S>££eidóe@c»ttföOTit Man doodde vrouw die hem wilde verlaten Klacht tegen Griekenland in behandeling Bijv.d. Grinten 48 ontslagen Heintje Davids tachtig jaar Nieuwe pro-prefect belaagd door tv. -teams Filmlampen brachten warmte in kardinaal Sepers woning Verrast door benoeming Nieuwe studie richtingen t.h.-Twente Ir. H. Vos naar Raad van State? PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 19 JANUARI 1968 Geen dogma s.v.p. IÏYE laatste tijd ls er nogal wat te doen over pogingen van het bedrijfsleven om op zondag activiteiten te ontplooien die voor bepaalde werknemers werk in het weekend zouden impliceren. Daar is bijvoorbeeld de kwestie van de Utrechtse Jaarbeurs op zondag en nu weer van het Haagse Congresgebouw. Begrijpelijk is dat de vakbeweging de gang van zaken met argusogen gadeslaat; in dit soort gevallen gaat Immers op dat wanneer één vinger vastgegrepen ls, de rest van de hand volgt. Een andere zaak is, of het nu niet wat kortzichtig ls om zich tegen elke Inciden tele uitbreiding van zondagsarbeid te ver zetten. Een goed en plezierig benutten van de vrije tijd hangt maar al te vaak af van de vraag of de zondagsarbeid van anderen (transport, horecabedrijven. sportmanifestaties, benzinestations, bios- scopen en theaters) daartoe een ruime gelegenheid biedt. Wij geloven dat in voorkomende ge vallen aan het principe van „allemaal vrU" niet te star moet worden vast gehouden, omdat het dan straks In de tijd van werktijdverkorting vlug „allemaal vrij en velen zich vervelen" kan gaan Voor arbeid in het weekend moeten er natuurlijk beperkende bepalingen blijven en de arbeid in het weekend verricht moet behalve een goede financiële ver goeding ook extra-compensatie in vrije tijd met zich meebrengen. Maar in de burgermaatschappij s.v.p. geen dogma's scheppen, nu In de Kerk veel van wat dogma heette, tot een juiste waarde ls teruggebracht. Kortzichtig EEN regering die probeert orde te stel len op financiële zaken, kan het nooit bij iedereen goed doen. Heeft het kabinet-De Jong al een bezuinigingsmaat regel getroffen waarvoor het ook bij be trokkenen enig begrip ontmoette? Zo klaagt de Stichting Recreatie, dat de minister voor Economische Zaken niet meer de financiële steun wil ver lenen, die de stichting afgelopen Jaar kreeg om juni als een geschikte vakantie maand te propageren. Op die manier werd een stimulans gezet achter de vakantiesprelding. In een van de werkgeversbladen wordt het besluit om de 100.000,— overheids subsidie te schrappen „kortzichtig" ge noemd; de regering had moeten beden ken dat ook hier „ke kost gaat voor de baat uit" moeten denken. Maar daaraan moet de regering bij alles denken en in het onderhavige geval waar het bovendien om een niet groot bedrag gaat heeft het bedrijfsleven dat ten dele zelf het grootste belang bij noemd; de regering had ook hier „de kost gaat voor de baat uit" moeten denken. Een subsidie als de onderhavige is aardig wanneer de overheid geld te mis sen heeft. Is er te weinig geld in de staatskas, dan komt ze op het tweede plan. Daarom vinden we deze kritiek op de regeringsbeslissing eerder „kortzichtig" dan de maatregel zelf. Messteken en klappen met bloemenvaas ROTTERDAM (ANP) Vier jaren gevangenisstrat met aftrek van voorar rest (acht maanden) heeft de officier van justitie bij de rechtbank in Rotter dam, mr. Meeter, gistermiddag geëist tegen de 50-jarlge classificeerder Abi A. uit de Maasstad wegens het doden van zijn 47-jarige echtgenote Wilma. Mr. Meeter, die het door Abi A. toege geven misdrijf classificeerde als dood slag, had bij het bepalen van de cis re kening gehouden