HAI' KATWUKSE BELT IN NOORDWIJK KWEEKPLAATS VAN LASTIGE RATTEN POSITIE, GEZAG, BEKWAAMHEID, ORGANISATIE, SUCCES MAANDAG 29 JANUARI 1968 DE LEIDSE COURANT VUILNISBELT - KATTENBELT LIJKENLUCHT IN WOONKAMERS VAN OMWONENDEN Het gemeentebestuur van Noordwijk zal een onderzoek laten instellen of de gemeente Katwijk ten aanzien van de vuilnisbelt bij de Krom niet in strijd handelt met de hinderwetbepalingen. In het Noordwijkse gemeentehuis is men overstroomd met klachten van de omwonenden, die spreken van een rat- tenplaag van ongekende omvang. Men verwijt Katwijk, dat het vuil niet vol doende wordt afgedekt, waardoor het alle kanten heenwaait en allerlei on gedierte vrij spel heeft. De belt ligt binnen de Noordwijkse gemeentegrenzen, maar is met de grond eigendom van de gemeente Katwijk. Ongeveer vier jaar geleden is men met het storten van vuilnis begonnen. De eerste tijd was er geen reden tot klagen, doordat het vuil onder water verdween. Op de betrokken plaats is namelijk zand uitgegraven voor weg aanleg. Aanvankelijk werd het vuil ook goed afgedekt. Daarna zijn volgens de omwonen den vier gezinnen met in totaal veertien kinderen de moeilijkheden begonnen. In grote drommen komen 's avonds de ratten opzetten, zodat men geen raam meer open durft te laten. De heer C. van der Gugten: „M'n vrouw is doodsbang. Ik durf haar haast niet alleen thuis te laten. Pas heb ik nog een krantebezorgertje hier uit de sloot gehaald, dat kwam aanfietsen toen er net een paar ratten het paadje over staken. Hij plompte pardoes het water Lijkenlucht. De heer D. Broekhuizen durft zijn kinderen niet meer in de woonkamer te laten. Er hangt een misselijk ma kende lijkenlucht, veroorzaakt door onder de vloer gestorven ratten. Alle etenswaren bederven in 'n ommezien. De heer Broekhuizen: „Op kosten van de gemeente mag ik m'n gordij nen laten stomen, maar aan m'n vloer bedekking willen ze niets doen. Zeg nou zelf: zoudt u hier uw kinderen over de vloer laten kruipen? D toch niet normaal meer. De vi lijkste ziekten kunnen ze zich op hun lijf halen." Geen bestrijding In de woonkamer van de heer Broek huizen hangt een misselijk makende lijk lucht. De heer C. v.d. Gugten bij een gat in de vloer waardoor het halfvergane overschot van een rat naarboven ii komen ze wat vergif het gebeurt niet regelmatig. We zit- nu eenmaal in de buurt van een vuilnisbelt en dat heeft z'n nadelen, juist daarom mag je verwachten, nen van gemeentewege al het mo gelijke doet de hinder zoveel moge- te beperken. Al was het alleen in het belang van de volksge zondheid. Maar hier is het één grote troep. De dokter heeft gezegd, dat n als „dit zo doorgaat, niet langer in huis mogen blijven wonen." Ander geluid Van de kant van de gemeente Kat wijk worden heel andere geluiden ver nomen: Er is geen sprake van, dat we tekortschieten. De hinderwetbepalin gen worden zo strak mogelijk gehand haafd. Het afdekken van het vuil ge schiedt in voldoende mate, al is dat de ene dag wat beter dan de andere dag. Dat houdt verband met de aan voer. Als men vuil aan het storten is, üc Katwijkse vuilnisbelt bij de Krom trekt behalve ratten ook veel aan. De meeuwen bedreigen vooral wasgoed van de omwonenden. kan men het niet op hetzelfde ogen blik afdekken. Het gebeurt echter steeds zo snel mogelijk. Wij hebben ook nauw contact met vertegenwoordigers van Volksgezond heid. In