HAl' kt suutügat PIERROT Zoetcrwoudse raad verhoogde bedrag per leerling bijzonder onderwijs DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 9 FfcrirtUAlil 1968 VOLGENDE WEEK (WEINIG KRITIEK VAN ZOETERWOUDSE S™ RAAD BU BEHANDELING BEGROTING Met de bouw van de twee-in-een- sporthai aan de Boshuizerlaan in Lelden Zuid-West zal begonnen worden op 14 februari. De heer S. Sannes, wethouder van Sportzaken, zal dan de eerste paal slaan voor het gebouw, waarvan de fi nanciële fundering gelegd werd niet de Actie '67. De Leidse bevolking en de In dustrie brachten in deze actie een be drag bij elkaar van 100.000, Nadat de Leidse bevolking aldus de noodzaak van de sporthal had aange toond werd ook een subsidie en een ren teloze lening ontvangen van de Neder landse Sportfederatie. De sporthal, waarmee een groot aantal verenigingen, ook scholen, gediend zullen zijn, zal wor den gebouwd door de N.V. Sportbouw te Kedichem. Zolderbrand aan Kijfgracht GEEN VOLDOENING OVER GEPLANDE DAGWINKELS IN HET WESTEINDE In tegenstelling tot voorgaande jaren wachten, is het provinciaal bestuur dan heeft do Zoeterwoudso raad kans ge- misschien bereid, mee te werken aan de zien de begrotingen in een lange mara- bouw van de brug over de Noortbuurtse- thonzitting af te werken. De nieuwe dag vaart, die een ontsluiting moet worden was reeds enkele minuten oud toen bur- van het plan Westeinde, aldus spr., die genieester Detmers met enkele hamer- ook dit een zeer urgente zaak noemde, slagen de begrotingen voor aangenomen Liever zag hij, dat de hele Smeetsweg verklaarde. By de algemene beschou- ven provinciale taak zou worden, wingen waren de fractievoorzitters niet bijzonder kritisch ten opzichtte van het Openbaar vervoer PROF. DR. EG. I. STRUBBE EREDOCTOR LEIDSE UNIVERSITEIT Oude handen verbinden Leiden en Gent Reeds in 1932 stond het huis van prof. Strubbe voor de Leidse studenten open. Een hele studentengeneratie heeft rondgespeurd in de bibliotheek van het gastvrije patriciërshuis. Prof. Meijers, Op de 3J3e verjaardag van de Leidse de inspirator van het nieuwe Burgerlijk I niversit.it is aan dr. Eg. I. Strubbe. Wetboek, werkte in deze tijd reeds met hoogleraar in de rechtsgeschiedenis aan dr. Strubbe samen. „Wij Nederlanders de Rijksuniversiteit t<* Gent het ere- kwamen bij U leentjebuur spelen. Het doctoraat in de rechtsgeleerdheid ver- is voor ons een eer deze dankbaarheid leend. De en-promotor, prof. mr. J. Th. voor U te bevestigen. Ofschoon U iedere <l« Sini.it, sprak In zijn rede over de vorm vnn publiciteit rond uw persoon speciale banden, die (Jent en Lelden I probeert te negeren bent U beslist geen anonymus", aldus prof. De Smidt. erhlndei Op een zolder aan de Kijfgracht is gistermiddag om ongeveer kwart voor drie brand uitgebroken. Een metselaar college. B. het beleid vangst nemen. Daartegenover bleven er wensen be staan die nog eens uitvoerig onder de aandacht werden gebracht. Voorzienin gen voor het veiliger oversteken op de Hoge Rijndijk genoot niet alleen op de urgentielijst van b. en w. voorrang. Sportcomplex Realisering van het sportcomplex aan de Nieuwe weg was een ander groot verlangen van de raad, en werden daar over nieuwe suggesties naar voren ge bracht. Het openbare vervoer in het Dorp is beslist onvoldoende zo werd ge- juist bene het dak te repareren, constateerd. Het uitbleven van uitke- centimeter heeft hij eens het precieze toen een brandende oliekachel werd ringen