HAI' K UNS T-s-t- HOGERE WERKLOOSHEID, MAAR NOG PLAATSINGSMOGLIJKHEDEN C. RUTGERS FAVORIET IN CROSSKAMPIOENSCHAP KANTONRECHTER EN OFFICIER LAKEN ONVERZEKERD RIJDEN Cirozaak in Oegstgeest rond POSITIE, GEZAG, BEKWAAMHEID, ORGANISATIE, SUCCES WOENSDAG 7 FEBRUARI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Overzicht Gewestelijk Arbeidsbureau Leiden Overeenkomstig: de verwachting-, uitgesproken in het vorige overzicht van de arbeidsmarkt in het gewest Leiden, steeg de geregistreerde arbeidsreserve van mannen in de maand januari verder tot 1104. Dat is 119 meer dan per einde december. Overigens lag dit cijfer reeds beduidend beneden de hoogste stand van de maand, omdat tegen het einde van januari onder invloed van de vrij gunstige weersomstandigheden vooral in de bouwvakken de vraag lam. Het ziet er derhalve naar uit, dat de maand februari geen verdere stijging van het aanbod te zien zal geven. De ontspanning van de arbeidsmarkt, in het gewest Leiden resulterend in een huidige werkloosheid van 2% van de afhankelijke beroepsbevolking, betekende gemiddeld voor het jaar 1967 een maandwerkloosheid van 636, hetgeen 312 het bedrijfsleven voldoen, het grootste deel is moeilijker plaatsbaar op grond van te geringe vakbekwaamheid, per soonlijke factoren en/of leeftijd. Wat de jeugdwerkloosheid betreft kan worden opgemerkt dat het aan bod gedurende de verslagmaand een geringe daling te zien gaf, nl. van 77 naar 71. Daaronder bevinden zich 30 ...m.-,.*... bouwvakarbeiders (w.o. 14 timmerlie- hoger is dan het gemiddelde over het voorafgaande jaar. Dat er ondanks deze den), 10 metaalarbeiders en 11 onge- hogere werkloosheid toch nog voldoende plaatsingsmogelijkheden waren, komt j schoolden. Uitgezonderd de bouwni.i- tot uiting in de gemiddelde duur der inschrijving, die vrijwel gelijk bleef met verheid zijn er ruim voldoende plaat- 1966. Drievierde deel van de ingeschrevenen slaat korter dan 3 maanden singsmogelijkheden. aLs werkloos geregisreerd, 15% heeft een werkloosheidsduur van 3 - 6 maan- den, terwijl 10% van het totaal langer dan een half jaar staat ingeschreven. Rllilïie mogelijkheid wel eens een ten dele blijvende hogere i werkloosheid in de bouwnijverheid Het aantal ingeschreven vrouwen kunnen betekenen. steeg van 136 naar 149. Deze stijging I had voornamelijk betrekking op de De werkloosheid in de sector land- >n tuinbouw zal in de komende maand langzaam dalen als gevolg van her vatting der werkzaamheden, o.a. met betrekking tot het peenkorten. Het aantal ingeschrevenen in de sector zeevisserij ligt met 45 vrij hoog en heeft verschillende oorzaken. De maand januari kende wat vangsten betreft minder goede resultaten, zeker wat betreft de haring. STIJGING IN JONGERE LEEFTIJDS GROEP Naar leeftijd gezien was er gelyking" met 1966 een verschuiving naar de jongere leeftijdsgroepen te constateren. Van het gemiddelde aan bod was in 1967 37% ouder dan 40 jaar (in 1966: 44%), terwijl de groep werk loze mannen tot 25 jaar in 1967 30% van het totaal uitmaakte tegen 22% in het jaar 1966. Vooral strengere selectienormen bij de werkgevers ver oorzaken deze stijging, hetgeen ten dele is terug te voeren tot een ge ringere arbeidsdiscipline bij de jongere werknemers. Opleving Naar beroepsgroepen gezien kwam meer dan de helft van de stijging van de werkloosheid in januari