Strijd in Vietnam ^ftzidócSöwïO/nt Bisschoppen vragen steun bij kerkenbouw RIJK NAAR TROS DE Procol Harum voor Waauw in Nederland „Ze zien in ons liever geen goede Bühnegroep Marco Beloechio schopt links en rechts in „La cina e' vicina PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 3 FEBRUARI 1968 Een reden te meer EEN paar jaar geleden leek het erop, dat de parlementaire druk om voor dienstplichtigen een aantrekkelijke financiële vergoeding te krijgen, succes zou opleveren. De soldij is inderdaad niet onaanzienlijk verhoogd, maar gevreesd moet worden dat de kwijnende toestand van 's lands schatkist verdere verbete ringen zal blijven vertragen. En dit tertwijl er een reden te meer is om op korte termijn tot een volwaar dige financiële tegemoetkoming aan onze dienstplichtigen over te gaan. WE doelen hier op het vooruitzicht dat Defensie numeriek de Jaarlijkse lich ting van dienstplichtigen kan en ook wil beperken. Steeds meer jonge mannen zullen, wanneer ze de dienstplichtige leeftijd bereikt hebben, in aanmerking voor vrijstelling komen, omdat van hun diensten geen gebruik behoeft te worden gemaakt. Maar dan hebben degenen die wel anderhalf jaar of meer moeten dienen, des te meer recht erop dat ze enige compensatie krijgen door verbeterde regelingen op het gebied van financiële uitkeringen. Vooral wanneer de werk gelegenheidssituatie het wat moeilijker gaat maken om een positie op te bouwen die perspectief biedt voor de toekomst, kan anderhalf jaar dienen een behoor lijke handicap betekenen ten opzichte van „jaargenoten" die niet voor werkelijke dienst worden opgeroepen. ANS ideaal blijft nog steeds dat alle jongeren, jongemannen zowel als jonge vrouwen, vóór ze in het volle leven stappen enige tijd verplicht worden tot werk ten bate van de nationale of inter nationale gemeenschap. Zolang dit praktisch onmogelijk blijkt, zullen zij die daartoe wel verplicht wor den, van de gemeenschap een redelijke compensatie moeten krijgen. Met de reeds aangebrachte verbeteringen is die redelijkheid naar onze mening, nog niet bereikt. Doel en middelen LLEEN maar toe te juichen valt het wanneer de autoriteiten alles doen om te proberen het onrustbarend groei end aantal verkeersongevallen omlaag te krijgen door de deelnemers aan het verkeer tot meer verantwoordelijkheids besef en meer discipline te dwingen. Maar wanneer men aan nieuwe mid delen om dit belangrijke doel te bereiken gaat denken, moeten het wel zinvolle middelen zijn. Middelen die een goede controle mogelijk maken en waaraan, blijkens de verkeerspraktijk, inderdaad behoefte bestaat. Zo'n middel zou kunnen zijn het on langs door professor Belinfante bepleit te systeem van een „strafpuntenstelsel" zoals de Westduitse bondsrepubliek kent. Ernstige verkeersovertredingen worden volgens een puntensysteem opgetekend (ook op het rijbewijs) en wanneer het vastgestelde maximum wordt overschre den wordt het rijbewijs ingetrokken. Na tuurlijk leiden bepaalde overtredingen direct tot deze bij de Duitse automobi listen gevreesde maatregel. Het grote voordeel dat het verkeer in zake verordeningen die dikwijls niet, maar soms wel tot ernstige ongelukken kunnen leiden (maximum snelheid, in- haalverbod, verkeerd passeren) meer discipline zal gaan betrachten. Maar ab solute voorwaarde bij het toepassen van dit middel is, dat de politie volledig vooi haar taak berekend is. Een ander middel: het instellen var een eerste, tweede en derde klas rij bewijs, waardoor niet ervaren automobi listen wat snelheid betreft aan beper kende bepalingen onderworpen blijven lijkt ons praktisch veel grotere moeilijk heden te bezorgen. Hoe is hierop eer efficiënte controle mogelijk? En staat 't vast, dat het de gekozen snelheid is die bij weinig ervaren automobilisten in opvallende mate tot ongelukken leidt? Voorlopig zitten we hier vraagteken. Feitelijk zou in verband met de drin gende behoefte aan een betere verkeers- beveiliging ook een strenge sanctie ge steld moeten worden op de nalatigheid