Kortsnoj al twee punten voorsprong wordt opvolger van Anglia 28 PRIMEURS OP AUTOEXPOSITIE Industrie demonstreert spankracht in Brussel Kandidaten genoeg als ploegleider voor Tour de France 68 Russen snel op 500 meter WOENSDAG 17 JANUARI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA T> De Anglia, een van de meest bekende auto's uit de Ford- serle, heeft afgedaan. Ruim 1,25 miljoen wagens zijn in de loop der jaren van dit type gebouwd en aan de man gebracht, maar sinds van daag staat de produktie stop. De beroemde Anglia heeft echter een opvolger gekregen die in de komende jaren onder de naam Escort over de gehele wereld verspreid zal worden. De wereldintro ductie heeft plaatsgevonden tijdens de internationale automobieltentoonstelling te Brussel, terwijl eind maart- begin april 1968 de eerste Escortmodellen op de Neder landse markt te zien zullen zijn. Tot zolang zal men waarschijnlijk ook moeten wachten eer de prijs van de Escort, die in geen enkel op zicht meer lijkt op de Anglia, wordt bekendgemaakt. Geruime tijd voor de intro ductie op de Brusselse auto tentoonstelling waren wij in de gelegenheid om in Ma rokko een groot aantal test kilometers met de Escort te maken. Het werden prettige kilometers en dat kwam be slist niet alleen omdat de Escort in vergelijking met de Anglia liefst 29 pet meer mo torvermogen heeft gekregen. De Escort is namelijk een ruime, comfortabele auto ge worden, waarin niet alleen de inzittenden meer ruimte hebben gekregen, maar ook 'de bagageruimte aanzienlijk aan inhoud heeft gewonnen. Het interieur is uitgevoerd in kunstlederen bekleding, af- vasbaar plastdc hemelbekle- tag, rubber mat op de vloer, ptcjesplank onder het dash- üard en aparte, vergrendel- fer? voorstoelen. De instru menten zijn nu te vinden in wee grote ronde klokken. Alle modellen de Escort- serie bestaat uit de Escort Standaard, de Escort de Luxe de Escort GT beschik ken tevens over het unieke door Ford gepatenteerde verwarmings- en ventilatie systeem „aeroflow". De nieuwe „bowl-in-pistom crossfloW'-motoren met vijf maal gelagerde krukas, zor gen ervoor dat het rijden met de Escort vrijwel moeiteloos kan geschieden. De motoren zijn erg soepel, waardoor men' ook in druk verkeer met de volledig gesynchroniseer de vierversnellingsbak rust kan geven. Ondanks het feit dat onze testwagen in Ma rokko nog slechts weinig kilometers op de teller had staan, was de motor bijzon der fel en werd in de Escort GT binnen zeer redelijke tijd een topsnelheid van ruim 125 km gehaald, terwijl fel acce lereren mogelijk werd ge maakt door de snelle lichte bediening van het korte ver snel llngspookje en het vloei end aangrijpen van het kop pelingspedaal. Aangezien men in Marokko nu niet overal over goede wegen beschikt viel spoedig ook de goede wegligging en vering op. De koersstabiliteit was geruststellend te noe men. terwijl door de lichte en zeer directe besturing het ook mogelijk was om de wa gen in scherpe bochten pre cies die koers te geven die men voor ogen had. In de GT-ultvoering deden de ra- diaalbanden in dat opzicht (radlaalbanden worden op dit model als standaard ge leverd) ook een belangrijke duit in het zakje, terwijl de toepassingv van iets stijvere veren in vergelijking met de andêre Escortmodellen rich niet alleen liet voelen (ove rigens nooit hinderlijk), maar juist bij een snelle stum-wen ding de Escort in de juiste positie hield of er snel in bracht. INTRODUCTIE IN BRUSSEL De Ford Escort GT is uit gerust met een specdale ver sie van de 1.3 liter motor. Dank zij een hogere com pressie, grotere kleppen, een speciale nokkenas, een We ber carburateur met dubbele