lÉSel vlees eten is verantwoord eten Griep? Chefarine „4" doet wonderen! ijaml OGO-satelliet met apparatuur uit Nederland Defensietop YS in beraad bijeen ROEMENIË VERZET ZICH TEGEN SOVJETVOORSTEL Economische overeenkomst met Polen ZWAARDEMAKER Gratie in lentemode voor de gedistingeerdewereldwijze vrouw Nog meer kleuren op Lentiadebeurs Grootste expositie van bloemen Vrouw verduistert 18 mille van spaarbank Kosmische straling uitmeten Ambtenaren verboden om mee te werken aan krant Tweede Kamer kiest voor waterkanonnen „Topberaad nog niet nodig'' Voorlopig nog voldoende huisartsen WOENSDAG 28 FEBRUARI 1968 DE LEIDSE COURANT SCHIPHOL, (A.N.P.). ,,In september of oktober van dit jaar zal een Poolse missie naar ons land komen om 'n t eenkomst te tekenen tussen de Neder landse centrale kamer voor handels bevordering en de Poolse kamers van koophandel. I)eze overeenkomst, waar van men de tekst al heeft geaccepteerd, houdt in, dat men elkaar op ieder gebied behulpzaam ral ztfn. In socialistische landen hecht men aan dergeiyke over eenkomsten zeer grote waarde; zjj be schouwen het als een soort erkenning van hun industrie". Dit heeft de voorzitter van de centrale kamer voor handelsbevordering, de heer Sidney J. van den Bergh, op Schiphol meegedeeld bij zijn terugkeer uit Polen als voorzitter van de 62 leden tellende Nederlandse economische missie. Gevraagd naar concrete resultaten, noemde de heer Van den Bergh de scheepsbouwindustrie. De afgevaardig- van de scheepsbouwindustrie heb ben al enkele bestellingen genoteerd, voornamelijk voor speciale schepen als baggermolens en dergelijke, waarvan delen in Polen zullen worden gefabri ceerd- Ook vertegenwoordigers van de agrarische sector, chemische industrie, koelindustrie, bierbrouwerijen en de sterk vertegenwoordigde textielindustrie hebben goede contacten gelegd en ook zaken kunnen doen". De heer Van den Bergh vertelde, dp' onder leiding van minister mr. L. de Block van Economische Zaken in mei een Nederlandse economische missie naar Tsjecho-Slowakije vertrekt. Wetsontwerp verlaging van tabaksaccijns DEN HAAG, (A.N.P.). Bij de Tweede Kamer is ingediend een ontwerp i wet, onder meer tot verlaging van het accijnstarief voor rooktabak, pruim tabak en snuif, welke verlaging ten dele een tijdelijk karakter draagt. Ook wordt voorgesteld in de wet op de accijns van tabaksfabrikaten het nieuwe accijns tarief op te nemen, alsmede van wijzi gingen daarin van enkele wettelijke bepalingen betreffende formaliteiten er teruggaaf van accijns. Tenslotte wordt nog voorgesteld een kon besluit goed te keuren, waarbij de tabaksaccijns werd verlaagd in verband met de verhoging van 't invoerrecht op e tabak, zulks als gevolg van de laatste aanpassing van het gemeenschap pelijk douanetarief van de E.E.G. Voor gesteld wordt de accijns voor kerftabak te verlagen met één punt en gedurende i periode van negen maanden vanaf het tijdstip van inwerkingtreding met twee punten. (ADVERTENTIE) TÉ£ SEVILLA ORANGE MARMELADE Fleur, u weel wel, had het kunnen dragen Lange mouwen, lage taille (Van c moderedactie) AMSTERDAM. De mode van 1968 lijkt zich wel speciaal ontwikkeld te heb ben om Metz en Co een ple zier te doen. Op de voorjaars show, die te Amsterdam voor de pers werd gehouden, bleken verschillende aspecten van de lentemode volmaakt te passen in de eigen stijl van dit huis. De lange lijfjes, lange mouwen, lage taille en geplooide rokken, 'n tikkeltje languissant, horen bij de gedistingeerde, wereldwijze vrouw, die Mets creëert en voor wie hij creëert. Fleur uit de Forsyte Saga. was tegen de jaren '30 wel licht gekleed door Liberty of London. Zij kan nu uit de film stappen en gekleed zijn bij Metz. Fleur zal daarmee dezelfde blijven, want de nauw merkbare verschillen in coupe, vallen weg tegen de frappante overeenkomst in stijl: het jonge vroimtje dat