op basia jaartal bepaald: 1140. Uit de kleur de afgebeelde gezichten kon hij be- belangrijke dingen opmaken over de maatschappelijke status van de heer sende klasse in die tijd. Na de afkondiging van de eeuwen oude Latijnse formule sprak de nieuwe eredoctor zijn dank uit. „Het is een deftig cum-laude van de Leidse leer meesters voor de gezamenlijke Belgi sche rechtshistorici. Wij zijn zelf de leerlingen, voor wie de faculteit van de rechtsgeleerdheid te Leiden altijd een veilige loods geweest is. Wij zullen ons beijveren om in de toekomst onze ge- eerde leermeesters niet onwaardig te I zfln". Besprekingen over afvoer van ampullen A In hoi ciligheidsdienst van de leidse universiteit heeft Ir. M. Cats de burgemeester van Leiden een plan oorgelcgd voor afvoer en vernietiging van de chemische stoffen, die liggen op geslagen In de kelder van het Anorga nisch laboratorium aan de Hugo de Grootstraat. In dit plan worden verschil lende mogelijkheden aangegeven. De burgemeseter zal deze vandaag j met andere autoriteiten, deskundigen en vertegenwoordigers van de Gemeente lijke Geneeskundige en Gezondheids- Twee berichten bereikten ons uit dienst bespreken. Komt men tot een alt- I het Museum voor Volkenkunde. Het koord, dan kunnen curatoren van de uni- eerste is, dat op dinsdag- en donderdag- veraiteit opdracht geven tot afvoer en I middagen vanaf drie uur voor particu- vernietiglng van de stoffen. In feite bc-heren de gelegenheid bestaat om rond- hoeft het hier niet om zeer gevaarlijke geleid te worden door de tentoonstelling stoffen te gaan. Omdat van enkele mengsels, die zich in dichtgesmolten gla- ampullen bevinden, niet de juiste v a C* 1*24], Je, menstelling bekend is, wil men echter geen enkel risico lopen. Liever te veel dan te weinig veiligheidsmaatregelen, is het parool. BENOEMINGEN AAN LEIDSE UNIVERSITEIT By onderscheiden besluiten van Cura toren der Leidse Universiteit zijn be noemd: Dr. F. A. Delerkauf, wetenschappelijk zitter hoofdambtenaar in vaste dienst bij de Stichting. Medische Chemie, met ingang van 1 ju li 1965 tot wetenschappelijk hoofdmede- 1 Dp heer C. L. Menken (Morsstraat) werker: heeft het niet kunnen waarderen, dat dr. <i. J. M. ifooghwinkel, wetenschap- i onbekenden er in de nacht van zater- peiljk hoofdambtenaar A in vaste dienst hag op zondag met zijn in de Kruis- hij de Medische Chemie, met ingang van straat geparkeerde auto vandoor zijn 1 juli 1965 tot wetenschappelijk hoofd- gegaan. Hij is flink gedupeerd, want medewerker; de auto. een grijze Opel Caravan, ge il. Knapc, arts, wetenschappelijk hoofd- bruikte hij In zijn werk. Het kenteken Japanse volkskunst. Tot 12 maart Is deze interessante expositie geopend. Het tweede bericht ls, dat dr. Van Heekeren vrijdag 16 februari verhin derd is te spreken over het Westindisch drama, waarin Indianen, Spanjaarden en Hollanders de hoofdpersonen waren. In zijn plaats komen nu dr. J. A. Noor- dyk en de heren A. J. Driessen en F. C. Dufour vertellen over hun expeditie naar Nepal. Omdat aan deze expeditie ook sportieve, alpinistische kantjes za ten zal jhr. mr. C. J. A. de Ranitz de avond en de sprekers Inleiden. De heer De Ranitz is namelijk voor de Nederlandse Hoogalpine Dan is er tenslotte goed nieuws uit de de hoek van Ziekentriduum. De datum voor deze driedaagse belevenis, waar naar ieder jaar door velen wordt uitge keken, ls vastgesteld: 25, 26 en 27 juni van dinsdag tot en met vrijdag. Het zal