vlees eten is verantwoord eten Minister Bakker in Tweede Kamer: BELEID N.S. MOET AGGRESSIEF ZIJN Nederland mag9000 missionarissen niet in de steek laten 100 GULDEN PARTICULIER VOOR 5 CENT PER WEEK DE DUPE YMF deelt in miljoenenorder Politiechef dient aanklacht in Benoeming Segers als informateur verwacht Stilstaande auto's ook belasten Leber dient zijn plan in eet'n appel! WOENSDAG 14 FEBRUARI 1968 DE LEIDSE COURANT (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG „liet directiebeleid van de Nederlandse Spoorwegen moet in de komende jaren hard, aggressief en modern zijn om hel bedrijf een goe de plaats te verschaffen op de vervoers markt. Toch kan niet verwacht worden, dat het geaccumuleerde verlies zou worden weggewerkt. Voorgenomen af vloeiing van 1000 NS-werknemers is dan ook beslist onvoldoende om de verliezen in de huidige stagnerende markt te stoppen". De minister van Verkeer en Water staat, drs. J. A. Bakker, heeft dit ge zegd bij het parlementaire debat over de garantiewet, die moet voorzien in door de N.S. aan te gane leningen tot een bedrag van 315 miljoen gulden. Het wetsontwerp is in de Kamer niet ge stuit op weerstand van betekenis, zij het dat de partijen evenmin enig en thousiasme aan de dag lgden. De ga rantiewet werd gezien als een „nood verband" welke terminologie werd over genomen door de bewindsman. Minister Bakker zette uiteen, dat in de komende twee jaar (de wet is gel dig tot 1 januari 1970) een doorzichtige herstructuering moet worden bereikt van de financiële verhouding tussen overheid en spoorwegen. In dit verband wees de minister erop dat de loonkos ten volgend jaar vermoedelijk 47,4 pro cent van de totale lasten zullen bedra gen. De voorgenomen afvloeiing van 1000 werknemers levert een besparing op van 16 miljoen gulden, hetgeen slechts voldoende is ter dekking van de jaarlijkse vier procent loonkostenstij ging. N.S. zullen derhalve op andere ma nieren een betere financiële positie moe ten zien te bereiken. De mogelijkheid hiertoe biedt de slui ting van onrendabele lijnen. Met be trekking hiertoe drong de Kamer er op Op sommige baanvakken naar 140 km aan de grootste terughoudendheid te be trachten. „De Nederlandse Spoorwegen en de regering staan op de bres voor de vei ligheid. Het systeem van de automa tische treinbenïvloeding is zeer kost baar en onrendabel, maar er wordt on derzocht hoe tegen lagere kosten toch voldoende veiligheid kan worden gega randeerd". Dit antwoorrdde staatssecretaris Kei zer aan ir. Posthumus en mr. W. Aant- jes (ARP), die fel waren aangevallen op de voorgestelde temporisering in de aanbrenging van de zogenaamde ATB. Beide Kamerleden hadden eraan herin nerd, dat de veiligheidseisen waren aan vaard na de treinramp bij Harmeien en drongen er op aan niet lichtvaardig tot vermindering van die normen over te gaan. „Als de Harmelen-ramp vori ge week had plaats gevonden, zou dit niet zijn geopperd", al- Aantjes. Ook was aangevoerd, dat reizen per trein aantrekkelijk gemaakt moet wor den vooral door de snelheid te verhogen. De heer Keizer zei hierop dat binnen afzienbare tijd de snelheid gebracht zal worden op 140 km per uur op de baan vakken Amersfoort-Zwolle, Amersfoort- Deventer en Groningen-Meppel. Ande re trajecten kunnen later volgen. Dit zou ook wenselijk zijn voor de baanvak ken tussen Den Haag en Utrecht naar Rotterdam, maar de baan zou dergelij ke snelheden niet toestaan. Vraagtekens werden geplaatst bij het systeem van de personeelsafvloeiing. De KVP'er W. P. G. Assman voerde aan. dat er verhoudingsgewijs meer ont slagen vallen in de werkplaatsen dan in de Utrechtse administratieve top. Eerder hadden de heer H. J. Lankhorst (PSP) en W. Kremer (CPN) zich ook in deze zin uitgelaten. Mr. H. E. Koning van de VVD vroeg zich af of de NS-directie wel tijdig de bakens had verzet. „Als de directie in de verliesperiode onbekommerd is door gegaan met het aantrekken van perso neel treft haar een