Raad van Leiden gunde zich een gemakkelijke avond Centrum met „Een dag uit de dood van verdomde Loewietje' in Schouwburg Bestuursleden Alma Materkoor gedecoreerd COMMISSIE GAAT NIET ALLEEN STUDEREN OP MAVO-SCHOOL Primeur aardoliewinning werd in Leiden gebouwd PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 27 FEBRUARI 1968 De Leidse raad Is gisteravond in een voorbeeldig tempo door een dertig pun ten tellende agenda heengesneld. Het waren voornamelijk financiële routine- voorstellen, zoal* voorschotten voor on derwijs en bedragen per leerling. De enige zakea die eruit sprongen waren hekwerken jond scholen, hrandweerma- terleel en de aanleg van een stuk Ples- manhtan. De heer Frans (PSP) verklaar de zich namens zijn drlemansfraetle tegen het voorstel, de gemeentelijke scholen aan de Johan Wagenaarlaan en do Du Costastraat af te rasteren om vernielingen tegen te gaan. De PSP'ers zijn tot nog toe steeds tegen hekken rond scholen geweest. Ook vier leden van de PvdA-fractle waren tegen het voorstel. Hun woordvoerder, de heer Gransch, vond het tegengaan van ver nielingen, loffelijk, maar hij wenste dit niet te doen door middel van hekken. „BIJ het stadhuis worden ook bloembak ken omver gegooid, maar u gaat daar heus geen hek plaatsen", wierp hjj het college tegen. Spr. vond een hek niel de enige op lossing om vernielingen tegen te gaan. Dergelijke afrasteringen komen in de nieuwe wijken steeds meer voor en ze ontsieren daarmee het beeld van die buurten. B. en w. moeten maar eens naar een andere bestrijding van vernie lingen zoeken, zei de heer Gransch, die het college overigens geen enkele sug gestie aan de hand deed. Leidse koopavond onderwerp van discussie-bijeenkomst Debatten in De Burcht De K.V.P., afdeling Leiden, belegt op donderdagavond 29 febr. a.s. in de grote zaal van De Burcht een bijeenkomst, waarop een eventuele koopavond In Lel den onder de loep genomen zal worden. Iedereen is welkom op deze avond, die om 8 uur begint. Het is de bedoeling, dat deze avond duidelijk wordt hoe men in het algemeen in Leiden over een koopavond denkt. Zoals bekend, is men onlangs ook te Rotterdam tot een door- de-weekse koopavond overgegaan. Op deze debat-avond zullen de voor- en nadelen van een koopavond voor een streekcentrum als Leiden (in tegen woordigheid van raadsleden) worden besproken. Wethouder S. Menken zal een algemene in.eidlng houden, waarna vertegenwoordigers van de belangen groeperingen de gelegenheid krijgen hun standpunten uiteen te zetten. Kr wordt o.m. gesproken door een middenstander en een huisvrouw. Van zelfsprekend kan verder ledereen aan de discussies deelnemen. Inhakend op de hekken kwam «1e heer Gransch later (by het voorstel tot aankoop van nieuw hrandweermatericel) met het advies, do oude autobrandspuit niet als schroot te verkopen, maar een plaatsje in de stad te geven, waar de spuit ontdaan van gevaarlijke en wuardevolle onderdelen een prachtig stuk speelgoed voor de jeugd kan zijn. De voorzitter, burgemeester Van der Willigen, beloofde de heer Gransch. dat b. en w. zich over dit idee zullen beraden. De heer De Bree (KVP) wierp tot veler plezier in het midden, dat zijn fractie best met 't voorstel van de heer Gransch wilde Instemmen, „maar dan moet de spuit geel-wit worden geschilderd en niet Stationsplein De heer Kret (Prot. Chr.) ging. even als de overige raadsleden, graag akkoord met