dit jaar het veertigste Trlduum zyn. Dat is ook de reden, dat de Comité-leden zich bezinnen op ,iets byzonders ter op luistering". omgestoten, vermoedelijk door een De brandende olie verspreidde zich over de vloer en zette de zolder in lichter laaie. De brandweer wist het vuur snel te onderdrukken. Het ach terste gedeelte van de zolder brandde geheel uit. Het voorste gedeelte, waar een student woonde, liep flinke water schade op. Ook de benedenverdieping draagt de natte sporen van het blus- singswerk. Het bedrag van de schade is nog niet bekend. MIDDENSTANDSVASTENAVOND de verfijningsrege- ling als gevolg van de annexatie werd gelaakt. Nieuw was een geluid over uit breiding van de Zonnegaarde. Bepaald niet nieuw; grieven van de heer A. v.d. Poel over de toepassing van de Exploi tatieverordening. Na schorsing van de vergadering antwoordde het college op de algemene beschouwingen. Waarna re en dupliek volgden. De heer J. H. v. d. Ploeg, KVP-frac- tievoorzitter, roeemde in zijn beschou wingen o.m. de grote bouwaktlvlteit in de gemeentedelen Dorp en Hoge Rijn- dijk. Het ïykt hem niet onmogeiyk, dat het nieuwe bestemmingsplan H. Rijndyk en de uitbouw van de Zonnegaarde reeds in 1969 een aanvang kunnen Voor het vrolijk vastenavondfeest j Dein ende noodeaek blUft dat van de Kath. Middenstandsbond wonlnRtoouw de grootst moRel(jke prio- maandagavond in het St.-Antonius Clubhuis kunnen nog kaarten afge haald worden bij de heer G. Heems kerk. Kort Galgewater 3, tel. 23901. Het feest, waarop zal worden uitge voerd het blijspel „Verdwijningen en Verschijningen" door de toneelgroep Elekerlyck uit Sassenheim, begint te klokke kwart vóór acht. riteit wordt verleend. De krot-opruiming mag echter niet worden vergeten. Z.i. wordt hieraan niet veel aandacht be steed. Ook de wegenbouw schrqdt voort. Wanneer is het laatste obstakel in het bijna voltooide voetpad langs de Noord- buurtseweg verdwenen? De aanleg van de Burg. Smeetsweg tussen Hoge Rijn dyk en dorp is nu echter wel 'n urgente Aan de Technische Hogeschool te aangelegenheid geworden. Hierdoor Delft zijn geslaagd voor het doctoraal komt ook een aansluiting op de door examen elektrotechnisch ingenieur de te trekken Europaweg tot stand. Als de heren M. M. H. Drummen en G. A. den totstandkoming van de Burg. Smeets- Haan te Leiden. 1 weg nog jarenlang op zich zal laten Op jaarvergadering LTB Oegstgeest OVERHEID WIL PR0DUKTIEK0STEN DRUKKEN MAAR VERHOOGT ONKOSTEN i de wagen is HT 95-62. i 1 Ja- VIJFTIG JAAR „NIEUW LEVEr medewerker in tydelijke dienst Anaesthesiologie. met ingang nuari 1966 in vaste dienst: II. Kramer, arts. voor het tijdvak van 1 oktober 1967 tot 1 oktober i968 tot we- tensehappciyk medewerker le Klasse in tijdelijke dienst by de Heelkunde; drs. F. v.d. Meer, voor het tijdvak van 1 november 1967 tot 1 november 1968 tot wetenschappelijk medewerker in tyde- De Arbeiders Muziekver. „Nieuw lljke dienst bij de Sociale Psychologie: Leven" viert deze week haar vijftig- lr. J. Roukens. wetenschappelijk mede- jarig bestaan. Ter gelegenheid daar- werker le klasse in tydelijke dienst bij van werd woensdagavond in „Ons de Fysiologie, voor het tydvak van 1 Centrum" een receptie gegeven. Bij december 1967 tot 1 december 1968 bij de vele prominenten, die het bestuur het Centraal Rekeninstituut; van deze bloeiende muziekvereniging ilrs. M. O. Woelders, wetenschappelijk geluk kwamen wensen, was ook bur- lioofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de