TOM JONES mening Kluchtige opera vol citaten Wereldberoemd trio in RAI- centrum voor A VRO-camera 's S)c£cid6eSoii^cmt Rauwe beatgeluiden en modieuze pakken maakten plaats voor ballads en smoking Verboden inrij' van Wim Thijsse Dr. Blaiberg loopt naar zijn stoel Soeharto naar Nederland Diana Ross en „The Supremes DE LEIDSE COURANT DINSDAG 16 JANUARI 1968 Misschien één geluk bij een groot nadeel UITGEWOED ia de storm van het overheidspersoneel tegen de bezui nigingsmaatregelen der regering nog lang niet; ook de organisaties die het hoofd van minister Beernink en zijn staatssecretaris niet opgeëist hebben, zal een motie van afkeuring in de Kamer uit het hart gegrepen zijn. Vorige week hebben wij in het bij zonder de manier waarop de regering tegenwoordig in hei algemeen overleg voert, gewraakt. Op vergaderingen van protesterende amblenaren en andere overheidsdiensten is aan deze proce durekwestie gelukkig veel aandacht besteed. Misschien kan nu in de Kamer met meer klem dan vroeger de regering ge vraagd worden om zich terzake meer beperkingen op te leggen en aan het overleg met belanghebbenden en volks vertegenwoordiging wat meer beteke nis te geven, zo nodig ten koste van het vóórberaad op regeringsniveau en ten koste van het voórtydig af te sluiten politiek compromis. Over büjft nu natuurlijk nog de kwestie van de zakelijk nadelige be zuinigingsmaatregelen die het over heidspersoneel in zijn kindertoelage- regeling, premiespaarmogelijkheden en verplaa^singskostenbesluit treffen. OF de regering op deze punten nog tot concessies gedwongen kan wor den, moet worden afgewacht. In elk geval zal minister Beernink in de Kamer minstens met een ijzersterke verdediging moeten komen; het is im mers geen genoegen om zoals bij voorbeeld door K.A.B.O.-voorzitter Weijters is gedaan hel etiket van de slechtste regering voor het over heidspersoneel sinds jaren opgeplakt te krijgen. Komen de concessies niet, dan wacht de overheidsdienaren een tegenvaller die kan oplopen tot verschillende honder den guldens per jaar en dan in sommige gevallen bepaald een groot nadeel ge noemd zal moeten worden. Maar mis schien gaat aan dit nadeel toch één ge luk gepaard: de overheid mist voortaan in belangrijke mate het recht om bij het overleg met haar eigen personeel voortaan nog te schermen met de vele voordelen die de ambtenaren en daarmee gelijk te stellen groepen ge nieten boven de werkers van het partl- culieve bedrijfsleven. De ambtenarenorganisaties en de an dere vertegenwoordigende organen van het overheidspersoneel kunnen dan. ook in het tijdvak van de vrjjere loonpoli tiek, met het zwaarste geschut de mi nister van Binnenlandse Zaken onder vuur gaan nemen om hun gelijkwaar dig aandc-el te krijgen in verdere sa- larisverbeteringen, in een passend alter natief voor spaar- of investeringsioon en andere pijpen die de vakbeweging in het vrije bedrijfsleven op zijn boog heeft gezet teneinde voor de werk nemers een passend aandeel bij produk- tiviteitsverhoging en stijging van het natinaal inkomen le incasseren. en staatssecretaris spannen zich naar onze smaak wat te veel in om met ter men als „perifere sfeer" de sociale kan ten van dc zaak te bagatelliseren. Anderzijds geloven we, dat het over heidspersoneel zelf bij eenen goed alter natief vooi de inkomsten die het nu gaat den en, in principe meer gebaat zou