Finalisten zwaarwelter veel meer dan nieuweling RALLYE IS NOG NIEL BEGONNEN ENGELAND EN SCHOTLAND WILLEN TOPTOERNOOI Anquetils laatste jaar Nederland met maximaal aantal deelnemers naar Olympische W interspelen Beheer wegen moet worden gecentraliseerd Wolvenplaag in Iran DINSDAG 23 JANUARI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 LONDEN De Engelse en Schotse voetballeiders gaan praten over een plan om een superbritse voetbalcompetitie van elftallen uit beide landen in te stellen. Al jaren wordt hierover gesproken. Alan Hardaker, secretaris van de Engelsen en Fred Donovan, secretaris van de Schotten, hebben bevestigd, dat de besprekingen volgende maand beginnen. De gedachte is om de topploegen van Schotland, bijvoorbeeld Rangers, Celtic en Hibernian, te laten spelen tegen Engelse clubs als Manchester United. Liverpool en Tottenham Hotspur en eventueel ook een of twee Ierse clubs te laten deelnemen. Hardaker en Donovan denken beide, dat er een aantrekkelijk nieuw Brits toernooi gesteld moet worden tegenover de grote Europese toernooien. Elke Engelse of Schotse eerste-divisieploeg wil een plaats veroveren in een van de twee grote Europese toernooien, die van de landskampioenen en die van de bekerwinnaars. Maar er is nog een derde toernooi, van de Jaarbeurssteden. En er zijn tekenen, dat deze wedstrijden in Engeland en Schotland aan populariteit verliezen. Het is traditie in Engeland, dat de winnaar van de Engelse leaguebeker (te onderscheiden van de Engelse beker) wordt aangewezen voor het toernooi van de Jaarbeurssteden. Arsenal, dat de demi-finale van het toernooi om de Engelse leaguebeker bereikte, vraagt zich af of deelneming de moeite waard is. Het is bijna onmogelijk om thans aan een Europees toernooi deel te nemen, aldus Arsenals secretaris Bob Wall, zonder in een of andere rel te worden betrokken. Dit geldt vooral voor de Jaar beursbeker. Daarom zal Arsenal overwegen of het de inspanning van de spelers en mogelijke schade aan de reputatie van Arsenal wel waard is. QUEBEC. Jacques Anquetil, veelvoudig Tour de France winnaar, heeft in Quebec ver klaard, dat 1968 zijn laatste wieier jaar zal zijn. De Fransman zei op een bijeenkomst van de wielerclub Quebec dat hij ook geen pogingen meer zal doen het werelduurrecord te verbeteren. ADO ongewijzigd naar GVAV DEN HAAG Het elftal van ADO. dat morgenavond in Groningen de com petitiewedstrijd tegen GVAV speelt, is in vergelijking met de wedstrijd van zondag tegen Go Ahead ongewijzigd gebleven. De opstelling luidt derhalve: Thie; v. d. Burch, Weimar, Mansveld en Vos; Schoenmaker en De Zoete; Heynen, Houwaart, Maassen en Aarts. Het B-team van ADO speelt donderdag avond om 20 uur in het Zuiderpark een oefenwedstrijd tegen Neptunus uit Rot terdam, dat de leiding heeft in de eerste klasse bij de amateurs. Riedewald kon niet overtuigen AMSTERDAM Ronald Riedewald heeft in zijn eerste optreden na het behalen van de Nederlands- zwaarwel- tertltel in mei 1967, niet kunnen over tuigen. De Surinamer bokste gister avond in Krasnapolsky te Amsterdam tegen de geroutineerde Fransman Mare Desfourneaux niet alleen bijzonder een zijdig, maar vooral weinig Intelligent Riedewald, die het steeds probeerde met linkse en rechtse hoeken op het hoofd en daarbij voortdurend het li chaam vergat, bracht de Fransman wel in moeilijkheden. Maar een eindstoot kwam er niet uit. Dat kostte de Surina mer tenslotte de overwinning, want hoe wel de nationale kampioen de laatste twee ronden de strijd volkomen beheer ste Desfourneaux ging toen zwaar aangeslagen door de ring zag de ju ry er ten onrechte toch nog een onbe slist