PIERROT De Oegstgeesterweg half mei gereed Belangrijke verlichting voor de Rijnsburgerweg UW MENING VOOR GOUDEN DAMESRINGEN JONGE NEDERLANDSE KUNST 1967-1968 IN LAKENHAL TE LEIDEN Bestelwagen leeggeroofd in Zoeterwoude H.R. rt beeldt bekend ULRICH SCHAMONI probleem U roerend uit VRIJDAG 9 FEBRUARI 1968 DE LEIDSE COURANT r;' E'en overzicht van de in aanleg zijnde Oegstgeesterweg door de Kikker- polder. Naar men verwacht komt half mei deze belangrijke verbinding tussen Leiden en Oegstgeest voor het verkeer beschikbaar. De weg. die loopt van het spoorwegviaduct bij de Haarlemmertrekvaart tot de Mare- dijk (Hofdijck) in Oegstgeest. is ongeveer een kilometer lang. Behalve een belangrijke verkeersontlasting voor de Rijnsburgerweg zal de Oegst geesterweg ook een vitale schakel gaan vormen in de Oost-west-verbin ding (verkeer uit de richting Utrecht naar de kust). Het is namelijk de bedoeling, dat het gemotoriseerd verkeer uit de rich ting Utrecht op de Hoge Rijndijk over de Leiderdorpse brug gedirigeerd wordt. Via de Persant Snoepweg en de Engelendaal te Leiderdorp belandt men na het passeren van de nieuwe Zijlbrug op de Willem de Zwijgerlaan. De sprong over de Haarlemmertrekvaart naar het Schutters veld maakt men vervolgens via de Willem de Zwijgerbrug. Deze brug is reeds in vergaande staat van uitvoering en zal naar men verwacht nog opgeleverd worden voor het gereed komen van de Oegstgeesterweg. Tussen de Oegstgeesterweg en de afrit van de Willem de Zwijgerbrug zal een tijdelijke verbinding gelegd worden. Naar wij vernamen werkt de ANWB thans aan de opstelling van een bebordingsplan voor de oost-west-verbinding. Een knelpuntje zit er even wel nog in Leiderdorp, omdat de Persant Snoepweg nog niet aansluit op de Engelendaal. Dat zal pas volgend jaar het geval zijn. Via een kleine omweg in Leiderdorp zal men echter wel het gedeelte van de Engelendaal dat reeds gereed is kunnen bereiken. rVe Oegstgeesterweg krijgt twee gescheiden rijbanen van zeven meter breedte. Aan een zijde (de stadszijde) komt een trottoir van drie meter en aan beide zijden een rijwielpad van drie meter. De aanleg 600.000 klinkers moeten verwerkt worden en 95.000 m» tegels kost 282.000.—. Aannemer is de fa. J. Bijleveld uit Koudekerk aan den Rijn. Het ligt in de bedoeling, als het weglichaam na enige jaren voldoende is ingeklonken, het tracee van een asfaltlaag te voorzien. Voor zover deze overzichtsfoto al niet voldoende voor zich zelf spreekt: het molentje links ligt ongeveer in het verlengde van de Mariënpoel- straat; linksboven ligt het sportcomplex „De Kikkerpolder". Aan de rechterzijde van de weg liggen het Heerapark en de molen van de hout zagerij Gebr. Mulder. Zoeterwoudenaar door auto geschept In Academisch Ziekenhuis vanmorgen overleden Een aanrijding op de Zuldbuurtseweg te Zoeterwoude gisteravond heeft het leven gekout aan de 67-jarige Inwoner van deze gemeente .lac. N. v.<L Salm. De heer Van der Salm werd geschept door een lieni achterop rjjdende auto en kwam in het water naant de weg terecht. De EHD vervoerde hem naar liet Acade misch Ziekenhui» waar hjj vanmorgen vroeg Is overleden. De heer Van der Salm. die omstreeks half acht op weg was naar een koor repetitie in de Zuidbuurtsekerk. werd op korte afstand van zijn woning aange reden door een personenauto, bestuurd door de heer C. v. L>., dte uit de richting van de Geerpolder kwam. De heer v.d. Salm werd even later door de autobe stuurder en diens vader, die juist pas seerde, uit het water gehaald. De ge volgen lieten alch aanvankelijk niet zo ernstig aanzien. Het slachtoffer had een beenbreuk en werd aan het hoofd ge wond. Niettemin werd hfj ter plaatse be diend door kapelaan P. Peeters Weem. Per EHD werd de heer v.d. Salm naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd, waar