HAT Gaat dokterstelefoon in Leiden verdwijnen? Ford Cortina 1200 „RIJNLAND" N.V. Ford Cortina 1200 „RIJNLAND" N.V. Ford Cortina 1200 „RIJNLAND" N.V. MAANDAG 5 FEBRUARI 1968 PAGINA 3 Discussie n.a.v. prijsverhoging De afdeling Leiden van de Kon. Maatschappij ter Bevordering van de Geneeskunde heeft onder haar leden een enquête uitge schreven met het doel een antwoord te verkrijgen over de wen selijkheid van het al dan niet voortbestaan van de dokterstelefoon in Leiden. De „acute" aanleiding voor de discussie over het be staansrecht van dit in Leiden populaire instituut per week einde zouden er twee- tot driehonderd patiënten van gebruik maken is de recente aanzegging door de gemeente Leiden van een prijsverhoging. De deelnemers aan de dokterstelefoon (ongeveer 70 huisartsen, tandartsen en apotheken) moeten dit jaar gezamenlijk 4.000,gaan opbrengen tegen vorig jaar 1.800,—. De afdeling: Leiden van de Maatscbappy acht tegen de achtergrond van wat genoemd wordt de drastische verhoging een discussie gewenst. Als bijkomende motieven, die voor afschaffing van vijfmaal twee zouden pleiten, worden aangevoerd de toeneming van het aantal automatische antwoord apparaten en de voortschrijdende stafvorming in de Leidse ziekenhuizen. Van de antwoordapparaten maken vooral de specialisten gebruik en de staf vorming in de ziekenhuizen heeft het mogelijk gemaakt, dat men op ieder moment in het weekend of 's nachts kan beschikken over een arts en indien nodig een specialist. De gemeente Lelden zou tot de verhoging van de contributie hebben moe ten besluiten, omdat de lasten voor een goed functioneren van de dokters- telefoon de laatste jaren vooral na de invoering van een nieuw weekend dienst-systeem sterk zjjn gestegen. Het bestuur van de afdeling, dat in de komende maanden met de leden van gedachten wil wisselen, heeft nog geen voorkeur uitgesproken voor andere mogelijkheden indien het tot op heffing van de dokterstelefoon mocht komen. TENTIE ADVERTENTIE - Ik wacht met 'n nieuwe auto tot de HAI hier is. - Waarom? - HAI is importeur èn dealer van Mazda en Rambler! ZOETERWOUDSEWEG 11 Uitvaart van dokter C. R. Zijerveld In de St.-Antoniuskerk had heden morgen de uitvaart plaats van dokter C. R. Zijerveld, oud-directeur van de Gem. Geneeskundige Dienst. De Uit vaartmis werd opgedragen door een zoon van de overledene, kapelaan Wal ter J. M. Zijerveld uit Den Haag, ge assisteerd door een zoon van de over ledene, de weleerw. heer J. P. J. Zijerveld, missionaris in Chili (voor vakantie verblijvend in het vaderland) en door de weleeerw. heer P. Martijn uit Luik. Het gemeentebestuur van Leiden was vertegenwoordigd door wethouder S. Menken, tevens loco-burgemeester. Na de uitvaart had de begrafenis plaats op „Rosenburgh" in Voorschoten. Op deze plechtigheid komen wij nader terug. INBRAAK In het huis van mevr. M. C. A. in de Cobetstraat is gisteren tussen 11.30 en 22.45 uur ingebroken. De indringers ver schaften zich toegang via de achterzijde van het huis. De kamers waren door zocht en de inhoud van de kasten lag over de grond. Er wordt niets vermist. Kolendamp Zondag kwart voor elf 's morgens was In het huis van de 51-jarige mevrouw E. N. sprake van kolendamp. De oor zaak was een sterke rookontwikkeling die het gevolg was van een slecht-trek- kende schoorsteen en een haard met kon- struktle-fouten. Twee kinderen van 2 en 4 jaar vertonoden lichte vergiftigings verschijnselen (braakneigingen). Ze wer den door de EHD behandeld. LPMG-SOLISTEN IN DE PRIJZEN Op het te Bladel onder toezicht van de Kon. Ned. Federatie uitgeschreven solistenconcours wisten de volgende leden van het Leids Politie Muziek gezelschap beslag te leggen op een prijs: A. Verhoef op corno (es) een eerste prijs met 48 yt punt in de eerste afdeling: P. H. van den Akker op bu gel een tweede prijs met 46 y, punt in de ere-afdeling; B Kievits op bariton met 48 punten een eerste prijs in de vaandel afdeling. (ADVERTENTIE) Zelfs de INRUILWAARDE van uw oude wagen zal U meevallen