SPORTRAAD AFRIKA; VERSTRENGELING VIJF OLYMPISCHE RINGEN VERBROKEN TURNSTERS IN NIEUWE STIJL CYCLO-CROSSTITELS VOOR BROERS DE VLAEMINCK Plakker zat Europese damkampioen in de weg Miel Pijs en Johan Cruyff in oefenduel van Oranje Margo Klees beste vooruitzicht Eva Klobukovska raakt records en medailles kwijt Commissie werkte vergeefs Eclatante zege voor Merckx in Sardinië BOOG ALLEEN AAN LEIDING Tennisjeugd sterker dan internationals Twee Nederlandse ploegen in Tour? Florettisten last van keurmeesters SCHERP Cock v. d. Hulst reed naar derde plaats OOG VOOR MATERIAAL Hilversum dag later door Sterrebeek Alchimist kwam juist op tijd uit gewoel PAGINA 8 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 26 FEBRUARI 1968 ZEIST. Het Nederlands elftal, dat woensdagavond in het Fei.jenoordstadion 'n oefen wedstrijd speelt tegen Horussia Mönchen-Gladbach, wijkt op twee plaatsen af van de ploeg, die op 2J) november met 31 van Rusland won. Miel Pijs speelt in plaats van Piet de Zoete en Johan Cruyff maakt zijn rentree op de plaats, die tegen de Russen door Pahlplatz werd bezet. De opstelling is: doel: Jan v. Beveren (Sparta); achter: Piet Romeijn, Rinus Israel (beiden Feijenoord), Hans Eykenbroek (Sparta) en Henk War- nas (Go Ahead); midden: Miel Pijs (Sparta) en Wlm Jansen (Feijenoord); voor: Henk Wery (DOS). Johan Cruyff (Ajax), Willy van der Kuylen (PSV) en Coen Moulijn (Feijenoord) reserves en eventuele wissel spelers zijn aangewezen: Nico van Zoghei (Go Ahead), Piet de Zoete (ADO), Wlm Suurbier (AJux), Sjaak Swart (Ajax) en Theo Pahlplatz (FC Twente). Bennie Muller, die wel in de selec- tiegroep zat, ontbreekt omdat hij door blessure woensdag niet zal kun- spelen. De plorg zal dinsdagmiddag om 14.00 uur voor een training in het sportcentrum te Zeist bij elkaar komen. Dan zal ook worden bekeken of de elf aangewezen spelers, van vie een belangrijk aantal tijdens de orige training hinder van blessures had, in staat zijn om te voetballen Zonodig zullen dinsdag nog wijzigin gen worden aangebracht. Bondscoach Kessler zal naar alle waarschijnlijkheid woensdagavond gebruik maken van het recht om spelers onder alle omstandig heden uit te wisselen. Die mogelijk heid zal ook bestaan tijdens de komende landenwedstrijden en bij de ontmoetingen in de voorronden van vereldkampioenschap. DEN HAAG Frank Braun. de pre- I sident van het Zuidafrlkaanse Olympi- sche Comité heeft een beroep gedaan op de Afrikaanse landen om zich niet van de spelen van Mexico terug te trekken. In een brief aan de vergadering te Braz- zaville schreef dc heer Braun: „Zuid- Afrika wdl het genoegen om mee te kun nen doen aan de Olympische Spelen de len met alle leden van de olympische familie. Wij doen een speciaal beroep op u geen verstek te laten gaan omdat wij in de afgelopen zeven jaar het uiterste hebben gedaan om de weg naar de spe len ook voor onze niet-blanke landgeno ten te openen! Zowel onze blanke als niet-blanke sport mensen hadden in de laatste plaats ver wacht dat het deelnemen van een „ge mengde" Afrikaanse ploeg zulke reac ties bij u zou oproepen. Als de wereld zou begrijpen met hoeveel vreugde onze niet-blanke atleten de beslissing om te mogen meedoen aan de spelen hebben begroet, zou niemand meer twijfelen aan de juistheid van de beslissing van het IOC om een „gemengde" Afrikaanse ploeg tot de Spelen toe te laten". De overkoepelende Sportraad van Afri ka heeft in dit weekeinde in Brazzaville