9a£eteLse(3ou^ant Vanavond via Nederland II Lou van Burg terug in Nederland met nieuwe spelshow 1 1 één PAGINA 2 DE LEIDSE CXDURANT ZATERDAG 3 FEBRUARI 1968 Misstap van de fiscus llfat zich vlak na de mislukte greep naar de macht in geheel Indonesië heeft afgespeeld, heeft zich enige tijd ge leden herhaald in Borneo, tegenwoordig officieel Kalimantan geheten. Er is op grote schaal gemoord en geplunderd met een onvoorstelbare bloeddorst. Onder het mom pro-Soekamistische en communis tische strijdgroepen, bij wie zich nogal wat Chinezen zouden bevinden, te be strijden, is de Dajakbevolking massaal opgetrokken tegen de gehele Chinese be volking aldaar, die, voor zover het kon, in doodsangst vluchtte naar de kustplaatsen. Wie aarzelde have en goed achter te la ten, werd letterlijk aan stukken gesneden. In de binnenlanden van Borneo hebben zich bloedorgieën voorgedaan, die iedere voorstelling te boven gaan. De autoritei ten hebben zo weinig gedaan dit geweld tegen te gaan, dat de indruk gewekt wordt, dat het verstrooien van de Chinese samenleving in Borneo hun niet onwel- Evenals bij de geweldige moordpartij en na het verijdelen van de communis tische staatsgreep, rijst ook thans de vraag, of de Kerk in Indonesië tegen deze bloedige gang van zaken een woord van scherp protest en diepe afkeuring heeft laten horen. Een dergelijke vei deling is althans nog niet tot hier door gedrongen. Wel is het bekend dat tal missionarissen in de betrokken gebieden, doorgaans met gevaar voor eigen leven en goed, Chinese vluchtelingen hebben geholpen waar dat mogelijk was. Niet bekend is, of bisschoppen of andere ker kelijke leiders als Kerk openlijk getuigd hebben van hun afschuw over wat de ene mens de ander kan aandoen. De Kerk in Indonesië heeft zich van meet af aan vereenzelvigd met het na tionalisme in Indonesië. Op die manier heeft zij het verwijt koloniaal te zijn kunnen ontgaan. Deze vooruitziendheid verdient alle bewondering. De missie is daarmee in een bevoorrechte positie ko men te verkeren. Het zou evenwel vol strekt onjuist zijn deze comfortabele posi tie hoger te achten dan de bewogenheid met menselijk leed. Het hartstochtelijk pleidooi voor vervolgden en verdrukten heeft in de geschiedenis altijd een eer voller plaats ingenomen dan het taktische zwijgen. Geen reden tot angst, maar ook niet tot onbezorgdheid MINISTER ROOLVINK was op het computercongres van de katholieke Amsterdamse studenten een dergenen, die de uitspraak deden, dat men de ont wikkeling van de computers, dus de au tomatisering in het maatschappelijk le ven, niet met angst tegemoet moet zien. Wanneer de minister voor Sociale Za ken bedoelt dat men niet in paniek moet geraken, maar vanuit een opti mistisch uitgangspunt na moet gaan, hoe de automatisering gebruikt kan wor den om de techniek in dienst te stellen van maatschappij en individueel geluk, scharen we ons aan zijn zijde. In dit ver band is het zeker een troost te weten dat volgens zeer ter zake kundigen als prof. Euwe de menselijke vindingrijk heid het altijd zal blijven winnen van de computer. Maar indien er dan al geen reden tot angst mocht zijn, er is evenmin reden om onbezorgd te zijn. We vrezen dat in bepaalde opzichten de sociaal- ongewens te gevolgen van de automatisering te weinig aandacht krijgen. Met