in. Veel aantrekkelijker was het gevecht in het middengewicht tsssen Joop Kruis en de Fransman Michel Pe tit. Kruis, die na een korte amateurcar rière ruim een jaar geleden prof werd, bleek aanmerkelijk aan kwaliteit te hebben gewonnen. Petit, die voor de der de maal in een Nederlandse ring stond Eind vorig jaar bokste hij onbeslist te gen Joop Verbon en won daarna op pun ten van Aad Jansen had tegen de koele Amsterdammer weinig in te bren gen. Met strakke linkse directen sloopte Kruis zijn tegenstander volkomen. Petit, die zich knap verdedigde, haalde na moedige tegenstand toch nog staande de laatste gongslag. Profbokser bezweek aan hersenbloeding MEXICO CITY In een ziekenhuis van Acapulco is dit weekeinde de Mexi caanse beroepsbokser Marcial Jimenez overleden aan een hersenbloeding. De Mexicaan had zaterdagavond een par tij over twaalf ronden gebokst tegen zijn landgenoot Fallo Altamirano. Na afloop klaagde hij over hevige hoofd pijn en verloor in de hoek van de ring het bewustzijn. Hij werd naar het zie kenhuis overgebracht, waar hii zondag middag stierf zonder bij kennis te zijn gekomen. Jimenez, sinds vier jaar prof bokser, was getrouwd en vader van drie kinderen. Buckingham bij Fulham ontslagen LONDEN De 52-jarige Vic Bu ckingham, die trainer van Ajax is ge weest, heeft gisteren zijn ontslag als manager van de Engelse eerste divi sieclub Fulham gekregen. Fulham, dat Buckingham in 1965 aan trok, deelt momenteel de laatste plaats met Coventry en behaalde de laatste overwinning op 25 november. Indonesië bijna naar Mexico BANGKOK In het olympische kwa lificatietoernooi in Bangkok heeft het Indonesische elftal gisteren met 1—1 nelijkgespeeld tegen Irak. Halverwege de strijd had Indonesië een voorsprong van 1—0. Door deze uitslag is Irak uit geschakeld voor het olympische voet baltoernooi. Als Indonesië woensdag de laatste wedstrijd van het toernooi tegen Thailand wint, heeft Indonesië zich ge kwalificeerd voor Mexico. Anders gaat Xbailand als winnaar van groep 11 over. Wim bledondames ontevreden LONDEN Dc Britse tennismeisjes zijn kwaad over het grote verschil in beloning voor heren en dames bij de tenniskampioenschappen van Wimbledon. De winnaar van het herenenkelspel krijgt 2.000 pond en de dames slechts 750 pond. Mrs Angela Barrett de vroegere Angela Mortimer, die in 1961 Wimble don heeft gewonnen zei: „Christine Truman, Ann Jones en ik hebben ver schrikkelijk veel voor het damestennis in ons land gedaan. Wij hebben de laat ste tien jaar meer succes gehad dan een van de Britse heren. Als ik nog in enkelspelen uitkwam zou het mij diep kwetsen om zo mager te worden be- Mrs. Barret heeft zich vier jaar gele den teruggetrokken voor de enkelspelen maar zij komt nog wel in het dubbel spel op Wimbledon uit. Het damestennis trekt in Wibledon veel meer belangstelling dan ergens an ders ter wereld. De dag der dames de de tweede dag, als de eerste ronde van het damesenkelspel begint is altijd een van de drukte dagen tijdens het toernooi. NOC zal voor Mexico problemen van deelnemers oplossen Dc uiterste termijn voor de inschrij ving van de ploeg is de 27e januari en daarmee heeft het NOC de mogelijkheid opgehouden dat eventueel Frits Burtling. die zijn zinnen erop heeft gezet om op de 500 meter In Grenoble uit te komen, alsnog In de ploeg zal kunnen worden opgenomen. satle van de Olympische Winterspelen. afhangen van zijn prestatie ten opzlch- volgende maand in Grenoble, als de Zo- te van zijn mogelijke tegenstanders, merspelen In oktober In Mexico, waren gisteravond te beluisteren tijdens een j Enquête (Van onze sportredactie ROTTERDAM Een week geleden