voor reke ning van de bouwnijverheid (-f 66). Tegen het einde van de maand was er een opleving van de vraag, hetgeen bij de gelijkblijvende weersomstandig heden tot een langzaam teruglopen van het aanbod in de komende maand kan leiden. Een hogere bouwproduktie bij een grotere werkloosheid in 1967 gemiddeld 70 bouwvakarbeiders meer dan in 1966 mede veroorzaakt door het meer en meer toepassen van bouw systemen, zou in het komende seizoen tenzij het bouwareaal wordt vergroot, Manifestatie van beroepen in „Leyton" De jeugdvereniging „Leyton" heeft I van 4 tot en met 10 februari een be- roepskeuzevoorlichting georganiseerd onder de naam „beroepenmanifestatie". Zo was er zondag de opening van de. manifestatie met een expositie van de kunstschilder Henk Hollebeek, door de kunstenaar toegelicht met. psychede lische muziek. De kwaliteit van het vertoonde laat overigens wel vaak te wensen over. De verhoudingen van zijn portretten kloppen niet. Wel goed is de dame met lange hals. Enigszins clichématig is het hele tentoongestelde van de kunstenaar. Duidelijk geïnspi reerd op Picasso en Lucebert, en o.i. té duidelijk. Deze expositie blijft de gehele week in gebouw „Leyton" op het Levendaal. Maandag was er de kappersvakschool die 's avonds demonstraties gaf bij vrouwelijke modellen. Dinsdag waren leerlingen van de goud- en zilversmid- school uit Schoonhoven aanwezig om iets van hun opleiding te vertellen. Vandaag is er de grafische school uit Amsterdam. Er wordt o.m. een film vertoond en er zal worden besloten met een tentoonstelling uit eigen werk van de leerlingen. Morgen vanaf 16.00 uur een excursie naar de vermaarde potterie van 'Zaalberg' in Zoeterwoude, waar een expositie en demonstratie zal plaatsvinden. Dat begint 6 uur 's avonds. Voor degenen die niet gaan kijken is er een Shell-filmavond in het L.H.J.-gebouw. Zaterdag is de afsluiting van de Ley- tonweek met een lasdemonstratie en een demonstratie glasblazen, verzorgd door de werkplaats van het Kamerlingh Onnes-laboratorium. Ook bloemschik ken zal worden vertoond, terwijl Hol lebeek een der schiksters zal portret teren met op de achtergrond psyche delische muziek. Van invloed op het aanbodcijfer was vooral ook de verkoop van een drietal schepen, de verbouwing van drie schepen met rijkssubsidie tot een grotere lengte in verband met een verhoogde stabilisatie en het in repa ratie zijn van enkele andere schepen. Het huidige aanbod zal dan ook naar verwachting slechts geleidelijk dalen. In de handels- en kantoorsector steeg het aanbod de afgelopen maand met 14 tot 124. Slechts 15% van het totaal kan aan de huidige eisen van huishoudelijke sector, met name part time-werksters met speciale wensen ten aanzien van de beschikbare werk tijden. De vraag naar vrouwelijke ar beidskrachten bleef met 356 per einde januari over het algemeen vrij ruime mogelijkheden voor plaatsing bieden. Overzicht januari (mannen) '66/'67 (einde) dec. jan. Geregistreerde arbeidsreserve 682 823 Openstaande vraag 505 440 985 1104 435 388 Advertentie TILBURG ETEN VOOR NOORD SUMATRA Vakopleidingen Arbeidsbureaus in Leiden en Zuid-Holland onderbezet De centra van vakopleiding voor vol-niet optimaal bezet. Alleen die in Den wassenen in Zuid-Holland zijn onderbe- Haag had in januari van dit jaar min- zet. In dit opzicht delen de centra in de der