met het psychiatrisch rapport, waarin de Rotterdammer in sterke mate verminderd toerekenbaar wordt genoemd. Na een al geruime tijd sluimerend conflict kwam het bij de in Brits India geboren Abi A. in de late morgenuren van 1 mei 1967 tot een fatale uitbarsting. De Rotterdammer ontstak in een hevi ge woedeaanval, nadat zijn vrouw ge weigerd had een eindje met hem te gaan wandelen. De al vier keer geschei den Wilma had daar nog aan toegevoegd dat zij al de zes jaar, waarmee zij met Abi getrouwd was, komedie had ge speeld. „Toen ze ook nog zei dat ze wil de scheiden werd het me zwart voor de ogen", wist Abi A. zich voor de recht bank te herinneren. Uit verklaringen van de veertien da- (Van i parlementaire redactie) DEN HAAG Do Europese commis sie voor de rechten van de mens te Straatsburg neemt 23 Januari de klacht van Nederland, Denemarken en Noor wegen tegen Griekenland lit behande ling. Zoals bekend hebben de drie lan den ln september een verzoek by de commissie Ingediend over het schenden door het Griekse regime van de rechten van de mens door o.m. het gevangen houden van een zeer groot aantal Grle- De huidige Griekse regering heeft de gelegenheid gekregen haar commentaar te leveren op de klacht van de drie landen, lid van de Raad van Europa. Dit commentaar is medio december bin nengekomen. De commissie zal 23 janu ari allereerst concluderen of de klacht rechtsgronden bezit. De Nederlandse re gering heeft haar permanente vertegen woordiger van de Raad van Europa, dr. J. Vlxseboxse, opdracht gegeven Neder land bij de commissie te vertegenwoor digen. Hy wordt by zyn taak bijgestaan door een juridisch deskundige van Bui tenlandse Zaken. VENLO De directie van de N.V. apparatenfabrick Van der Grinten te Venlo, dochteronderneming van de che mische industrie Van der Grinten, heeft 48 van haar werknemers ontslag aange zegd. De ontslagen houden verband met herstructurering van de apparatenfa brick. De directie heeft in overleg met de vakverenigingen een afvloeiingsregeling gemaakt. Men vraagt in samenwerking met het gewestelijk arbeidsbureau de betrokkenen, hoofdzakelijk metaalbewer kers, werk te vinden bij bevriende be drijven in de omgeving. Herstructurering van de apparatenfabriek was noodza kelijk als gevolg van belangrijke kosten stijgingen en de steeds scherper worden de buitenlandse concurrentie. gen na Abi's woedeuitbarsting overleden vrouw heeft men vrij nauwkeurig de toedracht van het misdrijf kunnen re construeren. De bij sommigen als een rima kerel en bij anderen als een drif tig en argwanend bekend staande clas sificeerder moet een zware bloemenvaas gepakt hebben en deze op het hoofd van de vrouw hebben stukgeslagen. Daarna greep Abi A. van de tafel een groot mes, dat hij vroeger in zijn zee- manstljd als werktuig gebruikte en ach tervolgde daarmee zijn al ernstig ge wonde vrouw door het huis. Toen hij Wilma te pakken kreeg, stak hij haar in een vlaag van waanzin vijf, zes keer met het mes in borst, buik en rug. De classificeerder zette zijn echtgenote daarna op een stoel, ruimde de scher ven van de vaas op, waste en kleedde zich. Per trein reed hij daarna naar Haarlem en vervolgens naar Schiedam, waar hij geruime tijd rondzwierf. Later belde hij de Rotterdamse politie met de mededeling dat er ln het huis aan de Korfmakerstraat lets ergs was ge beurd. Toen de politie ging kijken vond men daar Wilma, badend in haar bloed. Om tien uur 's avonds meldde Abi A. zich aan het Rotterdamse hoofd bureau. Wilma werd in een ziekenhuis opgenomen en haar toestand leek zich, ondanks de ernstige verwondingen die zij had