Carnavalsleut wordt door de Kaninefaaten opgelaaid Geen milde straffen van Leidse Kantonrechter ÏINSDAG 27 FEBRUARI 1968 DE LEIDSE COURANT PAOINA S LAATSTE UREN VOOR RE NOORDWIJKERHOUTSE PRINS Jeugdige Lisseaar bij botsing in Nieuw-Vennep gedood De 17-jarige J. Kuipers, timmerman uit Lisse, kwam maandagmiddag om het leven bij een verkeersongeval op het kruispunt Vcnneperweg-IJweg in Nieuw Vennep. De bestuurder van 'n personenauto die over de IJ weg reed, de 20-jarige B. M. uit Hillegom, ver leende geen voorrang aan de auto waarin het slachtoffer als passagier meereed. Kapperswedstrijden te Oegstgeest In Oegstgeest worden maandag 4 maart a.s. kapperswedstrijden gehou den voor dames-, heren- en junioren- kappers in Gebouw St. Willibrord op de Rijngeesterstraatweg. De wedstrij den zijn de voorronden van het lan delijk kampioenschap. Aanvang 19.00 uur. Op 3 maart komen de nieuwe Franse en Duitse damesmodelynen uit. Tijdens de wedstrijden zal door een bekend Nederlands dameskapper deze lijnen worden gedemonstreerd. Babyfaaten „draaien" voornamelijk op melk, maar ondanks dat hebben zy aan getoond waardige opvolgers te zullen worden van de huidige regeerders. De jonge Noordwijkerhouters zijn deze mid dag te vinden onder de bejaarden, een dankbare generatie, die ook nog wel te vinden is voor een „hospartytje". Zij hebben de steun van Teddy Scholten en niet zoals in de bedoeling lag ook van ,wijlen Toon Stiefbeen", oftewel Rien ran Nunen, die de carnavalsdrukte moet ontberen, omdat hij met longontsteking onder de dekens ligt. KONIJNVERBRANDING Carnaval 1968 loopt op zijn benen, hetgeen ln mindere mate schynlJjk ook gezegd kan worden van de Kanlnefaaten-prins. Hy heeft het er echter voortreffelijk van afgebracht en bewezen dat men carnavalsdrukte niet alleen behoeft te zoeken ln het „Lam- pengat" of ergens In de Limburgse streek, maar dat ook in deze omgeving, althans in Noordwfjkerhout, de mensen „ln" zijn voor dit feest. Vanavond wordt op de Brink nog het konjjn, het symbool van de Kaninefaaten verbrand. Op het magische tijdstip 11.11 zal dan voor de laatste maal de rechterhand naar de linkerslaap worden gebracht: Alaaf! gekke golf staat weer duidelijk op groen in Noordwijkerhout en al de carnavalsleut laait daar al weer enkele dagen hoog op; aan inzet waarmee gisteravond in hotel v.d. Geest werd gefeest was dat ook goed te merken. Nauwelijks hadden Prins Cornelus Interflores en zijn nederig gevolg de eerste vrplijk stappen in de zaal gedaan of de feestvreugde barstte los. De Kaninefaaten-prins en de Raad van Elf verhieven zich op het podium waar de onderdanen werden toe gesproken op echt carnavaleske wijze. Na iedere opmerking klonk een spontaan gejuich, en toen de openingsceremoniën achter de rug waren volgde de ene polonaise na de andere en om het uithoudingsvermogen goed te testen werden ter afwisseling zwierige oude walsen gespeeld. Typerend voor het succps, dat het carnaval in deze plaats heeft waren wel de opmerkingen, die elders mogelijk de aanleiding zouden zijn ge weest tot behoorlijke wrijvingen, maar hier met een lach en een schou derklopje werden opgevat. gelukkigen met een stevige zoen beloon de. Maar niet alleen de Kaninefaaten- prins zweepte het gezelschap op, ook zijn jonge collega Prins Jules de 1ste toonde zich een voortreffelijk gangma ker en gaf op niet mis te verstane wijze zijn sollicitatiebriefje af om in de toe komst eens de Kaninefaaten-troon te be stijgen. De