Uitslagen en standen district Bollenstreek DE LEIDSE COURANT MAANDAG 29 JANUARI 1968 ZILVEREN EEEST C. VAN DAM IN TER AAR-LANGERAAR Zondag heeft de parochiegemeen schap in Langeraar het zilveren orga- nletenfeest van de heer C. van Dam gevierd. De jubilaris had zijn plaats op de orgelbank verwisseld met een ere-plaats, vóórin de kerk, bij zijn vrouw en kinderen. Op de orgelbank had voor deze gelegenheid plaats ge nomen de heer Jan v. d. Meer, gebo ren in Roelofarendsveen, nu organist in Leiden. En het orgelspel loog er niet om, want de eigen improvisaties die deze organist voor de dienst speel de getuigden van grote vaardigheid. Pastoor J, van Rossum sprak een hartelijk welkom tot de Jubilaris en zijn familie, waarna het gemengd pa rochiekoor de Missa Brevls in B van Mozart zong, begeleid door de heer v. d. Meer op het orgel onder de be kwame directie van de heer J. Zwirs. De pastoor gaf in zijn preek uitleg van de lozingen uit de H. Schrift, die de grootheid van God en de onmacht van de mens tot onderwerp had. Nadat do heer v. d. Meer delen had gespeeld uil het orgelconcert in bes van G. F. Htindel, vertrok de familie naar het parochiehuis om met de leden van het kerkbestuur en het koor een gemeenschappelijke broodmaaltijd te gebruiken. De heer P. C. van Rijn, die als ceremoniemeester fungeerde, feliciteerde de jubilaris en ook pastoor Van Rossum bood zijn gelukwensen aan namens de hele parochie. Namens kerkbestuur en parochie overhandigde de pastoor een radio en een mixer. De dirigent van het koor, de heer J. Zwirs, sprak hartelijke woorden van felicitatie namens het parochiekoor. Uit dank voor zijn arbeid gaf de heer ALPHEN AAN DEN RIJN „GOUDEN ALPHEN-COMITE" Het comité, dat onder het motto „Gou den Alphen Een nieuwe stad aan de Oude Rijn" in het tijdvak 24 april t.m. 2 mei a.s. ter herdenking van het vijf tigjarig bestaan van Alphen aan den Rijn enkele manifestaties zal organise ren, bestaat uit de volgende personen: J. W. Sogers, P. Groenhart (voorz.), O. R. T. v. d, Hoofdakker, P. Houwellng, J. de Jong, C. Kempenaar, O, J. v. d. Kolk, H. Otlens (secretaris), mevr. J. Smit-Zéfat, P. Stouthamer (2e voorz. en 2e secr.), N. J. Verklei), J. Verleng (penn.), A. H. C. van Wersch. De ge meente wordt in uit comité vertegen woordigd door de heer A. H. Th. M. Kor- TBC-onderzoek De bevolking van Alphen a. d. Rijn wordt in het tijdvak van 12 maart t.m. 18 april a.s. onder zocht op tuberculose. Voor de te Alphen a. d. Rijn wonende personen vindt dit plaats in het Rode Kruisgebouw, Raad huisstraat 116, voor die te Aarlander- veen wonen in het Dorpshuls, voor die te Zwaramerdam wonen in het Nutsgebouw Volleybal In de eerste klasse van de afd. Leiden heeft het tweede heren team van Castellum een fraaie overwin ning behaald op het Leidse VVS 3 door dit team in eigen huis een 31 neder laag toe te brongen. In de eerste set profiteerden de Alphe- naren van enkele fouten van VVS en namen een 31 voorsprong. By 77 hielden de ploegen elkaar in evenwicht, maar via goed verdedigend spel en harde smashes van o.a. Wim RoeBt greep Cas tellum met 13—16 de eerste setzege. Dankzij een sluitend Alphens blok wist Castellum ook de tweede set in hear voordeel te beëindigen 11—16. In de derde set namen de gasten 108 voorsprong. Toen haalden enkele Leidse time-outs en een wissel de Cas- telium-rescrves echter uit hun concen tratie. Een paar maal fout serverei resulteerde tn een 1513 setnederlaag. In de beslissende vierde set vochten de Alphenaren alsof ze kamploensa6pl- rntles zouden hebben. De Iets betere tech niek moest tenslotte zwichten voor do Alphense vechtlust. Via 1315 werd het 1—8. Met auto In sloot Mej. A. H. i wonende te Ter Aar. is zaterdagmiddag omstreeks 16.00 uur met haar auto in de sloot langs de Machineweg te Aar- landerveen gereden. Zij liep geen letsel op, de auto werd zwaar beschadigd. Ga rage Boot uit Alphen heeft de wagen gelicht en weggesleept. Nabij boerderij „De Vrye Hoef" was mej. v. D. geschrokken van een vai erf afrijdende auto, bestuurd door de lieer H. J. v, H., Inwoner