Lekker! THEEDOEKEN S)e£öidócSoii^CMit Protesten in Rusland tegen veroordeling intellectuelen „Bezeten van toneel" Binnen 15 tellen klaar: J0EC0SLAVISCHE DAG OP UTRECHTS Pavlivics „Het ontwaken van CINEMANIFESTATIE de ratten" beste van kwartet 3 grote PAGINA i de leidse courant WOENSDAG 7 FEBRUARI 1968 Het recht op alimentatie IfERHALEN over echtscheidingspro- cessen van Amerikaanse filmsterren zijn naast andere redenen ook triest, omdat ze vaak de indruk wekken van meet af aan opgezet te zijn als 'n tijde lijke echtverbintenis met op langere ter mijn berekende zakelijke afwikkeling. Van de bedragen die daar met een ali mentatieverplichting gemoeid zijn, zou den in Nederland enkele gezinnen heel royaal kunnen rondkomen. Andere verhalen en die hebben dan niet allen op Amerika betrekking ont hullen dat vrouwen soms na een echt scheiding, uit wrok bijvoorbeeld, niets nalaten om het hun vroegere levensge zel financieel zo moeilijk mogelijk te maken. Die gevallen zijn er en ze ko men niet altijd in de publiciteit. Maar ook niet of althans onvoldoen de komt in de publiciteit, dat vele gescheiden vrouwen met de hun toege wezen kinderen na de echtscheiding fi nancieel in grote moeilijkheden komen, zo niet direct dan toch later, omdat de huidige alimentatieregeling hen, verge leken bij de man, in een nadelige positie plaatst. Vandaar dat de ministers van Justi tie, Financiën en Sociale Zaken goed er aan zullen doen met ernstig aandacht te schenken aan het adres dat de Bond van Gescheiden Vrouwen hun over zwak ke punten in de huidige alimentatierege ling heeft doen toekomen. Vooral nu de mogelijkheid niet uitgesloten is, dat het eerlang tot soepeler regelingen zal ko men terzake van de echtscheiding ci vielrechtelijk vrijwel zeker, maar moge lijk ook kerkrechtelijk is er alle aan leiding om de kwestie tijdig te gaan be studeren en beter te regelen. f\AT zijn in het algemeen de klach- ten van zich financieel gedupeerd voelende gescheiden vrouwen. In het algemeen gaat het niet om de be dragen van de bij een scheiding vast gestelde alimentatieverplichting, hoewel volgens de Bond te gemakkelijk ervan uitgegaan wordt, dat ook een geschei den vrouw met kinderen door eigen ar beid moet kunnen voorzien in de nood- MOSKOU (Reuter) Russische intel- Icotuelen voercn °P hot ogenblik een krachtige protestactie tegen de veroor delingen tot dwangarbeid van vier jon ge collega's, Alexander Ginsburg, Joeri Galanskov, Alexej Dobrovolsky en Ve ra Lasjkova, die onlangs tijdens een ge- helm proces In Moskou werden berecht. Westerse correspondenten in de Rus- slche hoofdstad ontvingen dinsdag af schriften van een half dozijn verzoek schriften en protestbrieven aan juridi sche autoriteiten en kranten. De protes ten leggen verband tussen het proces en het stalinistische tijdperk. De Russische pers heeft tot dusver geen aandacht aan de protestacties besteed en gaat voort artikelen te publiceren, waarin het pro ces wordt verdedigd en aanvallen wor den gedaan op de vier beklaagden, die beschuldigd worden van contacten met een organisatie van anti-communistische emigranten. In twee verzoekschriften, die gericht waren aan het opperste ge rechtshof en aan de openbare aanklager, wordt herziening van het proces geëist. zakelijke aanvulling op een onvoldoen de alimentatie. De Bond stelt hier en niet ten on rechte geloven we tegenover, dat de gescheiden vrouw met kinderen, juist door het ontbreken van de vader, zich bij de opvoeding van de kinderen extra belast ziet. Zelfs al bezit zij de capaci teiten voor gekwalificeerd werk, dan noopt de opvoeding van de kinderen haar dikwijls om genoegen te moeten ne men met, zoals