venturi en een viervoudige uitlaatspruitstuk werd het vermogen van deze motor op gevoerd tot 75 pk, waardoor een topsnelheid van 150 km/ uur tot de mogelijkheden behoort. Tevens heeft de GT onder andere bekrachtigde schijfremmen op de voorwie len en een gescheiden rem- systeem. De Escort standaard daaren tegen is uitgerust met een 1100 cc viercilinder motor, die een vermogen heeft van 53 pk (SAE) bij 5500 omwente lingen per minuut. De Escort deluxe heeft dezelfde motor, maar kan ook worden gele verd met een viercilinder 1300 (63 pk SAE) motor. Na tuurlijk zijn* ook deze Ford motoren weer „overvlerkant", dat wil zeggen de boring is groter dan de slag. hetgeen de levensduur weer aanzien lijk ten goede komt. Over de prestaties en rij kwaliteiten waren de testrijders van de- se wagens ook best te spreken. Nog enkele cijfers en tech nische gegevens van de Es cort. In vergelijking met de Anglia biedt de Escort 10 centimeter meer schouder- ruimte voor en ruim 15 centimeter meer achter, een ruim 10 centimeter langere wielbasis, 7,6 centimeter grotere spoorbreedte voor en 10,6 centimeter grotere spoorbreedte achter, verder 29 procent meer motorver mogen en onder meer een tandheugel type stuurinrich ting en een kleinere draal - cirkel (8,8 meter). De voor wielen zijn onafhankelijk opgehangen met toepassing van het McPhersonsysteem. Achter zijn half elliptische lansgeveren met dubbelwer- kende hydaulische telescoop schokdempers toegepast. En tenslotte het uiterlijk van de wagen. De belangrijkste opdracht die de constructeurs van de Escort kregen, luidde: Een carro6seriestijl die ook in de zeventiger jaren nog kan wedijveren met de con currentie. Verder moest er in vergelijking met de Anglia meer ruimte voor passagiers en bagage komen, zonder dat de buitenafmetingen van de Escort veel groter mochten worden. In verschillend op zicht zijn de constructeurs aan deze wens tegemoet ge komen. Zo is de instap in deze tweedeurswagen zeer goed. zitten de stoelen per fect en heeft men inderdaad in het interieur voldoende ruimte gekregen, maar uiter lijk is er weinig bijzonders aan de wagen te ontdekken. De lijn met gebogen voorruit en zijruiten en een achter ruit die zelfs groter Is dan de voorruit vertoont nog al wat overeenkomst met de Opel Kadett en de Escort moet dan ook geenszins ge zien worden als een opval lende, exclusieve auto - maar - en dat zal natuurlijk voor "n belangrijk deel afhangen van de prijs - het kan on getwijfeld een grote wagen in de klasse der kleine wagens worden. Niet alleen qua afmetingen (lengte 397 om. breedte 157 cm en hoog te 134 cm), maar ook qua prestaties. Daarvan leverde de Escort in Marokko het be wijs. De 200 km die ons scheidden tussen Fez en Ra bat werden over onverlichte, niet gemarkeerde en vrij drukke wegen, afgelegd in slechts 135 minuten. Een prestatie van formaat, zeker als men weet dat van de eerste tot de laatste kilome ter in het donker werd ge- (Van verslaggevers BRUSSEL De 47ste auto-, motor- en fietsensalon van Brussel heeft vandaag het tentoonstellingsjaar 1968 geopend. Het gebeurde op grootse wjjze, want op de show, die tot en met 28 januari ge opend is, zjjn liefst 28 wereldprimeurs te zien. Het nieuws is te vinden bij de Mercedesmodellen, de verschillende typen van de Ford Escort, de BMW Berline 2002, de gewijzigde lijn bij Alfa Romeo, de Volvo Break 145, de Citroën Dyane 6, de Russische Zapore Jetz en o.a. de Japanse produkten van Datsun Toyota, Deze wagens nemen dan een belangrijke plaats in op de expositie, waarop liefst 97 verschillende merken in de ruime hallen van de eeuwfeestpaleizen zijn vertegenwoor digd. Maar