Boycot O.S. neemt grote vormen aan STIEN KAISER IN IEEP DOOR DELFT Bij bronzen Masseurs Nederlands elftal bij centrale training handenvol werk Kessler wil Piet Keizer weer in Oranje medailles kwam gouden erepenning Tijdens schaatswedstrijden in Oslo Schenk verrassende winnaar 5000 m Hef Concertgebouworkest op de plaat onder Willem Mengelberg en George Szell P^c! i f Wk DONDERDAG 22 FEBRUARI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA II KARTOEM. Na Ethiopië, Kenia, Algerië, Oeganda, Mali, Somali, Tanzania, Ghana, Zambia, Guinée, Syrië, Egypte en Irak, heeft ook Soedan meegedeeld, dat het niet zal deelnemen aan de Olympische Spelen in Mexico. Zuid-Afrika en Mexico doen intussen ernstige pogingen de landen, die zich voor een boycot hebben uitgesproken, tot andere gedachten te brengen. Frank Braun, de president van het Zuidafri- kaansfe Olympische Comité, deelde gis teren in Johannesburg mee, dat hij per soonlijk de betrokken landen zal gaan bezoeken. Hij hoopte op positieve reac ties. Ook Mexico probeert via vertegen woordigers verandering in de situatie te brengen. Men verwacht echter dat zich zeker nog twintig landen achter de boycot zullen scharen. Op 23 februari komt het secretariaat van de Afrikaanse Sport bond in Brazzaville (Kongo) in een bui tengewone zitting bijeen, „en tegen die tijd", aldus de voorzitter van de natio nale sportbond van Kenia, „zullen alle tweeëndertig landen die bij de Afri kaanse Sportbond zijn aangesloten, wel bekend hebben gemaakt, dat zij niet naar Mexico zullen gaan". Intussen worden ook andere geluiden gehoord. Zo stelt Nigeria een beslissing uit tot na de buitengewone zitting van de Afrikaanse Sportbond en het Hon gaarse I.O.C.-lid, Arpad Csanadi, neemt een standpunt in, dat lijnrecht tegen over dat van de andere communistische landen staat. Hij zei in Boedapest, dat het besluit van het I.O.C. „niet genoeg naar waarde geschat kan worden". Csanadi is wel van mening, dat het I.O.C. terstond moet ingrijpen, als Zuid- Afrika de gedane beloften niet nakomt. Wielrenners reden spieren los MONACO De Belg Roger Swerts heeft gisteren de wielerwedstrijd om de Grote Prijs van Monaco gewonnen. Hij legde de 160 km af in 4 uur 30 minu ten en 30 sec. Tweede werd de Frans man Etter en derde diens landgenoot Guimard. Voor Nederland waren er geen ereplaatsen weggelegd. Karstens eindigde in het peloton, dat ruim zes mi nuten achterstand had. Na 9.269 ronden was Post „Keizer" ZEIST. Zeventien spelers telt, na de terugkeer van Bennie Muller, de selectieploeg van Georg Kessler. Slechts drie spelers echter waren gisteren in Zeist in optimale con ditie: Warnas, Van Zoghei en Muller. De andere veertien hadden last van min of meer hinderlijke blessures. De activiteiten van Van der Kuylen, Cruyff, De Zoete, Moulijn en Israel moesten daar door het meest worden beperkt. De coach van het Nederlands elftal heeft zijn programma voor deze bijeen komst aangepast aan de mogelijkheden, of liever onmogelijkheden van een be langrijk deel van zijn geselecteerden. Gistermorgen werd een rustige bos wandeling gehouden, daarna ging een groot aantal spelers naar de beide mas seurs en 's middags werd op het veld geoefend. De tactische voorbereidingen, die Georg kessler in het hoofd had, MILAAN Peter Post is zcsdaagse- kcizer. Gisteren won Post met zijn Italiaanse koppelgenoot Gianni Motta de zesdaagse van Milaan, waardoor hij op een totaal van eenenveertig overwin ningen kwam. Het was de