de Bond het uitdrukt, „een tweederangs part-time baantje". In het bijzonder spitst het adres zich toe op een aantal bijkomende voorval len die de alimentatie thans in ongun stige zin beïnvloeden. Onder meer: de nadelige invloed op de alimentatie döor stijgende gezinskosten van de man zon der dat rekening gehouden wordt met een mogelijkheid van de tweede echtge note om ook inkomsten te verwerven; het feit dat de alimentatie thans „onge voelig" is wat betreft de regelmatige verhogingen van sociale uitkeringen, bij voorbeeld A.O.W en A.W.W.; het ont breken van een overheidsinstantie met inningsbevoegdheden in geval de alimen- tatieplichtige in gebreke blijft te beta len; de hopeloze positie van de eerste vrouw wat betreft haar deelgerechtigd- heid in vele particuliere pensioenfond sen; de moeilijkheden die soms ont staat wanneer kinderbijslag of kindertoe lage niet rechtstreeks worden uitge keerd aan de partij, die met de opvoe ding van de kinderen is belast; de ach terstelling die een gescheiden vrouw met kinderen fiscaal heeft ten opzichte van de gehuwde werkende vrouw. CR zijn vartzelfsprekend gevallen waar het niet de gescheiden vrouw maar de gescheiden man is die zonder dat het mislukken van het huwelijk alleen of in hoofdzaak op hem drukt in zijn verdere leven door zijn vroegere partner onbillijk behandeld wordt. Maar dit neemt niet weg, dat in het algemeen het de positie van de gescheiden vrouw met kinderen is, die thans op een nomisch te wankele basis steunt. Te gemakkelijk wordt bij een schei ding ervan uitgegaan, dat die vrouw door het aangaan van een tweede hu welijk de economische problemen zal oplossen. Het tweede huwelijk wordt in haar geval door de wederpartij niet als een mogelijkheid, maar min of mee een plicht gezien. De feiten leren geloven we dat de overheid, nu de echtscheidingswet geving toch herhaaldelijk in discussie is, aan het door de Bond van Gescheiden Vrouwen voorgelegde klachtenmateriaal serieus aandacht moet besteden. Twee van de aanhangig gemaakte kwes ties zullen zelfs vrij gemakkelijk op te lossen zijn: de fiscale discriminatie t.o.v. de gehuwde werkende vrouw de kinderbijslagmoeilijkheden. Maar ook de volledige afhankelijkheid van de ste vrouw van de verdere gezinsplan nen bij haar gescheiden partner past niet in een tijd van sociaal welzijn allen; oplossingen van de hierdoor ont stane nood moet toch niet in de eerste plaats via de Algemene Bijstandswet ge zocht worden. Een pleidooi dat we graag overnemer is het scheppen van een overheidsinstel ling bij het niet nakomen van de alimen tatieplicht. Natuurlijk bestaat thans de weg van rechterlijke procedures, i die zullen dan snel kunnen verminderen, terwijl tal van pijnlijke conflicten kun nen worden voorkomen. Een moeilijker punt lijkt ons het verzoek om bijver diensten van de gescheiden vrouw tot vermindering van de alimentatie te] laten leiden, als het inkomen var[ vrouw dan uitstijgt boven dat van haar vroegere partner. Juist dit zou een bron kunnen vormen van eindeloze verwikke lingen en is sociaal minder 'noodzakelijk dan andere van de genoemde punten. TENSLOTTE nog dit. Bij alle ver- ruiming van opvattingen omtrent hu welijksgeluk en zijn relatie tot het ge luk van de mensen individueel gelov we, dat het wat scherper stellen van de alimentatieplicht mede tot gevolg kan hebben een rem op het ontbinden het eerste huwelijk, voornamelijk om- f ADVERTENTIE) Vanavond op het eerste net een film geregisseerd door de bekende Sidney Lumet (o.m. van Twelve angry men, The Hill) en uitgebracht in 1958. „Be zeten van toneel" (oorspronkelijke ti tel „Stage Struck") is 'n bewerking door Ruth en