nog geen beslissing genomen standpunt dat jonge Afrikaanse staten zullen innemen ten opzichte van de Spe len van Mexico. Vertegenwoordigers var „zwart" Afrika hebben gisteren bijna ze ven uur vergaderd. De secretaris-gene raal van de raad zei gisteravond, dat het nog niet openbaar maken van de beslis sing zeker niet betekent, dat er geen overeenkomst zou zijn bereikt. De open baarmaking van het standpunt moet alleen nog wachten omdat er door taal 'erschillen communicatiemoeilijkheden n de vergadering zijn geweest. De stemming in de vergadering BIJ HONKBAL ALLES BIJ HET OUDE loop van elk seizoen rond de te komen tot het spelen van de slugger, het onderschei overschrijving van sommige enige wedstrijden. De bond dingsteken voor degene die spelers ontstaan, zo goed mo- stelt zich echter op het stand- zich het afgelopen jaar het gelijk trachtte op te lossen, punt dat er van rassendiscri- meest verdienstelijk heeft ge- Toen het voorstel c UTRECHT De algemene schrijving 1 oktober te broken. zal het contact worden /ergaderirtg van de konink- vervroegen tot 1 juli niet de Nieuw in het. komende se] lijke Nederlandse Honkbal- vereiste tweederde mee) bond heeft weinig waardering held haalde, hadden de kunnen opbrengen voor het dere suggesties van de werk van de vorig jaar door missie ook weinig zin haar benoemde commissi) Zij werden dan ook alle te- -erschrqvingsbepalingen. De ruggenomen. Voor wat betreft leden bestaande De verkiezing van het bonds- bestuur lev/rde geen moeilijk heden op. De heren M. Bre mer (secretaris) en G. v d. Heijden (commissaris) wer den herkozen. Als opvolgers van de heren S. Henstra (tweede voorzitter en niet uit missie had een uitvoerig rap port uitgebracht en enige aan bevelingen gedaan is de bekerwedstrijd tus sen de rayons. Het beker toernooi zal de naam van John Heyt, de enige maanden geleden tragisch om het le- __toven gekomen coach van lands- herkiesbaar) en ae rassen- de overschrijvingen in de kampioen Sparta, gaan dra- tijds aftredend tweede pen- KNHB blijft dus alles bij het gen. De KNHB wildé ook op ningmeester C. Th. Boer wer- oude. een andere wijze de nagedach- den bij enkele kandidaatstel- De KNHB heeft regelmatig tenis van John Heyt in ere ling de heren H. v. d. Stek i de problemen, die na af- cantaot met Zuid-Afrika Turnsters KNGV krijgen hef druk EDE Na de halve finales DEN HAAG - Dc Nederlandse mesturnploeg, die dc laatste Jaren grote vooruitgang heeft gehoekt, een druk Olympisch seizoen tegemoet. Het KNGV heeft voor de turnsters met het oog op eventuele uitzending naar de Olympische Speleo in Mexico City een groot aantal interlandwedstrijden op het programma staan. De serie wordt geopend met een uit wedstrijd tegen Italië op 27 en 28 april. Op 25 en 26 mei komen de turnsters in Drachten voor een bijzonder zware op gave te staan tegen Hongarije, dat bij de wereldkampioenschappen 1966 in Dort mund als vijfde eindigde. Op 15 en 16 Juni ontmoet Nederland in Kattnwioe Polen. Op 29 en 30 juni volgt de jaar- Nederlandse turnkamploenschappen (da mes), die gisteren in de nieuwe sport- hal van Ede zijn gehouden, zijn Margo Klees en Ans Heerschop de meest se rieuze gegadigden voor de titel van Ri; ja. Rietveld, die vorig jaar afscheid nan •en van de wedstrijdsport. Margo heeft cch nat tcr de beste vooruitzichten. de aftrek, waardoor zij op het bescheiden De kleine Noordhollandse, die vorig jaar bij de Europese kampioenschappen in Amsterdam