Wet biedt kansen om te profiteren Chr. fracties gaan gewoon verder Gala slotbal GELD TERUGKRIJGEN IS BELANGRIJK iispf ƒ2.- DE LEIDSE COURANT DINSDAG 20 FEBRUARI 1968 Bij de nieuwe wel op de Inkomilenbe- 1 ailing 1964 sijn o.a. bepalingen ge maakt, die voor honderdduizenden belas tingplichtigen een belangrijk voordeel inhouden. En nu zou ieder zinnig mens denken dat dergelijke voorschriften er als koek Ingaan maar niets is minder waar. Er is wel enige verbetering te be speuren maar er zijn zeker nog tiendui zenden vooral jonge mensen die dat voordeel niet uitbuiten. Nu het lev steeds duurder wordt en de Inkomsten in de meeste gevallen daarmee geen ge' lijke tred houden, zullen fiscale artike len met meer interesse worden gelezen. Vooral als ze voorbeelden geven geld terug te krijgen. Daarom vragen we opnieuw de nodige aandacht belangrijke onderwerp. Goed dienen we voor ogen te houden dat o.a. de loonbelasting een voorhef fing is van de inkomstenbelasting, \va inhoudt, dat deze laatste dus de eigen lijke belasting is. Het meest eerlijke er ideale zou zijn alle belastingplichtigen een aanslag inkomstenbelasting op te leggen, vanzelfsprekend met verreke ning van de Ingehouden loon- en divi dendbelasting. F.en ieder zou dan pre cies volgens het tarief inkomstenbelas ting betalen wat hij schuldig was. Om dat een dergelijke werkwijze zeer veel werk met zich zou brengen, is paling in de wet opgenomen, die hierop neerkomt, dat bij looninkomsten bene den de weistandsgrens geen aanslag wordt opgelegd. Deze voor honderdduizenden geldende bepaling is administratief gemakkelijk maar houdt toch een zekere ruwheid in, waaraan nu eenmaal niet te ontkomen is. Kende het Besluit de voorganger van de huidige wet bepaalde onbil lijkheden betreffende deze materie; se dert 1965 is getracht deze zoveel moge lijk weg te nemen. Maar zoals vaak, houdt het gladstrijken van plooien weer in, dat verschillende nieuwe voorschrif ten moesten worden gemaakt. En dan willen we nog niet spreken over de po litiek die ook bij de fiscale wetgeving om de hoek komt kijken. We zullen trachten de thans geldende voorschriften naar voren te brengen in een voor iedereen bevattelijke taal. Daar mee starten we dan in het jonge jaar 1968. beneden de minimale grens blijft dan eveneens geen aanslag. Hierbij denken we aan belastingplichtigen met flinke in komens en een groot aantal kinderen voor aftrek. We zullen hierna nog zien dat in dergelijke omstandigheden t tueel nog teruggaaf van ingehouden loon- en dividendbelasting mogelijk is. En wie wil van een dergelijke gunstige bepaling niet profiteren? We zullen nu aan de hand van ver schillende voorbeelden trachten het on der c) vermelde duidelijk te maken. Want zeer velen liggen nog steeds min of meer met deze belangrijke bepaling overhoop. Heel begrijpelijk overigens gezien de niet bepaald gemakkelijke leesbaarheid van de artikelen 64 en 65 van de Wet Inkomstenbelasting 1965, waarin deze voorschriften verankerd liggen. Artikel 64: 1. Geen aanslag wordt vastgesteld er verrekening van loonbelasting blijft ach terwege, indien het belastbare inkomen niet meer dan 12.000 gulden bedraagt en het onzuivere inkomen voor niet meei dan 12.000 gulden bestaat uit aan inhou ding van loonbelasting onderworpen in komsten en voor niet meer dan 400 gul den uit andere bestanddelen. Bij de toepassing van de eerste volzin blijft artikel 61 buiten aanmerking. 2. Voor de toepassing van het eerste lid en van artikel 65 worden niet be schouwd als aan inhouding van loonbe lasting onderworpen inkomsten waarop inhouding van loonbelasting achterwege is gelaten ingevolge daartoe of vanwege onze minister verleende machtiging. 