van autoriteiten, die te lang berusten in het voortduren van gevaarlijke situa ties. Nog altijd komt het in 1968 voor, dat het rijk of dat lagere autoriteiten, pas na een klein opstandje van burgers bij felle protestacties tot handelen c En naar ons gevoel hebben de autori teiten aan de gebrekkige verkeersveilig heid soms meer schuld, dan wordt toe gegeven. Hoe vaak wordt in dit opzicht de put niet te laat gedempt? We zijn wel wijzer HILIPS en aanverwante industrieën zouden 't ongetwijfeld een pracht idee vinden wanneer verbolgen Nederlandse televisiekijkers het voorbeeld van de op gewonden Parijzenaar gingen volgen uit verbolgenheid over de slechte pro gramma's hun toestel van de Euro mast, de Plertoren of de Lopikse wol- kenkietelaar naar beneden zouden gooi- De volgende dag zouden die boze kij kers ommers weer in de winkel staan kers immers weer in de winkel staan zijn wij Nederlanders wel wijzer. "We we ten bovendien dat na elk „Gulden schot" de VPRO wel weer iets provocerends heeft en dat wie Arthur Miller niet lust kan rekenen op een spoedig pleistertje van de TROS of van „Johnny en Rijk". Neen, wij gooien niet. Wanneer we erg boos doen, gooien de omroepvereni gingen of de NTS er wel wat uit! UTRECHT De bisschoppen van Nederland hebben, naar aanleiding van Kerkenbouwzondag (4 februari), de aan dacht van de gelovigen gevraagd voor het vraagstuk van de kerkenbouw. Zfl wijzen er daarbij op, dat er de laatste jaren ln die aandacht een accentverschui ving Is gekomen en wel naar voorlichting over wat men de meer „ideële" kanten van kerkenbouw zou kunnen noemen. „Deze accentverschuiving" zo zeggen de bisschoppen, „heeft er ons echter niet van ontslagen op Kerkenbouwzondag speciale aandacht te vragen voor de stlge financiële problemen waarmee wij ten aanzien van de kerkenbouw te kam pen hebben. Dat is voor ons altijd een pijnlijke zaak geweest. Nu echter de on derlinge solidariteit van bisschoppen er volk groeiende is en nu in zoveel toon aarden over de individuele en gezamen lijke verantwoordelijkheid van óllen ln de Kerk wordt gesproken, hebben wij groot vertrouwen dat een beroep op uw verantwoordelijkheid, nu Juist ten aan zien van de kerkenbouw, een goed ant woord zal krijgen", aldus de bisschoppen. Drankbestrijder overleden. In de ouderdom van 90 jaar is in het zieken huis de Lichtenberg te Amersfoort leden de nestor van de Nederlandse drankbestrijding, de heer C. Buitendijk. Hij trad reeds jong in de beweging der geheelonthouding op de voorgrond speelde zijn leven lang daarin een v< aanstaande rol. Paar nu apart (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Met Ingang va juli a.s. zal de komiek Rijk de Gooy- er in vaste dienst treden van de TROS. Hij zal daar gaan werken als producer op de amusementsafdeling. In de komende maanden had hij teza men met Johnny Kraaykamp nog zijn verplichtingen bij de AVRO-televisie in de serie Weekend-show kunnen na komen. Daarna zal dit duo niet teza men meer voor de televisie verschij nen. Naar wij uit Amsterdam verne men voert Johnny Kraaykamp momen teel onderhandelingen over een con tract met het toneelgezelschap. Tour nee Theater, waarbij hij -een rol zou gaan spelen in „Let sleeping wives lie". Maandagavond 5 febr. Groot politiek televisiedebat (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Maandagavond 5 fe bruari a.s. brengt de AVRO-t.v. Ned I. (eerste net) (20.50 tot 22.20 uur) een programma over partijvernieu wing, waaraan door prominente politi ci van bijna alle partijen wordt deel genomen. Alleen SGP, CPN en GPV nemen niet aan het debat deel. Uitge nodigd voor deelname aan het debat zijn voor de KVP fractieleider drs. Schmelzer en de voorman van d« dicalen drs. Bogaers, voor PvdA. De Tweede-Kamerleden Vrolijk en sink, voor de AR de Tweede-Kamer leden prof. Diepenhorst en de heer Schakel, voor de CHU fractieleider Mellema en het Eerste-Kamerlid jhr, mr. de Geer van Oudegein, voor D'66 parijvoorzitter van Lookeren Campag ne en de partij-ideoloog drs. Gruyters. voor de WD fractieleider mr. Toxo- peus en het Tweede-Kamerlid Vonhoff, voor de PSP. het Kamerlid van Spek en de heer Gortzak en voor Boerenpartij fractieleider Koekoek het Kamerlid Verlaan. De heer F. Hoo- gendijk leidt 't debat tezamen met dde hoogleraren-politicologen prof. Glastra van Loon en prof. Duynstee. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM „We zouden echt wel eens graag op de Nederlandse po dia willen laten zien, wat we op mu zikaal gebied waard zijn. Maar ze ge ven ons geen kans. Men ziet in ons nu eenmaal liever een platenorkest dan J een goede Bühnegroep". Aan het woord is Matthew Charles Fisher, de fameuze organist van de nu al bijna legendarische Procol Harum, Enge- lands meest toonaangevende nieuwe groep van het afgelopen jaar. Op ver zoek van de KRO-televisie waren ze even in Nederland om opnamen te maken voor „Waauw", dat vanavond op de beeldbuizen te zien is. „Het is feitelijk heel gek gegaan", ver telt Matthew, „Gary liep rond met een geweldig commercieel nummer, dat hij samen met Keith Reis ge maakt had. Hij zocht een groep om het op de plaat te zetten en formeerde met geleend geld de eerste Procol Harum. We namen „A whiter shade of pale" op en nu ja, je weet de rest, de verkoopcijfers over de gehele wereld overschreden de vier miljoen". Ondanks dat overweldigende succes konden twee leden zich niet met de standpunten van de anderen vereni gen en ginen hunsweegs. „Het was voor ons natuurlijk niet moeilijk om een nieuwe formatie te bouwen, om dat duizenden wel een plaatsje in on ze groep wilden hebben". Na lang aarzelen werd het: Gary Brooker (zang-piano), Matthew Charles Fisher (orgel), Ray Royer (sologitaar), Dave Knights (basgitaar) en Bobby Harri son (drums). In deze nieuwe bezetting namenze hun tweede number-one hit, „Homburg" op voor een nieuwe maat schappij, die de aanvankelijke eendags- vlinders met open armen ontvangen had. In razend tempo werd toen de eerste elpee uitgebracht, die hier in Nederland zeer redelijke verkoopcij fers haalde. „We zijn nu op een moeilijk punt ge komen. Moeten we voortborduren op de sound van onze twee eerste platen, of moeten we 'n nieuwe richting zoe ken? Met het risico het contact met het publiek te verliezen als de plaat niet de hit wordt, die we ervan ver wachten". Om het risico zo klein mo gelijk te houden verblijven de vijf knapen bijna al him vrije tijd in de studio en nemen het ene na het ande re nummer op. „Tegen het eind van deze maand zoeken we dan gezamen lijk de meest commerciële composi ties uit en persen die op een single. Uiteraard blijft het dan nog afwach ten, maar het moet wel heel raar lo pen, willen we het succes van „A whiter shade of pale" en „Homburg" niet kunnen continueren". (Nederland 1,19.06 uur). Culturele uitwisselingen (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Vandaag zet zich voor het eerst „de interdepartementale coör dinatiecommissie voor Internationale cul turele betrekkingen" aan het werk om allereerst de achterstand tussen de on dertekening van verschillende culturele verdragen en de praktische uitvoering ervan zo snel mogelijk weg te werken. De commissie bestaat uit vertegenwoor digers van de ministeries van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, van Onderwijs en Wetenschappen en van Buitenlandse Zaken. Tevens krijgen af gevaardigden van het ministerie Algemene Zaken en van Financiën zitting in. De laatste jaren zijn tal van cultu rele verdragen gesloten. Om er enkele te te noemen: de verdragen tussen Polen, Joego-Slavië en Roemenië zijn al ge ratificeerd, maar men is nog steeds niet tot een praktische uitvoering ervan ge komen. Het cultureel verdrag met Rus land wordt binnenkort geratificeerd. Het cultureel verdrag tussen Nederland en Indonesië wordt spoedig getekend, waar schijnlijk tijdens het bezoek van de WND-president Soeharto van Indonesië. Het sluiten van een dergelijk verdrag met Hongarije staat ook al voor de deur. Fascinerende „Herostratos" van ploeterende Don