werd het kaf voor het grootste deel ge scheiden van het koren in de nieuwelingenklasse, die een begin maakte met de bokskampioenschappen van Zuid-Holland. Dat was gisteravond in „Odcon" te Rotterdam te merken, want het peil stond meer dan een klasse hoger en er waren enige ronduit verbluffend goede partijen, waarvan die lussen de Haagse zwaar- welters A. Walma en F. Jansen (belde van school Nicolaas) een schoonheidsprijs verdiende. Het was een finale met een „broederstrijd", zoals er diverse waren. In het middengewieht stonden in beide halve finales amateurs van „Huizenaar" tegen over elkaar, evenals in de finale halfzwaargewicht. In de eindstrijd lichtwelter- gewicht streden twee pugilisten van Le Noble Sport om de titel. En er moet worden gezegd, dat er over het algemeen fors werd gebokst en dat men zijn schoolgenoot niet ontzag. dige bewegingen werden gemaakt, geen nutteloze stoten werden geprobeerd en een variatie werd getoond, die voor deze klasse opzienbarend is. De techniek had den deze knapen al bijzonder goed onder de knie. Walma stootte zelfs iets zuiver der en reageerde voortreffelijk. Jansen was echter de man die de partij het meest beheerste en hij werd winnaar verklaard. Van uitstekend gehalte was ook d< finale middengewieht tussen de „Hui zenaar"boksers Goudkade en De Haan, die resp. Verweij en Moret van hun eigen vereniging in de halve finales hadden uitgeschakeld. Toen maakte De Haan geen grote indruk. In de eindstrijd tegen de fysiek sterkere Goudkade kwam hij eensklaps met formidabele counters te voorschijn. In de eerste ronde moest Goudkade op een linkse counter acht tellen rust nemen. Er bleef voor hem weinig anders over dan te forceren. De Haan bleef echter koel boksen, bracht met een rechtse counter in de tweede ronde Goudkade nog eens aan het kelen en werd terclit kampioen. Broederstrijd om Zuidh. bokstitels Als er over talent moet worden gespro ken, vallen onherroepelijk de namen Walma en Jansen, die in de halve fina les resp. v. Setten (Rotterdam) en v Oranje (Rotterdam) hadden uitschakeld. In de eindstr ijd brachten zij de handen van de toeschouwers meermalen op el kaar en na die „open doekjes" volgde iets van een ovatie toen Jansen tot kam pioen werd uitgeroepen. Het was een ty pisch duel voor een onbeslist. Een ver ademend gevecht waarin geen overbo- Gevluchte skiër naar Grenoble DUSSELDORF. De van Le Bras- sus (Zwiterland) naar West-Duitsland gevluchte Ralph Koehland. zal door het Westduitse Olympische Comité naar de Olympische Winterspelen in Grenoble worden afgevaardigd. Poehland geldt als een kanshebber voor een medaille op de Noordse combinatie. Volgens de regels van het Internatio nale Olympische Comité kan niets het uitkomen van Poehland voor de West duitse ploeg op de Olympische Winter spelen verhinderen. In de statuten van het IOC staat, dat een sportman of sportvrouw die voor een bepaald land op Olympische Spelen is uitgekomen, niet bij volgende Olympische Spelen voor een ander land mag deelnemen. Poehland is nog nooit in een Olympi sche ploeg opgenomen geweest. Daar- j bij komt nog. dat het IOC slechts één I land als Duitsland erkent, hoewel er twee Duitse ploegen in Grenoble zullen deelnemen, in tegenstelling tot dc we- reld-skibond, die twee Duitslanden kent. Zwakker Er waren natuurlijk ook veel zwakkere partijen, o.a. tussen de lichtwelters A. Beens en F. Briedé en de lichtgewichten v. d. Heide en Llgtvoet. Er werd soms zonder luzet gebokst dat de klasse gebokst. Freek v. d. Lubbe (Straat man, Den Haag) bevestigde wederom hoe zeer hij vooruit is.gegaan sinds hij heeft geleerd zich te beheersen. Tegen de