6e kRAntentuin Bojoura In Nederland folkmuziek Weinig optredens Nederlandse teksten LOOKING FOR THE LAND PART II CORRESPONDENTIE Nederland heeft er eindelijk een zangeres bij die in korte tijd heeft bewezen erg goed te zijn. Ze werd ontdekt door George Kooymans en Frans Krassenburg (van de Golden Earrings; Krassenburg is inmiddels uit de groep gegaan) tijdens een concert dat ze gaf met de Academie van haar moeder, mevrouw Van Meizen uit Den Haag. Mevrouw Van Meizen is operazangeres. Zij heeft in Sofia gestu deerd aan het conservatorium en zong o.a. in Wenen en München. In Nederland af en toe bij de Nederlandse Opera, voor radio en TV en bij schoolconcerten. Ze heeft enkele grammofoonplaten opgenomen bij Polydor. Het beatwezen Ir een term met grotere betekenis <lan alleen liet spe len of luisteren van en iinar beatmis- ziek. Ook het apart gekleed gaan, liet grotere verzet tegen van boven opgelegde zaken (b.v. het pacifisme), kortom de hele evolutie waaraan we tegenwoordig onderhevig zijn, ligt vervat In de ene term. Het begon toen ene Bill Haily om streeks 1955 een plaat In de Ameri kaanse top wist te brengen: „Rock aroud the clock". En wat nog nooit was gebeurd met een na-oorlogse zanger: de plaat werd een million-sel ler.. Niet lang daarna werd een Te- xicaan wereldberoemd met het num mer „Heartbreak hotel". En dat was niemand minder dan Elvis Presley. Met hem begon de eigenlijke kei harde rock. waarvan ons de volgende beoefenaars zeker niet onbekend zullen zijn: Little Richard, zijn achter- naamgenoot Cltff, Buddy Holly (die het presteerde na zijn dood nog zeven platen on top of the bill te krijgen), Eddie Cochran (net als bij buddy - iets minder bekend hier), de Everly Brothers (Wake up little Susie: Till I kissed her) en enkele dames: Wan da Jackson (die het hier nooit zo goed heeft gedaan), Brenda Lee (I'm sorry), Conny Francis (Stupid Cupid, Heartache by the number), Catarine Vaiente (het kon toen nog, een Duit se zanger(es) hier gemind). En eindelijk kwam er een aantal zangers en zangeressen op in Neder land die het gingen proberen. Tot- dantoe waren we een volkje dat de smartlap (Freddy Qulnn!) hanteerde, maar plotseling ging dat veranderen en nü is er bijna geen tiener meer die enige aandacht heeft voor dergelijke muziek. De tienerprogramma's kwa men opzetten. Eerst „Tijd voor teen agers" VARA) en als tweede „Tus- 10-f en 20—". Ook zij hebben een grote populariteit gegeven aan de zangers die het hier ook eens wilden proberen. Namen: Peter and hls Rockets (Kom van dat dak af; Marij ke; Irene), Peters stadgenote Anneke Grönloh (de Eindhovense die „Soe- rabaja" naar de top zong), The Blue Diamonds (eerste imitators van de Everly's, maar later met een eigen repertoire. Hun eerste en beste plaat was „Oh Carol", dat Nell Sedaka oorspronkelijk had uitgebracht). Hierna ging het weer rustiger wor den in ons waterrijke en deswege afkoelend landje, zo ook in de toon aangevende States. Een opleving van de Duitse muziek bracht Gert Tim merman erin en die heeft nog niet te klagen over gebrek aan aanhang. Tot er in Amerika een nieuwe ster aan het firmament kwam: Chubby Checker. Hij had het al 's eerder ge probeerd (The Twist), maar het ei genlijke sukses begon met „Let's twist again". Iedereen leerde de moei lijke Twist dansen, wat niet gezegd kon worden van de Rock and Roll. In Amerika was er een grote na volging, waarvan