zijn. Psychologisch en soms ook zakelijk waren er tegen de nu aange taste voorrechten, of althans zeker tegen onderdelen ervan, bezwaren in te brengen. Wij zouden het dan ook geen on gelukkig compromis vinden, wanneer een redelijke compensatie voor de om streden rechten in het percentage van de loonoptrekking voor het lopende jaar werd gezocht. Dan worden de econo mische gevolgen van het bezuinigings plan verzacht en staat het overheids personeel wat betreft zijn aanspraken in de periode van de vrije loonpolitiek MAAR de grote vraag is, wat minister Beernink in dit stadium nog bij minister Witteveen bereiken kan. En hoe zwaar de voorgenomen maatregel als kabinetspolitiek weegt. Wie dit geheim oplost, weet ook de kansen van het overheidspersoneel op dit moment. 25 minuten de A VRO-gastheer I Va, redacteuren) HILVERSUM Toen wij Torn Jones medio 1966 voor het eerst spraken, was hij er nog rotsvast van overtuigd, dat zün prille succes met „It's not unusual" voor het grootste gedeelte te danken was aan de populariteit van de ruige beat. Nu ettelijke „gouden" platen later weet Tom, dat hij de oorzaak slechts moet zoeken in zijn ongetwijfeld goede stem en zijn betere repertoire keuze. De verwilderde haardos en de modieuze pakken van weleer („Ik dacht, dat mijn fans dat wel op prijs zouden stellen") verdwenen. De Tom Jones anno 1968 gaat gekleed in een goedzitteude smoking en zingt een lange lÜsl ballads, die in gewoon Nederlands tol „smartlappen" omgedoopt zouden Tom Jones kwam zevenentwintig jaar geleden als zoon van een mijnwerker in Wales ter wereld. „Toen ik ongeveer vijftien was, behoorde ik tot de zoge naamde „Teddy Boys". Je weet wel, die knapen, die ruzie uitlokken en de strijd tenslotte beslechten met een stiletto. Mijn huwelijk op zestien jaar maakte er een eind aan". Enkele jaren lang verdiende Tom zijn brood in een hand schoenenfabriek en als vertegenwoor diger in stofzuigers en wasmachines. „In mijn vrije uren nam ik toen zang lessen. Uiteraard was dat financieel nauwelijks te dragen, maar mijn vrouw- stond erop, dat ik ermee doorging. Eigenlijk maar gelukkig, anders zou ik dit nooit bereikt hebben". En Tom spreekt dan van de tweede en eerste plaats, die hij respectievelijk in Amerika en Engeland veroverde bij de populariteits-polls. Niet verwonderlijk, want hij zette het jaar 1967 in met „Green, green grass of home", een oud meesterwerkje van Jerry Lee Lewis, „Kluchtige Opera", dat is de onder titel, die Wim Thijsse zijn „Verboden Inrij" heeft meegegeven, waarvan gister avond onder grote belangstelling in het Circustheater de première ging. „Kluchtig" in die zin, dat de compo nist het door hem geleverde libretto van Alain Teister benutte om het in het parodistische te zoeken en dit op een KAAPSTAD (Rtr.) Dr. Philip Blaiberg, de tweede harttransplantatie- patiënt in Ziüd-Afrika, heeft gisteren de eerste stappen gedaan na de dertien dagen geleden verrichte harttransplan tatie. Blaiberg legde de afstand af van zijn bed naar een speciale stoel, waarin lijj voortaan zjjn maaNijden zal nuttigen, aldus heeft de chlrnrg professor Chris Barnard op een persconferentie gezegd. Professor Barnard, de leider van de ploeg chirurgen, die de operatie bij Blai berg uitvoerden, vindt, dat dr. Blaiberg nog steeds vooruitgaat. „Er zijn geen complicaties of abnormale dingen, waar over wij ons op het ogenblik