3. Voor de toepassing van het eerste lid worden onder de aldaar bedoelde an dere bestanddelen de van de zijde van de echtgenote van de belastingplichti ge opgekomen arbeidsinkomsten als be doeld zijn in artikel 54 slechts begrepen er deze meer bedragen dan 500 gulden. Geen aanslag Er wordt geen aanslag opgelegd als a) het inkomen negatief is; bl het inkomen positief is maar bene den het belastbare minimum blijft; c) het inkomen praktisch hoofdzakelijk uit loon bestaat en benden de welstands- grens ligt. Lieden die alleen in loondienst zijn, zullen praktisch nimmer een negatief in komen hebben. Bij hen die „iets aan de hand hebben", kan dit uiteraard wel eens voorkomen, in welk geval het ver lies dan compen8abel is met de uit komst van betere jaren. Het zou te ver voeren hierop nu dieper in te gaan. Mo gelijk krijgen we in de loop van dit jaar hiervoor nog gelegenheid. Is het inkomen van dien aard dat het Wel aanslag ARTIKEL 65: 1. Het eerste lid van het vorige arti kel is niet van toepassing: a. indien de inhouding van loonbelasting onder worpen inkomsten over tijdvakken die langer dan een maand samenvallen, hetzij van meer dan één inhoudsplichti- ge zijn genoten, hetzij mede van de zij- an de echtgenote van de belasting plichtige zijn opgekomen; b. indien de verrekenbare voorheffin gen de verschuldigde belasting zowel meer dan vijf procent als met ten minste 25 gulden te boven gaan, mits de belastingplichtige binnen het rijk •oont en bij een aangifte om vast stelling van een aanslag verzoekt; in de door onze minister aan te wij- groepen van gevallen waarin die toe passing voor de belastingplichtige tot bijzondere hardheid of tot een on gerechtvaardigd voordeel zou leiden. Voor de toepassing van het eerste lid, letter a. blijven buiten aanmerking in inhouding van loonbelasting on derworpen inkomsten waarvan het tota le zuivere bedrag, vermeerderd met de niet aan inhouding van loonbelasting derworpen overige bestanddelen van onzuivere inkomen, niet meer bedraagt dan 400 gulden; de van de zijde van dt echtgenote van de belastingplichtige op gekomen, onder artikel 54 vallende in komsten worden slechts in aanmerking genomen voor zover hun zuivere bedrag 500 gulden te boven gaat. 3. Onze minister kan met betrekking tot inkomsten, ten aanzien waarvan tikel 33, tweede lid, leter a, van de wet op de loonbelasting 1964 toepassing heeft gevonden, een van het eerste lid, letter a, afwijkende regeling treffen. 4. Onze minister kan termijnen stel len voor het doen van de in het eerst< lid. letter b bedoelde aangifte. Terloops zij opgemerkt dat voor 1968 het hierboven genoemde bedrag 12.000 gulden wordt opgetrokken tot 15.000 gulden, zodat in de naaste toe komst nog minder belastingplichtigen een aanslag zullen krijgen. Zij die dus over 1967 bij één werkge ver tegelijk in loondienst waren, niet meer verdienden dan 12.000 gul den en geen andere inkomsten hadden, krijgen geen aanslag inkomstenbelas ting. Voor hen is de loonbelasting der halve een eindheffing geweest. Bij een loon van minder dan 12.000 gulden, maar genoten bij meer dan één netto opbrengst c Een aanslag naar dit laatste bedrag daar de andere bestanddelen meer dan f 400 bedragen. echtgenote loondienst vrij hiervan ingskoslen dient niet persoonlijke verplichtingen 840 belastbaar inkomen 9.520 Wel persoonlijke verplichtingen 1.000 belastbaar inkomen 10.800 Geen aanslag omdat: a. het bruto loon niet meer dan f12.000 bedraagt; b. de andere bestanddelen dan loon inkomsten niet meer dan f 400 be dragen; c. het belastbaar inkomen beneden de f 12.000 blijft. werkgever tegelijk of neveninkomsten meer dan 400 gulden wél een slag. In het eerst gestelde geval zien elen een onbillijkheid omdat toch loon belasting is ingehouden. Laten we een eenvoudig voorbeeld uit de droom helpen. Een gehuwd man is bij twee werkge- :rs tegelijk in loondienst, bij de verdiende hij in 1967 5400 gulden ei de ander 6.000 gulden. Aan loonbelasting werd ingehouden resp. 185,40 gulden 61 gulden, totaal 446,40 gulden Zou hij lu bij één baas 11.400 gulden hebben verdiend dan was 1.110,60 gulden inge houden of 66420 gulden meer. Er moet >'n geval uit billijkheidsoverwegin gen wel een aanslag worden opgelegd. Nog meer voorbeelden: loon 12.500 verwervingskosten 600 persoonlijke verplichtingen 900 belastbaar inkomen 11.000 Ofschoon het belastbaar inkomen be neden de f 12.000 blijft, wél een aanslag naar f 11.000 omdat het komen boven de f 12.000 ligt. 11.000 6B0 10.490 2.400 12.850 1.300 11.550 persoonlijke verplichtingen 1.200 belastbaar inkomen 10.350 De neveninkomsten bestaan uit f 2.400 min f500 ex artikel 64, 3e lid is f 1,900 min f 1.300 neg. opbrengst onr. goederen is f 600. Dus wel