derde achter eenvolgende keer dat Post en Motta als koppel de zesdaagse van Milaan wonnen. De winnaars legden in totaal 9.269 ronden af. Het koppel Felici GimondiRudi Altig eindigden op de tweede plaats. lag luidt: a-Post 626 punten; 2. Gimondl-Altlg R. Antonio Beghetto (It)-Wolfgang Schultze (Did) 259: 9. Leandro Faggln (It)-Klaus May (Did): op vijf ronden: lo. Rolf Roggendorf (Dld)-Norbert Seeuws (Belg) 127: op zes ronden: 11. Ole Rltter (Den)-Luigi Mantovanl (It) 235; op twaalf ronden: 12. Franco Criblorl en Carlo Rancati (It) 172: op 15 ronden 13. Domenlco de Llllo en Giovanni Pettenella (It) 204: op 18 ronden: 14. Lulgi Artenti en Sergio Blanchetto at) 327: 15. Egldio Maes- trelll at)-LuLs Pfennlger (Did) 202. UEFA-jeugd won van België BRUGGE Het Nederlandse UEFA- jeugdelftal heeft gisteravond in Brugge met 20 gewonnen van de Belgische jeugd. Twee verdedigingsfouten brach ten de Nederlandse jongeren bij de rust reeds in winnende positie. In de zeven de minuut reeds scoorde Van der Berg (Vclox) en drie minuten later Husers (AFC). De Belgen hadden over het algemeen een lichte veldmeerderheid. Zij waren in de aanval echter nauwelijks tot enig initiatief in staat. Zes minuten voor rust ontsnapten zij zelfs aan een nog grotere achterstand toen Smid (Go Ahead) van vijf meter naast schoot. België startte in de tweede helft met 'n tegenoffensief, maar toen dit luwde, kon den de Nederlanders, geleid door de voor treffelijk spelende Van der Berg, het initiatief weer overnemen. De Neder landse zege Jcwam in het geheel niet in gevaar. De opstelling van het Nederlandse team was: Stoop (VUC) - Nieuwhof (Elink- wijk), De Wit (ZFC), Vissers (Sparta) en Drijver (DFC); Van der Sluis (CVV) en Van der Berg (Velox); Koning (Ajax), Smid (Go Ahead), Husers (AFC) en De Groot (Cambuur). konden niet allemaal worden uitgevoerd. De coach nam ook de spelers van de complete ploeg van zeventien, die niet konden spelen, mee naar het veld. „Voor hen worden aangepaste oefeningen ge houden", aldus Georg Kessler. Geen geheim De bondscoach deelde mee dat hij Muller weer in zijn groep had opgenomen na diens zeer goede spel in de wedstrij den tegen Sittardia en MW. Hij meen de, dat het aanvankelijk niet kiezen van Muller voor de Ajacied een stimu lans was geweest. Muller zelf, wel tevre den weer in Zeist te zijn, zei: „Ik ge loof niet dat het in mijn spel bij Ajax iets uitmaakt of ik in de ploeg van Kessler zit of niet. Ik ben geen man van grote uitschieters, maar de laatste weken lukte het toevallig". In ieder geval was de bondscoach gelukkig met de groei van zijn spelers assortiment. „Een man als Flinkevleugel bijvoorbeeld staat na zijn blessure ook al weer op mijn lijst en binnenkort ga ik eens met Piet Keizer praten. De zoon van Piet is een gelukkige aanleiding om een voetballer, die ik graag mag, eens op te zoeken en dan zal er zonder twijfel over voetbal worden gesproken. Ik wil er geen geheim van maken dat ik hem graag in mijn ploeg heb". De bal In de kwalificatiewedstrijden voor het wereldkampioenschap zullen twee spelers onder alle omstandigheden ver vangen mogen worden. Kessler is van plan, zo nodig, deze mogelijkheid ook Gewichthefrecord KIEV De Rus Vladimir Golovanov heeft gisteravond in Kiev het wereldre cord tweehandig drukken in de mid- denzwaargewichtklasse verbeterd. Golo vanov bracht tijdens de militaire kam pioenschappen van Rusland 171,5 kg omhoog. Het oude record stond op naam zijn landgenoot Karl