Joey Dee and his Starlighters wel de belangrijksten waren. In Nederland kwamen er wei nig zangers met een oorspronkelijke stijl bij. Weliswaar ene Rob de Nijs en de groep „ZZ (Bob Bouber) en de Maskers" en Johnny Lion, maar echte blijvertjes voor het meest-hippe pu bliek zijn ze nooit geweest. De Mas kers hebben het wel het beste ge daan. Iedereen kent „Dracula" toch nog wel. Groter sukses voor de 8martlappenfabrikanten. Zangeressen kwamen en gingen. Ria Valk (treedt nog vaak op voor militairen), Conny van der Bos, de Limbra Zusjes, de Selvera's, Esther en Abraham Ofarim (die doen het nog heel goed) en velen meer. WALLY TAX I took a train at 5.30 A black aid train that looked so dirty I fell down onto the soaking floor No delusion left and caring no more I don't know where I'm going to I don't know where I'll be I wish I knew People rouding up everywhere They're going downstream, is it a They all seem to have their destina tions Attemplng not to listen to their gay conversations I don't know where I'm going to I dont know where I'll be I wish I knew The first station was near an inn People got off and people got in My hesitation was long so the train I should have made up my mind in stead of waisting my time I don't know where I'm going to I don't know where I'll be I wish I knew zovelen i nie! Engeland de hegemo- De jazz kreeg een flinke opleving. The Dutch Swing College Band, The Viking Jazzband (allemaal namen die al bekend waren vanaf de Twlst-tfld). Totdat er In Amerika een jongen 'n plaat opnam. Het werd meteen een LP, iets wat voor die tjjd gewoonweg onmogelijk was. Dat was Bob Dylan. H\j heeft de grote stoot gegeven tot het protest. Zijn songs (b.v. I'm a man of con stant sorrow; Positively fourth street, A har rain's gonna fall) waren supe rieur aan wat voorheen was gebracht en flat vooral door de steengoede teks ten. In een klap werd hij toegelaten tot de oude folks-clan die zangers onder zijn gelederen had als Woody Guthry. Pete Seeger, John Lee Hoo ker en meer. Hij heeft een niet te on derschatten invloed gehad op het be ter worden van de teksten die by de melodie werden gezongen. Eerst wa ren de teksten ondergeschikt aan de song, nu draaide dat om. Tegelijk met Dylan debuteerden in Liverpool vier jongens op de plaat met nummers die er in gingen als koek. En dat deden alle nummers van The Beatles. Voorbeelden te over: From me to you, She loves you, he's a woman, I'm down; Eleanor Rigby, One way Ticket en tegenwoordig: love, love, love! In hun kielzog destijds (1961) The Dave Clark Five, The Rolling Stones, The Kinks (See my friends, Mr. Pleasant), The Scorpions (ver- ,,beat"en van oude rockers) en nog IN NEDERLAND KWAM HET PAS LATER. OMSTREEKS 1965 KENDEN WE HIER THE OUTSI DERS (MET EX-LAN GHARIGE WALLY TAX. PLAAT: „TOUCH"), LES BAROQUES, TEE-SET EN MEER NAMEN, ALLEMAAL IN DE PUBLICITEIT GEBRACHT DOOR HET BLAD HITWEEK. Maar er gebeurde méér. Provo kwam als aktie die de PSP steun de en ging weer; talloze tiener blaadjes ontstonden (Provo, Kink, De Snuiver), marsen tegen de Ame rikaanse politiek in Vietnam. En nu hebben we de soul. Alge- lied van folksmuziek, beat. ouwe rock en protestsongs is een nieuwe stijl gegeven aan de negro-spiritual en tevens andere onderwerpen. Otis Redding, Wilson Pickett, Joe Tex, Carla Thomas, Sam Dave, om maar eens een paar soul-sterren te noemen. En Nederland blijft