een aanslag die wordt berekend op basis van f9.550 in verband met de reductie wegens werkzaamheden echtgenote, i.e. 1/3 van f 2.400. Echtgenote heeft half jaar ge- 8.000 3.000 11.000 aanslag daar langer d: maand 2 dienstbetrekkingen tegelijk zijn vervuld. De aanslag wordt opgelegd op basis van f9.520 min 1/3 van f3 000 min f240 verwervingskosten Ik f8 600. Echtgenote werkt 2 maanden verw.kosten totaal persoonlijke verplichtingen belastbaar inkomen 10.300 Ondanks het feit dat de vrou maanden werkte en dus langer dan 1 mHnnd 2 dienstbetrekkingen zijn vuld, geen aanslag omdat de inkomsten vnn haar beneden de 400 gulden blij ven. Immers mBg haar inkomen den verminderd met 500 gulden aftrek gehuwde vrouw en 240 gulden ver vlngskosten. Dergelijke voorbeelden zijn met velen aan te vullen. Uit de bovenstaanden kan evenwel iedereen zijn conclusies trek ken. Als iemand wettelijk geen aanslag krijgt, wil dit geenszins zeggen, dat dat fiscaal voordeliger voor hem is. Daar om Is er nu een bepaling In de wet op genomen inhoudende dat men onder be paalde voorwaarden een aanslag kan versoeken. Daarover sullen we het in de volgende bijdrage hebben. Deze wordt een vervolg op dit artikel, waar om we voorstellen het goed te bewaren. Anders moeten we steeds in herhalin gen treden, wat de duidelijkheid niet bevordert. Werkgroep bekijkt giraal geldverkeer (Van ome parlementaire redactie DEN HAAO. De ministers Polak en Bakker zijn van plan een commissie of een werkgroep in het leven te roepen, die zich moet bezighouden met de civiel- en strafrechtelijke vragen, die ontstaan door het ttenemende girale betalingsverkeer, met name ten aanzien van giro-opdrachten en cheques. De bewindslieden delen dit mee naar ianleiding van vragen van de Tweede- Kamerleden Portheine en Geurtsen (V.V.D.). De werkgroep of commissie zal aanbevelingen moeten doen met het oog op mogelijke nadere wettelijke voorzie ningen. De V.V.D.-afgevaardigden had den hun vragen gesteld naar aanleiding een publikatie in het Nederlandse juiistenblad, waarin suggesties waren gedaan tot het strafbaar stellen van het afgeven van ongedekte girokaarten of cheques. Vervolg van de voorpaghia) Voor hem had drs. Schmelzer eveneens beklemtoond, dat de KVP-radicalen een een belangrijke inbreng moeten geven in het uitbouwen van een consequent-voor- ult.strevende christelijke politiek, ook in samenwerking met de AR en de CHU. Mr. Biesheuvel wees de kritiek van drs. J. M. Aarden, de KVP-radicaal. af, als zou de CHU niet in deze christelijke voor uitstrevende samenwerking passen „Ik heb het volste vertrouwen in fractie voorzitter Mellema en zijn CHUWel wees mr. Blesheuvel erop, dat mee delijkheid aan de kiezers gegeven worden, ook over de samenwerking met niet-christelijke partijen in de toekomst. „Maar het moet onze politieke tegenstan ders allereerst duidelijk zijn, dat het dit dient te zijn met het gesoheiden optreden van de christelijke partijen, Dese partij en moeten gezamenlijk voorhoedepar tijen worden, meer dan ooit. Wij sijn op de goede weg", aldue de AR-fractie- voorzltter. ,,De radioalen In mlln kring manen mij weliswaar tot voorzichtigheid in tegenstelling met hun radicale naam, „Belchers geluk" in generale voor de jeugd DEN HAAG DU selsoen U er door de leerlingen van middelbare aeholen grote belangstelling getoond voor de ge nerale repetities de de Haagse Come- dle speciaal voor de Jeugd heeft gege ven. Niet alleen was de aanvrage steeds «vertekend, maar ook uit de Ingestelde enquête onder de bezoekers van dese repetities bleek duidelijk dat een voort zetting van dit initiatief door de Jeugd werd toegejuigd. De enquête werd gehouden na „Van de brug af gezien", „Yerma" en Rosen- crantz en Guildenstern zijn dood". De Haagse Comedie heeft besloten nu ook van „Belcher's geluk" een generale re petitie te geven en wel op vrijdag 23 februari a s. in de Koninklijke Schouw burg. Met het oog op het karakter van deze voorstelling is de leeftijdsgrens gesteld op 18 Jaar en ouder. Ondanks deze omstandighedeld is het aantal aan vragen weer groter gebleken dan de capaciteit van de Koninklijke Schouw burg mogelijk maakt. Een deel van de plaatsruimte is bovendien beschikbaar gehouden voor bezitters van het Cultu reel Jeugdpaspoort. „Belcher's geluk" wordt gespeeld in de vertaling van Ger- rit Kouwenaar, regie Carl van der Plas. De medewerkenden zijn: Ko van Dijk, Paul Steenbergen, Anne-Marie Heyli- gers. Do van Stek en Manfred de Graaf. Hep van Delft ontwierp het decor. maar wij hebben haast, veel haast ln I het zoeken naai- een christelijke samen werking." De belangstelling voor deze politieke I avond in Friesland was bijzonder groot. Drie zalen moesten via een t.v.