uit stekende Schiedammer Krijgsman vari eerde v. d. Lubbe weliswaar te weinig en plaatste hij zijn gevaarlijke linkse opstoot op afstand in plaats van eerst ln te stappen maar zijn overwicht was meer dan voldoende om de finale te De uitslagen waren prestatiepartij: I.uchianl (Hoogenband, Den Haag) w.o.p. van Heljden- ijtc (Hulzenaar, R'dam) waardoor de Hage- (Oorschot. R'dam i Llgtvoet (DTS Lei- De Haan (Hulzenaar) finale De .aargewlcht Vervorst (Hui door puntenzege op Idi (Oorschot). C-kl Noren voor Grenoble, Duitsers voor Oslo OSLO De Noorse schaatsploeg vooi de Olympische Winterspelen die in fe bruari in Grenoble worden gehouden, bestaat uit de volgende rijders: Fred Anton Maier, Per er Willy Guttormsen, Magne Thomassen, Sven Erik Stiansen, Bjoern Tveter, Ivar Eriksen, Dag For- ness, Johan Lind, Arne Herjaune Roar Groenvold. In Grenoble zullen vier Noorse dames de start komen: Sigrid Sundby, Lis- het afval tussen de banken vandaan vegen, zijn ditmaal intensiever te werk gegaan dan geiooonlijk. Tus sen dc sigarettenpeukjes, verfrom melde programma's en ander afval zou zich immers zo'n mooi, gaaf, waardevol toegangsbewijs kunnen bevinden bijeenkomst van het Nederlands Olym pisch Comité, waar o.a. de chef de mis sion voor Grenoble, jhr. mr. W. H. D. Quarles van Ufford, en voor Mexico, A. H. J. Dokkum. van hun ervaringen tij dens recente verblijven verhaalden. De voorzitter van het NOC, jhr. H. A. van Karnebeek, deelde in zijn ope ningswoord mee, dat de minister voor Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, mej. dr. M. Klompé, van 11 tot en met 18 februari, dc sluitingsdag, de Olympische Winterspelen zal bijwo nen, evenals de staatssecretaris van bui tenlandse zaken, de heer H. J. de Kos ter. Nogmaals benadrukte de heer Van Karnebeek de kandidatuur van het NOC voor de organisatie van het in 1970 te houden congres van het IOC, waarop o.m. de steden zullen worden aangewe zen, waar in 1976 de Olympische Spelen zullen worden gehouden. Indien dit congres aan Nederland wordt toegewezen, zal het worden ge houden in het Congrescentrum van de RAI te Amsterdam. Ten aanzien van de sociale begelei ding ln de sport deelde de secretaris penningmeester van het NOC, drs. Chr. van der Ploeg, mee dat het standpunt van het NOC is, dat het zich onthoudt van direct contact met de sportbeoefe naars. Het NOC bewandelt de weg via de chefs de mission en de chefs d'e- Klein ploegje De heer Quarles van Ufford wees er op dat Nederland op elk onderdeel bij het schaatsrijden in Grenoble met het maximale aantal deelnemers zal uit komen. Voor de dames op elke afstand met drie rijdsters en voor de heren op de 500 en 1500 meter met vier man en op de 5.000 en 10.000 meter met drie man. De heren zullen bij het défilé op de openingsdag niet aanwezig zijn, daar zij dan nog zullen verblijven in het trai ningscentrum te Da vos. Zij zullen pas op 12 februari in Grenoble aankomen. Strenger eisen eerste communie bisdom Parijs PARIJS (KNP) Met ingang van het nieuwe schooljaar 19681969 zal in het aartsbisdom Parijs, geen kind meer tot het ontvangen van de H. Communie worden toegelaten, voordat het tenmin ste een zekere rijpheid in het geloof en een zeker peil van geloofskennis be reikt heeft. Alle automatisme moet ver dwijnen. De bisschoppen van de acht bisdommen, die de ParUse kerkprovin cie vormen, stellen bewust in de toe komst hogere eisen aan de toelating van Jongeren tot de sacramenten. ZIJ willen daarmee een vooruitstrevende en minder juridische weg bewandelen. Geen kind mag tot de H. Communie worden toegelaten, als het niet ten min ste 4 jaar voorbereid Ij, in de geloofs