van Aarlan- derveen, met voormeld gevolg. Geen voorrang verleend De heer R. de G., uit Den Haag reed zondagavond met een personenauto, komende uit de richting Gouwsluis. over de Prins Hen drikstraat en wilde links het Hazeveld te Alphen a. d. Ryn Inrijden. Hierby gaf hy geen voorrang aan de hem tegemoet komende bromfietser, de heer A. W. uit Aiphen. By de botsing liep de bromfiet ser een gecompliceerde linker onderbeen- breuk op. Nadat de plaatseiyke arts J. H. Pilon hem de eerste medische hulp had verleend is het slachtoffer per am bulancewagen naar het Diaconessenhuls te Lelden overgebracht. Zwirs een enveloppe met Inhoud. In- middel» ftond de muziekver. Arti met drumband opgesteld op het toneel én toen de gordijnen open gingen werd een klinkende serenade gebracht aan de jubilaris, die zelf ook jarenlang lid van dit korps ie geweest. De heer Th. A. Hijdra presenteerde het korps en feliciteerde de jubilaris. De jubilaris sprak een dankwoord aan de pastoor voor zijn woorden en voor de cadeaus van het kerkbestuur. Hij dankte de heer J. v. d. Meer voor zijn orgelspel en het koor voor de zang en hij prees de altijd vriend schappelijke samenwerking met de di rigent de heer Zwirs, Toen dit offi ciële gedeelte achter de rug was kwa men velen de heer Van Dam felici teren. Auto in kanaal bij Ter Aar Mej. Verlaan was tijdens een bood schap in Ter Aar zo onfortuinlijk ach teruit te rijden zonder daarbij achter zich te kijken en reed zo het kanaal in Ier hoogte van dokter Quartels woning. De auto dreef naar de andere kant van het kanaal. De inzittende overkwam geen letsel. Een kraanwa gen van de fa. Boot hielp de wagen weer op het droge. HAZERSWOUDE De carrière van Katia Christina Katia Christina, het Hazerswoudse meisje, dat zich ln Parys een filmcarri ère opbouwde en deze van daar uit nog een grotere glans trachtte te geven Id Europa, wil de vleugeltjes uitspreiden! In Franse films en televisieseries speel de ze reeds verscheidene rollen, terwijl ze in het land van De Gaulle ook al eens op de toneelplanken stond. Intusen stond ze ook voor de samera's van een Italiaanse filmproduktlemaatschappij. Katia Christina van Kranenburg, die haar carrière begon als fotomodel-man nequin, wil nu Hollywood in haar agen da genoteerd zien en doet dan ook mee aan de wedstrijden om de titel „Holly- wood-ster van de toekomst". KPJ-FEESTJE De katholieke plattelands jongeren uit Hazerswoude-Rijndijk en Alphen aan Ryn waren zaterdagavond present in het parochiehuis St.-Jorls aan de Ryndyk voor het traditionele jaariyks te houden feestelijk samenzijn. Hoofdschotel van het feestmenu vormde de opvoering van „De Snoek", een dwaas blyspel ln drie bedryven, dat werd geschreven door Anke Wildonck. Zeven KPJ'ers zetten dit spel op de planken onder regie van J. van Egmond, die overigens ook teken de voor de grime en het souffleurswerk. De muzikale nootjes tijdens het festyn werden de zaal ingeslingerd door het RAAD VAN ALKEMADE GAAT BESUSSEN OVER ZWEMBAD Hedenavond te acht uur komt de raad zlenlngen, waaronder filterkelder, der gemeente Alkemade in openbare raadsvergadering byeen. Er zullen enke le belangryke voorstellen behandeld wor den. Hiervan noemen wy o.m. Reconstructie en uitbreiding wegennet Veenderpolder. In hun toelichting op dit voorstel mer ken b. en w. op, dat behoudens het be sluit van de raad, dat der stemgerechtig de Ingelanden der Veenderpolder, alsme de met het voorbehoud t.a.v. de op dit besluit te verkrijgen goedkeuring van G.S. B. en w. met het bestuur van de Veenderpolder overeenstemming heb ben bereikt over de verdeling zowel van kapitaalslasten als van de onderhouds kosten, voortvloeiende uit de kosten der uit te voeren werkzaamheden tot re constructie en uitbreiding van het we gennét in deze polder o.a. verharding tot een breedte van drie meter van le het gedeelte Veenderdyk, gelegen tussen de Zuldweg en de Aderweg, 2e de Ader- weg 1610 meter, 3e de Groenewoudseka- de 740 meter, 4e het pad lopende van de Aderweg naar de a&a te leggen verbin dingsweg tussen Floraweg