-circuit met de sprekers verbonden worden. Een groot aantal mensen moest zelfs buiten deze zalen blijven. De Friezen waren van heinde en ver naar Drachten getrokken om de politieke verklaring en nadere verklaring van de drie christelijke fractievoorzitters te kun nen horen. Men was er zelfs voor uit Schiermonnikoog overgekomen. De interesse ging even sterk uit naar de werkgHogenhoidsflltuatie in Noord-Neder land, Men verwachtte namelijk van de drie confessionele fractievoorzitters ge lijkgerichte duidelijke uitspraken over de Situatie in deze provincies. Vooral omdat In het district. Smallingerland de drie christelijke partijen ai zes jaar lang sa menwerken. Ergens tussen het gewone kiezersvolk bevond zich drs. J. Dijkstra van D '66, die niet erg gelukkig keek tijdens het applaus dat. de nieuwe kreet C.D.U. kreeg. „Een zeer groot percentage van de C.H.U, A.R. en K.V.P.. zeker ln het noor den van Nederland begeert deze samen werking, zei de plaatselijke voorzitter. „Dat is wel zeker. Maar dat gaat niet zo maar, Er zal wederzijds bereidheid tot toenadering moeten zijn, vooral ln detail- zaken". Oeaamenlljk uitten de drie fractievoor zitters scherpe kritiek op de uitlatingen van de P.v.d.A. en de V.V.D., over de confessionele samenwerking. C.H.U.-frac- tlevoorzltter Mellema verweet drs. J. den U.vl van de P.v.d.A. dat deze. nu hij ge ïsoleerd geraakt is door het initiatief van de drie christelijke groeperingen, om hulp begint te schreeuwen bij de radicalen „Maar de P.v.d.A. en de V.V.D. zijn nog niet eens to ver als de A.R., C.H.U. en de K.V.P., want de confessionele par tijen hebben zichzelf ter discussie gesteld. BIJ da V.V.D. en de P.v.d.A. is echter nog geen spoor van bereidheid te vinden zichzelf op te heffen om tot andere par ty formatie te komen", aldus drs. Schmel zer van de K.V.P. Mr. Biesheuvel stalde bij dit alles voor op, dat het bij de K.V.P. wei in orde moet komen. „Deze partij heeft trouwens ook de verplichting tegenover de andere christelijke partijen dat het ln orde komt. Ik zou het uittreden van de K.V.P.-radi calen en ook van de radicalen binnen de A.R., zeer betreuren", aldus de A.R.- fractlevoorzitter, die zich niet wilde uit laten wie hij zou kiezen wanneer de christen-radicalen inderdaad uit de par ty zouden treden. „Dit is een academi sche vraag", zei hij, verwijzend naar de opmerkingen van vele christen-radicalen, dat zij hun party van binnenuit wilden hervormen. 2.per plaatsing Indien Uw tekst geplaatst wordt i op 3 achtereenvolgende dagen SLECHTS 2 x BETALEN op 6 achtereenvolgende dagen SLECHTS 3 x BETALEN kunt Uw „TELEFOONTJE" opgeven een dag voor plaatsing. Voor plaatsing op saterdag uiterlijk tot vrijdagmiddag 2 uur. X Gevraagd aank. kapster en leerl. kapster. Tielemans Kapsalons, Damlaan Leidschendam, tel. 01761- 3325. 1-4468 X Vogelpark Avifauna N.V. vraagt dames voor de af was (enkele dagen per week) alsmede 1.1. koks meisjes voor opleiding ln de bediening. Sollicitaties: Hoorn 65. Alphen aan den Ryn. 1-4449 X Gevraagd: Ongeschoold personeel. Houtindustrie Northgo N.V., Noordwyk, tel. 01719-4041. 1-4458 a Gevr. Ie banketbakkers- bediende. Banketbakkerij Ahsmann. Kennedylaan 9 Leiden (Z.W.). Telef. 42191 1-3063 PERSONEEL aangeboden X Hulp gevrnagd voor een ochtend of middag per 14 dagen. Leidseweg 136. Voor schoten, tel. 01717 -4600. 1-3073 X Schilder, die zijn vak verstaat vraagt binnenwerk voor de avonduren. Schil derwerk. witwerk en be- hangwerk in prima uitvoe ring. D. v. d. Mee, Lombok- atraat 40 Leiden, tel. 42564. 7-3147 X Verkoopster of leerling- verkoopster gevr. Banket bakkerij Van Dam, Steen straat 47, Leiden. 