leerlingen dan een jaar te vorem nl. malaise, waarin ook de bouwopleidingen j 73 tegen 90. Deze cijfers zijn i de lts-en verkeren. Er dreigt een ernstig tekort aan goed opgeleide, geschoolde arbeidskrachten voor de bouwvakken. Hieraan kan het hoofd worden geboden door vakopleidin gen, zoals die worden georganiseerd door de arbeidsbureaus in drie centra voor de provincie Zuid-Holland. Deze centra zijn j thans onderbezet, vorig jaar waren er in januari voor de bouwvakken 203 vol wassenen in opleiding (93 in Rotterdam, 55 in Leiden en 55 in Den Haag). In Ja nuari van dit jaar volgden in totaal 9Q volwassenen een opleiding voor de bouw vakken (50 in Rotterdam, 12 in Leiden en 28 in Den Haag). Vakopleiding voor metaalbewerkers aan de centra is ook terdam resp. 160 en 132 en voor Leiden: 52 en 42. De totale opleidingscapaciteit van de drie centra van vakopleiding voor volwassenen is ongeveer 500 leerlingen. TWEE ALTO'S ONDER TRAILER IN ALPHEN AAN DEN RUN Vanmorgen in alle vroegte om half acht schoten twee personenauto's achter elkaar onder een trailer, die juist een uitrit van de firma Spanbeton te Alphen aan den Rijn kwam uitrijden. In de eerste wagen zat dokter P. J. Jansen uit Alphen. Hij werd met zeer ernstige hoofdwonden naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden gebracht, nadat een toevallig passerende militaire-arts hem ter plaatse had onderzocht. De wagen waarin hij had gezeten was geheel in elkaar gedrukt en tatol loss. De tweede wagen kwam er beter af. Hij werd wel flink beschadigd maar niet onherstelbaar. Hierbij waren geen gewonden. Parcours in Duinrell ook voor publiek aantrekkelijk In opdracht van de KNWU zal de Leidse wielervereniging Swlft zondag 11 februari a.s. een wielercross organi seren om het kampioenschap van Ne derland. Het terrein is het by uitstek geschikte Duinrell, een camping- en re creatieterrein in Wassenaar. Zaterdag wordt het parcours nog eens doorgenomen. Bij barre omstandig heden zal er dan hier en daar lichtelijk Iets worden gewijzigd. Het parcours ls zeker wel aantrekkelijk voor het pu bliek. De start is op een vrij brede weg, maar het gaat direct al naar een smal ler gedeelte, waar dus de eerste uitlo pers zullen komen. Dan gaat het wegge tje sterk stijgen in de richting van de grootste heuvel van Holland en Zeeland. Hij is 86 meter N.A.P. Het mooie schouwspel daar is het „naar beneden vallen" van de renners. Voor het pu bliek is er een omroepinstallatie aanwe zig, die een verslag van de kampioen schappen geeft. Verder is een pad ver hard met kleischelpen om de bestijging te voet te vergemakkelijken. De ver- kleedgelegenheid voor de renners ls in de zaak van Simon de Wit. 's Avonds worden de prijzen uitgereikt in de Schaapskooi. Het parcours heeft een lengte van 2600 meter en wordt negen maal gere den. zodat de totaal te rijden afstand 23,4 km. is. De renners zullen ongeveer 7 minuten per ronde doen, zodat ver- ADVERTENT1E - Ik koop straks een auto bij de importeur die óók dealer is. - In Leiden? Bij wie? - HAI, weldra geopend. ZOETERWOUDSEWEG 11 Tot de nog vele automobilsten, die onverzekerd rondrijden met alle even tuele gevolgen van dien, behoorde gis teren een 49-jarige koopman uit Lei den. Zijn gebrek aan verantwoorde lijkheidsgevoel kwam aan het licht, toen hij op de Mare bij een aanrijding betrokken