gemecster mr. G. C. van der Willigen, Bibliotheek, met ingang van 1 oktober die namens het Stadsbestuur zijn waar dering en hulde kwam uitspreken voor het vele werk, dat de vereniging in de loop der jaren voor het culturele leven in Leiden gedaan heeft. Naast vele vertegenwoordigers van zuster verenigingen. zowel uit Leiden als uit andere plaatsen, was ook de Algemene Nederlandse Unie van Muziekvereni- LEIDSE AGENDA VRIJDAG 9 FEBRUARI Lakenhal Jonge Ned. Kunst - schil derijen. Tot 3 maart. Zulderkerk Leids Studenten Ak koord: „Inphigcnla in Aulis". 19.30 u, Leiilsche Schouwburg Jazzconcert Art Fariner/Jlmm- Heath. 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Politlebal (tot 04.00 uur). 20.00 uur. ZATERDAG 10 FEBRUARI Rest. Tan der Heyden Diploma-uit reiking D.O.C. 15.00 uur. Microtheater (Vestestraat 40) „Korczak en de kinderen". 20.00 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APTHKKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel 23553. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van aptoheek R van Breest Smallenburg te Leider dorp wordt waargenomen door de Zuider Apotheek. De Oegstgeestse Apo theek Ls geopend. De dienst van Apo theek Voorschoten wordt op zondag 11 februari van 's morgens 8 uur tot 's avonds 22 uur waargenomen door de Zuider Apotheek. gingen vertegenwoordigd in de per soon van de heer J. Wiegers. Zijn gelukwensen deed hij vergezeld gaan van een bedrag onder couvert. Namens de jubileumcommissie werd door de heer M. A. Baart aan voor zitter K. Baart het cadeau van de leden en donateurs aangeboden: vier trommels, twee pauken en een aantal bekkens. Op de feestavond van „Nieuw Leven" die hedenavond gehouden wordt zal bovendien nog een bariton saxofoon worden aangeboden. Voor een verrassing tijdens de re ceptie zorgde het eerste Leidse jeugd orkest en drumband „De Burcht", die met een serenade de 50-jarige zuster vereniging kwam huldigen. „Natuurvriend" en huiskeuring „De Natuurvriend" vergaderde woens- dag in de Jacobazaal van de Leidse Burcht. De belangstelling was zeer groot voor de lezing die gehouden werd onder de titel: „Rond de hulskeuring", door de heer Ch. v. d. Berge uit Amstelveen. In deze dialezing werd veel aandacht be- j steed aan de punten zoals die in het keu- ringsreglement zijn aangegeven. Vooral de opbouw, de beplanting en het visbe- stand kregen in deze prima opgezette lezing hun volle aandacht, mede door de dia's die lieten zien hoe het beslist niet moet. De heer Velders dankte de heer v. d. Berge en hoopte, dat de leden van de vereniging er lering uit zullen trekken. Vooral met de op handen zyn- de huiskeuring. Met de traditionele verloting en de rondvraag sloot de heer Velders de ver- gadering met dank voor de aandacht en het geleverde commentaar. De jaarvergadering van de LTB werd gisteravond gehouden in café De Roode Leeuw te Oegstgeest, waar voorzitter H. Kuipers een welkomstwoord sprak. Het landelijke ledental biykt telkenjare terug te lopen. Oorzaak: „opheffing hedryf". Uitbreiding van gemeenten, bestem mingsplannen met als gevolg voort- tehrydende onteigening doen het areaal inkrimpen en het aantal land- en tuin bouwers alsmede, veehouders verminde- Ook de afdeling Oegstgeest, waar het aantal daadwerkeiyke leden slinkt, ontkomt er niet aan. De voorzitter sprak ens uit dat de afdeling aktief zal blijven en „nog niet méér kleiner wordt". De bijeenkomst werd