leer. De inschrijving tot het godsdienst onderwijs zal pas in de tweede klas der lagere school mogelijk zijn. In het al gemeen zal dan de H. Communie pas in de 5de klas kunnen worden ontvan gen; voor zittenblijvers telt ook het ge doubleerde jaar mee. De ouders zullen actief bij dit godsdienstonderwijs wor den ingeschakeld, zelfs ai doen ze zelf nergens aan. De priesters spelen bij deze voorbereiding een ondergeschikte rol: leken komen op de eerste plaats. Om dit godsdienstonderwijs modern en voor de kinderen geschikt te maken, zullen aparte katechlsmussen verschij nen, een ervan is zelfs geheel ingesteld op kinderen die ln een niet-katholiek milieu leven. Rekening houdend met de leeftijd en het milieu hebben de bis schoppen aan vijf typen katechlsmus sen gedacht. Ook deze komen in het na jaar in gebruik. Vooratter wegenbouwers: De chef de mission van Mexico, de heer A. J. H. Dokkum, maakte bekend dat de Nederlandse ploeg voor Mexico zal worden begeleid door een aantal masseurs. Hoeveel er zullen meegaan, is afhankelijk van de grootte van de ploeg. De heer Dokkum vertelde verder dat hij een enquête had doen houden on der 160 kandidaten voor uitzending naar de Spelen. Van de 160 uitgezonden for mulieren waren er 140 terug ontvangen. Uit de formulieren wilde de heer Dok kum concluderen dat de kandidaten een zeer grote liefhebberij in de sport heb ben en dat zij bereid zijn zich voor die sport opofferingen te getroosten. Ook had de heer Dokkum de Indruk gekregen dat uitzending naar de Spelen voor een nan- tal van de enquêteerden bepaalde (kleine) moeilijkheden, met zich zou meebrengen, die voornamelijk liggen op het financiële vlak, de militaire dienst en de studie. Dokkum zei dat het bij een tijdige planning mogelijk moet zijn een oplossing voor dergelijke problemen te vinden en dat het NOC in deze een zeer positief standpunt Inneemt. Peter Post gaat weer rijden scheidsrechter tot meer activiteit moest Kirsti Bierr.tann, Kari Kaaring manen. Dat overkwam de Haagse welter beth Berg Nico Vink (Hoogenband), die met de j De Westduitse herenschaatsploeg langere reach van zijn opponent Mesker I |iet Europees kampioenschap, dat op j (Rotterdam) geen raad wist en toch 07 en 28 januari in Oslo wordt gehou- bleef trachten het hoofd te raken in den, zaj ujt de nieuwe Westduitse kam plaats van de aanval vla het lichaam pj0en en wereldrecorhouder op vier af- op te bouwen. Een bokser, die wel wist standen in een wedstrijd. Gunther Traub, hoe hij moest optreden, was halfzwaar zjjn broer Jürgen Traub en Gerd Zim- gewicht Idema (Huizenaar) die met club- mermann bestaan. genoot Vervorst een finale streed waarin De Westduitse dames zullen niet deel de tomeloze aanvalsdrift het won van de nemen aan het wereldkampioenschap in betere techniek. Ook in deze „broeder- Helsinki. strijd" spaarde men elkaar geenszins. I Er werd voorts één partij in de p bouwprobleem in Nederland oplossen, dan zal het wegenbeheer voor alle gro te doorgaande verbindingen hetzij bul ten, hetzij In de steden moeten worden gecentraliseerd en zullen de noodzake lijke middelen daarvoor duidelijk moe ten worden gesteld. Op den duur zul len bij een verdere verstedelijking van de Randstad Holland proeven met tolwegen moeten worden genomen. Dit zei gisteren de voorzitter van de Nederlandse vereniging van wegenbou wers, ir. H. D. Prins, bij de opening van de algemene vergadering van deze vereniging. HIJ constateerde vooral op het terrein van de wegenbouw een ster ke mate van behoudzucht en bepleitte naast centralisatie van het wegbeheer middellange termijnplanning en meer jarenplannen voor alle grote