Levy (Van i filmredactie) Beeld van de dood uit Don Levy'» herostratus". UTRECHT De filmmara- thon, door de Cinemanifestatie ontketend, Is goed van start gegaan en men heeft er de tweede dag al zo'n hoog tempo ingezet, dat slechts de heel sterken hem zullen kunnen uit lopen. Terwijl uit de filmindus trie de buitenlandse gasten binnendruppelen Vera Chyt- lova en waarschijnlijk de hele Tsjechische delegatie zullen verstek moeten laten gaan, maar het Tsjechische feest gaat door waren er gisteren liefst drie nieuwe films te zien t.w. Don Levy's „Herostratus", Bel- lochio's „La cina e vlclna" en de omstreden Franse film ,,La religieuse" van Jacques Rivctte. .Herostratus" van de Austra lische producent-schrijver regis seur (en tevens surrealistisch schilder en dokter ln de wis- en natuurkunde) Don Levy liep op het festival in Pesaro net de grote prijs mis en werd met veel succes gedurende de nacht in Knokke vertoond. Het ver haal van een Jongeman, die zich verveelt, het leven „waarde loos" vindt en daarom besluit er op spektaculalre wijze vroeg tijdig afscheid van te nemen. Hij schakelt een reclamebureau ln, die zijn zelfmoord commer cieel moet uitbuiten. Maar dan gebeurt er lots, dat zijn leven plotseling inhoud geeft. Hfl kan echter niet terug. Of toch Wij willen u de ontknoping niet vertellen de film ls dinsdag nog in het Haags filmmuseum te zien maar de handeling is ook niet het belangrijkste ln deze intrigerende film. Door telkens Iets meer van de be weegredenen van zijn hoofd figuren te onthullen schept Levy met fascinerende en vaak gruwelijke beelden striptease is voor hem synoniem met een slagerij een steeds beklem mender sfeer. En dan te be denken dat dit werk, waarvoor Levy drie jaar bloed, zweet en tranen moest offeren om ten slotte voor de belachelijk lage som van 80.000 gulden twee-en- een-half uur adembenemende kleurenfilm af te leveren, door belangeloos medewerking van regisseur, acteurs en techni sche staf tot stand kwam. Marco Bellochio's „La cina e' vicina" (China is dichtbij) is een heel wat commerciëler werk. Het is de tweede grote film van deze regisseur de eerste werd nooit in Nederland vertoond maar men zou den. ken met een veteraan te doen te hebben. Belloohio ls noch links noch rechts georiënteerd. Hij deelt steken uit naar het communisme, het socialisme en de rijke adel. Niemand wordt gespaard in deze aanvankelijk vrij onoverzichtelijk vertelde geschiedenis van een rijke graaf, die zo nodig in de poli tiek moet en alleen bij de so cialisten een kans krijgt. De heerszuchtige zuster van de man voet trouwen met de boekhouder van de socialisti sche party, de graaf «elf op zijn beurt met het eveneens socialistische vriendinnetje van de boekhouder. De jongere broer van de graaf tenslotte ls een overulgd communist, die in de socialisten de grote rivalen ziet, bomaanslagen pleegt pro-Ohina leuzen op de mi kalkt. Bellochio's scherpe spot is ge kruist met een flinke dosis vrij vulgaire sex. Filmen kan hij, maar de wijze waarop hy alles tot de grond toe afbreekt maakt hem tot een nihilist van ergste soort omdat hy er geen enkele waarde tegenover stelt. Bij Bellochlo vergeleken is Ri- vettes „La religieuse" een be zadigd mooi gekleurd prenten boek, dat alleen om zijn onder werp de roman in brieven van Denis Diderot zoveel stof deed opwaaien. Een die geen roeping voelt en daar door ln een streng klooster de ergste vernederingen moet dergaan. vervolgens naar frivool klooster wordt overge plaatst waar zij zich ook niet op haar plaats voelt, met haar biechtvader vlucht en zich ten slotte uit. het venster werpt als zij In een lichtzinnig gezelschap terecht komt. Een beter soort Angeliqueverhaal met een ingetogen Anna Karina in de titelrol. Had de film „Une reli gieuse" geheten net als des tijds Godards „La femme ma- rité" omgedoopt dan was er waarschijnlijk geen vuiltje aai de lucht geweest. Twee korte Nederlandse films kwamen gisteren ook nog bod. Het waren Fred van Doorns „Objectief gezien" eersteling met