zorgen maken. Wij zullen bem alleen maar van dag tot dag moeten observeren om te zien of hij al zover is, dat hij naar huis kan gaan". De artsen in het universiteitszieken huis van Stanford (Californië) hebben meegedeeld dat de lever van Mike Kas- perak weer bflna normaal functioneert. Wat dit. orgaan betreft is het gevaar- geweken, maar de toestand van de pa tiënt, op wie op 6 januari een harttrans plantatie werd toegepast, bljjft kritiek. Hij is nog steeds bewusteloos. Zijn hart werkt echter normaal. (Van onze parlementaire redactie DEN HAAG Volgens In Indonesië circulerende berichten zou generaal Soe harto. formeel waarnemend-president maar in feite de grote man van Indo nesië van dit moment, in maart een officieel bezoek aan Nederland brengen. Aan deze berichten kan men een grond van waarheid niet ontzeggen In die zin, dat er diplomatieke contacten over een officieel Indonesisch bezoek aan Neder land gaande zijn ter verdere bevestiging van de nieuwe relaties tussen de landen- Een woordvoerder van het. ministeriee van Buitenlandse Zaken gaf slechts als corm mentaar: „Ik kan de desbetreffende be lichten niet bevestigen", naar aanleiding van het feit. dat de radiorubriek „Hier en nu" gisteren melding van een verwacht bezoek maakte Hildegard Knef verwacht baby MÜNCHEN (D.P.A.). De 41-jarige filmster en zangeres Hildegard Knef verwacht haar eerste kind. Naar gis teren in München werd meegedeeld verwacht het echtpaar David Cameron- Hildegard Knef de gezinsuitbreiding in het begin van de zomer. Zij zijn vijfen een half jaar getrouwd. wijze, dat hij veel en herhaaldelijk citeerde. Manier van werken, die ons aan Johan Wagenaar herinnerde, aan diens „Schipbreuk", doch meer nog aan de „Cid" en de „Doge van Venetië". Even als zijn doorluchtige voorganger paro dieerde hij opera of muziekdrama, zowel de Duitse, Franse als Italiaanse stijlen. Hij ging nog verdei-, want Wagenaar kende Orff, Britten, Menotti nog niet. Waarbij nog aan te tekenen valt, dat Thijsse zelfs nog buiten dit aangeduide gebied kwam, gehoord fragmenten uit Rimski-Korsakov en, vocaal niet te ver geten, in een ensemblescene tegen het einde, de Fuga in c klein (K.V. 426) van Wolfgang Amadeus Mozart Betekent deze constatering een depre ciatie van Wim Thijsses artistieke pres taties? Allerminst, ward zoals altijd gaat het ook hier niet om het „wat", doch om het ,,hoe". Dat „hoe", goed gerealiseerd, kan door het relativeren in de parodie gelegen, leiden tot een hommage aan het slachtoffer, waarover het hartelijk kan lachen. Hebben de slachtoffers want het waren er vele! hartelijk kunnen lachen? Dat gelove we eigenlijk niet. Want tussen Wagenaar en Thijsse bestaat een groot verschil: de eerste is in het métier doorkneed, de tweede blijkt (nog) een debutant, die het „vak" echt Die bovendien in de ongunstige om standigheid verkeerde, dat hij in feite met een weinig inspirerend libretto te werken had: faits et gestes van twee vrij lustige vrouwtjes, geëncadreerd door het optreden van een politieagent, die tweemaal voor eenzelfde overtreding een bekeuring maakt: „Verboden inrij"! Was dit symbolisch? Waarlijk, het gegeven was voor bet scheppen van een muziektheater bepaald niet briljant. Muziektheater, dat had ook Mieke Lelijveld als regisseuse en de to neelbouwer Nic Blans Jr ervan willen maken: hun aandeel was bepaald soms verdienstelijk