bij aankoop van een Geheel vrijblijvend maken wfj offerte. Automobielbedrijf R. Lancel 25 jaar bij Arbeidsbureau De heer Lancel, portier van het Gew. Arbeidsbureau is vrijdagmiddag op hel Arbeidsbureau harteljjk gehuldigd in verband met zijn zilveren ambtsjubi leum. Ook zjjn vrouw en zoon waren daarbjj aanwezig. De directeur. M. G. van Rijswijk, schetste de jubilaris als een bijzondere figuur in een bijzondere functie. De heer i Lancel is voor de bezoekers een „op vang" en selectiecentrum: hij weegt nauwkeurig af naar welke afdeling hij j de bezoekers verwjjzen moet. om het be- j Kende „van het kastje naar de muur" zo vee.l mogelijk te voorkomen. De vooriztter van de personeelsvereni ging. de heer Kooiman, sprak waarde rende woorden namens de collega's. Hij prees deh eer Lancel voor de manier waarop deze de „burgelijke stand van het GAB" bijhoudt. De heer Kooiman bood hem namens de personeelsvereni ging een enveloppe met inhoud aan. De jubilaris sprak ten slotte een geestig dankwoord. Slippartijen op Rijksweg 4A ADVERTENTIE H. HOLLEBEEK De kunstschilder H. Hollebeek zal in verband met de Beroepenmanifestatie, die van 4 tot 10 februari in zaal „Ley- ten" (Levendaal 101) wordt gehouden, aldaar exposeren met schilderijen en tekeningen. Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn geslaagd: voor het kandidaats examen natuurkundig ingenieur de heer J. H. van Leeuwen te Leiden. Voor het doctoraal examen natuurkundig ingeni eur de heer E. C. Driesbergen te Lelden. Met ingang van 6 februari a.s. is het „Politiek Trefpunt" verplaatst van „De Ruif", Janvossensteeg 59 naar Pardoeza, Doezastraat. Het Politiek Trefpunt be oogt een ontmoetingscentrum te zyn voor zoveel mogelijk aanhangers van in principe alle democratische stromingen. Het Trefpunt is elke dinsdagavond van af 20.30 uur geopend. BLIKSCHADE In onze showroom te bezichtigen. Automobielbedrijf Auto-ongevallen in Sassenlieim In het afgelopen weekend vonden ver- j schillende auto-ongevallen plaats ten- gevolge van het gladde wegdek. Zatcr- dagavond om 11 uur reed de 38-jarige T. W. uit Rotterdam met zjjn BMW- personenwagen op Rijksweg 4, toen hjj ter hoogte van het Zandslootviadukt i van de weg afraakte en op het naast- i gelegen Fietspad terechtkwam. De be stuurder werd uit zyn auto geslingerd en gewond aan zyn hoofd en handen. Na behandeling in het Academisch Zie kenhuis kon hjj naar zjjn woning wor den vervoerd. De personenwagen vloog op het rij wielpad in brand, zodat de bestuurder van geluk mag spreken dat hij eruit werd geslingerd. Het vuur werd door de plaatselijke brandweer geblust. De res tanten van de uitgebrande wagen wer den door een kraanwagen weggesleept Zondagnacht kwart over 4 reed een Renault-personenauto met zes in zittenden uit Den Haag en Weteringen op Rijksweg 4 ter hoogte van het via- dukt tegen de afscheiding, nadat de wagen was gaan slingeren. Van de in zittenden uit Den Haag en Wateringen een 22-jarlge inwoner uit Wateringen Waarschijnlijk brak hij zijn sleutelbeen. HIJ werd naar het Academisch Zieken huis gebracht. De Renault la total loss. Zondagmorgen half elf slipte eeD Volvo-personenwagen in de bocht van de Parklaan. Hij kwam tegen het hek van de Dr. de Visserschool. De voor- en achterzijde van de auto waren flink beschadigd. Het hek werd totaal ontzet Ten gevolge van de gladheid zyn vanmorgen, vooral in de vroege och tend nogal wat slippartijen voorgeko men op de Rijksstraatweg 4A ter hoogte van Leiderdorp. Meestal kwam men er met de schrik en lichte materiële schade van af. Eén keer liep het ech ter toch mis. Toen een personenwagen, 1 handeling bestuurd door de heer O. uit Amster-1 azend», dam, na een slipper dwars op de linker rijbaan kwam te staan, kon een hem tegemoetkomende auto hem niet meer ontwijken. De Amsterdammer liep een flinke buil aan zijn hoofd op. Zijn toe stand leek aanvankelijk nogal ernstig, want hij bleef een kwartier buiten bewustzijn. Hij is door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Donderdag a.s. in Hillegontse raad AANKOPEN VOOR UITBREIDINGSPLAN SUBSIDIE MUZIEKSCHOOL EN Donderdag 8 februari n.m. 8.00 uur komt de raad van IIHIegoin ten ge meentehuize onder voorzitterschap van burgemeester J. Ch. I. van Nlekerk In openbare vergadering bjjeon voor de af- Ifi punten tellende Sassenheims collectanten-college 40 jaar Gouden speld met St.