verraste met een fraaie veertiende plaats, was vooral in de mid daguren, toen de keuzestof werd afge werkt. uitstekend op dreef. Zij werkte toen haar achterstand van 0.65 punt, die zij bij de verplichte oefenstof op haar grootste rivale Ans Heerschop had opgelopen, volkomen weg. Toch had zij de voorsprong van 1,2 punt waarmee zij op 7 april in Utrecht aan de eindstrijd begint, niet alleen aan eigen kunnen te danken. Ans Heerschop, die 's morgens tijdens de verplichte oe- lijkse wedstrijd tegen West-Duitsland i fenstof alle turnsters moesten de in Nordhom. Op 6 en 7 juli gen Roemenië getumd. Alle wedstrijden zijn achtkampen met de verplichte oefen stof voor Mexico en keuze-oefeningen. Het herenprogramma ziet er als volgt uit: 21 april (Kopenhagen) Denemarken Nederland: 22 juni (Winterthur-Neder- land; 28 sept. Nederland-Beleren deugd): november Nederland-Engeland en Ne- derland-Bem; 21 dec. Nederland-Rijn- oorgeschreven oefeningen >rdt in Den Haag te- olympische turnwedstrijden afwerken uitstekende indruk had gemaakt, middags op de evenwichtsbalk te De Hilversumde, die een uitstekende scholing heeft gehad, kwam al bij het opspringen van de balk ten val, terwijl zij ook halverwege de oefening haar evenwicht niet kon bewaren en op nieuw op de grond terecht kwam. Het kostte haar reglementair twee punten totaal van 6.75 punten kwam. De halve finales nieuwe stijl, voor eerst werd de zogenaamde zevenks (verklichte en keuzestof) verwerkt, h ben enkele punten duidelijk naar vo gebracht. De verplichte oefenstof v Mexico is bepaald niet gemakkelijk de meeste turnsters missen de conditie om in een vrij kort tijdsbestek zever oefeningen af te werken. De turnsters van de nationale selectie- ploeg, die de Mexicostof op de centrale training regelmatig doornemen in band met een eventuele uitzending de Olympische Spelen, hadden een dui delijke voorsprong op hun concurren tes. Alleen Willy Gielen en Piny de Jong, die al eens deel hebben uitge maakt van de selectie, konden de aan sluiting met de top behouden. Willy Gie len behaalde in het eindklassement zelfs een fraaie gedeelde vierde plaats. De uitslag van de halve finales luidt: 1. Margo Klees (Odin, Heemskerk) 62,05 pnt. (26.25 verpl. 35,80 keuze); 2. Ans Heerschop (HGV Hilversum) 60.85 (26,90 - 33,95); 3. Janny Meyer (Quick, Huizum) 59.45 (23.60 - 35,85); 4. Willy Gielen (Amersfoort'67) 58,90 (24,90 - 34,00); 5. Aty v. Veen (Quick Huisum) 58,90 (24,05 - 34,85); 6. Femie Klundert (PSV Eindhoven) 58,60 (24,00 - 34.60); 7. Piny de Jong (Hercules, Bodegraven) 58,00 (24,85 - 33.15); 8. Griet van Essen (Quick Huizum) 57,40 (22,70 - 34,70). SARDINIë De eerste etappe van de Ronde van Sardinië is een geweldig suc ces geworden voor de Belgische wereld kampioen Eddie Merckx. De tweede etappe werd gewonnen door de Italiaan Dino Zandegu. die de 142 km tussen Porto Torres en Alghera aflegde in 3 uur, 30 minuten en 58 seconden. In het algemeen klassement behield Eddy Merckx de eerste plaats. Luciano Arma ni, die de Ronde van Sardinië vorig jaar won, staat tweede met ruiró 6,5 minuut achterstand en de Deen Ole Ritter bezet de derde plaats op 6 minuten en 47 se conden van de leider. De best geplaat ste Nederlander is Jos van der Vleuten, die met bijna 7 minuten achterstand op Merckx als vierde staat geklasseerd. Brazzaville werd getekend door een uit lating van de voorzitter van de raad en minister van Jeugd en Sport in Kongo- Brazzaville: „De beslissing van het IOC om Z.