plus- en min punten (de laatste in de x derhedden een filmgrapje „The door" dat nog geen glim lach, zelfs nog geen applauB kon oproepen, „Procol Harum" bekend van „A whiter shade of pale" en Homburg vanavond in K.R.O.'s gedanste hitparade „Waauw". „De Vuurproef" is al eens eerder op t.v. vertoond. In oktober 1961 name lijk. Televisie draaide toen tien jaar in ons land en elke omroep kwam ter ge legenheid daarvan met een bijzondere produktie voor de dag. Bij de KRO was dat Arthur Millers stuk onder re gie van Luc van Gent en met een bij zonder sterke rolbezetting. Die opening staat ons ruim zes jaar en een paar honderd t.v.-spelen later nog vrij goed voor de geest. Ze heeft dan ook een grote indruk op ons gemaakt. "Wij waren erdoor in staat om te constateren dat er frap pante verschillen waren met de voor stelling die ons gisteravond door de AVRO werd geboden in de regie van Walter van der Kamp. Van der Kamps opvoering was veel strenger, veel directer en, geloven wij, veel meer televisionair. WU willen daarmee niet zeggen dat hij het beter deed, maar dat hij langs een geheel andere weg tot iets kwam dat e zeer voortreffelijk moeht heten. Het „decor" bqvoorbeeld bestond nage noeg uitsluitend uit belichting. Dit, en de veelvuldige toepassing van de close- up, ontnamen het spel voor een goed deel zijn „historische" karakter en plaatste het daardoor sterker in de sfeer van de moderne heksenjacht (McCarty!) waartegen De Vuurproef als protest geschreven was. Een voortreffelijke opvoering, waarbij we moeten aantekenen, dat deze me thode voor de spelers een extra-moei lijke is. Omdat elke zweem van onze kerheid, onverbiddelijk wordt afge straft. En, zelfs bij de vertolkers van de voornaamste rollen, soms wès er die onzekerheid. We realiseren ons dat er hard op De Vuurproef gewerkt is, maar óók dat Van der Kamp tenmin ste één repetitiedag te kort is gekomen. Dit in aanmerking nemend hebben we alle lof voor de geleverde spelpresta- ties. Speciaal noemen we Coen Flink, die aantoonde welk een voortreffelijk acteur hij is als een regisseur hem in de hand kan houden. Het spel telt acht tien rollen, we gaan ze echt niet alle maal noemen; temeer niet omdat de ze Vuurproef vooral een regieprestatie was, waarbij de spelers „materiaal" zUn, in dit geval meestal niterst vak bekwaam materiaal. Eén uitzondering: Henk van Buuren; de man moet zo langzamerhand tot de „hoogbejaar den" worden gerekend. En uitgere kend hij kwam met een verrassend- sterke, en verrassend-moderne aan pak van een karakterrol. En geen bij rol, want deze Vuurproef hód geen bij rollen. Heerlijk dat hij dat nog kan. Zonde, dat hij het zo weinig op de t.v. kan laten zien! Vg. NEDERLAND I (STER- reclameuitzendingen om 18.55, 19.03, 19.56 en 20.16 uur) NTS: 18.50 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort KRO: 19.06 uur: Waauw, tienerprogramma 19.32 uur: Telixer, jongerenprogramma NTS: 20.00 uur: Journaal KRO: 20.20 uur: Scala-Variété, amusementsprogr. 21.00 uur: Het conservatorium, film (kleurentelevisie) 21.10 uur: Bonanza, tv-serie (kleurentelevisie) 22.00 uur: Brandpunt, actualiteitenrubriek NCRV: 21.00—21.50 uur: Belindor en zijn knecht, luisterspel TROS: 22.40—23.55 uur: All-in, amusements programma NTS: 22.45 uur: Tweede journaal 22.50 uur: Sluiting NEDERLAND II (STER- reclameuitzendingen or 18.55 en 20.16 uur) NTS: 18.50 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Weekjournaal voor gehoorgestoorden 19.25 uur: Open oog 20.00 uur: Journaal VARA: 20.20 uur: Achter het nieuws, actualiteitenrubriek 20.45 uur: Coronation Street, tv-serie .21.10 uur: 22.15 uur: Uitgerekend, consumentenprogr. VARA: 21.00—22.30 uur: Stereoconcert door Radio Philharmonisch Orkest 22.55—23.55 uur: Prettig weekend, plafenprogramma NTS: 22.20 uur: Tweede journaal 22.25 uur: Sluiting Televisie morgen NEDERLAND I Automatisering 14.00 uur: Polemologie 14.30 uur: Russische les 15.00 uur: Sluiting NCRV: 16.00 uur: Nieuws in het kort 16.01 uur: Onder de loep, (kleurentelevisie) 16.20 uur: Abott en Costello, film 16.45 uur: Zienderogen 17.30 uur: Sluiting Radionieuwsdienst HILVERSUM I: 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 12.30, 18.