ondanks al deze wereldpri meurs mist de Brusselse salon dit jaar toch sensationeel nieuws, want Mer cedes, Ford en o.a. Alfa Romeo hebben reeds enige tijd voor de tentoonstelling hun nieuws prijs gegeven. Een belangrijke tendens is echter toch Brussel waar te nemen: ondanks de moeilijkheden die 1966 in conjunctureel opzicht de automobielindustrie bracht, is men nog altijd bereid om de be staande typen te verbeteren en zelfs met geheel nieuwe wagens uit te brei den. Mercedes met de complete nieuwe lijn van 200 tot en met de 250-model- len, alsmede de introductie van de to taal nieuwe Mercedes-280 is er een dankbaar voorbeeld van. De nieuwe, lagere en kleinere Mercedesmodellen (die overigens toch wel iets op B.M W. gaan lijken) vallen in Brussel goed in de smaak, hetgeen ook gezegd kan worden van de Ford Escort. Alfa Romeo heeft vriend en vijand verrast door drie modellen met totaal nieuw ontwikkelde motoren in de 1750 cc-klasse te brengen. Bij Alfa Romeo treft men zelfs een Berline aan, met een totaal gewijzigde carrosserie, ter wijl de Sipder en de G.T. de serie nu voltooien. Dat verschillende fabrieken hebben gewacht om hun nieuws te Brussel te lanceren, is begrijpelijk. In 1967 werden in België alleen al zo'n 457.000 personenwagens geassembleerd. België gaat in de Europese auto-indu strie een steeds belangrijker plaats in- Wat de merken aangaat neemt Enge land In Brussel een toppositie in met een totaal van 27. De belangrijkste con currenten zijn Amerika met 20, Italië met 16 en West-Duitsland met 12. Op de vijfde plaats is Japan te vinden, dat in Brussel weer met een nieuw merk te voorschijn komt (Dahatsu). Terwijl Datsun en Toyota voor enige Europese primeurs zorgen, waaronder de Blue bird 1600 en de 2000 G.T. van Datsun en de Crown 4 en 6-cilinder modellen van Toyota. Opvallend is ook de Rus sische Zapore Jetz. Een op het oog wat verouderde Renault 8- De motor ver toont duidelijk verwantschap met dit Franse merk; onder de motorkap van de wagen is namelijk de succesvolle 1000 cc-motor van Renault geplaatst. Vlak voor de opening van de salon heeft Citroën ook nog voor nieuws ge zorgd. Het betrof de nog niet zolang geleden geïntroduceerde Dyaneserie, waarin nu een dagen is te vinden met een 26 pk motor. Een krachtbron, die identiek is aan de AMI 6, terwijl ook de versnellingsbakken van beide auto's geen verschillen vertonen. De Dyna 6, met 600 cc-motor kan een topsnelheid bereiken van 110 km per uur e is 15 km per uur meer dan de Dyane luxe met 325 cc motor en een mumvermogen van 21 pk. De Dyane 6 wordt voor 5.290.aangeboden in de uitvoering comfort en voor 5.350. als commercial. Ook B.M.W. heeft het bij het 1600- del in een sterkere motor gezocht. In dezelfde carrosserie is nu een 2 liter B.M.W.-motor gemonteerd. De presta ties zijn zodoende weer op hoger n gekomen, hoewel men dit niet ai topsnelheid merkt. De acceleratie is het belangrijkste winstpunt in deze B.M.W. 2002. De uitrusting van de wagen ii bijna identiek aan de 1600 tweedeurs. De enige extra's zijn een noodzakelijke rembekrachtiger en o.a. een houten sportstuur. Crysler demonstreert een nieuwe Coupe Valiant Signet, een tweedeurs wagen, die luxueuzer is uitgevoerd dan de huidige tweedeurs Valiant. Deze coupé is uitgerust met dezelfde 2,8 liter motor als de andere Valiants. Niet alleen voor auto's kan men op de Brusselse salon terecht, men kan er ook maar liefst 55 verschillende merken bewonderen in de klasse der motoren, bromfietsen en fietsen. Beter pensioen voor ambtenaren De West DEN HAAG Minister Bakker heeft de senaat gisteren medegedeeld, dat een verbeterde pensioenregeling is opgesteld