werd. Ter verklaring van zijn overtreding voerde de koopman onder meer aan: „Door tegenslag in zaken bleef ik in gebreke de verzekeringspremie te be talen en werd m'n verzekering hier door geroyeerd". Omdat hij later een dwangbevel tot betaling van de premie had gekregen, dacht hij, dat het roye ment was opgeheven en de WA-ver- zekering tijdens zijn aanhouding dus nog van kracht was. Zo probeerde hij de kantonrechter, mr. W. de Koning, tot slot nog van zijn „onschuld" in deze te overuigen. Hij „bofte" echter niet: In het dossier be vond zich namelijk een schrijven, waarin de desbetreffende verzeke ringsmaatschappij verklaarde dat ver- Eredoktoraat Leidse Universiteit aan Belgische rechtshistoricus prof. dr. Strubbe Op de dies van de Leidse Universi teit, donderdag 8 februari, zal de Senaat wegens zijn bijzondere weten schappelijke verdiensten voor de rechtsgeschiedenis in de ruimste zin van het woord aan de Gentse hoog leraar prof. dr. Egied I. Strubbe het eredoctoraat in de rechtswetenschap pen verlenen. Hij eert hiermede een rechtshistoricus en historicus, die zo- wel voor de wetenschap als voor de j zins tot dit tijdperk beperkt, wetenschappelijke betrekkingen tussen België en Nederland bijzondere ver diensten heeft. rechtshistorisch en historisch terrein heeft gewerkt, de bij uitstek deskun dige in België en Nederland op het gebied van de chronologie en op dat van de paleografie. Als rechtshistoricus is hij vooral bekend door de uitgave van talrijke door hem ontdekte rechts bronnen uit de vroege en late middel eeuwen, ofschoon zijn belangstelling dachte op het moment van zijn aan- maanden met een proeftijd van 2 jaar. houding al geruime tijd niet zekerd was. in een zeer scherp gesteld requisitoir hekelae de officier, mr. J. A. J. van der Bruggen het onverzekerd rond rijden door automobilisten op scherpe ,J.Bij een ongeval kan meestal geen verhaal op de dader worden gehaald en b'.ijft een ander met de brokken en de schade zitten", wist hü uit de prak tijk Hij eiste dan ook een voorwaar delijke hechtenisstraf van 2 weken met proefttijd van 2 jaar, een geld boete van 150,-, subs 30 dagen als mede een voorwaardelijke intrekking van verdachtes rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden, eveneens met een proeftijd van 2 jaar. „Ik dacht echt, dat ik nog verzekerd was", bleef verdachte volhouden. Het baatte hem echter weinig. Wel brachi de kantonrechter de geliboeten of 75,- subs. 15 dagen terug, doch in zake de gevraagde voorwaardelijke hechtenisstraf en intrekking van ver dachtes rijbevoegdheid vonniste hij conform. VERKEERSCURSUS Een 30-jarige tuinder uit Katwijk wera bij vonnis van de kantonrechter niet alleen veroordeeld tot een boete van 75.- subs 15 dagen doch ook voor de keus gesteld: binnen twee jaar een verkeerscursus volgen of anders nog eens een boete van 150,- neer- Hij dankte dit vonnis aan hel feit, dal hij, aldus de rechter, een groot ge brek aan kennis van enkele essentiële verkeersregels aan de dag legde .