opgelopen, aanvankelijk zeer gunstig te ontwikkelen. Op 13 mei over leed zij eohter aan eeh longembolie. De officier stelde verder vast dat Abi A. al vaker in driftaanvallen moeilijkhe den had gemaakt. Zo was Wilma twee maanden voor ze stierf op het politie bureau komen vertellen dat haar man had gedreigd haar te zullen vermoor den. Abi A. zou volgens mr. Meeter ook zijn stiefdochter al eens hebben bedreigd met het mes, waarmee hij op 1 mei zijn vrouw zo zwaar toetakelde. De raadsman zei onder meer: „Abi A. beging het misdrijf toen het enige wat hij in Nederland bezat, hem dreigde te ontvallen". De rechtbank zal over twee weken uit spraak doen. (Van t correspondent) AMSTERDAM Op 13 februari hoopt mevr. Henriëtte („Heintje) Davids haar tachtigste verjaardag te vieren. De doyenne van de Nederlandse kleinkunst heeft een grote staat van dienst. Na 1945 heeft zy zich vooral beUverd om de herinnering levendig te houden aan de zeer bijzondere gaven van haar over leden broer Louis. De verjaardag van mevr. Davids wordt gevierd met een receptie op 13 februari (17.00 tot 19,00 uur) In het ICC-paviljoen in het Amsterdamse Von delpark, waarna de jarige een banket wordt aangeboden. Zij krijgt uiteraard ook een feestgeschenk. Daartoe heeft zich onder voorzitterschap van burge meester Samkalden een erecomité ge vormd, waarin vele groten uit de Ne derlandse kleinkunstwereld zitting heb ben genomen, o.m. Alex de Haas, Toon Hermans, Tom Manders, Wim Sonne- veld en Max Tailleur. Het festijn wordt voorbereid door een werkcomité, be staande uit Max van Duren, Jo Elsen- doorn, Wim lbo, Henri Knap en Karei Wunnik. Adres van dat comité; Amstel 115-125 Amsterdam. Luigi Sagrestano leidt Res.-Orkest DEN HAAG. De Joego-Slavlsche dirigent Luigi Sagrestano zal vyf con certen van het Residentie-Orkest leiden, waarvan drie in de Kurzaal. Woensdag 24 januari treedt hij op te Scheveningen met de Hongaarse violist György Pauk als solist in het Eerste vioolconcert van Prokovjev. Het programma opent met de Symfonische kolo van de Joego-Sla- vische componist Jakov Gotovac en be sluit met de Vierde symfonie van Brahms. (Van onze omroepcorrespondent HILVERSUM. Vele kykers zullen gisteravond met interesse de tv-repor- tage hebben gevolgd, die de NCRV in Zagreb maakte over kardinaal Seper, de nieuwe pro-prefect van de congre gatie voor de geloofsleer en opvolger van kardinaal Ottaviani. NCRV-cineast Chris van Duuren is daarvoor vorige week vrydag naar Zagreb vertrokken, waar hy met de Weense NCRV-corres- pondent Jules Hof een audiëntie bü de kardinaal aanvroeg. Het weer in Joego-Slavië was dat weekeinde zeer slecht, vertelt Chris van Duuren en overdag vroor het er twintig graden. De secretaris van de kardinaal deelde het tweetal mee, dat zy zondagochtend om negen uur precies zich met hun apparatuur in het bisschoppeiyk paleis konden vervoegen. Er moest nameiyk een exact schema worden opgesteld, omdat de kardinaal belaagd werd door buitenlandse tv-reporters. Ze waren met tientallen koffers, lampen, accu's etcetera gekomen: een ABC-team uit Amerika, dat een interview in kleur wenste te maken, alsmede filmers van het Zweites Deutsche Fernsthen, de Oostenrykse en Britse televisie. Het bisschoppelijk paleis was vrijwel geheel onverwarmd en de kardinaal maakte hiervoor zijn verontschuldiging. In zijn werkvertrek stond een oude versleten kachel, die heel slecht brand de. Maar al spoedig hadden de felle Nederlandse schijnwerpers de tempe ratuur in het vertrek wat behaaglij ker gemaakt. De kardinaal (66) ver telde in een inleidend gesprek, dat hij onderhand wel aan die kou gewend is. De