een grand lady is. Excellent zijn de mouwloze katoenen streepjesjurkjes met laag ingezette ceintuur Links: grijs-gele visgraat tweed •rede, leren ceintwur. Rechts: mouwloze brgekjurk over plooien, de zijden chem siers en tweedelige jurken i fonkelende bayaderestrepe\ de tailleurs in beige-bruine of wit-marine wollen streep ruitjes met brede leren cein tuurs om middel of laag op de heup, de mantel in beige zalmroze wollen tapisserie. Maar wif vergeten de For syte Sagaen staan geheel 1968, met beide benen broekspijpen, als de culottes en pantalotis worden getoond. Katoenen hansoppen om in te spelen en hesjes bij Ber muda's in aparte kleuren combinaties, zoals oud-roze op vaag mosgroen. Robe- culottes om visites in te maken, waarom zouden ze anders van naturelkleurige zijden gabardine wezen. Lange pantalons van kleurig gedessineerde mousselines om 's avonds in te ontvangen. Min of meer van alle tijden zijn de gedecolleteerde avond japonnen met. empirelijfje, maar wij gaan terug tot de tijd van Fleurs vergeten moeder om. de charme van lange, zachte, zijden japonnen met. mouwen, ruches, volants en ineengetogen kraagje weer te vinden. Metz" talentvolle ontwerp ster, mevrouw Marianne Da vid, voelt de tijd zuiver aan, lefjt gratie in haar modellen en weet ze feilloos aan te sportieve mantel met passen bi/ het karakter van de schitterende stoffen, die marine-wit gestreepte wollen stof, met losse zijden das. de r i. dit huis zijn. EEG-ministers gaan praten over 3 plannen (Van onze correspondent) BRUSSEL Op de conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken van de EEG, die morgen in Brussel begint, zullen drie plannen ter sprake komen: een Frans-Duits, een Italiaans en een Beneluxplan. Het Frans-Duitse plan voorziet in het aanknopen van handelsrelaties met En geland, onder meer door het verlagen van douanetarieven om zo de uiteinde lijke toetreding van Engeland te ver eenvoudigen. Het (bekende) Beneluxplan verlangt vaststelling van een nauwkeu rig omschreven procedure voor overleg tussen EEG, lidstaten en kandidaatlan- den. Het Italiaanse plan is een tussen weg tussen beide andere plannen. Lübke zal zich verdedigen voor televisie BONN (AP) De president van West-Duitsland Heinrich Lübke zal via de televisie antwoorden op de beschul digingen dat hij meegeholpen heeft aan het ontwerpen van nazi-concentratie kampen, aldus welingelichte bronnen in De verklaring die Lübke zal afleggen moet nog worden goedgekeurd door kanselier Kurt Georg Kiesinger en het Westduitse kabinet. De Westduitse christen-democratische unie en de met haar verbonden Beier se chi-isten-sociale unie hebben het voor de omstreden president Lübke opgeno men. De jongste actie van de, hoofdre dacteur van het geïllustreerde weekblad „Der Stern", Henri Nannen, tegen het staatshoofd noemen de twee partijen een „smerige aanval". (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Tweeënveertig bloemisten cn hoveniers zullen 2500 manuren nodig hebben om de Rotter damse Ahoyhailen op 8 maart om te toveren tot een bloemenparadijs. Dan begint voor de tweede maal de Rotter damse voorjaarsbeurs „Lcntiadc", die tot en met 17 maart de Ahoyhailen zal bezetten. Het oppervlak, waarop de Lentiade beurs dit jaar wordt gehouden, is uit gebreid tot 3500 vierkante meter, waar door de Rotterdamse voorjaarsbeurs de grootste bloemen- en plantententoon- stelling in Nederland is geworden. Dit jaar zullen de organisatoren bij zonder veel aandacht schenken aan de kleuren. Op de eerste Lentiadebeurs, vorig jaar, kwam veelvuldig het ver zoek van het publiek om nog meer pracht en praal. 