ernstig verwijt", al dus mr. Koning. De heer Keizer ontken de, dat er met ongelijke maten zou worden gemeten en zei dat ook enige hoofdambtenaren er niet aan kunnen ontkomen op wachtgeld geplaatst te Ambtenaren treden uit ziekenfonds (Van o e parlementaire redactie) DEN HAAG Het uittreden van de ambtenaren uit de vrijwillige zieken fondsverzekering als gevolg van het tot stand komen van een ziektekostenre geling voor overheidspersoneel, zal tot gevolg hebben, dat de resterende vrij willig ziekenfondsverzekerden 5 k 6 cent per week meer premie zullen moeten op brengen. Staatssecretaris mr. C. van Veen heeft dit de Tweede Kamer voor gerekend in de schriftelijke voorberei ding van het wetsontwerp ziektekosten voorziening ambtenaren. De staatssecretaris vermeldt in een nota aan de Kamer desgevraagd dat thans 1.729.000 personen zijn opgenomen in de vrijwillige ziekenfondsverzekering. Naar verwachting zullen 370.000 ambte naren en onderwijskrachten (actieven en gepensioneerden) uittreden en over gaan naar de ZVA. De anderen zullen in de vrijwillige ziekenfondsverzekering blijven, omdat deze voor hen voordeli ger is. Aangezien bij de „overlopers" re latief vrij veel oudere personen zijn, waarvan de ziektekosten ruim twee maal zo duur zijn dan de gemiddelde kosten van jongeren, zou de vrijwillige verzekering door dit'uittreden.enig voor deel kunnen betekenen. Opmerkelijk is" évenwei, dat de ambtenaal- wat betreft de ziekenhuisverpleging een gunstiger ri sico heeft dan de doorsnee vrijwillig ver zekerde. Gemiddeld scheelt dit circa 13 gulden per persoon per jaar. Wat de ove rige kosten betreft (apotheek, verloskun dige hulp e.d.) wijkt het beeld van de ambtenaar niet af van dat van de an dere vrijwillig verzekerden. Dit alles bij elkaar maakt, dat de „blijvende" vrij willig verzekerden vijf, zes cent per week meer aan premie zal moeten betalen. Staatssecretaris Van Veen wijst erop, dat deze berekening is opgezet op basis van cijfers van 1966 en dat een aantal zaken geschat moest worden. Invoering van de Z.V.A. zal volgens hem dan ook geen nadelige invloed van betekenis heb ben op de landelijke premiehoogte van de vrijwillige ziekenfondsverzekering. ADVERTENTIE Belastingvrije spaarpremie van 20% voor deelnemers aan het Premie Spaarplan tot een maximum vanf 100,- per echt paar of f 50,- per persoon per jaar. Spaarvormen (evt. te combineren) hypotheekaflossingen spaarbewijzen effectenbewijzen levensverzekeringen spaarkasinschrijvingen garantiekredietaflossingei. Nadere Inlichtingen bij Spaarbanken, Boerenleenbanken. Raifleisenbanken. Postkantoren. Banken, Borgstellings fondsen. Hypotheekbanken, Bouwfond sen, Spaarkassen, Levensverzekering maatschappijen, assurarrtie-tussenpei - sonen en de Sociale Verzekeringsbank. Of vraag per briefkaart aan Premie Spaarplan, Postbus 51. Den Haag. vrij blijvend de brochure over dit nationale AMSTERDAM (ANP) De Belgische scheepswerf Cockerill Yards Hoboken S.A. te Antwerpen zal voor de Joego slavische rederij Jadranska Slobodna Plovidna zes unity-schepen gaan bouwe.n die voorzien zijn van een door Stork- Werkspoor ontworpen machinekamenn- stallatie. De totale opdracht beloopt een bedrag van circa 65 miljoen gulden, waarin het aandeel van de Verenigde Machinefabrieken-Stork-Werkspoor N.V tussen de 10 miljoen gulden en 20 mil- ioen gulden bedraagt, zo wordt nader >an de VMF vernomen. Tussen april en jwni zal de J/S.000 hectare metende polder Zuidelijk Flevoland geheel zijn drooggevallen. Dan zal er twaalf miljoen kubieke meter water uit gemalen zijn. Een karwei, waarmee vier maanden geleden begonnen werd. Men heeft inmiddels uitgerekend wat de kosten hebben bedragen: achttienduizend gulden per hectare; wat neerkomt op bijna twee gulden per vierkante VERZETSHELD FUKKGI.KR AMERSFOORT (ANP) De korps chef van de Gorkumse politie, de heer A. J. Hafkamp, heeft bij de politie in Amersfoort een aanklacht wegens laad ingediend tegen vier