gezamenlijk overleg wordt de rattenbestrijding intensief aangepakt. Regelmatig gaat onze rattenbestrijder er heen. De bewoners daar blazen ech ter elke kleinigheid op. Als er stukje papier op hun erf waait, staan ze op hun achterste benen. Maar z< zitten nu eenmaal naast een vuilnis belt en dat is nooit een pretje. Wij kunnen u verzekeren, dat de situatie op deze belt beslist niet slechter ii dan op welke vuilnisbelt ook. Klach ten over een tekortschieten van onzt kant zijn pertinent onwaar." (ADVERTENTIE) /77 Erkend dealer' Stationsweg 22 Breestraat 126 - Haarlemmerstraat 158 LEIDEN Zuid-West maakte kennis met feestelijke jongerenmis Leidse jeugd wil voorbeeld volgen Ruim 100 jongens en meisjes uit Hel- loo hebben gisterenmorgen in de St.- Antoniuskerk van Leiden Zuid-West la ten horen met zichtbaar enthousias me wat hun (serieuze) opvattingen over een Jongerenmis zyn. Om kwart over twaalf verzorgden zjj met instru mentale en ritmische begeleiding een Eucharistieviering, die door ongeveer 1100 belangstellende jongelui en ouderen uit geheel Leiden werd bijgewoond. De Heiloërs hebben een bijzonder goede in druk achtergelaten en wat meer zegt: iedereen was ervan overtuigd, dat zoiets in Leiden ook mogelijk moet zijn. Het was een feestelijke liturgie met een op gewekt eigentijds geluid, dat ook de niet meer zo jonge mensen sterk aan- Men wil ook in Leiden dus iets derge lijks zien te bereiken. Reeds ruim vijftig aanmeldingen (voornamelijk meisjes) uit geheel de stad zijn binnengekomen. Men wil meewerken in een toekomstig koor of meespelen in een band, die de jongerenvieringen kan ondersteunen. Als er een interparochieel koor kan wor den samengesteld, zou er in Leiden eer vaste kerk moeten zijn, waar de eucha ristievieringen voor de jeugd regelmatig gehouden kunnen worden, verzorgd door priesters uit de hele stad bij toerbeurt. Het initiatief is er reeds. Het is alleszins de moeite waard om verder aan de ont wikkeling van de plannen te werken. Geïnteresseerde Leidse jongens (vooral „het koper" in de toekomstige band heeft versterking nodig) en meisjes kun nen zich opgeven aan de volgende adres sen: W. Wiemer, Diepenbrocklaan 24, tel. 21759 en J. Pieters, Verdistraat 107, tel. 31684. WEEK-END VAN BALDADIGHEDEN In het afgelopen weekeinde heeft de Leidse politie heel wat inbraakjes en "adigheden te verwerken gehad. Rui- ingooien bleek vooral een geliefde sport te zyn. Zo werd zaterdagavond een ruit van het gebouw van de NVSH aan de Papen gracht vernield, toen een bromfietser 'n bierfles van zich af slingerde. Een 16- jarige straatmaker en een eveneens 16- jarige isoleerder werden zaterdagmiddag door de politie opgepakt, nadat ze een ruit bij de HEMA aan de Haarlemmer- it hadden vernield. Ook de Coöp. de Stationsweg is het slachtoffer van deze kermissfeer geworden: onbe- en kegelden in de nacht van maan- een ruit van 50 x 60 cm aan digge len. In de cantine van de korfbalvereni ging „Vicus Oriëntis" zyn vandalen bin nengedrongen. Ze maakten alle laden open en ontkurkten limonadefleseh. De kachel werd gevuld met cola. Van diefstallen is Leiden ook niet ver stoken gebleven. Zaterdagmiddag ont vreemdde men een doos worsten en een pakje sigaretten van een vrachtwagen, die geparkeerd stond aan de Van der Werffstraat. In de nacht Haarlemmerstraat voor ongeveer 700,- benadeeld. Er werden twee elektrische