- De tuinder stond terecht, omdat hij op r^ht^istor^^tetT'ein^och geens- met zljn vrachtauto een uitrit aan de i Valkenburgseweg was uitgereden en opgereden. In eerste instantie voerde hij tot zijn Prof. dr. Egied I. Strubbe, die op 27 november 1897 te Brugge werd ge boren, studeerde rechten te Leuven en vestigde zich vervolgens als advo caat in zijn geboorteplaats. In 1931 begon hij in de faculteit van wijsbe geerte en letteren van de Rijksuni versiteit te Gent onderwijs te geven in de geschiedenis van het oudvader lands recht. Deze leeropdracht breidde zich gaandewg uit met en werd ten slotte vervangen door de algemene rechtsgeschiedenis, de paleografie der middeleeuwen, de oorkondenleer der middeleeuwen, de instellingen der mo derne tijden, de parlementaire en wet gevende geschiedenis van België, de geschiedenis van de bestuursinstellin gen van België en de historische kri tiek. Bovendien ging hij ook aan de faculteit der rechten doceren. I Vele Nederlandse en meer in het I bijzonder Leidse rechtshistorici hebben in de loop der jaren prof. Strubbe om zijn kennis en inzicht in Brugge be zocht. Het voorwoord in het in 1932 verschenen tweede deel van „Het Li- gurische Erfrecht in de Nederlanden" van prof. mr. E. M. Meijers getuigt van de belangrijke hulp, die de Gentse rechtshistoricus zijn Leidse confrater heeft verleend, toen deze in de jaren twintig en dertig in de Belgische ar chieven zocht naar rechtshistorische bronnen, die voor zyn Ligurisch erf recht van belang konden zijn. de Belgische nestor eind vorig jaar ter gelegenheid van zijn zeventigste ver jaardag geëerd met een aan hem op gedragen nummer. Ter gelegenheid van zijn erepromotie is door dje Stich- CHRONOLOGIE EN PALEOGRAFIE tlni E. M. Meijerslonds ,,n bibllo- grafie uitgegeven, die is samengesteld Behalve mediavist van naam ls prof. door de crepromotor, prof. mr. J. Th. Strubbe, die een generatie lang op I de Smidt. excuur aan: „Ik zag die auto niet aan komen vanwege een verderop gelegen bocht in de weg" Waarop de kanton rechter repliceerde: „Dan had U extra vorzichtig moeten zijn". Verdachte maakte toen een nog slechtere beurt dorr te zeggen: „Hij zag mij ook mei aankomen, want anders had hij kun nen remmen en zou er niets zijn ge beurd". De officiner was inmiddels tot de conclusie gekomen, dat verdachte blijk baar geen notie had van de voor- Het sinds 1950 Nederlands-Beleisrhe "X'rXhte reed tatdt.es de wee od Tijdschrift voor Rechtsiteschledenis. VerdacMe reed na.does de weg op. waarvan de dagelijkse redactie door belemmerde aldoenoe de ander de prof. Strubbe wordt voorgeaetrn. heeft "Ue doorgang en vindt nu. da hu Ha Waio-ic/vha nndnr ainH vfirir laar ter practisch geen i-chuii aan de botsing heeft, omdat de ander hem niet uit die uitrit zag komen en met afremde", uitte hij zijn afkeuring van verdachtes opvatting inzake „veilig verkeer". Ter correctie eiste hij naast een geld boete van 100,- subs 20 dagen, een voorwaardelijke intrekking van dacbtes rijbewijs voor de tyd vi wacht mag worden dat reeds het eerste kwartier de hele baan door renners wordt bereden, dus dat de renners uit gestreken zijn over het totale parcours. Door de goeden kan by redeiyke omstan digheden de route grotendeels worden gereden. De minder-goeden zullen veel moeten lopen. Er wordt in vier klassen gestart. Eerst om 11 uur de adsplranten. Dan de vete ranen om 12 uur, de nieuwelingen om 13 uur en tenslotte de profs en amateurs Deelnemers Van de nieuwelingen zijn 26 deelne mers. Favorieten: Kees v. d. Bent, Berk houwer, Faber (Den Haag), Hasslnk (kampioen van de adsplranten 1967), Theo van Zanten (Voorhout) en Arie van der Lelie (Koudekerk). Bij