hy hedenmorgen aan ztjn verwon dingen is bezweken. De heer Jac. N. v.d. Salm, werkzaam als verzekeringsagent, had zich ln de ge meente en ook op parochieel gebied vele verdiensten verworven. Hij was o.m. se cretaris-penningmeester van de Onder linge Brandwaarborg My, Jarenlang lid van het parochieel zangkoor en plaats vervangend organist en dirigent. Eventuele getuigen van het ongeval mogelijk hebben een paar fietsende meisjes het ongeluk zien gebeurenwor den verzocht zich in verbinding te stel len met het groepsbureau van de rijks politie tel. 01714-445. OOK POLITIE VAN HOOFDDORP Eergisteren plaatsten wij een bericht dat het 3-jarig jongetje, uit Tel Aviv, dat met ademhalingsmoeilijkheden kampte, onder escorte van de Leidse politie van Schiphol naar Lelden is ge bracht. Dit bericht is echter gedeelte lijk fout. Het is niet alleen de Leidse politie geweest, die het escorte verzorg de. De gemeentepolitie uit Hoofddorp nam het eerste stuk voor haar rekening tot aan de gemeentegrens. Daar nam de rijkspolitie Oegstgeest de taak over en legde met de speciaal ingerichte am bulancewagen het grootste gedeelte van de weg af. Op de AVarmonderweg pas nam de gemeentepolitie Lelden het es corte over en leverde het jongetje dat inmiddels weer was begonnen te ademen, af aan het Academisch Ziiekenhuls. LEIDSE VER. „VOOR HET ZORGENKIND" KREEG PLUIM VAN HOOFDBESTUUR De R.K. Oudervereniging „Voor het zorgenkind" hield gisteravond haar jaarlijkse ledenvergadering. Als nieu- leden traden tot het bestuur toe mevr. M. Hoff en de heer G. J. Hoek-, stra. De jaarverslagen van de pen- ningmeesteresse en de secretaresse werden goedgekeurd. Na de pauze hield mevr. C. M. Th. Schmelzer-Mutsaerts, lid van 't hoofd bestuur, een gezellig praatje over het werk van het hoofdbestuur. Zij begon met haar blijdschap uit te spreken de activiteiten van de afdeling Leiden. De afdeling had eén buiten gewoon gunstige indruk op haar ge maakt. Studentenrellen Leiden, 8 februari. De studenten over vrijwel de hele we reld schijnen nooit meer te studeren. Je hoort niets anders dan protestmar- En ging dat nog maar waardig, ar wee hen die ey een andere mening na houden! Branden stichten in Leu- i, herrie schoppen, het de politie moeilijk maken, met stenen gooien, de boel vernielen! En sommige van die groepen zeggen dan dat ze op komen de vrede. Maar als dit vrede moet brengen. Ik geloof, op een enkele uitzondering na, dat velen maar protes teren om te protesteren, relletjes wil- Zelf willen ze vrijheid, maar een ander gunnen ze die niet. Als je anders denkt kun je een pak slaag krijgen, net als die invalide man deze week. Dit schrijven zal niet veel helpen; ze gaan toch hun eigen gang. Natuurlijk zijn nog studerende studenten. Het is te hopen dat deze later 't heft in handen krijgen en niet de studenten zoals in Leuven. Ze zeggen geen énkele regering te aanvaarden die het niet met hen eens is. Zij hebben het maar voor het zeggen of het land bestuurbaar is deert hen niet. Wel moet 't grootste gedeelte van hun studie door de regering en dus door ;de belastingbetalers betaald worden. U dankend voor plaatsing. M. S. weinig was. Graag zag zij uit de af delingen meer voorstellen en sugges ties naar voren komen. Als voorbeeld hiervan haalde zij het voorstel aan om de zorgenkinderen aan judo te laten doen. De afdeling Den Haag heeft hier zeer goede resul taten mee geboekt. Er zijn zelfs enige kinderen die op wedstrijden uitkomen en een band gehaald hebben. Zeer tevreden was mevr. Schmelzer over wat de vereniging in haar 10- jarig bestaan bereikt heeft. Zij besloot haar uiteenzetting met erop te wijzen dat 't devies van de vereniging is: een verzorging van de wieg tot het graf voor onze kinderen. De voorzitter, de heer G. Buikstra, bedankte mevr. Schmelzer