voormalige verzetslieden uit Amersfoort, die hem betichtten van moord op één van de deelnemers aan een overval op het distributiekantoor in Amersfoort in 1944. Het betrof de uit het Duitse leger ge deserteerde Oostenrijker Karl Fürg- ler, die na de overval door de heer Haf kamp, die toen inspecteur van politie in Amersfoort was, werd neergeschoten. Volgens de heer Hafkamp heeft hij uit noodweer gehandeld. De vier ex-ver zetslieden menen dat de politiechef de Oostenrijker „als een hond heeft afge maakt". Deze woorden schreven zij ook op een bordje, dat zaterdag j.l. werd ge spijkerd op de deur van een woning in de Scherbierstraat in Amersfoort, waar de Oostenrijkse verzetsman stierf. Op deze plaats werd zaterdag een korte herdenking gehouden. HET LOOPT NOG STORM VOOR METRO ROTTERDAM (ANP) De enorme belangstelling van Rotterdammers en niet-Rotterdammers voor de metro, die zich afgelopen zaterdag en zondag over duidelijk manifesteerde in het ver voerscijfer van bijna een half miljoen passagiers, heeft zich ook maandag en dinsdag, en eerste werkdagen voor de metro, voortgezel. Maandag vervoerden de metrotreinen ongeveer 11(1.000 passagiers, een aantal dat aanzienlijk hoger ligt dan de 80.000 reizigers die de RET met trams en bus sen voor de ingebruikneming van de metro gemiddeld per dag over de rivier vervoerde. De RET heeft maandag en dinsdag te kampen gehad mei een aantal lasti ge storingen, zowel bij de treinenloop als bij de technische apparatuur. Dins- eroorzaakte tijdens het ochtend spitsuur een naar het emplacement rij dende metrotrcin aanzienlijke stagna tie, toen deze na een stopteken stilstond, juist bij een stroomloos deel van de rails. Het duurde even voor de trein weer kon gaan rijden en dit oponthoud werkte onmiddellijk door op de dienst regeling. Op het zuidplein ontstond door de vertraging in de treinenloop enorme drukte. De tourniquets moesten korte tijd gesloten worden om de perrons te ontlasten. Op een aantal stations de den zich storingen voor bij kaartjesau tomaten, geldwisselapparaten en trappen. Evenals gedurende het afgelopen weekeinde was er ook dinsdag eèn gekende drukte te constatere, in het centrum van de stad. Eigenaars var fé's en restaurants en van sommige winkels spraken van aantrekkelijk stegen omzetten, die naar hun inzicht voor het deel het gevolg waxen vac metro-nieuwtje. Plan Eyskens basis voor besprekingen (Van onze correspondent) BRUSSEL Politieke kringen in Bel gië verwachten op korte termijn de aan wijzing tot informateur van minister van Staat P. W. Segers. Deze politicus, grij ze eminentie van de Christelijke Volks partij, was van 1947 tot 1961 minister Verkeerswezen en daarna tot 1965 minister van Landsverdediging. Ook in 1966, na de val van het kabinet Harmei en voor het optreden van de regering Vanden Boeynants, werd hij met een formatie-opdracht belast, maar slaagde niet. Koning Boudewijn ging gisteren in hetzelfde hoge tempo als de vorige da gen door met het raadplegen van zijn adviseurs. Hij ontving behalve demis sionaire eerste minister nog verschillen de personen uit het sociale en financiële De verwachting, dat in een eventuele informatie-faze het plan van staatsmi nister Eyskens over de regeling van het Leuvense probleem, de basis van de be sprekingen zal vormen, neemt toe, ook al is dit plan van verscheidene zijden al hetzij onaanvaardbaar hetzij onvol doende genoemd. Door de officiële woordvoerders van de partijen is het echter nog niet afgewezen. Wel door de vereniging van Vlaamse professoren te Leuven. Zij hebben de oprichting van Leuven-Frans in Hamme-Mille op slechts acht kilometer van Leuven, maar in Wal lonië, van de hand gewezen. Zij vinden dit voorstel van prof. Eyskens geen ech te overheveling omdat het plan ook de blijvende vestiging omvat van de be stuursorganen van Leuven-Frans in Leu ven zelf. Interessant is overigens, dat het plan Eyskens bijzonder veel lijkt op de ideeën, die door de