bij! Cuby Blizzards (C B) zijn wel dé sterren. Zij hebben bovendien het geluk de gitarist Eelco Gelling te hebben, een der besten in Nederland. En er ontstonden nog steeds nieuwe groepen. Zo biyft Pugh's Place (uit Friesland) en The Shoes (hier uit Leiden) bijvoorbeeld. Ook: Rob Hoe- ke; Q'65; QZ Anno. De folksmuziek zette tevens door. In Bob Dylan's navolging, Donovan, Joan Baez, Ferre Grignard en last but not least Tim Buckley (waarvan meer op deze pagina). En de derde hippe muzieksoort heet psychedelisch te zyn. Daarvan zijn be- en erkende beoefenaars: The Mo thers of Invention („uitvinders" van de Freak Out), The Doors en Jeffer son Airplane. Dat zijn de soorten muziek die het naast klassiek, country wes tern (Jim Reeves, Ronnie Donegan) goed doen: Folks, R&B (grondlegger de nog niet genoemde maai wel zeer belangrijke Fats Domino) en Freak Out. Een feit is, dat de jon gere zijn eigen muziek heeft en ver der ook kleding en gedrag heeft aangepast. Smartlappen gaan ver dwijnen, vooral om de buitengewoon domme teksten ervan -- dito mu ziek. Behalve misschien cabareteske liederen van Johnny en Rijk (Bostel- la) en Toon Hermans 1de feestneus, die zo omstreden is tegenwoordig). Rest ons nog te wijzen op de top van het vaderlandse cabaret. Ten eerste dan Rames Shaffy (Sammy, Het spreekt vanzelf dat Bojoura de muziekopleiding uit de eerste hand heeft. Kooymans van de Earrings neemt nog steeds lessen, waarbij vooral nundacht wordt besteed aan de ademtecliniek. Mevrouw Van Mei zen zegt, dat het gros der beatzan- gers hun stem verkeerd gebruiken. Zij geeft daarom les in scholing er van, maar op een manier dat het niet te horen is. M ant tremolo Is nog niet geliefd in de tienermuziek. Uit het enthousiasme van de Ear- rings-leden is kontakt voortgekomen met manager/producer Freddy Haa- yen die ervoor zorgde dat een eerste plaat is opgenomen in de Pye-studio's te Londen. Ze werd erbij begeleid door een zestien personen tellend orkest en de A-kant, „Everybody's day", werd een hit. Binnen twee weken stond de plaat twintigste op de hitparade. La ter werd nóg een single opgenomen en een LP, waarop „Everybody's day" en de twee nummers van de tweede single. Nummers: van Otis Redding „That's how strong my love is", van de Beegees „Holiday", van Bobby Darin „For baby", van Donovan „Hampstead insident" en van het duo Kooymans/Gerritsen de nummbers „I can't stop ramblin"1, „What's what you try to do?", „Mr. Magic", „Dream man" (van de twee de single), „Everybody's day" (van de eerste single), „Looking for a land" en „Looking for a land part II" (nummer met tekst van Bojoura zelf, staat op de tweede single). Allemaal dus Engelse folkssongs. Naam LP: „Night flight, night sight". Shaffy Cantate, 't Is stil in Amster dam, De een wil de ander, etc.). Ver der: Liesbeth List, Corry Vonk en der: Liesb. List. Corry Vonk en vVlm Sonneveld niet te vergeten (Tearoom tango) en Lurelei-dinges waarvan di verse medewerkers. „Zo is het toe vallig ook nog eens een keer heeft Jasperina de Jong groot gemaakt. En dan apart de zingende disc-jockey Ted de Braak, wiens liedjes een apar te plaats innemen. Ze grenzen nog het dichtst bij het cabaret. Van hem: Een glaasje madeira, my dear? In hei kort was dit een greep uit de geschiedenis van de populaire mu ziek, voorzover die iets nieuws bracht ui gewoon iets ouds op een andei*. of betere manier. Het is niet