verbindin gen. De overheidstaken zullen in toene mende mate geld vergen. Maar de finan ciering van de toekomstige overheids taken is zorgelijk. Des te meer reden is er voor een duidelijke planning. Dc bestuurlijke organisatie van ons land dateert echter van halverwege de vori ge eeuw en werkt thans onvoldoende om een behoorlijke totaalplanning voor een jaarlijkc toenemende wegenbouw moge lijk te maken. Ir. Prins wees erop dat het aantal op drachten aan wegenbouwers vorig jaar de 600 miljoen gulden is gepasseerd. Maar de verhouding tussen het aantal opdrachten van Rijkswaterstaat envan de gemeenten is zoek, daar de gemeen ten door hun slechte financiële positie slechts een deel van hun wegenplannen hebben kunnen verwezenlijken. Wat het 's nachts doorwerken aan de wegen betreft, zei Ir. Prins dat hij hier voor wel voelt als het totaal aantal we genbouwprojecten zo zou toenemen dat de wegenbouwers het niet meer aan fcunnen. Maar daar is geen sprake van Ook met de huidige werktijden zou de aanleg van een aantal wegen veel snel- TEHERAN (AP) Wolven, die door I Ier kunnen, maar het clement laagste de zware sneeuwval uit de bergen naar 1 prijs is voor de opdrachtgever nog al- de dalen worden gedreven hebben in de tijd zo overwegend dat daar het tempo afgelopen week in Iran ongeveer 18 men- van uitvoering aan opgeofferd wordt, zei sen verscheurd en verslonden. ir. Prins. ANTWERPEN. Peter Post. van wie momenteel in het Antwerpse Sportpaleis opnamen worden gemaakt voor de Ne derlandse televisie, heeft verklaard dat hU op 3 februari ln Antwerpen weer op de winterbaan zal starten. HIJ komt dan met Fritz Pfenninger in een ploegkoers over 50 km uit tegen o ,a. Sercu Deloof, Baensch Law- rie en Mongers De Wit. Op 11 februari verschijnt Post zeker aan dc start van het Europees kam pioenschap achter dernymotoren, dat eveneens in het Antwerpse Sportpaleis wordt gehouden. Michaellegioen wil strijden voor orthodoxie (Van onze correspondent) AMSTERDAM Enkele verontrust# katholieken hebben het initiatief geno men tot oprichting van een nieuwe groe pering, Michaellegioen genaamd, die zich ten doel stelt, de trouw aan Rome te beklemtonen en te bevorderen. De po sitie van dit legioen wordt bepaald door de volgende stellingen: trouw aan de door Christus gestichte rooms-kathollc- ke Kerk; trouw aan de door Christus aangestelde plaatsbekleder als aards op perhoofd van zijn Kerk; trouw aan de geloofsschat van die kerk en wel zo als die Kerk deze altijd heeft verstaan en verklaard. De initiatiefnemers roepen leder, die deze beginselen onderschrijft, op, zich aan te sluiten. Behalve gebed voor het gestelde doel vraagt het legioen ook per soonlijke inzet „om elkaar te steunen en te helpen bij de verdieping van onze ge- loofsbezlnning. om de dreiging van on trouw en afval tegen te gaan, vooral voor de komende geslachten". Dc naam Michaellegioen is gekozen niet alleen om het strijdvaardige karakter van de nieuwe groepering te onderstrepen maar ook om haar geloof in engelen en duive len. Het Michaellegioen zal zich op zater dag 17 febr. a.s. aan Nederland presen teren op een massale demonstratieve bijeenkomst in het Utrechtse Tivoll. Winter-Universiade INNSBRUCK De Westduitse sprin ter bij uitstek, Erhard Keiler, heeft gis teren tijdens de Winteruniverslade in Innsbruck goud op de 500 meter schaat senrijden veroverd. Hij liet een tijd van 40.2 sec. voor zich noteren. De Ja panner Keiichi Suzuki, die tijdens het wereldkampioenschap 1967 in Oslo de 500 meter won. eindigde met 41.6 op de tweede plaats. De als zestiende eindigende Jan Hen drik Koops (44.9) was de best geplaatste