voor haar bereidwilligheid om naar Leiden te komen. Praktische raad Hij drukte de leden nog op het hart geen betalingen te doen voor kinderen die in een inrichting verblijven, óók al zouden zij een aanmaning krijgen. De nieuwe algemene wet ziektekosten zal de betaling hiervan op zich ne men, en hoewel er nog een aantal internaten zijn die nog niet erkend zijn, heeft hij goede hoop dat dit ook binnen afzienbare tijd geregeld zal wordpn. Bovendien wees de heer Buikstra op de mogelijkheid tot deel name aan een vakantiekamp in Duin zicht van 15 tot 20 juli a.s. Nadere mededelingen hierover zullen nog volgen. (ADVERTENTIE) LEIDS INBREKERSTRIO ZAG ZIJN ZAAK BEKLONKEN ADVERTENTIE Voor de Haagse rechtbank hebben zich te verantwoorden gehad een 20- jarlge koopman, diens 21-Jarige neef, een 26-jarige loswerkman en een 84- jarige kelner allen uit Lelden, die op een of andere «jjie verbonden waren met een serie inbraken welke te loeiden zijn gepleegd. Daar was de eerstgenoemde koopman, die in het magazijn van V. en D. een grote party horloges en sieraden voor een waarde van rond de 20.000 had gestolen by een inbraak, waarby de toegang vla een dakterras was verschaft. Tegen hem eiste de Officier van juat- tle twee weken geleden tien maanden gevangenisstraf waarvan twee maanden voorwaardeiyk en aftrek van het voor arrest. De rechtbank veroordeelde hem thans conform die eis. Zyn neef, die by genoemde inbraak as sistentie had verleend en de „poet" had verkocht, had enkele suède jasjes ge stolen. Tegen hem eiste de Officier tien maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardeiyk met aftrek van voorarrest. De rechtbank veroordeelde deze verdachte tot acht maanden ge vangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardeiyk en aftrek van voorarrest. Vervolgens de kelner, die als heler van een deel van de gbederen was opgetre den en tegen wie de Officier vyf maan den gevangenisstraf waarvan 2 maanden voorwaardeiyk met aftrek van voorar rest eiste, waartoe de rechtbank hem ook veroordeelde. Tenslotte de loswerkman, die volgens zijn verklaring voor de rechtbank „van alles aanpakt", en in deze ook gestolen voorwerpen had aangepakt, hetgeen ge beurde vlak voor de woning van een politieman, die het alles eens aan had gezien. Tegen deze verdachte luidde de eis zes maanden en vanwege de minder gunstige perspectieven onvoorwaarde- ïyke ter beschikking stelling van de re gering. De rechtbank veroordeelde deze verdachte eveneens conform de els. JUWELIER-HORLOGER MAAR8MAN8STEEG 21 LEIDEN - TEL. 2077» Uitstekend werk van hedendaagse kunstenaars Schade loopt in de duizenden In de nacht van woensdag op donderdag Uet de chauffeuse van een be stelwagen van een I^eids chemisch reinigingsbedryf haar wagen staan voor haar woning in de Bonifaclusstraat te Zoeterwoude (Hoge Ftyndyk). Toen zy de volgende morgen weer wilde wegryden merkte zy, dat de wagen ln de nacht geheel was leeggeroofd. Alle kledingstukken waren verdwenen. De waarde hiervan loopt in de duizenden guldens. De vermiste goederen zyn niet verzekerd. Door deze diefstal zyn onge veer 25 mensen benadeeld. Wie er precies de dupe zyn zal pas aan het eind van de week bekend worden. De kleren waren al gereinigd. 'T'OT NOG TOE werden de expo- sities die rouleerden onder de noemer „Jonge Nederlandse Kunst" samengesteld uit vrije inzendingen. Nu is daar van afgeweken en ervoor is in de plaats gekomen een uitnodiging aan een beperkt aantal exposanten van de vorige jaren. Zij zijn door hun ge ringer aantal in staat gesteld een ruimer keuze uit hun werk tentoon te stellen. De gevraagde kunstenaars hebben zonder uitzondering positief gereageerd. De tentoonstelling staat onder auspiciën van het ministerie van C.R. en M.W. De werken zijn recent en voor het eerst in Leiden te zien. IN