August Goetz van 'n to neelstuk van Zoe Akins. Het verhaal is vrij simpel: Eva Lovelace, een jon ge en eerzuchtige actrice vertrekt naar New York om daar bij het grote toneel dé grote kans te zoeken. Zij komt in aanraking met een invloedrijk producent en poogt de man in te pal men. Aanvankelijk levert dat succes op, maar zij wordt al snel aan haar lot overgelaten. Dan wordt haar ta lent opgemerkt door een jonge schrij ver, die haar een kans geeft, die zij met beide handen aangrijpt. Haar naam is gemaakt. Maar hoe het ver der met Eva Lovelace gaan zal, blijft een open vraag. „Bezeten van toneel" is een milieuschets in niet al te harde tinten. Het wat larmoyante verhaal is door Lumet in een alleszins accepta bele vorm gegoten, alleen de typering van Susan Strasberg valt soms wat uit de toon. (Ned. I 21.00—22.35 uur). Op Nederland II heeft Adriaan van der Veen een „Literaire Ontmoeting" met dichter-schrijver-liefdepromotor-poë- ziemanifestant-Sigmakosmonaut Simon Vinkenoog. De veelzijdige Simon Vinkenoog is een begrip in de literaire wereld en daar buiten, want hij leeft allerminst in een literair isolement. Wat betekent, dat communicatie voor hem een eerste noodzaak is. En daarom schrijft hij gefascineerd door het leven, door het unieke in elke mens, door de liefde. Daarom leest hij op poëziehappenings uit eigen werk. Kortom een dichter, die stem geeft aan zijn tijd. De sa menstelling en regie van „Literaire Ontmoetingen" zijn in handen van Ren- se Royaards. (Ned. II, 20.45—21.30 uur) Dit commentaar sluit regelrecht aa wat we hier gisteren betoogden: politie ke uitzendingen hebben alleen zin als ze van de actualiteit uitgaan. Na het theoretische, ondoorzichtige en au fond vervelende „Duidelijk s.v.p.", dat de AVRO maandag bood, kregen we teren praktische, begrijpelijke en hoogst boeiende samenvattingen van het Viet namdebat in de Tweede Kamer. We vragen ons z^lfs af waarom de NTS zich tot louter samenvattingen nioest beperken. Een directe uitzending van re- en duplieken was mogelijk géwèest, zonder dat één van de politieke partijen vla-flip yoghurt NEOERLANO I (STER- reclameultzendingen om 18.55,10.03, 19,56 en 20.16) NTS: 18.50 uur Pipo de clown 19.00 uur Nieuws in het kort 19.06 uur Olympische winterspelen 20.00 uur Journaal 20.20 uur Olympische Winterspelen (kleurentelevisie) 20.35 uur Uitzending Stichting SOCUTERA Bezeten van toneel, film (kleurentelevisie) 22.35 uur Zendtijd Politieke Partijen (CPN) 22.45 uur Tweede journaal 22.50 uur Sluiting NPnFRi AND II (STER reclameuitzendingen om 18.55 en 20.16 uur) NTS 18.50 uur Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort AVRO 19.03 uur Vaders tegen wil en dank, tv-serie 19.28 uur Hier Parijs hier Jan Brusse AVRO 20.20 uur Peyton Place, 20.45 uur Literaire ontmoetingen 21.30 uur Medische kroniek NTS 22.15 uur Tweede journaal 20.20 uur Sluiting er politiek schade mee had geleden. Een viertal infantiele TROS-program- ma's zou ervoor verschoven moeten worden, iets waar de TROS, een edel moedig „nationaal" gebaar makend al leen maar bij gebaat zou zijn. We zouden er ook de TROS-reportage van de Rallye van Monte Carlo door ge mist hebben en we zouden ook dat niet als 'n gemis beschouwen. Want hij was veel minder opzienbarend als we rede lijkerwijze hadden kunnen vprwachtyo van een samensteller .als TVISarten vaii Wamelen, een jnsider die.de r^yc- ifent als zijn portemonnee. Vg. Willem Duys in Vragenvuur' In het VARA-radioprogramma „Vra- genvuur" (Hilv. II, 20.2520.45 uur), dat eenmaal in de veertien dagen een bekende Nederlander voor de micro foon brengt, is vanavond Willem Duys, samensteller-presentator van het tele