OEGSTGEEST NAM AFSCHEID VAN BURGEMEESTER H. L. DU BOEUFF UW MENING .Egypte en zijn buurland pagina 4 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 1 MAART 1568 Museumbeaoek in Afscheid bij Leiderdorps „De Does" LEIDSE BIOSCOPEN Grote waardering, geschenken en belangstelling Voor de laatste- maal In zjjn functie van burgemeester trok gistermiddag aan het slot van de buitengewone gemeenteraadsvergadering In het gemeentehuls ereburger H. L. du Boeuff In zijn dankwoord alle registers van zjjn vele malen onder de aandacht gebrachte welsprekendheid open. Zjjn rede werd, behalve door de voltallige raad, aangehoord door een groot aantal genodigden, onder wie oud-raadsleden, burgemeesters van omliggende genieenten, mr. G. W. van Her waarden als vertegenwoordiger van de commissaris der Koningin en mevrouw mr. E. M. KesperBeckerlng, weduwe van de commissaris die indertjjd de benoeming van burgemeester Du Boeuff bevorderde, en vele plaatselijke autoriteiten. als één van de liefhebberden van de bur gemeester belichtte. De heer en mevrouw Du Boeuff werden, Gemeentesecretaris Jac. de Visser bU hun afscheid veel lof en dank toegë- namen* h« Remeentepersoneel zwaaid. tot uitdrukking gebracht in Perzische loper aan. na zijn dank te heb- lt-ii. bloemen. geschenken en (tij- ben dons de receptie die tot 7 uur uitliep) jvoor "z,Jn secretarie-familie had ge- handdrukken. EREBURGER daan. Mevrouw G. A. Kramers-de Vla ming Pleysier herinnerde aan de in tocht van het echtpaar Du Boeuff in 1950 in haar toespraak namens de oud raadsleden en Leidens burgemeester mr. G. C. van der Willigen ten slotte sprak van de vriendschap en vlotte me dewerking van collega Du Boeuff in de kring van burgemeesters. Temidden van een steeds groter dend aantal geschenken (waaronder vouwfiets, een schilderstukje van tech nisch ambtenaar C. Keereweer, schemerlamp, enzovoort) en personen drukten burgemeester en mevrouw Boeuff (wie een fraai boeket orchiedee- ën was aangeboden) nog vele handen ten afscheid tijdens de besloten en openbare recepties. Locoburgemeester M. van der Voet. sprekend namens het gemeentebestuur, vergeleek ht leven met een roltrap waar op de heer Du Boeuff bovenaan was ge arriveerd. Hij somde de kwaliteiten op. die een burgemeester moet bezitten en sprak zijn waardering uit voor de heer Du Boeuff als voorzitter van de raads vergaderingen. De heer Van der Voet wees erop, dat mevrouw Du Boeuff-Han- s'en steeds op haar post was als interme diaire tussen haar man en de gemeente en bood de scheidende burgemeester de eremedaille en oorkonde van het ere burgerschap van Oegstgeest aan, ge-1 stadsgehoorzaal vond 't afscheid plaats, volgd door een draagbaar televisietoe- Als eerste spreker was wethouder ■tel- j Pina het. die een levensbeschrijving gaf voorzitter! van ,r Ko<h heeft een stempel Afscheid van ir. Th. K. J. Koch van de dienst gemeentewerken in Leiden De heer Ir. Th. K. J. Koch heeft van middag afscheid genomen van de dienst. Gemeentewerken. Hij heeft deze dienst 22 jaar gediend als stadsarchitect en Is sinds 1956 waarnemend directeur van gemeentewerken. Tijdens een besloten bijeenkomst In de koffiekamer van de prot. chr fractie noemde de heer gedn.K! op de ontwikkeling van Lelden N. van Welaen de 11 Jaren atrtld tegen h«« 'n d' dreigende grenmvijziglng een periode. 62 °P„ voortrefreltjke wi re het d rec- dle beter had knnnen worden gebnilkt 1 teurachap voorgenomen.U wan ntet - en waardeerde de Inzet van de burge- töd gem.kkeUk vahwege uw todM- meezter voor het behoud ran oude waar- dualistische instelling, maar uw kwalt- devolle panden in .1.