o.m. bygewoond door de nieuwe geestelijk adviseur pas- ADVERTENTTE VOOR GOUDEN ZEGELRINGEN JUWELIER - HORLOGER MAARSMANSSTEEG 21 LEIDEN - TEL. 20778 toor H. J. Kooyman. De secretaris de heer H. Groot liet het licht schynen over 1967. De uitzonderiyk mooie zomer was vooral groeizaam hetgeen gunstige re sultaten te zien heeft gegeven. Belang rijk ln het afgelopen jaar was de brief aan b. en w. van Oegstgeest waarin de afdeling stelling nam tegen 'n even tuele ontgronding van de Voorhofpolder. Zoals men weet ls het gemeentebestuur in beroep gegaan bij de Kroon. Beslis singen zijn nog niet gevallen. Penning meester J. J. Hoogervorst had de finan ciën goed beheerd en werd later op de avond als bestuurslid, samen met de heer P. van Ryn, herkozen. Nog groot arbeidsterrein De secretaris gaf een uitvoerig ver slag van de gehouden Bondsvergadering in Haarlem. Gedachten onder de leden als zou de bond geen grote taak meer hebben, werden door hem tegengespro ken. Naar aanleiding van het gespro kene in Haarlem deelde de secretaris mede dat de LTB nog een groot arbeids- 1 terrein heeft op gebied van ondenvijs, bedryfs- en gezinsvoorlichting. De ge- i stegen omzetbelasting beïnvloedt de landbouw nog niet in ongustige mate, maar brengt meer moeilijkheden in de tuinbouw. De vraag welke de heer Den Hollander stelde: „De overheid stelt voor de produktlekosten te drukken maar zij I verhoogt de onkosten. Hoe valt dit te j rymen?" bleef (nog) onbeantwoord. Een enquete welke veiling „Flora" houdt en waarmede zij de mening van haar leden wil peilen t.a.v. het houden* van een velling op 2e Kerst-, Paas- en Pinksterdag werd mede ter sprake ge bracht. Over het Eilgemeen stond men hier afwyzend tegenover. Het ziet er naar uit dat de bloemen in de toekomst de hoogtydagen in de koelcel zullen doorbrengen. 29 februari wordt in De Burcht te Leiden een grote kringvergadering ge houden van veehouders. De beroemde West-Friese Flora te Bovenkarspel kan bezocht worden van 13 tot 18 febr. a.s. Met een loterij en een gezellig samen zijn werd de jaarvergadering besloten. Brand weer- comntandant S. W. Hagedoorn herdacht Behalve «Ie behandeling van de grolingen werkte de Zoelerwoudse vlot nog enkele andere agendapuntei De heer Joh. van Vliet (I'rot. Chr.) verhinderd de vergadering lt|j te wo Siseo Ook de zeven teams van Siseo gaan zondag a.s. de sticks weer ter hand nemen. Dames 1 en heren 1 moeten in de bekerwedstrijd uitkomen tegen respec- tievelijk Kraaien 1 en Kraaien 3 te Wyde I 'L ï"Ch<^. Wormer. Voor de overige teams staan de raad de behandeling van de nota het Industrieschap „De Grote Polder" <ien antwoordde de voorzitter. Hij kon ln de volgende vergadering te doen echter niet garanderen dat alle plaats vinden. Het bedrag per leerling hetreffendi voor de by'zondere scholen werd hoogd van 80.— naar ƒ90,—. per auto bereikbaar zullen worden. Leiden 7 (12 i Inhakend op het betoog van de heer jes A (13 uu Taalstrijd Het bezigen van enkele fe1®?. -rf,n^en-dC..Pfnd6P Kieviten 3-Dames 3 (13 uur); Heren 3- Groen Geel C-meis- Kieviten d-jongens a ;.d. Ploeg over overvolle bussen op de 11.30 spitsuren zou de heer J. v. Diemen gaar- Voor de beide eerste teams zqn opge- ne zien dat bq de verkeersinspectie aan- steld: dames: Ria Stuifzand. Jopie Beek- tijdens de begrotingsbehandeling gedrongen wordt op Controle. Waarom man, Ank Flapper, Lia Bender, José door de voorzitter, was tot grote hila- discriminatie