500 kubieke meter grond, aangevoerd door 60 vrachtwagens vormt de onder grond voor de 12 complete tuinen, waar onder een cirkeltuin, een vogeltuin, een pijpela, een mini-bollenveld, een sloot- partij en een fresiashow. Op het ogenblik worden honderden bloemen en planten' in kassen voorge trokken om het kleurige effect te ga randeren. Op de voorjaarsbeurs wordt ook informatie gegeven over vakantie. Tal van reisbureaus en verkeersbu reaus van diverse landen, waaronder Po len en Roemenië geven de bezoekers aan de beurs inlichtingen over vakan tietrips met boot, vliegtuigtouringcar of Verder vindt men op de Rotterdam se voorjaarsbeurs buitenmeubelen, tuin gereedschappen en een tuincentrum in vol bedrijf, wat betekent, dat de beurs bezoekers bloemen en planten kunnen kopen. Vorig jaar bezochten 70.000 mensen deze beurs. De organisatoren verwach ten dat het dit jaar zeker meer zal wor- De Lentiadebeurs wordt op vrijdag 8 maart door Rotterdams wethouder van openbare nutsbedrijven en economische aangelegenheden, de heer J. Worst, ge opend. De beurs is iedere dag geopend van 10 tot 17 uur en van 19 tot 22 uur. Op zon dagen van 11 tot 17 uur. Geen ruimte voor prijsverhoging DEN HAAG De minister van Eco nomische Zaken heelt een bespreking ge voerd met vertegenwoordigers van alle betrokken groepen over het prijsbeleid in het komende jaar. In deze bespreking heeft de minister de noodzaak beklem toond, dat het komende jaar, evenals in 1967 de feitelijke prijsontwikkeling bin nen zeer beperkte grenzen zal blijven. Hierbij is naar voren gekomen, dat het prijsbeleid in de komende periode vol gens dezelfde lijnen zal dienen te wor den gevoerd als in het afgelopen jaar. De vertegenwoordigers van de industri ële werkgevers, het midden- en kleinbe drijf en de groothandel hebben toege zegd in hun eigen kring deze opvattin gen te zullen ondersteunen. UTRECHT, (A.N.P.). De officier van justitie b(j de rechtbank in Utrecht beeft tegen de 21-jarige Utrechtse mevrouw J. C. dc B. een gevangenisstraf van écn jaar met aftrek van twee maunder voorarrest, waarvan drie maanden voor waardelijk geëist wegens oplichting en verduistering van ruim 18.000 gulden ten nadele V3n een spaarbank. De jonge vrouw werkte als lokettiste op een bijkantoor van de Nutsspaarbank in Utrecht. Er haperde volgens haar veel aan het spaarsysteem en zij meende, dat het maar een koud kunstje zou zijn om van de zogenaamde slapende rekeningen (spaarbankboekjes, waar de spaarder in jaren niet naar omkijkt) geld te halen en in eigen zak te steken. Deze gedachte was het begin van een geraffineerd opgezet systeem, waarmee zij in anderhalf jaar tijd van mei 1966 tot april 1967 ruim 16.000 gulden op streek. De rechtbank moest alle zeilen bijzetten om een inzicht te krijgen in de ingewikkelde manipulaties, die ver dachte had toegepast om het geld in handen te krijgen. Zo nam zij onder meer ongenummerde boekjes weg. schreef personalia in lege boekjes over en goochelde met de rekeningen-courant en loketmachine. (ADVERTENTIE) LEIDEN (ANP) Op donderdag 29 februari zal van de basis Cape Kenne dy een Amerikaanse OGÖ-satelIlet wor den gelanceerd, die tezamen met onge veer 20 andere instrumenten een experi ment van dc werkgroep kosmische stra ling van de Koninklijke Nederlandse aca demie van wetenschappen zal bevatten. Deze werkgroep is gevestigd aan de Leid- sc universiteit. De apparatuur is bedoeld om de elektronen in de kosmische stra ling te meten en hun energiespectrum te bepalen. Door het mislukken, ongeveer een jaar geleden, van de lancering van de satel liet ESRO-n, waarin eveneens Neder landse apparatuur, namelijk van het la boratorium voor ruimteonderzoek te Utrecht, was geplaatst, is de lancering op 29 februari het eerste Nederlandse satel- lletexperiment waarmee, als alles goed gaat, een baan om de aarde zal worden bereikt. Het experiment ls zowel weten schappelijk als technisch van belang. Onmiddellijk na de lancering van de eerste kunstmaan in oktober in 1958, hebben Nederlandse geleerden overleg gepleegd over de wijze waarop ook Nederland actief zou kunnen