voor gepensioneerde ambtenaren uit Ne derland, die in de West werkzaam zijn geweest. De voor 1 januari 1965 gepen sioneerden krijgen een suppletieregeling, die volgens minister Bakker op behoor lijke wijze soelaas biedt. Schaatsploegen voor Oslo en Helsinki AMSTERDAM. In overleg met de trainer van de herenkernploeg heeft het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijdersbond op advies van de technische commissie voor het Europees kampioenschap, dat zaterdag 27 en zon dag 28 januari in Oslo wordt gehouden, als deelnemers Kees Verkerk, Ard Schenk, Peter Nottet, Jan Bols en Jorrit Jorrltsma aangewezen. Arie Eriks is reserve. Chef d'équipe is Jan Charisius. In overleg met Piet Zwanenburg, trainer van de dameskernploeg, heeft het K.N.S.B.-bestuur, eveneens op ad vies van de technische commissie, voor het wereldkampioenschap, dat op de zelfde dagen in Helsinki wordt ge houden, Stien Kaiser, Ans Schut, Willy Burgmeyer, Carry Geyssen en Elly van de Brom ingeschreven. De deelneemsters en deelnemers aan de Olympische Winterspelen, die 6 fe bruari In Grenoble beginnen, zullen na een voorafgaande bespreking tussen het N.O.C. en het bestuur van de K.N.S.B. worden bekendgemaakt. Chef d'équipe van de olympische schaatsploeg is Jan Charisius. E.K. LANDENPLOEGEN Hongarije tegen Rusland PARIJS. In Parijs is gisteren de loting verricht voor de kwartfinales van het voetbaltoernooi om het Europees kampioenschap voor landeteams. Hon garije, dat in groep vijf waarin ook Nederland speelde poulewinnaar werd, komt uit tegen Rusland. Het resultaat van de loting was: 1. Engeland of SchotlandSpanje; 2. FrankrijkJoego-Slavië; 3. Honga rije—Rusland; 4. Bulgarije—Italië. In de halve finales ls de loting ook verricht. Hierin komen tegen elkaar uit: winnaar 1winnaar 2 en winnaar 3 winnaar 4. Deze wedstrijden worden in juni ln Italië gespeeld, Indien de „azzu- ri" zich althans voor de halve eind strijd plaatsen. Gesprek tussen KNWU en Belgische bond (Van onze sportredactie) DEN IIAAG Piet Licbregts zal door zijn directie van Smiths kandidaat worden gesteld voor het ploegleider- schap in de Tour de France 1968. Dat gebeurt op 26 januari wanneer de wie lerbond met de sponsors (Caballero, Willem II en Smith) aan tafel gaat zit ten om het ploegleidersvraagstuk te be spreken. De KNWU sal voorstellen om Wout Wagtmans of Ab Geldermans te sturen. Voorts staat, zoals bekend. Ton Vissers van Willem II op de nomina tie. Bij de samenstelling van de wieler ploeg van Smiths heeft men moeilijk heden ondervonden met het reglement der Internationale Wielerbond, dat be paalt dat tegenover iedere buitenlander in de ploeg van een sponsor twee „va derlandse" coureurs moeten staan. Om dat men in Nederland niet voldoende renners kon vinden heeft Smiths be sloten zijn ploeg in België te laten in schrijven. Bij de voorstelling van de ploeg, giste ren in Breda, werd meegedeeld, dat de twee ontbrekende coureurs binnenkort gecontracteerd zullen worden. De ploeg van Smiths, die geleid wordt door Lomme Driessens, ziet er als volgt uit: Peter Heijnig. Bast Zoet, Rinus Hoo- gerland, Wim Dubois, Eef Dolman, Johnny Brouwer, Leo Duyndam en de Belgen Jean Baptist Claes, Jacques de Boever, Frans Brands, George van den Berghe, Albert van Vlierberghe, Roland van Rijse, Willy Planckaert, Jos Mathy, Veel remises in schaaktoernooi WIJK AAN ZEE Laat In de avond van het Hoogovenschaaktoernooi viel een belangrijke beslissing. Na een enerve rend duel, dat zeven uur duurde, ver sloeg de jonge Tsjechische grootmeester Hort de Hongaar Portisch. Een bijzon der boeiende partij speelden ook Bo- botsov en Tal, die «ia zeven uur