-Afrika toe te laten heeft de verstrengeling van de vijf olympische ringen verbroken". Inmiddels heeft de Zweedse sportraad het Zweedse Olympische Comité geadvi seerd een voorstel tot het Internationaal Olympische Comité te richten opdat dit lichaam zijn beslissing ten aanzien van het toelaten van Zuid Afrika tot de Spe len van Mexico zal hérzien. Het advies van de Zweedse sportraad is een vloeisel van diverse verzoeken, die bij de raad zijn binnengekomen om de Spe len van Mexico te boycotten als protest tegen het deelnemen van Zuid Afrika. In Djakarta is bekendgemaakt dat het Olympische Comité van Indonesië heeft besloten geen ploeg af te vaardigen de Spelen van Mexico als protest tegen de toelating van Zuid-Afrika. Man of vrouw Het bestuur van de IAAF (de Interna tionale Amateur Atletiek Federatie) heeft gisteren alle medailles, over ningen en records van Eva Klobukov ska, de blonde Poolse sprinster en houd- het wereldrecord hardlopen 100 meter voor dames „verbeurd" ver- De beslissing kan ertoe leiden dat Eva Klobukovska haar olympische medail les, die zij in 1964 in Tokio heeft gewon- ;n terug moeten geven. De uit tien man bestaande commissie onder leiding van de Markies van Exe- zich geplaatst voor de vraag: is man of een vrouw? Eva Klobu kovska weigerde zich aan een geslachts- onderzoek te onderwerpen kort voor de finale van de Europese atletiekkam- pioenschappen, die vorig jaar septem- Kiev gehouden werden. Zij trok zich onmiddellijk terug. Voorts werd besloten dat alle vrouwe lijke atleten aan de Olympische Spelen in Mexico een geslachtsonderzoek moe ten ondergaan. „Het is de enige oplos sing en de enige manier om alle twijfel achterdocht weg te nemen", aldus de Markies van Exeter, verder zullen alle deelnemers, mannelijke en vrouwelijke onderzochtworden op doping. (Van dammedewerker) RIJSWIJK In het toernooi om de Zilveren Rljswljktrofee heeft Boog za terdag alleen de leiding genomen. Hij had in zoverre dc wind mee. dat de fa vorieten, Sijbrands en Varkevisser. on derling de punten deelden en dat ook Fred Ivens. die Boog gezelschap hield aan de kop. tegen W'eerheijm ternauwer nood remise bereikte. Zelf zegevierde Boog over dc Rijns burger Van Zuylen. die gretig inging op een hem aangeboden linkervleugelop sluiting. De HDCODB-er bleek zijn kan sen in dit genre echter beter te hebben geschat. Tegen het einde van de partij verwierf hij groot voordeel en won ge makkelijk. Sijbrands had enig positievoordeel na dat hij een voorpost van Varkevisser had afgeruild en met het formeren van een hekstelling dreigde Het afspel bevatte echter een reddende „plakker", die de Europese kampioen dwong eerst een stuk te offeren alvorens door te stoten Een en ander liet Varkevisser evenwel voldoende verweer, ondanks tijdnood, de remise te behalen Hij had zelfs nog sterker kunnen spelen, zoals Sijbrands na de partij aangaf. De Leidse crack Bronstring gaat dit jaar eveneens een rol spelen in dit invi- tatietoernooi van D. C. „Rijswijk" Met een dubbele dreiging verraste hij Van der Staaij, die schijf verlies verkoos bo ven een vijandelijke dam. Voor de uit slag maakte het geen verschil. Na nog wat tegenspartelen van de Hagenaar won Bronstring. T. Sijbrands 1—1; J. C. Weerheljm-F. C. H. Ivens 1—1; D. v. d. StaolJ-E. P Bronstring 02; H. M. de Hardt-C. v. d. Scheer 1—1. Ingehaald: Van der Staaij—De Hardt 1—1. i der Staaij 2 uit 3. H. L. Simons