- gemeente Ht| Dood zorgden ervoor dat l' steeds als namens raads- en oud-raadsleden een ra- i hardwerkend en algemeen gewanr- dlotoestel met platenspeler en een aantal' deerd medewerker zult worden hertn- plntenbonnen aan I Geile» ad vieze i Mevrouw M. E. Gouverneur-van Deene KVPprees de goede bestudering van de pre-adviezen voordat de burgemees ter deze verdedigde In de raad en de ma nier waarop hij de teugels aantrok of Drs. J. W. de Graaf (PvdA) roerde de wijze, waarop de heer Du Boeuff de scherpe tegenstellingen vaak wiet te verzachten en soms zelfs den. Namens de VVD wees m drs. F. Munting-van der Hoog op de zachtheid en geestigheid waarmee me vrouw Du Boeuff haar man steeds ter zijde stond, waarna zij de nimlsmatiejt amens ..Oegstgeest Actief" icheldende burgemeester c« i aangeboden. Uitstekend restauratiewerk Directeur H. H. Vos bracht nog en kele facetten aan het licht van en uit de werkzaamheden van de heer Koch. Ook de vele scholen die de heer Koch had ontworpen en vooral de Mytyl school. Ook was het restauratiewerk van hem uitstekend. In de dienst had hij een enthousiaste afdeling opgebouwd. Hij overhandigde hem een zilveren kan- Kleur tegel viteit van de heer Koch, en tevens zijn sterke economische instelling. Namens de afdeling bouwkunde sprak toen ing. W. J. Loeve. Hij roemde de consciëncieuze manier van werken van de heer Koch. „Zelfs de kleur van een tegel en het dessin van een gordijn kwam onder uw aandacht." Tenslotte sprak de lieer J. W. de Wek ker van de geweldig Inspirerende werk kracht van de heer Koch, waarna deze dankte voor de ondervonden belangstel ling en de tyjzonder prettige mede werking die hij steeds had ondervoi den gedurende zijn vruchtbare ambt! Leiden lfiger In 1967 werden de in Leiden ge vestigde rijksmusea bezocht door de volgende aantallen personen: Geschie denis der Natuurwetenschappen: 4003 (4905); Oudheden: 29013 (35874); Volkenkunde: 41802 (57902). Tussen haakjes de aantallen personen van Nieuwbouwplannen garage v.d. Velde aan Herengracht Garage Van der Velde (Citroën), bijna zes jaar gevestigd aan de Zoe- terwoudseweg. heeft zo'n groei mee gemaakt. dat het huidige complete aan de krappe kant begint te worden. Het bedrijf heeft nu aan de Heren gracht het 2000 m' grote stuk grond aangekocht, waarop tot voor kort Ma chinefabriek Den Os en Zn. was ge vestigd. Er wordt hier een nieuw- bouwplan gerealiseerd, maar het zal nog wel drie of vier jaar duren voor dat het zover is. Het staat nu nog niet vast of het bedrijf daarna de vestiging aan de Zoeterwoudseweg handhaaft. VLAGGEN GESTOLEN Van een opalagterrein van caravans aan de Rijndijk zijn tien vlaggen gesto len. Het zijn één Duitse, één Belgische en acht Nederlandse vlaggen. Ze hebben een gezamenlijke waarde van 125, BURGERLIJKE STAND Geboren: Donald John, z.v. W. B. Blankenstein en H. Labrijn; Erwin, z.v. R. Blomsma en M. W. G. W. Snellink; Arlette Hanny, d.v. W. A. Verreck en S. W. M. Valk; Ronald Hermanus. z.v. H. J. P. van Belkum en M. Saarloos; Mandy Maria Goretti. d.v. R. Ciere en M. P. M. Turk; Kenneth, z.v. G. Meijer en W. E. Broeksma; Richard Gerardu3. z.v. T. H. Vermeij en E. M. Beuman; In- grid Franciscus. d.v. W. Laman en C. M. Kluts; Hans-Dieter Hendrik, z.v. H. D. A. Hocks en H. C. Deijkers; Saskia Ed- wine, d.v. J. E. Maks en M. G. Beulink; Robertus. z.v W. Regeer en E. H. C. D. Aalsbersberg: Elizabeth, d.v. J. Lap en J. E. Buchner. Ondertrouwd: L. H. Sijpesteljn en M. E. G. van der Bijl; T. Vervark en Y. J. M. Nieuwkerk; B. A. Ahrens