de profs en amateurs zijn 40 deel nemers. waarvan de favorieten zyn: Brinkhoven (39 jaar, al byna twintig Jaar een der besten), Jan van Dyk (Li8se). Henk van der Hout (Stolwyk) en Cock van der Hulst uit Zoeterwoude. Weinig Brabanders doen ditmaal aan de cross mee. By de amateurs/profs nog De Koning uit Breda. Verder heeft de winnaar van de Katercours, Loonschel- der, een redeiyke kans. Algemeen favo riet is Cor Rutgers. By de adsplranten zyn geen Swlft- favorieten. De daad is aan Albert Mes kers en Gys Zaalbergen, maar concur rentie kan verwacht worden van renners als Brinkman, Poppe, Lammere, Laske De „Sportstichting" is bereid gevonden de hekken die het parcours zullen af zetten gratis naar Wassenaar te bren gen, wat een hele vooruitgang is verge leken by de situatie verleden jaar. In het algemeen is de favoriet by een hard parcours Harings. By een zacht par cours zal hy het wel niet redden tegen Van der Hulst en Rutgers, zodat die bel de renners dan en ln de eerste plaats Cock van der Hulst als favoriet moe ten worden beschouwd. Prijzen De organisatie-commissie is afgewe ken van de gebruikeiyke uitreiking van drie prijzen. Ze heeft het aantal pryzen uitgebreid tot 15 voor de amateurs en profs (geldpryzen), 10 materiële pryzen voor de nieuwelingen, 5 voor de vetera nen en 5 sierpryzen voor de adsplranten. Er ls geen officiële prijs voor de nieuwe lingen beschtkbaar gesteld. Verdachtes laatste woord kwam hier „Toen ik die uitrit uitkwam was hij nog niet te zien, dus kan er het niet verlenen van voorrang toch geen sprake zijn". De kantonrechter vond verdachtes kennis van de verkeersregels dermate matig, dat hij tot bovenvermeld von nis kwant. WANGEDRAG Het speet de officier, da' een 40-ja- rige fabrikant uit Leiden verstek liet gaan en hij deze verdachte dus niet persoonlijk kon zeggen hoe hij over diens wangedrag ais automobilist dacht. De fabrikant verleende destijds met zijn auto op het kruispunt Raadhuis- laan-Leidseweg te Voorschoten geen voorrang aan een van rechts komende auto. Het betrof hier een politie-auto de verbalisant was dus meteen ter plaatse. Deze stelde, aldus het proces verbaal, terloops ook vast, dat verdach tes adem sterk naar het gebruik van alcohol rook. „Een bijzonder kwalijke zaak", al dus de officier, die ter correctie een geldboete van 150,- subs 30 dagen alsmede een voorwaardelijke intrek king van verdachtes rijbewijs voor de tijd van zes maanden met een prcef- tyd van 2 jaar eiste. De kantonrechter vonniste met een geld bi >e te van 125. subs 25 dagen en de grëiste voorwaardelijke intrekking. SLIPPARTIJ Een 27-jarige leraar N.O. uit Am- Sterdam slipte onverwacht met zijn 'o op rijksweg 4 A onder Leiderdorp en oook tengevolge hiervan met auto een nabijgelegen sloot in. De po- weet die slippartij aan het feit. en van de achterbanden tot op het canvas glad versleten was. Verdachte was van oordeel, dat niet de gladheid van de hand, doch het gladde wegdek ter plaatse als de voor naamste reden van de slip moest wor den genoemd. „Er zijn daar vanwege de gladheid van het wegdek al meer slippartijen voorgekomen." wist hy door informatie. Zowel de kantonrech ter als de officier keken hier verwon derd van op. „U vertelt ons iets nieuws," zo reageerden beiden. De officier hield zich aan de feiten, zoals deze in het proces-verbaal waren vastgelegd en noemde het zeer onver antwoordelijk om met een spiegelglad de achterband te blijven rijden. Hij eiste inzake het gevaar, dat de slippartij had veroorzaakt een boete van 75,- subs. 15 dagen en ais straf voor het rijden met een gladde band een boete van 50.