boortollen en vyf elektrische scheerappa- raten uit een etalagekast gestolen. VOORSCHOTEN Twee slippartijen in Voorschoten Twee slippartijen met als oorzaak de omstreeks half acht gekomen gladheid hadden op de Veurseweg te Voorscho ten alleen blikschade ten gevolge. De eerste slip was omstreeks zeven waarbij een wagen over het fietspad gleed en in de sloot terechtkwam. Drie kwartier later kantelde een wagen genoeg op dezelfde plaats. De best ders liepen geen letsel op. Op genoemde auto's na was geen verkeer ter plaatse ZOETERWOUDE Brommers op elkaar in Zoeterwoude Stichter drie brommers op elkaar, vaarvan er een uit tegenovergestelde richting kwam. De bestuurders van wee brommers en een duopassagier zijn naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. De andere bestuurder oekwam geen letsel, alsmede een der duopasagiers. In het ziekenhuis ver blijft nog mej. S. en de heer M. M. v. d. W. Allen kwamen uit Alphen a.d. Rijn. Dansconcours in Stadsgehoorzaal In het kader van de danswedstrijden, die maandelijks door de Ned. Verenifing van Katholieke Dansleraren „San Filip- po Neri" worden georganiseerd, werden zondagmiddag in de Leidse Stadsgehoor zaal weer vele mannelyke en vrouwelijke voetjes op al dan niet feilloze wjjze van de vloer geheven. In tegenstelling tot het steeds weer wisselend aanzicht van de kledij der beat-danslustigen, was hier weer het tijdloze modebeeld te bewonderen van heren in donkere kostuums en dames in (grotendeels wijde tulen jurken). Leer lingen van Nederlandse dansscholen ver tegenwoordigden hun instituten in dit concours, waarbij zij iedere maand de ge legenheid krijgen door hun prestaties punten te verzamelen en zó in de dans- wereld hogerop te komen. De danspa zijn bij het Ballroomdansen verdeeld ier lagere klassen en een hoofdklasse, en in een A- en een B-klasse wat de Latin-American dansen betreft. Wat je vér haalt is lekker, dachten de Limburg se paren en dat „lekker" bestond voor velen van hen uit een beker of uit een 2e of 3e finaleplaats. Degenen die niet zo ver kwamen, kunnen volgende maand in Rotterdam opnieuw proberen met sier lijke passen de gladde sporten der dans- ladder in opwaartse richting te beklim- l" it slagen: Winnaars van het Ballroom-dansen: Klasse 1: mej. P. v.d. Bos en dhr. N. Duin; Klasse 2: mej. A. Timmerhuis en dhr. A. Heydra; Klasse 3: mej. L. Bar- tels en dhr. W. v. Heek; Klasse 4: J. Musters en dhr. B. Oerlemans; Hoofd klasse: mej. C. Jacob en dhr. R. Ber- Winnnaars van de Latin-American dansen: Klasse A: mej. J. Dieterich dhr. J. v. Haaren; Klasse B: mej. S. de Proft en mej. L. Meursman. LEIDSE AGENDA MAANDAG 29 JANUARI Schouwburg Toneelgroep Studio „De architect en de keizer van Assyrië", 20.00 uur. Luxor-theater Filmeritus Filmfes tival 2.30, 19.90 en 21.15 uur. DINSDAG 30 JANUARI Schouwburg Toneelgroep Studio: „De architect en de keizer van Assyrië", 20.00 uur. Museum van Oudheden Lezing dr. W. D. v. Wijngaarden „De Middeleeuw se moskeeën van Cairo", 20.00 uur. Luxor-theater Filmeritus Filmfes tival 2.30, 19.00 en 21.