en C. J C. Fransen: a. Zitman en J. C. ZaaL berg; T. M. J. H. Meerens en J. Zaal E. F. de Vogel en I. Ravestijn; J. Heruer en S. Y. van den Berg; J. S. Tierolf en J. H. Swinkels; J. A. Ramaker en S. Colpa; C. van Varlek en M. van Brakel; D. P. T. H. Vledder en J. S. Clere; C. A. Leenhouts en W. M. Bouterse; H. Heij- ting en J. H. D. van den Bergh; R. C. D. E. Hasekamp en A. C. van den Berg. Gehuwd: H. F. Gijsman en H. Slin gerland: A. I. van Nieuwenhoven en J. Doove; G, van Zeist er. T. M. J. Franse: W. J. M. van Abswoüde en E. J. M. Ede laar; A. Bcij en H. J. Thiel; P. C. Hoog straten eri A. C. J. van Duurén; Q; J. 'M. Caspers en J. M. P. Verhaar: G. E. A. de Jong en L. H. H. V. Brouwer; P. Neu teboom en A. C. Huijbens. Overleden: R. M. Stam. 3 weken. zoon. WOEDENDE ZEEMAN GOOIT RUITEN VAN NOORDWIJKS RAADHUIS IN Camera: Vacances Portugaises (18 J.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: De schrik van het Verre Oosten (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor; De man met de vier vingers (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. j Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. i Studio: De vijanden (14 jr.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Een beminnelijke vogel (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Operatie Lady C. (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur KORRELTJE Als we onze kinderen willen helpen naar een gelukkige toekomst, zullen we hen altijd serieus naar die toekomst moeten begeleiden. PUNT De scheidende voorzitter H. van der Horst van de zwem- en polovereniging „De Does" uit Leiderdorp krijgt een hand van burgemeester R. M. Gallas, bjj diens dankwoord voor het vele werk dat de voorzitter tijdens zijn elfjarige ambtsperiode voor de sport in Leiderdorp heeft verricht. De voorzitter zal worden opgevolgd door de heer Van Ark, penningmeester. Dinsdag a.s. zal de heer Van der Horst de erepenning van de gemeente Leiderdorp op het raadhuis worden uitgereikt. Verder sprak de hee A. M. Kleiss nog een woord van dank uit in zijn funktie als vice-voorzltter van de zwemvereniging. zal worden Internationale Veteranenloop van A.V. Holland Mr. G. C. v. d. Willigen. Leidens eer ste burger, zal zondagmiddag om 2 uur op de Leidse sintelbaan het startschot lossen voor de le internationale vetera nenloop te Leiden, die door de AV Hol land wordt georganiseerd. De 9 km, uitgezet in het Leidse Hout en gedeeltelijk op de sintelbaan zal, al zijn de lopers dan allen boven de 40 jaar en sommigen zelfs boven de 60, niet in een gezapig tempo worden af gelegd. Een groot aantal klasse-atleten uit vroeger dagen, die nog regelmatig hun tralningsrondjes draaien, zullen hier wel zorg voor dragen. We lezen de na men o.a. van Janus v. d. Zande, Jan van Ginkel. Jac. Smits. Wim v. Ede, Henk v. d. Vos. Piet Bleeker, de Engelse lo per Atkinson, de sterke groep uit Han nover met Brokmeyer. H&nkel en Pla- selke en eveneens uit Duitsland, de be kende Josl. Ook in het ploegenklassement zullen deze Duitsers een hol spelen. Of dit de hoogstezal zijn betwijfelen we. want Holland, Olympia en LAT gooien hoge ogen met hun formaties. Een gerief voor de toeschouwers is. dat de lopers in elke ronde van 2150 m eenmaal de sintelbaan passeren, zodat zij op de hoofdtribune de strijd mooi kunnen volgen. STERKE DRANK Gisteravond gooide een woedende zee man in Noordwyk de ruiten van het raadhuis in. De man, die onder de in vloed van sterke drank verkeerde, gooi de tegels die bjf uit het wegdek gerukt had door de ruiten