Heintje Davids - tachtig, wis en waarachtig - groots gehuldigd Heintje wil je een stuk kaas* uit het vuistje Belgische bokser stal Amsterdamse harten Rode boekje van Johnson PAGINA LUCKY LUKE EN DE NEVEN DALTON Gulle gevers zorgden voor geschenkenregen (Van onze correspondent) AMSTERDAM Heintje Davids kan ophouden met afscheid nemen. Zij kreeg ter gelegenheid van haar tach tigste verjaardag tijdens een receptie, waarop 2000 van jeugdsentiment druipende fans elkaar en zichzelf plat drukten, zoveel cadeaus, dat ze de rest van haar levens avond kan uitzingen, zonder nog een mond open te doen. Hoofdzaak daarbij was een enveloppe met inhoud, waar van Wim lbo (meer aan wezig dan ooit) zei: „er zit driemaal zo veel in als ar tiesten bij zo'n gelegenheid plegen te krijgen". D« gulle gevers varleerden van de gewone man, via het minis terie van C.R.M. tot prins Bernhard hoogst persoonlijk. Daarbij fruitmanden, flessen drank, flesjes parfum, taarten en bloemen (van de bond voor bejaarden, maar ook van bur gemeester Sam kalden) die een royaal neveninkomen in natura garanderen. Desondanks zong ons aller Heintje alweer, toen de mon sterreceptie in Amsterdam door de verenigde windkracht van de carnavalsverenigingen uit Oss. Noordwijkerhout en Den Helder (daar ook al?) nog niet eens naar zijn hoogtepunt was geblazen. Weer een meezinger „Tachtig, wis en waarachtig", rong zc. „Je bent tachtig voor je het weet. tachtig, god alle machtig" enzovoort. Wie weet, dat het ging op de wijs van de roestvrije notenkraker „Draaien, allemaal draaien", zal beseffen, dat Heintje Davids (door de carnavalsprins uit Den Helder niet erg kies als „een Davidsster" aangeduid) weer een meezinger had. Zevenhon- Wim Sonneveld, de achmtnk derd brieven kreeg de hard- 1 „Tachtig; urts en waarachtig", zong Heintje op de aloude wijs van J)raaien" en de honderden juichten er haar onstuimig om toe. nekkige vedette bovendien en stapels telegrammen van Charlotte Kohier, maar ook van toneelknecht Henk uit Theater Carré. Wie lijfelijk op de receptie aan wezig waren? De voormalige Amsterdamse hoofdcommissaris Van der Molen wèl, maar de voormalige Amsterdamse bur gemeester Van Hall niet. Een jongetje van negen jaar hield het allemaal bij, want hij 6paart handtekeningen, en hij had de avond van zijn leven. In zijn ruitjesschrift kwam de Haagse cabaretier Paul van Vliet te staan naast de jonge grootvader Willy Alberti, de zanger van het joodse lied Leo Fuld naast de schrijver over de Walletjes Albert Mol. Tante Leen naast Mies (-en-scène-) Bouwman. Bij Heintje op schoot Tom Manders zat (inderdaad letterlijk) in een omgekeerde rol bij Heintje op schoot, waar bij hij lang zal ze leven zong in plaats van Poessie Maauw, en Conny Stuart fluisterde de jarige, bejaarde ster in het oor, dat heerlijk verschrikkelijk lang kan duren. Maar vooral waren er, geduldig aanschuife lend in de rij, de ouwe getrou wen. Ze deinden weemoedig mee op de achtergrondmuziek van melodietjes, die Heintje groot heeft gemaakt (of om gekeerd) en ze keken met wee moed naar de vergeelde af fiches aan de muren van de receptieruimte, waarop stond: „Heintje neemt afscheid". Ze dachten zichtbaar: „Dat was nog er eens een tijd". Koninklijke hulde Heintje liet deze koninklijke hulde (woorden van Wim lbo) als iets vanzelfsprekends over haar grijze