geboorte van de Babyfaaten, zo vertrouwde ons een van de leden var de grote Raad van Elf toe, is voorspoe dig verlopen en hoewel Prins Jules nooit eerder met carnaval in aanraking is ge weest maakte hjj de indruk alsof hij al jaren achtereen met de feestscepter heeft gezwaaid. En dat alles zonder sterke drank, en ook zonder pils. De Babyfaaten „draaien" warm op melk Het bonte gezelschap leverde wel strijd om prijzen, waarbij nauwlettend werd toegezien op de kleding. Halverwe ge de avond werden de winnaars ten to nele gevoerd, waar zich een „démasqué" voltrok en waar „Zijne Doorluchtige Hoogheid", zonder evenwel iets van zijn waardigheid te verliezen, de vrouwelijke ZOETERWOUDE H.R. „Liefde voor toneel" gaf goede uitvoering De toneelgroep „Liefde voor Toneel" heeft in de grote zaal van de „Drie Eendjes", die geheel was gevuld, het publiek een gezellige avond bezorgd. Onder regie van Nic. de Bruin voer den zij de klucht „Gevaarlijk Snoep goed" op. Het stuk was een echte klucht, die karnavalesk aan deed. John Latour was met zijn gezin naar een bal masqué geweest, en had in de veronderstelling zijn eigen vrouw Ella (verdienstelijk gespeeld door de debuterende Henny van der Bijl) de rijke juffrouw Lorna mee naar huis genomen. Jufrouw Lorna -werd op goe de wijze door Wil van Leeuwen ge speeld. Zelfs Sint-Nicolaas kwam op toneel die was echter verliefd op de dochter des huizes Terry, en zag in deze vermomming zijn kans schoon om eens poolshoogte te nemen in hui ze Latour, waarin P. v.d. Geer als huisvader de scepter zwaait. Jammer dat hij wel eens onverstaanbaar was door zijn luide toon. Natuurlijk ver schijnt er een stuk in de krant dat juffrouw Lorna is ontvoerd, nu is de ellende niet te overzien, temeer daar ene heer Blessie leuk en vlot gespeeld door Ton Romijn, de rijke dame komt op eisen. In de veronderstelling dat deze heer het heeft voorzien op het losgeld, geven de Latours de dame mee. Dit was echter niet naar de zin van handige Ans. die het met haal bende inderdaad heeft voorzien op Lorna, en zich in gezelschap van opa. die zijn late liefde dacht te vinden was meegekomen. D. Zandbergen die de zware rol van opa had, kreeg steeds weer de lachers op zijn hand. Steeds meer vaart kwam er in het stuk na een wat aarzelend begin, de spelers raakten steeds meer op elkaar inge speeld en dat kwam het geheel beslist ten goede. In het derde bedrijf komt natuurlijk alles op zijn pootjes terecht, en blijkt de zgn. boef een politie-in- spekteur te zijn gaat Dora Vervoorn, alias handige Ans achter slot en gren del, krijgt dochter Terry vlot gespeeld door de haar entree makende Truus de Vreede .haar Gaston (Peter Omt- zigt). Voor de dames-speelsters wa ren er bloemen, en voor alle spelers van de zaal een dankbaar applaus. Karnavalsfeest van Meerburg Ten bate van het tweede veld hield de kon- taktcommiBsie een grote karnavals- Pax Cliristi- groep Leiden houdt meeting over ontwikkelingswerk Op de eerstvolgende plenaire verga- nodiging beslist niet alleen vo< dering van het Pastoraal Concilie van de Nederlandse katholieke kerkprovin cie zal het rapport „Ontwikkelingswerk" besproken worden, dat is opgesteld door kommissie 15 van het concilie. De Pax Christi-groep Leiden organi seert op uitnodiging van de Leidse af deling van het StudentenconciUe (Stu- con) een meeting over dit rapport. Een of meer leden van genoemde kommissie 15 zullen het verdedigen, terwijl enkele deskundigen op het gebied