te noemen. Doch het geheel bleef onder deze om standigheden iets geforceerds behouden, hoe goed ook in muzikaal opzicht dooi- Jan van der Waart met het Zuidhollands Orkest voorbereid, hoe goed ook gezon gen en geacteerd door Jeannette v. Dijk, Rosemary Round, Rijkje Wolleswinkel, Tabe Bas, Jos Borelli, Chris Verhoog, George Groeneveld, Bart Ravesteyn en Jan Korevaar. Een team, waar echt mee te werken viel. Waarom zou men daarom niet eens gaah neuzen in de rijke operabibliotheek van het Haagse Gemeentemuseum? Daar zijn ontdekkingen te doen. We noemen direct twee namen: Paisiello, Gossec B. R. Linkse N.T.S. Dat de N.T.S. werkelijk zeer links, valt nu toch zeker niet meer te be twijfelen. Bijna elke week ziet men in (Monitor de «eer overdreven gebeur tenissen over Griekenland, over aan klachten tegen Amerika, tegen Spanje, tegen onze N.A.V.O. Maar over de Sovjet-Unie, waar enkele schrijvers deze week zijn veroordeeld wegens beledi gende woorden tegen hun communistisch regime, nota bene van één tot zeven jaar gevangenisstraf, daar wordt met geen woord over gerept. Dit schijnt de N.T.S. gewoon te vinden. (Het is een goede, zij het niet steeds aangehoudent.v.-gewoonte, dat wan neer één omroep een onderwerp claimt de anderen van dat onderwerp afblijven. Na de voortref lelijke behandeling van het proces door K.R.O.-Brandpunt op zaterdagavond, was er voor Monitor dus geen enkele aanleiding daar binnen X!/ uur op terug te komen. Red.) Danny Kaye gaat weer filmen NEW YORK. Danny Kaye zal voor het eerst sinds vijf jaar weer in een film optreden. Hij zal naast Katherlna Hepburn de rol van een voddenraper spelen in de „The mad woman of Chaillot", naar het gelijknamige toneel stuk van Jean Giradoux, waarvoor de opnamen dit voorjaar in Parijs zullen beginnen onder regie van John Huston. De 55-jarige Kaye heeft de laatste jaren veel van zijn tijd gegeven aan zijn werk als „ambassadeur" voor het kinder fonds van de Verenigde Naties. (Van u'pcor respondent HILVERSUM Naar wij vernemen heeft de NC'RV-corrcspondcnt in We nen, de heer Jules Huf, een televisie- Interview gehad met kardinaal Seper in het aartsbisschoppelijk paleis te Zoals bekend is kardinaal Seper de op volger van kardinaal Ottaviani met wie de NTS-t.v. een vraaggesprek heeft gehad dat vanavond woret uit gezonden. Het televisie-interview met kardinaal Seper wordt donderdagavond om 20.20 uur in de actualiteitenru briek „Hier en nu" via Nederland I vertoond. De NCRV-menseh zijn er bovendien in geslaagd om in Zagreb de enige pro testantse dominee te spreken, die zijn mening geeft over de figuur van kar dinaal Seper. „Brandpunt" en NRU naar Sicilië (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Hedenochtend om elf uur is een rcporlageteam van Brand punt, bestaande uit Ed van Westerloo en filmer Piet Kaart per vliegtuig naar het door aardbevingen zwaar getrof fen Sicilië vertrokken. Ze zullen bezoe ken brengen aan de provincies Paler mo. Trapani en Agrigento. die het zwaarst geteisterd zijn. De reportage wordt vrijdagavond dooi de KRO-televisie uitgezonden in een aflevering van Brandpunt. Namens de NRU en de gezamenlijke omroepen is vanochtend Frans Stultiens, radiover slaggever van de VARA, naar Paler mo gevlogen. Vanavond om kwart voor zeven hoopt hij voor het actualiteiten programma „Echo" van de KRO over zi.jn eerste ervaringen.te