en Geestweg 453 meter, de GeeBtweg naar de Veen derpolder. Aanleg tot een breedte van 4 meter en een lengte van 570 meter van een verbindingsweg over de kruin van de dyk - via de aan te leggen bruggen - tussen Floraweg en Geestweg. Aanleg van uitwykplaatsen om de ca. 200 me ter langs deze genoemde wegen. Ten slotte van een afrastering en schrlkhek- ken langs de aan te leggen verbindings weg. De totale kosten hiervan zyn be groot op ƒ429.100,Verwacht wordt dat voor een groot gedeelte van deze aan te leggen wegen een bydrage van 90% zal worden verkregen in het kader van de Wet Uitkering Wegen. Verbetering Kolk te Oud Ade. Het voorstel van b. en w. tot verbe tering Kolk te Oud-Ade omvat verbre ding van het weggedeelte, gelegen voor de woningen "Kolk 1 t/m 11, waardoor gelegenheid tot het parkeren van 26 auto's zal ontBtaan. Het ophogen en ver volgens Inzaaien van het plantsoen ter plantae, dat zal worden opgesloten door middel van trotolrbanden en ter ver fraaiing waarvan aan de zyden een 7-tal bloembakken zal worden geplaatst. Het leggen van een riool, alsmede het aan brengen van een berm ter breedte van 3 meter aan de oostzyde van het weg- geleelte, gelegen voor de zg. Oostenrijk se woningen, zulks ter ondersteuning van het weglichaam. Het asfalteren van de betreffende weg over de gehele te. Bouw zwembad ln Googerpolder Reeds een groot aantal jaren gemeenteiyke zweminrichting te Oude Wetering een punt van bespreking ge weest in de raad. Thans krijgt beslissen over een voorstel tot aanleg van een zwombad aan de Middenweg in de Googerpolder tussen de Molentocht de Baan, waarvan de bouw in 2 fasen zal worden uitgevoerd. De eerste fase omvat de bouw van een instructiebad van 8 by 8 meter en een overdekt i bassin van 8 by 18.67 meter met horende ruimten, zoals hal, kassa, per- soneelakkmer, wisselcablnes en gemeen- schappeiyk© kleedruimten voor de Jeugd; een ondlep-middeldlep open bassin met bijbehorende werken ter oppervlakte 28 by 20 meter; een open kleuterbassin ter oppervlakte van 113,5 m2 (maximale waaddlepte 30 cm.); technische warmlngsinstallatles enz.; een berg ruimte -EHBO-post, 'n badmeerterrulm- te; een zonneweide ter oppervlakte van 8000 m2. De 2e fase omvat kleedaccom modaties ten behoeve van de bezoekers van de open baden, een kiosk voor de verkoop van versnaperingen, frisdran ken e.d.; een middeldiep open bassin ter oppervlakte van 50 bij 18 meter met bljbehoi-ende werken. De overdekte als ook de open bassins zullen op de warm waterinstallatie worden aangesloten, waardoor een aanmerkeiyke verlenging van het zwemselzoen kan worden ver kregen. De totale kosten voor dit pro ject zyn begroot op 1.590.787,-—. Aanpassing tarieven belastingen Reeds by de begrotingsbehandeling voor 1968 was tot uitdrukking gebracht dat aanpassing, van de tarieven van de gemeenteiyke belastingen zou worden overwogen. Ten aanzien van de straat belasting, welke momenteel 10 en 5% van de belastbare opbrengst der gebouw de, re8p. ongebouwde eigendommen be draagt, wordt voorgesteld deze te ver hogen tot 15 en 7'/j%, waardoor een meerdere opbrengst wordt verkregen van 25.000,Voor de tarieven van de reinigingsrechten luidt het voorstel: 17,50 per jaar (thans 10,voor de 2e emmer 15,per jaar (thans 8,50); voor elke volgende emmer 12,50 (thanB ƒ7,Hiervoor wordt een meerop brengst verkregen van 19.850,50. Be treffende de woonforensenbelasting wordt voorgesteld de bestaande tarieven met ƒ25,te verhogen, waardoor een meeropbrengst wordt verwacht van 5.000,Voor de hondenbelasting wordt een verhoging van tarieven gesteld van 10,per hond. De opcen ten personele belasting ten gunste van de gemeente zullen, behoudens goed keuring gebracht worden van 150 op 200 gemeentelijke opcenten waarvoor meeropbrengst ingaande 1968 wordt wacht van 6.400, ALKEMADE Geboren Susannne A. d.v. W. D. Meer en C. J. Buschman; Anna M. C, P. J. J. de Jeu en M. C. Scholte Hermanus J. z.v. H. J. Degenaar en A. E. Montijn; Maria G. d.v. Ch. Jousma en M. G. de Vreede. Overleden: C. v.d. Zwet 86 j. G. Koot KOUDEKERK