Poempoerin, die op 23 december van het vorig jaar 170,5 kg tilde. toe te passen in de ontmoetingen met Borussia Mönchen Gladbach en België. „Zodat de spelers eraan kunnen wen- Het is niet te verwachten dat Heinz i van Haaren zijn entree in de kernploeg op stel en sprong zal maken. „Hij is", vertelde Kessler, „een goede voetballer. Ik ben in staat, doordat de Duitsers op zaterdag spelen, hem herhaaldelijk te observeren. De afstand DuisburgZeist is niet onoverkomelijk en dat hij geen Nederlands spreekt is het ergste niet. Het beste communicatiemiddel tussen voetballers is immers de bal. Maar ik zal hem toch niet kunnen opstellen tegen België. Weliswaar heeft M.S.V. Duisburg er geen bezwaar tegen, maar men wil dat hij op de zaterdag ervoor eerst in de Bundesliga speelt. Men roept dus niet: het kan niet, die man wordt overbelast. Van Haarens club wil mee werken, maar ik kan in een voorberei dingsperiode voor een belangrijk evene ment niet op het laalste moment een man Invoegen". Na gedane arbeid is het goed rusten en eten. iDe geselecteerde- spelers voor het Nederlands elftal gaan zich, na veronderstelde gedane arbeid, te goed doen aan het eten van het K.N.V.B.-sport centrum. Van links naar rechts: Swart, Israël, Eykenbroek, Pahl- platz. Rechts van voren naar achteren: Muller, Cruyff, u. Beveren Wery, Warnas, Suurbier, Pijs. Roepie Kruize volgt Bromberg op als hockeycoach DEN HAAG Na van 1961 tot 1969 als lid van de elftalcommissie van de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond en als coach van het Nederlands elftal te zjjn opgetreden zal de heer I'. M. J. (Plet) Bromberg in september 1969 de ze functies neerleggen, Aan de alge mene ledenvergadering van de hoekey- bond zal dan als zjjn opvolger worden voorgedragen de lieer J. H. (Roepie) Kruize. De beslissing omtrent de opvolging Is thans reeds genomen om de toekomstige coach in de gelegenheid te stellen het olympisch .toernooi in Mexico City by DELFT. Wereldkampioene Stien Kaiser in een jeep. Dit toneel kon gister avond in het centrum van Delft aan schouwd worden, toen Stien Kaiser de I huldiging van de Delftsc inwoners In l ontvangst nam, gezeten In een Jeep van de luchtmacht, ter beschikking gesteld door de vliegbasis Ypenburg. In de na- middag was Stien Kaiser door de ge meenteraad en de loco-burgemeester ten stadhuize ontvangen. Ook de overige leden van de dameskernploeg waren hierbU aanwezig. Stien Kaiser, die in Grenoble twee bronzen medailles won, ontving uit handen van loco-burgemeester, de heer P. C. Elfferich, de erepenning in goud van de gemeente Delft met de daarbij behorende oorkonde. Het is de hoogste onderscheiding, die Delft kent. De bur gemeester van Delft, mr. J. M. Ravesloot, was door ziekte verhinderd, maar deed schriftelijk zijn gelukwensen aan Stien Kaiser toekomen. In een korte toespraak zei de heer Elfferich: „De gehele Delftse bevolking is trots op uw prestaties. Hier past een eresaluut voor uw uithoudings vermogen, wilskracht, nuchterheid en Stien Kaiser bracht in een dankwoord ook hulde aan haar trainers, de heren Simons, Holleboom en Zwanenburg voor het werk, dat zij hebben verricht. Na mens de gemeenteraad kreeg Stien Kaiser de presentiegelden aangeboden van de bijzondere raadsvergadering, hetgeen neerkwam op een bedrag van f 960,-. Dolle boel De belangstelling in de straten van Delft was beperkt. Het weer werkte ook niet mee; sneeuwvlagen hielden de Delf tenaars thuis. Wel waren velen naar de Stads