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 16.00, 18.00, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 Radioprogramma HILVERSUM I (402 geunerklanken. tholleke Volkspartij. politieke zake Uitzending van de Ka •pel. 21.50 Stereo: lichte grammofoon! TROS: 22.00 Tour de jazz: inforn met toelichting. In: gevarieerd progra platenprogi HILVERSUM II (298 tels, lezing door prof. dr. C. de Hee 1.20 De Nederlander v mia.20 De^VNj'e "e- a de vliegende scho- 22.55^Prettig weekend: licht plat BRUSSEL Ned. (324 m) 18.28 Paardesportult- lehte orkestmuziel (Vervolg van de voorpagina)' PLEIKOS: De stad Pleikos wordt aan gevallen door twee Noordvietnamese regimenten. Zuidvietnamese tanks zijn in de tegenaanval gegaan. DALAT: De toestand in Dalat is on duidelijk. Aanvankelijk werd bericht dat de stad door de Vietkong veroverd was. Dit werd later tegengesproken. KWANGTRI: Deze stad is op de Viet kong heroverd. XOEAN LOK: De stad Xoean Lok zou, volgens de laatste berichten door de Vietkong zijn bezet. VINH LONG: in de omgeving van Vlnh Long doen zich zware gevechten UTRECHT (ANP) De besprekingen tussen de kath. politiebond St.-Michael en een delegatie van het verbondsbestuur van het Nederlands kath. vakverbond over de toetreding van St.-MIcbael tot de kath. vakcentrale, zijn opgeschort. Dit is gebeurd met het oog op spannin gen. die zijn gerezen tussen dc politie bond en de kath. bond van overheidsper- soneeL Het NKV wil eerst met dc KABO over dit conflict praten, alvorens de be sprekingen met de politiebond voort te setten. de Amerikaanse troepen en gezegd dat de vijand steeds weer zal falen zolang hij de vrijheid en de vrede bedreigt, „ter reinen waarop de Amerikanen nimmer zullen toegeven". „Wij mobiliseren al onze hulpbronnen, industriële en technische, ons potentieel aan moedige en bekwame mannen, om een beperkte oorlog te voeren waarbij wij de verliezen aan mensenlevens tot het uiterste beperken. Dat zij die een einde zouden willen maken aan de bombarde menten een antwoord geven op deze vraag: „Wat zouden de Noordvietname- zen doen als wij hen met rust zouden Het antwoord is eenvoudig: de vijan delijke troepen in het zuiden zouden ver sterkt en beter uitgerust worden. De oor log zou harder en langduriger worden. Een groot aantal Amerikaanse levens zou opgeofferd worden. De mannen, die zich de afgelopen dagen met de vijand op de grond gemeten hebben, hebben zeer uit gesproken meningen over de waarde var de luchtmacht. Zij kan de vijand niet beletten zich in slagorde op te stellen. Maar zij kan wel zijn stootkracht afrem men. Zij kan het aantal van die mannen, die de onzen aanvallen, aanzienlijk doen slinken. Wij zullen onze mannen de be scherming van onze luchtmacht blijven geven tot op de dag waarop wij concre ter aanwijzingen dan die van de afgelo pen dagen zullen hebben ontvangen, dat de vijand zijn campagne van terreur aggressle niet zal verhevigen". 18.52 Taalwenker muziekkapellen. muziek. 23.40-23.45 Niet ZATERDAG HILVERSUM Voor de huisvrouw laggesprek. KRO: sportgebied. 12.27 Medede- Vllegende schljv< HILVERSUM II (298 Nier -VARA: ziek. VPRO: 7.55 Deze dag. VARA: Nieuws. 8.10 Van de voorpagina: persover- zicht.^8.15 Z.O. 135: gevarieerd programma. beid en arbeidsverhoudingen. 10.50 Wegwijs: 13.10 VARA-Vai 9.02 DJlnngevt 2 Ramblers Radio Reprises. 15.30 Country en BRUSSEL Ned. (324 m) - Hallo met Henk. 12.40 W deUngen. ^LIO^Noord'e zuid.. 17.35 Jazz 6 De Haagse Kunstkring wijdt op zondag 11 februari in haar gebouw Denne- weg 64 een bijzonder recital aan de liederen van de een halve eeuw gele den overleden compomist Claude De bussy. Elisabeth Cooymans, alt, en Sas Bunge, piano, zullen liederen uit voeren uit o.a. Fêtes Galantes, Pro ses Lyriques en Ballades de Fran cois Villon.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2