vertellen. Kardinaal Seper voor NCRV-t.v. hij de eerste plaats op de wereldhitparade behaalde. Daarna volg den toppers als „Detroit city". „Funny familiar forgotten feelings", „I'll never fall in love again" en zijn nieuwste „I'm coming home". Vanavond is Tom Jones AVRO-gast- heer in een vijfentwintig minuten du rende show, waarin hij o.m. de jonge Engelse vocaliste Billy Davis ontvangt. Tom zingt zelf er negen nummers in, waaronder „Don't fight it", „Hello young lovers" en „I'm not responsible". Hij wordt instrumentaal begeleid door een tweeëntwintig man sterk orkest, dat geleid wordt door Johnny Harris. Evenals het tienerprogramma „Moef Ga Ga", dat eerder op de avond wordt uitgezonden, staat deze show onder regie van Bob Rooyens. (Nederland I - 20-55 i GEEN STRAF VOOR HOEPLA MILITAIREN DEN HAAG Er zijn geen militai- j ren gestraft, omdat zij hebben meege werkt aan het VPRO-programma „Hoepla", zo heeft Defensie-minister l)en Toom categorisch gesteld naar aanleiding van schriftelijke vragen van de sociolistische Kamerleden Van den Doel en Voogd. Het gaat hier om de uitzending, waarin ogenschijnlijk niet geheel nuchtere militairen in een trein j werden geïnterviewd. De minister erkent, dat de comman- j dant van de Frederik- en Alexanderka- j zerne in Den Haag tijdens de kerst maaltijd de aanwezige militairen ge- 1 vraagd heeft niet mee te werken aan t.v.-programma's als „Hoepla". De I bewindsman, vindt, vooral gezien de I omstandigheden waaronder dit verzoek is gedaan, niet 'dat door dit verzoek de vrijheid van meningsuiting voor mili tairen en hun recht om sla staatsbui> gcr deel te nemen aan discussies over politieke en maatschappelijke on derwerpen in de knel komt. De Ka merleden waren deze mening wel toe gedaan. Geen „Hoepla" meer voor VPRO HILVERSUM Het vierde „Hoepla"- programma zal niet meer uitgezonden worden. Aldus een besluit van de VPRO-directie. De samenstellers van het zo gewraakte programma zal geen nieuwe opdracht meer verstrekt wor den voor een volgende aflevering. De VPRO-directie kwam lot dit besluit naar aanleiding van de ongeregeldhe den, die ontstonden in een NTS-studio, toen van Phil Bloom naaktfoto's wer den gemaakt voor een Amerikaans maandblad. De NTS stelde zoals be kend de VPRO volledig verantwoor delijk. Tevens weigerden de samen stellers op tijd de verschillende onder delen van „Hoepla" ter goedkeuring aan de directie voor te leggen. Pas op het laatste ogenblik werd het materi aal voor uitzending gereed gemaakt. Dy VPRO-directie achtte deze gang van zake voldoende om „Hoepla" van het scherm te laten verdwijnen. Kabaret Karavaan, de eerste aflevering werd gepresenteerd, programma. n gisTcrén VPRO-t.v. maar half Namelijk het cabaretliedjes bevatte en bij het slot toen we een kijkje kre gen in een poppentheater te Praag. Het verslag van de reis van het geta lenteerde groepje van Rotterdam naar Istanboel was een stuntelige aangele genheid met een maximum aan slecht geacteerde grapjes. We hopen maar dat de volgende afleveringen méér ca baret en minder reis- „verslag" zullen bevatten. Van „Chantage" zagen we een vrij onsmakelijke aflevering waarin we echter het opmerkelijke acteertalent bewonderden van Lucy Fleming, nicht van Ian (James Bond) Fleming, als een vijftienjarig meisje dat van wan ten weet. „Jazz uit de States" lijkt ons aanvankelijk enthousiasme toch niet