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Van 15 jan. tot 18 febr. zal in de La kenhal een tentoonstelling worden in gericht van „De vijftig best verzorgde boeken van het jaar 1965". In het Academiegebouw aan het Ra penburg 73 exposeert vanaf half ja Jaap Nanninga schilderijen. Tot 16 febr. Tot en met 1 febr. in Galerie v. d Vlist werken van Frits van Eeden. Rijksmuseum v. Volkenkunde (Steen straat 1), Expositie Japanse Volkskunst. Tot 12 maart. „Folk Beat 14" toont bestaansrecht aan tedagavond toch vele Leidse jazzliefheb bers gehoor gegeven aan de oproep via krant en stencil om naar de Roomburg kantine te komen, waar de Jazz-Socle- teit „Folk Beat 14" een laatste poging deed, met een Jazz-avond zijn bestaans recht aan te tonen. De meeste bezoekers gingen niet voorbij aan de bus waarin men zijn of haar bijdrage kon depone ren, voor het grote tekort van 500,- Om ongeveer negen uur opende vo< zitter Eric Faber de avond met het drin gende verzoek aan de toehoorders Jazzclub uit de financiële moeilijkheden te helpen. Heirna betrad het trio van pianist Kees Nix het kleine podium. Kees Nix, bij alle Leidse jazzliefhebbers natuurlijk bekend, jazzmusici uit Leiden als condanten, nl. bassist Rob de Tombe drummer Henk v.d. Berg die vroeger reeds enkele jaren met Kees Nix hebben samengewerkt. Dit hernieuwde speelde met opvallende inspiratie. Door goede interpretaties van numr Now's the time. Autumn Leaves Mister D. Milestones, Du Green Dolphin Street en eigen composities zorgde het trio v een juiste jazzsfeer. Dat Kees Nix goed geinspireerd speelde is zeker v een groot deel te danken aan zijn stekende begeleiders die Nix steeds grote hoogte stuwden. Aan het eind van de onverwacht goed geslaagde avond zei voorzitter Faber, dat het bestuur plannen heeft om nog een dergelijke avond te organiseren. Het saldo van de collecte die gedurende de avond was gehouden bedroeg ongeveer 200,Een mooi resultaat, maar de benodigde 500,— zijn er nog lang niet. Voorzitter Faber kondigde een grammo foonplaat aan van het trio Theo Loeven- die, dat oorspronkelijk op deze avond zou optreden. Hij spoorde een ieder om zijn of haar bijdrage te storten (ook mogelijk op gironummer 230794 t.n.v. penningmeester Jazzsociety FB 14 te Leiden) en de tweede avond te bezoeken. BURGERLIJKE STAND Geboren: Mirjam Cornelia Petronella Maria dr van J. Devilee en H. A. S. Groen. Johannes André zn van C. M. Gele en J. G. Labeur. Simone Miriam dr van B. Kops en E. S. A. de Raaij. Erik Bernardus Nicolaas zn van B. N. van Laan en J. P. Juffermans. Yvonne Jolanda dr van P. Leugering en R. de Roode. Overleden: F. de RooiJ 60 jr, man. J. Buis 71 jr, echtgenote van L. van der Pot. C. Westerwaal 75 jr, wed. van C. Ipenburg. M. J. Moerland 33 jr, man. E. van Vulpen 64 jr, man. J. de Wit 80 jr, wed. van C. Segaar. EXAMENS LEIDSE UNIVERSITEIT Doet. ex. Ned. Recht de heer O. J. Fa ber (Leiden)doet. ex. Fiscaal recht de heren J. J. Bakker (Zoetermeer)R. Wijnsbergen (Ossendrecht); C. de Jong (Leiden) Geslaagd. Aan de Rijksuniversiteit Utrecht is geslaagd voor het kand. diergeneeskunde de heer D. P. Hof- ee. Aan de rijksuniversiteit te Gronin- ïn slaagde voor het doet. examen god geleerdheid de heer A. R. Brongers. Bei de geslaagden zijn afkomstig uit Leiden. SOC. CENTRUM NOORDWIJKERHOUT START VOOR VOLGENDE PERIODE Het op zaterdag jl. met een feeste lijke receptie gevierde 12 j/2-jarig be- i van het I.S.C.C. „St. Martinus" op haar kantoor in het Wit-Gele Kruis- gebouw aan de Herenweg vormde in feite een start naar een nieuw gezicht, een nieuwe vorm van maatschap pelijk werk in Noordwijkerhout. ring in de wijze i be- Noordwijkerhoutse in zorg, maar wél in