nog niet tot een beslissing kwamen. Opmerkelijke gebeurtenis: Kortsnoj behaalde gisteren zijn zesde overwinning in sucessie, ditmaal ten koste van Kara- Verzoek om democratischer Tsjecho-Slowakije WENEN (DPA) De onder het be wind van de ten val gebrachte Tsjecho- slowaakse partijleider Novotny tot le venslange gevangenisstraf veroordeelde r weer vrijgelaten gewezen voor zitter van de Slowaakse regering, dr. Gustav Husak, heeft In een artikel vol ledige democratisering van Tsjecho- Slowakije geëist. In het jongste nummer van het door Novotny fel bestreden Slowaakse blad „Kulturny Zivot" verlangt Husak ii hoofdartikel vrije verkiezingen, vrijheid van meningsuiting en een democrati sche controle op de regering. De inhoud van dit artikel van 12 januari is dinsdag in Wenen bekend geworden. Hu sak werd in 1950 als „burgerlijke natio nalist" van al zijn functies ontheven uit de communistische partij van Tsje cho-Slowakije gestoten. In juni 1954 zestien maanden na de dood van lin werd hij tot levenslange kerker» straf veroordeeld. Weliswaar werd hij in 1963 gerehabiliteerd, maar zijn hoge par tijfuncties kreeg hij niet terug. Husak juicht de verkiezing van Alex ander Dubcek tot eerste secretaris var de communistische partij in Tsjecho- Slowakije toe. klaic. De Rus heeft nu al een voorsprong twee punten. De eindzege lijkt hem op dit moment al nauwelijks meer te kunnen ontgaan. De remises tussen Ivkov en Rossolimo, Padevski en Ciric, Ree en Georghiu Matanovic en Donner kwamen langs normale wegen tot stand. Een uitzonde ring vormde echter de deling van punt tussen Langeweg en Van Geet. Hét was het resultaat van een urenlange strijd op het combinatoire vlak. In de meestergreep bleef Zuckerman de toon aangeven. Hij weerlegde een Spaanse partij van Hartoch spelender wijs. Van Scheltinga klom ten koste var Doda, die in tijdnood blunderde, terwijl Crabbendam in tweede zitting de gisteren jaar geworden Roemeense meester Ciocaltea versloeg. Bij de dames heeft zich een leidsters trio gevormd, waarin zich onze nationale kampioene mevrouw Corry Vreeken be vindt. Van de tot nog toe gespeelde twaalf partijen in deze afdeling eindigde geen enkele onbeslist. Jan Brusselmans. Valere van Sweevelt, Julien Stevens en René Corthout. Binnenkort zullen afgevaardigden van de sportcommissies van de KNWU en de Belgische Wielerbond bijeen komen om gemeenschappelijke wielcrzaken te be spreken. Dit eerste officiële contact is tot stand gekomen op initiatief van de Bel gische sportcommissievoorzitter Frans Ceulaerts, die gisteren zijn Nederlandse collega Van Steenbergen trof. De nieu- verzwarende bepalingen van de Bel gische overheid inzake de wielersport onder meer is nu wettelijk omschreven hoe vaak een jonge renner wekelijks de start mag komen hebben bij gedragen tot het Belgische initiatief. Ove Kindvall in Zweedse elftal ROTTERDAM Naar wij vernemen zal Ove Kindvall woensdag 28 februari ln het Zweedse nationale elftal meespelen dat die dag een vriendschappelijk.? lan- denwedstrijd tegen Spanje speelt. In het contract dat Kindvall destijds met Feije- noord heeft afgesloten werd bepaald, dat Kindvall in het nationale team van Zwe- zou mogen uitkomen, indien de be langen van Feijenoord zich daartegen niet verzetten. „En", zo deelde manager Brox van Feijenoord ons mede. „in dit geval bestaat er voor ons geen enkel be- Willem II start fabriek in België VALKENSWAARD Op 1 maart zal de sigarenfabriek Willem 2 uit Valkens- waard ln het Belgische Bocholt starten met de produktie in een nieuwe vestiging. Circa 50 werknemers zullen met de produktie kunnen starten in het nieuwe fabriekspand, dat werd