de aanleg van het gedeelte Plesman- laan tussen Haagse Schouwbrug en het Legermuseum. Het moest hem echter wel van het hart, dat, ofschoon het we genplan rond de stad zijn voltooiing na dert, de doorvoer door de stad niet snel vordert. Het Stationsplein zal straks nog heel wat meer verkeer te verwerken krijgen zei hij. Haagweg en Morsweg zullen meer hinder gaan ondervinden. HIJ vroeg spoed te betrachten met de reconstructie van het Stationsplein. In antwoord op enkele vragen van de heer Kret zei wethouder Plena, dat het de bedoeling is, dat de weg door de Kikkerpolder dit jaar klaar komt. Re constructie van het Stationsplein is niet eenvoudig. „Momenteel wordt bekeken om de zaak in één ruk met wegenaanleg mee te nemen. Prioriteiten moeten wor den afgestemd op de financiële moge lijkheden, aldus de heer Plena. Brug c r Galgewater Een van de meest urgente kwesties op de prioriteitenlijst tot 1972 is de brug over het GalgewateT in het verlengde van de Churchilllaan. een kostbaar pro ject. Een rapport hierover is er. Over goede bewegwijzering langs de nieuwe wegen pleegt mevrouw Den Haan-Groen regelmatig overleg met de ANWB, al dus wethouder Plena. De. raad stelde bijna 12 miljoen gulden beschikbaar voor het doen van kapitaal uitgaven door de Lichtfabrieken. De heer Ham (KVP) drong er bij het col lege op aan, alles In het werk te stellen om dit jaar de wlJksgewljze omschake ling van het net van 127 op 220 volt op gang te krijgen. Wethouder Harmsen antwoordde, dat het totaal door de raad hiervoor beschikbaar gestelde krediet voldoende is om nog in 1968 met deze omschakeling te beginnen. Nadat mej. Kappejjne van de Coppelo (VVD) op enkele gronden had geconsta teerd (het ging om „het vaststellen van een verordening, behoudende wijziging van de verordening tot wijziging van de Legesverordening"), dat men in de ge meente Leiden geen kennis neemt van bij de Tweede Kamer ingediende wets ontwerpen, waartegenover de burge meester enkele positieve opmerkingen stelde, kon de voorzitter zeer tydlg de vergadering sluiten. De heer H. Amptmeyer (PSP) werd benoemd als lid van de commissie voor de Gemeentelijke Dienst voor Kasbeheer en Kredietwezen, 18 raadsleden stemden blanco. BENOEM IN GEN Benoemd door de Leidse raad als le den van het bestuur van de Stichting Maatschappelijk Contactorgaan Leiden de heer P. A. Harteveld, mevr. M. van Wijk-Hohwü, de weleerw heer J. D. M. Sweerts, de heer D Roodenburg Vermaat en de heer S. Menken. Burgerlijke Stand Geboren: Hendrik, z.v. H. de Romijn en T. J. E. Reijken; Irma A., d.v H. P. J. M. Dekkers en A. L. R. H.' M. Smithuis; Astrid, dv. W. Gorissen en A. E. van Velde; Ruud, z.v. P. van der Plank en C. Guley; Ronald P., z.v. P. J. van 't Oosten en A. G. Buyk; Monica M., d.v. P. va nder Waals en M. C. Kui.iper; Neline C„ d.v. J. van der Meij en H. J. van der Zwan; Jacoba R. M.. d.v. W. D. A. Strijk en E. J M. Koster; Richardus A. H., z.v C. J. J. van Egmond en A. Kamphues; Johan nes. z.v. J. J. Piinacker en M. E. Zand vliet; Pauline P.. d.v. J. C. Reinoud en H. ten Doesschate; Nicolaas D., z.v. N. Messemaker en A. Hartevelt; Edwin F. B., z.v. C. N. M. van der Eist en J. M. Bergman; Pieter J., z.v. P. Moo- lenaar en W J. Plug; Anntta M., z.v. P. L. Bakker en M. Bronmeijer; Mar cel, z.v. M. D. Leeflang en H. van der Blom; Jan C:, z.v. W. H. J. Tieleman en A. C. van den Akker; Eveline