de organi- van de wijze van samenwerking de Noordwijkerhoutse maatschap- pelijk-sociale instellingen. En het lijdt twijfel dat daardoor voor elk der instellingen een verbetering van eigen zerk kan worden bereikt. Het i terugzien op een onge twijfeld vruchtbaar verleden, waarin op december 1953 in hotel Brama de op richtingsvergadering plaatsvond en waarbij op instignatie van het gemeen teraadslid de heer F. W. v. d. Ploeg het r werd samengesteld. Hierin werd de echtgenote van de bur gemeester, mevr. C. v. d. Weijden-De Wert tot presidente gekozen en kwam mej. E. Brjnsdorp als eerste maatschap pelijk werkster in dienst van het Cen- Het Centrum was de oprichtster e r.-k. stichting Gezinszorg, het organiseerde lezingen en voordrachten op het terrein van het maatschappelijk werk voor de bestuurders van de Noord wijkerhoutse sociale organisaties, het stuwde de oprichting van de Mater Ama- bilisschool en hielp daadwerkelijk mee ADVERTENTIE - HAI is importeur en'dealer van Mazda en Rambler. - Heeft dat voordelen? - Wat denk je? Ik ga meteen als de zaak geopend is. ZOETERWOUDSEWEG 11 Wilt u iets weten Looien Hoe kan ik konijnenhuiden Antwoord: U maakt een kooksel, be staande uit 120 gr. zout, 125 gr. aluin in 2 liter kokend water opgelost. Als dit water koud geworden is, giet een beetje verdund zwavelzuur bij (halve vingerhoed). Hierin kunt u 2 vellen leg gen. Ze moeten er 24 uur in liggen. Ver volgens spant u de vellen buiten (niet de zon) op een houten raam, schaaft e vet- en vleesdelen er af, waa de vellen moet laten drogen, niet Teneinde de huiden soepel te maken >it u er wat talkpoeder op en haalt Inkomstenbelasting «-« Iemand die loonbelasting betaalt mag deze thans 400.per jaar bij-inkomsten (rente) hebben zonder daarvoor inkomstenbelas ting te betalen? Zo niet, welk bedrag dan wel? Bijvoorbeeld 'n gepensioneerde die loonbelasting betaalt en door rente meer inkomen heeft. Antwoord: Als iemand uitsluitend loonbelasting betaalt voor loon, ver diend uit arbeid, en daarnaast niet meei dan ƒ400,neveninkomsen (rente) ge niet en niet langer dan 2 maanden in komsten uit meer dan één bron betrekt, zal hij normaal niet in de inkomsten belasting vallen. Een gepensioneerde echter, die daarnaast in loondienst is, geniet dus wel uit meer dan één bron inkomsten en dan geldt dat het totaal van zijn inkomen opgegeven moet wor den voor de inkomstenbelasting. Hier over wordt dan de inkomstenbelasting berekend en de reeds betaalde loonbelas ting wordt daarop in mindering gebracht. In dat geval is elke bijverdienste of spaarbankrente e.d. belast, hoe gering Erfenis Ik heb 13 jaar een broer bij mij gehad maar tenslotte ging hij naar een verpleeghuis waar hjj thans is over leden. 32 jaar geleden is mijn zuster overleden en ook haar man, maar er is nog wel een dochter van in leven. Kan die dochter bij de boedelverdeling nog aanspraak maken op haar moeders deel of is dat na zovele jaren verjaard? Antwoord: Als er geen testament is dat anders bepaalt, kan de dochter haar moeders erfdeel opvragen. Zij treedt in de rechten van haar overleden moeder. LEIDERDORP LEIDERDORPSE BRIDGECLUB Er is donderdagavond j.l. tijdens de zesde ronde van de viertallencompeti tie in groep rood niet zo heel veel ge wijzigd. Gerlich-Van Leeuwen met het echtpaar Van Klaveren bleven leiders dankzij een 51 zege op de dames Jans-Van Zonneveld