socialistische Ka merfractie geventileerd zijn. Dit zou kunnen betekenen dat de CVP in wel ke partij 't plan Eyskens onderwerp van ernstige studie uitmaakt voor een eventuele uitvoering van het plan te biecht mpet .gaan bij de socialisten, b r ornaat de liberale partij aan he deelnemen aan een nieuwe regering bij zonder strenge voorwaarden heeft ge steld, zoals de regeling van het hele pro bleem Brussel, een hangijzer dat mis schien nog heter is dan een Leuvense kwestie. SUGGESTIE MINISTERIE: (Van e •erslaggevers) DEN HAAG Het ministerie var Verkeer en Waterstaat speelt met de ge dachte. niet alleen het rijden met eer auto te belasten (de motorrijtuigenbe lasting), maar ook de stilstaande auto's, of zoals het in een verslag van een Kamèrcommissie in een onder houd met minister Bakker is vermeld tiiet het rijden op de openbare weg, maar het gebruik van die weg. Dit wordt billijk geacht, omdat vele auto's het grootste deel van de tijd gebruikt op de weg stilstaan. Door het parkeren van deze auto's wordt de capa citeit van de wegen ongunstig be ïnvloed. Degenen, die dus hun wagen slechts af en toe een kwartaal „in de belasting doen", zouden in de toekomst permanent moeten betalen als zij op straat parkeren en niet in een garage. Een nevenvoordeel Is, zo meent het mi nisterie, dat het voor eigenaren van ver sleten auto's weinig aantrekkelijk 19 om hun afdankertje op straat te laten staan. De belasting kan dan een prikkel zijn om het voertuig naar de sloper te bren- Het probleem van de autowrakken is nog in studie. Intussen is door een Ka merlid de suggestie gedaan, bij de koop van auto'® een slooppremie te hef- feh, een soort statiegeld. De laatste eigenaar krijgt daardoor een stimulans om de auto te laten slopen, want dan krijgt hij de premie terug. Van de rente, die de betaalde premies opbrengen, zoi wrakkenvernietiging kunnen fi- BONN Minister van Verkeer George Leber heeft gisteren de zes wetsontwer pen bij de Bondsdag ingediend, die te sa men het „General Verkehrsplan" van dc bondsregering vormen, dat inmiddels be kend is geworden als een omstreden Le- Dit plan beoogt de sanering van de Westduitse staatsspoorwegen, die al ja renlang werken met verliezen, die in de miljarden lopen. Minister Leber wil de j spoorwegen moderniseren, efficiënt ma ken en het personeel verminderen. Ver der wil hij het vrachtaanbod van de spoorwegen verhogen door dat van het wegvervoer te verminderen. Dit hoopt hij te bereiken door 't leggen van 'n ex tra-heffing op het lange-afstandsvracht- vervoer en daarbij verbieden dat achten twintig zogenaamde massagoederen per vrachtauto zullen mogen worden ver voerd. Deze twee punten van het Leber plan zijn vooral van belang voor Neder land, als de „vrachtrijder van Europa" Aardbeving Een sterke beving, gevolgd door een aantal lichte schok ken, hebben Sicilië gisteravond doen trillen, waardoor honderden Sicilianen hun huizen uit de straat opholden. Er ia geen onmiddellijke melding ge maakt van achade. Deze beroemde filmster, Claudia Cardinale, weigert te spelen in de film Vice Versa", die momenteel in Rome wordt opgenomen. Haar tegenspeler is de Amerikaan Rock Hudson. Zoals gemeld is er onder de Italiaanse film- en toneelacteurs een staking uitgebroken, omdat zij vinden, dat te veel rollen aan buitenlanders worden toebedeeld. Uit solidariteit met haar collega's gaat Claudia nu ook niet meer voor de camera's staan. (Voorlopig althans Ontwikkelingswerk op agenda concilie (Van onze verslaggever dr. A. van der Weijer) HEEMSTEDE De stukken, die op de eerstkomende plenaire vergadering van het pastoraal concilie besproken moeten worden, zijn gereed gekomen. Zij handelen over onze missieopdracht en over onze bijdrage in het ont wikkelingswerk. Beide rapporten willen de aandacht van een misschien al te zeer met zichzelf bezige Nederlandse Kerk richten op de problemen van de mensheid als geheel. „De Kerk van Nederland", aldus het missie