i der Graal leidt r (Van onze sportredactie) DEN HAAG De internationale ten nisspelers Peter Scholtz. Piet van Eijs- den. Hans Haks en Evert Schneider hebben zaterdag cn zondag ervaren dat de jeugd niet onderschat mag worden. Tijdens de wedstrijden tussen de zoge naamde „International Club" en een jeugdploeg, die in de hal van Mariahoe- ve werden gehouden, werd het jeugd- teani. dat uit Peter Sorters. Fred Hem mes. Richard Kasten en Jan Hordijk was samengesteld, met duidelijke cijfers (84) winnaar. Op de eerste dag hadden de Interna- tionals de jeugd nog kunnen bijhouden j Tegenuvei successen van Schneider en j Van Eijsden stonden nederlagen van j Scholtz en Haks. terwijl ook dc dubbel- spelen één overwinning en één nederlaag van de International Club opleverden. De wedstrijden die gisteren plaatsvonden waren echter op één uitzondering na, geheel voor de jeugd. Die uitzondering vormde het dubbel Schneiders-Haks, dat het duo Kasten-Hordijk in twee sets De uitslagen waren: Schneider Hemmes 6—4, 26, 63. ScholtzSoe- ters 36, 26, Van EijsdenKasten 6—3, 8—6. Haks—Hordijk 1—6, 2—6 SchneiderHaks tegen Hemmes-Soeters 26, 57. Scholtz-Van Eijsden tegen Ho dijk-Kasten 46, 62, 9— 7, Schneider Soeters 26, 62. 26. ScholtzHem mes 06, 26, Van EijsdenHordijk 5—7, 2—6. Haks—Kasten 5—7, 3—6. SchneiderHaks togen Kasten—Hordijk 75, 62. Van Eijsden-Scholtz tegen HemmesSoeters 11—9, 06, 36. AMSTERDAM De mogelijkheid be staat dat in de komende Tour de Fran ce, die van 27 juni tot en met 21 juli wordt gereden, twee Nederlandse ploe gen zullen uitkomen. De KNW'U heeft enige tijd geleden aan de Franse orga nisatoren van de Tour een dergelijk ver zoek gericht. De Nederlandse Unie wil naast de na tionale ploeg van routiniers een forma tie van jongere renners inzetten, die la ter in aanmerking zouden kunnen ko men voor de a-ploeg en ervaring zou den kunnen opdoen. „Waarom niet? De meezte andere lan den hebben ook twee ploegen in de Tour. Denk maar aan België en Spanje," zei Unie-voorzitter dr. P. van Dijk. Hij is hoopvol gestemd sind hij tij dens de Olymptshce Winterspelen in Grenoble tijdens een receptie Tour-or- organisatoi Felix Levitan ontmoette, die zei dat hij het Nederlandse verzoek ernstig zou overdenken. „Ik dacht, dat Levitan niet afwijkend tegenover ons plan stond," aldus de heer Van Dijk. LUXEMBURG. De Belgische gebroeders De Vlaeminck hebben gisteren in Luxemburg de strijd om de wereldtitels cyclocross vol komen beheerst. De 21-jarige Roger werd wereldkampioen bij de amateurs en de één jaar oudere Eric werd de primus inter pares bij de professionals. Roger heeft het van beide broers het zwaarst gehad. Op het 19,4 kilometer lange parcours wisselden de posities voortdurend. Roger de Vlaeminck, de Zwitser Peter Frischknecht, de Italiaan Franco Livian en de Nederlander Cock van der Hulst verschenen om de beurt aan de kop van het veld, maar de Belg bleek aan het einde van de strijd zijn krachten het best verdeeld te hebben. Hij demarreerde vlak voor de finish en eindigde met vijftien meter voorsprong op de Helveet Frischknecht. De Neder landse kampioen Cock van der Hulst leverde een uitstekende prestatie door met tien seconden' achterstand de derde plaats te bezetten. De 25-jarige bouw vakker uit Zoeterwoude versloeg in de eindsprint Franco Livian uit Italië ge decideerd. Bij de professionals was de strijd al t tien van de 21,5 kilometer beslist. Nadat eerst de toen nog heersende