van ontwik- laatste I kellngswerk zullen worden uitgenodigd. by deze gelegenheid hun koi taar te leveren. Verder zullen enige con cilie-afgevaardigden aanwezig zfjn om zich te informeren omtrent wensen en konklusles van de aanwezigen. Iedereen in Leiden en omgeving, die in ontwikkelingswerk is geïnteresseerd of werkzaam is in het kader van het Pastoraal Concilie, wordt uitgenodigd genoemd rapport over deze kwestie groepsgewijs of individueel te bestude ren. Op de meeting krijgt men dan de gelegenheid om aan de leden van kom missie 15 vragen te stellen en met hen in discussie te treden, waarbij met na druk erop wordt gewezen, dat deze uit- Sponning bij damesvolleybal ARGOS 2 BRACHT KANGEROES AAN RAND VAN VERLIES GVC legde Argos weinig in de weg avond ln de „Drie Eendjes". Alle deel nemers waren voorzien van een mas ker, terwijl de Leidse band „The Ritme- Makers" om het hardst probeerden wie het meeste geluid kon produceren. Al met al was het een gezellige boel en was Meerburg weer een stapje dichter in de buurt gekomen met de financiën voor zijn tweede veld. Kaartavond van Meerburg Vrijdag 1 maart a.s. houdt Meerburg v traditionele kaartavond in de kantine Er zal worden gekaart om vele fraaie prijzen. De opbrengst is weer stemd voor de kas van het tweede veld. MEERBURG-MMO MENTAAL STERKER Wat weinigen voor mogelijk hadden gehouden is afgelopen zondag gebeurd in de wedstrijd Meerburg-MMO. Het ge lukte Meerburg om de koploper in de competitie een halt toe te roepen. MMO, dat de aftrap verrichtte, zette onmiddel lijk de aanval in waardoor Meerburg het bijzonder zwaar te verduren kreeg. Meer burg werd helemaal terug gedrongen in de verdediging, maar evenals vorige week was het doelman Bert de Lange, j die de onmogelijkste ballen buiten zijn j net hield. Spaarzaam waren de aanvallen j van de Zoeterwoudse ploeg, maar zij i waren zeker niet zonder gevaar. Lang- I zaani maar zeker begonnen de Meer- i burgers zich los te maken uit de greep j die MMO op hen had. Meerburg nam het i initiatief zelfs volledig over, maar tot I doelpunten kwamen zij niet. Vooral de hard zwoegende C. de Rooy, L. van der Werff en Chr van Mil vormden een voortdurend gevaar voor de MMO-defen- sie. Ook Kraan van MMO werd steeds in de gaten gehouden. Elke aanval die hij opzette en trachtte door te stoten kreeg geen kans. Na de rust was het weer j Meerburg, dat trachtte de toon aan te i geven en had keeper P. Bank handen 1 vol werk. 20 minuten wnren er gespeeld toen de invaller en debutant P. Spieren burg de bal te pakken kreeg en deze naar de vrij staande O. den Elzen speel de die onhoudbaar voor de keeper de bal in het net deed belanden: 10. Hierna ontwikkelde de club uit Hoogmade een geweldige druk op de Meerburgers, die echter mentaal sterk genoeg waren om hieraan weerstand te bieden. De Meer burgers kregen echter weinig kans meer om aanvallend op te treden Het was een sportieve wedstrijd die door scheidsrech ter J. Noordermeer uit Gouda, die in het kader van een uitwisseling van scheids rechters de wedstrijd floot, in goede han- De ongeslagen status van het dames team van Kangoeroes heeft in de wed strijd tegen Argos 2 aan 'n zjjden draad gehangen. De in ouderwetse vorm spelende Allee Rysbergen stimuleerde erige Argospeelsters zodanig, dat Kangoeroes meermalen met de rug te gen de muur kwam te staan. Kangoeroes schreef wel de le set op haar naam, 15-11, maar in de 2e en 3e set greep Argos 2 de winst, resp. 