name den ken we dan bijvoorbeeld aan de grote groepen werknemers-handwerkers zowel als hoofdarbeiders wier werk straks wel geheel of grotendeels door de compu ters zal overgenomen kunnen worden. Men kan op dit moment wel de mooi ste voornemens maken over geleidelijk heid en temporisering, maar de ge schiedenis met de mijnwerkers in Zuid- Limburg heeft geleerd, dat men bij eer technische evolutie toch altijd voor grote ogenblikkelijke problemen komt te Geen angst mag de overheid pas dan hebben, wanneer ze ook niet onbezorgd is. En ze is pas goed bezorgd, wanneer ze alles doet om te bevorderen dat er geen jonge generatie voorbereid wordt op taken die straks niet meer nodig zul len blijken en dat ze in samenwerking met het bedrijfsleven alle zodanige maatregenen bevordert die de werkgele genheid ook in het tijdperk van compu ters veilig kunnen stellen. Zwijgende Kerk in Borneo? Staatssecretaris grapperhaus heeft de Kamer toegezegd nog eens «mstlg te zullen nagaan, of het toch niet mogelijk is op korte termijn de a.o.w.- «n A.w.w.-trekker8 buiten de loonbelas ting te houden. De kritiek van de Kamer op zijn, op fiscaal-technische gronden verdedigde maatregel was zo algemeen dat de •taatssecretaris zijn staf op financiën in derdaad wel tot een uiterste krachtsin spanning zal moeten nopen. Komt hij met „neen" naar de Kamer terug, dan zal dr. Grapperhaus immers over zeer sterke argumenten moeten be schikken, wil hij de nu al dreigende mo tie van een Kamermeerderheid kunnen ontlopen. PRMEEL ls wat de staatssecretaris en achter hem natuurlijk minister Witteveen voorstelt, begrijpelijk. Tot nog toe zijn vermoedelijk sommige be jaarden door de mazen van de belasting wetgeving heen geglipt zonder dat zulks op sociale gronden te billijken viel. Maar een maatregel als Financiën nu voorstelt, heeft een veel onbillijker ge volg; ze kan betekenen dat straks vele A.O.W.'ers en weduwen een bedrag aan de fiscus moeten gaan betalen dat no minaal gezien misschien erg beschei den is, maar juist voor de minderdraag- krachtigen een onbehoorlijke bestedings beperking zou kunnen betekenen. Misschien moet dan eerlang op deze grond de uitkeringen volgens de A.O.W. en A.W.W.-regelingen weer een beetje verhoogd worden en dan zou eens te meer blijken, dat onze volkshuishouding toch op veel minder zinnige spelregels draait, dan moeder-de-vrouw thuis moet doen om ieder het zijne te kunnen geven. UITEINDELIJK houdt de burger na het onderhevige Kamerdebat in zijn mond een bitter smaakje over. Het stre ven naar efficiency en billijkheid „en gros" bij de fiscus valt te prijzen. Maar niet voor de eerste keer valt dit streven „en gros" op onbillijkheden „en detail" uit. Ditmaal zelfs zo, dat we eerder van een misstap dan van een schoonheids foutje moeten spreken. De „barones" yUN het menselijke overwegingen of juridische richtlijnen geweest, die de Haagse politie hebben doen besluiten om de als „barones" vermomde Amster damse hoogleraar Van E. spoedig weer op vrije voeten te stellen? Objectief gezien hebben we immers de indruk, dat er heel wat geverbaliseerden langer in voorarrest hebben gezeten voor zaken die minder ernstig zijn dan de hooggeleerde „provo" op zijn kerf stok heefti een politie-agente aanrijden, een paar auto's molesteren, politlebeve- len negeren, het verkeer in gevaar bren gen en in feite ook nog een schietpartij uitlokken. Met als mogelijke oorzaak een staat van verdoving, die wellicht niet minder gevaarlijk is dan dronkenschap. Het is maar goed dat in Amsterdam de „provo"-hausse al weer ingezakt is. Anders zouden wellicht sommige jonge mensen het voorbeeld van hun hoogge leerde zijn gaan navolgen onder het motto: als „barones" gaat het beter. Onze goede vaderlanse Willem, die van de AVRO geregeld een t.v.