van de bodekamer en het kantoor van de gemeentesecretaris. Enkele jongelui sloegen dlrekt alarm en waarschuwden een rechercheur van het bureau aan de Voorstraat. Toen de politieman kwam aanrijden, gooide de dader plotseling een tegel door de voorruit van de auto. De rechercheur werd wonder boven wonder gemist. HU werd slechts bezaaid met glassplinters. De zeeman greep daarop weer 'n tegel, maar voordat hij kon gaan gooien werd hij door de rechercheur gegrepen en overmeesterd. Dankzfl zijn resolute op treden werd erger voorkomen. Diplomazwemmen zwemver. „De Zijl" Woensdagavond hebben de volgen de leden een diploma behaald in het Zweilandbad te Leiden: Diploma A L. Möller, L. Evers. E. Hartevelt. H. v. d, Bosch, W. Janse, P. Jonkman, A. Hoogervorst, R. Sierat. I. van Ros- sum, N Franken. G Tegelaar. A. Trap. C. Visch. S. Sprünken. Y. van Dam, E. Scheffer, A. van Delft, K v. d. Born. M. van Dalen. C. van Leeuwen. S. van Loon, D. Beekman, A. Disseldorp, E. Mieremet. A. Zuid geest, M. v. d. Hoomaard, M. Luiten. Bijzondere waardering was er voor de volgende vier heren, van wie de leeftijden waren: 29. 39 en 55 jaar, nl. J. v. Kuyk, J. Blansjaar, H. Stol en J. Kerklaan. Diploma B C. van Veen. T. v d. Brink. A. J. Hil- gersom, W. Anholts, L. Helvensteyn, R. Duivenvoorden, L. Groeneveld. P. Tegelaar, R. Hoogwout., W. Groene veld. A. Hagdorn, P. v. Polanen, G. van Polanen. LEIDSE \GENDA VRIJDAG 1 MAART Antonluskerk, Petrakerk en Lutherse 1 kerk. Oecumenische dienst in kader van Vrouwen Wereld Gebedsdag. 20.00. l»e Burcht. Ned. Politiebond, afd. Leiden. Toneel. 20.00 uur. Schouwburg: Driekoningenavond door Theater. 20.00 uur. De Burcht: Ned. Politiebond, afd. Lei den. feestavond met toneelvoorstelling j „Oatrlcla". 20.00 uur. ZATERDAG S MAART Galerie van der VIM: Opening ten- i toonstelling Karei Wiggers. 21.00 uur. HUISVESTINGS- MOEILIJKHEDEN Hij werd. nadat een ter assistentie verschenen politiepatrouille hem over nam, in het politiebureau ingesloten. Het bleek de 27-jarige H. K. te zijn. De man had huisvestingsmoeilijkheden. Hjj was gepikeerd omdat hij niet snel genoeg naar z(jn zin aan een woning kwam en kwam tot zfjn daad nadat hij zich behoorlijk moed had ingedronken. Hjj gooide zogezegd „zijn eigen glazen ln". Spoedig zal K. worden vrijgelaten, In afwachting van de dagvaarding. V oedselvergif tiging bij Alphens gezin Vier personen uit één gezin zijn ver moedelijk met verschijnselen van voed selvergiftiging In het ziekenhuis Rijn oord opgenomen. In hun toestand is eni ge vooruitgang te bespeuren. Het is het echtpaar Kosten uit de Hoofdstraat, een 5-jarig kind en een pas geboren baby. Al enige tijd voelden zij zich al niet goed. Onderzoek heeft uit gewezen dat zij een inwendige infectie hebben opgelopen, die veroorzaakt kan zijn door voedselvergiftiging. Deze gedachte blijft toch wel hangen na lezing van het artikel van Dr. van de Weyer, in uw blad van 13 febr. 1968, waar hij schrijft over de avant-gardisten in R.K. Nederland. De mentaliteit en de invloed van deze groep is wel zo groot, dat we de laatste jaren in Nederland kunnen spreken van zeer concrete om buigingen, dan hier en dan daar, naar een vaag algemeen christendom, met een constant uitholllngsproces, vooral van de katholieke kerk. Op een paar van deze verschijnselen moge ik wijzen. De H. Eucharistie is door Trente èn in de katechismus nog eens bevestigd als de blijvende tegen woordigheid zolang het geconsacreerd brood brood blijft. Poppenkast en hocus- pocus zeggen de avant-gardisten. Van daar dat in sommige kringen, ook