-Pancratiuskerk voor jubi lerenden W. C, Hooymans en H. Homan Gisteren werd het 40-jarig bestaan van het Collectanten-college van de St. Pancratius-parochle in Sassenhelm her dacht. Óm half tien 's morgens werd een H. Mis uit dankbaarheid opgedra gen door pastoor Bakker, 's Middags van vijf tot zes was er in de Oude Post receptie. Na een welkomstwoord van voorzitter Lascaris werd het woord ge voerd door pastoor Bakker. Deze sprak zyn waardering uit namens parochia nen en kerkbestuur voor het dienstdoen als collectanten in de kerk. Dit is een verdienste, want men is verplicht in de aangewezen diensten op zijn. post te zijn. De echtgenoten van de collectanten betrok hij ook in zijn dankwoorden. Gouden speld haast altijd dezelfde heren De door de 22-jarlge Leidenaar C. R. j dle dit noodzakelijk werk voor hun re kening namen. Twee zelfs gedurende 40 jaar. Pastoor Bakker zei blij te zijn met zoveel goede parochianen. Er z(jn veel mensen die veel verdien stelijk werk doen voor de parochie, maar hy vond het wel de moeite waard om deze dank zichtbaar tot uitdrukking te brengen, In het byzonder aan de twee die 40 jaar collectant waren t.w. de he ren W. C. Hooymans en H. Homan, die een speciaal ontworpen gouden speld (met de St.-Pancratius-kerk) opgespeld Ook schonk de pastoor het bestuur een enveloppe met inhoud, om een ge zellig feest te vieren, waarmee hij de dank aan alle collectanten van het kerk bestuur onderstreepte. Weinig verloop Na afloop van de receptie was er een diner voor het jubilerend college en en kele speciale gasten. Vooraf hield voor zitter Lascaris 'n herdenkingstoespraak. Twee jeugdige scholleren, de 17-jarige H1J bracht de twee grote verbouwingen B. J. de K. en de 16-jarige H. F. J. L. van en 192s jn herinnering. Na de z(jn zaterdag om half vijf aangehouden j laatate verbouwing bleek de noodzaak BT wvan de oprichting van een collectanten college, wat door pastoor Thus ter hand werd genomen. Aanvankelijk waren de leden van het studiefonds met het col- betusurde personenauto op weg Hoge Rijndijk in de richting Levendaal, is zondagmorgen half tien tegen de ver- keerszuilen aldaar opgereden. De voor ruit van de auto was beslagen en R. maakte die schoon, waardoor hy even niet op de weg lette. De auto is bescha digd en de verkeerszullen zyn ontzet. Op de Europaweg naby Rykaweg 4A kwamen twee personenwagens met el kaar in aanraking doordat de auto die Van de afrit van de Ryksweg kwam ver zuimde voorrang te verlenen. Een auto had een vernielde voorzyde; de andere wagen was aan de rechterzyde zwaar beschadigd. Er deed zich geen persoon lijk letsel voor. Bordendragers door politie aangehouden terwyi zy in de Breestraat met borden liepen met opschriften „Laat leven" en „geen parkeerstrook maar bloembak". Na een verhoor zyn ze weer vrijgelaten. Beiden namen deel aan een demon stratie voor een „leefbaar Leiden" waar bij handtekeningen werden verzameld voor de raadszitting van hedenavond, ty- dens welke vergadering de behandeling van dev erkeersnota wordt voortgezet. De actie was voornameiyk gericht tegen de „overspoeling" van de binnenstad door particuliere auto's. Om vier uur begonnen de demonstran ten met het „vrij maken" van een deel van de binnenstad door de oversteek plaats op de Breestraat bij V. D. te blokkeren. Alleen het openbaar vervoer werd onder luid gejuich wel doorgelaten. Voorbygangers maakten gretig gebruik van deze vrije oversteekmogeiykheld. Een half uur later werden enkele demon stranten door de politie verwyderd en meegenomen naar hetb ureau. Hierop kwam spoedig een einde aan de actie. GEZELLIG SAMENZIJN VAN BOUWVAKKERS TE VOORHOUT „Het is een goede gewoonte", aldus de voorzitter der bouwvakvereniging, afd. Voorhout, de heer J. Th. Warmen- hoven. „om jaarlijks éénmaal in een gezellig samenzijn met elkander te ver keren." Hij verwelkomde hiermede vele leden met hun echtgenoten of verloof den in café-rest. „De Bonte Koe". In een kort overzicht zei de spreker dat de afdeling thans van 30 leden naar 90 is opgeklommen. Wat de werkgele genheid betreft constateerde hy dat de ze In de provincie Zuid-Holland nog be- hooriyk genoemd kan worden, verge leken met andere delen ln Nederland waar collega's soms lang moeten rijdep om by hun werkobject te komen. Hy gedacht ook de zieken uit de afdeling, waarna hy allen een ongedwongen ge noeglijke avond toewenste. Mevr. J. Th. Warmenhoven vertoonde •en geheel nieuwe serie kleurendia's, door haar en haar man genomen. De heer J.Warmenhoven heeft ook in de lecteren belast, maar de grote kerk maakte uitbreiding noodzakeiyk. In '38 werden de leden van het studiecomité in het college opgenomen. Er was weinig verloop onder de leden Van de 55 man, die in de afgelopen 40 jaar dienst deden, waren er meer deren met 25 jaar, twee van 35 jaar (J. Homan en I'. Zwetsloot), en twee van 40 jaar. Er zjjn drie voorzitters ge weest t.w. de heren Hubers, P. Zwet sloot (25 jaar) en thans Lascaris. afgelopen zomer grote boekt om zijn verzameling dia's van het vogelleven weer aanmerkeiyk ie vermeerderen. Zo zagen de aanwezigen als primeur de ysvogel Achterhoek) en uit de Oost-Flevopolder de kerkuilen- j boomvalken, kluten enz. De heer J. Warmenhoven, een bekend natuurliefhebber, gaf, mede gepaard aan een gezellige en duidelijke vertel trant, een boeiende uitleg van het leven van diverse vogelsoorten. De uitstekend geslaagde opnamen riepen vele malen de bewondering van de vele aanwezi gen op. Ter afwisseling werden ook nog kleurendia's vertoond van 'n oude boerderij. Verschillende interieuropna men met vele zeer oude antieke meube len, maakt dit dia-uur interessant voor de aanwezigen. Hierna werd de avond in carnavals- sfeer gevuld met muziek en dans onder begeleiding van het muziekenMinble „De Holygans". Ook voorzitter Lascaris sprak waar derende woorden aan het adres van de echtgenoten van de collectanten voor de opofferingen die zich moeten ge troosten. Na afloop van het diner was er een gezellige avond met muziek van „The Oldtimers". BILJARTDISTRICT DE BOLLENSTREEK De uitslagen van het district Bollen streek van de Kon. Ned. Biljartbond zijn: Klasse CIA: De Turk 1Sassenheim 1 25; Luto 1Passage 1 70; Ta veerne 1Vios 1 25; De Turk 3 Royal Sport 1 07; De Engel* 1Vios 3 25. Klasse C1B: Soldaatje 1De Engel 2 25; Vios 2De Taveerne 2 43; Oude Haven 1De Turk 2 34; Roys Sport 2Piert Gijs 1 52; Sassenheim 2 Sport 1 70. Klasse C2: De Engel 3—KOT 1 2—7; Berg en Dal 1Amicitia 1 27; Piet Gijs 2—De Turk 4 7—2; Vios 4—De Roode Leeuw 1 45; De Zeekant 1 Sport 2 90. Klasse C3A: Welgelegen 1-Amicitia 2 36; Passage 2Piet Gijs 3 45; De Taveerne 3Sport rust 1 45; De Zeekant 2Luto 2 09. Klasse C3B: Sport 3De Parel 1 5 De Beurs 1Sassenheim 3 45; Oude Haven 2Royal Sport 3 72; Luto 3Soldaatje 2 54; Sassenheim 3Oude Haven 2 45. Klasse C4A; De Parel 2Sassen heim 5 54; De Zeekant 3De Ta veerne 4 72; Sportrust 2Vios 5 2 7; KOT 3—Welgelegen 2 2—7; Pas sage 3Centraal 1 27. Klasse C4B: Sassenheim 4Passage 4 54; Amicitia 3Sportrust 3 90; Welgelegen 3De Engel 4 27; Piet Gijs 4Luto 4 72; De Roode Leeuw 2De Taveerne 5 7—2. Stand klasse C3A: Luto 2 BURGERLIJKE STAND Linda d.v. H. B. v. Ginkel en E. Was senaar; Ghislaine Ernesta Wilhelmina d.v. W. D. N. Hondera en W. A. M. Blokhuizen; Fredericus Leonardus Ja cobus z.v. F. K. Achtlen en A. J. M. Smits; Petronella Theodora d.v. J. F. M. Hoogkamer en H. M. v. d. Berg; Maria Helena Augusta d.v. L. A. Bur ger en L. M. G. W. Beerens; Melle Ge- rardua z.v. E. M. Vroom en A. G. v. d. Leeden; Jan-Willem z.v. G. F. W. Meijer en M. 8. Piket; Mar jon Maria Helena d.v. H. de Boeff en H. J. v. Elk Overelden: A. Roodbergen 83 J., m.; A. W. Melchior 90 j., w.v. C. J. v.d. Voet; J. Kluys 46 j.. m.; D. C. C. Llns- kens 59 j., w.v. J. H. P. Dlelen. LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Rykauniversiteit te Lelden zyn geslaagd voor het kand.ex. Klas sieke taal- en letterkunde de heren J. A. van Keeken uit Delft en H. B. Hansier uit Den Haag. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 7 FEBRUARI Stadsgehoorzaal Teach-in „Demo krant" over persconcentraties). 19.30 u. Stadsgehoorzaal R K. Onderwysdag. Eucharistieviering, 9. uur; opening ten toonstelling 10 uur; morgenbyeenkomst 10.30 uur; operette „Die Lustige Wltwe" Z.-Ned. Opera, 14.30 uur. DONDERDAG 8 FEBRUARI De Doelen Vergadering Adelbert, 20.15 uur. VRIJDAG 9 FEBRUARI Lakenhal Jonge Ned. Kunst - schil deryen. Tot 3 maart. Zulderkerk Lelds Studenten Ak koord. ..Inphlgenia in Aulis". 19.30 u. Lddsche Schouwburg Jazzconcert Art Farmer/Jimm- Heath. 20.00 uur. ZATERDAG 10 FEBRUARI Stadsgehoorzaal Politietaal (tot 04.00 uur). 20.00 uur. Rest. Van der Heyden Diploma-uit reiking D.O.C. 15-00 uur. Microtheater (Vestestraat 40) „Korczak en de kinderen". 20.00 uur. daaraan ook daadwerkeiyk richting te geven, achten B. (k W. het van belang dat Hlllegom de beschikking over dit perceel verkrygt. Het perceel heeft een oppervlakte van 2190 m2 en voor grond en gebouw tezamen is overeenstemming bereikt ..ver de prys van 120.000.-. In overeenstemming met het advies der immlssle Openbare Werken stellen B. W. de raad voor tot aankoop te bealul- Eerst ligt een voorstel ter tafel tot verhoging van het bedrag voor het stu diefonds. waarover jaurlljks een bedrag i ten. 2500,- ln de begroting wordt opge- i Voorts is er een voorstel tot aankoop en. De gevormde reserve is na aftrek van bet perceel Kerkstraat 6 van «Ie de overschrijding in 1967 ingeteerdKrven van der Jagt, Haven 52, Hlllegom tot 415,34. Om te voorkomen, dat het met erf en schuurtje, groot 1 are en 22 fonds dit jaar voortijdig uitgeput zal ca tegen de getaxeerde waarde van raken, stelt het college voor, het jaarlijks 5500,-. Het perceel is voor Hlllegom bedrag te verhogen tot 4000,-. Van belang ln verband met de verwezen- ïyktng van het bestemmingsplan Cen- oorstel I11 dis- trum. cussie tot het verlenen van subsidie t.b.v. j Een concept-besluit wordt de raad aan- de Stichting Muziekschool Bloembollen- j geboden tot onteigening van grond l.v.m. streek. Hierover is Intergemeentelijk de verbreding van de Wilhelmlnalaan, overleg gepleegd en B. en W. van Hllle- daar enkele eigenaren nog steeds niet be- gom kunnen zich met het uitgebrachte reid zyn een klein gedeelte van hun advies geheel verenigen. Het college 011- grond hiervoor af te staan. dersehryft het belang van een goed ge lelde streekmuzlekschooL Ten aanzien van de verdere subsidiëring na 1 oktober 11168 kan het college cerft dan een stand punt Innemen nadat voldoende eyfer- materlaal zal zyn overgelegd, ln over eenstemming met het advies van de on- dflnvgmommlssle st.-it het college Voorts komt er een voorstel ter tafel tot voorbereiding herziening bestem mingsplan „Horst ten Daal", omsloten door de Weerlaan. de Weeresteinstraat, de Leek en de Ringvaart. Voor het ln te stellen onderzoek en de eventueel daar uit voortvloeiende voorbereiding van herziening bestemmingsplan „Bakkum ln de periode 1 oktober 1967-1 oktober j en Meer en Dorp 3" wordt een krediet 1968 een subsidie drage van 41,50 per leerling. Het aan tal Hlllegoinse leerlingen bedraagt 85, zodut ln totnal een bedrag van 3527,50 nodig Is. De onderwijscommissie gaat met dit voorstel akkoord, mits de mogeiykheden worden onderzocht op korte termyn te komen tot algemeen vormend muziek- onderwijs op de lagere scholen als vak- onderwys, wat de meest ideale vonr zou zyn en de totale kosten dan geheel voor rekening der gemeente komen. Het bloembollenbedryf De Brabander A Zonen NV te Hillegom is voornemens elders een nieuw bloembollenbedryf te bouwen en is bereid haar bestaande be- dryf aan de gemeente te verkopen. Ten