1-3152 X Gevraagd: Zager voor het zagen van bestekhout op de lintzaag. Houtindustrie Northgo N.V. Noordwijk. tel. 01719-4041. 1-4457 PERSONEEL gevraagd X Kapster gevraagd. Goed X Gevraagd voor de ver koop van textiel verkoop ster en leerling-verkoopster. Hoog salaris. 5-daagse werk week. Vlasveld. Doezastr. 20. Leiden. Sollicitaties *s mor gens of na tel. afspraak. 1-3092 Werkster gevraagd 1 X per 14 dagen. Mauritsslngel 104, Leiderdorp. 1-3088 (5» Nette artakaUuffrouw, groenten-, fruit- en comes- tiblesbedrijf. K. J. Vahr- meyer. Cobetstraat 77. Lel den, tel. 20039. 1-8806 X WU vragen een winkel juffrouw. Brood- en banket bakkerij Hugo de Groot, De Kempenaerstraat ill, Oegst- geest. tel. 52525. 1-19290 dameskapsalon „Berty", Bea- trixstraat 7, Leiden, tel. 33175. (Na 6 uur Corantijn- straat 104). 1-3075 X Gevraagd winkelmeisje per 1 april Voor energiek meisje met veel interesse flink loon en goede vooruit zichten. Will u iets meer weten kom dan even naar 5 Mciplein 138-146 Bij Waavers Z B tel. 33937. 1-3154 X Restaurant „In den Ver gulden Turk" te Leiden vraagt, indien mogelijk voor spoedige indiensttreding chef de partie. Sollicitaties wor den gaarne ingewacht bij de directie. Steenstraat 2, lel 01710- 30335 1-3078 X Gevraagd net meisje voor hulp in de huishouding van 94 uur. Kaiserstraat 1. Leiden. 1-19291 X Kapsters gevraagd. Ker ste, tweede, aank en leerl.- kapster. Dameskapsalon Anco, Thorbeckestraat 58. Lelden, tel. 31310. 1-4452 X Aangeboden: blauwe 3- pers. bungalowtent, merk „Zelwi", geheel compleet met luifel etc. z.g.a.n. Tegen elk aannemeiyk bod. Te be vragen na 6 uur 's avonds, Van Galenstraat 12, Leiden. 1-19292 X GevraagdTimmerlie den of z(J die hiervoor opge leid willen worden voor de handwerkafdeling. Houtin dustrie Northgo N.V.. Noordwyk, tel. 01719-4041. 1-4459 X Kapster gevraagd, kun nende manicuren. Met di ploma schoonheid .pecialiste of interesse daarvoor. Mai- son Kreeft, Wilhelminapark 1. Oegstgeest Tel. 50670. Na X Kantoorbediende (vrl.) gevraagd. Goed kunnende typen cn goede kennis van de Nederlandse taal. Lake- man N.V., Jac. v. Deieren- weg 22. Voorhout. Telefoon TE KOOP aangeboden X Meubellnruil. Direct uit fabriek leveren wij eerst klas meubelen tegen lage prijs en geven een hoge prys voor gebruikte meube len. In Den Haag 4 toon zalen. Inl. RyswUkseweg 5a, tel. 070-605664. 2-3155 Kredieten voor iedereen en zonder borg t/m 3000 voor aankoop meubelen en woningtextiel. Direct van fabriek leverbaar in elke prysklasse en houtsoort met een enorme keuze; tevens zeer lage aflossingen. Vraag vrijblijvend folder. Strikte geheimhouding. Postbus 353, Den Haag. 2-3071 X Spotgoedkope hangkas ten en hang-legkasten, bank stellen vanaf 55,—, schrijf bureau, kloostertafels, la den kastjes, porseleinkastjes, clubfauteuils, tafels, stoelen, radio's, tv-tafels, vloerkle den, rijwielen, kinderbox, bedstellen, ledikanten, wan delwagens. poppenwagens, kinderledikanten enz. Nieu- wenburg, Hooigracht 55 (ge sloten huls) 2-8804 Vol aig-zug malmachi- nes licht gewicht 398,—. Normale winkelprijs 498.— bij on.i nu 398.— 3 jaar garantie. Door enorme om zet altijd goedkoper. Bel op of schrijf. Demonstratie bij u aan huls. H. Benning, Pr. Frederlkstr. 3, Leiden, tel. 22578 Rliksgedlplomeerd. 2-3095 Te koop aangeboden vanwege inwoning bejaar denhuls ged. inboedel, eiken ovale tafel, eiken dressoir - tje, 4 gestoffeerde eiken stoelen, 3-pits aardgascom- foor, stel pluche overgordy- nen, kolenhaard ..Selectra", als nieuw, spiegel 1 bi) 1 m, rook ligstoel, billijke prys. Rhyngeesterstraatweg Oegst geest. 6.30 uur tel. 54223. 1-4467 02532—7371. 2-3079 X Desso-tapijt tegel», 10 moderne, frisse tinten. Ideaal om zelf te leggen, zelfplak- kend. 50 50 cm, per stuk f4,95. Natuurlük bij Wo ninginrichting Vlasveld, La ge Rijndijk, Leiden. Tel. 22293. 2-3086 X Sensationeel. Laat nu uw bankstel stofferen Nu 10 pet korting op meubelstof fen Vraag ons ook naar polyether bedden tegen zeer lage prys. W I A. Truijers, Compete Woninginrichting. Korte Hoefstraat 62. Lelden, tel 41087 2-3057 X Occasion elek. naaima chines v.a. 70,—. Singer 70,— 90,— en 120,—. Pfaff 125,— 175,—. Nau- mann 85— 95.— en 125,—. Handnaaimachines v.a. 25,—. Alles onder ga rantie. Bel of schrijf H. Ben ning, Prins Frederikstr. 