gebouwd door een confectiebedrijf, dat later echter van deze vestiging heeft afgezien. Men rekent erop, dat het aantal personeelsleden zal uitgroeien tot circa 500, voornamelijk meisjes. Resultaten van koersen Hilversum Egelprtjs over 24ïu meter Graaf) 1.29.7, 2. Edmund Etty Hollandla, toto wlnn over 2900 m: J. Amigo (Wage- 2. Zevenklapper, 3. All PrUe, nterkampioenschap II ■aklalc—Ivkov 1—0. Zesde ronde: ReeGheorghtu Hort —Portisch 1—0, Langeweg—Vi - - ie S-S. Geet H-ü Matanovic—Donnci afg. Ivkov—Rossollmt Bobotsov- Kortsnoj—Kar aklalc 1—o. Kortsnoj (Rusl) (VS). Ree (Ned). Langeweg (Ned). (Buig) 2%, 14. Bobotsow (Buig) 2 en 1 afg., 15. Ivkow (J-Sl) 2. 16. Van Geet (Ned) l'/j. Meestergreep: Afgebroken partij 5e ronde: •./ll. Marovlc (J.-SI). ujieuiy (isjccn) lauu (Italië) 3, 12./I3 bendam (Ned), Vyslouzll (TsJ.-Sl) 2, Hartoch Ned), Jongscna (Ned) 1%. 16, Dun- kelblum (Belg) 1. Internationale dam es groep: Ivanka—Tim mer ï-o, KowalskaKozlovskaja 0-1, Heems kerk—Mal ypetro va O—J, Ivan ovaStadler l-O, Nlcolau—Tuk 1—0, Vreeken—Sunnucks len: 1./3. Kozlovskaja (Rusl), Nu ui u (Roem), Vreeken (Nederl)' 2." Stadler (J-Sl), Ivanova (Buig), Malypetro\ Tuk (Ned), Ivanka Griekse bisschoppen voor tribunaal ATHENE (AFP) Twee hoge Grieks- orthodoxe geestelijken, «Ie bisschop van Salonlkl, mgr. Pantelcimon, cn de bis schop van Attika, mgr. Jakovos, zullen voor een kerkelijk tribunaal worden ge daagd, 7.0 heeft de heilige synode van de Grieks-orthodoxe Kerk gisteren be- Krachtens een artikel van de op 12 de cember vorig jaar uitgevaardigde veror dening kunnen geestelijken voor het tri bunaal gedaagd worden en uit hun ker kelijke functies worden ontzet, als zij „hun goede naam en prestige verloren hebben". De 75-jarige mgr. Jakovos werd in januari 1962 tot aartsbisschop van Athe- ne gekozen, maar moest drie dagen ia- ter onder druk van de publieke opinie afstand van deze functie doen, omdat er aanmeringen waren op zijn privé-le- ven. Hij kon echter zijn oude post als bisschop van Attika weer innemen. De 66-jarige mgr. Panteleimon is in conflict met de Griekse regering en met de aartsbisschop van Athene, mgr. Hie- ronimos, die hem tevergeefs naar Athe ne heeft ontboden. Mgr. Panteleimon kan thans zijn appartement niet veria- Kamerbeek voorzitter van P.S.V.-atletiek EINDHOVEN De twee Elndhovense atletlekclubs PSV en AC F.lndhoven zijn een fusie aangegaan. De nieuwe vereniging zal onder de naam PSV uitkomen in de eerste klasse van de KNAU-competitie en staat onder voorzitterschap van Eef Kamerbeek, die ook een gedeelte van de training op zich De nieuwe combinatie, die 260 leden telt. krijgt de beschikking over acht trai- Ank v. d. Moer speelt solotoneel DEN HAAG Ank van der Moer heeft een solotoneclprogramma sai gesteld onder de titel „Vrouwen", ge schreven door vijf Nederlandse auteurs. De eerste openbare voorstellingen zul len plaatsvinden op zaterdagavond 27 januari en zondagmiddag 28 januari ln Diligentia. In een „verantwoording" van het pro gramma zegt zij onder meer: „Omdat het mijn oprechte overtuiging is, dat de kern van onze toneelproblematiek schuilt in het feit dat we geen nationa le toneelschrijfkunst hebben, besloot ik een kans te wagen met werk van he, dendaagse Nederlandse schrijvers". He resultaat is dat Andreas Burnier, Ai- bert Mol, Jan Staal, Alain Teister er Jacques Firmin Vogelaar elk een vrou wenfiguur voor haar hebben gecreëerd. 2. Bruuhllde 1 nces (Geluk) 1.26.9, 2. Eduard H, 3. Boarn- toto wlnn 12.20, pl 2.50 1.60 3.70 gek 14.80. nfd.: 1. Zirkoon (Verhoeve) 1.27. nar, 3. Brero Harvester, toto wlnn t (Eremberg) 1.25.6, 2. 1 Bulck Magowan (De Visset tant Hollandla. 