zezegd. dat de genoemde personen allemaal de voormannen (of -vrouwen) uit hun rijkheid vergeten zyn: I'm sorry. Oli ja: er werden zalen vernield. Remem ber? Vlnce Taylor, Rolling Stones en Pretty Things! Sinds haar ontdekking in oktober 1966 heeft Bojoura nog maar weinig opgetreden. Wel vaalt Is ze voor de TV geweest en ook in de toekomst zal ze veelvuldig op de beeldbuis te zien zyn. Zoals in april a.s. als ze op namen gaat maken voor de Poolse, Franse en Zwitserse televisie. De concurrentie is nihil voor Bojoura, want de andere zangeressen hebben meestal een ander publiek. Het pu bliek dat haar platen koopt is in de leeftijd vanaf 20 jaar. De Jeugd die de meeste platen koopt valt er dus grotendeels buiten. Verder z(jn zingende jongens op het ogenblik populairder dan meisjes. Een voor deel van het wat oudere publiek is de grotere trouwheid ervan. Ze laten niet zo snel een ster schieten en ko pen meestal alle platen van hun ster. In verband met de grotere drukte rond de werkzaamheden is Bojoura opgehouden met het geven van lessen op m.o.-niveau (via een serie cursus sen aan The London University) in moderne talen, t.w. Nederlands, Bul gaars, Engels en Frans. Bojoura heeft tot dusver slechts Engelse en Duitse teksten gezongen (de Duitse by een Duitse versie van haar plaat „Everybody's day") maar Is best geneigd eens met een Neder landstalige plaat uit te komen, mits de teksten van een behoorlijk gehalte zyn, zoals bijvoorbeeld de teksten van Lennaert Njjgh. Zelf schrijft ze ook teksten. Misschien zal ze eens een Nederlandse dichten, wie weet! De stem van Bojoura heeft iets van die van Marianne Faithfull. Dezelfde wat hese toon en een grote expressie. Dat maakt het haar mogelijk met voldoende aktie folkssongs te bren gen. Haar repertoire bestaat dan ook voor het grootste gtdeelte uit volks muziek. Ze is een groot bewonderaar ster van Donovan, Bob Dylan, Joan Baez, Tim Hardy (een nieuwe ont dekking waarover binnenkort meer) en. The Beatles! De laatsten voor al om hun grote muzikaliteit. Een reden waarom Bojoura zo weinig optreedt is, dat ze er een hekel aan heeft telkens dezelfde liedjes te moe ten zingen. Bojoura heeft van haar platenmaat schappij een gouden plak gekregen, omdat ze is uitgeroepen tot de popu- lairste zangeres van 1967. En het zal ons niet verwonderen als haar die eer ook voor het jaar 1968 te beurt zal vallen. Het is echt wel de „moeite - waard haar goed in de gaten te hou den, want ze doet 't wel, die Bojoura! Elektra heeft een goede gooi gedaan met het uitbrengen van de LP „Good bye and Hello" van Tim Buckly, een nieuwe ster aan folk-blues-firnament. Zoals op de hoes al is aangegeven: he will sing you his ten tales and than wander till spring. Als artiest zit hij tussen Bob Dalyn en Donovan in, met een voordracht die op Joan Baez schijnt te zijn geïnspireerd. Alleen zijn expressie is wat minder. Tim heeft een eigenaardige hoge stem. Zijn begeleiding bestaat uit elektronische en exotische muziek. Samen met Larry Beckett heeft hij de lummers van zijn LP geschre- jn gecomponeerd. Beckett over „Inwendige oorlog drijft hem, Protest Tim: wakend of dromend, gewond door de tijd, van de goedkope Olympus naar de blauwe hemel waar eenvoudige engelen komen. Iedere zorg kent hij, terwijl dromen komen en verdwijnen tot het dode schip vergaat. Nee, zo is het niet: hij neemt het heldere ri sico in een nieuwe