wereldkampioen Renato Longo door een mankement aan zijn fiets naar de ach terhoede was geworpen, zag Eric de Vlaeminck halverwege de course zijn vluchtmakker Rolf Wolfshohl door een lekke achterband teruggevallen. De Duit- leek even later weer bij te komen ir toen zijn voorwiel op een boom stronk dubbel sloeg en het „steken" van een nieuw wiel nogal lang duurde, was het duidelijk dat de Belg de beste papie- i bezat. Geen risico De zege van De Vlaeminck is niet eer in gevaar geweest. Rustig rijdend 1 geen enkel risico meer nemend, be paalde hij zich tot het consolideren van de voorsprong op Wolfshohl, die wel steeds dichterbij kwam maar toch geen bedreiging meer kon vormen. Huub Harings behaalde op het zware maar sneeuwvrije parcours een zesde plaats achter de Italiaan Luciano Luciani, maar vóór de Belgische kampioen Al- bert van Damme. hohl (Did) op Michel Pelchat (Fr) Lucio Colzanl (It) op 16 s Soucek (Tsj- AMSTERDAM Bert van de Berg van Zaal van de Berg uit Amsterdam heeft gisteren in de sporthal West te Arasterdam de Nederlandse florettitel eerste klasse veroverd bij de heren. Het kampioenschap bij de dames ging naar Annemarie Sauerbier van Zaal Abra hams uit Den Haag. De wedstrijden begonnen aanzienlijk later dan het geplande tijdstip (10.00 uur, omdat bij de (wel wat te strenge) keuring ongeveer de helft van het elektrische materiaal van de deel nemers geen genade kon vinden in de ogen van de „keurmeesters" en werd afgekeurd. Ook tijdens de wedstrijden ontstonden talrijke moeilijkheden met de lopers, de floretten en de vesten, die diverse mankementen vertoonde. Pas later in de avond viel de beslis sing. Bert van de Berg kwam in de finale bij de heren tegenover John Fran sen, zijn stadgenoot van zaal Visser te staan. Met 45, 53. 53 besliste van de Berg de strijd in zijn voordeel. Pe ter Verbrugge (zaal Abrahams) legde beslag op de derde plaats. Bij de dames plaatsten Annemarie Sauerbier en Hellen Petrus zich voor de eindstrijd. Het Haagse meisje won gemakkelijk met 40, 42. Ildko Orban (zaal Abrahams) werd derde. Zowel bij de heren als bij de dames plaatsten de beste zestien zich voor de wedstrij den om nationale kampioenschap hoofd klasse, die over enkele weken worden gehouden. De eindstanden waren: Heren 1. Bert van de Berg (Zaal van de Berg, Am sterdam); 2. John Fransen (Zaal Vis ser, Amsterdam); 3. Peter Verbrugge (Zaal Abrahams, Den Haag); 4. Cees Classen (Koos, nationaal). Dames: 1. Annemarie Sauerbier (Zaal Abrahams, Den Haag); 2. Hellen Pe trus (KLM, Amsterdam); 3. Ildiko Or ban (Zaal Abrahams, Den Haag); 4. Meerty Leeuwin (Zaal Abrahams, Den Haag). LUXEMBURG Het dagelijks bes van Internationale W'iel'enunie heeft gisteren, tijdens een vergadering te Luxemburg het oorspronkelijke besluit om de wereldkampioenschappen voor amateurs in l'rugay te houden, gehand haafd. Het definitieve besluit dc kampioen schappen in Montevideo te houden, is overigens een dubeltjc op zijn kant geweest. In het dagelijks bestuur was de stemmenverhouding 41 waarna de stem van Uci-voorzitter Rodoni de door slag gaf. Van onze paardesportmedewerker) DEN HAAG De koersen, die nor maal op dinsdagavond in Hilversum wor den gereden, zijn een avond later (woens dag) in de week geplaatst. Reden is dc Grote Winterprijs in Sterrebeek bij Brus sel. Daar gaan meestal nogal vee) Ne derlanders heen en er zullen ook enige Nederlandse dravers aan de start komen. Veel kans op een hoge klassering