rapport, „moet met zichzelf in het reine komen tegelijk vanuit de her ontdekking van het evangelie en vanuit de uiterst dringende internationale verhoudingen. Daarom behoort een bezinning op haar missionaire opdracht en het zoeken naar nieuwe missionaire wegen van morgen tot een wezen lijke opgave van het pastoraal concilie". NIEUWE THEOLOGIE VAAK GEHANTEERD ALS EEN ALIBI Het rapport gaat ervan uit, dat er ten aanzien van die missionaire opdracht een duidelijke crisis te constateren valt. Er zijn twijfels van velerlei aard omtrent de noodzaak, het waarom en het hoe. Vandaar dat de commissie, die het rapport heeft samengesteld, zich diepgaand bezonnen heeft op de kern van de missionaire opdracht. Uit eindelijk bestaat deze hierin, dat aan alle volken het evangelie verkondigd moet worden; het evangelie wel te verstaan met al zijn consequenties in het gewone, menselijke vlak. „De metanoia (ommekeer) van de volken en gemeenschappen moet resulteren in een nieuwe aanpak van het ontwikke lingswerk en in een internationale samenwerking voor de vrede". Het verleden globaal overziend komt het rapport tot d«j conclusie, dat de Kerk slechts binnen dc Europese cul tuur en de door Europa cultureel ge vormde volken wortel heeft kunnen schieten. Na de middeleeuwen Ls er veelal langs de lokale culturen en godsdiensten heen gemissioneerd. Uit dese missionering ontstonden over heel de wereld lokale Kerken, die groten deels projecties waren van het Wcst- europese katholicisme. Momenteel tekent zich een nieuwe dimensie van het missiewerk af. De roeping van de Kerk uit het westen is nu de Jonge Kerken te helpen bij de uitbouw van een eigen, zelfstandig lokaal bestaan. Daartoe is nodig assis tentie in het directe missionaire werk, bij het zoeken naar een antwoord op bij ,hét vormen van plaatselijke leiders op alle mogelijke gebied. Ge zocht zal moeten worden naar een nauwe samenwerking tussen missie en zending, naar een open dialoog met de niet-cristelijke wereldgodsdiensten en naar de juiste synthese tussen missie en ontwikkelingswerk. Het rapport "bepleit dc oprichting van een centrum voor missionaire studie en vorming, een goed gecoördineerd personeelsbeleid en een goede bunde ling van de financiering. Wat dit laat ste betreft wordt een pleidooi gehou den voor het benutten van het reeds bestaande instituut van de pauselUke missiewerken; Iedere parochie, bisdom en kerkprovincie zou in zjjn begroting een post „missie" moeten opnemen, waardoor een basisbijdrage aan de pauselUke missiewerken wordt gega randeerd. Voox'ts wordt gepleit voor de vorming van een algemeen fonds voor opleiding van missionarissen en ontwikkelings helpers in kerkelijke dienst, alsmede voor een aanvullend fonds ter ver zekering van een normaal levensonder houd voor missionarissen en ontwik kelingshelpers in kerkelijke dienst. Financiële campagnes ter ondersteu ning van projecten, die de reikwijdte van particuliere acties overstijgen, behoren allereerst te worden ingediend bij de bestaande organisaties als de pauselijke missiewerken, de vasten actie, de Memisa, de Miva, enz., die samenwerken in de Nederlandse Mis sieraad. Daarnaast zal er ruimte moe ten blijven voor het directe appèl van de missionaris op de parochies, waar mee hij bijzondere banden heeft. Ontwikkelingswerk Het rapport ontwikkelingswerk, dat als tweede stuk op de komende ple naire vergadering wordt behandeld, begint met een korte beschrijving van de ontwikkelingsproblematiek. Het he- nadrukt, dat de ontwikkeling aller eerst een taak ls van de ontwikkelings landen zelf en van de internationale samenleving. Het rapport bepleit het opstellen van een ontwikkelingshand vest cn van een globaal wereldplan. Ook zou welbewust moeten worden gezocht naar het vestigen van een ontwikkelingsrechtsorde. Bewust moet men streven naar een institutionali sering van de vechten en plichten van alle landen; de internationale econo mische orde, die in feite ten