op seminaries, geen enkele waarde wordt toegekend aan de uitstelling van het H. Sacrament, aan een Sacramentsproces sie en. schrik niet. aan het tabernakel. Vandaar ook het griezelig gemak waar mee in diverse parochies het Aanbid- dingsfeest is afgeschaft? Vandaar ook. dat toen een paar jaar geleden Paus Paulus een encycliek wijdde aan het H. Sacrament des Altaars een commenta tor van de KRO een kwartier azijn-ach- tige opmerkingen meende te moeten maken aan het adres van de H. Vader te Rome? Pater v. d. Weyer zegt dan wel. dat antwoorden van de avant-gardisten theologisch weinig hout snijden en we ze moeten zien als afkomstig van op be paalde punten gefrustreerde persoonlijk heden. het is toch maar een triest feit dat deze frustratie speelt bij een aantal priesters en bij pers en radio beheersen de personen. „Hun lof voor Paus Joannes is al even uitbundig ale hun blaam voor Paus Paulus". Dat is ook al zo iets raars en oneerlijks. In dit verband herinner Ik mij een priester, die toen Paus Joannes nog- leefde het rozenkransgebed wel bad. maar op het verzoek van Paus Paulus om dit vruchtbaar gebed te blijven bid den van de preekstoel mompelde, dat dat gebed „uit de tijd" was. Louter oppor tunisme. Trouwens, waar en wanneer heeft Paus Joannes ooit gezegd, dat de frisse wind in de kerk ten doel had te zwijgen over de tien geboden Gods, uit te hollen, de zeven Sacramenten leeg te laten waaien in seminaries en kloosters? Waar en wanneer heeft deze priester goedgevonden de hostie te vervangen door stokbrood, de wijn door port, de bij de eredienst zinvolle gewaden door een gewoon pak? Op welke wijze heeft het door hem bijeengeroepen concilie ge zegd: ga je gang maar en je doet maar en je trekt maar nergens je iets van aan, noch van Rome, noch van Utrecht? En toch is het deze mentaliteit, die de avant-gardisten bezielt. Een gevaarlijke mentaliteit. En voor ae Kath. kerk van Nederland dodelijke mentaliteit. In het artikel zeggen v. d. Boomen en Schillebeekx. dat een eventuele ex-com municatie door het kerkelijk gezag door hen niet geaccepteerd zal worden. Alleen al deze opsomming getuigt van een ma teloze hoogmoed. Dat is trouwens door alle tijden heen het kenmerk van avant- gardisten: ze komen van kwaad tot er ger; hun mening is de waarheid, uitspra ken van gezagsvolle instanties lappen ze aan hun laars Het is in deze ontwikkeling dut de katholieken in Nederland voor eenzelfde gewetensvraag komen te staan als hun geloofsgenoten achter het ijzeren gordijn ten aanzien van sommige priesters: heb ben we met herders of met huurlingen te maken? Dit klinkt hard, maar het is de trieste waarheid. Het houdt verband met allerlei opportunisme op het gebied van de moraal, het gebedsleven, de zo normale zondagsplicht, de principiële le venshouding in de maatschappij etc. etc. Paus Pius XII riep in het jaar 1937 alle katholieken op tot eendracht. „Dik wijls is ons hart bedroefd door de ver deeldheid, vaak klein in haar oorzaken, maar altijd treurig in haar konsekwen- ties". Paus Paulus in het jaar 1968 is diep bedroefd, stond onlangs in de kranten, over de ontrouw aan de kerk en aan het gezag ln de kerk. Nog steeds niets geleerd? Het lijkt er veel op Vooral in Nederland. S. M. LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd: doet. ex. geschiedenis de heer D. v. d. Horst c.l. (Deventer); doet. ex. Chinees- en Japanse taal- en letterkunde de heren R. C. Hoffman (Katwijk/Zee) en W. L. Idema c.l. (Dalen); doet. ex. farmacie de heer H. T. Tan (Lelden); kand. ex. cult, antropologie mej. W. F. C. Toxopeus (Den Haag). Haagse politierechter GEEN FEESTAVOND MAAR EEN BANKSTEL Een 32-jarig lid van een voetbal vereniging in Leiden zou het geld voor een feestavondje beheren, doch dat pakte slecht uit. Want het verlangen naar een bankstel en een nieuw kleed in huis was sterker dan naar het feest avondje en het bedrag van 816.