zit er niet in, want als Frankrijk maar de helft van de ingeschreven paarden stuurt, zal het voor de Nederlandse dieren toch al te zwaar worden, afgezien nog van wat België zelf Inzet. Woensdagavond dus Hilversum en voor hen die de dag ervoor naar Stenp beek zijD geweest: constateer dat de lang niet ideale baan in Hilversum toch altijd nog veel beter voldoet aan de prl maire eisen van overzicht en accommo datie In Hilversum start Anton In een kners die hij waarschijnlijk wel zal winnen, maar waarin toch flinke kapers op dc kust zijn. Eerste start: half zever Karbonkelprijs (2040 m. met trio): Generaal Padua B George van Rhea Escapade van Akerendam. Jasplsprijs (eprste afd.): Grand Gpste Fazant S Esmoreit. Amateur Winterkampioenschap VII (2020 m. met trio): Eros Hollandia Gotland Electra W. Rob ij n prijs f2020 m): Cisca Scotch Balios Eddy Six. Parelprijs (2000 m): Anton Zanto I C Alkestis van E. Outsider: Zilver Kid Saffierprijs (2000 m. autostart, mpt trio, eerste afd.»: Draisine - Esmeraud Adua Scotch B. Jaspisprijs (tweede afd Fals ce Qui Doit Floor D - Flipsen. Outsider: O Away Gerda. Opaalprijs (2000 m. autostart, met trio): Edsel Fietje Princess - Fair Plav. Outsider: Frieda Zele W Saffierprijs (tweede afd Briin Beer Bonnie K Amor Hollandia. MAROKKO Mohammed Gnmmoudi. de Tunesische crosskampioen, heeft za terdag de cross van Rabat in Marokko gewonnen. Gammoudi legde de 10.250 meter of in 29 minuten en 55 seconden Hij had negen seconden voorsprong op zijn landgenoot Ahmad Zemmal en elf seconden op de Marokkaan Mohamed El Ghazi. KOERSEN HILVERSUM (Van onze paardesportmedewerker) HILVERSUM Felix had het giste I ren in de draverij om het Gouden Paard te Hilversum juist iets te zwaar; hy s velde met ere in zijn aanval op koppaard El Hadie, die zich voortreffelijk naa ren had gewerkt en leek te gaan winnen. Maar ook liet kleine vijfjarige paard De Leeuw haalde het niet. Buitenom en naar zijn oude gewoonte heel laat was Alchimist met enorme speed toch nog uit het gewoel waar hy steeds middenin had gezeten, naar voren gekomen. Hoewei De Leeuw juichend over de eindstreep gleed, was de zege voor Piet Stroopers Alchimist. Derde dus Felix, die bleef, in volgorde, voor Christiaan de Wet, Zanto en Arrouw Aworthy. C. Al kestis van E, Canard S en Esmeroud wa ren afwezig, maar in een veld van zeven tien paarden is het toch heel moeilijk uit de compacte groep te komen. Dat hij dit presteerde houdt in, dat Alchimist er weer helemaal is. In de rest van de koersen werden dit maal opmerkelijk veel fouten gemaakt. Maskeradcprüs (2000 m): 1. Fire Bird W pel f29.50; cov T7.30; trie Carnavalprijs (2000 m. Is Geste (M. Bouwhuis) 1.2; 'ullspeed (E. Lee- 2.80. f4,90, fl. f 22.10. f 1,50: kop- Selectie voor Europese jeugdtiteistrijd judo DEN HAAG De Nederlandse aspi ranten- cn juniorenploeg voor de strijd om de Europese titels, die 8 en 9 maart in Londen wordt gehouden, ziet er als volgt uit. Aspiranten: lichtgewicht: Smit (Am sterdam), halfmiddengewicht: D. Boer- sma (Amersfoort), middengewicht. Kei len (Nijmegen), halfzwaargewicht: Van Woerden (Den Haag), zwaargewicht: geen uitzending Junioren: lichtgewicht: Mulder (Rot terdam), halfmiddengewicht: Mol (Am sterdam) en Vroeeh (Vlaardingen), mid dengewicht: De Preijker (Amsterdam) en H. Boersma (Amersfoort) half zwaargewicht: Tukker (Utrecht), zwaar gewicht: Cruyf (Utrecht) en Eveleens (Burgerveen)

Leidse Courant | 1968 | | pagina 8