permanent gaan. Zoals ze het erop volgende diner voor 160 personen, ter harer ere aangericht, even kranig als nuchter aanvaardde. „En ik treed nog tweemaal op", zei ze met het elan van iemand, die op een receptie pas aan zijn derde bitterbal toe is. „In het Concertgebouw in Amsterdam en in de Doelen in Rotterdam". Ze zei ook, dat ze er daarna definitief mee stopt. Maar dat heeft ze al zo vaak gezegd. Zo min als iemand weet hoe een dubbeltje kan rollen, zo min weet Nederland, hoe een Heintje kan draaien. Luns-Peter: beraad informeel BOEDAPEST (ANP) Hoewel de of ficiële besprekingen tussen minister Luns en zijn Hongaarse ambtgenoot van Buitenlandse Zaken, Janos Peter, giste ren geëindigd zijn, zullen beide minis ters de gesprekken op onofficiële wijze voortzetten. Zegslieden die in nauw contact staan met de Nederlandse delegatie, verklaar den dat men gisteren „zeer openhartig" had gesproken over Vietnam, waarbij minister Luns de wens van het Neder landse parlement om tot een staking van de bombardementen en de overige vij andelijkheden te komen, kenbaar had gemaakt. Over dit onderwerp was men nog niet uitgepraat Verder is gesproken over de Europese veiligheidskwestio, waarbij men niet tot toenadering kwam inzake deelnaming van O.-Duitsland. Over de toestand in 't Midden-Oosten werd van gedachten ge wisseld. Volgens de zegslieden waren beide ministers,het er over eens dat bij een oplossing van de daar bestaande problemen het recht van bestaan van Israël voorop moet staan. Voorts zijn de twee ministers van mening dat Israël de bezette Arabische gebieden dient te verlaten, zonder dat echter een termijn hiervoor werd genoemd. ADVERTENTIE ■Jfc voedzaam gemakkelijk lekker Vrijwilligers naar Philippijnen DEN HAAG. (A.N.P.) Negentien Nederlandse vrijwilligers zullen half april naar de Philippijnen worden uit gezonden. ZU zullen meewerken aan drie projecten, die op initiatief van de r.-k. missie zijn begonnen. Dit is mogelijk ge worden door een in Manilla gesloten overeenkomst Inzake de werkzaamheden onder het jongeren vrijwilligers pro gramma in de Philippijnen. Een project betreft de uitbreiding van -o n h u vaA bei „Don Boseo technical institute", een onderwijs centrum waar kleuter-, lager-, meer uit gebreid lager- en technisch onderwijs wordt gegeven. De opleidingen, waarbij vijf Nederlandse vrijwilligers betrokken zijn. bewegen zich op gebieden als werk tuigbouw, metaalbewerking, auto- en elektrotechniek, de elektronica en het grafisch bedrijf. Het tweede project omval de vak opleiding van grafici aan het „social communication centre" in Manilla, een organisatie, die tot doel heeft door mid del van voorlichting de ontwikkeling van het platteland te stimuleren. Hieraan zullen ook vijf Nederlandse vrijwilligers meewerken. Een derde project betreft ontsluitings werkzaamheden door het bisdom van Antique. Negen Nederlandse vrijwilligers zullen hier werkzaamheden verrichten op het gebied van landbouw, veeteelt, visserij, huisindustrie, voedingsleer, kin derverzorging en coöperatiewezen. Rauschenberg in Amsterdam AMSTERDAM (ANP) Vrijdag 23 februari zal in het Stedelijk Museum in Amsterdam een tentoonstelling worden geopend van de hedendaagse Ameri kaanse kunstenaar Robert Rauschen berg. Rauschenberg zal zelf de openings plechtigheid bijwonen. De expositie duurt