13-15 15. Tot 11-11 bleef de strijd in de 4e set gelijk opgaan, maar toen wist Kangoeroes overigens met een tik keltje geluk de balans in haar voor deel te doen doorslaan, 15-12. De beslis sende 5e set gaf niet alleen een onge kende spanning, maar ook voortreffe lijk spel van beide teams te zien. Met het kleinst mogelijke verschil moest Ar gos 2 zich tenslotte gewonnen geven (15-13), zodat Kangoeroes nog juist met de hakken over de sloot kwam: 3-2. In de tweede wedstrijd, waarvoor Kan goeroes in de afgelopen week binnen de Hjnen kwam, haalden de Leidse da mes de overwinning heel wat gemakkelij ker binnen. Uitspelend tegen 't Haarlem se HVS won Kangoeroes met 3-1, waar bij naast gerennommeerde speelsters als Adry Smit en Wil Goedhart, ook Fran- ny v. d. Horst opviel door het leuke aanvalsspel. Setstanden: 8.15, 11-15. 15-13 en 10-15. HANDICAP Ook Argos 2 speelde deze week twee wedstrijden. Met drie Invalsters traden Alice Rljsbergen c.s. zaterdagavond in Amsterdam aan tegen het reserveteam van AMVJ RC. Ondanks deze handicap werd het voor het Leidse team delljke 0-3 zege tegen het in degradatie gevaar verkerende AMJV RC 2. Set standen: 6-15, 9-15 en 7-15. Kangoeroes 2 en LUSV liepen door overwinningen op resp. Tyfoon en US 2 weer wat verder weg van de onderste j plaatsen. By Tyfoon, dat tot voor twee weken nog een serieuze kampioenagegadigde was, is na het verlies van enkele wed strijden de fut er wat uit en hiervan profiteerde Kangeroes 2 dankbaar. j jvi,6 Wel verloren Johan Kwestroo c.s. de internos speelde de vermaarde Ame- 1. net mrt 10-15. maar torn de KanKoe-rikaanse soul. en R4D-group Otll Lee aanval eenmaal armgedrmddThe Flame, ln De zm Het wt. ,re.i..n e f ennnra n e re janlmer alechta een gering aantal van de belangstellenden kon profiteren In de thuiswedstrijd tegen het Hllver- sumse GVC had Argos gisteravond In de steenkoude militaire sportzaal aai Morssingel weinig moeite om tot 3-0 zege te komen. De Hilversumse dames, die op het punt techniek heel wat te kort kwamen, wisten alleen door een goed blokkeren een redelik aantal punten tegen te ren, maar zodra Argos de aanvallen in een wat hoger tempo ging uitvoeren, vielen er in het GVC blok zoveel gaten, dat de Leidse ploeg bijzonder gemakke lijk tot scoren kon komen. Argos liet zich in de le set aanvanke lijk het langzame tempo van GVC op dringen en dit resulteerde in een 6-9 achterstand. Maar zodra de Leidse ploeg het tempo opvoerde scoorden hoofdaan- valsters Hanna Wang, Heieen Tjerkstra en Wil v. d. Wijngaard punten aan le lopende band. De 6-9 achterstand werd bijna in één ruk omgebogen in een 15-9 setwinst. Ook Ln de 2e set leek het aanvankelijk wat stroef te gaan bij Argos, 4-7, maar weer verhoogden onze stadgenoten het tempo en in deze fase van de strijd was het naast Hanna Wang vooral ook de jeugdige Coby de Wolf, die de set-ups van Klazien Petersen en Hanna Bos boom telkenmale keihard afmaakte: 15- 10 voor Argos. In de 3e set tenslotte is de overwin ning van Argos niet meer in gevaar ge weest. Via 8-2, 9-3 en 13-5 werd het een duidelijke 15-8 setzege en dus i 3-0 overwinning. lieken is bestemd. De meeting zal plaats hebben in de eerste week van april. Zo spoedig mo gelijk zullen nadere gegevens omtrent datum, tijd, plaats en sprekers bekend worden gemaakt. Met klem wordt verzocht het rapport „Ontwikkelingswerk" van het Pasto raal Concilie te bestuderen. Exemplaren daarvan kan men bestellen by het se cretariaat