J., d.v. P. B. Dirksen en L. M. Korrel boom; Pirn, z.v. T. Dollekamp en J. Warren; Harald E., z.v. K. van Duijn en J. Pillerova. Gehuwd: J. van der Waal en A. T. van Egmond; A. Vroon en G. M. Gij zen; D. J. van Valkenburg en H. F. van der Hoeven; J. Brugman en L. M. A. Rietkerk; E. N. Bink en J. A. van Wijk; C. van Vliet en I. C. J. Veijl- brief; A. de Jong en R. E. M. Hotze. Overleden: C. H. Holverda, 59 jaar, man; G. den Heijer, 82 jaar, wed. van J. Postmus; H. A. Franken, 33 jaar, man; H. A. P. Kwaadgras, 72 jaar, echtgenote van A. de Jong; A. van Elk, 8 jaar, wed. van L. van Hove; J. Rietkerken, 61 jaar, man; D. Boot, 52 jaar, man. JEUGDIGE WINKELDIEF AANGEHOUDEN Een 16-jarige opperman uit Leiden is gisteren door de politie aangehou den. Hij wordt ervan verdacht, enige weken geleden een suède jasje te heb ben gestolen uit een Leids modemaga zijn. Omstreden stuk van Nichols een uitstekende opvoering gegeven van het stuk „Een dag ui't de dood van een verdomde Loewietje", 'n to neelspel in twee bedrijven van de En gelse leraar Peter Nichols (A day in the death of Joe Egg), in de uitsteken de vertaling van Walter Kous. Kous nam ook de regie voor zijn rekening. De rolbezetting was iets ge wijzigd. Bep Dekker, die de rol van Ka rin had, werd vervangen door Winni- fred Bosboom en de bij de voorstelling nog niet bekende rol van de spastische Wiesje werd door Marianne Cremer ge- i die a onderwijzersechtpaar is gegeven aan hun elfjarig spastische dochtertje Wiesje. Wiesje heeft nauwe lijks kontakt met haar omgeving. Slechts enkele klagelijke geluiden on derscheiden haar van een plant, zoals in het stuk wordt meegedeeld. Wiesjes moeder (gespeeld op een uitstekende manier) accepteert haar zo goed moge lijk. De vader niet. H(j is de lafaard, de man die voor de werkelijkheid vlucht. IMtelndelljk vlucht hy voor de groter wordende moeliykheden, als hy de fei ten steeds minder leert te aanvaarden. Het publiek wordt als personengroep aangesproken net als bij Molière het geval was een een groot aantal play backs (in de vorm van de rolletjes die het echtpaar opvoert voor zichzelf) ver- duldeiykt de achtergronden van het ge wraakte stuk. Gewraakt, omdat in En geland de meningen erover zeer sterk uiteenlopen, omdat de schryver zyn per soonlijke ervaringen in het stuk heeft verwerkt. voel terug als de „stuipjes" van Wiesje veelvuldlger worden. De man is nog te zeer moedersjongetje om zich zelf weg te cyferen. Velen zullen zich hebben geërgerd over de schijnaar har teloze manier waarover in het stuk de probleemstelling ter sprake wordt ge bracht en over het beschouwen van Wiesje als een plant. Deze ergernis is begrijpelijk, maar toch te veel. Over het algemeen hebben de ouders van 8pasticl positief gereageerd tijdens de opvoeringen in Engeland. Het stuk is in Nederland nog te kortgeleden in pre mière gegaan om de reakties hier te meten, maar ongetwyfeld zullen de me ningen zeer uiteenlopen. De moeder van Guus. de onderwyzer, komt in het tweede bedrijf nog even. „Verdomd Loewietje" is een uit spraak van haar. die „voor spek en bo nen" betekent. Ze speelt de bekrompen geest; de familie-eer staat haar meer na dan het persooniyk geluk van haar zoon en nog meer dan dat van haar schoondochter. Ze is de volmaakte blaaskaak. De moeder van Wiesje, Riek je, is een opofferende vrouw met een grote liefde voor al wat bloeit en met meer begrip voor