A. D. RIJN In de bovenzaal van Hotel „Van Egmond" kwamen bestuur en leden van de Oranjevereniging „Koudekerk" voor hun jaarlijkse vergadering bij een. Voorzitter R. Dorrepaal zei ln zijn openingswoord, dat in het afge lopen1 jaar de Koudekerkse bevolking volop heeft genoten van diverse festi viteiten voorgeschoteld door het zeer actieve bestuur van de vereniging. Secretaris H. J. Bos gaf door zijn jaarverslag te kennen dat het met de Oranjevereniging zeer goed gaat. Wei nig leden bedankten, en er komen nog dagelijks leden bij. Dat het ook finan cieel zeer goed gaat. bleek uit het financiële verslag dat penningmeester H. P. M. de Groot de revue liet pas seren. Een prachtig saldo staat op de spaarbank, zodat de penningmeester zijn toezegging kon doen, dat ook dit jaar weer een pracht van een feest programma opgezet kan worden. De heren Chr. J. M. v^n der Ven en C. Zuijdwijk zijn ook voor 't komende vsreniglngsj aar herbenoemd als de kascommissie. Aftredende bestuursle den waren mevrouw H. van der Greft- Hoogenboom, J. Colijn en L. P. H. Schrier. De heren J. Colijn en L P. H. Schrier werden herkozen, terwijl in de vacature ontstaan door het bedan ken van mevrouw H. van der Greft- duo Boet en voor diverse gasten op het feest was het al evenzeer prettig om een prijsje mee naar huis te nemen na de verloting. Visvergunningen. Degenen, die in aanmerking wensen te komen voor een van de jaarlijks te verloten visvergun ningen van de ambtenarenvlsclub „Beet" moeten zorgen, dat ze er voor 1 april bij zyn!!! Schrifteiyk en mondeling kan dit geschieden. Gebeurt dit niet, dan be staat er geen kans, om in het nieuwe visseizoen zijn liefhebberij te kunnen botvieren ln viswater, dat in pacht is van „Beet". Het water is gelegen ln de om geving van het gemeentehuls in de wyk Rhynenburch. Tafeltennis. Het eerste team van de tafeltennisvereniging Slagvaardig heeft de wedstrijd ln het kader van de degradatiecompetitie tegen Te Werve met 7-3 gewonnen. Slagvaardig 3 ver- Bloeg Baronie met 10-0 en Slagvaardig 4 versloeg PIT '54 met 7-3, Slagvaardig 5 moest de winst aan Treffers laten: 4-6. De Juniorenmeisjes versloegen Tref fers met 10-0 en speelden 5-5 gelijk te gen de Valken. Diepzee-avond. Dinsdagavond zal Bernard Kruysen, ook bekend als zan ger, een lezing houden in samenwerking met zijn echtgenote over het leven on der water. De heer Kruysen, een fervent diepzeeduiker, zal tevens een film ver tonen voor de leden van het Vrouwen gilde in Hazerswoude-Rijndijk. RIJNSATERWOUDE Raadsagenda De raad der gemeen te Rijnsaterwöude vergadert dinsdag 30 januari 1968, des namiddags 9.00 uur ten raadhulze. Aan de agenda ontlenen wy o.m.: benoeming van een gemeente secretaris; voorstel tot wyzlglng van de bezoldigingsverordening voor het ge- meentepersoneel; voorstel tot wijziging van de legesverordening; voorstel tot vaststelling van een verordening op de Drank- en Horecabelasting. HAZERSWOUDE (Dorp) TON VOOR NIEUWE KERK Een geldinzamelingsaktie voor de nieuw te bouwen gereformeerde kerk in Hazerswoude-Dorp heeft vorige week ruim 100.000 opgebracht. Om gerekend komt dat neer op 436,- per gereformeerd gezin. „DE LUCHTKLIEVERS" UIT LISSE HEBBEN NIEUW CLUBHUIS LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Wie ia bang voor Virginia Woolf (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 915 uur. Nachtvoorftelling vrijdag-zaterdag: „Orfeu Negro" (Aanv. 23.30 uur). Lido: Goudfort op Caribo (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Bond Callaghan operette „Schoppenaas" (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7-00 en 9.15 uur. Studio: Stimulanti (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: De kanonnen van Navarone Prol. (14 jr.) Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur Rex: Hij kwam om te doden (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling vrijdag-zaterdag: Stella's Sleutel 23.30 u. (18 jr.). KORRELTJE Waar de postduivenvereniging „De Luchtklievers" al Jaren naar uitgezien heeft, het bezit van een eigen club huis, is eindelijk waarheid geworden. Het is deze vereniging namelijk gelukt beslag te kunnen leggen op de kantine van de Lisser Kistenfabriek „Elka," die voor dit bedrijf te klein geworden was. Met vereende krachten heeft men zich aan het werk gezet om tot de plaatsing over te gaan en dat heeft de vorige week zijn beslag gekregen. Za terdagmiddag kon het opnieuw opge trokken clubhuis officieel geopend worden, hetgeen verricht werd door loco-burgemeester, weth. A. J. Mes- De bijeenkomst werd geopend door de Luohtklievers-voorzitter Jac. v. Es. Hij bracht in herinnering de vele te genslagen en moeilijkheden welke overwonnen moesten worden, maar nu men het resultaat ziet, is alle moeite om zover te komen graag vergeten. Hij bracht de harde werkers aan de bouw hartelijk dank voor hun grote activiteit. Gaarne gaf hij vervolgens het woord aan wethouder Mesman, die een pakkend woord sprak waarin hij wees op de belangstelling welke ook bij het gemeentebestuur leeft voor deze tak van sport. Doelmatig clubhuis Het ruime clubhuis bevat een mooie entree en een voorlokaal waar het inkorven kan plaats vinden, vervol gens komt men ln de grotere ruimte welke als vergaderruimte bestemd is voor het houden van clubavonden. Voorts is aanwezig een goed ingerich te keuken, terwijl ook het sanitair prima verzorgd is met toiletten en wasgelegenheid. Na de officiële opening werd er 's avonds een groot feest gehouden voor alle leden en hun dames. Tevens werd deze feestavond belegd om de prijsuitreiking te laten plaatsvinden. Als hoofdprijswinnaars kwamen de vol gende personen uit de bus: Kampioen Generaal: H. 't Hort, met 13 kam pioenschappen, waarvoor hij 'n prach tige plaquête en vier bekers in ont vangst kon nemen; 2e kampioen was Aad van Diest met 6 kampioenschap pen, waarvoor hij een duivenmand St.-Jeanne tl'Are uit Noordwijkerhout gaf een geslaagd concert Hoogenboom werd voorzien door het benoemen van de heer M. J. van Oos ten. De kermis zal dit jaar waarschijn lijk ln mei plaatsvinden, er komen weer mooie kinderprogramma's, festi viteiten voor de ouderen, Oranje-bal met een Miss Koudekerk-verkiezing en nog veel meer. Na het officiële gedeelte sloot voor zitter R. Dorrepaal de vergadering en kreeg men gelegenheid om een dansje te maken op de maten van de muziek van het duo Boot en Boelee uit Al phen aan den Rijn. ROELOFARENDSVEEN Bridgen In café Wagenaar werd de 11e ronde gespeeld van de onderlinge competitie van de Bridgeclub Roelof arendsveen. De uitslag met tusBen haak jes de totaalstand was als volgt: 1 gebr. Koek 203 (2037), 2 dames Ramsarain- Hoogeuboom 104 (1734), 3 gebr. Van Klink 189 12019), 4 Turk-Klein 186 (1946), 5 Keulemans-Van Berkel 179 (1902), 6 dames Koek-Straver 176 (1682), 7 Van Haastrecht-Warmerdam 168 (1568), 8 echtpaar Van Veen 167 (1670), 9 Ramsaram-Kras 165 (1812), 10 Koek-Straver 161 (2009), 11 Koek- Van Klink 160 (1692), 12 Hulgsloote Bakker 153 (1885), 13 dr. Hefjnen-CaA. pers 146 (1729), 14 dames Van Berksl- v. d. Meer 144 (1528). 15 echtpaar w d. Mes* 129 (1797). Voorzitter C. de Rijk van „St.-Deus Dedit" droeg functie over ln de zaal van de heer Keyzor hield de R.-K. landarbeldersbond „St.-Deus Dedit" haar feesteiyke jaarvergadering. Deze vergadering stond onder voorzit terschap van de heer O. de RUk, die ln zyn openingswoord de leden met hun dames van harte welkom heette. Voornaamste punt op de agenda voor deze vergadering vormde wellicht de be stuursverkiezing. Hier was immeiyk vernield: aftredend zyn de heren C. A. KÖnst en C. de Ryit, de heer De R(Jk stelt zich niet herkiesbaar. Dit betekon- de voor de vereniging, dat thans Jaar do heer De Ryk zyn voorzittersha mer wenste over te dragen. Voordat de heer De Rijk tot voorzit ter werd benoemd was deze reeds zevental jaren bestuurslid, hetgeen dus betekent, dat hij gedurende 37 jaar deel uitmaakte van het bestuur van „St.