- door de gezamenlijke leden bijeengebracht ging er aan^heen. Nu stond het lid van de feestcom missie terzake vpn verduistering^ voor de Haagse politierechter. Te ontken nen viel er niets en de Officier van Justitie vond het zo'n kwade daad van verdachte, dat hij er vier weken gevangenisstraf voor eiste. De verdediger probeerde het over een juridische boeg te gooien. „De vereniging bezit geen rechtspersoon lijkheid, het geld is eigenlijk van ieder lid, dus heeft verdachte niemand be nadeeld," zo luidde zijn stelling. Doch de rechter merkte op: „Het geld was ook niet van hem en hoorde aan ieder lid persoonlijk." De verdediger meen de, dat hier van een misstap sprake is, verdachte is weer lid van de vereni ging en hij is bezig het geld terug te betalen. Met dit alles rekening hou dend, veroordeelde de rechter tot zes weken gevangenisstraf voorwaardelijk. KLEPTOMANIE Een 19-jarige jongeman uit Leiden heeft volgens het psychiatrisch onder zoek aanleg tot kleptomanie, doch dat vond de Officier van Justitie bij de naagse politierechter toch wel wat al te radikaal. Reeds viermaal is verdach te terzake van diefstal veroordeeld nu stond hij opnieuw terecht, nu a gens diefstal van 75.- ten nadele a een kennis. „Dat kan zo niet doorgaan," aldus het standpunt van de Officier, want verdachte is reeds vaker voorwaarde lijk veroordeeld. Maar omdat verdach te zelf bezig is herstel voor zijn kwaal te zoeken, wilde de rechter voor dit maal nog volstaan met f 100.- boete en vier weken gevangenisstraf voor waardelijk, nadat de Officier van Jus titie negen weken gevangenisstraf waarvan zes weken voorwaardelijk had gevorderd. „Hü slaat zijn chef hoog aan" Marktberichten GOUDA, 29 februari. KAAS Aanvoer 2 partijen kaas. Prijzen: 4.08- 4.15. Handel goed. BARNEVELD, 29 febr. Eierveiling Aanvoer 735.607 stuks, stemming kalm. Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 42-48 gram 7.38-9.50; 52-58 gram 9.52-11.02; 62-63 gram 11.80-12.06; 66-67 gram 12.75-13.01. LEIDEN, 1 maart. Vee Aanvoer: stieren 9, melkkoeien 70, vette koeien 240, vare koeien 55, pinken 17, vette kalveren 28, nuchtere kalveren 38, vette schapen 160, fokschapen 80, vette lam meren 242. zuiglammeren 59, varkens (zeugen) 30, schrammen 133. biggen 567. geiten 9; totaal 1737. Prijzen: sl.- stieren s. 4.20-4.65, melkkoeien 925-1225- 1650, vette koeien s. 3.60-4.20-4.80, vare koeien 650-1000-1375, pinken 525-700- 800, vette kalveren 1. 3.50-3.75-4.10, nuchtere slachtkalveren 1. 1.25-1.45-1.65, nuchtere fokkalveren 75-125, vette scha pen 115-135-165, fokschapen 175-200. vette lammeren 135-180-215, drachtige zeugen 350-400-475. schrammen 85-95- 115, biggen 65-70-75. Handel: slacht- stieren rustig, melkkoeien rustig, vette koeien redelijk, vare koeien iets willi ger. pinken stil, vette kalveren vlot, nuchtere kalveren matig tot stroef, vet te schapen en vette lammeren stug, zeu gen. schrammen en biggen redelqk. Kaas Geen aanvoer. LEIDSQHENDAM, 1 maart, Eieren - Aangevoerd 67200 kipeieren. De note ringen waren voor: 4200 eieren no. O 14,90-16,10; 15200 no. 1 13,30-13,75; 20500 no. 2 12,30-12,90; 15600 no. 3 10.40-11.05; 8600 no. 4 9,70-10,20; 2200 no. 5 9,05-9,55; 400 no. 6 ƒ8,00- 8.15; 500 kneus 10,00-11,00. RIJNSBURG, 