VOLGORDE van de expositie nu de beschouwing. Het is overigens aan te bevelen, zelfs voor niet-kenners van de moderne kunstvormen, deze tentoonstelling en buiten dat alle tentoonstellingen te bezoeken. De waarde van de kultuuT wordt veelal sterk onderschat Eerst Jan Dibbets. Zijn vormen zijn opengesneden kubus sen. Decoratief zijn ze zeer boeiend, maar het beoogt niets meer dan dat en brengt het óók niet. De serie van drie zeefdrukken van hem is zonder meer uitstekend en erg subtiel. Bij hem valt het funktionele kleurgebruik op dit in tegenstelling tot Esher. op wiens stijl het werk wel aansluit. Evert Maliangkav Fraai van com positie is „ontbinding'. Dan valt het subtiele kleurgebruik van deze kunste naar op, vooral bij .naar huis gaan." De werkjes „tweeheid" en „omhel zing" bevatten Klee-elementen. en wel resp. het lettertje a en de pijl naar de eeuwigheid (die overigens bij Evert tegengesteld is gericht, en Lp.v. zwart rood is gekleurd). Zijn broer Rudolf is een liefheb ber van het rustgevende, statische vierkant. Vooral zijn schaakvoorstel lingen duiden daarop. De gouaches hebben een lichte gekleurdheid en ob sederen juist door die geringere ge nuanceerdheid. The Mooyman Een -prekende voorstelling van hem is de „vrouw met kameleon". Raak worden de drif ten van de voorgestelden uitgebeeld. zij het in niet-aansprekende kleuren. Ook de kleurwijze van zijn ander werk is niet erg gelukkig. Fraaie tekeningen van Ben Peters bewijzen de klassiek-ingestelde bezoe ker dat de tegenwoordige kunstenaar echt nog wel kan tekenen en schilde ren en dat het gevleugelde woord van Karei Appel: „Ik rotzooi maar wat aan" inderdaad als grapje dient te worden opgevat. Theo Schuurman geeft ook beheerst tekenwerk te zien. Maar opvallender zijn <fn felgekleurde olieverven. Alle tonen zij een mens in een dwangbuis van wetten en be palingen en weten zij ook de grootste tegenstander van hedendaagse kunst te boeien. De geestelijke afstomping spreekt uit de nietszeggende gezichten, die van het gelaat ontdaan zijn. Alleen de mond blijft over, de ogen en neus zijn verdwenen. De ogen die alles zien en de neus die het kan ruiken. /GRIEZELIG i« het werk van Pierre Schwartz. Ook zijn titels zijn dat: „het huis van de verschrikkelijke", „dwaasheden" (al dan niet reeds bij „Den Engel" gearriveerd). De mens is de engel op aarde, wordt in het werk gesteld, en als zodanig is het werk satirisch. De eommunicatie6to- ring die er is, is sterk in hel werk aanwezig. Een rvnische pop-art is de eerste indruk bij het werk van Kees Spermon. Minder geslaagd is zijn land schap, maar daar tegenover staat één der beste werken van de tentoonstel ling: „vrouw en hond". Met de droge naald geëtst is het een dusdanig aan sprekend werk, dat de bezoeker direct de gevoelens van de kunstenaar eruit Auke de Vries De Friese kunste naar Auke de Vries geeft uiterlijk op Moore geïnspireerd werk te zien. Zijn typische afbeeldingen van driedemen- sionale zaken en als zodanig is de beeldhouwer in het werk te herken nen. Hü probeert het driedimensionale terug te brengen tot het vlak. Picasso- achtig is Siet ZuyderüuuL Vooral in zijn „twee koppen I" en „twee koppen II." Abramaen daarentegen geeft meer een behoudende renaissistische vorm aan. Keurig glad afgewerkte vogel achtige vormen, waarvan wel zeer fraai is het bronsje „flight". Idem dito Theo van Brunschot. Het werk „1966" is wel het meest typerende van deze kunstenaar op de tentoonstelling. Lo van der Linden geeft een schijnbaar op een motor-model (ten behoeve van technisch onderwijs) geïnspireerd werk mee aan het publiek ter bezichti ging dan. Het is nieuw in de heden daagse kunst, een beeldhouwwerkje dat fel wordt beschilderd, maar weet bovenmate te treffen. Rustiek en op vogels of mensen gelijkend is „com positie