- subs. 10 dagen. Nadat verdachte, wiens auto „ryp- voor-de sloop" werd verklaard, uiter ste clementie had bepleit, vonniste de kantonrechter met tweemaal 50,- auba. 20 dagen. Dit edele ros Is niet het uithangbord van een stalhouderij maar het rijdier St. Joris (George) die de draak bestrijdt boven op de poort van de Doelen kazerne. Vóór de Tweede Wereldoorlog klepperden de paarden van de artfllarto lustig onder de poort door. Met paard op de poort een werk van Arent t "e-Gravensande uit 1645 Ie echter een herinnering aan de St.-Jorlsdoelerv waar de schutterij met „hun branie en hun lef" gehuisvest was. Het sierlijke gebouw Is In 1820 afgebroken. Katwijker liep tegen de lamp bij benzinepomp De man die het girosaldo van de heer H. J. Scheuer deed slinken als sneeuw voor de zon is in Sassenheim aangehouden en ingesloten in het po litiebureau te Oegstgeest. Het is een 24-jarige werkloze KatwUker. Hij heeft een bekentenis afgelegd, maar beweert de giroboekjes op straat te hebben gevonden. De postbesteller die de boekjes bij de heer Scheuer moest bezorgen, heeft verklaard ze bij hem op de brievenbus te hebben gelegd. rend afboekingen op de girorekening van de heer Scheuer verricht waartoe hy geen opdracht had gegeven. Nadat «tjn saldo met ruim zevenhonderd gulden was geslonken, bleek, dat iemand de hem door de girodienst toegezonden nieuwe giroboekjes moest hebben onderschept. PTT-kantoorhoudster vrijdag voor officier van justitie In tegenstelling met ons bericht van gisteren over de arrestatie van de PTT- kantoorhoudster te Hazerswoude-Ryndyk ls van de zyde der postale recherche in Den Hang medegedeeld, dat de vrouw niet op vrye voeten Is gesteld, maar Is ingérioten. Zij zal vrijdag voor do offi cier van justitie ln Den Haag worden ge- De Katwyker kon worden aangehou- 'eld- Het kantoor biyft op de normale den doordat hy de gevonden girokaarten w«ze voor het publiek geopend. Vanuit ook gebruikte by het tanken van ben- h,?t postkantoor te Lelden ls direct voor zlne. Doordat zyn autonummer was ge- een plaatsvervanger gezorgd. Zoals be- noteerd. werd de arrestatie een klein kend- heeft de kantoorhoudster bekend kunst Ie 1750 golden uit de kas te hebben verduis terd. De heer Scheuer zal door de girodienst schadeloos worden gesteld. De schade 7nrTrDW:nTTnr van de leveranciers die met een giro- Z.OL I LKWOUDE kaart zyn betaald, zal op de Katwyker s. 4. Z. Hedenavond organiseert 8JZ worden verhaald. weer cen kaartwedltryd ln het club- Zoals we berichtten, werden voortdu- huls te 20.00 uur. ST F start en finish rijrichting A sterke klim B hoge heuvel met uitkijktoren C zandvlakte Zend nog heden onderstaande bon ln! BON Ondergetekende: Straat: Woonplaats: geeft als nieuwe abonnee op: Naam: Straat: Woonplaats: BLOEMEN IN COMPUTERS VOORUITZICHTEN BLOEMENTEELT IN CIJFERS Het Produktschap voor Siergewassen 1 Het produktschap voegt er wel de waar- heeft onder de telers van bloemen onder schuwing by dat de toekomst zal moeten i glas een enquête ingesteld naar hun leren of de gevonden ultbreidlngs- en