-Vulst maken mag, heeft vorige, week in een intorvieuw in De Nieuwe Linie ge zegd: „De kijkdichtheid van De Vuist 1» nu 80. Dat betekent 9 miljoen kij ker». Als ik op zeventig zou komen, zou ik ermee uitschelden". De redac tie van D.N.L. zoals dit weekblad afgekort heet heeft de moeite ge nomen bij de NTS eens naar Wlliems kijkdichtheid te informeren. Het re sultaat was: „Voor de vuist weg" op 20 oktober, een kijkdichtheid van 59,1. Op 17 november van 62.9 en op 15 december van 60,3. Dat betkent. aanzienlijk onder Wlliems geschatte 80 en 3 miljoen kijkers minder dan Willem zelt wenste te hebben. Dat be tekent ook: „Voor de Vuist", wég! -ju Zorgvuldig als de DNL-redactle ls. heeft zij ook eens becijferd wat het de maatschappij Iramac (eigenaar: dezelfde Willem Duys) de presen tatie van ..Miens feestneus" voor de teevee heeft opgeleverd Deze plaat van ons aller Toon heeft nu al een verkoopcijfer van 60 000 en staat nummer één op de vaderlandse hit parade Als u de' becijfering even wilt volgen: plaat in de winkel kost 4.25 gulden. Verminderd met: Inkoop winkelier 2.93 gulden, ontwikkelings kosten 0.75 cent. Buma-Stemra-kos- ten per plaat 0,32 cent, Diverse kos ten (kantoor, personeel, verzending 0.26 cent. rechten voor Toon 0.20 cent. Blijft voor Willem Duys. in ca- su voor Iramac over het lieve, aan trekkelijke en absoluut niet. te ver waarlozen sommetje van zegge en schrijve 60.000 x 1,40 gulden is 84 000 gulden (vierentachtigduizend gulden! over. Bij de AVRO was men er al eerder achter gekomen dat de teevee een gulden medium is. En dit ls géén grapje: Boze Buurman Boordevol uit .Ja zuster, nee zuster" is ztek. En de buurman zijn eigen lijke naam Is Dick Swidde is echt ntet zo kwaad als hij er op het scherm uitziet. En zieken bezoeken ook per brief, kaart of bloemetje li een van de werken van barm- Gedramatiseerd ultimatum aan Trouw Vanavond een stuk geschiedenis van het dagblad Trouw en de eerste afle vering van een nieuwe Lou van Burg show: morgenavond „Forsyte Sage" en een concert. Dat zijn de grote „mo ten" waaruit het televisieprogramma van dit weekeinde is samengesteld. Voor de rest is geput uit de onuitput telijke voorraad strips en seriepro gramma's (Swiebertje, Eerste man, Peyton Place, De gevangene, Pipo, Paulus de Boskabouter, Skippy, Sebas- tiaan. De Mounties, Fernandel, en ten slotte Gertrud Stranitzki). Vanavond dus 1 1 één, een nieuwe spellenshow voor tweelingen, geleid door Lou van Burg (Eigenlijke naam hartigheid. Buurmau's adres is: Dick Swidde, Prinsegracht 385. Amster dam-Centrum. Aniie M. G. Schmidt, die de laatste tijd steeds meer „gasten" in haar Klivlaans rusthuis doet, heeft het oog laten vallen op Johnny Kraaykamp. Deze zal een Griekse gastarbeider op de buis zetten, die in het ziekenhuis naast Gerrtt komt te liggen Dat