METRO GAAT MET VERLIES RIJDEN 9e£eidóe(Soii^ci/iit Ronnie wil je eenstnk kaas* uit het vuistje Fris debuut van Belg Paul Collet PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 6 FEBRUARI 1968 Ook elders zorgen WU confessionele partijen de KVP in het bijzonder te kampen hebben met levensgrote problemen, wordt de in druk wel eens gewekt, dat nlet-confesslo- nele partijen niet meer hebben te doen dan rustig af te wachten tot de kruik ln het confessionele kamp barst om dan hun slag te kunnen slaan. Maar wie ontevreden is over het beleid der christen -democratische partijen na de laatste Kamerverkiezingen, moet toch wei even het hoofd om de hoek steken en dan kan hij zien en horen, dat ook elders grote zorgen heersen. Bij de V.V.D lijkt alles koek en el, maar als een man als senator Van Riel even de trompet aan zijn lippen zet. ko men verborgen tegenstellingen weer eens boven en blijkt d^ liberale partij nog een vergaarbak te zijn van liberalen in de „echte" oude zin van het woord en van anderen die praktisch niet zo heel ver van D '66 af staan. Met een oppositiestelling in de Kamer bij conjuncturele problemen en grote spanning in de K.V.P. binnen en bulten het parlement lijkt de Partij van de Ar beid op rozen te zitten. Ook dit blijkt slechts schijn te zijn. Want in Opinie kraakt E. van Thijn, de invloedrijke soci alistische Amsterdamse voorman, zijn partijorganisatie en herinnert h{j nog eens aan het geringe succes van socialis tische kandidaten bij verkiezingen waar voor ze toch echt wel him best hadden gedaan. Van Thijn suggereert dat de so cialistische politiek wel eens meer zou kunnen aanslaan, wanneer er Incidenteel maar gemikt wordt op de sympathie van niet-leden en half-leden der Partij van de Arbeid. En in een open brief aan het P.v.d.A.- bestuur klaagt de federatie van socialis tische Jongerengroepen erover, dat het geslaagde partijcongres van november J.l. ook al een dode mus dreigt te worden. De Jongeren verwijten hun partijbestuur laksheid terzake van Vietnam, de schrij versprocessen in Moskou en de tweede Unctad con f er en t i e. Hun conclusie? „Het spijt ons te moe ten zeggen de indruk te krijgen dat het partijbestuur geen kans ziet op effectieve wijze zich met de politieke ontwikkelin gen bezig te houden". Misschien vinden de Jongerengroepen wel, dat voorzitter Tans cs. te veel aandacht besteden aan de mogelijkheden voor de P.v.d.A. bij de crisis binnen de confessionele partij. Ze onderschrijven daarmee ln elk ge val de mening van christen-radicalen, die vooralsnog aan actie in eigen verband de voorkeur geven. Al mag het dan ln hun eigen huis geen paradijs zijn, de zorgen eldere werken niet aanmoedigend om over te stappen. Wat eens te meer bewijst, dat de dui delijkheid van een twee-partijenstelsel bij verkiezingen aan grote onduidelijk heid ln het gewone politieke bedrijf ge paard zal gaan. Eén brilieglas stuk IN een der werkgeversbladen krijgt de regering groot gelijk wat betreft „haar onplezierige maatregeltjes voor de rechts positie van ambtenaren". (Verkleinende achtervoegsel „tJeB" komt uit de pen van de schrijvende werkgeverssecretaris) Geconstateerd wordt, dat een gevolg van de zeer beschermde positie van de ambtenaar is, dat de overheid formeel zijn salaris eenzijdig vaststelt. Dat daar bij dan budgettaire overwegingen mede een rol kunnen spelen, zal door geen der overige belastingbetalers als onredelijk of onzedelijk