deelnemen aan deze nieuwe methode van weten schappelijk onderzoek van de aardse dampkring en de kosmische ruimte. De Leldse sterrekundlgen hebben zich een grote naam verworven in de studie van de structuur van het melkwegstelsel. Zij lieten de eerste keuze voor een ruimteproject vallen op het onderzoek van de elektronen in de kosmische stra ling. Het belang, dat de meeste landen' In Europa hechten aan eigen en gezamen lijke ontwikkeling op het. gebied van de ruimtetechnologie is niet uitsluitend ge baseerd op de wetenschappelijke interes se. Veeleer hoopt men door uitvoering van deze projecten geleidelijk de achter stand in technologie ten opzichte van de Verenigde Staten te verkleinen en zo beter te kunnen concurreren. De bouw van de satelliet is uitgevoerd door een Amerikaanse inudstrle en heeft anderhalf miljoen gulden gekost. De gelden voor de werkgroep worden beschikbaar gesteld door het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen en beheerd door de Leidse universiteit, die ook de personeelsadministratie voert. De OGO-satelliet waarmee het ex periment vervoerd zal worden, bestaat ln hoofdzaak uit een rechthoekige doos van 2x1x1 meter, en vervoert 24.verschil lende wetenschappelijke experimenten van velerlei aard. Daarvan zijn er 21 van Amerikaanse zijde geleverd, één van En- Hef instrument van de Werkgroep Kosmische Straling te Leiden, zoals het is ingebouwd in de OGO-satel liet. Het rechtergedeelte bevat de tellers. Links ziet men de elektroni sche apparatuur. De lengte van het instrument bedraagt dertig centi- gelse, één van Franse en één van Neder- De satelliet wordt gelanceerd in een sterk excentrische baan met een verste afstand van de aarde van ongeveer 152.000 kilometer en een kortste afstand van ruim 400 kilometer. De lancering zal geschieden met behulp van een Atlas-Agenacombinatie. A NWB-alarmcentrale bestaat tien jaar DEN HAAG. Dc ANWB-Alarm- centrale bestaat dezer dagen 10 jaar. In deze periode werden 6653 beschadigde auto's van leden naar Nederland terug gebracht. Voor de vloot van thans in totaal 45 trallercombinatles gestatio neerd in Nederland en ln het Zwitserse Alpengebied betekende dit, dat er ruim 10 miljoen kilometers moesten worden afgelegd. DEN HAAG (ANP) Het Tweede-Ka merlid drs. G. M. Nederliorst (PvdA) heeft in schriftelijke vragen aan dc mi nister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, en premier De Jong gewezen op hetgeen zijns inziens neer komt op een verschil in optreden van ambtenaren van het ministerie van Buitenlandse Zaken en van Defensie bij het verlenen van medewerking aan een serie krantcartikclen. Is het juist dat het ministerie van Bui tenlandse Zaken geweigerd heeft mee te werken aan een in een dagblad te publiceren artikelenreeks over het vre- desstreven in Nederland en zijn amb tenaren verboden heeft aan deze krant een rechtstreeks interview toe te staan, waarin de visie van het departement op het vredesbeleid van het ministerie van Buitenlandse Zaken zou kunnen worden uiteengezet?, aldus drs. Ne- derhorst. In het de ministers niet opgevallen dat de minister van Defensie geen enkele moeite scheen te hebben om zijn amb tenaren toe te staan aan deze artikelen serie hun medewerking te verlenen en hoe is dit verschil in optreden te pas sen in een gecoördineerd kabinetsbe leid ten aanzien van de voorlichting?, zo vraagt hij voorts. DEN HAAG (ANP) Voor landelijk gebruik zullen worden aangeschaft vijf zogenaamde waterwerpers, die voors hands zullen worden gestationeerd in de drie grote gemeenten. Deze „waterka nonnen" zullen slechts worden ingezet b(j ordeverstoringen op grote schaal. Minister Beernink heeft dit meegedeeld bij de behandeling in de Tweede Kamer van het ontwerp van wet tot wijziging van de rijksbegroting 1967. De waterka nonnen, waarvoor in deze gewijzigde be groting f 550.000 wordt