zal dan wel weer de nodige toestanden opleveren. „Hullekle DuUekie" is opgespoord en in beslag genomen. Dat betekent niet i dat deze voormalige medewerker van de KRO. nu t v -presentator Henk I Terllngen in het liuis van Bewaring zit, maar doodgewoon dat de altoos I waakzame PTT een geheime zender heeft gelocallseerd. en dat de 22-ja- rige Vroomshoper Vroomshopeltng) I G W, die onder de naam van dezp populaire decjee dc lucht inging een proces-verbaal kreeg. Volgens mr. Van Riel is een televi siecommentator niet iemand die via de beeldbuis een bepaalde gebeurte- enls becommentarieert, maar degene die er volgende dag een recensie over schrijft. Misschien ls een politicus niet Iemand die zich ln Eerste of Tweede Kamer met politiek bezig houdt, maar iemand wiens definities en begrippen totaal anders zijn dan de normaal gangbare De vooravond brachten we gisteren met KRO-t.v. door. De KRO doet het goed voor de tieners. Waauw is een plezierig kijk- en lusterprogramma en Telixer Ujkt met elke aflevering een stukje beter te worden. Waarby we aantekenen dat we niet gek zy» op interviews van het type als met Her man Amptmeüer gevoerd werd. Die jongeman heeft een bij de wet omschreven strafbare daad gesteld; is deswege gestraft met vier weken hech tenis en hing deswege in Telixer de martelaar uit die bittere gevangenis ervaringen onthulde. We waren overi gens geneigd het eens te zijn met Her mans conclusie dat in ons strafsysteem het wraakelement prevaleert boven het opvoedende element. Na vier we ken bajes maakte hij echt een onop gevoede indruk Na het journaal zyn we nog even KRO-kykers gebleven. Maar Scala- variété noopte ons een oogje op „II" te wagen. Daar bleek VARA's Achter het Nieuws bezig met een welgcdocu- menteerde Vietnamaflevering, die ons tot het einde geboeid heeft. Dat einde: dr. L. de Jong, tot voor kort vurig ver dediger van het optreden der V.S. in Vietnam, die thans een nogal definitief vraagteken plaatste by de zinnigheid daarvan. Mies-en-scéne op „II" wordt meestal op-een-koopje gemaakt. Ook gisteren. Toch een heel bezienswaardig program ma met een paar actuele zaken; wat (voordeligplatennieuws, o.m. een héél indringend gezongen „The birds are coming over" van Ralph Anderson, dat best een enorme hit kan worden; reclame voor Shaffy-Chantant, dat een fijn onderdeel werd; reclame voor K. Schippers filmplannen datenz. Feuillefilm, dat werd rechtgetrokken dooi- Wim de la Parra in een weinig boeiende aflevering en Schermerhorn- I in-de-stoel. Een boeiend mens. Zelfs op-een-koopje is Mies-en-scène overi gens een boeiend programma. Vg. ADVERTENTIE T A P IJ T In veel kwaliteiten, veel kleuren van vreemd voordelig lot net niet duur. LEGLOON f 15.— p. kamei Van Weerdenburg). „Onkel Lou", een half jaar geleden bij de Duitse teevee ontslagen hij had daar lange tijd het Duitse „Gulden Schot" gepresen teerd vanavond voor de AVRO-ca- mera's (Nederland II 21.1522.25 uur) Zijn quiz is méér dan louter een wed strijd; het is een vaak groots opge- zetteshow met veel muziek en dans. De tweelingen die er vanavond aan meedoen er kwamen zo'n duizend aanmeldingen binnen kunnen geen geld verdienen, wel echter een lap grond, compleet met viswater en de faciliteiten voor de bouw van een va kantiehuis. Het vakantiehuis zelf neemt de