dans en verliest, schreeuwend: nog eens! Verliest weer, maar gaat verder met z(jn aan bidding. Gekruist boven de dood uit stijgend zal hy zyn tien liedjes zin gen en dan gaan zwerven tot de len te". Het eerste album van Tim is ge titeld: „Goodbye and Hello", de twee de plaat, is wat doorwrochter, wat meer geoefend, meer bijgeschaafd Tim is een protestzanger. Hij zingt over oorlog, liefde en de mensen. Ook het zwerven wordt besproken. Zijn teksten zijn buitengewoon goed en staan kwalitatief op het peil van Donovan's gedichten. Bob Dylan is weer nét even beter. Ook de begelei dende muziek is aardig. Zelf speelt Tim 6- en 12-snarige gitaar, kalimba en vibes. Begeleiders Lee Underwood, lead-gltaar; Brian Hartzler, gitaar; John Fossha, gitaar; Jimmy Bond, bas; Jim Fielder, bas; Eddie Hoh, drums; Carter C. C. Collins, con jar en percusion; Dave Guard, kalinka, tambourine. Verder Dos Randi, piano, harmonium en harp en Jerry Yester, orgel, piano en harmonium. De num mers duren gemiddeld ongeveer vier minuten. Het langste is de titelsong „Hello and goodbye" met 8.38 minu ten. Hieruit een vertaald couplet: De antieke mensen vervagen nu langzaam Zoals kranten vlammend in hersen- Goddeloos en sexloos en richting loos leunt Hun kleffe zandkasteel, ondergaand in de vloed Zij zetten hun dodenmasker op en comprometeren dagelijks De nieuwe kinderen zullen leven, want de ouderen zijn gestorven En ik wuif vaarwel naar Amerika En lach hallo naar de wereld. We zullen hallo lachen naar acwc- reld en uiteraard eens luistere» naar een der LP's van Tim. En verder: Goodbye and hello! (Bojoura) I'm all tied up in my confusion Unable to provide a solution I should have acknowledged some people devotions But I've always been scared to show my emotions I don't know where I'm going to I don't know where I'll be I wish I knew I got off the train at 7.30 That black old train that looked so dirty I fell down onto the soaking grass No delusion left and caring less I don't know where I'm going to I don't know where I'll be I wish I knew I put my bag there under my head I drop my mind, it feels like lead Now I might join people going down stream Them one among them knows that life's a dream I don't know where I'm going to I don't know where I'll be I wish I knew Fig. C. Goh! Hebben jullie met de feestdagen ook zoveel ge- José van de Sluis, Zevenhoven. Je kaart met de spreekwoorden kwam te laat in ons bezit. Jammer hè, je hebt nu niet meegloot. Een kind heeft Het enige wal er op zal was rechtsomkeert maken en hel hazen pad le kiezen. Ze werden nu achter volgd, maar ze hadden nog een voorsprong van 500 meter. Vlug werden geweren en munilie weer voor de dag gehaald. Over de radio meldden ze hoe ze ervoor stonden en dat ze hulp nodig hadden. De boten die hun achtervolgden kwa men langzaam maar zeker dichter bij. En ze begonnen al te schieten. De jongens schoten nog niet terug, want het was nog te ver om zuiver te kunnen schieten. De zaak zag er nu niet bepaald rooskleurig uit, maar toen de nood het hoogst was, was de hulp nabij. De helicoptaire kwam in zicht. Maar wat nu? De achtervolgers waren tot op 100 meter genaderd en er weid nu van beide kanten geschoten. De heli coptaire bracht echter de oplossing; zij ging laag tussen de jongens en de bende vliegen en bewerkte de bende met twee mitrailleurs. Maar toen gebeurde er iets vreemds, ten minste, dat