I" van Pim van der Maas. De 9 konstrukties van Theo Niermetjer zijn gewoon geweldig simpel van vorm en quasi toevallig. Het is weer iets anders lijkt op gevonden vormen en hebben als zodanig iet* verfris sends dat de liefhebber van het ab- strakte zeker zal pakken. Ook Joop van Rijs is aan hel experimenteren met zijn vormen. Hij heeft enkele scharnierende en uiteenhaalbare dub belvormen gekonstrueerd, die een ze kere labiliteit van de voorstelling schij nen te suggereren. Last but not least (laatst maar niet het minst) het Rodin- achtige werk var Gerard .Schoffelen. Zijn torso li geweldig en veelzeggend. De doorkijk, die Rod in geeft in zijn torso's, mist het en als zodanig is het werk persoonlijk. DE TRADITIONELE stromingen zijn eruit. Het geëxposeerde werk is een compositie van al deze stromingen. We gaan weer terug naar het figura tieve, en met het figuratieve naar de naamgeving. De schilders geven het publiek eindelijk hun persoonlijke visie weer en dat bevordert zeker de ver standhouding met de kijker. In dit geval kan zeker worden gesproken van een geboeide kijker en ik raad daarom iedereen of hij al dan niet van moderne knnst houdt te gaan kijken, want er Li werkelijk voor iedereen wat en dat alles nog op een zeer hoog niveau. A. VAN D. STUDIO: „ES" De 27-Jarige regisseur I'lrtch Schamonl, die met de«e film zyn debuut maakt, stelt een bekend probleem aan de orde en duldt dit kort en krachtig aan met het woord „ES". Twee Jonge mensen leven zonder zorgen. Een vr|J liefdesleven, dat plotseling abrupt wordt verstoord door het feit, dat het meisjes in verwachting raakt. De harmonie tussen beide geliefden is verdwenen. Het meisje, dat angst heeft haar vriend te verliezen, laat de Jongen in onwetendheid en tracht met behulp van kennissen een middel te vinden om van deze onwelkome zwangerschap af te komen. Maar op de adressen die zy heeft ontvangen, treft zy bekwame medici die weigeren het jonge leven te verstoren. De jongen, die al z(jn aan dacht aodlg heeft voor zyn beroep als assistent vaa een makelaar en het meisje, dat steeds radelozer wordt, leven tanga elkaar heen. D* vreugde vóór de „ver- achrikkeiyke gewaarwording" en het drama dat zich daarna afapeelt zyn door de beide hoofdpersonen, Sabine Sinjen en Bruno Dietrich, goed uitgebeeld. De regisseur heeft de film zonder verdere pretenties gemaakt. Hy wil slechta de moeliykheden, die zich ook in het dageiykse leven voortdurend afspelen laten zieD. Terwyi Gunnar Matsson zyn Prinses naar het geluk laat toegroeien dreigt in Schamoni's verhaal het geluk te stranden na een onbezonnen daad. Beide films weten de bezoeker echter te boeien en hem in de altuatle uitstekend ln te leven. Keuring 18 jaar. KILLER BLEEF KILLER Ll'XOR: „10.00(1 Dollar Bloedgeld" liet programma van de bioscopen zou niet compleet zyn, als er geen harde western tussen zat. Zo ook deze week In Luxor. Een film en vooral een titel, waar het bloed van af druipt. Hoe vindt l' anders de slagzin die by de film wordt aangegeven: „Hy leeft van bloed en bloedgeld"? Ecbt om je \ingers by af te likken. En dan de poëtische slagzin, compleet met een bcglnrym: „Wie Is deze killer met de koele colt?" Het zyn de „zoete" zinnetjes, die moeten proberen, de fyn- proevers op het gebied van de western te lokken. He fllmmaatschappyen schynen echter nog steeds brood te zien In het verhaal van een pistolero, die voor veel geld mensen opruimt. Deze keer is er trouwens wel een andere wending ln het alot aangebracht dan gebruikeiyk is. De killer gaat na zijn laatste moordparty niet braaf en helemaal bekeerd met pensioen, maar blijft even hard en meedogenloos. De killer bleef de killer en wy zagen scenes waarin mooie paardje» over onaangeroerde stukken zandduin draafden, alsof het een opname voor een natuurfilm van