van de Leidse Pax Christi- groep, waar u ook voor alle andere in lichtingen terecht kunt: G. C. M. Broek- ans, Plantsoen 29, tel. 24186, Leiden. Kringbijeenkomst voor kleuterleidsters De kleuterleidsters van de Kring Leiden van de St. Augustinusvereni- ging, de vereniging van R.K. Onder wijsgevenden in de bisdommen Haar- Rotterdam houden een congres dag in de kleuterschool „Zonnegaarde" mej. A. W. van Rijn in Zoeterwou- de. De leiding berust bij mej. v. Rijn, die zal spreken over het thema „Crea tief spel". In de koffiepauze na het thema is er gelegenheid de school te bezichtigen. Na de koffiepauze ge- dachtenwisseling over het behandelde onderwerp. LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd: kand. ex. Franse taal- en let terkunde mevr. A. A. Nering-v. Don gen (Leiden); doet. ex. psychologie mevr. A. G. Verhey-Hoge (Hoorn); kand. ex. psychologie de heer H. A. Schouten (Den Haag); idem de heer H. A. v. Dijk (Den Haag); idem P. H. M. v. Hoesel (Den Haag); idem W. P. v. Wijzen (Leiden); idem mej. W. van Toorn (Voorschoten); idem de heer E. M. M. Oostdam (Noordwijkerhout). HAAGS DUO BEKENT ZESTIG DIEFSTALLEN UIT AUTO'S Ongeveer zestig diefstallen uit auto's, waaronder vele In Lelden en omgevtng, 7.yn opgelost met de arrestatie en beken tenis van twee Hagenaars. De twee Ha genaars, een 23-jarige verwarmlngs- nionteur en een 28-jarige stoffeerder, werden vorige week door de Haarlemse politie In de kraag gevat toen zy zich verdacht ophielden by een auto. Een groot deel van de buit heeft de politie reeds kunnen achterhalen. In de woning van de stoffeerder werd een voorraad goederen aangetroffen en in een op de Laan van Nieuw Oost-Indië geparkeerde bestelwagen van het duo. Inmiddels zyn ook drie helers aange houden. In het Leidse rayon waren de Hofstad bewoners aktief te Wassenaar 7 auto' Alphen (3), Zoetermeer (4), Zoeterwou- de (2) en Leiden (3). In de Bonifacius- straat te Zoeterwoude H.-R. werd o.a. een bestelwagen van een stomerij geheel leeg geroofd. Vele goederen heeft de po litie inmiddels kunnen achterhalen. GEWELDIG SEKSES VOOR OTIS LEE IN DE ZILK Op uitnodiging van de jongerensoclë- was, grepen de Leldenaars In de drie volgende sets een duldeiyke winst: 15-8, 15-8 en 15-7. LUVS tenslotte had weinig moeite om tegen het Amsterdamse US 2 tot een royale 3-0 overwinning te komen. De Leidse studenten, die vooral aanvallend eindelijk weer eens goed voor de dag kwamen, lieten er in deze wedstrijd echt geen twyfel over bestaan wie de sterk ste was, getuige de setstanden 15-5, 15- 13 en 15-9. van deze geweldige happening plaats als De Zilk, met zyn niet erg groot aantal gelegenheden voor festi viteiten als deze. Het aantal toegangs- bewyzen was al vóór de aankondiging verkocht. Otis wist de volle zaal al snel te veroveren met zyn perfecte begelei dingsgroep The Flames, die volledig met hun muziek een fyne sfeer op wekten. Opmerkeiyk mag heten dat I de manier waarop zy hun nummers brachten het publiek de gehele avond in hun ban hield. Zy presteerden het ook een nummer van de beroemde Wilson Pickett „In the midnight hour" ^aaf te brengen, dat in plaats van begeleid met instrumenten door „Clapping hands" wordt gebracht. Het geklap werd al spoedig door het publiek overgenomen. Al met al mag het een zeer geslaag de avond heten waar de jongeren De Zilk en dlrekte omgeving zeer hebben genoten en wat dus reden geeft een dergeiyk festyn te herhalen. Vol gens welingelichte