haar echtgenoot dan hij eigenlijk verdient. Ze doet mee aan zijn sarkastische spelletjes, maar gaat zich tegen hem verzetten na zyn poging tot moord op Wiesje. Later, als Wiesje weer is genezen, komt zy weer aan zyn wensen tegemoet door Wiesje in een inrichting te willen stoppen, dit na de suggestie van de zogenaamde socialis- tisch-getinte fabrieksdirekteur. De direkteur noemt zich vriend, maar is in werkelijkheid de grote vijand van de familie, die slechts tweedracht zaait tussen de echtelieden. Voor Guus is dat aanleiding hem zogenaamd van een houding met Riekje te verdenken. t uitstekend stuk, overladen imatiek en j zeker met de strekking om na te den ken over de gévoelens die ouders spastische kinderen ondergaan. Hier past niet alleen medeiyden, ma medevoelen. De rolverdeling was als volgt: Guus: Allard van der Scheer, Riekje: Els v. Rooden. Wiesje: Marianne Cre mer. Karin: Bep Dekker, Freddie (de fabrieksdirekteur): Frans Vorstman en Suze (Freddie's vrouw): Sara Heyblom. Alle rollen werden met ovèrgave ge speeld en ondanks het geringe aantal keren dat het is opgevoerd, moet van een grote rolkennis worden gesproken. Vanavond nogmaals in de Schouwburg. A. v. D. Toename van Leidse bevolking De Leidse bevolking nam volgens statistische gegevens in 1967 met 547 personen toe. Het inwonertal bedroeg op 31 december j.l. 102.972. Er werden 1687 kinderen geboren en er overle den 972 mensen. Er was een vertrek- overschot van bijna 300 personen. Het vorig jaar werden te Leiden 969 huwelijken gesloten tegen 937 in 1966. Er werden 65 echtscheidingen ingeschreven in 1966; het vorig jaar steeg het aantal tot 95. Twaalf koperen roosters gestolen Uit de in aanbouw zijnde U.L.O.- school aan de Sumatrastraat is een 12-tal koperen putroosters gestolen. De diefstal moet zijn gepleegd, tussen vrijdag 23- en maandag 26 februari, De roosters hebben een gezamenlijke waarde van 600.- OEGSTGEEST PLOTSELING ONWEL Een 54-jarige bestuurder van een personenauto, de heer P. R. uit Oegst- geest, werd vanmorgen om 8.40 uur plotseling onwel en als gevolg daarvan botste hij met zijn auto tegen een lan taarnpaal langs de Haarlemmerstraat- weg. De Oegstgeestenaar werd met een hersenschudding overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. Zijn vervoer middel liep zware schade op. GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP „Ik geloof echt, dat we onder de vleugels van de agglomeratie schieten met een Leiderdorpse MAVO-school", zo liet drs. Van 't Klooster (KVP) zich gisteravond in de Leiderdorpse gemeenteraads vergadering ontvallen tijdens de discussie over de instelling van een commissie, die de mogelijkheden van voortgezet onderwijs gaat be studeren. De nieuwe commissie, samengesteld uit Leiderdorpse bur gers, die op de een of andere wijze bij het onderwijs betrokken zijn, zou volgens het voorstel als eerste taak krijgen te onderzoeken de stichting van een MAVO-school in Leiderdorp haalbaar is. De heer Van 't Klooster en hij stond daarin niet alleen had nogal wat bezwaren tegen deze, wat hij noemde, op een bepaald punt gepinde taakstelling en wilde de commissie liever de mogelijkheden van voortgezet onder wijs in het algemeen laten onderzoeken. i-ai 1"1 1 1 BEPAALDE GEDACHTEN Alle mogelijkheden van voortgezet onderwijs Dit te meer, omdat ln een onlangs versehenen Leids rapport met betrek king tot de gehele aglomeratle