicht van het voorbije verenigingsjaar. Zij wees er op dat ledental en prestaties in stijgende lijn zijn, maar dat dil niet betekent op de lauweren te gaan rusten. Het wedstrijdzwemmen staat nog aan het begin. Trainer J. de Vries heeft vele jeugdige leden om zich heen verzameld. Secretaris A. de Leeuw liet de sportactiviteiten van 1967 de revue passeren en vermeldde ook de ontspannigsavonden, weekend- uit en veldlopen. Polosecretaris Lok kwam met een uitgebreid verslag van de diverse competities en toernooien. Mej. E. de Vries en de heren P. Cluis- tra en T. Edelman werden met alge mene stemmen herkozen. Na de pauze reikte de presidente de prestatiebeker '67 uit aan de heer C. Vermeulen wegens zijn verdien sten bij de bouw van het clubhuis en de zorg voor al het materiaal. In augustus a.s. zal het dertigjarig bestaan worden gevierd. Daar is al voor gespaard, aldus de penningmees- teresse. mej. De Vries, die een gezond financieel overzicht kon laten horen. Tenslotte werd het zomerprogramma bekend gemaakt. Dat belooft een druk seizoen. ESTO Esto gaat zondag a.s. op bezoek bij Oliveo in Pijnacker. Thuis was de overwinning maar matig (1-0). Esto is het aan zijn derde plaats op de ranglijst verplicht de puntjes te veroveren, maar Oliveo is op eigen veld bijna niet te verslaan. De stand aan de kop is: Moerkapelle 1218; L. en S. 12—18; ESTO 1317. Een bekend bedrijf in Sas senheim en ver daarbuiten gaat zijn eeuwfeest vieren. Het is Café-Restaurant „De Oude Post". In een grijs ver leden pleisterplaats van de postkoets en vanouds rust punt voor de passanten op weg van Den Haag naar Haarlem. Van eenvoudig dorpscafé en wachtlokaal voor tramrelzlgers rondom de eeuwwisseling, heeft „De Oude Post" zich ontwikkeld tot een ontmoetingsplaats voor heel Sassenheim. Honderden groene, zilveren en gouden bruiloften zjjn er gevierd. Eveneens grote aan tallen jubilea en niet te ver geten de vele koninklijke onderscheidingen die er wer den uitgereikt. Neemt men dan nog daarbij de honder den vergaderingen, op aller lei gebied, die er zyn gehou den, dan is het niet te boud gesproken als men zegt: „Sassenheim en „De Oude Post" zijn één begrip". De eerste bekende eigenaar was de tuinman Gerrit van Leeuwen, die in 1868 uit Wassenaar kwam. Deze verkocht het café na 33 jaar in 1901 aan H. P. de Zwerver uit Ede, die zjjn naam eer aandeed want in 1904 was ht) alweer vertrok ken. Jac. de Koning uit Hoogwoud (NH) was de volgende eigenaar, die op zjjn beurt het bedrijf na 14 jaar, dus in 1918, overdeed aan J. B. IJsselmuiden. Inmiddels was er ook een bierbottelarij en een limo- nadefabriek bijgekomen. In 1896 was de heer IJsselmui den gehuwd met de Wed. Schrama-v. Rijn, een flinae zakenvrouw die na de dood van haar eerste man, diens zaak voortzette en met de hondekar de boer opging met textiel, om voor zich en haar drie kinderen in het le vensonderhoud te voorzien. Deze was haar man vanzelf tot grote steun. NIEUWE EIGENAARS Na het overlijden van de heer IJuelmuiden in 1920 werd het bedrijf voortgezet door de zoon uit het eerste huwelijk van Wed J. IJssel muiden, de heer A. N. Schra- ma. De laatste overleed in 1946, waarna zjjn echtgeno te Wed. Schrama-v. Nobe- len tot 1956 de zaak dreef. De zaak bleef hierna in fa- miliehanden, want nieuwe eigenaar werd de heer Age Postma, een bekend banket bakker uit St.-Nicolaasga (Fr.), die gehuwd was met de jongste zuster van de heer Postma. De hec- Postma liet ln 196' het bedrijf totaal vernieu wen. waarmee het vroeger dorpscafé, het modern ca fé-reslaurant werd zoals he nu aloni bekendheid niet. Niet in het mins de goede keuken. Achter it een grote zaal voor brui loften en partijen, een frequent gebruik gemaakt. zijn het irdt MODERNISERING Dezer dagen wordt de bo venzaal omgebouwd tot een verzorgd restaurant, terwijl modernisering van de keu ken zijn voltooiing nadert. Waren het voor de oorlog drommen fietsers cn trein reizigers, die vooral In het bloembollenseizoen even verpozen, thans de automobilsten de benen komen strekken. De heer Postma kreeg in 1961 steun van zijn zoon Piet die zich in het ho- reca-vak had bekwaamd o.a. bij het Carlton- en Amerl- cain-hotel in Amsterdam. Deze is zfln vader ln januari J.l. opgevolgd. De huidige firmant (33 Jaar) is van mening dat men om bij te blijven ln het val; steeds moet kennisnemen van de nieuwste methoden en werkwijzen. Zo was hij pas enkele weken in Vaals tWW# ,M.