kerkvorst maakte op de NCRV- mensen een vriendelijke en open in druk. Wel vroeg hij tevoren even de vragen te mogen doorzien. Slechts op twee vragen, handelend over de ver nieuwing in de Nederlandse kerk provincie en zijn visie op de anti conceptiva wilde hij liever niet ant woorden, aangezien hij zich daarover nog geen gefundeerd oordeel had kun- Nooit van gedroomd Aan het begin van het gesprek vertelde de kardinaal, dat hij zeer verrast was door zijn benoeming door Paus Paulus. Hij had zelf nooit over de keuze van een kardinaal uit het communistische land durven dromen. Kardinaal Seper gaf toe, dat hij tijdens het Tweede Vaticaans Concilie een pleidooi had gehouden voor het gebruik van de volkstaal in de liturgie, voor de con celebratie en speciaal voor een betere verhouding tussen de Katholieke Kerk Caterina Valente krijgt erekruis MüNCHEN (AP) Caterina Valente, de Duitse artieste, heeft het kruis van verdienste van de Westduitse federale regering gekregen voor haar werk in het belang van de Duitse showwereld. De vice-premier van Beieren, Alois Hundhammer zal haar zondag in Mün- chen de onderscheiding overhandigen. en het jodendom. Op enige punten mocht hij met behulp van vele kerk vaders een succes oogsten. Vooral zijn opmerking, dat het anti semitisme nimmer door theologische motieven ondersteund mocht worden, vond grote weerklank. In de laatste oorlog was de kardinaal secretaris van de overleden kerkvorst, kardinaal Stepinac. Samen met hem stichtte hij een comité tot hulpverlening van ver scheidene groepen joden uit Duitsland en Oostenrijk, die in het vrije Joego- Slavië hun toevlucht hadden gezocht. Voor velen duurde de vrijheid niet lang, maar toch wisten zij tallozen te redden, door hulp te verlenen bij hun doorreis naar het vrije West-n. Ande ren, die in een dorpje in de omgeving van Zagreb waren ondergebracht, vie len helaas in handen van de binnen trekkende Duitsers en werden geli quideerd. De kardinaal verklaarde evenwel vele vrienden te hebben, die hem tijdens het concilie in deze moei lijke problmatiek met raad en daad hebben bijgestaan. Geen voorrechten De nieuwe pro-prefect verklaarde zich tegenstander van een Kerk, die zou steunen op een voorrechtspositie in de staat en een zekere invloed bij 't lands bestuur zou aanvaarden. Dit nam niet weg. dat hij het v-rdrag van Latera- nen, waarbij de kerkelijke staat werd geconsolideerd, volledig kon onder schrijven, omdat de Heilige Stoel daar door in een gelijkwaardige positie kwam te staan met de wereldlijke staatshoofden. Op de vraag hoe zijn benoeming in Joego-Slavië was ont vangen, verklaarde de kardirtaal, dat hij zowel van de secretaris-generaal der communistische partij als talrijke vooraanstaande figuren in zijn vader land telegrafische gelukwensen had ontvangen. De pers reageerde aanvan kelijk terughoudend, maar schrijft thans grote artikelen over hem. Hij vond het jammer oi na vijftig jaar werken in Zagreb thans te moeten verhuizen naar Rome. Zijn contacten met de atheïsten in Joego-Slavië had- Pleidooi voor een rebel, het t.v.-spel dat de NCRV gisteravond vertoonde, had bepaald interessante aspecten. Maar het had ook twee nadelen: het duurde te lang en het was duideiyk een tendenzstuk zonder dat we precies gewaar werden welke tendens de schrü- vcr het precies wilde uitsturen. Mis schien lag dat aan de t.v.