einde de ontwikkeling van dit deel niet alleen ln de hand te houden door middel van het daarvoor geldende bestemmings plan „Bakkum en Meer en Dorp 3", doch ZOETERWOUDE H.R. Door het onvoorzichtig oversteken de Hoge Ryndyk werd zaterdagavond de 71-jarige mevr. K. het slachtoffer van een aanrijding. Zij had juist een kerk dienst bijgewoond in de Meerburgkerk. Een Volkswagen, bestuurd door een 22- jarige militair uit Zoeterwoude. kon haar niet meer ontwyken. Zy werd ge schept en vla de motorkap en voorruit tegen het wegdek gesmakt. Met hoofd wonden en klagend over pyn In de rug werd zy per EHD naar een Lelde zie kenhuis overgebracht. VREUGDE IN ZOETERWOUDE BIJ HEROPENING VAN DON B0SC0HUIS gevraagd van 2500,-. Ook wordt de aanwyzing commissie welstandstoezicht gevraagd, waarvoor het college voorstelt het Instituut Stad en Landschap voor Zuid-Holland. Het bestuur van de „Stichting Bejaardenzorg Bloemswaard" vraagt een garantie voor het aangaan van een geldlening van 300.000,- ter financiering van het res tant der uitbreiding en voor vergroting van de recreatiezaal, alsmede voor in terne verbouwingen, o.m. de administra tieruimte en directiekamer. De kosten der nieuwe voorzieningen worden ge raamd op 123.022,-. Tot slot de (symbolische) aanbieding van de rekening Grondbedryf 1966. KROAVOND IN HILLEGOM Donderdag 8 februari a.s. wordt in Treslong-Hlllegom een byeenkomst ge houden, belegd door de KRO voor de kjj- kers en luisteraars die graag eens per- sooniyk contact met de KRO willen heb ben. Er wordt over de programma's ge sproken en er is gelegenheid tot het stel len van vragen. Enkele films zullen een interessant beeld geven achter de scher men van het radio- en televisiebedrijf. Geen spreekuur. Wethouder Jao. ▼an der Vlnne is verhinderd dinsdag avond 6 februari as. zyn wekeiyka spreekuur te houden. In aanwezigheid van vele genodigden (bijna alle Zoeterwoudse verenigingen en organisaties waren vertegenwoordigd) is zaterdagmiddag het Don Boscohuls offo- cleëel door deken A. Lamot heropend. Aanwezig waren ook burgemeester J. A. Detmers en wethouder P. v. Hofwe gen, alsmede de kapelaans G. Scheerder, drs. P. Peetere Weem en P. Spiering». Namens het kerkbestuur werd het gezel- elkom geheten door de heer J. Lelieveld. In zyn toespraak las deken A. Lamot enkele gedeelten voor uit de parochie- annnlen van ruim honderd jaar geleden. Onder deken Bottemanne. de latere bis schop van Haarlem, werd, in een tyd waarin het stichten van een byzondere school grote offers vroeg van de betrok kenen. besloten tot de bouw 12 SASSENHEIM Toneel voor bejaarden - - De toneel vereniging „Elckerlyck" heeft aange boden een gratis voorstelling te geven van de klucht „Rare Chinezen" voor de bejaarden van Sassenheim. De voorstel ling wordt gehouden op zaterdagmiddag 10 februari a.s. in het KSA-gebouw, Aanvang 3 uur. Toegangskaarten kun nen worden afgehaald bij Kunstaarde werkfabriek „Velzen", Kerklaan 19, tot en met vrijdag 9 februari. Voor vervoei kan zonodig worden gezorgd. Eén er ander is georganiseerd door de bejaar densociëteiten en de Unie van Vrouwe lijke Vrijwilligers. Ds. W. H. WALVAART NAAR GENNEP De hervormde predikant van Sassen- heim, ds. W. H. Walvaart. zal op 1 mei I g^nheim 4 a.s., ln verband met het bereiken van Welgelegen 3 zyn 65-jarige leeftyd. met emeritaat PasgL;e 4 gaan. Naast zijn pastoraat heeft dr. Walvaart talryke kerkeiyke functies RII1VCRTTRP vervuld. Zo was hy o.a. voorzitter van J 7 T., Y de Vereniging Klnderzorg in Leiden. Geboren: Cornells Claudius, zn In Sassenheim deed ds. Walvaart zyn I C. Klink en A. Otte. Intrede op 16 november 1952 ln de vaka- Getrouwd: Jan Jonker, 61 jaar ture ds. Krijkamp. Josephine Maria Loho 49 jaar;Cornelis Ds. Walvaart gaat overigens nog niet Johannes van der Voet, 22 jaar (Sas- helemaal van de kansel af. Na zyn senheim) en Petronella Wagter, 23 jr. vertrek uit Sassenheim zal hy de kleine Pius Eugenius Maria Dujjvestljn, 18 jr. hervormde gemeente van Gennep gaan f s-Gravenhage) en