Doelen getogen om getuige te zijn van de "huldiging van Stien Kaiser. Het was een dolle boel, voornamelijk door het optreden van de carnavalsgroep „De Olijkers". Carnavalsprins Adriaan de Eerste overhandigde de schaatsenrijdster de Orde der Zotheid. De drumguards, een plaatselijk muziekkorps, beloonde Stien met een gloednieuwe mars, de Stien-Kaisermars. Nederlaag Duitse handbaldames HANNOVER Het Duitse zaalhand balteam (dames) heeft gisteravond in Hannover de interlandwedstrijd tegen Joego-Slavic met klein verschil (1110) iVerloren. Bij de rust was de stand 74 voor de Joego-Slavische dames. Delft heeft Stien Kaiser gepast gehuldigd. Evenals Ans Schut en Carry Geysen moest ook Stien Kaiser in een open Jeep door Delft. De voorzitter van de afdeling Zuid- Holland van de K.N.S.B.. de heer G. W. van Dedem. tevens burgemeester van Boskoop, onthulde nog lets van de plan nen tot bouw van een overdekte kunst ijsbaan in Delft, genaamd Stien-Kalsei - ijsbaan. Dit miljoenenproject, dat ook een 400 m. wedstrijdbaan omvat, is tech nisch „rond". Er zijn echter nog enige financiële problemen. Ook ijshockey- vereniging Delft in competitie DELFT De algemene Ijshockeyclub „Delft" heeft zich bij de Nederlandse ijshockeybond als lid aangemeld en gaat met ingang van het volgende sei zoen aan de nationale competitie deel nemen. De leden van deze vereniging trainen momenteel op de Jaan Eden- kunstijsbaan in Delft, waarvoor verge vorderde plannen bestaan. Ala secre taresse van A.IJ.C. „Delft" zal optreden wereldkampioene hardrijden Stien Kal- De Nederlandse competitie zal vol gend seizoen een aanzienlijke uitbreiding ondergaan. Naast Delft zijn Geleen en Eindhoven nieuwelingen. De Ijs- hockeyclubs uit Heerenveen, Den Hang, Amsterdam, Tilburg, Den Bosch en Rotterdam spelen al langer mee om 't Nederlands kampioenschap. Bovendien bestaan er in Nijmegen plannen tot de bouw van een kunstijsbaan. Het is mo gelijk, dat er binnen afzienbare tijd in 't centrum van Nederland een „full time" ijsbaan komt, die het gehele seizoen ter beschikking zal «taan van de ijshtJCkev- sport en het kunstrijden. Besprekingen hierover zijn in volle gang. OSLO De Westduitser Erhard Kei ler. wereldrecordhouder en Olympisch kampioen heeft gisteravond tijdons inter nationale schaatswedstrijden In het Bislct- stadlon te Oslo de 500 meter gewonnen. Zijn tijd was 40.2 sec. Hij bleef eentlende seconde voor de Japanner Kelichi Suzuki. Ook de Nederlanders, die dit weekeinde in Gotenburg aan de wedstrijden om de wereldtitel deelnemen (Kees Verkerk, Ard Schenk. Jan Bols, Peter Nottet en Arie Eriks) kwamen in de baan. Op de sprint was voor hen weinig suc ces weggelegd, maar later op de avond verraste Ard Schenk door de 5000 m te winnen Ard Schenk deelde op de sprint de zestiende plaats met de Noor Ame Lier 'voor beiden stonden de klokken stil op 41.7 sec) Kees Verkerk eindigde vlak achter Schenk op de 18de plaats ln 41.9 en Arie Eriks verbeterde zijn per soonlijk record op deze afstand door in 42.0 sec te finishen. De Noor Roar Groen- vold vestigde een Noors record met 406 Enkele ritten later kwam Johan Llndt tot dezelfde tijd. Fred Anton Maier. won de drieduizend meter eveneens met een nationaal record: 4.27-7. Het oude record stond al met 4.28.1 op zijn naam. Peter Nottet eindigde achttr de Noor Per Willy Gut- tormsen op de derde plaats ln de goede tijd van 4.28.1. Kees Verkerk had een ruime achterstand. Zijn tijd, 4.36.5, was goed voor de vijfde plaats. De resultaten waren: 500 meter: 1. Erhard Keiler (W.