3, Lelden, tel. 22578. 2-3093 X Zig-zag naaimachines 219,—. Tydelüke aanbie ding. Normaalprijs 249.— bij ons nu 219—, 3 jaar garantie. Bel op of schrijf. Demonstratie bij u aan huis. H Benning, Prins Frederlk- straat 3, Leiden, tel. 22578. Levering van alle bekende merken, en altyd goedkoper door enorme omzet. 2-3094 X Te koop motorbakfiets in z.g. staat, t.e.a.b. Leidse- weg 251, Voorschoten, 01717 3535. 2-8803 X Na daling van het Eng. pond, is de Eng. motorrijwiel Industrie ten opzichte van Nederland gunstiger geko- vandaar dat wij U nu het nieuwste Triumph mo torrijwiel kunnen laten zien. Wie? Valknatuur- lan de H. Schouw 296- 3Ö0, Leiden, tel. 25191. 2-3076 X Voor al uw bloemwerk, bloemmagaztjn fXORA, Ko revaarstraat o. tel 25707 Gespecialiseerd ln artistiek bruidswerk Tevens ontvangt ieder bruidspaar bij aankoop van een oruldsboeket ee ijoedbon van f5 2 X Dames! Alle haarstuk jes of hele pruiken kunnen wij u meestal direct of bin nen 1 of 2 dagen leveren Haarstukjes vanaf f 58. Haaratelier Pelatti Interna tionaal. Ook van uw eigen haar maken wij een haar stukje. Tevens inkoop var afgeknipt haar L. van Ton geren, Breestraat 32, Leiden, tel. 25212, b.g.g. 23612. 2-3056 X Dames! Bent u dun van haar? Dat is niet nodig. Wij hebben een grote sortering haarstukjes die door ons vakkundig worden gezet Maakt u eens een afspraak. Pelatti Int. Alles echt men senhaar. Tevens worden alle reparaties aan haarstuken en pruiken door ons ver zorgd! L. van Tongeren, Breestraat 32, Leiden, Tel. 25212 b.g.g. 23612 2-3058 Te koop zeilboot Flying Junior, hout, in zeer goede staat. Te bevragen Valentün, Buitendijk 1. Rypwetering. 2-3077 X Tijden» de verbouwing geef ik alles weg. wy zijn wegens reorganisatie ge sloten van 27 t'm 29 febr. Heropening vrijdag 1 maart te 10 uur. Jan Pluym, Hooi gracht 51, Tel. 25955. 2-19289 X Berini M 21 bromfietsen. Weinig gebruikt vanaf f125 De ideale bromfiets voor da gelijks gebruik. V d, Mey. Middelweg 30. Leiden X 100 vel briefpapier en 100 kwarto enveloppen m. naam adres, woonplaats f 19.-. 100 notabloks (10.000 vel) 8 x 16 net naam enz. 47.- Voor uw drukwerk Druk kerij Brero, Re.nbrandtstr 5 Leiden. Tel 20956—40590 2-3054 X Sensationeel. Bij aan koop van tapyt. bij ons 10 pet korting en gratis ge legd. Alle bekende merken Vraag ons ook naar po lyether bedden W. I. A rruljers. Complete Woning- Inrichting. Korte Hoefstraat 62. Lelden .tel. 41087 2-3058 X Inleg babyluier». pracht kwaliteit Lees goed!! By Inlevering van deze adver tentie van 1.25 voor 1.—. drogisterij Boerbave, Haarlemmerstraat 68. Lei- 2-3061 2? Vraag niet hoe het kan maar profiteer er van Nur Die nylons met naad van 1.45 en 1.95 voor 0 59, 5 paar 2.85; 10 paar 5.50. Rizo De Spar. Boerhave- iaan 296. Leiden. 2-3048 X Heren! Waarom moet u er ouder uitzien dan u bent? De bekende internationale voetballer Piet Kruiver draagt een haarstukje van ons merk, waardoor hij 10 jaar jonger is. Pelatti In ternationaal. Erkend posti- cheur. L. van Tongeren, Breestraat 32, Leiden, tel. 25212, b.g.g. 23612. 2-3057 X Keuken». Zuidcma, Oegstgeest. Zeer lage prij- zen.b.v. 170 cm 398.— Van binnen en buiten kunststof. Wij plaatsen en stellen Vrijblijvende voorlichting door de vakman. Tel. 50966 2-3143 X Butaan bronnieuw». Gas kachels vanaf 22.80 Rol- kachels 1200 kal f57.50. Idem 2000 kal regelbaar, normale prijs 130.nu f 89.50 Flessen gas zonder statiegeld. Verlichting, gei sers en kooktoestellen. Schel penkade 23. Leiden, Telefoon 21751. 2-3141 X Spaanplaat. kwaliteit: 10 mm a 7.- per m2; 12 mm a 8.- per 16 mm a 9.- per m2; 18 mm 10.- per m2. Blom'! klelnhouthandel, Prinsen straat 25. Tel. 01710—2325! of 40090. Bezorging gratis. 2-3153 goede X Cocosmatten, plaids, ac- X Autowassen zelfbediening cu's en banden met 25 pet.muntinworp één gulden, korting, gratis montage. AI- Nieuw in Leiden. Gevestigd: leen bij Autoshop Ton Rijs-1 Aral benzinestation. Gebr. v. bergen, Maresingel 64. Tel. Ulder. Hoge Rijndyk 90, 31260. 9-31391 Lelden. 9-3166 X Brei een japon of jumper in één dag maar dan met het nieuwste: Pingorex Pingouin, elastische lichtge- wichtdraad; kan in de w; machine en centrifuge. C. Tol, Dr. de Bruynestraat 3, tel. 22701. 