kringen wordt ei onderhandeld om Otis Lee and hls Flames op een later tydstlp wee de Sociëteit Internos te brengen. ROEKELOOS Enkele automobilisten werden gis teren door de Ledse Kantonrechter, mr. W. de Koning niet bepaald mild gevonnist. Onder hen bevond zich een 38-jarige automobiliste uit Voorscho ten, die op de Papen laan met hoge snelheid een voor haar rijdende auto ging inhalen en dat ondanks het door mistbanken veroorzaakte slechte zicht. Het gevolg was: een frontale botsing niet een tegenligger, enkele gewon den en veel materiële schade. Zij trachtte de schuld op de bestuurder van de door haar ingehaalde auto te schuiven. „Toen ik hem inhaalde gaf hij meer gas en moest ik dus afrem men. Ik raakte hierdoor in een slip en botste daardoor tegen die tegen ligger op," luidde haar lezing. De ge tuigen spraken echter andere taal en waren unaniem van mening, dat ver dachte. gezien het slechte zicht, zeer roekeloos had gehandeld. De officier, nir. .1 A. J. v. d. Brug gen Was tot dezelfde conclusie ge komen en eiste in verband met het grote gevaar, dat verdachte had ver oorzaakt zowel een geldboete van 250.- subs. 50 dagen alsmede de voor waardelijke intrekking van haar rij bevoegdheid voor de tijd van 6 maan den niet een proeftijd van twee jaar. Verdachte vond de geldboete rijke lijk veel. Zij had namelijk zelf ook nogal wat financiële schade gehad. De kantonrechter was bereid de geldboete terug te brengen tot 75.- subs. 15 dagen. Daar ook hij verdach tes roekeloosheid zeer laakbaar achtte, vonniste hy haar echter voorts met een onvoorwaardelijke intrekking van haar rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden. NOODLOTTIG Een 44-jarige grondwerker uit Sas- senheim reed destijds met zijn auto vanaf een landweggetje in de Poel polder het Oegstgeesterkanaal in. Zelf kon hij zich nog bijtijds in veligheid stellen. Zo echter niet de beide mede- j inzittenden, twee jeugdige collega's van verdachte. Zij kwamen door verdrin king om het leven. Voor de kanton rechter kon verdachte gisteren geen redelijke verklaring geven van 't feit, dat zijn auto plotseling en zonder aan wijsbare oorzaak van de weg ai en in het kanaal was gereden. Op grond van het feit, dat achteraf door de politie was geconstateerd, dat de motor in de derde versnelling stond, nam de officier aan, dat verdachte met een veel te hoge snelheid had gereden. Daar het hier een zeer smal weggetje betrof, had deze hoge snel heid vermeld noodlottig gevolg. Aldus de officier, die ter correctie van ver- dachtes grove onvoorzichtgiheid zowel een geldboete van 150.- subs. 30 dagen als de voorwaardelijke intrek king van diens rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden eiste. „Ik weet echt niet hoe het kwam," aldus verdachtes enige reactie. De kantonrechter vonniste geheel SUP De slip waarin de vrachtauto een 45-jarige magazijnbediende uit Rijnsburg destijds op de Veurseweg Subsidie voor meer molens Het bestur van de Rynlandse Molen stichting heeft G.S. van Zuid-Holland verzocht te bevorderen, dat het aantal onder het beheer van de stichting val lende molens wordt uitgebreid. Het tal molens, dat sinds do oprichting de stichting in 1959 werd aangekocht bedraagt elf. een molen werd gerestau reerd en twee molens zyn reeds ln prin cipe aangekocht doch nog niet overge dragen. Over nog twee andere molens betreffende eventuele overname verke ren de onderhandelingen ln een verge vorderd Btadium. G.S. wordt verzocht