visieprogramma „Voor de vuist weg" de g&st.'YhÜem Du'ys" zal een aantal vragen van middelbare scholieren be antwoorden. „Vragenvuur" wordt produceerd door Jan Nagel. RADIO HEDENAVOND HILVERSUM I NRU 19.50—21.30 uur Avondconcert 22.40—23.55 uur Iks een sprong in het duister, amusements programma VARA 21.25—21.50 uur Trammelant in Loeren aan de Hor, luisterspelserie 23.00—23.55 uur Martha Argerich op de RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 12.30, 18.30, 22.30 en 23.55. HILVERSUM II: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 16.00, 18.00, 19.30, 22.30 en 23.55. HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00. Radioprogramma HILVERSUM I (402 m) NCRV: 18.00 Ge wijde muziek: verzoekprograma (gr.) reo: Amsterdams Planokwartet en solisten (opn): moderne muziek. 15.00 Hei-vormde godsdienstige uitzending. NRU: 15.30 Ban den met het verleden, klankbeeld. 15.45 Spel: kroniek voor creatieve vrijetijdsbesteding. 16.00 Nieuws. 18.02 Nickel - Odeon: program- telten. NRU: 19.00 Openbaar Kunstbezit. 19.10 Gastcollege: De mogelijkheid van leven op andere planeten, lezing. 19.50 Concert I. Omroeporkest: moderne muziek; II. Sopraan en plano: klassieke en moderne liederen; III. Omroeporkest en zangsoliste: klassieke gewijde muziek. 21.30 Wie is mijn naaste: Asoclalen, klankbeeld. 21.50 Franse chan sons. 22.05 Spiegel van België: een program ma in samenwerking met de BRT. NVSH: 22.20 Sextant, radioweekblad van de NVSH. NRU: 22.30 Nieuws. 22.40 X. een sprong in het duister. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) VARA: 18.00 Nieuws. taal. 17.00 Stereo: Voor kleine besetting: klassieke en moderne kamermuziek. NCRV: 17.45 Sportactualiteiten. HILVERSUM H (198 m) AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lich te grammofoonmuziek. VPRO: 7.55 Deze dag. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Radiojour naal. 8.20 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. (8.30-8.35 De groenteman.) 8.50 Morgenwij ding. 9.00 Stereo: Klassieke kamermuziek. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen: populair verzoekpla- tenprogramma. (11.00-11.02 Nieuws). 11.55 Beursberichten. 12.00 Stereo: Planorecital: volkspartij voor Vrijheid en Democratie. 18.30 Stereo: Licht Instrumentaal en vocaal ensemble met zangsollst. 18.55 Stereo: Tan go rumba-orkest met zangsollsten. 19.30 Nieuws. 19.35 Strijkkwartet: moderne mu ziek. 20.00 Waar de wijsjes zijn: liedjes van overal. 20.25 Vragenvuur: een bekende Ne derlander beantwoordt vragen van Jonge mensen. 20.45 Gypsl. een musical. 21.25 Trammelant ln Loeren aan de Hor: radio feuilleton. 21.50 Kunstmatige inseminatie bij de mens. documentair programma. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22.50 Olympische Winterspelen 1968. 23.00 Pianorecital klas siek muziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL NED (324 m) 18.00 Nieuws 18.03 Voor de soldaten. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 18.50 Sport. 18.57 Taalwenken. 19.00 Nieuws, weerbericht en radiokroniek. 19.40 Lichte muziek. 20.00 Amusementspro gramma. 20.20 Operettemuziek. 21.45 Advie zen. 22.00-22.16 Nieuws en berichten. DONDERDAG HILVERSUM I (402 m) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Badlnerle: klas siek platenprogramma. (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.55 Overweging: 8.00 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de hulsvrouw. (9.35 Waterstanden). 9.58 Marktberichten voor Mededelingen t. b. v. land- en tuinbouw. 12.30 Modern platteland. 12.35 Toppers van toen: lichte grammofoonmuziek voor oude re luisteraars. 13.00 Nieuws. 