2-4463 X Voor wol naar Van Tol. Uw speciaalzaak voor brei- wol. handwerken en baby- kleding. Dr. de Bruynestr. 3, tel. 22701. 2-4466 X 453,- Nieuwe Typhoon Blits Bromfiets, volautoma tisch met telescoop voor vork. kettlngaandryving. trommel remmen. Beslist de beste, goedkoopste en meest gemakkelyke bromfiets zon der versnelling, in Iedere gewenste kleur. Firma DU- SOSWA, Turfmarkt 1—3, Lelden, tel. 24409, geen filialen. 2-2662 TE KOOP gevraagd X Ter overname gevraagd 2de hands bakfiets. Liefst met hulpmotor, tel. 01715- 3-3087 TE HUUR gevraagd A.s. echtpaar b.bJi.h. vraagt 2 gest. kamers met keuken of flat te huur ln Leiden of omgev. Br. onder 4-4450 bureau blad of tel. (017101-25210 (19—21 u.) 4-4450 Beschaafd meisje soekt ruime ongemeubileerde ka mer met kookgelegenheid in het centrum van Leiden, tel. tydens de normale kantoor- 40205. 4-3089 Bedrijfsruimte gezocht. Max. afmeting 4 x 4 m. Liefst in centrum. Niet als woonruimte te gebruiken. Tel. 01710-40139 of brieven onder no 4-8806 bureau bl. X Keukens, kunststof v.a. lengte 1.70 m. met R V.S.- blad, complet 398.— Zui- dema, v Assendelftstraat 2, Tel 50966 2-3142 X Nu ook In Leiden geves tigd: depot Nova-Gas Bu- taan-Propaan. Meer warm te voor minder geld. Kachel met gratis gasvulling 1200 tot 2000 cal. Service ver lenen tot 22 u. Tel. 01710- 22753. 2-3151 X Breng gezelligheid ln uw huis. Knoop zelf uw kleden, kleedjes, lopers, kussens, enz. Volledig materiaal en voorlichting aanwezig. C. van Tol, Dr. de Bruynestr. J. tel. 22701. 2-4464 TE HUUR aangeboden X Te huur een mooie gro te zit-slaapkamer met ge bruik van keuken in Oegst geest. Brieven onder no. bur. v.d. blad 8-03041 AUTO'S X Uitlaten voor elke type en model (bj) auto 30 tot 40% korting. N.V. Provema, 01710-32217-30481. 9-3097 X Antivries I 2.per liter N.V. Provema, Plantsoen 97, Leiden, tel. 01710-32217- 30481 9-3098 X Kokosmatten, accu's en! banden met 25 pet korting VAKANTIE gratis montage by Ton Arnhem. zit-slaapkamer met vaste wastafels, vrije - keuken, CoDiolcle bekle-!vrlJe wc - 5 slaaPP'""™ f35,- p.p.p.w., gas. licht, bestek enz. inbegrepen. W. F. van Reem, Amsterdamse- weg 18, Arnhem, tel. 08300- 30448. Nog vrij 1-8-6, 8-15-6, 27-7, 3-8, 10-8, 11-03051 dingahoezen in skal, lever baar voor alle merken auto's, o.a. voor V.W. 55,-, Opel 69,- enz. Bij Auto shop Ton Rysbergen, Mare singel 64. Leiden. Tel. 31260. X wilt u leuke jurkjes, I pakjes enz. voor u zelf of kinderen leren naaien, j schrijf dan even een brief- j je. Br. onder no 5-3093. j X J- Weber komplete wo ninginrichting, Lange Dief- steeg 14, Leiden, tel. 24338. Laat nu uw kamers behan gen. Tevens leveren wy i alle soorten vloerbedekking op kamerbreedte. Legloon f 15 ongeacht de grootte. 5-3100 X Stompwijk. Elke donder dagavond acht uur klaver jassen om mooie prijzen in Café-Restaurant Het Blesse Paard. 5-3140 X Auto Heemskerk een goede occasion. Keuze uit 75 stuks. Garantie 6 mnd. Rijksweg Amster dam—Rotterdam, aan afrit Braasemermeer Tel. 01713- 866. 9-3136 X Door onze prettige openingstijden kunt u iedere avond tot 10 uur een kykje nemen ln ons bedryf. Onze grootste collectie automobie len staat dan geheel te uwer beschikking. Zaterdags en zondags zijn wy maar tot 19 uur geopend. Calex Auto bedrijf N.V., Kort Galge water 14-16, Leiden. Tel. 33355. 9-3085 X Aangeboden enkele bij zonder gave Renaults Dau- phine, 2 CV en diverse VW's. Pryzen v.a. 450,Calex Autobedrijf N.V., Kort Gal gewater 14-16, Leiden. Tel. 33355. Dag. geopend van 9—22 uur. 9-3084 X Scaldia 1400 en Jalta 3A3, bouwjaar 1967. Deze showmodellen worden met dealergarantie verkocht. In ruil en financiering moge- lyk. Calex Autobedrijf N.V., Kort Galgewater 14-16, Lei den. Tel. 33355. Dag. ge opend van 9-22 uur. 9-3083 Speciale Combl-aanble- ding. Trabant, Austin, Isar Daf, bouwjaar 1963-1965. Inruil en financiering moge- lyk. Calex Autobedrijf N.V.. Kort Galgewaler 14-16. Lei den. Tel. 33355. Dag ge opend van 9-22 uur. 9-3082 LESSEN X Accordeonlessen met cordeon welke automatisch uw eigendom wordt. Komt u eens praten by muziek school Zwaag. Ook voo: andere Instrumenten moge lijk Korevaarstraat 5. Lel den. 12-4445 X Autorijschool Don. Ti tus Brandsmalaan 51. Lel den. Voor de juiste rij opleiding Autoryschonl Don Uitgebreide theorielessen en speciale cursus voor begin ners. Tltus Brandsmalaan 51 Tel 42780 12-3036 X 10 autorijlessen f 47.50. Vervolg- en losse lessen 6.C1. Fonkelnieuwe V.W.'s. Bondsautorijschool „De Centrale", aanmeldings adressen: Leiden: Beesten markt 1, hk. Steenstr Tel 21532. Alphen a/d Rijn: Hooftstraat 207 Tel. 3256 Warmond: Laan van Oos tergeest 3. Tel. 6*»8. 