het aantal lens, waarin een provinciaal subsidie van 25 pet. in de jaarlijkse onderhouds kosten tot ten hoogste 400 gulden per molen kan worden verleend, nader te bepalen op 25. G.S. adviseren Prov. Sta ten dienovereenkomstig te besluiten. Restauratie van Hazerswoudse molen G.S. stellen Prov, Staten van Zuid- Holland voor over te gaan tol de aan koop van de molen van de Geer- en Buurtpolder te Hazerswoude voor de prijs van 1 gulden. Volgens een voor lopige raming zullen de restauratie kosten 75.000 gulden bedragen. B. en w. van Hazerswoude willen de raad voorstellen in de kosten van herstel een subsidie te verlenen van 30 pet., mits het rijk eveneens in de kosten bijdraagt. Het rijk wil een subsid: verlenen van 40 pet. als de molen in provinciaal eigendom Is overgean. De provincie zal dan te Voorschoten raakte, had eveneens een noodlottig gevolg. Al slippende kwam de vrachtauto namelijk op de linkerweghelft terecht en iMUT b M sing met een tegenligger. De bestuur der hiervan werd dermate gewond, dat hy ter plaatse overleed. Ver dachte weet de slip aan het gladde wegdek. „Toen ik even moest afrem men ging m'n vrachtauto ineens gly- den en was niet meer te houden," zo verklaarde hy nogal vaag. Daar volgens het proces-verbaal het wegdek ter plaatse „kurkdroog" en „zeer stroef" was, weet de officier het geheel aan een foutieve manoeuvre, die door verdachte niet of niet tijdig genoeg werd gecorrigeerd Hij eiste een geldboete van 150 - subs. 30 dagen en de voorwaardelijke intrek king van verdachtes rijbevoegdheid voor de tyd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Verdachte vond de eis aan de „nog al hoge kant" De kantonrechter niet Mede gezien de gevolgen van ver dachtes stunt vonniste hij geheel eon- NA DRANK Na 5 glazen bier te hebben gecon sumeerd reed een 37-jarige laborant uit Katwijk op de Rijnmond met zijn auto schuin-links de rijbaan op. Hy sneed daarbij een reeds zeer dicht genaderde auto pardoes de weg af. hetgeen een zeer schadelijke botsing tot gevolg had. Verdachte had niets tot zijn verdediging aan te voeren en liet de afkeurende woorden, die het rechtscollege over een en ander uitte, zwygend over zich heengaan. De be handeling van zyn zaak had derhalve een uitermate vlot verloop. Geheel conform de eis, vonniste de kantonrechter hem met een geldboete van 150.- subs. 30 dagen en een voorwaardelijke on t zere ine van He rij bevoegdheid voor de tijd van 6 maan den met een proeftijd van 2 jaar. WEINIG VERANTWOORDELIJK Een 22-jarige autospuiter uit Wasse naar had eveneens enkele glazen bier gedronken alvorens met zyn auto huis waarts te keren. Op de Provinciale weg onder Katwijk nam hy een bocht met een dermate hoge snelheid, dat zyn auto op het linkerweggedeelte be landde en aldaar frontaal tegen een tegenligger botste. Vier personen wer den daarby min of meer ernstig ge wond. Verdachte zelf hield een blij vend arm letsel over. Ook hy kon niet* ter verdediging inbrengen In zyn requisitoir hekelde de offi cier verdachtes gebrek aan verant woordelijkheidsgevoel in hoge mate. Omdat verdachte door genoemd letsel al enigermate gestraft werd, beperkte hij zyn eis ditmaal tot een geldboete van 60.- subs. 12 dagen en een voor waardelyke ontzegging van verdachtes rybevoegdheid voor de tyd van zes maanden met een proeftijd van 2 jaar. De kantonrechter stelde de boete wel om waar zeer mild op 25.