vonden de jongens. De helicoptaire vloog van de linker naar de rechter oever terwijl ze 't water bijna raakte, toen hield het schieten even op. Brandende fak kels werden uit de helicoptaire ge gooid en opeens was het water één grote vuurzee. Terwijl de helicop taire van links naar rechts over het water was gevlogen had de be manning enige tonnen benzine op het water gegooid en daarna was de hele zaak aangestoken. Corry van Rijn, Woubrugge, vertelt over „Onze boerderij", want ze woont op een boerderij. De kinderen, die in de stad wonen, zullen met plezier dit ver haaltje lezen. Ik ben ln de kerstvakan tie ook op een boerderij in Limburg geweest en daar werd juist in de kerst nacht een kalfje geboren. Jammer ge noeg was het kalfje dood en de moe derkoe was aan de achterpoten ver lamd. De veearts kwam er nog bij, maar niets hielp. Die koe, ze heette Ada, is na een paar dagen doodgescho ten. Voor de boer was dit allemaal niet prettig. Maar nu gaat onze Corry vertellen: Onze boerderij We hebben twee en twintig koeien, die moeten 's morgens en 's avonds ge molken worden. Ze eten heel veel hooi en aardappelen en als ze gemolken zijn krijgen ze water. Ik heb ook een koe. Die is natuurlijk niet van mij, maar van mijn vader. Ik moet ook wel tje gestuurd zonder haar eens de koeien melken en mijn broertje te zetten, ook wel eens. We hebben nog maar twee grote varkens, maar die krijgen binnenkort biggetjes. We hebben nog vyf konijnen, twee daarvan zijn van mij, de andere zijn van mijn broertjes. Met kerstmis heb ben wij er twee verkocht en als ze gaan jongen, hebben we er weer een hele boel. We hebben vijftien kippen, die leggen ongeveer zeven of acht eieren per dag. We hebben geen haan en we worden gewoon met een wekker wakker ge maakt. Een paard hebben we niet meer maar wel een klein kalfje, maar die verkoopt mijn vader weer. Binnenkort moeten alle koeien kalven en dan krij gen we wel twee en twintig kalfjes, die kunnen dan niet allemaal ln de schuur. We hebben nog vier oude poesen, die liggen de hele dag lui achter de kachel. Ze gaan er pas achter vandaan, als ze mijn kleine zusje zien. Dan lopen ze achter haar aan, tot ze de poesjes gaat aaien. Nu weet u zo tiet een en ander over onze boerderij. „Dank je wel, lief meisje", zei het vrouwtje en ze at het appeltje smake lijk op. Anneke gaf later de bloemen aan moe der en vertelde van het arme vrouwtje. „Nu is het uit", zei oma tegen Petra en Peter die vol aandacht hadden ge luisterd. „En nu naar bed, huppekee!" De tweeling ging vlug naar bed en weldra sliepen ze als een roos. Leontien Zwetsloot: Marieke op de boerderij Marieke Petra en Peter logeren bij oma Petra en Peter zijn een tweeling en ze mogen een maand logeren bij oma. Ze mogen zelf hun koffers pakken. Va der en moeder brengen ze weg. Voor oma heeft moeder een lekkere cake gebakken. Op een dag ging oma met de twee ling op bezoek oij meneer Jaap en juffrouw Lientje. Meneer Jaap ging zijn koperen ketel3 en deksels oppoet sen. Petra en Peter mochten helpen en daarna kregen ze een bordje bruinebo- nensoep, daar hielden ze zo van. Later kwam oma hen halen. Ze moesten nu vlug naar bed, maar eerst vertelde oma nog een verhaaltje en dat was zo: Anneke ging bloemen plukken voor haar moeder. Na een poosje kwam ze een oud vrouwtje tegen. „Ik heb zo'n honger", zei het vrouwtje legen Anneke. „Ik heb iets voor u", zei Anneke en