-Deus Dedit". Namens het hoofdbestuur was aan wezig de heer P. Meester, die de schel dende voorzitter dankte voor al het werk dat deze gedurende deze lange periode voor de vereniging heeft gedaan, De heer Meester stelde tevens een attentie De heer Meester beantwoordde hier- i enige vragen van leden, waarby onder meer de vrije loonvorming en de land bouw ln de EEG enige onderwerpen van gesprek waren. Tot slot van de avond bleef men nog enige tyd bijeen om te kaarten. De hier voor beschikbaar gestelde pryzen werden gewonnen door: 1. W. Waasdorp; 2. mevrouw De Ryk-van Eb; 3. mevrouw Rykeiykhulzen. JAARVERGADERING NKV De NKV afd. Lelmulden en Rijnsater wöude hield onder voorzitterschap van de heer A. A. de Graaf haar ledenjaar vergadering in de zaal van de heer Keij- zer. Voor deze vergadering bestond een redelijke belangstelling. Na het openingswoord van voorzitter De Graaf presenteerde secretaris Bosman notulen en jaarverslag. Uit deze gegevens bleek, dat de vergaderingen zioh beperkt hielden tot de Jaarverga deringen, terwyi ook verder weinig ac tiviteiten ontplooid werden. Mededeling werd gedaan van het meedoen var afdeling met de actie „wy en zy", actie voor hulp aan ontwikkelingslanden. Ook de vakafdelingen hebben hieraan hun steentje bygedragen, Penningmeester C, A. Könst deelde mede, dat met ingang van het nieuwe jaar de afdracht aan de plaatseiyke af delingen opnieuw was verlaagd, waar door het nog meer zaak wordt om d< hêriloöfdbMtuur In" het vooruit: j plaatselijke activiteiten ln te perken en zicllt prioriteiten te stellen. Namens de afdeling sprak de lieer L. - Het bestuur bleef in zijn oude samen- - H. van Velzen woorden van dank tot de j stelling gehandhaafd, De vakafdellngcn marsen en wat Spaanse en andere po- heer De Rijk. welke woorden hij verge- j hadden ook voor dit jaar weer dezelfde pulaire muziek die grote waardering zeld liet gaan van het aanbieden van leden ufgevaardlgd. Nadat de heer De genoot van de volle zaal. een rokertje aan de heer De Rijk en Graaf nog zijn zienswijze gegeven had „gt. Jeanne d'Arc" en haar directeur bloemen voor mevrouw De R(jk. 1 op de huidige taken van de NKV-afdc- kunnen inderdaad terugzien op 'n zeer De overige punten van de hulshoude- llng werd deze korte vergadering beslo-1 geslaagde uitvoering. De fanfare Jeanne d'Arc presenteer de zaterdagavond een concert van lich te muziek. Dat wil nog niet zeggen dat lichte muziek altijd gemakkeiyk te re aliseren Is; als men by lichte muziek onderscheid wil maken tussen z.g. klassieke en nlet-klassleke composities dan biyft er voor de laatste categorie nog heel veel over dat vaak nioeiiyk tot goede expressie kan komen, Maar met een dirigent als Glotzbach kan 'n dorps fanfare heel ver komen. Glotzbach dirigeert zonder stokje, maar zijn handen geven alles in uiter ste precisie aan. Zijn tempo, het aan duiden van de thema's in de verschil lende groepen, het is alles even raak. Zijn directie is in marsen zelfs niet litant; blijft los en expressief zonder de maat uit het oog te verllzen. Onder zo'n dirigent móet het prettig spelen ifln. De uitvoering begon met twee nu voor orkest en drumband die pittig ten gehore werden gebracht. De heer Groen als instructeur van de drumband heeft deze jonge mensen tot een uitstekende gedisciplineerde eenheid gebracht. Behalve enkele marsen hoorden we verder enkele bewerkingen van orkest stukken waaronder speciaal opviel „The Explorers" dat moeliyk te spelen is maar dat, enkele onzuiverheden daar- gelaten, met veel élan werd geblazen, ondanks de eigentijdse sfeer. Na de pauze traden de leerlingen van de eigen opleidingsschool op het po dium onder leiding van de heer J. Boel houwer en gaven reeds heel muzikaal en zuiver een viertal kleinere werkjes weer. Voor de toekomst een prachtige aanwinst voor de fanfare! Hierna speelde Jeanne d'Arc nog twee kreeg; 3e kampioen was D. van Rui ten met drie kampioenschappen; 4e J. Duivenvoorden met drie. kampioen schappen en J. Mol met drie kam pioenschappen. Zij nog vermeld, dat twee leden ook in de afdeling Haarlem met niet minder dan 900 leden een mooi suc ces behaalden: H. 