AVRO niet voor haar rekening. Aan de show wordt meegewerkt door o.a. Gonnie Baars, Connie Vink, The Gary Cockrell-Dancers en de Skymasters o.l.v. Bep Rowold. „Ultimatum" Gezien de belangstelling die nog steeds bestaat voor „De Bezetting", voor boeken over de tweede wereld oorlog en voor de toenmalige illegali teit, zal het programma „Ultimatum", dat de NCRV vanavond via Ned. I uit zendt (22.35-23.10 uur) wel de nodige belangstelling krijgen. Het „Ultimatum" was de vraag die aan de toenmali ge redactie van het illegale dagblad werd voorgelegdOf de uitgave van het „gevaarlijke pamflet" staken, óf de 23 redactieleden, drukkers en versprei ders die door verraad waren gear resteerd, zouden worden gefusilleerd. De topmannen weigerden de zin van de Duitsers te doen. De 23 stierven en en kele uren nadat de bezetter het ant woord had gekregen. De huidige hoofd redacteur van het blad, Bruins Slot die mede-verantwoordelijk was voor deze beslissing over dood of leven, noemt dit het meest dramatische besluit dat hij ooit heeft moeten nemen. Een be sluit dat nu, na zo'n 25 jaar, haast on wezenlijk aandoet. Filmer Straub VARA's „Signalement", dat zondag avond via Ned. I (22.1022.50 uur) wordt uitgezonden is gewijd aan de filmer Jean-Marie Straub en zijn echt genote, die een film over Johann Se bastian Bach gemaakt hebben. Deze film gaat zondag in Utrecht ter gele heid van de Cinemanifestatie aldaar, in première, onder de titel „Chronik der Anna Magdalene Bach". Jean-Marie Straub (35) en zijn vrouw Danièle Huillet hebben tien jaar aan dit Bachproject gewerkt. De voornaam ste reden voor deze uitzonderlijk lan ge werktijd mag worden gezocht in 't feit dat Straub 'n filmer is die niet bereid is tot concessies, noch aan zijn producent noch aan zijn publiek. De vele producenten die hij met zijn Bach- scenario heeft benaderd, konden on danks aanbevelingen van cineast Ro bert Bresson, schrijver Heinrich Böll of van Bachexpert Kurt Thomas, niet besluiten het voor deze film benodigde budget te fourneren, hoewel dat niet bijzonder hoog was (een halve ton). Een enkele toonde interesse, echter op voorwaarden die Straub niet kon vaarden. Naar zijn inzicht kon slechts één man de centrale plaats in film innemen: de Nederlandse n cus Gustav Leonardt, niet om zijn tref fende gelijkenis met Bach, maar sluitend op grond van zijn muzikale betekenis en zijn mentaliteit. De „Chronik" is namelijk geen film over een componist in de gebruikeli. ke zin. Het is een film over een mer taliteit, over een man en zijn werk, zonder romantische illusies, uiteinde- I lijk zelfs meer een film over Leonardt j dan over Bach. Henk de By bezocht Jaen-Marie Straub (bij Hamburg), la ter in Neurenberg en München, waai de cineast opnamen maakte voor zijr werkstuk. De samenstelling van dij Signalement over een filmer en zijr werk is in handen van Henk de By. N.T.S.