29 febr.. Bloemen Anthurium 200-305. Gerbera 15-40, Ro zen: Baccara 75-115, Zorina 30-42, Carol 25-35, Garnet 25-35, Hyacinten: l'lnno- cence 30-40. Pink Pearl 20-30, Anne Ma rie 15-25. Am. anjers: Witte Sim 25-35. G. J. Sim 20-29, Rose Sim 20-27, G. J. Sim 20-27, Farah Diba 20-27. Keevers 20-25. Carry Sim 17-25. Rode Sim 15-25, Espérance 15-23. Amaryllis 17-33. alles per stuk. Irissen 265-350. Tulpen: Aladin 280-305. Snowdon 230-260. Comeet 220- 260. Pink Attraction 230-250. Prunes 215 -245, Copland 180-200. Paul Richter 175- 190, Apeldoorn 170-190. v. d. Eerden 165-180, Oxford 160-180. Prominence 160 -180, Lustige Witwe 150-175, Preludium 150-170. Freesia's White Swan 125-185, Golden Yellow 115-150. Narcissen: Un- serpassible 140-160, Early Glory 90-120, Carlton 90-110, Harvest 80-100. Blauwe Druifjes 50-65 ales per bos. VER. EX-POLITIEKE GEVANGENEN Mr. P. J. Idenburg liieltl gisteravond voor de afdeling Leiden van de Vereni ging voor Ex-politieke Gevangenen een lezing over „Egypte en zijn buurland" in hotel Nieuu -Minerva. Na enkele huis houdelijke mededelingen van de voor zitter van de afdeling Leiden, de heer J. Th. Witte, was liet woord aan de lieer Idenburg. Deze begon met de gees telijke. sociale en historische achter gronden van Egypte lp belichten. In het jaar 1050 werd de El-Azhar. de universiteit van Kairo. gesticht. Het onderwijs aan deze universiteit was er van het begin af aan op gericht om van de Arabische wereld en de Islam een broederschap en belangengemeen schap te maken. Letterlijk was de be doeling dat degenen die niet tot de Islam behoorden, als tweede-rangs-burgers be schouwd dienden te worden. Tot de in val van Napoleon maakte Egypte deel uit van het Turkse Rijk. Hierna kwam Mohammed Ali. Deze heeft Egypte zijn huidige vorm gegeven. Ook maakte h(j er een nationale eenheid van. BEVORDERD j De heer A. A. van Kaam uit Leiden, i wachtmeester der Rijkspolitie eerste klasse en werkzaam bij de Proef-onge- vallendienst Rijksweg 12. sectie Bijzon- i dere Verkeerszaken, is met ingang van 16 februari bevorderd tot opperwacht- I meester der Rijkspolitie. Grootgrondbezitters Uit het nieuwe staatsbestel, dat door hem werd ingevoerd, ls ook de groep grootgrondbezitters voortgekomen. De huidige grootgrondbezitters stammen af van de gunstelingen van deze Moham med Ali. Deze klasse was meer gericht op het Westen dan op het Oosten. Na een aantal jaren ontstonden in Egypte een soort intellectuele bovenlaag: deze botste begrijpelijkerwijs met de gezag hebbers. Een ander aspect was dat de bevolking zeer snel toenam. Deze aan was kon niet goed worden opgevangen. Spreker wees op het Suez-kanaal, dat volledig in handen was van Engeland. En in 1956 voor Engeland verloren raakte. Zoals bekend verloor Faroek zijn troon en na een korte periode van Nagulb kwam de huidige president Nas ser aan het bewind. Na een korte tyd van vriendschap met het Westen is de ze Nasser steeds meer hulp bij het zgn. oostblok gaan zoeken. De tegenwoor dige moeilijkheden met Israël vinden volgens spr. hun oorsprong nog steeds in de gedachte van een groot-Arabisch blok. Daarin is ook nu nog geen plaats voor niet-Arabieren. Tot slot stelde de heer Idenburg dat Nasser zichzelf heeft overleefd en de onrust heeft versterkt. Het probleem is hoe het moedige Israël stand zal kunnen houden tegen een kwalitatief grotere Arabische omgeving. Na de pauze was er gelegenheid om vragen te stellen en vertoonde de heer Idenburg dia's van land en volk van Egypte.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4