uitgetrokken, zul len „zeer bepaald" niet worden gebruikt als een wapen tegen vrije meningsuiting of tegen de vrijheid van demonstratie. Minister Beernink zegde de Kamer toe, dat dit geweld zo humaan mogelijk zal worden uitgevoerd, hieraan toevoegend graag te zien, dat de waterkanonnen slechts in zeer zeldzame gevallen zouden behoeven te worden ingezet. Nog liever ware het hem, wanneer de waterwerpers ongebruikt in hel politiemuseum terecht zouden komen. Vanuit de Kamer was erop gewezen, dat het inzetten van wa terkanonnen zeker niet efficiënt en ge weldloos is. De voorgestelde wijziging van de begroting kreeg de goedkeuring van de Kamer, tegen welke wijziging al leen de CPN-fractie zich uitsprak. Vier middelen In ééa tablet - waaronder het betrouwbare maagmiddel Chefarox - helpen snel en... doen wonderenI De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd - wer ken tezamen nóg beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. ZORGEN OVER TOESTAND IN ZUID-LAOS WASHINGTON-SAIGON (ANP-DPA- RTR-AFP) President Johson bespreekt op 't Witte Huis met z(jn nationale vei ligheidsraad de jongste ontwikkelingen in Vietnam en de in verband daarmee te nemen maatregelen. Naar wordt ver wacht, zal generaal Earle Wheeler (voor zitter van het comité van chefs van sta ven) die verslag uitbrengt over z(jn be zoek vorige week aan generaal Westmo reland in Saigon aandringen op het zen den van nog zeker 100.000 man boven het plafond van 525.000 dat als voorlo pig maximum was vastgesteld. Waarnemers menen dat naast de uit breiding van de troepenmacht in Viet nam zeker ook een verwachte mobili satie van enige tienduizenden reservis ten en leden van de nationale garde en mogelijke uitbreiding van de aanvallen op Noord-Vietnam aan de orde zullen komen. In een rede te Dallas liet Johnson gis teren nog eens duidelijk uitkomen dat hij ondanks het Vletkongoffensief niet denkt aan terugtrokking van zijn troe pen uit Vietnam. Hij zei dat de tegen stander op het ogenblik pogingen doet om een beslissing te forceren maar on danks zijn grote opofferingen zijn doel niet heeft kunnen bereiken. Dc mariniersbasis Khc Sanh in het noordwesten werd vandaag weer be stookt met raketten, mortieren en gra naten. De zware Amerikaanse B-52 bommen werpers voerden aanvallen uit op de Noordvietnamezen die de basis Klfe Sanh belegeren en die daar nu ook lucht- doelrukelten en conventioneel lucht doelgeschut zouden hebben opgesteld. Hel Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken heeft dinsdag grote be- zorgheld uitgespronken over dc Noord- vielnamese militaire acties in Zuld-Laos. Functionarissen zeggen dat een aanzien lijk aantal Noordvietnamezen samen met pro-communislische Pathet-Laotroepen in de aanval is gegaan in bet smalle zuidelijke deel van Laos, dat ingeklemd ligt tussen Zuid-Vietnam en Thailand. Auto's, die de Allenbybrug, dc grens tussen Israël en Jordaniëwillen passeren, moeten van nummerbord verwisselen. Een Arabische chauf feur, met 't verwijderde Israëlische nummerbord nog in de hand, bezig met het aanbrengen van het aanbrengen van het Jordaanse, nummerbord. BOEDAPEST (Rcuter-AFP) De Sovjet-Unie heeft op de internationale vergadering van communistische partij en in Boedapest de deelnemende partij en verzocht steun te verlenen aan zijn voorstel, in november of december van dit jaar een communistische topconfe rentie te beleggen. Roemenië heeft y,ich tegen liet voorstel verklaard. De Russische communistische theoreti cus Michail Soeslov verklaarde dat op de topconferentie de kwestie aan de or de moet worden gesteld van het aaneen- scharen van alle communistische en an ti-imperialistische groeperingen in het belang van het socialisme en de vrede. Ook andere gedelegeerden, de West duitser Max Sehaefer en de Pool Zenon Kliszko, hadden zich voor het houden van een topconferentie