-sport In het NTS-sporlprogramma dat zon dagavond van 19.30 tot 20.25 uur of Nederland 1 wordt uigezonden, zal on der voorbehoud van wijzigingen, aan dacht worden besteed aan: De voetbal wedstrijden ADO-DOS en Go Ahead Telstar, de biljartkampioenschappen ereklasse 3-banden in Rotterdam, de nationale judokampioenschappen a-teams te Haarlem, de internationale omnium in het sportpaleis te Antwer pen, de volleybalwedstrijd Blokkeer- BRABO (Berlgië) die in het kader van de wedstrijden om de Europa Cup Lou van Burg met enkele mede werksters aan de nieuwe quiz-show „1 -j- 1 één", die vanavond Nederland II door de A.V.R.O. wordt uitgezonden. in Den Haag wordt gespeeld en de schaatswedstrijden van de kernploegen in Davos. In de NRU-sportrubriek „Langs de lijn" (van 14.30 - 17 u. op Hilversum 1 en van 18.05 tot 18.30 uur op Hilver sum 2) kottien zondag de volgende dioreportages aan de orde: recht streekse verslagen van de voetbalwed strijden Ajax-DWS, Fortuna '54—Feije- noord ElinkwijkAZ '67 en FC Den BoschEindhoven, zomede een nabe schouwing van de wedstrijd Haarlem Holland Sport, de paardekoersen overzichten van het microkorfbal zaalhandbal. (ADVERTENTIE) NEDERLAND I (STER- reclameuitzendingen oi 18.55, 19.03, 19.56 20.16 uur) NTS: 18.50 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort NCRV: 19.06 uur: Kop op Swiebertje, tv-serie NTS: 20.00 uur: Journaal NCRV: 20.20 uur: Eerste man, tv-serie- 20.45 uur: Jeanne i 21.05 uur: Inclusief, amusementsprogr. 21.45 uur: De gevangene, tv-spel 22.35 uur: Het. ultimatum, discussie 23.10 uur: Evangelie NTS: 23.15 uur: Tweede journaal 23.20 uur: Sluiting NEDERLAND II (STER- reclameuitzendingen 18.55 en 20.16 uur) NTS: 18.50 uur: Pipo de clown AVRO: 19.03 uur: Regiovizier NTS: 20.00 uur: Journaal AVRO: 20.20 uur: Peyton place, tv-serie 20.45 uur: De Mounties, tv-serie 21.15 uur: 1 1 een, amusementsprogr. NTS: 22.25 uur: Tweede journaal 22.30 uur: Sluiting TELEVISIE MORGEN NEDERLAND 1 KRO/RKK: 11.00 uur: Eucharistieviering 11.45 uur: Sluiting TELEAC: 14.00 uur: Automatisering 14.30 uur: Polemologie 15.00 uur: Russische les NTS: 15.30 uur: Journaal 15.31 uur: Monitor 17.00 uur: Sluiting 18.55 uur: Pipo de clown CVK/IKOR: 19.00 uur: Woord voor woord, bijbelvertelling HILVERSUM I KRO: 20.00—21.50 uur: In antwoord op uw schrijven, verzoek- 22.45—23.55 uur: Goal, muzikaal sport programma NTS: 19.30 uur: Sport 20.25 uur: Journaal VARA: 20.30 uur: The Forsythe Saga, tv-serie 22.10 uur: Tweede journaal 22.55 uur: Sluiting NEDERLAND II NTS: 18.55 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuwe avonturen a Sebastiaan, tv-serie (kleurentelevisie) HILVERSUM II: VARA: 20.45—21.40 uur: De pantoffels van meneer Prent, luister- 23.05—23.55 uur: Bis, hoogtepunten KRO: 19.30 uur: De wereld van Fernandel (kleurentelevisie) 20.00 uur: Journaal 20.05 uur: Silhouet 20.30 uur: Gertrud Stranitzki, film 20.55 uur: Concert door Russisch Staatsorkest 21.55 uur: Onze man in Washington NTS: 22.15 uur: Tweede Journaal 22.20 uur: Sluiting Radionieuwsdienst 18.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 16.00, 18.00, 19.30, 22.80, 23.55 HILVERSUM ni: Elk heel uur vanaf 9.00 RADIO MORGEN HILVERSUM II AVRO: 12.00—13.00 uur: Muzikaal onthaal NRU: 14.30—16.30 uur: Zondagmiddagconcert AVRO: 20.30—21.40 uur: Rits, amusements programma 22.50—23.20 uur: Melodietjes en datjes, cabaret HILVERSUM I KRO: 9.00—10.00 uur: Eucharistieviering NRUi 14.30—17.00 uurt Langs de lijn, sportreportages KRO: 21.30—22.00 uur: Het weerhuis, luister- 22.45—23.55 uur: Audio, muzikale informatie Radioprogramma kenbouwzondag, toespraak door Z. E. Ber- nardus Kardinaal Alfrlnk. 18.30 Nieuws. 18.45 Iten. 19.05 Populaire grammofoon- 19.10 Kapel van de Koninklijke Luchtmacht. 