gesteld werd, dat tot 1975 een MAVO te Leider dorp niet haalbaar was. De heer Kleiss (lijst Kleiss) was het onder meer met hem eens. De heer Los (PC) stelde daar tegenover, dat men de Leiderdorpse ge meenschap. waaruit vaak klachten ge hoord worden over de ulo's in Lelden de afstand een dienst bewijst een openbare Ulo (na dit cursusjaar Mavo) te stichten als de commissie tot de be vinding komt, dat er ruimte vbor Is. Burgemeester mr. R. M. Gallas be toogde, dat Leiderdorp op de eerste plaats zelf zyn verantwoordelijkheid op onderwys moet kennen en daarnaar han delen: „Op het gevaar af wat chauvi nistisch te lijken. Maar is daar eigeniyk zoveel op tegen?" De burgemeester ver klaarde zich overigens wel bereid de commissie een bredere taakstelling te geven; alle mogeiykheden van voort gezet onderwys. niet alleen openbaar, maar ook byzonder onderwijs. In de com missie werden vervolgens gekozen de heren D. Groeneveld, G. Mulders, drs. J. Ph. van Oostrom, dr. L Th. Schonagen en-mr. C. J. Zwarts. Tydens de mammoetvergadering (de raad verwerkte het recordaantal van 55 punten) werd er ook even fel gediscus sieerd over het voorstel aan yier ge meenteambtenaren een stukje grond te verkopen in het bestemmingsplan Zyi- laan- en Meyepolder. Op de perceeltjes wil men woningen laten bouwen voor zelf bewoning. „Ter wille van de duide lijkheid" zo stelde de heee Los, „zullen we graag vernemen hoe het kan dat de ambtenaren maar 6200,moeten be talen, terwijl andere gegadigden voor een perceeltje straat 12.000 moeten neertellen. Er zyn bepaalde gedachten opgekomen Dat verklaarde ook de heer Kleiss, die bovendien zei al benaderd te zyn door gemeentenaren De heer Tieken (KVP) en ook de heer Veldhuyzen (PC) zagen graag, dat b. en w. in transport akte de nodige bedingen tegen specula tie opnemen. Wethouder Meerburg zei, dat de goed kopere perceeltjes deel uitmaken van een stuk grond, waarop A-premiewonin gen gepland zijn. Voor de grond geldt dus de van hogerhand vastgestelde prijs van 6200,Dat anderen meer moeten betalen ligt aan het soort huizen dat er volgens het bestemmingsplan op ge bouwd moet worden. De heer Meerburg en ook de burgemeester verklaarden, dat ook andere inwoners een aanvraag kunnen doen om in aanmerking te ko men voor het kopen van een A-premie- woning. Vanmorgen om 12 uur verliet deze trailer met oplegger de werkplaats van de N.E.M. aan de Vijf Meilaan te Leiden. Ongeveer een jaar geleden begon men besprekingen met de Nederlandse Aardolie Maatschappij om een in stallatie te construeren, waarmee men aardoliebronnen, die weinig of niets meer opleveren, zou kunnen activeren, en bovendien, als eerste in Neder land, mobiel zou zijn. De onlangs gereedgekomen installatie is in staat om zowel stoom als warm water te produceren. Dit wordt dan met een druk van ongeveer 105 atmosfeer de oude boorput ingepompt, tot waar de olie wordt gewonnen. Door de werking van het warme water of de stoom gaat de olie weer vloeien, zodat de produktie kan worden hervat. De truck met oplegger vertrok, op weg naar het aardoliegebied van Schoonebeek, waar hij de komende tijd verschillende uitgeputte of slecht werkende boorinstallaties een heet water-injectie zal geveen. Het gevaarte, dat 28 ton weegt is juist binnen de grenzen van afmetingen en gewicht bleven, waarvoor geen escorte of speciale aanvraag i nodig is. Ten aanzien van de