-bewerking van regisseur Willy van Hemert, die ook de plaats-van-handeling veran- Dat laatste was overigens een pikante bijzonderheid omdat we wisten dat alle lelijke dingen die Britse kolonisten er in Noord-Borneo deden eigenlijk be doeld waren als lelijke dingen van Hollandse kolonisten op Java. We kre gen de indruk dat de Algerijnse auteur Emmanuel Roblès een gedramatiseerd exposé heeft willen geven van de stem mingen in een land dat op het punt staat onafhankelijk te worden en dat hij daarbij met de bloedige Alge rijnse vrijheidsstrijd in het achterhoofd heeft willen betogen dat kolonialisme afschuwelijk is, maar dat de enige effectieve methode daartegen geweld loosheid is. Betogend drama Is meestal geen sterk drama. Ook in „Pleidooi voor een rebel" werd de handeling té vaak op gehouden terwille van het beoog. Des ondanks kwam de auteur erin naar voren als een bekwaam dialoog- schryver. En veteraan-regisseur Willy van Ilemert wist het soms holklinkend betogend karakter van het spel een tegenwicht te geven door een nauwge zette enscenering (geholpen door Fokke Duets' decors), een goede bezetting en voortreffeiyk Die bezetting: Joan Remmelts, ras- acteur die zo'n karakter als eerlijke magistraat uit zijn mouw lijkt te schudden. Jules Hamel, man die ge schapen ïykt voor een nobele rebel- rol. Bernard Droog die vakkundig speelse aspecten aan het spel ver leende. Hetty Verhoogt in een genuan ceerd, en debutante Margie Ball in een ongenuanceerd, maar zeker niet tegenvallend karakter. Alles bijeen een opvoering die boven de middelmaat kwam. Waarbij we moeten vaststellen dat die middelmaat, door de betrek kelijke zeldzaamheid van goed t.v - toneel, wat gedevalueerd is. volger van kardinaal Ottaviani. Een fraaie primeur voor de NCRV die aan- vankeiyk niet zoveel hout leek te snq- den, maar dit toch een aantal zeer nieuwswaardige uitspraken bleek te bevatten: 1. over de dialoog met het communisme, waar de opinie van kar dinaal Seper heel wat positiever leek dan die van zyn voorganger; 2. Sepers mening over Ottaviani: „Een goed mens; zqn taak was anders dan de mijne zal zyn". De NTS startte in de vooravond een nieuwe rubriek „Zoeken naar de waar heid". waarin de religieuze groeperingen aan het woord kunnen komen die té klein waren voor een eigen zendmach tiging of zelfs voor opname in het HIRO-restprogramma. Nu is er letter lijk voor niemand reden tot klagen meer, want in deze rubriek kan zelfs het kleinste en meest bizarre groepje terecht. Alleen begrijpen we niet waar om minister Klompé zo liefdevol zend tijd aan snipperomroepjes heeft uit gedeeld. De NTS blijkt immers "bij machte om alle groeperinksjes redelijk te bedienen, Vg. den hem geleerd, dat men allereerst een gedegen studie moet maken van het atheïsme en zeker van de funda menten waarop het steunt. HU vroeg zich af. of de christenen eigenlijk geen schuld hebben aan het ontstaan van dit atheïsme. „Als de si tuatie rüp is", zo verklaarde de kardi naal, „moeten wy een open dialoog zoeken met de andere kant. Zonder vooringenomenheid van beide kanten moet men elkaar weten te vinden voor een samenwerking voor een betere en vooral een vrediger wereld". De kerkvorst had zich nog geen indruk kunnen vormen van het zware ambt, dat kardinaal Ottaviani zoveel jaren heeft bekleed: Vroeger was de pro prefect van het H. Officie behoeder van geloof en moraal. Nu is hij meer een bevorderaar van de theologische studie. Van zichzelf verklaarde de kar dinaal, dat hij in eigen land als een progressief en liberaal denkend man wordt beschouwd. Maar hij maakt wel bezwaren de mensen in te delen in het veel te simplistische systeem van con servatief en progressief. Tenslotte verklaarde de nieuw benoem de kardinaal, dat hy persoonlek grote bewondering koesterde voor zyn voor ganger. Hy vond hem een markante figuur en een grootmoedig mens. Tot besluit zei hy nog: „De opdracht van kardinaal Ottaviani is een andere ge weest dan de myne zal zjjn". Tv-reclame voor N.