uitgesproken. De Roemeen Paul Niculescu-Mizll bleek nog niets voor een topconferentie te voelen en drong erop aan, eerst nog een consultatieve bijeenkomst te houden. Dezelfde term gebruikte hij voor de hui dige vergadering. Mocht do gedachten- wisseling tot overeenstemming leiden, dan is het volgens hem toch nog nodig „dat de punten van overeenstemming aan de belanghebbende partijen worden voorgelegd teneinde hun instemming te, krijgen". Ook is het volgens Niculescu- Mlzil nodig „wegen te zoeken om ook dc overige anti-Imperialistische krachten te laten deelnemen" aan de topconferentie. Evenals enige dagen geleden in het Roemeense communistische partijorgaan „Scinteia" betoogd is, riep Niculescu- Mizil de vergadering op, zich te bepalen tot „de concrete problemen van de strijd tegen het imperialisme" en niet „een of ander vooropgesteld document te aan vaarden waarin de activiteiten van aan wezige of afwezige partijen worden be streden of bekritiseerd". UTRECHT (ANP) Van een vermin derde belangstelling voor het huisartsen beroep is niets gebleken. Dit Is een van de conclusies waartoe dr. N. II. Vroege (37) is gekomen na een onderzoek naar de carrlérckeus van ruim 1600 artsen, die in de periode tussen 1 september 1952 en 1 januari 1963 in Utrecht hun artsexamen deden. In de onderzochte periode van Wen Jaar is de verhouding tussen het aantal artsen, dat koos voor het huisartsenbe- roep, en het aantal dat een specialisten- functie prefereerde, constant gebleven. De heer Vroege heeft de resultaten van zijn onderzoek verwerkt in bet proef schrift „Sociologie van de arts", waarop hij aan de rijksuniversiteit in Utrecht promoveerde tot doctor in de geneeskun de, Promotor was prof. R. Hornstra, ge woon hoogleraar in de sociale geneeskun de. Het onderzoek, dat zich uitstrekte over 1373 mannelijke en 203 vrouwelijke af gestudeerden, heeft een aantal interes sante resultaten opgeleverd: Van de mannelijke studenten, die het artsexamen behaalden, kwam 44,7 pro cent uit een hoger milieu, 50,1 uit een middelbaar en 4,8 procent uit een lager milieu. Voor de vrouwelijke artsen wa ren deze percentages respectievelijk 34. 41.4 en 3,4 procent. Van de overige 0,5 procent, respectievelijk 1,1 procent was de sociale herkomst onbekend. Van alle mannelijke artsen was 13,9 procent de De gemiddelde leeftijd, waarop het artsdiploma werd behaald, lag voor de mannelijke studenten op 28,78 jaar en voor de vrouwelijke op 28,31 Jaar. Dc mannen deden Remiddeld 9,07 Jaar over hun studie, de vrouwen 8,58 Jaar. Volgens dr. Vroege bestaat er een po sitieve correlatie tussen de leeftijd waar op de toekomstige artsen met hun studie beginnen en de studieduur: de Jongeren studeren wat vlotter. Dr. Vroege vindt de percentages voor de toekomstige huisurtsenvoorziening geruststellend. Het aantal jonge artsen, dat huisarts is geworden, lijkt hem vol doende om in de behoefte aan huisartsen te kunnen voorzien. Ook het feil, dat het percentage huisartsen zich in latere Ja ren, toen er een artsentekort ontstond, heeft kunnen handhaven, wijst volgens hem niet in de richting van een vermin derde belangstelling voor het huisartsen- Franse tekenaar „beledigt" Frans staatshoofd PAKIJS (Beuter) De Franse teke naar van spotprenten Pierre Plnatel la tot een boete van 1450 gulden veroor- oordeeld, omdat hij asbakken had voor zien van een weinig flatteus portret van president De Gaulle. De rechtbank acht hem schuldig aan belediging van het staatshoofd. Dc asbakkenfabrlkant kreeg een boete van 1100 gulden. Pinatel had verkluard. dat er geen geestigheid meer bestaat ln de vijfde re publiek. Het was zijn plan geweest ln die behoefte te voorzien. WM vin* houdt fit De eiwitten in «laas zijn onontburiijk mot wn goed* conditie. Conclusie? Vises m hoofdschotel, elka dagl

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5