't Hort werd in deze grote strijd 4e met zeven kampioen schappen en A. van Diest werd in de rangorde 25ste met vier kampioen schappen. Ook hiervoor werden mooi» prijzen uitgereikt. Tijdens de feestavond werd bekend gemaakt, dat aan drie leden een on derscheiding werd toegekend, als ver dienste voor het vele werk dat door hen verricht is, waarvoor gehuldigd werden de heren Jac. van Es (voorzit ter), J. v. d. Hulst en J. Mol. Hen werd voor de vele arbeid voor de ver eniging dank gebracht. SASSENHEIM Botsing bij inrit te Sassenheim Zaterdagavond kwart voor zeven vond op de Teylingerlaan, bij de bushalte een botsing plaats tussen een motorrijder en een personenwagen. De motorryder kwam uit de richting Voorhout en bots te tegen de personenauto op die van te genovergestelde -richting kwam en links een inrit zou inrijden. De motorryder, 'n 36-jarige inwoner van onze gemeente, liep een beenbreuk op. Dokter De Graaff die eerste hulp verleende liet hem per ambulance naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overbrengen. De motorfiets werd waar beschadigd. Biljarten Klasse C la: De Turk 3-Luto 1 5-2; Vios 3-De Taveerne 1 0-7; Vios 1-De Turk 1 3-4. Klasse C 1 B: De Engel 2-Royal Sport 2 5-2; Oude Haven l-Sassenheim 2 4-3; Piet Gljs 1-Sport 1 5-2; De Taveerne 2- Soldaatje 1 4-3; De Turk 2-Vios 2 5-2. Klasse C 2: De Zeekant 1-Berg en E 1 5-4; Sport 2-Piet Gys 2 4-5; Amicitla 1-Vios 4 4-5; KOT 1-De Turk 4 7-2. De Roode Leeuw 1-De Engel 3 4-5. Klasse C 3 A: Luto 2-KOT 2 9-0; De Zeekant 2-Sportrust 1 7-2. Klasse C 3 B: Sassenheim 3-Oude Ha ven 2 Soldaatje 2-Sport 3 4-5; De Parel 1-De Beurs 1 2-7. Klasse C 4 A: Centraal 1-Sportrust 2 4-5; Sassenheim 5-Welgelegen 2 4-5; Passage 3-KOT 3 7-2; Passage 3-KOT 3 7-2; De Zeekant 3-De Parel 2 5-4; Vlos 5-De Taveerne 4 9-0. PUNT „Het spyt me, dat ik te laat ben, meneer de directeur, maar Ik kan nergens een parkeerplaats vinden." Marktberichten AMSTERDAM, 29 jan. - Veemarkt - Aanvoer 222 runderen, prijs van 350- 485. Verder 85 varkens, prijs 272-277 per kg geslacht gewicht. Handel rustig. R'VEEN, 26 jan. Bloemen. Am. Anjers Sim Rose 2538, Sim Rood 26 32, Sim Wit 27—33, Sim Arthur 19—27. Sim Keef er 2931, Espérance 2729, Red Diamond 28, Désiré 28, Rozen Gar- nette en Carol 3041, Anthurium 1.55 1.60, Forsythiatakken 2548, Cineraria 1.151.25, Cyclamen 70—1.40 per stuk. Troschrysanthen 2.252,80, Freesia's 901.30, Blauwe druifjes 4960, Narcis sen Carlton 1.10—1.30, Fortune 1.05— 1.15, Whrestler 1.10—120, Early Glory fi 1.051.20, Pionier 1.05, tulpen Lustige Ito Witwe 1.60—1.85, Krelage 1.25—1.55, j v. d. Eerden 1.551.70, Preludium 1.40ed 1.70, Paul Richter 1.40—1.75, Rose Cop- D< land 1.85—2.25, Golden Harvest 1,70— Je 1.80, Purper Star 2.15, Cassinle 1.50— te' 1.70, Wim van Est 1.85—1.95, Winter- m gold 1.40—1.50, Bellona 1.60—1.75, Pro- ir minence 1.552.0, Tommy 1.501.60, D< Apeldoorn 1.90—2.35, White Sail 1.55— kg 1.65, Queen of the Night 1.70 per bos. li RIJNSBURG, 27 jan. - Bloemen - Rozen: Baccara 46-70, Garnette 25-35, Carol 23-30, Zorina 14-30, Am. Anjers: Rose Sim 34-40, Rode Sim 33-38, Witte Sim 32-36, Crowly Sim 33-36, Keefer 0-36, G. J. Sim 30-35, Farah Diba 26-35, Espérance 28-33, Carry Sim 28-32. An thurium 125-310. Gerbera 16-46, Ama ryllis 25-30, Hyacinten L'Innocence I 35-38, Pink Pearl 26-32, Ostara 27-30. alles per stuk. Hyacinten 110-135, Iris- sen 150-320, Tulpen: Apeldoorn 200- i» 225, Pax 200-225, Demeter 175-225, Pro- f minence 190-210, Lustige Witwe 185- L 190, v.d. Eerden 165-185, Bellona 165- 175, Preludium 165-175, Christmas (r Marvel 160-175, Krelage 135-150. Nar- cissen: Carlton 100-135, Early Glory 90-125, Flower Reocrd 85-100. Blauwe v Druifjes 60-73 alles per bos. lijke agenda werden vlot afgewerkt. De heer Dubbelaar presenteerde notulen en jaarverslag en penningmeester Van Vel zen gaf een overzicht van de financiën. Hieruit bleek, dat de boeken werden afgesloten met een batig saldo van 6,-. BU de bestuursverkiezing werd de heer C. A. Künst met algemene stemmen herkozen, terwyi In de vakature ont staan door het aftreden van de heer De Rtjk werd voorzien door de heer B. v. d. Voort, die door het bestuur kandidaat was gesteld. Na