-Dld.) 40.2 sec.: 2. Kellchl Suzuki (Japan) 40.3; 3. Ncll Blatchford (VS) 40.4. 4. Roar Groenvold (Noorw.), Johan Llnd (Noorw.) en Tom Gray (VS) 40.8: 7. Sveln Erik Stlansen (Noorw Ivar Erlksen (Noorw.) en Ame Herjuaune (Noorw.) 40.8; 10. Ole Iversen (Noorw.), BJoern Tveter (Noorw) en "Dag Forness (Noorw.) 41.0; 18. Ard Schenk 41.7; 18. Kees Verkerk 41.9: 20. Arie Eriks 42.0: 26. Peter taler (Noorw.) (Nor Peter Nottet 4.28.1: 44. GUnter Traub (W.-Dld.) 4 35.8; 5. Kees Verkerk 4.36.5: 6. Gerhard Zlmmermann rw.-DId.) 4.37.0; 7. Ivar Erlksen. Dag Nordskog (Noorw.) en Arie Eriks 4.38.4; 10. Bill Cox (VS) 4.42.0. Alleszins aanvaardbaar Ard Schenk verraste vervolgens door de 5000 meter te winnen in de alleszins aanvaardbare tijd van 7.36.8. Weliswaar kwamen Fred Anton Maler en Per Willy Guttormsen niet op deze afstand uit (zij prefereerden de drieduizend meter), maar dat doet weinig aan Schenks prestatie af Tenslotte moesten een Ingar Bollerud en een Sveln Erik Stlansen verslagen wor den En niet- te vergeten Jan Bols. De Hogevener eindigde achter Dag Forness en Ingar Bollerud op de vierde plaats In 7-43.1. De duizend meter, een Incourante af stand die door de Nederlanders gemeden werd. leverde een overwinning op voor de Noor BJoern Tveter HU ging na 1.23.6 over de finish, De uitslagen waren: 1000 meter: 1. BJoern Tveter 1.13.6: 2. Roar Groenvold 1.24 1: 3. Erhard Keiler 1 23 0: 4. Nell Blatchford 1.J3.1: 5. Asbjoern Elde (Noorw) 1.25.2. 5000 meter: 1. Ard Schenk 7 30 8 2 Dag Forness 7.37.6; 3. Ingar Bollerud 7.41.5: 4 Jan Bols 7 43 1; 5 Sveln Erik Stlansen 7.46 3. Goede prestaties dames TUderas de schaatswedstrUd tussen een damesploeg. samengesteld uit rUd6ters uit Noorwegen. Zweden en Finland, en een sterke ploeg uit Rusland. zUn gisteren ln Toensbrrg eveneens goede prestaties OP ALLE TOEREN KLINKT MUZIEK In Preludium, januari 1968. ves tigt Klaas A. Posthuma de aan dacht op het langdurig en innig contact, dat bestaat tus sen het Concertgebouworkest en de grammofoonplatenindustrie. Immers in 1925 werd reeds de eerste opname van het ensemble gemaakt, waarbij men speelde onder de naam Columbia Or chestra. Daarna waren het Odeon, Telefunken, D.G.G. en Decca, die de Amsterdam mers over de gehele wereld verspreid den: tot 1954. toen een contract met Philips Phonographische Industrie werd gesloten; contract, dat nog steeds van kracht is. Met Eduard van Beinum werden ir de periode 1954-1959 meer dan veertig werken op de plaat vastgelegd, naast hem nog een respectabel quantum Rastdirigenten. En na hem kregen de Bruckner-Mahleropnamen van Bernard Haitink een grote verspreiding. In deze Concertgebouw-Discotheek is de serie, die Philips in het najaar 1960 onder de naam van Documenta Musical liet verschijnen, de moeite van een na dere aandacht waard. Het betroffen opnamen van het -orkest onder leiding van Willem Mengelberg in de jaren 1939-40 door de AVRO vervaardigd tij dens uitvoeringen in het huis aan de Van Baerlestraat. die door deze om roepvereniging werden uitgezonden. Deze platen hebben het destijds goed gedaan: vooral in het buitenland. Daar om reeds begrijpelijk, daar ze in mu sicologisch opzicht een belangrijke bij drage vormden tot de geschiedenis der reproductieve toonkunst. Thans is dezelfde firma met een „her druk" gekomen, althans met 2 wer ken ervan: Beethovens Pastorale en Mahlers Vierde Symfonie, waarin Jo Vincent als zangsoliste