beperkende bepa lingen werd toegezegd, dat ook beper kingen gesteld worden als er niet ge bouwd wordt, d.w.z. terug verkopen voor dezelfde prys aan de gemeente. Met 't voorgestelde aanlijngebod voor honden was de raad niet geheel content. Op voorstel van de heer C. Boot (PvdA) zegde de burgemeester toe, dat de politie verzocht zal worden alleen het bebouwde dorpsgedeelte als bebouwde kom te zien, omdat het niet bezwaariyk is, dat men de hond los laat lopen in de nog niet bebouwde uitbreidingen. Met de heer Poels was de burgemeester het nog eens dat muilkorven een laatste maatregel moet zyn wanneer een hond lastig is (in het voorstel stond deze maatregel als eerste vermeld). De afdeling Leiderdorp-Zoeterwoude H. R. van het Verbond van Veilig Ver keer krijgt een subsidie van 407, Dat is onder meer nodig voor de uitgave van een krantje. Met de heer Tieken was de burgemeester het eens, dat het niet alleen bij het overreiken van het krantje aan de schoolkinderen moet biy- ven. Een begeleiding is noodzakelijk, had de heer Tieken opgemerkt, en daarop zal door de burgemeester worden aange drongen bij de hoofden van scholen. KOSTELOOS TROUWEN De raad vond het maar moeilijk om ja te zeggen tegen de bepaling van de ambtenaar van de burgerlijke stand, dat alleen op maandag kosteloos getrouwd kan worden. Op voorstel van de heren Van 't Klooster en Kleiss zal het college nog eens contact opnemen met de amb tenaar van de burgerlijke stand in de hoop, dat er ook op vrijdag gedurende enkele uren kosteloos getrouwd zal kun nen worden. STROP Van elkaar afwykende informaties van twee verschillende bureaus van de prov. griffie aan de Interkerkelijke Stichting tot Verzorging en Verpleging van Lang durig Lichamelijke Zieken hebben de gemeente Leiderdorp een strop bezorgd van 200.000. De stichtingskosten van het Verpleeghuis aan de Hoogmadese- weg (160 bedden) waren oorspronkelyk en met toestemming van een griffie- afdeling geraamd op 50.000 per bed, maar een ander bureau stelde later, dat een norm gehanteerd mocht worden van 45.000. Als gevolg daarvan heeft de gemeente een stuk grond moeten terugnemen. Op de grond die teruggeno men wordt zal weliswaar een aantal woningen gebouwd kunnen worden, maar door de kosten van riolering, be strating, verlichting krijgt de gemeente uiteindeiyk twee ton minder in handen. Met de mededeling dat over zes we ken de eerste paal geslagen zal worden voor het wegrestaurant van de N.V. For mosa (Albert Heyn N.V.) aan de Hoog- madeseweg en de prov. weg 5bis sloot de burgemeester deze raadsvergadering, die ondanks het groot aantal zaken op een „redelijk" uur eindigde. Alle voor stellen, zoals wy die vorige week vrij uitvoerig bespraken werden zonder op en aanmerking aangenomen. LEIDSE AGENDA DINSDAG 27 FEBRUARI Museum van Oudheden Lezing prof. dr. L. v.d. Berghe. 20.00 uur. Zuiderkerk Lustrumconcert van 20-jarig Nederlands Madrigaalkoor met solisten en orkest, aanv. 20.15 uur. Stadsgehoorzaal Concert Resi- dentie-Orkest o.l.v. Pierre Boulez, I aanvang 20.00 uur. Schouwburg Toneelgroep „Cen- trum": Een dag uit de dood van ver domde Louietje, aanvang 20.00 uur. WOENSDAG 28 FEBRUARI Camera Film van de maand „The Pink Panter". 19.00 en 21.15 uur. Schouwburg Studio met „Koo- ren", aanvang 20.00 uur. De Lakenhal Lezing met licht beelden door prof. Sierk Schroder over „De menselijke figuur in de beel dende kunst" (Ver. van Belangstellen den in De Lakenhal), aanvang 20 uur. DONDERDAG 29 FEBRI'ARI De Burcht. KVP afd. Leiden. Dis cussie over koopavond in Leiden. 