13.10 Radiojour naal. 13.30 Stereo: Mezzo-sopraan en piano: moderne liederen. 14.00 Stereo: Omroepor kest: moderne muziek. 14.40 Het wezen en de schijngestalten van Slmenen, lezing. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nieuws. 16.02 Stereo: Pianorecital: klassieke en moderne muziek. 16.35 Koorzang. 17.00 Amateurs musiceren. 17.30 Stereo: Voor de Jeugd. HILVERSUM III (240 m en FM kanalen) NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Voor de zieken. 9.30 Lichte Instrument, muziek. 10.00 Nieuws. 10.02 Muzeik bij de koffie. (11.00 Nieuws.) NRU: 12.00 Nieuws. 12.02 Platenkeus: Be kende Nederlanders op het gebied van de ernstige muziek kiezen lichte grammofoon platen. KRO: 13.00 Nieuws. 13.02 Actuali teiten. 13.07 T. N. T.: knalmuziek. 14.00 Nieuws. 14.02 Netty Rosenfeld. 15.00 Nieuws. 15.02 Where the action Is. 16.00 Nieuws 16.02 lORRRrrrrr: platenshow. 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.07-18.00 Verzoekplaten- BRUSSEL NED (324 in) 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weerbericht, mee- dedellngen, programmaoverzicht en SOS-be- pedagogische lezing. 10.20 Stereo: Muziek uit de Barok (opn). KRO: 11.00 Nieuws. 11.02 Vpor de zieken. NCRV: 12.00 Stereo: Lichte grarrimofoonmufclek. 12.27 Medede lingen voor land- en tuinbouw. 12,30 Nieuws. '12.40 Actualiteiten. 12.50 Variant: tadio-snél- buffet. 13.30 Stereo: Over de Band; licht ge varieerd muziekprogramma (opn). 14.30 Ste 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 Nieuws, weerbericht en beursberichten. 13.20 Tafel- muzlek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio.. 15.30 Lichte muziek. 18.00 Nieuws ^en Uu?tl?i5!oi) Nteuws," weérbe rich t en medede lingen. 17.15 Lichte orgelmuziek. 17.30 Koor- ■iiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiniimiiiiiiii' iiiiiiiiniiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiM tweede huwelijk dat de man v« meer verwacht. Over de oorzaken die tot echtschei ding leiden, willen we geen oordeel uit spreken. Maar wel staat ook voor ons vast, dat het extra-leed in de meeste gevallen achterblijft voor de vrouw die na een scheiding met kinderen achter blijft en dan maar moet zien hoe zij een nieuwe toekomst kan opbouwen. Het is een niet weg te redeneren feit, dat die toekomst vaak beperkt blijft tot de verdere opvoeding van die kinde ren en een redelijke levensavond. Aan spraak op redelijke financiële bijstand van de vader van die kinderen is behal ve een moreel ook een maatschappelijk recht (Van onze filmredacteur) UTRECHT Joego-Slavië heeft een flinke fllmproduktie. Gemiddeld twintig eigen films verlaten jaarlijks de studio en talloze Italiaanse spektakels worden in de studiocomplexen van Zagreb en Belgrado opgenomen. Van de echte Joego-Slavische films zien wij in ons land maar weinig. France Stiglics „Dal van de vrede", „De zevende cirkel" een partlzanenepos als Veljko Bulajics „Kozara" en Hans Dusan Makevejevs „Une affaire de coeur" kregen een rou- lement in onze bioscopen, maar 't gros vindt geen enkel geïnteresseerde ver huurder in ons land. En dan komt de Cinemanifestatie plotseling met vier De meest indrukwekkende is onge twijfeld Zivojiu Pavlovics „The rats wake up", die in Berlijn op het festi val het net moest afleggen tegen Gou- den-Beerwinnaar „Le départ" een Bel gische produktie van de Pool Jerzy Skolimowski. Pavlovics film houdt zich bezig met de tragi-komische lotgeval len van de stropdassenverkoper Bam- berg-Slobojan Perovic, een van Joego- Slaviës topacteurs, die geld bijeen tracht te krijgen om zijn zieke zuster naar zee te kunnen sturen. Hij heeft de keus tussen wapensmokkel en het aan de man brengen van pornografi