enig beraad en stem men werd de heer Van der Voort deze avond niet alleen tot bestuurslid, maar ook tot voorzitter gekozen. ten, waarna de leden nog enige tyd by- j een bleven voor het leggen van een1 kaartje, waarvoor enkele vleespryzen en een rokertje beschikbaar werden gesteld. De pryzen werden gewonnen door: 1. C. Touw 6466 punten; 2. L: Wolvers 6164 punten en 3. B. v. d. Voort 5968 punten. Raadsagenda. De raad der gemeen te Leimuiden komt op dinsdag 30 janu ari 1968, des namiddags 7.30 uur ten raadhuize byeen. Aan de agenda ont lenen wy o.m.: benoeming van een ge meente-secretaris; aanwyzlng van leden van de commissie van overleg inzake de subsidiëring van plaatselijke verenigin gen. THEO TEN HOOVEN. Geopend voor spoedeisende geval len: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. De zaterdag-, zondag, avond- en nachtdienst van apotheek R. v. Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven Apo theek. De Oegstgeestse Apotheek en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week ge opend. 11 4 7 25-2 Klasse C 4 B heim 4 4-5; Luto 4-Passage 4 7-2; De Taveerne 5-Amicitia 3 4-5; Sportrust 3- Piet Gijs 4 3-6. Standen Klasse CIA: Sassenheim 1 10 9 1 48-22 Vlos 1 10 7 3 47-23 De Taveerne 1 11 6 5 43-34 De Turk 1 11 5 6 38-39 Luto 1 10 5 5 35-35 Royal Sport 1 10 3 7 35-35 Vlos 3 11 3 8 35-42 De Turk 3 11 5 6 31-40 De Engel 1 Passage 1 Klasse C 1 B: Oude Haven 1 Royal Sport 2 Sassenheim 2 Sport 1 Soldaatje 1 De Taveerne 2 Vlos 2 De Engel 2 De Turk 2 Piet Gys 1 Klasse C 2: De Engel 3 Vlos 4 De Roodc Leeuw 1 Sport 2 Amicitla 1 KOT 1 De Zeekant 1 Berg en Dal 1 De Turk 4 Piet Gys 2 11 8 3 52-25 U 7 4 49-28 11 7 4 49-28 11 6 5 41-36 11 4 7 40-37 11 6 5 34-43 11 5 6 31-46 11 3 8 28-49 11 8 3 62-37 11 7 4 61-38 11 6 5 58-41 11 6 5 54-45 11 6 5 49-50 11 5 6 45-54 11 5 0 41-6 11 4 7 41-5 11 5 6 43-E 11 3 8 39-6 Voor de finale le klasse plaatsten zich de volgende spelers: L. Lensen, Sport, Moy. 6.90; A. Elferlng, Vlos, 6.79; F. v. Gerven, De Engel, 8.70; W. van Gerven, Vlos, 6.04; H. Hartman, De Taveerne, 6.57; C. Clemens, De Taveerne, 5.39; N. de Ridder, Royal Sport, 6.59; P. Mull- wyk, Piet Gys, 5.89, kampioen vorig jaar. Deze finale zal worden gespeeld op donderdag 15, vrydag 16, zaterdag 17 en zondag 18 februari a.s. In café-restau rant 't Soldaatje te Voorhout WASSENAAR BURGEMEESTER OPENDE NIEUWE GEDEELTE VAN „DE BURCHT" bouw geopend, waarmee „De Burcht" bejaardencentrum, uitgaande van de Nederlandse Protestantenbond is uit gebreid. Het eerste gedeelte van De Burcht werd byna tien jaar geleden in gebruik genomen. In het nieuwe gebouw vinden 36 bejaardsn huisvesting i: eenkamer- en 6 tweekamerfJats. Ver schil tussen De Burcht I en De Burcht II is, dat ln het nieuwe gedeelte meer gelegenheid bestaat tot algehele verzor ging en zo nodig verpleging van de in- De officiële opening werd, behalve door de bewoners, door vele genodigden bygewoond. Onder hen bevond zich me vrouw L. KlaaBesz-de Bruyne, echtbeno- te van de Commissaris der Koningin. Gouden jubilaris bij gemeentebedrijf Wassenaar' Morgen, dinsdag 30 januari, herdenkt de heer J. G. Knijnenburg het byzondere feit, dat hy 50 jaar geleden ln dienst trad by de toenmalige NV Elektricitelts- maatschappy Wassenaar, de voorganger van het gemeenteUjk electrlclteltsbedryf. Het gouden jubileum zal o.m. gevierd worden met een receptie, die de Jubilaris door het gemeentebestuur wordt aange-j boden in het raadhuis „De Paauw", van half vijf tot half zes. Eenieder die d? heer Knynenburg daar geluk wil komen wensen is welkom. De heer Knynenburg trad op 14-jarige leeftyd in dienst van de elektricitetts- maatschappy als aankomend tekenaar.^ In 1939 werd de jubilaris bevorderd tot technisch ambtenaar. In de na-oorloogse Jaren doorliep de heer Knynenburg de verschillende technisch ambtenaren-ran gen. In 1962 bereikte hy zyn huidige rang, technisch hoofdambtenaar le klas se afdelingshoofd. De heer Knijnenburg zal in mei a.a. pensioengerechtigde leeftyd bereiken.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4