worden aangemerkt; deze volksgroep voelt zich door het regerings standpunt aldus het artikeltje allerminst gekwetst. Formeel heeft de auteur helemaal gelijk; maar wij nemen de vrijheid om hier tegenover te stellen, dat een grote groep van belastingbetalers er ook hele maal geen bezwaar tegen heeft, wanneer de overheid uit budgettaire overwegingen de vennootschapsbelasting en soortgelijke fiscale maatregelen hanteert, Ja deze fis cale greep zo nodig zelfs wat hechter doet zijn. Formeel ligt de kwestie natuurlijk an ders. Maar wie alleen maar formeel redeneert, loopt de kans te handelen als een slechtziende die met een bril waarin één glas gebroken is, de straat op moet. Van een alleen maar formeel redene rende overheid zou het bedrijfsleven zelf ook de grootste ellende krijgen. Gelijk dat bedrijfsleven zelf bij herhaling getuigt. Boos op Van Thiel WAT vooor een hek gaat er van de dam, wanneer de actiegroep-Vietnam inderdaad tegen Kamervoorzitter Van Thiel werkelijk een gerechtelijke vervol ging zou instellen en dan bij de rechter de uitspraak kreeg dat de president van onze volksvertegenwoordiging inderdaad op verzoek luidsprekers op het Binnen hof moet aanbrengen om de Vietnam- betogers het Kamerdebat over Buiten landse Zaken te laten volgen. Een uitspraak tegen mr. Van Thiel zou Immers betekenen, dat op elk gewenst moment een groep Nederlanders in nieuwe stijl bij de volksvertegenwoordi ging kan komen protesteren: werkzoe kenden, studenten, huiseigenaren, Am bonezen, radicalen, conservatieven, agrariërs, middenstanders en wie nog meer willen. Voor het goede begrip zij vastgesteld dat het hier niet gaat om een recht op informatie (want wat er in de Kamer gebeurt, komt iedereen snel aan de weet) maar om een bepaalde service bij de toepassing van het recht van demon stratie. Voor een rechter, die niet handelt vanuit een politiek uitgangspunt, kan dan niet verwacht worden dat hij onder scheid maakt tussen de éne of andere door het bevoegd gezag toegelaten demonstratie. Vietnam is een zeer ernstige zaak en zeer ernstige zaken vereisen bijzondere aandacht. Maar zolang de Nederlandse regering en als zij verstek laat -gaan het Nederlandse parlement geen serieuze kansen om de kwestie-Vietnam te helpen oplossen onbenut voorbij laat gaan, zolang ook actiegroepen als het Vietnamcomité daarbij optreden als van uit één standpunt vertrokken pressie groepen, moet een Kamervoorzitter maar niet meewerken om het recht van demon stratie op de drempel van het Kamer gebouw te laten uitoefenen. Jongenskoor uit Argentinië in Den Haag DEN HAAG Het Ninos Cantoree de Mondoza, een Argentijns jongens koor, dat geldt al» een der beste jon genskoren uit Zuid-Amerika, maakt een tournee door Europa. Het. heeft al ge zongen ln Milnan, Rome, Madrid, Lissa bon, Parijs en Brussel. Ons land doen zy aan voor een t.v.-opname. Vla de Ar gentijns e ambassadeur ln ons land heeft he»t Haagse Don Bosco Jeugdkoor de kans gekregen om het Argentijnse koor voor een optreden in Den Haag te en gageren. Het concert wordt op donderdagavond a.s. gegeven in de St.-Jeroenkerk aan de Dr. Schaepmanstraat. In de pauze zingt het Don Bosco Jeugdkoor uit het eigen internationale volksliederenrepertoire. Het Argentijnse koor zingt liederen uit alle tijden en in een tiental talen, w.o. Nederlands. Hun stijl ls niet aan tijd gebonden: Gregoriaans, polyfonie, barok, romantiek bieden zij naast hedendaagse kerkmuziek en Zuidamerikaanse volks muziek. Hun dirigent Victor Volpe heeft reeds ln de vijftiger jaren succes gehad op een Europese tournee, toen met een Chileens jongenskoor. Het optreden van de Argentijnse gasten vindt plaats in het kader van de feestelijkheden rond het veertigjarig bestaan van de St.