sche foto's. Hij kiest het laatste, maar raakt het geld weer kwijt aan een mooie overbuurvrouw, die hij al tijden vanuit de verte bemint. Slobojan Perovic als de schlemiel die steeds aan het kortste eind moet trekken is voortreffelijk en de schildering van het armoedige mi lieu waarin Bamberg een extraatje tracht te verdienen is van een realisme, waar in de wat wrange humor niet ontbreekt. Een ander belangrijk werk is Purisa Dordevics „Jutro" (De morgen) Joego-Slaviës inzending voor het festi val in Venetië dat als derde in eep trilogie de belevenissen behandelt van een groep partizanen na de oorlog. Ver raders en zij die met de vijand collabo reerden worden ter dood gebracht. Vrede betekent niet, dat er niet meer zinloos wordt gedood. Milena Dravic, met zo'n dertig films op haar naam, een van Joego-Slaviës meest populaire ac trices speelt de rol van de ter dood ver oordeelde vrouw en krijgt goed tegen spel van Ljubisa Samardzic, maar het onderwerp staat iets te ver van ons af om nog die indruk te maken, die dit ge geven bijvoorbeeld twintig jaar geleden zou hebben achtergelaten. „Protest" van Fadil Hadzic is een voor het land van herkomst opzienba rende film omdat het de zelfmoord van Nagekomen familiebericht Nog voorzien van het H. Oliesel, overleed door een noodlottig onge val, onze lieve zoon en broer ADRIE KROON op de leeftijd van 15 jaar. Student aan het Seminarie „Leeu wenhorst" te Noordwijkerhout. A. H. M. KROON J. A. KROON—Fransen en kinderen Wassenaar, 4 februari 1968. Langstraat 38. De H. Eucharistieviering zal ge houden worden op donderdag 8 februari, te 10.00 uur in de paro chiekerk van de H. Willibrordus, Kerkstraat 77 te Wassenaar, waar na de begrafenis op het parochieel kerkhof. Gelegenheid tot condoleren na de plechtigheden in het Jeroenhuis. een jonge werkman behandelt. In flash backs wordt getoond, wat de aanlei ding tot deze wanhoopsdaad was en daarbij doet regisseur en scenarioschrij ver Hadzic een aanval op de maat schappij. die hij als noodzakelljk-hypo- criet afschildert. Matjaz Klopcics „Op vleugels van pa pier" is veruit de minste van het in Utrecht getoonde Joego-Slavisch kwar tet. De televisiecameraman Marko wordt verliefd op het balletdanseresje Vera en neemt haar mee naar een feestje. Daar weet de (dronken) gast heer het meisje te overtuigen dat haar ontmoeting met Marko alleen blij vende waarde kan hebben als zij on middellijk de verhouding verbreekt. Een mager, ongeloofwaardig poëtisch verfilmd gegeven, dat ook qua vorm beneden de maat blijft. Zo'n Joego-Slavische dag kon alleen maar besloten worden met een groot Joego-Slavisch feest, waarbij de hoofd rolspeler van 'de film „Jutro" en regis seurs Purisa Dordeoic en Fadil Hadzic natuurlijk niet mochten ontbreken. Van daag gaat de belangstelling op een Fran se,dag natuurlijk in de eerste plaats uit naar Godards „Le weekend" en de twee films van José Benazarel' „Le chair et le sang" en „Cover girls". De Cinemanifestatie wordt morgen be sloten met Pier Paolo Pasolini's „Edipo Re" en Pierre Koraluiks „Lief zijn voor Ontslagen door bisschop Pastoor Miedema heeft nog geen standpunt bepaald (Van onze correspondent) SCHAARSBERG De parochieraad van de H. Michaelsparochie ('t Eikske) te Schaarsberg komt eerst aan het eind van de week bijeen om zich te be raden over het ontslag, dat zijn pas toor E. Miedema, door de bisschop van Roermond mgr. P. Moors is aan- „Eerder kunt u van ons, noch van pastoor Miedema een besluit ver wachten. De pastoor laat zijn reactie af hangen van de beslissing van de paro chieraad", aldus de voorzitter van de paroohieraad.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2