t.o.v. een particulier be- Kriek, Marianne v. Brussel, Ingrid Ver- be- riteit van de aanwezigen voor de heer drijf? Burgemeester Detmers stond hier steeg. Els de Vrind. Carla v. d. Meer, aad C. Straver aanleiding te vragen of dc wat huiverig tegenover gezien de konse- Joke «Ie Vrind en Emy van Brussel. He at. burgemeester stelling had genomen in de kwenties voor de passagiers bij consta- ren: Frans van Adrichem. Karei Köll- as Leuvense taalkwestie. Deze antwoord- tering van een te groot aantal busreizi- mann, Peter Gerris. Gljs Groenewegen. de dat hy dit liever overliet aan de be- gers. Op aandrang van de heer Van Bert van Brussel. Jan Schipper, Ben Op het stuk van openbaar vervoer is het dorpsgedeelte een achtergebleven gebied: een uurdienst en overvolle bus sen op de spitsuren; volkomen uit de tyd. Met de bewoning van de eerste hon derd woningen in het Westeinde en het in gebruik nemen van het bejaarden centrum wordt de situatie beslist on houdbaar. Andere punten van de heer v. d. Ploeg waren o.m. de verkeerslichten of 1 brug aan de Hoge Ryndyk (hier moet iets op zeer korte termijn gebeuren, sportvelden Nieuwe weg en het Instruc tie bad. Spr. was niet gelukkig met de plan ning van vier dagwinkels in het plan Westeinde. Dit kan tot gevolg hebben, dat de plannen van de middenstand met betrekking tot het te bouwen winkel centrum aanmerkeiyk wordt vertraagd. Gebleken was, dat het woord ai atie (in het documentatit-materiaal rond het stadsgewest Leiden) was geschrapt, doch bezigt nu de term „herindeling", wat hetzelfde beoogt. Spr. was benieuwd hoe het met de samenwerking in agglo- meratief verband zou gaan. Ook drs. Th. A. Pley, voorzitter van de Vrye Lijst-fractie, prees de woning bouw. Het verbaasde hem, dat nog niets is gehoord over de uitkering op basis bevolkingsverloop. Projecten die niet langer kunnen worden uitgesteld zijn de verkeersvoorziening Hoge Rijndyk het sportcomplex Nieuwe Weg. Werkwijze in Westeinde Geconstateerd was, dat aan het plan wordt gewerkt, doch de wqze waarop vraagt wel enige aandacht. Het einde van de eerste fase is nu in zicht. Ieder een die zich ter plaatse op de hoogte heeft gesteld, zal kunnen beamen, aldus de heer Pley, dat deze werkwijze voor wat betreft de tweede fase vermeden dient te worden. Advertentie TILBURG ETEN VOOR NOORD SUMATRA BURGERLIJKE STAND Geboren: Jerry, z.v. H. J. M. Zon- derop en M. H. de Jong; Eduard, z.v. G. Verhoogt en H. J. Vinkesteyn; An- gélique M„ d.v. P. J. van der Zon en J. T. van der Putten; Jacqueline A. M„ d.v. G. J. van der Lubbe en P. F. van Brecht; Helena G„ d.v. J. C. van den Haak en C. M. van der Burg; Hen drik, z.v. J. W. Bos en A. M. de Ruiter; Anton C„ z.v. A. C. Noordervliet en M. Blans; Leendert J., z.v. L. Hoek en G. P. van Duijvenvoorde; Hendrikus J„ z.v. A. van Heteren en A. B. de Boer; Johannes A. P., z.v. P. W. L. Luyten en M. A. T. Bos; Astrid C. E„ d.v. J. J. Koomen en M. C. van den Burg; Adriana D. J., d.v. D. v. Schoon- derwoerd den Bezemer en A. Stap horst. Getrouwd: H. J. van Wouw en JVL W. M. Heemskerk; Z. J. Ouwendijk en A. E. J. Leuverink; L. V. Dijkhoff en C. M. Swalef; L. J. Ravesloot en J. van de Wetering; W. J. Brouwer en A. M. Arbouw; B. Viele en H. Rietveld; B. B. Ossevoort en J. A. Brittijn; G. van Tilburg en J. H. Vijlbrief; C. de Gunst en C. M. Brands. Overleden: W. E. Pastor. 