-Jeroen- parochle. Trio Pasquier gehuldigd AMSTERDAM, (A.N.P.). Het Franse trio Etiene (violoncel), Jean (viool) en Pierre (altviool) Pasquier is gisteravond in de kleine zaai van het Amsterdamse Concertgebouw hartelijk gehuldigd ter gelegenheid van het feit, dat het veer tig jaar geleden voor het eerst ln ons land optrad. Dit gebeurde na afloop van het „Ereconcert van dit zeldzaam trio bij een bijzonder jubileum". Namens het comité, dat onder be schermheerschap van de Franse ambas sadeur was gevormd, bracht de heer W. Termeulen hulde aan het befaamde trio, dat in de afgelopen veertig jaar buiten zijn land in 627 steden van 33 landen 2350 concerten gaf. In ons land concer teerde het 187 keer, waarvan 42 maal in Amsterdam. Als souvenir, tevens blijk van bewondering en dankbaarheid van velen in den lande, schonk de heer Termeulen aan elk een boekwerk. Mr. J. W. de Jong-Schouwenburg, voorzitter van de raad van bestuur van het Con certgebouw N.V., besloot zijn toespraak met de aanbieding van enige medailles van het Concertgebouw. Songfestival in Mexico MEXICO (AP) In de Mexicaanse badplaats Acapulco zal een wereldsong festival worden gehouden. Het vindt plaats één maand voor de aanvang van de Olympische Spelen op 12 oktober. Organisator is Frank Sinatra, die daar bij zal worden geassisteerd door Sammy Davis jr., Dean Martin, Trlni Lopez Nancy Sinatra. Tom Mltchum, een secretaris van natra, heeft al enkele voorbereidende stappen genomen. Volgens hem hoopt Sinatra dat het songfestival in Acapulco dat van San Remo ln Italië zal treffen. (ADVERTENTIE)' voedzaam gemakkelijk lekker TERUGBLIK Voor „Duidelijk s.v.p.", de grote door AVRO-tv georganiseerde politieke dis cussie, was gisteren anderhalf uur zend tijd uitgetrokken. Het werd zelfs rwg belangrijk later maar, naar onze smaak werd de duidelijkheid bepaald niet ge diend. Hetgeen bewezen werd door het feit dat één politicus in de woorden van drs. Schmelzer precies het omgekeerde beluisterde van wat deze, naar onze smaak glashelder, betoogde. Die ene was dan weliswaar boer Koekoek, maar samenstellers van een tv-programma dienen ervan uit te gaan dat onder de kijkers even slechte luisteraars zijn als de boer. We willen het overigens niet hebben over de nieuwswaarde van het program ma, laten dat graag over aan onze par lementaire collega. Wel moet ons van het hart dat, wil men via een massa medium de politiek verduidelijken, men dit vanuit het praktische vlak moet doen. Dat is namelijk het enige vlak dat de doorsneekijker Interesseert. En om die doorsneekijker gaat het ten slotte. Die heeft na een kwartier over theoretische zaken doorgezaagd te zijn waarschijnlijk de speelfilm op het 2de net gekozen. We zagen nog twee programma's: bij de NCRV „Vanavond in Groningen typisch regionaal gericht, hetgeen meestal „provinciaal' betekent. Dat werd het nu ook, maar in de goede zin van het woord. Groninger talent zorgde voor redelijk goed, soms zelfs heel goed, amusement. De matte quiz detoneerde een beetje. Maar het geheel was ge slaagd, ook al door de, zeldzaam bij een dergelijke directe uitzending, snelle afwikkeling. Alleen hadden