-O.-Polder EMMELOORD (ANP) De gemeen te Noordoostpolder is de eerste ge meente in Nederland, die tv-reclame wil gaan voeren. Het gemeentebe stuur is ervan overtuigd, dat de pol der, die zesentwintig jaar geleden drooggevallen is, een belangrijke rol kan spelen in de discussie rondom de ruimtelijke ordening in ons land. In die ruimtelijke ordening kan de Noord oostpolder zelfs een belangrijke plaats gaan innemen, vinden burgemeester en wethouders. Men is van mening, dat, behalve de overheid, de gehele Nederlandse be volking gewezen moet worden op de mogelijkheden die de meest modern geoutilleerde polder heeft te bieden. In Emmeloord, de hoofdplaats van de 32.000 zielen tellende gemeente, ga randeert men ruimte. Men gaat er zelfs verder. Men garandeert goed en prettig wonen, goed en prettig werken en goed en prettig leven. Gezien de mogelijkheden, die de Noordoostpolder in zijn geheel en Em meloord in het bijzonder in het ka der van de ruimtelijke ordening bie den, meent het college van burgemees ter en wethouders van deze gemeente, dat het alleszins gerechtvaardigd is over te gaan tot het voeren van een te levisiereclame. De sport zullen wor den uitgezonden via Nederland II. De raad wordt voorgesteld een krediet be schikbaar te stellen van ruim 34.000 gulden. Pavel Litwinov ontslagen MOSKOU (A.P.). Pavel M. Litwi nov, kleinzoon van de voormalige Sovjet minister van Buitenlandse Zaken Litwi nov, één van de leiders van een actieve literaire protestbeweging in de Sovjet- Unie, is ontslagen uit zyn leraars functie aan een chemisch instituut in Moskou. „Dit is volkomen onwettig", zei Litwi nov. „Ik ben van plan dit voor het gerecht te brengen". Hij zei, dat hij juridisch advies ingewonnen heeft en dat hem was meegedeeld dat het ontslag niet wettig is. Als onderdeel van een serie protesten in de afgelopen weken heeft Litwinov het proces tegen vier jonge schrijvers openlijk veroordeeld als „een bespotting, ondenkbaar in de twintigste eeuw". NEDERLAND I: (STER- reclameuitzendingen oi 18.55, 19.03, 19.56 20.16 uur) NTS: 18.50 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort VARA: 19.06 uur: Fenclub, tienerprogr. NTS: 20.00 uur: Journaal VARA: 20.20 uur: Achter het nieuws, actualiteitenrubriek 20.50 uur: De Forsythe Sage, tv-serie 21.40 uur: Mies-en-scène 22.40 uur: Uitgerekend, consu mentenprogramma NTS: 22.45 uur: Tweede journaal HILVERSUM I NCRV: 19.50—21.00 uur: Uit, muziekprogramma TROS: 22.45—23.55 uur: All-in, amusements programma NEDERLAND II: (STER- reclameuitzendingcn ot 18.55 en 20.16 uur) NTS: 18.50 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Weekjournaal voor 19.25 uur: Open oog 20.00 uur: Journaal KRO: 20.20 uur: Gertrud Stranitzki, tv-serie 20.50 uur: Brandpunt, actualiteitenrubriek 21.40 uur: Bonanza, tv-serie (kleurentelevisie) NTS: 22.30 uur: Tweede journaal HILVERSUM II: VPRO: 20.00—20.50 uur: De dood van een goudvink, luisterspel VARA: 23.00—23.55 uur: Prettig weekend, amusementsprogr. Televisie morgen NEDERLAND I: TELEAC: 13.30 uur: Automatisering 14.00 uur: Polemologie 14.30 uur: Russische les 15.00 uur: Sluiting AVRO: 16.00 uur: Nieuws in het kort 16.01 uur: Spelenderwijs 16.10 uur: Ed en Ebbeltje, kleuterserie 16.40 uur: De Monkees, tv-serie, (kleurentelevisie) 17.05 uur: Techniek, je vriend o: je vijand 17.30 uur: Sluiting Radionieuwsdienst HILVERSUM I: 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 12. 18.