Nederlander. Sikke de Vries. (45.7) werd negentiende en Jan Meijer (46.3) twin tigste. Op de 3000 m. was Koops met 4.49.6 en een negende plaat# ook de best# Ne derlander. „Wilde" Engelsen zijn welkom LONDEN De Engelse Football As sociation heeft hekend gemaakt, dat spelers en officials die in de Verenigde Staten zijn uitgekomen bij de niet er kende profbond, door de F.A. niet lan ger zullen worden uitgesloten. Secreatris Dennis Follows zei: „Door de fusie in Amerika is de niet erkende voetbalbond opgenomen in het verband van de FIFA. Daarom hebben wij ons schorsingsbesluit ingetrokken. Spelers, die naar Engeland terugkeren, kunnen een verzoek indienen om weer bij En gelse clubs te worden ingeschreven. Aan dat verzoek zal gehoor \\orden ge geven indien zij geen contracten meer hebben met andere verenigingen", MONTE CARLO De Zwitsers 1 Coopers. Beide Finnen hadden, toen zij Patrick Lier en Michel Buzzi. getooid met beatiepruiken om hun hoofd warm te houden, reden gisteren met hun Sun beam Imp als eersten Monte Carlo bin nen. De uit Athene vertrokken Zwitsers, die op hun tocht van twee dagen en drie nachten naar de Franse Rivlèra weinig moeilijkheden hebben ondervonden, wer den spoedig gevolgd door andere in Athene gestarte equipes. In de loop van de dag zijn gisteren 153 van de 200 ge starte equipes in Monte Carlo gearri- teerd. Tot de eersten die Monte Carlo be reikten, behoorden ook twee favorieten: de Finnen Timo Mak in en en Rauno Aal- tonen, beiden oud-winnaar#, in hun mini- Monte Carlo binnenreden, zoveel tijd over, dat zij kort voor de streep stopten en uitgebreid de rode Coopertjes gln- De deelnemers, die Monte Carlo bin nenreden. waren op één punt zeer eens gezind: „Het is zeer eenvoudig. De rallye is nog niet echt begonnen". Onder een wolkenloze, azuurblauwe hemel kwamen de 153 equipes die vrij dagavond in acht verschillende Europese plaatsen waren gestart voor de 37ste editie van de Rallye in het met zonne stralen overgoten Monaco aan. De ploe gen ook de vier Nederlandse had den in dc 60-uursrlt naar het kleine vor stendom niet veel last ondervonden. De Engelse Pat Carlsson-Moss, vijf maal winnares van de „coup# de# da mes" en voor de eerste keer rijdend In laten verdringen. Vandaar de verzuch ten Italiaanse Lancia, zei dat het eenlting van een vertegenwoordiger van kalm ritje was geweest BMC: „Ik hoop dat het gaat 1 De Finnen Makinen en Aaltonen, die in 1965 de overwinningskans In vangst konden nemen en zich in 1966 de zege door diskwalificatie zage ontnomen vertelden dat zij op de aanlooproute al leen wat last hadden gehad met dc rem men. „Maar dat was vlug verholpen" aldus Aaltonen. Onder dc in het vak vergrijsde rallye veteranen is het Intussen geen vraag meer welk merk deze sterrit gaat win nen: Porsche. De Duitse snelheidsmon sters zullen zich tijdens de klassements proeven, die vandaag op de nog steeds goed berijdbare wegen In de zee-Alpen beginnen, niet door de fell# Mini-Coopers vriezen tegelijk, alleen dan hebben we nog een kans op de zege". De Brit Malcolm New. die zaterdag nacht In de omgeving van Le Mans In botsing kwam met een Ami 6, moest gisteren voor een commissie van onder zoek verschijnen. Hem zal waarschijn lijk dood door schuld de bestuurder van de Citroen overleed aan zijn ver wondingen ten laste worden gelegd. New, die ln het ziekenhuis van Le Mans was opgenomen, maar het bed gisteren alweer kon verlaten, verklaarde dat hij de particuliere wagen niet had gezien en eraan twijfelde of dlpns lampen wel hadden gebrand. De twee auto's waren frontaal in botsing gekomen.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 7