19.30 Sjook: programma voor twintigers. 20.00 Verzoekplatenprogramma. 21.50 Wegen door de wildernis, lezing. 22.00 Nooduitgang: cabaretprogramma. 22.30 Nieuws. 22.40 Overweging. 22.45 Goal..!: muzikaal sportprogramma met commenta- iportages en lichte gramme orkestwerken (verzoek- Radionieuwsdienst HILVERSUM T: 8.00, 10.00, 13.00, 19.00, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 8.00, 13.00, 17.50, 19.30, 22.30, 23.55 ts: gevarieerd ;ramma voor de jeugd. 21.40 Stereo: Ra- kamerorkest en solist: klassieke en mo- ïe muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Radlojour- l. 22,50 Melodietjes en datjes: Combo zangsollste. 23.20 Licht orkest. 23.85- 9.02 Pyamisslmo: licht >ndag._ 11.00 Nieuws. 11.02 Muziek Mo- [adrld: programma voor de zaeïk. VARA: 12.00 Nlei leke godsdienstige uit- riuzlek. 22.20 Niei MAANDAG HILVERSUM I (402 m) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Badinerie: klas siek- en modem platenprogramma. (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.55 Overweging; 8.00 Nieuws). 8.30 Nieuws, 8.32 Voor de huls vrouw. (9.25 Conciliepostbus; 9.35 Waterstan den). NRU: 10.00 Nederlandse muziek in de komende veertien dagen. KRO: 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 11.30 Tussen Piep en Stok: programma van en voor de bejaarden. NCRV: 12.00 Stereo: Lichle grammofoon- dedellngen voor land- en tuinbouw. 12.30 t de opera Slmon Boccai HILVERSUM II (298 m) - VARA: Nieuws en ochtendgymnastiek. 7.20 Soc llsüsch strijdlied. 7.23 Uitgeslapen: L. grs DEN HAAG (ANP) De termijn ge durende welke jongeren vrijwilligers zon der wezenlijke onderbreking in een ont wikkelingsland werkzaam moeten zijn geweest (de opleidingsperiode van drie maanden daarbij inbegrepen) om tot buitengewoon dienstplichtige te worden bestemd is verkort van drie jaar tot 27 maanden. Dit heeft de minister van De fensie, W. den Toom. in een brief aan de Tweede Kamer meegedeeld. 9.00 Sportmededellngc toespraak door de heer P. Splgt. IKOR: 10.00 Onderweg: wetenswaardigheden, mu ziek. actualiteiten en lezingen. 10.30 Her vormde kerkdienst. 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 Grammofoonmuziek. 11.45 De Kerk in de spiegel van de pers. AVRO: 12.00 Muzi kaal onthaal: bonte muzikale show. 13.00 Nieuws. 13.07 Radiojournaal, waarin: De toe- lezing. 13.25 Rad: M.i.D.r-- de Rlvlèra. NRU: 14.30 Limburgs symfonie orkest en solLst: moder ne en klassieke muziek. In de pauze: 15.15- 15.35 Lezing. 16.30 Tijding: nieuws uit de we reld van levensbeschouwelijke Instellingen. VARA: 17.00 't Is allemaal show: melodic- en uit film en musical. 17.50 Nieuws. NRU: 18.05 Langs de lijn: sportreportages en -be- wikkelingshulp. 13.21 ■opolc janse lichte muziek. 16.30 Stereo: irkest. 17.00 Lichte Nederlandse HILVERSUM III (240 m en FM-kanalen) - NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Fit: licht platen- programma. 10.00 Nieuws. 10.02 Popstation: plezierige popmuziek. 11.00 Nieuws.TROS: zoekplaten programma. KRO: 13.00 Nieuws. 14 00 N^tUn",e'l4 0' *T™-T-: Knalmuzlek' 15.00 Nieuws. 15,02 Swing-Time. 16.00 Nieuws. 16.02 lORRRrrrrr: tienershow. 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.07—18.00 Verzoekplaten-

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2