optreedt. Twee platen in cassette, toegelicht door Wou ter Paap en L.M.G. Arntzenius, heel goed toegelicht mogen we wel zeg gend). En dr. Paul Cronheim, die tal van ja ren met Willem Mengelberg samen werkte, zorgde voor een suggestief voorwoord: „Van de generatie, die Mengelbergs opkomst, glorie en einde van nabij heeft meegemaakt, zijn er niet veel meer in leven. Slechts weinigen zijn er nog, die getuige waren van zijn strijd voor het kunstenaarschap, die ervaren hebben. waarin Mengelberg zich van andere dirigenten onder scheidt die zich rekenschap hebben kunnen geven van het bijzonder karak ter zijner vertolkingen. Daarom dienen zij, die nog getuigen kunnen, dit te doen en daarom is een reproductie er van zowel voor het muziekleven als voor de muziekgeschiedenis 'n kost baar monument". Aldus Cronheim. Dat monument: men leert het niet slechts op de juiste waarde taxeren, wanneer men naar de platen luistert, doch evenzeer, wanneer men notitie neemt van de facsimiles der eerste bladzijden van de door Mengelberg ge bruikte en „bewerkte" partituren. In preludium, november 1967, vertel den we reeds hierover: hoe de dirigent het woord „heiterer" dat boven het eerste deel der Pastorale staat in de aanduiding „Erwachen heiterer Emp- findungen beider Ankunft auf dem Lan de", door een kader omgeeft; hoe vrij wel alle rpaten op die eerste bladzijden hun snelheid krijgen aangewezen; hoe verschillende van die maten nog .eens -joa3 opuaosajoap ua opaaosaio uaa uba den voorzien. Als we opmerken, dat geen noot met rust wordt gelaten, dan bedoelen we daarmede, dat ons hier een vertolking wordt geboden, een zéér persoonlijke interpretatie, waarin de dirigent zich plaatst tussen de componist en het pu bliek: de consument. Mengelbergs uiting: „Men moet voor al lezen, wat tussen de noten staat..' krijgt hier een wel heel bijzondere be tekenis. Doch ook met de instrumenten bemoeit hij zich: het aantal fluiten, oorspron kelijk drie, blijkt vier te bedragen, evenals dat der klarinetten, fagotten en hoorns. Men kan het met opvattingen als hier aangegeven al dan niet eens zijn ons bezorgen ze soms een gevoel van lich te gêne feit is, dat Mengelberg, hoe detaillerend ook, zich nooit of te nim mer ln details verliest. Het orkest zingt, zingt wonderschoon, met een zinnelijke bekoring, waar vooral melomanen gevoelig voor zul len zijn. En Jo Vincent in de finale van Mahlers Vierde Daar schieten woorden van waardering altijd te kort. Tegenover Willem Mengelberg George Szell, de huidige dirigent van het Cleveland Orchestra, dat onder zijn leiding één dar beste, zo niet het beste J 7 J A MENGELBERG Gans anders dan zijn oudere collega volgt hij het advies op van wijlen Carl Schurlcht aan alle orkestleiders gege ven: „Dien een werk, bedien Je er niet van". van deze twee muzikale gegevens; nooit op het publiek speculerend be toont hij zich permanent de nederige dienaar uan de partituur: groter con trast met Mengelbergs opvattingen is nauwelijks denkbaar „Academisch": zo hebben we Szell wel eens horen noemen. Dot was nog lichtelijk eufemistisch bedoeld, want men wenste daarmede te suggereren, dat men hem te verstandelijk vond. te zeer zich In details verliezend. Kwali ficatie, die we onjuist achtten: zijn ambachtelijkheid werd hiermee mis kend. Hier la het Juist de ambachtelijk heid, die een eerlijke, onopgesmukte weergave van Beethovens Vijfde waar- De plaat ons hier geboden, is voortref felijk. Doch het moet gezegd: de weer gave van Mozarts symfonie In C-groot voor twee hobo's, twee fagotten, twee hoorns, twee trompetten en strijkers is ons het liefste. Wellicht is dit een kwestie van per soonlijke smaak, maar de muziek hierin vinden we fascinerend. En de uitvoering ervan voldoet aan de hoog ste technische en esthetische eisen. Men beluistcre slechts de triomfante inzet, de intieme kamermuzieksfeer, waarin hei Andante dl motto een der mooiste andantes door de meester ooit geschreven de felheid en trots van het slotdeel. Uitspraak door hem ten zeerste ter harte genomen op de zojuist versche nen plaat, waar hij het Concertge bouworkest Beethovens vijfde, gevolgd door een Mozartsymfonie (K.V. 338. 1780, laat spelen (2). Szell Twee opnamen bespraken we hier, de eerste van 1939, de tweede van 1907 daterend. Welk een evolutie In de uit voerende toonkunst ligt tusaen deze bei- I SET C73 AX204 (Philips) aaleiding 2 stereo 60276» LY geleverd. Zo verbeterde de Noorse KJrstl Blermann het nationale record op de 50<i meter en bracht het op 45.7 sec. Het oude record stond op naam van Slgrid Sund- by, die juist voor haar vertrek naar Gre noble tot 46 3 was gekomen. Klnsti Bler mann eindigde samen met de Russische Tut J ana Sldorovu als eerste op de sprint. Slgrid Sundby werd derde ln de persoon lijke recordtUd van 45 8. De uitslag van de 500 meter was: I. Klrstl Blcrmonn (Noorw.) en Tatjsnn Sldorova (Rusl.) 45.7 sec.; 3. Slgrid Sundby (Noorw.) 45.8; 4 Irlna Jegnrovs (Rusl.) 46.1: 3 I.asnn KnunUte (Rual.) 46,6; 6. Loedmllla Tltova (Rusl.) 48.7; 7. I.idla Skobllkova (Rusl.) «6 9: 8 Kajn Mattonen (Flnl.) 47.0. Na de eers'e dag van de echnatsont- moeting Noord-Eumpa-Rusland was de stand 118—92 voor Rusland De 1500 me- ♦ei wera eer overwinning voor de Noor se Slgrid Sundby. die het nationale re cord evennard- met 2 28.5. Kaja Mustonen. die op deze afstand in Grenoble goud won. werd tweede In 2 29 0. De ults'ag van d.- 1500 meter was: l Slgrid Sundby MIJ; l Kaja Muttonen 2.2» 0 3. l-ldla Skobllkova 2 2»«; 4. Ijisma KHoenltte 2 30 0 3 Ka)a I.lta Kesklvltlkkn (Flnl 2 30 7: 6. t.oedmlllu Tltova 2.30.»: 7. Va- Zege Homburger SV in toernooi bekerwinnaars HAMBURG Dr Wrstduitse club Hamburger SV heeft gisteravond op el- gen terrein mei 20 van Olymplque Lvon gewonnrn. net wat de eerste wed- strl'd voor de kwartfinale van het toer nooi om de F.nropese beker voor bekcr- Dc 35 000 toeschouwers moesten lang wachten p- doelpunten Tien minu ten voor tijd was de stand.,ondanks ver twijfelde aanvallen van de'Duitsers, nog 00. In de 81ste minuut opende Dleck- mann echter de score Zijn clubgenoot Doerfel bracht de stand twee minuten later op 20. Engelse voel hal beker LONDEN De uitslagen van de „re plays" voor de vierde ronde van het toernooi om de FA Cup lulden: PortsmouthFulham 10; Southamp tonWest Bromwich Albion 23; Tran- mcre RoversCoventry City 20;. De indeling voor de vijfde ronde Is: EvertonTranmere Rovers; Portsmouth West Bromw Alb.; ArsenalBirming ham City; Tottenham HotspurLiver pool; Rotherham U.Leicester C.; West Ham U—Sheffield U.; Leeds U.—Bris tol C.; Sheffield W Chelsea. JaarbeursHtedenbeker NOVI SAD De Joego-Slavlsche club Vojvodina Novl Sad heeft gisteren In Novi Sad met I—0-gewonnen van Goeztepe Izmir uit Turkije Het was de eerste wedstrijd tussen belde clubs voor de derde ronde van het toernooi om de Jaarbeursstedi-nbeker Savlc was in de 48ste minuut de maker van het enige doelpunt

Leidse Courant | 1968 | | pagina 11