3.^ Donna Fe/., Total Isa to romze-t f 221.931.50. ALMA ATA. De Russischs schaatser Ants Antson heeft gisteren rijdens wedstrijden om het kampioen schap van Rusland In Alma Ata het Russische record op de 5.000 meter ver beterd en gebracht op 7 min. en 34,8 sec. Het oude record stond sinds 1965 op naam van Eduard Matusevlch met een tijd van 7 min. 35.1 sec. Voortreffelijke prestaties werden ook geleverd op de 500 meter. Valory Muratov. een student uit Kolomna, zegevierde in 39,6 sec., 0.1 sec. boven het wereldrecord van de Rus Evgeny Grlshln, dat werd geëvenaard door de Amerikaan Tom Gray en de Duitser Erhard Keiler. Liefst twaalf deelnemers bleven beneden 41 seconden. Anatoly Lepesjkln en Grlshln deelden de tweede plaats met een tjjd van 39.7 sec. Valery Kaplan en Boris Gulayev werden met 40,1 sec. vierde. Toto speelt op Engelse league i de League, bijgewerkt i 2S 28 Ipswich Tov 24 2« Hudderaflcld T 25 24 Leicester 25 22 Derby County 25 2:1 West Ham 25 20 .Oston Villa 23 22 Sheffield Un 25 20 Charlton Athl 23 20 wolverhampt 25 :o Hull City 26 2» Southampton 25 ia Bristol City 26 1» Sunderland 24 16 Preston NE 34 is Puihaan 23 16 Plymouth A 22 is Coventry aty 25 16 Rotherham 13 NAC en Baronie sluiten fusie in de top BREDA De loden van de Bredase voetbalvereniging NAC en De Baronie hebben hun bestuur gisteravond vrU man daat gegeven om met de Studiecommissie Betaald Voetbal Breda de verdere plan nen uit te werken, die ertoe moeten lel den dat in Breda uiterlijk 15 mei een stichting tot stand zal komen. Dit be tekent dat een fusie In de top van de twee Bredase voetbalverenigingen een feit ls, en dat met ingang van hot nieuw* seizoen In Breda nog slechts één elftal aan do competitie betaald voetbal sol deelnemen De amateursectie* van belde verenigingen zullen afzonderlijk blijven ..Premie" voor 10.000e lid badmintonbond DEN HAAG. Op het bondsbureau van de Nederlandse Badmintonbond is uitgezocht wie het tienduizendste lid is. Bondsx>oorzitter Valken heeft gis teren in de sporthal van Den Bosch dat tienduizendste lid de vijftienjarige Ruud van de Heuvel van de B.V. Flying Shuttle 1958 een „premie" van tienduizend centen overhandigd. Weer remise TIFLIS. Iser Koeperman heeft In de tweekamp om het wereldkampioen schap dammen zijn voorsprong met succes verdedigd. De twaalfde partij tegen uitdager Andris Andrelko ein digde gisteren In Tlflia in remise. De stand Is 13—11 ln het voordeel van de wereldkampioen. BADMINTONCOMPET1TIE FELLE INZET LEVERDE LEIDSE DISTRICT-TEAMS WINST OP Voor de landelijk spelende Leidse bad- mlntonteams waren de afgelopen week geen wedstrijden, zodat zU zich nog eens extra konden voorbereiden op de komen de laatste wedstrijden van dit seizoen. In de District-competitie werd daaren tegen door alle deelnemende teams weer fel gestreden, waarbij weer vele goede resultaten werden behaald. Zo speelde b.v. het eerste team van de Racketeer* tegen het zeer sterke PM-RUswyk 1, waarbij deze wedstrijd in een geiyk spel eindigde. Het vierde leam van Veglo wist In de return wedstrijd tegen Smash 2 wederom een overwinning van 5-3 te ■►ehalen. Verder behaalde AVOC uit'Lel den tegen stadgenoot de Leidse Shutte- iiers een kleine overwinning 5-8. Smash 2 speelde afgelopen zaterdag middag in de militaire sporthal een re turn wedstrijd tegen het vierde team van Veglo, wat resulteerde in een kleine overwinning voor Veglo met 5-3. In het eerste heren-enkel speelde de heer S. Hartwijk een goede partij en wist hier door het eerste puntje in het voordeel van zyn team te brengen met een uit slag van 10-15 en 12-15. Ook de tweede heer van Smash, D. Westerop, wist