tot 7 april. Ze omvat 37 werken. Ongeveer tweederde van de tentoonstel ling is afkomstig uit de Verenigde Sta ten. Het overige kwam uit Europa. Een van de zalen in de tentoonstelling zal door de kunstenaar zelf als „environ ment" worden ingericht. In 1961 kon men in Nederland voor het eerst kennis maken met werk van Rauschenberg op de tentoonstelling Bewogen Beweging in het Stedelijk Museum. Het jaar daarop was hij eveneens in het Stedelijk op de tentoonstelling „4 Amerikanen". Enkele maanden later richtte hij in Dylaby per soonlijk een eigen zaal in. De Amster damse tentoonstelling wordt na de slui ting zij het dan enigszins gewijzigd achtereenvolgens getoond in Keulen en Parijs. Het is het eerste ruime over zicht van het oeuvre van Rauschenberg op het Europese continent. Resultaten van koersen Hilversum r-rllngenwinlerkamplocnsrhap 1 psprljs Equ. (P. M. Smit) Toto W. f 2,1U, pi. X I.3U, 11,70, I2.SU; COV. 11.60: koppel X i,9u. Boxerprljü (2000 m) 1. Excellent Narclso (J. de Leeuw) 1.27.8, 2. Kuil House, 3. Flying Lady. Toto W. f 40,40, pl. f5,80. f3,40, f 1,90; COV. f 10.60; koppel I 8,80; trio f 1887.70. Peklneetprüs (2000 m. !de afd.): 1. Ebarth van Eiberhof (Th. Kooyman) 1.30.7. 2. Fresia Fez. 3. Frieda Hanover M. Toto w. 15,90 pl. f2.-, f 1.90, f2,50; COV. f 5.80; koppel f 8.20. Greyhoundprljs (2000 m): 1 Blanchefloor (M. Vergay) 1.23.3, 2. Beachcomber, I. Dlo- J. Oostlng) 1.24.2. u hlppetprljs (2020 m): 1. Cotland (J. de Graaf) 1.28.6, 2. Esta Klnley, 3. Cicero Wll- Toto w. 13.40, pl. 12,—. 12,—, 12.80; COV. f 4,50, koppel f 4,50. HazewindprIJs (2000 m): 1. Fi*tje Prlnoes (Ir. J. Oostlng) 1.27.0, 2. Emeline Heny, 3. Eddy Signal. Toto w. f3,10, pl. f 1,40, 1 1,70, 11,40; cov. 18,80; koppel f 12,70; trio f 162,80. Leerllngcnwlnterkamploenschap V (2000 m, 2de afd.): 1. Don Camlllo (J. Scholten) 1.25.5, 2. Zirkoon, 3. Blnky. Toto w. f7,80, pl. 3,—. 12.40. f2.20; cov. f 9.70; koppel f 22,80. Jndooratletiek krijgt injectie LEEUWARDEN Het grootste ge deelte van de Olympische selectieploeg en verder tal van bekende Nederlandse at leten zullen op zaterdag 9 maart in Leeuwarden uitkomen op nationale indoor-atletiekwedstrüden. In de verwarmde Frieslandhal, waar voor de sprintnummers een sintelbaan van 100 meter met zes banen is aange legd en men voor de langere loopnum- mers een baan van 200 meter beschik- baur heeft, krijgt de indoor-atletiek, die in Nederland een noodlijdend bestaan heeft, de hoognodige injectie. De aanleg van de 100 meter sprintbaan is voor Nederland een unieke gebeurte nis. Door liet gebruik van een mijn- steenprodukt (coraflex) is het mogelijk binnen 24 uur een baan aan te leggen, die aan alle eisen voldoet. Het volgend jaar hopen de organisa toren ook buitenlandse topatleten naar Leeuwarden te halen. veeoeet oe KAAQ reu... ju be.jt A/06 DB BECii/xsre VQUOUS ALLEkf.' SIJSKE EN WISKE: DE ZEVEN SNAREN Olympisehe resultaten AUTRANS Noorwegen heeft woens dag de olympische Noorse ski-estafette 4 x 10 km voor heren gewonnen met op de 2e plaats Zweden en Rusland derde. De Noren namen bij de start onmiddel lijk de leiding en stonden deze niet meer af. Zweden werd tweede en Finland derd* Puntenzege op Michel Blinkert AMSTERDAM De Belgische midden- gewicht Lionel heeft gisteravond ln Krasnapolsky de harten van het Am sterdamse bokspubüek