In- teeltplannen voor de nabye toekomst. De krimpingspercentages Juist zyn. Aan de daaruit verkregen gegevens zyn nu door hand van de vellingaanvoer ln 1968 zal j de computer verwerkt tot een prognose men een en ander gaan controleren. I van het areaal in het komende voorjaar. Met deze slag om de arm voor het qjd- I vak 1 november 1967 - 1 mol 11)68 wn uitbreiding van het totaio ar.iuU bloemen onder glas voorspeld met 1,4 procent of 147.737 vierkante meter bedragen, l>(| anjers 10,8 procent of 1674147 vierkante I meter. De oppervlakte freela's zal afno- 1 men met 12,2 procent of 105.487 vlerkan te meter. I)e chrysanten gaan 50,2 pro cent of 137.468 vierkante meter meer op pervlakte beslaan. Het aanbod van tulpen zal toenemen met 4,8 procent of 6.295.610 van Nar cissen met 26.7 procent of 610.166 kilo. Per tecltgebied gerekend zullen de grootste oppervlakten rozen erby ko men ln Aalsmeer (103.092 m2 of 6,1 pro cent). het Westland (28.012 m2 of 19.5 procent). Berkel (27.360 m2 of 21,5 pro cent). Roelofarindsveen (20.117 m2 of 16,3 procent). By de anjers komen de grootste oppervlakten erby ln het West- land (73.890 mr. of 15,8 procent). Roe- lofarendsveen (26.412 m2 of 9.7 procent). In Aalsmeer verliezen do anjers 5.909 m2 of 1,9 procent, maar Aalsmeer blijft met een neuslengte voor op Roelof- arendsveen, toch nog het grootste anjer- teeltgebled (299.354 m2 tegen Roriof- arendsveen 298.055), Als rozenteeltge- bled blijft Aalsmeer onbetwist op de bo venste plaats (1.792 083 m2 op een lan- deiyk areaal van 2.631.364). L>e absolu te ultbreldingscyfers, waarschuwt het produktschap. moeten met voorzichtig heid worden gehanteerd omdat lang niet ledereen op de enquête heeft gereageerd. De ulthreldingapercentuges bieden meer houvast. Ziehier de waarden, welke by het voorspellen van de toekomfat door mid del van speelkaarten, aan Klaveren worden toegekend. Natuuriyk hechten wij daar geen enkele geloof aan; toch 1b het aardig te weten, dat de com binatie van Ruiten en Klaveren moet wyzen op succesvolle zaken, gelde lijke transacties en verhoging van welstand. Het is dan ook beslist niet nodig daarover de kaarteo té raadplegen. Een abonnement op DE LEIDSE COURANT geeft zeker succes In zaken. De advertentiepagina's garanderen gelde lijk voordeel aan koper en verkoper. De uitgebreide nieuwsvoorziening geeft een inzicht, van wat cr ln de we reld gebeurt. Met een keur van artikelen van uiterst bekwame medewer kers staat De Leidse Courant aan de spits! Als „ouverture" 's maandags de gretig gelezen sportkrant; wekeiyks byvoegsel „Finale". i zaterdags ons wenst te betalen: x) per week 1.04 x) per maand 4.45 x) per kwartaal ƒ13.35 wat niet verlangd wordt EXAMENS LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Leidse Universiteit zyn ge slaagd voor het Doet. ex. II Gen mej. S. M. de Jongh, Haarlem, mej. A. W. H. Mulders, Hilversum cn de heren P. K. Flu. Driehuls, J. F. P. Hers. Oegstgeest. K. Hulbregtse, Haarlem, en J. T. Wou- tere. Apeldoorn. Voor het seml-artsexamen mej. L. de Groot, Nieuw Vennep en de heren R. H. Mulder. Den Haag. H. W Oostveen. Deurne (België), J F. A. Vlrer. En schede en J. Zee, Valkenburg ZH. Voor het artsexamen de heren J. H. van Dam, Den Haag, A. van Herwynen, Den Haag en H. van Slooten, Rotter-

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3