60 jaar, man; J. van Leeuwen, 72 jaar, man; J. J. Dekker, 57 jaar, man. Ondertrouwd: H. J. Y. Koolman en M. A. Schellekens; R. Waltz en P. J. M. Bonnet; W. H. van der Linden en H. Zitman; A. F. Barthen en M. Ra- vensbergen; A. J. van Rhee en J. J. van Dissel; J. Benning en E. van der Zeeuw; J. L. Kapaan en M. Bink; J. M. Uljee en M. F. Kraakman; J. J. Beij en G. M. Roelandse; L. Krassen- burg en L. P. G. Vuijk; J. G. M. Weijermars en C. G. A. Blom; A. Kromhout en C. M. A. Beekelaar. Medische diensten Leiden: Voor alle artsen die de week end-diensten waarnemen tel. 22222 bel len. Tot zaterdag 10 uur dient men de eigen hulsarts te raadplegen. Apotheeken Lelden: geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. Leiderdorp: dkt. P. van 't Woud. Hoofdstraat 40, Leiderdorp, tel. 30070 Wijkverpleging: zie Koudekerk aan den Riln. Apotheek- zie Lelden Oegstgeest dkt. J. A. Meissner, L. de Collignylaan 19, tel. 53865. wykverple- ging: Gr. en W.-G. Kruis zr. de Jonge, tel. 54500, h.g.g. 22222. Voorschoten dkt. F. H. W. Swen, Veurseweg 20, tel. 2356. wykverpleging. zr. Zuidam. Curielaan 41, tel. 4647. Apo theek: zat. Voorsch. Apotheek, tel. 2525, zondags zie Leiden. Tandarts: Ch. Ken- gen, K. Wilhelminalaan 8 (spoedgeval len 9.30 uur). „Wy maken ons zorgen met betrek king tot de voorbereidingen voor deze tweede fase en dringen er op aan, dat hier zo snel mogeiyk met de aanleg van straten en rioleringen wordt begonnen". Ook het plan Zonnegaarde dient de volle aandacht van B. en W. te krijgen. Spr. pleitte voorts voor een wat rui mere opzet in de planning. In het plan Westeinde worden geplande garages vervangen door winkels, dus parkeer voorzieningen worden vervangen doe- parkeerruimte vragende objecten. Met belangstelling ziet hij het bestemmings plan (met de 180 woningen) aan de Hoge Rijndijk-Ommedijkseweg tegemoet. Tunnel In de verkeersproblematiek Hoge Ryn- dijk is de goedkoopste oplossing volgens spr. een tunnel. Het vervuilingsprobleem verdient ook aandacht. Een gemeentelqk schryven aan hen die het aangaat kan wellicht gunstige gevolgen hebben. De reeds eerder aangehaalde wen selijkheden werden ook door de heer B. v. d. Veer (Prot. Chr.) genoemd in diens beschouwing. Nadruk werd ge legd op de noodzakelijkheid van re creatie. Er is reeds een bestemmings plan en met spoed dient een aanvang te worden gemaakt met de openleg ging van deze gebieden. Hierdoor zul len de inkomsten van de gemeente gunstig worden beïnvloed. Spr. vroeg verder of eert eventuele overdracht van de rioolwaterzuiveringsinstallatie geen invloed zal hebben op de heffing van de rioolbelasting. De heer A. v. d. Poel betoogde, dat de nieuwe kerk in het plan Westeinde na het sluiten van de kerk aan de Vrouwenweg (deze maand definitief) steeds meer gewenst is. Hij hoopte, dat spoedig met de bouw begonnen kan worden. Absentdagen Sprekend over de hoge post voor de kosten van de gemeentewerklieden, zei de heer v. d. Poel, dat hem was mede gedeeld, dat er vrij veel absentdagen zijn en dit niet alleen als gevolg van ziekte of verlof. Hierdoor zou er zegt men meermalen stagnatie in de werkzaamheden ontstaan. Spr. ver zocht het college te willen nagaan, of deze mededelingen juist zijn. De heer v. d. Poel had nog steeds geen voorstellen tot aanpassing van de exploitatieregeling gezien. Hij maakte hiertegen bezwaar: „als u de raad toezeggingen doet, mag verwacht worden, dat deze door u worden nage komen." Spr. bleef erbij, dat de be treffende exploitatieregeling in begin sel juist is, maar in zijn toepassing verkeerd. Spr. stelde de vragen: zijn de hef fingen nu wat de hoogte betreft in de gehele gemeente gelijk?; in welk sta dium bevindt zich de gerechtelijke procedure? Het antwoord van b. en w. op de algemene beschouwingen willen wij in onze editie van morgen, zaterdag, pu- I bliceren. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Liefdesspel in Finland (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling: afgekeurd. Lido: Grand Prix (14 jaar). Dagelijks: 2.30 en 8.00 uur. Zondag: 2.30 en 8.00 uur. Luxor: 10.000 dollar Bloedgeld (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Es (18 jaar) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: De Kanonnen van Navarone (Prolongatie, 14 jaar). Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. Rex: In de klauwen van de Mummie (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur Nachtvoorstelling: vrijdag en zater dag 23.30 uur: Strip Poker (18 jaar). KORRELTJE Marktberichten LEIDEN, 9 februari. VEE Aantal: Stieren 5; melkkoeien 45; vette koeien 220; vare koeien 40; totaal 310. Nuchtere kalveren 12. Notering: per stuk per kg (S schoon gewicht) (L levend gewicht). Stie ren (slacht) S. 4.20-4.60; melkkoeien 925, 1225. 1650; vette koeien S. 3.60- 4.20, 4.75; vare koeien 700, 1000, 1325: graskalveren 400, 475, 625; vette kal veren L. 3.50, 3.80, 4.10. Vette schapen 25; fokschapen 30; vette lammeren 197; zuiglammeren 2; varkens (zeugen) 43; schrammen 193; biggen 462; geiten 13. Totaal 1316. Vet te schapen 115, 135, 155; weideschapcn 175, 200; vette lammeren 135, 180, 215. zeugen (drachtige) 350, 400, 475; schrammen 85, 95, 115; biggen 65, 70, 75. Handel: slachtstiereu rustig, melk koeien en vare koelen rustig, vette kal veren vlug; graskalveren kalm, vette kalveren vlot; vette schapen en vette :eugen. schrammen en biggen redeiyk. LEIDEN, 9 februari. KAAS geen PUNT TENTOONSTELLINGEN leden commandant van de Leidse Brand- ren is. Overigens was de vooriztter als Van 15 Jan. tot 18 febr. zal In de La- weer, de heer S. W. Hagedoom. De Nederlander meer voor het Vlaams ge- i ketihnl een tentoonstelling worden tn- brandbestryding in Zoeterwoude ge- porteerd. gericht van „De vyftig best verzorgde schiedt ook door de Leidse brandweer, boeken van het jaar 1965". Uit dien hoofde waren er altyd prettige Ontsluiting panden ln het Academiegebouw aan het Ra- contacten met de overledene. De ontwik- De bouwplannen voor <le Loethe de- penburg 73 exposeert vanaf half januari keling op technisch gebied Is zo groot den de heer J. Bosman (Vr. L.) vragen Jaap Nanninga schilderijen. Tot 16 febr. dat men niet buiten een beroepskorps of de bewoners van het Watertje t.z.t. Tot en met 1 febr. In Galerie v. d kon. Een plaatselijke brandweer zou dit hun panden aan de achterzijde ontsloten Vilst werken van Frits van Eeden. nooit kunnen verbeteren. „Mede dankzy zullen zien Als deze dnn per auto be- Rijkamuseum v. Volkenkunde (Steen- [de persoon van de heer Hagedoorn zijn reikbaar zullen worden zal dit een aan- «traat 1), Expositie Japanse Volkskunst, wy nooit stiefmoederiyk bedeeld". zieniyke verlichting geven voor het ver- Tot 12 maart. j Op voorstel van b. en w. besloot de i keer en de parkeerruimte op het Water- ADVERTENTIE - HAl is importeur en dealer van Mazda en Rambler. - Heeft dat voordelen? - Wat denk je? Ik ga meteen als de zaak geopend is. ZOETEHWOUDSEWEG II

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4