we vaak de indruk dat we met een tv-reportage van een radioprogramma te maken hadden. Visueel was er niet zoveel te beleven. De AVRO nam na vier shows afscheid van Ronnie Tober. We hopen dat het geen afscheid voor goed is, want hij bracht lang niet het slechtste show- programma van de AVRO. Gisteren slaagde hij er zelfs in artistiek niet overspoeld te raken door zijn gasten, die toch van redelijk gehalte waren. Tot weerziens? Vg. OP «MEIMANIFESTATIE ROGER CORMAN LAAT ONS LSD PROEVEN (Van onze /(Imredactie) UTRECHT De maandag na de ge heel Duitse fllmzondag op de Clnema- nlfestatle was gereserveerd voor twee Amerikaanse films en een Belgisch werkje, dat er zijn wereldpremière be leefde. Een Nederlandse korte film, Wou ter Ramakers „Op het punt van fluis teren" beleefde cr vers van hel labo ratorium ook zijn eerste vertoning, 's Middags w erden alle cincmaifestaten ten stadhuize ontvangen door burge meester jhr. M. C. J. A. de Ranitz. die ln een spcechje, waarin hij tal van filmtitels had verwerkt, bclootde dat bij een volgend in Utrecht te organiseren filmfestival de gemeente nog dieper in de beurs zou tasten. De subsidie was dit keer vierduizend gulden geweest. Filmcriticus Jan Blokker haakte in op de woorden van de burgervader, door voor te stellen een jaar lang alle par keerboetes op te zamelen en daarmee films te financieren, die moeizaam het succes krijgen, dat ze verdienen. De twee Amerikaanse films die op het programma stonden waren „The trip" van Roger Corman en „The inci dent" van Larry Pierce. Voor „The trip", die de ervaringen in beeld bracht van een t.v.-regisseur, die voor het eerst LSD slikt, hebben Corman en zijn medewerkers het spel eerst op zichzelf geprobeerd. Dat is dus heel wat anders als Conrad Rooks „Chappaqua" vorig jaar in Utrecht, waar een ex-verslaaf de over zijn eigen ervaringen vertelde. Wat Corman ons laat zien is een flitsen de montage van halucinerende en caleidoscopische beelden afgewisseld met korte scenes, die het meest aan zijn Edgar Allan Poe-verfilmingen doen den ken. In hoeverre het kitsch is, dan wel een natuurgetrouwe weergave van zijn ervaringen, kunnen Wij als niet-LSD-ge- bruiker niet beoordelen. Peter Fonda, de zoon van Henry en de broer van Jane, speelt de rol van de t.v.-regis- seur en Susan Strasberg die van zijn van hem vervreemde echtgenote. „The Incident" is een met beide benen op de grond staande thriller over een stel no zems, die passagiers in een treincoupé terroriseren zonder dat iemand een hand uitsteekt. Een gewonde soldaat tenslotte ANTENNE NTS'er „leende" rallyfilm aan VPRO (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Uit een gisteren ingesteld onderzoek is gebleken, dat een N.T.S.-employé de film van het omstreden rallye-interview in „Brand punt-Buitenspel" heeft uitgeleend aan de V.P.R.O.-medewerker, de heer P. Steenbergen jr., regisseur van het V.P.R.O.-programma „Wereld op wie len". De K.R.O. overweegt om zich schriftelijk tot de besturen van N.T.S. en V.P.RO. te wenden, teneinde hier over van zijn ontstemming blijk te ge- Discussie over Vietnam in NTS- „Panoramiek" HILVERSUM In Amerika heeft dezer dagen een C.B.S.