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 16.00, 18.00, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM ni: Elk heel uur vanaf 9.00 Radioprogramma VRIJDAG HILVERSUM I (402 m) NCRV: 18.00 han Willem Frlsokapel. 18.20 Uitzending goochelaar, hoorspel. 21.: labeschouwing. 22.40 All-In: drs. F. J Schmlt. ude muziek. VARA: 21.00 Stereo: Omrc Ned. (324 m) 18.00 Niem uitslagen. 18.30 Lichte Verkeerstips. 18.40 Sport. 18.52 Taalw KRO: 12.00 Stereo: Counti. Western Expres (gr). 12.15 Marktberichten. 'lichting: Werk en welzijn. rubriek over missie en zending. NRU: 13.00 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. CHRISTI AN SCIENCE: 13.10 Het ontdekken van de mens die God gemaakt heeft,» vraaggesprek. NRU: 13.25 Vliegende schijven: verzoekpla ten voor de militairen. KRO: 14.00 P.M.: fa milieprogramma. (16.00-16.02 Nieuws). NRU: 10.30 Werk-geven en nemen: vee rubriek over arbeid en arbeldsve 10.50 Wegwijs: tips voor trips er 11.00 Nieuws. 11.02 Stereo: Licht taal ensemble. 11.25 Afrikaanse kroniek. 11.45 zangsollst (stereo). 12.10 Een en tuinbouw. 12.30 Tussen start en finish: tueel sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.10 VARA- Varia. 13.25 Tijd voor teenagers: lichte gram mofoonmuziek. 14.00 Uitlaat: programma voor jonge mensen. 14.40 Radio Jazz Maga zine. NRU: 15.00^Malan Kenangan UI), een Volksmuziek uit Griekenland (opn.). ie!oo Nieuws. 16.02 Zestig jaar jazz. VARA: 16.30 Operaconcert (gr). 17.10 Elektronisch orgel- FM-kanalen) spel. 17.30 Radloweekji HILVERSUM III (240 KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 DJlnn: programma. (Om 10.00 en 11.00 N NRU: 12.00 Nieuws. 12.02 Klein el NCRV: 13.00 Nieuws. 13.02 Ramblers 6.02 Actualiteiten. 16.07 Licht platenpro- ramma. 17.00 Nieuws. 17.02-18.00 Hier iu: wekelijkse sportshow met lichte gi lerlcht en mededelingen. WATERINGEN Voor het tijdvak van drie jaren zal de gemeenteraad van Wateringen opnieuw de leden de commissie tot wering van schoolver zuim benoemen. De aftredende leden zijn 1. J. P. J. Hendriks, 2. A. Fa ling, 3. Jac. H. Enthoven, 4. C. J. ,T. Hersbach, 5. G. N. Suijkerland. De he ren Hendriks, Faling en Hersbach heb ben zich herkiesbaar gesteld- Voor dew per 1 januari 1968 te benoemen ledcnf van de commissie stellen B. en W. voor' vacature Hendriks 1. J. J. P. Hendriks! hoofd St.-Josephschool, 2. J. F. Smeele onderwijzer St.-Andreasschool; vacatu- re A. Faling, 1. A. Faling hoofd chr school, 2. K. van Amstel, onderwijzer; chr. school; vacature Jac. H. Enthoven 1. A. P. van Marrewijk, Hollewatering! 13, 2. P. Helderman, H. Hoekstraat 13, vacature C. J. J. Hersbach. 1. C. J. J Hersbach, Berestein, 2. W. F. Berend-: se, Gele Meerbloem 20, vacature G. N. Suijkerland: A. H. M. Stolker, raadslid, 2. A. C. A. Duijndam, raadslid. (Van t i parlementaire redactie) DEN HAAG Naar verwachting zal de fractievoorzitter van de Party van de Arbeid ln de Eerste Kamer, ir. H. Vos, in de Raad van 8tate de plaats gaan innemen van zyn party genoot mr. dr. A. A. van Rhyn, die de pensioengerech tigde leeftyd van 75 jaar heeft bereikt. Ir. Vos, die kort na de oorlog minister van Handel en Nijverheid en van Ver keer ls geweest, is thans 64 jaar. Hij is sinds november 1965 lid van de Eerste Kamer, van 1937-1940 en ln 1948 maakte hy deel van de Tweede Kamer uit. In de senaat behandelt hij met name za ken op financieel en economisch gebied. Van zijn hand ls ook het plan van de ai beid uit het midden van de dertiger Voor zijn opvolging als fractievoor zitter in de Eerste Kamer komt onder meer in aanmerking mr. G- van Hall, de oud-burgemeester van Amsterdam.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2