nadrie van de arme landen werkt moet zo worden hervormd, dat ze de ontwikke ling van de wereld als geheel mogelijk maakt. De hulpverlening door de rijke landen mag niet aan hun toevallige welwillendheid worden overgelaten. Het rapport concretiseert dan enkele ingrepen die gedaan zouden moeten worden. Het spreekt als zffn mening uit „dat dc Inzet van de Nederlandse volksgemeenschap, van alle groepen en van leder mens een van de allereerste eisen is van de moraliteit van vandaag. Dit is het punt waarop wU allen door God en door de geschiedenis geoor deeld zullen worden. De Kerk zal dit te pas en te onpas moeten verkondigen. (ADVERTENTIE) snoep verstandig: De nood ls zo hoog, dat ook zeer oncon ventionele middelen, zelfs het opleggen van verplichtingen, gewettigd kunnen zUn". Concrete tips Het rapport geeft nader aan wat van diverse personen en instanties ver wacht zal mogen worden. De regering zal zich vooral moeten richten op do uitbouw van een internationale rechts orde en een internationaal ontwlkko- lingsrecht. Zij zal een krachtdadig beleid van doelmatige hulpverlening moeten voeren en deze zoveel mogelijk met die van andere landen moeten coördineren. Het bedrijfsleven zal „ge privilegieerde openingen moeten schep pen voor de afzet van de produkten uit de ontwikkelingslanden". Het zal ook behulpzaam moeten zijn bij het opzetten van industriële en agrarische ondernemingen in de ontwikkelings landen. „Op het terrein van de sociale politiek zullen wij moeten overwegen of het misschien nodig zal zijn de verdere groei van onze eigen sociale voorzie ningen iets af te remmen, opdat een minimum aan sociale voorzieningen in de ontwikkelingslanden kan worden opgebouwd", aldus het rapport. Het rapport vraagt bijzondere aan dacht voor het weinig spectaculaire ontwikkelingswerk, dat in talloze kleine projecten wordt verricht. Dit bestaat „in het leren, het helpen, het stimuleren van de gewone mensen om hun voedselproduktie en -bereiding, hun huizen, hun levensgewoonten, hun werk en hun samenwerking te ver beteren". Dit werk (zeker 80 pet. van alle ontwikkelingswerk) wordt in de financiële en personele sector gedra gen door particuliere organisaties. Het rapport acht het wenselijk, dat zij samen een centrum in het leven roepen waar dc totale vraag en het totale aan bod kunnen worden bijeen gebracht. Alibi Het rapport besluit met het aangeven van de plaats, die missie en zending bü het ontwikkelingswerk Innemen. ZU hebben altijd tot de grestelUke en materiële verheffing van de hun aan gewezen landen bUgcdragen. „Het verschil tussen het vroegere verhef- lingswerk en het ontwikkelingswerk is, dat de keuze van de seculiere acti viteiten thans bepaald dient te worden door wat er voor strrekontwikkellng nodig is. dat de activiteiten als pro jecten worden opgezet, die te zijner tüd aan de autochtone leiders kunnen worden overgedragen cn dat de secu liere autonomie van de opgerichte instellingen wordt erkend". Nederland heeft, aldus het rapport, 9000 missionarissen te velde, die zeer veel aan ontwikkelingswerk doen. „Als goede Nederlanders zijn het heel vaak sociale ondernemers. Zij komen op vakantie met goede projecten op zak, om geld en mensen te krijgen. Het is «Ie dure plicht van de hele Neder landse kerkprovincie deze mannen en vrouwen niet in de steek te laten maar hen te helpen". Het rapport hoopt, dat de verflauwde interesse voor de missie in een nieuw elan kan worden omgezet „door een goed be grip voor wat onze missionarissen aan ontwikkelingswerk doen en be horen te doen". Het kan zich niet aan de indruk onttrekken, „dat de secula- risatietendens onder de katholieken in Nederland wordt gehanteerd als een alibi om zich aan deze speciale plich ten te onttrekken". (ADVERTENTIE) Want vlttfi houdt fÜ De eiwitten in vlees zijn onontbeerlijk voor een goede conditie.Conclusie? Vlees uw hoofdschotel, elke dagl

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5