zó waard. De samenstellers lijken teveel aangewezen op de jazz-van-gis- te veel aangewezen op toevallig be schikbaar speelfilmmateriaal om tot een werkelijk goed beeld de jazz-van- gisteren te komen. In Speciale Berichtgeving deed Leo Kool een poging om het getal van 100.000 Nederlandse werklozen los te maken van het statistische getal-zijn. Hij filmde daartoe zo maar een dag uit het leven van twee getroffenen en het werd een verschrikkelijk somber programma. Nu hebben we alle begrip voor het persoonlijk leed dat werkloos heid meebrengt, maar we geloven niet dat het goed is om een dergelijk pro gramma te brengen op een moment dat de economie zich weer ten gunste lijkt te keren. Het effect van een dergelijke uitzen ding zou immers kunnen zijn dat de eonsumenl-t.v.-kijlcer de schrik om het hart slaat. Iets wat niet alleen overbo dig schijnt, maar ook rampzalig zou kunnen werken. Want, bij wijze van spreken, als deze uitzending tot gevolg zou hebben dat de t.v.-kijker besluit één overhemd minder te kopen kun nen er over één maand drie Twentse textielfabrieken sluiten. Er zijn name lijk héél veel t.v.-kijkers en onnodige paniek is gauw gezaaid. In het KRO-programma had Dick de Vree in verband met de komende In ternationale Bidweek een gesprek met bisschop Dionissions, "kerkelijk leider van de Russisch Orthodoxe Kerk van het patriarchaat van Moskou in Ne derland en België. Een heel construc tief gesprek, kunnen we wel zeggen, met een onbegrijpelijk incident. De ondervrager wilde welen wanneer het werk van de Russisch-orthodoxen in ons land begonnen was en de bis schop antwoordde: „Met de komst van Anna Paulownu „Wanneer was dat dus?" vroeg Dick de Vree. Dat wist mgr. Dionissios niet: begrijpelijk was hij niet bekend met onze vader landse geschhiedenis. Het zotte was dat zijn ondervrager dit óók niet wist. Zelfs niet wist met wie Anna Paulowna ook weer getrouwd is geweest. Een t.v.-journalist hoort toch eigenlijk wel te weten dat de Russische tsarendochter in 1816 huw de met onze latere koning Willem II. En omdat de antwoorden van bisschop Dionissios of schrift stonden had deze opmerkelijke lacune in de algemene ontwikkeling van de ondervrager niet zó pijnlijk in de openbaarheid hoeven te worden gebracht. Vg. Televisie in ANKARA (AP) Volgende maand krijgt Turkije televisie, aldus hebben functionarissen van de Turkse staats radio bekendgemaakt. De eerste uit zending geschiedt vanuit een studio in Ankara die gebouwd en uitgerust is met Westduitse steun. De zender heeft een rijkwijdte van ongeveer 75 km. Het voor de televisie noodzake lijke personeel wordt momenteel opge leid door Engelse en Westduitse tech- In de beginfaze wordt twee uur per dag uitgezonden. Langs de Turkse grenzen is de ontvangst van program- NEDERLAND (STER- reclamcuitzendingcn om 18.55, 19.03, 19.56 cn 20.16 uur). NTS: 18.50 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort AVRO: 19.06 uur: Moef Ga Ga, tienerprogramma NTS: 20.00 uur: Journaal AVRO: 20.20 uur: Televizier, actualiteitenrubriek 20.55 uur: Tom Jones, t.v.-show 21.30 uur: Experiment in Siberië documentaire NTS: 22.20 uur: Tweede journaal 22.25 uur: De bezetting, t.v.-documentaire-serie 23.25 uur: Sluiting NFnERLAND II: (STER- rcclameuitzcndingcn om 18.55 cn 20.16 uur) NTS: 18.50 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Jungle in Zweden 19.18 uur: Van gewest tot gewest 19.35 uur: De 21e eeuw, t.v.