Patertje Nieuw- dlenen. I koop, 18 jaar. Piet Gijs 3 Sportrust 1 Passage 2 Amicitia 2 De Taveerne 3 Welgelegen 1 De Zeekant 2 K.O.T. 2 Klasse C3B: Luto 3 Sport 3 De Beurs 1 Sassenheim 3 Oude Haven 2 De Parel 1 Soldaatje 2 Royal Sport 3 Klasse C4A: Welgelegen 2 Vios 5 Sassenheim 5 De Parel 2 Centraal 1 Sportrust 2 Passage 3 K.O.T. 3 De Zeekant 3 De Taveerne 4 Klasse C4B: De Roode Leeuw 2 11 Luto 4 12 Amicitia 3 11 De Engel 4 11 De Taveerne 5 12 Piet G(js 4 12 Sportrust 3 58—32 55—35 54—45 50—40 49—50 47—52 41- 52—29 52—38 52—38 49—41 44—46 38—52 36—54 28—53 72—36 66—33 61—47 54—54 52—47 48—51 4554 44—64 41—67 39—69 72—36 68—40 62—37 62—37 56—52 52—56 45—63 44—64 31—68 31—77 rochiate school. Op 4 januari 1869 werd het gebouw in gebruik genomen. In 1928, na het gereedkomen van de school aan de Schenkelweg, werden de lokalen be stemd voor vergaderruimte en gymnas tieklokaal. De Jozef Gezellen bouwden in 1930 een serre aan een der lokalen en hadden er een goed onderkomen. De kerkbrand was van grote Invloed op de ontwikkeling van het huidige Don Boscohuis. Door de ingebruikname van het parochiehuis als noodkerk deed zich de behoefte gevoelen van een vervangen de gelegenheid. Het Don Boscohuis werd als zodanig aangewezen en enigszins aangepast. De verbouwing en vele ver beteringen ln de restauratieperiode van het afgelopen halfjaar hebben het gebouw volledig geschikt gemaAkt voor vele doeleinden. Mede door de verstrekte tapvergunning zal een betere exploi tatie mogeiyk zijn en zullen nog meer gezelschappen van de ruimten gebruik kunnen maken. Deken Lamot bracht dank aan de heer J. Lelieveld die als lid van het kerk bestuur speciaal Is belast met de zorg voor dit gebouw. HU wenste de heer J. v.d. Geest en zjjn vrouw die het gebouw beheren veel succes toe met hun verder verbeterde accommodatie. Deken Lamot besloot met te stellen dat het gebouw op de eerste plaats het verenigingsgebouw van de parochie is. Vandaar dat het on der liet beheer van het kerkbestuur blijft. Met het uitspreken van de wens dat het lijj moge dragen tot opbouw van de paro chie en tot eenheid van de gemeenschap verklaarde hij het geitouw voor geopend, j redactll Daarna presenteerde de Sint- Jansfan- fare zich met enkele pittige de felicitaties en dank voor het altyd gastvrye onthaal ln het repetitielokaal uit voor de grote belangstelling, de vele bloemen die waren aangeboden en de prettige samenwerking met het kerkbe- Nieuw leven in Zoeterwoudse KVP Er worden pogingen ondernomen om de Zoeterwoudse KVP, die In het slop was geraakt, weer nieuw leven In te blazen. Dit Is niet op de laatste plaats te danken aan de jongeren KVP die ook In de periode dat de plaatseiyke afdeling van de senioren vrjjwel op non-aktlef stond doorging met liaar hjjeenkomsten. Op 21 maart van het vorig Jaar was pa_ j de belangstelling voor de ledenvergade- ADVERTENTIE DE AUTOMOBILIST! En dat voor slechts 5711,bjfi Automobielbedrijf ring zo gering dat deze geen doorgang kon vinden. De uitgebreide bestuursver kiezingen, noodzakeiyk omdat slechts één lid van het oude bestuur zich her kiesbaar stelde, kwam daardoor ook te vervallen. Enkele aanwezigen namen toen de afwerking van de lopende zaken op zich. Eén met Hoge Ryndyk? Vrydagavond kwamen zestien perso nen in het Don Boscohuis byeen om zich op de situatie te bezinnen. B(j de laatste contributie-inning was gebleken dat by- na alle leden hun lidmaatschap hand haafden, een reden temeer om de plaat- selijke afdeling wat steviger te funderen. By de besprekingen, die door de heer C. van Leeuwen werden geleld, kwam wederom de wens naar voren om Inniger te gaan samenwerken met de afdeling Hoge Ryndyk en zo mogeiyk één afde ling te gaan vormen. Binnenkort zal eer ledenvergadering worden gehouden ty- dens welke een nieuw bestuur zal wor den gekozen. Hiervoor stelden zich be schikbaar mevrouw A. Owdeveat-Welp en de heren W. Belt Jr. en C. Paarde- kooper. Aan het Kath. Vrouwengilde, het NKV de LTB en KPJ werd verzocht een kandidaat