met ruime cijfers zijn tegenstander R. Ze- cha tot een nederlaag te dwingen met 8-15 en 2-15. Deze tweede partij bracht de stand voor Smash op 2-0, die vervol gens belde dames van Veglo in 2-2 wis ten te veranderen. In het eerste go- mengd-dubbel speelden mej. Y. Bol en T. Hakkaart tegen mej. M. de Rooy en S. Hartwyk, waarbij eerstgenoemden met een ruim puntenverschil van 15-4 en 15-7 uit de stryd kwamen. Een span nende party was het tweede gemengd- dubbel Poel en F. v. Houten het moesten op nemen tegen R. Rubben en Hazelbarg, waarbij eerstgenoemden door een goed samenspel en technisch inzicht tot het goede eindresultaat van 10-15 en 8-15 kwamen. Het dames-dubbel leverde winst op voor de Racketeers en de dames Opdam-v.d. Poel wisten van de dames Wltkamp-Rubben de tweede set met 18-15 te winnen en het derde en beslis sende set werd tenslotte door tijdnood gewonnen gegeven aan de Racketeera. zodat zij met een geiyk spel huiswaarts konden keren. Racketeers 2 volgde zyn eerste team en kwam ook tot een eindresultaat van 4-4. Deze wedstrijd had vele enerverende momenten cn tegenstander Selkta 1 had het dan ook heel moeliyk tegen het spel van de Leldenaren. A. V. O. C. 1 kwam afgelopen zon dag in een thuiswedstrijd uit tegen stad genoot de Leidse Shutteliers 2. wat ln een eindresultaat van 5-3 resulteerde voor AVOC. De heer H. van Tongeren verloor van H. Ellgens met 6-15 en na een spannende tweede set met verlen ging van 17-18. Het tweede heren-enkel speelde de heer B.Hagemans in het voordeel van AVOC.'door met een ruim puntenverschil zyn tegenstander T. Ver mond met 15-1 en 15-5 te verslaan. Mej. F. Kukler speelde een goede party door haar dames-enkel te winnen van mej. M. Cattin, waarby de punten resulteer den in 11-8 en 11-4. Het heren-dubbel werd door het duo Hagemans en Van Tongeren ln winst omgezet, hoewel de spelers van de Leidse Shutteliers geduch te tegenstand gaven zodat deze party indlgde met de cijfers 15-5 en 15-7. fnevr. Frederiksen en R. Zo- L. B. V. 2 speelde tenslotte de afge- drie sets tenslotte de partij lopen week een uitwedstrijd tegen de als gewonnen konden beschouwen met een uitslag van 15-5. 13-18 en 15-11. In de laatste party wisten de dames van Veglo tenslotte hun dames-dubbel ln winst om te zetten zodat een kleine eind zege van 5-3 het resultaat was. Racketeers 1 speelde in een uitwed strijd tegen PM-Rljswyk 1 en deze ein digde ln een geiyk spel. Het tweede herenenkel wist de heer F. van Houten In handen van zyn team te spelen, door zyn tegenstander Hazelbarg met 15-7 en 15-5 te verslaan, waardoor de stand 1-1 werd. Daarna versloeg mej. E. Op dam haar tegenstandster E. Witkamp op een goede wyze: met een verlenging In de eerste set van 12-11 en tot slot het tweede met zelfs 11-3. De volgende winstparty voor Racketeers was het tweede gemengd-dubbei. waarin A. v.d. Haagse badminton vereniging Step by Step. waarbij ondanks goede tegenstand van de Leldenaren alle punten over gingen naar de tegenpartij. Het derde team van de LBV deed het heel wat be ter en wist tegen SVN 1 met 4-4 geiyk te spelen. Vervolgens wist de Zoeter- woudse badminton vereniging Meerburg na 'n lange reeks van overwinningen we derom tot een overwinning te komen, ditmaal in een return wedstrijd tegen Shllo 1, waarby de einduitslag 7-1 werd. Het tweede team van Meerburg speel de tegen het tweede team van Shilo. Ook hier was weer de zege. 6-2, weggelegd voor de Meerburgers. Overige uitnlagenSmash 3-Floiida 3 8-0, Eclair I-Racketeer» 4 5-3, SITA 3- Leldse Shutteliers 1 0-8 en Leidse Shut- tellers 2-Akt. Nyhoff 1 1-7.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 11