-serie 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: De dubbelspion, t.v.-serie (kleuren-t.v.) 21.10 uur: Gesprek met kardinaal Ottaviani 22.00 uur: Tweeduuster, t.v.-serie Tweede journaal Televisie morgen NEDERLAND I: VARA: 17.00 uur: kinderprograi 17.35 uur: Sluiting RADIO HEDENAVOND HILVERSUM I KRO: 20.00—21.35 uur: Messa da Requiem concert 23.00—23.30 uur: Context, magazine HM VERSUM II: AVRO: 20.35—21.07 uur: Kop en staart, luisterspel NRU: 22.55—23.55 uur: Muziek van deze eei RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00, 7.30, 8.00, 8.30. 12.30, 18.30, 22.3, 23.55 12.30, 18.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 16.00, 18.00, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 ma's uit buurlanden als Syrië, Cyprus, Bulgarije en Roemenië reeds lang mo gelijk. Op het ogenblik bedraagt het aantal tv-toestellen in Turkije onge veer 7000. Philips en Condor, die in Turkije radioassemblagefabrieken heb ben, zullen waarschijnlijk spoedig overgaan tot de produktie van tv-toe stellen. Binnen vijftien jaar moeten in heel Turkije de tv-uitzendingen kun nen worden ontvangen. Radioprogramma Hoogovenschaaktoernooi ten. 19.40 Conciliepostbus. 19.45 Zo loven: godsdienstige vorming in 20.00 Messa de Requiem, Verdi, terdams Phllharmonisch Orkest, C roepkoor en zangsolisten. 21.50 C op dinsdag: 1. interview met een 21.50 Klassieke grammofoonmuz Kunst: cultureel programma. 22.31 22.40 Overweging. 22.45 De zlnger de dingen wordt doorgei Zin, liedjesprogramma. 23.55-24.00 N HILVERSUM II (298 m) AV Nieuws. 18.15 Radiojournaal. 18.21 'kest en zangsolister 19.30 Nieuws. 19.35 Tot Uw fantasiespel. 21.00 zang. 18.45 Sport. dicale kroniek. 19. Planoconcert. 21.01 WOENSDAG HILVERSUM I (402 m) Klassieke grarnmofoonmuziek. 7.32 Actualiteiten. 7.45 Kla: (gr.). TROS: 8.00 Nieuws. 8.10 8.20 Lichte grammoloonmuziel 9.10 Muziek uit Afghanistan Waterstanden. 9.40 Voor de Sphinx: gevarieerd programma gramma, (plm. 12.23 WIJ van het land, pro- (13.15 Onderne- 17.15 Recht Voor de kim klassieke en moder- uziek. 16.00 Nieuws, (gr.). 16.50 VARA- ichippers. 12.48 Lichte ing. (15.00 Niet Amerika's meest sue volle allgirl vocaltrio, bestaande uit Diana Ross en „The Supre- rlveerde gister- op Schiphol bezoek aan dc devisie. Onder van regisseur middag t begeleiding eigen ritme - een orkest van 24 Nederlandse omroepmusici. De show wordt var»wond in het RAI-centrum te Am- i sterdam opgenomen. j In het afgelopen jaar werd herhaaldelijk het gerucht verspreid, dat Diana Ross in het hu welijk zou treden, het geen betekende dat het trio uiteen zou vallen. Latei' werd Florence Baliard ziek. Niettemin maakten de meisjes ln dit jaar vier succes- songs. Ondanks het uit eindelijke vertrek van Florence Ballard, door haar collega's „Flo" genoemd staan „The Supremes" nog even I sterk als toen zij in I 1964 met „Where did our love go" de top be reikten. Hun nieuwste song „In and out of love" bereikte onlangs de „top tien" in Ame rika en het meisje dat daarmee als Supreme haar p'aatdebuut maak te, Cindy Birdsong, heeft als definitieve vervangster van bewezen dat haar keu ze gerechtvaardigd was. Cindy is 23 jaar en ai komstlg uit Camden i New Yersey. Zes jaar zong ze bij Pattv La- belle and the Bluebells

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2