12-3069 Huisdieren X Aangeboden Schotse col lies. 8 weken, met stamboom N. Th. de Jong, Westeinde 18 Zoeterwoude, tel. 01715 - 318 10-3074 DIVERSEN •g» Renault Occasions type R 8. 4 L en Dauphine. Bouwjaar 1961-1965. Inruil financiering mogelijk. Calex Autobedrijf N.V.. Kori Galgcwater 14-16. Lei den Tel. 33355. Dag ge opend van 9-22 uur. 9-3081 X VW bestelwagen Pick-up Pick-up dubbelcabine in diverse pryzen. Calex Auto bedrijf N.V., Kort Galge water 14-16, Lelden. Tel. 33355. Dag geopend van 9-22 uur. 9-3080 X Gebruikt* auto's groot of klein, daarvoor moet u bij de Leldse Autohandel v. d. Berg zyn. Fin. met een zeer kleine aanbetaling. Lage Morsweg 67, tel. 30692. 9-3157 X Met uw brullofsfeest 'n koffietafel, of diner van Sam's Snackroom tegen zeer billijke prys. Dageiyks ge opend van 9—22 uur Plaats voor 40 pers. Vrouwenkerk- koorsteeg 7. tel 33009. by Haarlemmerstraat 5-3056 X Luxaflex .lalouzleën Lu xaflex op elke gewenste breedte Gratis geplaatst. J Weber, komplete woningin richting. Lange Diefsteeg 14. Leiden, tel. 24338 5-3095 X J. Weber komplete wo ninginrichting, Lange Dief steeg 14, Leiden, tel. 24338. Wij leveren u alle soorten vloerbedeekking zoals: Ja- bo, Tretford, Hatematapijt enz. Legloon kamerbreed tapijt f 15, ongeacht de grootte. Ook buiten de stad. 5-3096 X Parapluiereparatie (ook voor opvouwbare o.a. Knlrps) wandelstokken, invalldestok- ken. Van Oerle, Haarlem merstraat 95, by de Vrou- wensteeg. Reparaties worden alleen aan de zaak genomen. 5-2905 X Geld nodig? Onbeperkt krediet voor elk doel in 2 dagen *1. tot 20 Jaar. Lage rente, geen bijkomende kos ten. Inl. en aanvr. schrifte lijk of telefonisch 71.38.00 - 15.10.91 - 79.46.32 „Beltri- ma", L. Braakensiekstraat 122, Amsterdam. 5-2941 X Jonge, jonge, wat een ruime sortering boeken vind je bij Leesbibl. Record" Apothekersdyk 35. Romans v ild-west, detective, Oudere meisjes, 30 cent per deel Jongensboeken en alle strip verhalen 20 cent per deel „Suske-Wiske" „Rode Rid der" en anderen. Geen inschrijfkosten. 5-2953 J, JE* GOED J DANSONDERWIJS A.s. Zaterdag 8.30-1.30 Stadsgehoorzaal 5 Bands-Demonstraties (Avondtoilet verplicht) Kaarten in voorverkoop VASTELAV0ND 1968 Zondag, Maandag en Dinsdag, feestelijke Vas tenavondsoirees BH E.C. In Leiden en op de Buitenplaatsen. Steengoede Bands en Leuke Attrakties \£aivLau QaxsMui Danwt?\ X Markiezen, roischermen. alum. Jaloezieën. Grootste sortering zonwering. Prima afwerking Vraagt inlichtin gen en prys bij het verkoop kantoor van Melchers mar- kiezenfabriek C. E. Jedeloo. Oegstgeest. Juffermansstr 35 tel. 01710-53105. 5-2954 X Bezoek wasautomatlek „De Eendracht", Zoeterwoud- seslngel 146. Ingang door de poort. Uw was (6 kg) schoon drong binnen één uur. Er een stoommangel aanwe- om uw was kastklaar te maken. 5-29551 X Vermager met Gracial. 2.40. Bij apotheker eri drogist 5-3000 X Heeft u als eens gedacht een houten wandje ln garderobe, uw eethoek of gang. Kom eens praten ons. Bouwhal De Oude Ryn, Oude Ryn 12, naby de Hoogstraat. 5-3091 X Voor al uw wand-, vloer- plafondproblemen naar Bouwhal De Oude Ryn. wy hebben voor alles een oplos sing. Oude Ryn 12, schuin tegenover de poelier. 5-3090 X Glazenwasserij en schoon- maakbedryf biedt zich aan voor het schoonhouden van scholen en kantoren, en an dere gebouwen, plus het wassen van flats en hoog bouw. Tel. 41935. 5-3096 Woerden 8 uur PUnacker 8 uur Leiden, H. Kerkgr. 8 uui Soirée „Den Burcht" 8-11 uur. 2 Bands Kaarten ad 3. Hoogl. Kerkgracbt 48 a.s. Maandag Nieuwkoop 8 uur Dinsdag 27 febr. Dansles Beginners A.s. Zondag 1 uur A3. Zondag 5 uur Gevorderden A.s. Zondag 3 uur Herenplaatsen. A.s. Zondag 5.30 Plaats eens een TELEFOONTJE 30 woorden voor slechts

Leidse Courant | 1968 | | pagina 6