-uitzending over Vietnam sterk de aandacht getrokken. Het betrof een discussie over de vraag „Onderhandelen? En met wie?" De NTS zendt deze uitzending (vanavond in een extra-aflevering van „Pa- noramlek" van 21.50 tot 22.40 uur op Nederland 2 uit. Aan de discussie nemen deel senator Robert Kennedy, senator Gale McGee, Edwin O'Reischauer (voormalig Ame rikaans ambassadeur in Tokio en des kundige van het Verre Oosten), Mar vin Kalb (diplomatiek correspondent van C.B.S.) en Dan Rather (C.B.S- correspondent voor het Witte Huis). In verband met deze uitzending komt de aangekondigde aflevering van „Tweeduuster" te vervallen. Bijeenkomst rond kleurentelevisie LONDEN (Rtr) In Londen is gis teren een vierdaagse bijeenkomst be gonnen van Európadeskundigen op het gebied van kleurentelevisie, waar op de landen die al kleurentelevisie hebben, zoals Frankrijk, Duitsland, Ne derland en Engeland, hun ervaring zullen uiteenzetten voor 19 andere lan- dèn die binnenkort kleurentelevisie willen invoeren. Het gaat in hoofdzaak over technische onderwerpen. Eén zit ting is gewijd aan programmaproduk- tie. De bijeenkomst staat onder lei ding van de Europese Omroep Unie. Tv-ver slag van Kamerdeljijttep (Van onze radio- en t.v.-redactie) DEN HAAG De NTS «nd^ vana vond vla Nederland I en morgenavond via Nederland n een tv-samenvatting uit van de debatten ln de Tweede Ka mer'over de begroting van Buitenland se Zaken. Tijdens deze debatten komt ook het vraagstuk Vietnam aan de or de. De samenvatting van vanavond wordt via Nederland II uitgezonden van 18.30 tot 18.50 en van 22.50 tot 23.25 Morgenavond volgt (via Nederland I) van 18.30 tot 18.50 en van 22.50 tot 23.20 uur een ingekort verslag van de debat ten van morgen. NEDERLAND I (STER- reclameuitzendingen om 18.55, 19.03, 19.56 cn 20.16 uur: NTS: 18.00 uur: Olympische Spelen 18.30—18.50 uur: Tv. -samenvatting Vietnamdebat 18.50 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort TROS: 19.06 uur: Mr. Ed, t.v.-serie 19.30 uur: Mr. Terrific, t.v.-serie (kleurentelevisie) NTS: 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Olympische Spelen (kleurentelevisie) TROS: 20.35 uur: Kleine mensen hebben grote wensen HILVERSUM I KRO: 20.00—20.45 uur: Kamermuziek 20.45—21.45 uur: Tweehonderdduizend plus een, luisterspel 23.00—23.30 uur: Context, magazine Dangerman, t.v.-serie 21.50 uur: De Rallye van Monte Carlo, reportage BZN: 22.30 uur NTS: 22.40 uur: Tweede journaal 22.50—23.20 uur: Vervolg Vietnamdebat 22.45 uur: Sluiting NEDERLAND II (STER- reclameuitzendingen om 18.55 en 20.16 uur) NTS: 18 30—18.50 uur: Tv.-samenvatting Vietnamdebat 18.50 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: De Verrekijker, jeugdjournaal HILVERSUM II AVRO: 21.00—22.00 uur: Frau Luna, operette NRU: 23.00—23.55 uur: Muziek van deze eem De 21ste eeuw, t.v.serie 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: De dubbelspion, (kleurentelevisie) 21.10 uur: Denkbeeld 21.50 uur: Discussie over Vietnam 22 40 uur: Tweede journaal 22.50—23.25 uur: Vervolg Vietnamdebat 22.45 uur: Sluiting Televisie morgen NEDERLAND I AVRO: 17.00 uur: Geen woorden maar daden, voetbal 17.35 uur: Sluiting Radionieuwsdienst HILVERSUM I: 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 12.30, 18.30, 22.30. 23.55 HILVERSUM II: 7.00, 8.00, 11.00. 13.00. 16.00, 18.00, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 Radioprogramma progra 18.45 Actualiteiten. 19.05 de dingen wordt doorgepi liedjesprogramma. 23.55-24.00 Nieuw.-,. HILVERSUM II (298 m) AVRO: 18.00 Nieuws. 18.15 Radiojournaal. 18.25 Zingen geblazen: liedjesprogramma. 18.50 Pianoreci tal: lichte muziek. 19.00 Trefpunt: discussie rubriek voor actuele zaken. 