- subs 5 dagen, doch de intrekking van de rybevoegd heid daarentegen onvoorwaardelijk voor de tyd van 6 maanden. SASSENDE IM In het Bruine Paard was er onder leiding van de heer C. Westerbeek. voozitter van de plaatselijke afdeling van de Kon. Algem. Ver. voor Bloem bollen-Cultuur, een bijeenkomst met de cursisten van de algemene tuin- bouwcursus die eindexamen hadden gedaan. Na een openingswoord door de heer Westerbeek, werd eerst aan de kandidaten een aantal vragen ge steld door de docenten de heren G. A. J. v. Lingen, A. J. v. Heusden en K. de Groot. Hierna vond de diploma-uitrei king plaats door de heer J. Kwaad als vertegenwoordiger van de Inspec teur van het Landbouwonderwiis. Na de pauze was er een filmvoorstelling. Geslaagd zyn: voor bloementeelt: J. Th. de Vroomen, Warmond. Voor bloembollenteelt C. Nieuwenhuis. uit Nieuw-Vennep en C. A. M. Paridon, Voorschoten. Voor bloemen- r-n bloem bollenteelt slaagden: A. P. Baars, Ab- benes. Q. Th. Faas, Lisse, C. N Human, Sassenheim, J. v. Schooten, Voorhout. P. M. Ch. Geerlings, Voorhout; M. W. v.d. Voort, Warmond; K. Duivenvoor de, Noordwijkerhout; H. J. Witteman, Sassenheim; H. W. M. v.d. Burg uit Voorhout en J. C. M, Damen, Voor- Nieuw boek over Haarlemmermeer Dc uitgeverij Kruseman in Den Ilaag zal in een reeks plaatselijke geschie denissen ook een hoek laten verschij nen over de Ilaarlemmermeer. Daar toe heeft zij de huln ingeroepen en verkregen van de Historische Com- 31) pet. in de restauratiekosten bydra-1 missie aldaar. Aankoop van Blauwe Molen bij Hoogmade De leden dezer commissie hebben op zich genomen om de inhoud van het boek te verzongen. Het belooft een bij zonder boeiend en vooral ge makkei yk te lezen werk te worden, waarin vooral de mensen en hun om standigheden belicht zullen worden. De geschiedenis van deze bijsondei interessante gemeente zal dus geen 9,S I"!!»" 4e Stichting Het Zuid- hrofduek zijn. doch «l«cht« 'n echter- Hollands Landschap een subsidie toe- grond waartegen de schrijvers de men- kennen van 50 pet. in de kosten van i sen laten optreden, aankoop van de Blauwe Molen, ten I Om het geheel nóg levendiger en noorden van Hoogmade aan de noord- begrijpelijker te maken zal het rijk ge- de Achtwatering. De koop- illustreerd worden, waartoe op Haar- J' molen bedraagt 12.000 lemmermeerdcrs. oud-ingezetenen gulden. De lasten met betrekking tot restauratie en beheer neemt de Rijn landse Molenstichting over. Het gaat hier, aldus G.S.. om een van de be kendste Zuidhollandse molens. Geopend voor spoedeisende geval len: Centraal Apotheek. Breestraat 74. tel. 20552. Apotheek U van Breest Smallenburg te Leiderdorp is de ge hele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zondag 25 februari gesloten van 8 uur tot 24 uur. Apo theek Voorschoten is op zondag 25 februari gesloten van 8 uur tot 22 uur. allen, die op een of andere wijze in 't verleden met deze gemeente iets te maken hebben gehad, een beroep wordt gedaan. Mochten zij prenten of foto's heb ben, welke het reproduceren waard zyn, dan zullen zij de samenstellers zeer welkom zijn. Na gebruik kan men deze zaken weer terug ontvangen, ten zij men ze ten geschenke of in bruik leen wil geven aan de in Hoofddorp te stichten. Oudheidkamer Interessante afbeeldingen uit vroe gere dagen of andere belangwekkende oudheden zullen gaarne in ontvangst genomen worden door de secretaris der Historische Commissie, «le heer J. D. Smid, afdeling interne zaken, raad huis te Hoofddorp.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3