ze gaf het vrouwtje een mooie rode ap pel, die ze bij zich had. Het is nog steeds vakantie logeert bij oma. „Kom, Marieke", zegt oma, „we gaan naar de boerderij melk halen". Als ze bij de boerderij komen is Marie ke bang voor de hond. Ze kruipt ach ter oma's rok. Oma doet de deur van het huis open en roept: „Vollek, is er iemand thuis?" Marieke giechelt. Ze vindt het raar dat oma „volk" roept. Maar er is geen bel. Wat moet ze an- verhaal- ders doen? m er bij De volgende dag moet Marieke alleen melk halen. Ze durft niet. Ze is bang voor de hand. Ze gaat naar de boerde rij. De hond begint te blaffen. Marieke houdt haar handen voor de ogen. Ze is zo bang voor de hond. Daar hoort ze zachte stem: „Stil, Dada, in je EEN VREEMD VERHAAL Dit verhaal heeft kop noch staart. De tekenaar heeft de tekeningen verwisseld. Kunnen jullie ze weer in de goede volgorde zetten? O 9 "a O ;fi 'H -t \i 'V Z '3 :i :»uissoido hok!' Dan kijkt Marieke pas op en ziet de ketting. Ze loopt achter de boerin aan. mag ook proberen te melken, maar 'n stiertje liep tegen haar aan en van de schrik viel Marieke „Ja oma, het gaat heel goed. Moet u eens horen: voor rekenen had ik een acht, voor geschiedenis een zeven". „Nou, nou, je doet je best hoor!" „Zeg Elma, was jy niet bang in de lift?" „Waarom zou ik bang zijn? Je drukt gewoon het knopje op nummer 8 en dan blijft hij op die etage staan. Je doet dan de deur van de lift open en je stapt er uit". „Ja, maar ben je niet bang, dat de lift blijft steken?" „Welnee. Vind u het dan wel eng?" „Ja kindje, brrr, ik moet er niet aan denken". „Nou ja hoor, ik vind het niet eng en als ik het eng vond, nou dan ging ik aan zag komen, deed ze de deuren dicht. Zonder te kijken drukte ze op een knopje. De lift ging omhoog, maar niet vtr. „O", riep opa, „de lift blijft steken. Hoor maar, de bel rin kelt". Iedereen kwam kijken. „Zit er een oude heer of dame in?" vroeg iemand. „Nee", zei opa, „mijn kleindochter zit in de lift. „Elma, hoor je me?" riep opa. „Ja opa" klonk het benauwd. „Nou", zei opa, „druk dan op het rode knopje". Elma drukte op dat knopje en de lift ging weer omlaag. Opa stond haar op te wachten en samen gingen ze naar melk. Ze is helemaal vies. Huilend gaat de trappen klimmen". terug naar oma en vertelt het hele verhaal. Oma maakt haar weer schoon en dan gaat Marieke weer spelen. Johan Sanders. Ik heb hier voor me een lang gedicht, 't Is heel aardig, maar eerst wil ik wel eens weten of Johan het zelf gemaakt heeft. Is dat wel het geval, nou, dan komt het zeker in de krant. Ik bewaar het dus tot zo lang. Margriet Bavelaar: De lift Elma is by oma op visite. Ze zit in oma haar nieuwe schommelstoel. „Gaat het goed Elma?" vraagt oma. „Ja, dat is zo. Maar jij bent jong en kan goed trappen klimmen, maar ik ben oud en kan die trappen niet klim- Daar kwam opa. Aan de deur had hij een heleboel afgtluisterd. „Ha opa, ben je daar eindelijk", zei „Ja. daar ben ik" en meteen liep h(j op Elma af en riep met een bromstem: „ik ben de reus". Elma liep vlug om de tafel en opa. de reus, haar achter na. Ze liep de kamer uit, de gang in en de trappen af. Opa haar achterna maar Elma was vlugger. Daar zag ze opeens de lift voor zich staan. Ze deed de deur open, stapte er in toen ze opa Nr. 3) De Tweelingen. c) Nou ja, misschien heeft hij al leen maar zijn haar gewassen.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 10