met Jans-Pouw. De dames Van Gelder-De Jong met Blom-Schippers raakten verder achter op bij de leiders door een 51 neder laag tegen Tijssen-De Winter met Loof- Karstens sr. en Duiker-Van Berge He negouwen met gebr. Karstens bereik ten de tweede plaats via een 60 zege op De Koning-Van Zonneveld met het echtpaar Danz. A.s. donderdag ont moeten de nummers 1 en 2 elkaar. Het zal er spannen. In groep zwart verdrongen Van der Bijl-Van der Koog met echtpaar Zwa nenburg het echtpaar Zandbergen Hoogervorst-Van der Vliet van de twee de plaats. Deze groep wordt nog steeds aangevoerd door de echtparen Van der Pool en Groesbeek die weer het stoute stukje uithaalden om een 60 zege behalen. Het echtpaar Wessels met het echtpaar Vrinten zyn helemaal slag af en zijn van eens trotse leiders afgezakt naar de zesde plaats. Het echtpaar Stokhuyzen met Veldhuyzen- Van Vliet zitten in de lift en zijn naar de vierde plaats opgeklommen. Stand: Groep rood1: 1 Gerlicht-v. Leeuwen met echtp. Van Klaveren 297 +206, 2 Van Berge Henegouwen-Duiker gebr. Karstens 2610 +163, 3 Danz jr.-De Vries met echtpaar Rompes 23 13 +107, 4 Blom-Schippers met dames Van Gelder-De Jong 2214 +62, 5 Tijssen-De Winter met Loof-Kars sr. 2115 +36, 6 echtp. Lenaers echtpaar Kiel 1719 105, 7 Van der Ben-Kiel jr. met Van der Maat-Sijpe- steyn 1620 65, 8 dames Jans-Van Zonneveld met Jans-Pouw 1422 43, 9 echtpaar Danz met De Koning-Van Zonneveld 9—27 —122, 10 Schutte-Vo gelenzang met dames Schutte-Zwarts 3—33 —239. Groep zwart: 1 echtpaar Van der Pool met echtpaar Groesbeek 279 144, 2 Van der Bijl-Van der Koog met echtpaar Zwanenburg 279 +124, 3 echtpaar Zandbergen met Hooger- vorst-Van der Vliet 2511 +86, echtpaar Stokhuyzen met Veldhuyzen- Van Vliet 2115 +71, 5 dames Van Berge Henegouwen-Van der Upwicht met echtpaar Verduin 2016 +114, 6 echtpaar Vrinten met echtpaar Wes sels 2016 +59, 7 dames De Graaff- Onrust met Beek-Bosse 1521 36, 8 dames Bosse-Zanoli met echtp. Vos 1026 100, 9 dames Van der Brink- Van Schendel met mevr. en heer Van der Kommer jr. 1026 153, 10 mevr. en heer Van der Bijl jr met echtpaar Wenink 531 309. de Stichting Geestelijke Volksgezond heid. nu voor het werken van de uit Den Haag aangetrokken kracht, de maatschappelijk werker P. R. A. J. Aalsma, een behoorlijke accommodatie is gevonden (opnieuw bracht het Wit- Gele Kruisgebouw uitkomst) kan het ur tot een nieuwe taakstelling ko- Welzynszorg t bestuur van het Centrum met nu als voorzitter de heer C. A. M. Romijn zoon van de oude dokter Romijn) wil het Centrum als een orgaan ter be vordering van de samenwerking op het terrein van de welzijnszorg en dit zo breed mogelijk opgevat, met inbegrip van de niet-r.-k. groepen. De besprekingen over de samenwer king met de verschillende vormen van maatschappelijk werk in Noordwijker hout zijn reeds begonnen en geven alle hoop met succes bekroond te zullen worden. Er Is al een goed begin, nu de drie sectoren van Wit-Gele Kruis, Maat schappelijk werk en Gezinszorg in één pand bij elkaar zitten. De mogelijkheid i ook de realiteit van een goede communicatie is daarmee gegeven. Van hun belangstelling voor het ju bileum van het Centrum gaven zater dagmorgen onder meer blijk mevr. Van der Weljden-De Wert, die de burgemees- noest verontschuldigen wegens on gesteldheid, de beide wethouders der gemeente N. H. Hogervorst en Th. A. Schaap en de