Walt Disney gold. Amusant is het ook te zien, hoe regis seur Romolo Guerrieri by een achtervolging een angstige sfeer poogt te kweken, door een raam plotseling met een klap dicht te laten slaan en daarbij de wind om de hulzen te laten gieren. Voor de spelers met hun ver vaarlijke blikken en woest uitziende tronies overigens niets dan lof. Keu ring 14 jaar. ONDERGESCHIKT AAN DE MACHINE LIDO: „Grand I'rlx" De autoliefhebbers, eu builen die, elke liefhebber van een goede film, kunnen smullen van de Grand I'rlx die verreden wordt In ne gen races. Het Is een bard verhaal. 1'ersooniyUe ervaringen spelen een grote rol In de successen van de coureurs. Een ongeluk dat de hoofdpersoon Aron veroorzaakt wordt al* opzet uitgelegd en Aron wordt door zyn haas ontsla gen. De kopman Is Stoddard, die echter zwaar gewond wordt ala hy In bot sing met Aron komt. zyn wilskracht helpt hem er weer bovenop en hy vormt weer een bedreiging voor al zyn concurrenten. Derde sterke figuur Is Sartt, die verliefd wordt op een Journaliste uit Amerika. Zyn vrouw strooit roet In het eten door vóór de laatste race te verschynen. De laatste race is in Monza (Itajië). Scott, Sartt, Bnrllni en Aron zyn de top mensen. Ieder met zyn pcrsooniyke redenen moet de race winnen. Allemaal hebben ze geen gemoedsrust, hutselyke moeliykheden (door de vrouwen die in slopende angst zitten of ze hun man na een race nog wel terug zullen zien), die tot dramatische climaxen lelden. De zin van hun werk wordt door hen er varen als niet», maar Je kan er nu eenmaal niet mee ophouden. Een der ren ners vertelt hoe het komt dat hy steeds wint „Ala rr een ongeluk gebeurt gaan de meeaten zachter rijden. En dan geef Ik gas". Alle menseiyke waar den zfjn ln „Grand Prlx" ondergeschikt nnn de motor die ln de auto hulst. Filmisch is uitstekend werk verricht, met talryke close-ups en open-lensea. Er Is buiten dat veel rensport te zien (ln hoeverre men nutoraees een sport kan noemen). Wereldberoemde coureurs als Graham en Phil Hill, Jack Brabham en Jnan-Manuel Fanglo en velen meer. Beroemde acteurs staan borg voor een uitstekend spel dat inderdaad vertoond werd James Gar ner als Pete Aron en Yves Montand als Sartl. Hun vrouweiyke tegenspelers Eva Marie Saint. Toshlro Mlfune en Francois* Hardy. Keuring 14 Jaar. VOOR DE GRIEZELAARS HEX: „In de klauwen van de mummie" - Voor de liefhebbers van science fiction en van griezelfilms Is In Rex een opgestane mummie te nlen. die daarby nog moordlustig is. Het is het tot leven gekomen lyk van de In het jaar 2000 voor Christus levende pharao Kah-to-Bey welk verhaal als le gende onder de mensen voortleeft. Een expeditie die door Stanley Preston is gefinancleerd. gaat In 1920 op zoek naar de graftombe van de pharao. Na Allerlei moeliykheden arriveren archeoloog Walden en zyn medewerkers by hun doel, waar de moeliyk heden pas goed een aanvang nemen. Het eerste slachtoffer heeft overigens niets te maken met dc mummie, want die wordt door een slang gebeten; dat la Walden. Dan komt de mummie eraan te pas. Zyn klauwen (zie titel) zijn behooriyk ontwikkeld en dank zy een grote gemummificeerde agressi viteit vallen er weer enkele doden. Keuring: 14 Jaar. PROLONGATIES „Liefdesbekentenissen In Finland" Is nóg een week langer te zien op het witte doek In CAMERA. Het was niet het hoogtepunt van de ..Filmerltls". Het ver haaltje gaat over kamperende jongelui, waarvan de vrienden eikaars vrien dinnetjes verleiden en ruzie krijgen na klandestlen-gestookte alcohol te heb ben gedronken. Keuring: 18 Jaar. „De kanonnen \an Navarone" bulderen nogmaala nu reeds voor de vierde week tn TRIANON. Kenneiyk hebben enkelen het machtige filmwerk nog niet geilen. Nu voor hen de laatste kans: mis 'm niet! Keuring 14 jaar.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3