20.00. Nieuw Minerva. Expogé. Mr. P. J. Idenburg; Egypte en zyn buren. 20.00. Geb. StaalwUk. Tuiniers- en Bloe mistenver. „Door Eendracht Verbon den". 20.00 uur. Tot onze grote spijt is het bij schrift bij het plaatje van de gedecoreerde Alma Materkoor- bestuursleden onder een andere foto terechtgekomen. Wat men zag was 'n damfestijn in Noord- wijk. Onze excuses voor deze misstap. Op de foto hierboven ziet men werkelijk drs. J. A. F. Doove (rechts), voorzitter van het Alma Materkoor, die zater dag aan twee bestuursleden, die ruim dertig jaar in functie zijn, gouden spelden heeft uitgereikt. Het waren mevrouw M. van Woerkom en de heer H. Buis, die zich al die jaren op 'n uit zonderlijke manier voor het koor hebben ingespannen. In de loop van de 32 jaar, dat het Alma Ma terkoor bestaat zijn er slechts 4 gouden A.M.-spelden uitgereikt, vertelde de heer Doove, die daarmee het karakter van deze „duidelijke onderscheiding" on derstreepte. Hij zei te hopen, dat het nu gedecoreerde tweetal zal blijven meezingen en mee-re- LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Inspecteur Clouseau slaat weer toe (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zordag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorsteling vrijdag en zaterd. 23.30 u.: De Grote Stilte (18 jr.) Lido: Ik Jan Adamsson (18 jr.) Dageiyks: .2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uui Luxor: De Vampier van Parijs (18'jr) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Amerika, land van God (14 jr) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 Trianon: De getemde feeks (14 jaar), (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Superman contra de Vampier- vrouwen (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Nachtvoorstelling vrijdag en zaterd. 23.30 uur: Spaanse Driften. KORRELTJE PUNT Marktberichten BODEGRAVEN, 27 febr.. Kaas Aanvoer 3 partijen. Prys 3.964.13. De handel was goed. ROTTERDAM. 27 febr.. Vee Aan voer totaal 4484. weekaanvoer 5996. Slachtrunderen 150, gebruiksvee 685, vette kalveren 105, graskalveren 215, nuchtere kalveren 3212, varkens 7, big gen 3, paarden 9, veulens 1, schapen of lammeren 85, weidelammeren 1, bokken of geiten 11. Prijzen: slachtrunderen (ct. per kg.) extra kw. 465-500, le kw. 415-455, 2e kw. 380-400, 3e kw, 355-370; vette kal veren (ct. per kg.) le kw. 370-390, 2e kw. 350-360, 3e kw. 320-340; stieren (ct. p. kg, alle kw.) 420-470; worstkoeien (ct. p. kg) 330-355; kalf- en melkkoeien p. st.) 1100-1550; vare koeien per st.) 825-1150; vaarzen p. st.) 775- 1000; pinken p. st.) 575-700; graskal veren p. st.) 325-550: nuchtere kalve ren (ct. p. kg) 140-150; mestkalveren p. st.) 70-135; schapen p. st.) 120- 180; lammeren p. st.) 125-190. Overzicht aanvoer, handel en prijzen: slachtrunderen: iets minder, tameiyk. als gisteren: kalf- en melkkoeien: ruimer, stil, constant: vare koeien: als vorige week, redeiyk, wat styver; vaar zen en pinken: iets groter, kalm. ruim prijshoudend: graskalveren: als vorige week, rustig, onveranderd; vette kalve ren: matig, tameiyk, gedrukt; nuchtere kalveren: ruim, stroef, iets gedrukt; schapen en lammeren: als vorige week, kalm, prijshoudend.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4