gemeente-secretaris J. de Jong, verschillende raadsleden- fractieleiders, vertegenwoordigers van parochiële sociale raden en prot-chr. sociale organisaties, bestuursleden van het ziekencomité en de Zonnebloem, de M. A. School Noordwijkerhout, de Stich ting Gezinszorg en de vroegere maat schappelijk werkster van het Centrum, evr. M. Jansen-Snelderwaard. Van buiten Noordwijkerhout waren m. vertegenwoordigers van centra >or maatschappelijk werk uit Noord- wyk en Hillegom gekomen; mej. M. La ken van het bureau Moederhulp uit Lel den en de Stichting Meisjesbelangen uit dezelfde stad, mej. Vermeulen van de Stichting Geest. Volksgezondheid uit Den Haag en drs. Zwijenberg, de direc teur van het D.S.C.C. uit Den Haag. Bijzonder op prijs werd gesteld de aanwezigheid van pastoors en kape laans van de parochies van Noordwij kerhout en van ds. A. H. Smits van de Herv. Gemeente in Noordwijkerhout. BOSKOOP Onderhandelingen boomkwekersbedrijf verlopen niet vlot Voor de afsluiting van een nieuwe CAO in het Sierteeltcentrum Boskoop voor het jaar 1968 is het helaas niet ge lukt om de onderhandelingswagen in het spoor te houden. Vorige maand is de wagen uit de rails gelopen. Over de plaats gehad hebbende be sprekingen van de werkgevers en werk nemersvertegenwoordigers en het zonder overeenstemming uiteen gaan werd op de goed bezochte jaarvergadering van de ANAB, afd. Boskoop, door de districts bestuurder de heer L. B. Roelofs verslag gedaan. Spreker vestigde er onder meer de aandacht op, dat het gewenst, ja nood zakelijk is om aan de CAO meer inhoud te geven en wel door het inbouwen van de verschillende toeslagen. Tijdens de levendige, felle besprekin gen die op de huidige inleiding volgden werd de houding van de werknemers met hun voorstel van slechts 6,- ver hoging op de basisionen scherp gelaakt. Bij geen nader voor de werknemers aan vaardbaar voorstel moet de boel maar plat, werd verschillende malen gehoord. Herstructuering van de CAO is nood zakelijk, aldus was algemeen het oor deel der vergadering welke voorts van mening was dat de vastgelopen onder handelingen zo spoedig mogelijk hervat dienen te worden. Ziehier de waarden, welke bij het voorspellen van de toekomfst door mid del van speelkaarten, aan Klaveren worden toegekend. Natuurlijk hechten wij daar geen enkele geloof aan; toch is het aardig te weten, dat de com binatie van Ruiten en Klaveren moet wijzen op succesvolle zaken, gelde lijke transacties en verhoging van welstand. Het is dan ook beslist niet nodig daarover de kaarten te Een abonnement op DE LEIDSE COURANT geeft zeker succes in zaken. De advertentiepagina's garanderen gelde lijk voordeel aan koper en verkoper. De uitgebreide nieuwsvoorziening geeft een inzicht, van wat er in de we reld gebeurt. Met een keur van artikelen van uiterst bekwame medewer kers staat De Leidse Courant aan de spits! Als „ouverture" 's maandags de gretig gelezen sportkrant; 's zaterdags ons wekelijks bijvoegsel „Finale". Voor iedere nieuwe abonnee, die U op deze voortreffelijke krant aanbrengt, ontvangt U 2 spellen Leidse Courant speelkaarten. Zend nog heden onderstaande bon in! BON Ondergetekende Naam* Woonplaats: geeft als nieuwe abonnee op: Woonplaats: wenst te betalen: x) per week 1,04 x) per maand x) per kwtirtaal ƒ13,35 x) Doorhalen, wat niet verlangd wordt

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3