19.30 Nieuws. 19.35 Hersengymnastiek. 20.00 Wie waagt die zingt: internationale volksliedjes. 20.30 Johan Willem Frlso kapel en zangsoliste. door Promenade orkest, klein radiokoor en solisten. 22.00 Stereo; moderne lichte orkest muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojournaal. 22.50 Olympisch Journaal. NRU: 23.00 Mu ziek van deze eeuw. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL Ned. (324 m) 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportult- slagen. 18.30 Franse les. 18.32 Lichte muziek. 18.35 Verkeerswenken. 18.40 Lichte muziek. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken. 18.55 Lichte :o: Viool en plano (gr): klassieke Voor de kleuters. 9.55 Stereo: Kamerorke: van Frankfurt (gr): klassieke muziek. 10.: Sphinx: programma voor de vrouw. ll.< Nieuws. 11.02 Plek-Uur: amusementsprc gramma. 11.60 Actualiteiten. KRO: 12.00 Va twaalf tot twee: gevarieerd programm (plm, 12.23 Wij van het land; 12.27_ Meelede Een van de rauwe scenes uit Paul Collets „Cash cash": Qeortje straft een playboy af. komt in opstand terwijl zijn medepassa giers angstig toezien. Gary Merrill en Thelma Rltter vervullen belangrijke rol len in dit werkje, dat nog eens de jeugd criminaliteit en de te lakse en bange reacties van de omgeving hierop bena drukt. „Cash Cash" de aanvankelijk afgekeurde eersteling van de Belg Paul Collet kreeg een warm applaus. Niet dat we hier meteen met een meester werk te doen hadden, maar het debuut van deze regisseur met zijn vrijwilli gers hield toch wel grote beloften in en toonde duidelijk dat België met deze film Nederland weer een streepje voor is. De scene waarin de jeugdbende tij dens een vergadering tien flesjes cola voorgezet krijgt, kreeg zelfs een open doekje. Een zeldzaamheid op dit mini- festival, waar iedere film toch met be langstelling wordt gevolgd. De jeugd bende wil compromiiterende foto's ma ken van een rijk meisje. Georges een oud-bendelid is hen daarbij net iets te slim af. Met jeugdig enthousiasme en zo nu en dan wat droge humor kwijten de jonge medespelers zich van hun taak. Iets te enthouisiast soms, want er zit toch wel iets te veel onnodig sadisme en striptease in dit werkje, dat vaak uitmunt door de vaart waarmee men al les in scene heeft gezet zoals b.v. de achtervolging per auto, boot en te voet. Dit tempo misten wij totaal bij Wou ter Ramakers „Op het punt van fluis teren" het verhaal van een Westindisch meisje, dat haar vakantie in Neder land bij kennissen doorbrengt en daar door de zoon des huizes wordt aange rand. Waar de film de situatie opbouwt de scene van de zoon des huizes, geweren richtend op de portretten van zijn voorouders etc. is Ramaker het sterkst. Met het uitwerken van de situ atie raakt hij de draad van het verhaal kwijt en weet maar moeizaam tot een einde te komen. Letitia Douglas, Paula Petri en Jan Keesmaat spelen de hoofd rollen; de laatste zal wel de geschiede nis ingaan als de eerste naakte Neder landse man op het bioscoopscherm Poolse schrijver satirische opera staat terecht WARSCHAU (AP) In Warschau is het proces begonnen tegen een literaire criticus, die een politieke satirische ope ra schreef waarin de spot gedreven wordt met vooraanstaande Polen, varië rend van partijleider Wladyslaw Go- moelka tot kardinaal Stefan Visjinski. Janusz Szpotanski, 34, kan drie jaar of meer krijgen op beschuldiging van het verspceiden van valse geschriften of andere materiaal