| in januari ln Ierland ver toefde om daar ervaringen op te doen. De verwachting Is dan ook gewettigd dat „De Oude Post'' met deze •nergieke en vooruitstreven de firmant aan het hoofd •en goede, toekomst tege- gevlerd, Po nkele zijn c de aanzien zal krijgen. Re ceptie donderdag 14 maurt a.s. van 8.00-6.80 uur. De* avonds open huis van 7.00- 10.00 uur voor ledereen. d hel stuk Na de ontstond heer A. v. d. Poel en het college over de gevoerde briefwisseling met het Hoogheemraadschap inzake de riool waterzuiveringsinstallatie en de mo gelijke gevolgen hiervan voor de hoog te van de exploitatieverordening. De zaak is nog in bespreking zodat nog niet bekend is of zij wel of geen in vloed zal hebben voor de exploitatie heffingen. Goedkeuring G.S. hebben hun goedkeuring ge geven aan hel raadsbesluit tot vote ring van 60.000.- voor het treffen van verkeersvoorzieningen aan de Ho ge Rijndijk. In afwachting van verdere besprekingen deed de heer v. d. Ploeg de suggestie om b.v. een gemeente werkman op de drukke uren in op vallende kleding kinderen te begelei den bij het oversteken. De voorzatter zag hier wel mogelijkheden toe. en zegde nader onderzoek door het col lege toe. Gemeentewerken krijgt een dieseltractor en andere uitrustings stukken tot een waarde van 16.480- Schadevergoedlng De heer Joh. van Vliet vond een schadevergoeding aan de heer N. C. van Velzen een nare zaak geworden. Hij heeft destijds het aanbod van 10000 - van de gemeente niet aan vaard in de hoop meer te kunnen claimen. Nu neemt hij wel genoegen met dit bedrag. Rentevergoeding over de periode vanaf de afsluiting vond geen genade indeogen van de Prot. Christelijke afgevaardigde. „Dat niet eerder uitbetaling heeft plaats gevon den is het gevolg van z'n eigen hou ding." De heer v, d. Ploeg vond de kwestie van de schudevergoeding „lood om oud ijzer." „We waren dit bedrag toch kwijt geweest. Beschikken wij echter over de machtsmiddelen om de voor waarde. verbonden aan de uitbetaling van de rente, de verwijdering van de kolenschuiten, „vuile vlekken in het Watertje" uit te voeren?" Voorzitter: „Anders geen uifbelH- ling," Het voorstel werd aangenomen waarbij de heer B C. v. d. Veer tegen stander was van de rentevergoeding Overigens bleek ut het antwoord op een vraag van de heer J. Bosman dat bij begroting van dit werk, geen reke ning is gehouden met de schadever goeding. Dit mede doordat het bedrag niet kon worden becijferd. Hogere huur De verhuur van 114 m2 grond aan 't waterleidingbedrijf „De Rijnstreek" zal niet geschieden voor de prijs van 1.- per m2 per jaar. Diverse raads leden vonden dit te laag. Op voorstel van de heer J. van Diemen (Vrije Lijst) werd -de huurprijs vastgesteld op 4.- per m2. Tegen stemden de beide wethouders en de heer v. d. Ploeg. De raad besloot in principe om aan 't Hoogheemraadschap „Rijnland" ter overname aan te bieden de riool waterzuiveringsinstallatie aan de Nas- Aan de lijn Reeds eerder waren er in de raad stemmen opgegaan om over te gaan tot een aanlijngebod voor honden. In afwachting van de vaststelling van de nieuwe Algemene Politieverordening kwamen b. en w. met een voorstel tot wijziging van de beslaande verorde ning waarin bepaald wordt dat hon den in de bebouwde kom op straat aan de lijn moeten. N.a.v. opmerkingen uit de raad zei de voorzitter, dat men niet bang be hoeft te.ziin voor excessen. Men krijgt nu de kans de overlast te keren. Er zal een belangrijke preventieve wer king van uitgaan. Het voorstel werd met algemene stemmen aangenomen. De drumband V IO S. krijgt een subsidie van 350 - Hamerstuken waren ook de vaststelling van de ex ploitatievergoeding voor bijzondere scholen over 1967 en het toekennen van een voorschot over 1968; verho ging van het krediet vóór het maken van een spreekkamer op de Aloysiua- school, en de verhoging van de ver goeding aan de bode voor avondver gaderingen. Subsidie Humanistisch Verbond In tegenstelling tot het advies van de commissie voor de financiën stelden b. en w. de raad voor een subsidie verzoek van het Humanistisch Ver bond af te wijzen. Na drs. T. Pley spraken ook dc andere fractieleiders hun verwondering hierover uit en stel den voor alsnog subsidie te verlenen, waartoe met algemene stemmen werd besloten. Zo zal ook het Humanistisch Verbond 1 cent per inwoner ontvangen. Rondvraag De heer C. Straver wees op de ge vaarlijke situatie, ontstaan door het parkeren van auto's op de Oranjelaon dicht bij de Hoge Rijndijk. De krediet aanvrage voor de kleuterschool Zonne- gaarde werd door de heer Bosman nog eens onder de aandacht gebracht. De heer v. d. Poel had veel waardering voor de snelle wijze waarop de gezins zorg steeds wordt geholpen. De heer v. d. Ploeg was verheugd over het verdwijnen van een houtopelagplaats in het centrum van het dorp. Minder gerust was hij op de aanwezigheid van hout op het eilandje in de Miening. Hij bepleitte in overleg met de eige naar dit fraae plekje van beplanting te voorzien. Daarna ging de raad nog in geheime zitting.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5