gestolen. Na zijn fraaie puntenzege op Michel Blinkert kreeg de Belg een ovatie Lionel was de beweeglijke Surinamer niet alleen bokstechnisrh maar ook en vooral ln tac tisch opzicht de haas. Met fraaie combi naties en flitsende linksen begon de Belg na twee vrijwel gelykopgaande ronden langzaam een overwicht op te bouwen. Lionel had bepaald peeb toen Hij aan bet eind van de vierde ronde een bloedende wenkbrauwblessure opliep. Hoewel het er vrij ernstig uitzag, liet de xlngaus de Belg de strijd toch voort zetten. Ondanks die handicap hield hij het initiatief Pas ln de laatste twee ron den kon Blinkert tets van zijn achter stand wegwerken, toen zijn tegenstander wat voorzlchttiger ging koksen omdat de wond weer begon te bloeden. Bovendien kreeg de Belg last van zijn rechterhand, die bil een onderzoek in de kleedkamer waarschijnljlk gebroken bleek. Het offen sief, dat Blinkert in de laatste minuut luid aangemoedigd door zijn vele land genoten ln de zaal ontketende, bracht geen succes. Herman Bchregardus was tegen de Duitse International Gerhard Torkler uit op een snelle beslissing. De Amsterdam mer begon goed. maar toen Torkler een maal een linkse op de lever had gehad, hield de gedrongen Duitser zijn dekking op die plaats goed gesloten. Torkler bleek aan het eind van de tweede ronde bijzon der gevaarlijk. Hij drong Schregardus tegen de touwen en sloeg toen een felle serie op het hoofd, waaravn de Amster dammer duidelijk hinder ondervond. De gong voorkwam echter erger- In de slot- ronde was Schregardus weer de meest aanvallende bokser Hij won verdiend op punten. Jan Huppen miste tegen Richard Alexander de zuiverheid, die hem anders kenmerkt. Huppen, die zijn tegenstander onderschatte, ging aanvankelijk zo non chalant dooi de ring dat Alexander hem herhaaldelijk trof. De Nederlandse kam- piopn trok zich van die „waarschuwing" echter weinig aan. Hoewel Alexander moedig tegenstand bleef bieden, gaf Hup- pens routine uiteindelijk de doorslag. halfzwaargewicht: Schoorl (iJmulden) wint op punten van Krzysko (W.-Dld); vedergewicht: Huppen (Amster- WASHINGTON (AFP) Na „de ge dachten van Mao Tse Toeng" nu ook „de gedachten van president Johnson". In Washington is een rood boekje versche nen met aan de buitenkant het portret van de Amerikaanse president gekleed in een militair tenue in de trant van van de Chinese leider. Dit Amerikaanse „rode boekje" 189 bladzijden bestaat uit aanhalingen uit toespraken, verklaringen en redevoe ringen van president Johnson in de afge lopen vijftien jaar. Zij zijn verzameld en gebundeld door Jack Shepherd Christopher S. Wren en uitgegeven door Simon en Schuster. Het boekje kost twee dollar. Sommige citaten van Johnson zijn ernstig, andere humoristisch, weer andere bepaald lachwekkend. Medewer kers van Johnson doen alle moeite het in handen te krijgen. Lou van Ravens leidt SchotlandEngeland DEN HAAG De Rotterdamse scheidsrechter Piet Roomer, die oor spronkelijk was aangezocht de belang rijke wedstrijd SchotlandEngeland op 24 februari in Glasgow te leiden, heeft dit aanbod niet kunnen accepteren. Voor hem in de plaats is aangewezen de Schie- damse scheidsrechter L. van Ravens, die zal worden geassisteerd door de grens rechters \V. J. M. Schalks uit Leiden en J. Büleveld uit Rotterdam.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 6