dat schadelijk ge acht wordt voor het belang van de staat. Het werk van Szpotanski. dat op de band opgenomen werd en gespeeld in besloten kring voor zijn arrestatie in januari 1967, heet „Cisi i Gagecza" (De stillen en de toeteraars). Er worden geen namen ln genoemd maar de toespelin gen zijn duidelijk. ROTTERDAM (ANP) Nadat zeven jaar lang de Rotterdamse binnenstad werd ontsierd door een groot aantal bouwputten, wegopbrekingen en vele wegomleggingen breekt vrijdagochtend voor de Maasstedelingen een betere tijd aan. Dan opent prinses Beatrix de me tro: voor Rotterdam dé oplossing van het steeds groter wordende vervoerspro bleem tussen woon- en werkgebied. De Rotterdamse metro is bijna 6 kilo meter lang, telt 7 stations, en heeft rond 250 miljoen gulden gekost (inclusief de metrotreinen). Slechts een deel van dit eerste metro traject is ondergronds: 2,13 km in het centrum en 1,05 km onder de Nieuwe Maas. In Rotterdam-zuid is een viaduct van 2,7 km aangelegd. De metro zal jaarlijks een fors verlies bpleveren. De exploitatiekosten worden op 28 miljoen gulden geschat, de inkom sten op 10 miljoen gulden. Er blijft een tekort van 18 miljoen gulden over. Het publiek voorzover niet voorzien van vijfrittenkaarten of abonnementen zal 0,50 cent per metrorit moeten betalen, hetzelfde tarief als in tram of bus. Bij iedere rit zullen de metrotreinen een hoogteverschil van 30 meter moeten verweken. Het diepste punt ligt onder de Nieuwe Maas op 17.70 m beneden NAP het hoogste op het viaduct: 12.60 m boven NAP. Het lange wachten zal bij de metro Max Tailleur in ziekenhuis AMSTERDAM. (A.N.P.) Opnieuw ligt dc thans 58-jarige Max Tailleur in de Centrale Israël Ziekenverpleging (C.I.Z.) te Amsterdam, waar hij vrijdag j.l. aan zjjn rechterknie is geopereerd. De Amsterdamse komiek, die al vele jaren aan gewrichtsreuma lijdt, heeft in dit ziekenhuis twee jaar geleden een kuur ondergaan. De pijn ln zijn knie werd begin vorige week zó ondragelijk, dat hij zijn tournee door Nederland moest opgeven. Een voorstelling in Eindhoven werd op het laatste moment afgelast. Het zal nog geruime tijd duren voor Max zijn rechterbeen weer zal kunnen gebruiken. „Ik moet eerst met krukken gaan lopen", zegt hij. Hij houdt er de moed echter goed in, grapjast met de verpleegsters en hoopt op 15 maart weer op de planken terug te keren. worden gereduceerd tot 5 of in de spitsuren 3 minuten. Zo nodig kan in de toekomst de frequentie nog worden opgevoerd tot 2 minuten. De stoptijd op de 5 tussenstations is gemiddeld 25 se conden. De treinen bestaan maximaal uit 4 ge lede rijtuigen, elk 29 meter lang, met samen ruimte voor 320 zittende en 840 staande passagiers. Opvallend is het grote aantal deuren, bedoeld om in- en uitstappen zo vlot mogelijk te laten ver- Het personeel van de metro bestaat uit tram- en busmensen, die zijn omge schoold voor hun nieuwe taak. Voor het rijdend gedeelte zijn maximaal 13 trein bestuurders en 2 dienstleiders nodig, voor toezicht en controle op de stations 26 man. Het doortrekken van de nu bestaande lijn Rotterdam-centrum-Zuidplein naar Hoogvliet 12 km en de „oostlijn" van station Beurs naar Alexanderstad 11 km is reeds geprojecteerd, eirojecteerd. Gebelgd over jazzconcert Organist Stam neemt ontslag ROTTERDAM (ANP) De organist van de Laurenskerk in Rotterdam, de heer George Stam, heeft zijn ontslag gevraagd, omdat hij het oneens is met het programma dat jazzpianist