naar voren te brengen. Jac. Olsthoorn van SJZ „voetballer van het jaar" Enkele weken geleden ontwikkelde de het SJZ-cluhblad Initiatie- uien tot de verkiezing van -tbalier van het Jaar „hy de Zoeter- G is termiddag deelde wedstrijdsecreta ris A. v.d. Hoeven de uitslag mede in het clubhuis. HIJ stelde nadrukkelijk vnat dat het bestuur met deze verkiezing geen enkele bemoeienis heeft gehad. In het verleden had men zich wel eens beraden hierover maar men was niet tot een sluitend systeem voor de waardering gekomen. Volgens de wjjze van de redactie onderstrepen voortzetting king. Advies Burgemeester J. A. Detmers bracht de felicitaties van het gemeentebestuur on der woorden. Hij bekende In het verleden de toenmalige deken Juffermans gead viseerd te hebben het gehele complex te slopen. De vrijkomende bouwgrond zou, zo gunstig gelegen, veel geld op kunnen brengen dat het kerkbestuur uitstekend kwam Jac. Olsthoorn met grote voor andere doeleinden zou kunnen ge- i dorheid uit do bus, hy behaalde 100 pun- bruiken. „Nu wy dit zien is het maar len. Aan hem werd een fraaie hnknal goed dat deken Juffermans niet goed overhandigd. L. v. Veen werd tweede naar my geluisterd heeft". met 86 punten, L. v.d. Ham kwam met Ook door anderen werd nog gesproken 20 punten op de derde plaats, en gelukwensen aangeboden. Tot slot j Tot supporter van het Jaar werd J. Ro- sprak de heer J. T.d. Geest i(jn dank dewyk uitgeroepen. LEIDERDORP LEI DERDORPSE BRIDBECLUB De grote stryd In groep ora de eer ste plaats Is donderdagavond j.l. tydena de, zevende ronde van de viertallen competitie van de Lelderdorpse Bridge club beslist ten voordele van Gerllrh- Van Leeuwen en het echtpaar Van Klaveren en we menen in hen de aju kampkoenen van deze competitie t« moeten begroeten. Tyaaen-Do Winter met Loof-Karstens sr. overklasten de rode lantaarndragers de dames Schut- te-Zwarts met Schutte-Vogelenzang wat hen een gedeelde derde-vierdo plaats opleverden. Danz Jr.-De Vries met echtpaar Rompes werden tweede plaats-bezettera. Ook de dames Jans- Van Zonneveld met Jans-Pouvr behaal den weer eens een overwinning en stegen daardoor een plaatsje. In groep zwart rekenden de echt paren Van der Pool en Groeabeek weer met een concurrent, t.w. het echtpaar Zandbergen met Hoogervorat-Van der Vliet af en versloegen hen met 60. Van der Byi-Van der Koog met het echtpaar Zwanenburg bleven echter in hun voetspoor en behaalden eveneens een 60 zege, zodat de eindsprint voor deze belde viertallen spannend beloofd te worden waarby zy elkaar nog zul len ontmoeten. De damea Van Berge Henegouwen-Van der Upwlch met het echtpaar Verduin zyn weer a&rdlg op het pad der overwinning teruggekomen en zyn nu door hun 51 zege op de derde plaats beland. 8tand: Groep rood: 1 G«rllcht-v. Leeuwen met echtpaar v. Klaveren 348 +234, 2 Danz jr.-De Vries met echtp. Rom pes 20—13 +140, 3—4 Van Berge He- negouwen-Dulker met gebr. Karstens 27—15 +135 en Tysaen-De Winter met Loof-Karstens sr. 27—15 +70, 5 Blom- Schlppera met dames Van Gelder-De Jong 22—20 +29, 6 Van der Ben-Kiel jr met Van der Maat-Sljpeateyn 22 20 24, 7 dames Jans-Van Zonneveld met Jana-Pouw 1923 20, 8 echtp. Lenaors mot cchtp. Kiel 18—24 128, 9 echtp. Danz met De Koning-Van Zonneveld 933 163, 10 dames Schut- te-Zwarts met Schutte-Vogelenzang 3—39 —273. Groep zwart: 1 echtpaar Groeabeek met echtpaar Van der Pool 33—6 +176, 2 Van der Byi-Van der Koog met echtp. Zwanenburg 339 +173, 3 damea Van Berge Henegouwen-Van der Upwlch met echtpaar Verduin 25—17 +131, 4 echtp. Zandbergen met Hoogervorst- Van der Vliet 2517 +54, 5 echtpaar Vrlnten met echtpaar Weaaela 2418 66, 6 echtpaar Stokhuyzen met Veld- huyzen-Van Vliet 23—19 +64. 7 dames De Graaff-Onruat met Beek-Bosse 21—21 +1, 8 dames Van den Brink- Van Bchendel met mevr. v. d. Kommer- v. d. Kommer Jr. 1131 170, 9 da mes Bosse-Latour met echtpaar Vos 10—82 —149. 10 mevr. Van der Btjl- Van der Byi Jr. met echtpaar Wenlnk 5—37 —346.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3