Louis van DUk en de trompettist Eddy En gels volgende week in de Laurenskerk willen uitvoeren. De bezwaren van George Stam rich ten zich onder meer tegen het uitvoeren van arrangementen voor trompet en or gel van „Chant serafique" van Guil- mant en de prelude en een etude van Chopin. De voorzitter van de concertcommis sie verklaarde dat het programma van dit concert bij de commissie nog geen bezwaar heeft opgeleverd. Morgen zal in een vergadering van de commissie wor den beslist of het concert met het aan gekondigd programma door kan gaan. Tv-blik op winterspelen Nederland 1 18.0018.50 Reportage van de openingsceremonie (ook in kleur). 20.20—20.35 Een door de Franse televisie vervaar digde samenvatting op film van de gebeurtenis sen op deze dag (ook in kleur). 15.00 In 't zilver: programma voor oud luisteraars. 16.00 Nieuws. 16.02 Voor jeugd. 17.00 Stereo: Nederlandse Uede en liedjes. 17.15 Recht op en neer, caba programma. 17.30 Stereo: Licht histrum taal sextet. 17.50 Overheidsvoorlichting. 1 gaan we? Een progran HILVERSUM llstlsch strijdlied. 7. overzeilt). VPRO: Presentatie: Rob I loonmuzlek. (8.30-8.35 Van alle ïls, praatje voor de huisvrouw.) Klassieke gramm grammofoon- MCI Molen, hoofd on- derafd. film van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. 11.32 Stereo: Klassieke gewijde muziek (gr.). 12.00 Lichte grammofoonmuzlek. 12.22 Voor het platteland. 12.27 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.30 Stereo: Walsorkest. 13.00 HILVERSUM III (240 l :n. 15.00 Overijssels >pn.)klassieke mu- ....1 Sociëteit Zestig mi en de zestig, 17.02 Oude lied- e jeugd. i FM-kanalen) Ichte vokalc mu- langspeelplaten. NRU: 1 Glrl (gr.). 14.00 BRUSSEL Ned. (324 m) - gen. programma-overzich voor schippers. 12.48 Li W. Wieringa ridder Oranje-Nassau Bij KB is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: de heer W. Wieringa, secretaris van de Christelijke Centrale van Overheids- en Onderwij zend Personeel, wonende te Rijswijk. Theologiestudie op de zaterdagen DEN HAAG Als er voldoende be langstelling voor bestaat wil de theolo gische faculteit van de Rijksuniversiteit te Utrecht met ingang van september 1968 starten met een bijzondere oplei ding voor de theologische examens. Voor degenen, die zich slechts ln hun vrije tijd aan deze studie kunnen wijden, wil men colleges op zaterdag gaan geven, namelijk zes uur college gedurende twin tig zaterdagen per studiejaar. Gedacht wordt aan een zesjarige opleiding. Men wil deze opleiding plaatsen in het teken van de „geleide zelfstudie". Omdat de opleiding zich richt op het afleggen van de normale academische examens in de theologische faculteit moeten de deelnemers wel over de wet telijke vereiste vooropleiding beschik- Belangstellenden kunnen voor 1 april nadere inlichtingen vragen bij het Theo logisch instituut. Trans 4 in Utrecht. Kardinaal Rlrhaud. Op 80-jarige leeftijd is in Bordeaux overleden kardi naal Richaud, aartsbisschop van Bor deaux en primaat van Aqultanië. 24 janari werd hij geopereerd. Maan dagmorgen werd een nieuwe Ingreep noodzakelijk geacht. Door zjjn dood zijn er nu nog 110 kardinalen. Een „Monkee" werd vader HOLLYWOOD (A.P.) Mike Nesmith een van de vier „Monkees" is vader geworden van een zoon. Zijn vrouw Phyllis en hij hebben ge zegd de jongen Jonathan Darby te noe men. Het echtpaar had al een zoon van drie jaar, Christian.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2