Rijdend reumacentrum is een primeur voor Europa eet 'n appel! Thuiswedstrijden LZC in Sportfondsenhad Katwijk DONDERDAG 11 JANUARI 1968 DE LEIDSE COURANT BEVOLKINGSONDERZOEK GEÏNTENSIVEERD „REUMATREIN" VANDAAG DOOR MR. GEERTSEMA OVERGEDRAGEN De receptieruimte van de kliniek wa gen, waarin de gegevens worden verzameld. zoek, uitgevoerd door vier artsen en ze ven andere medewerkers van het In stituut voor Reuma-onderzoek, zal een jaar duren. In de loop van 1968 zal men ongeveer vierduizend personen bo ven 45 jaar gaan onderzoeken. Deze leeftijdsgroep is gekozen, omdat reuma meer op oudere leeftijd voorkomt. Omdat men de betekenis van de In vloed van het klimaat als oorzaak van de reumatische ziekten wil nagaan zal rde mobiele eenheid vier maal per jaar, ln elk jaargetijde, In de te onderzoeken gemeenten worden gestationeerd. De complete „reumatrein". Jonge redders geërd door Carnegie-fonds Woensdagmiddag (10 januari) heeft burgemeester mr. Van der Willigen in het stadhuis een door het Carnegie- heldenfonds beschikbaar gestelde ball point overhandigd aan de 12-jarige Leidse jongen Wim Kuyer, Wevers hof 13. Wim heeft op 8 augustus van het vorig jaar. samen met de 9-jarige Marie-Louise Westgeest uit Noordwijk, de 6-jarige Duitse jongen Wilhelm Weber uit Duimen uit zee gehaald, toen deze dreigde te verdrinken. Dit gebeurde ter hoogte van het Noord- wijkse strand, waar juist een schat- graverij aan de gang was. Het Noord- wijkse meisje heeft inmiddels van haar eigen burgemeester de Carnegie-ball point gekregen. ADVERTENTIE snoep verstandig: Mr. W. J. Geertsema heeft 1 gen als voorzitter van het Nationaal Reumafonds tijdens een bijeenkomst ln de bibliotheek van het op het terrein van het Academisch Ziekenhuis ge vestigde Instituut voor Reuma-onder zoek aan dit instituut een Europese primeur overgedragen, een mobiele eenheid voor bevolkingsonderzoek op reuma. Deze qua opzet en verschijning nogal opzienbarende eenheid, bestaat nit twee caravans, waarin respectieve lijk een kliniek met laboratorium en een röntgenonderzoekinstallatie zijn ondergebracht. De caravans worden verplaats door een ook tot deze mo biele eenheid behorende Landrover, bit mobiele reumacentrum betekent ttn belangrijke aanwinst voor het onderzoek naar de oorzaken en de wijie van ontstaan van reumatische riekten. De mobiele eenheid is met van praktische snufjes uitgerust «odat zij een bijzonder nuttige functie «al krijgen. De mobiele eenheid, die onder leiding staat van dr. H. A. Valkenburg, ver trekt dezer dagen voor het onderzoek ln vier Nederlandse gemeenten, te weten Sluis en Oud-Vossemeer in Zeeland. Vleuten en Haarzuilen in Utrecht en Haaksbergen ln Overijssel. Het onder- UW MENING TE OPTIMISTISCH OVER KATECHISMLS Leiden, 10 januari 1968. Behorende tot de „groep verontrus ten", die over de Nederlandse Nieuwe Katechismus géén bezwaarschrift naar Rome heeft gestuurd, zou ik gaarne enige kanttekeningen willen maken by artikelen „Het aftreden van kardi naal Ottaviani. Einde van een tijd perk" (9 januari), en „Commissie kar dinalen: Nederlandse Katechismus be vat geen dwalingen. Nihil Obstat 'oor Nieuwe Katechismus" (10 januari). Het klinkt wel aardig als u schrijft: ,Het plaatselijke Nihil Obstat is door •en Romeinse bezegeld", maar mijns in ziens is dit een tè optimistische voor stelling van zaken. .Nihil Obstat" betekent, dat, van ka tholiek standpunt uit gezien, geen enkel bezwaar tegen een bepaald boek in te brengen is. Welnu, de kardinalencommissie heeft wel degelijk bezwaren tegen een serie passages in de Nederlandse Nieuwe Ka techismus, omdat in de formuleringen daarvan de geloofsleer van de Kerk op onduidelijke en dubieuze wijze weerge geven wordt: de commissie heeft daar- aanbevolen, dat die passages her schreven en verbeterd worden. Van een eventueel Romeins Nihil Ob stat kan pas sprake zijn, als de tekst verbetering plaatsgevonden heeft. De verklaring „geen dwalingen" vergezeld de aanbeveling om bepaalde passa ges te herschrijven en te verbeteren is indien niet contradictorisch toch alleszins onbevredigend. Ik heb de indruk dat de kardinalen commissie zich in een zeer moeilijke si tuatie bevond. Elke negatieve uitspraak, .dwalingen", „gevaarlijke passages", etc. „geen dwalingen" is ook al een ne gatieve uitspraak zou het Nederlands Episcopaat, dat het „Nihil Obstat" gaf voor heel cie toekijkende wereld blame- ;n zou het vertrouwen van katho liek Nederland in hun eigen bisschoppen op onherstelbare wijze schokken. Over het gevaar van een dreigend schisma zullen we maar zwijgen. Er is in Rome door de commissie naar een Modus Dicendi gezocht; de kool en de geit moesten gespaard worden. U schrijft over „spanningen en wrij vingen mee hen die voor continuïteit in het leven der Kerk pleiten. Daarmee kom ik by Kardinaal Otta viani, die voor deze continuïteit op de bres stond en wiens aftreden u het ..Einde van een tijdperk" noemt. Het einde van welk ttJdperk? Alhoewel niet met zwier en souplesse, heeft ook Ottaviani met de absolute eer lijkheid, die hem eigen is, het „aggior- aament" van paus Johannes, omschre ven in de documenten van het 2de Vatl- kaans Concilie, aanvaard. Hij was niet onverzettelijk voor het handhaven van de continuïteit van kerk structuren, kerkelijke wetten, vormen van liturgievernieuwing, devoties, devo- tionalia, etc. etc., die niet tot de wezen lijke structuur en de wezenlijke geloofs leer en beginselen van de kerk behoren. Dat blijkt uit de door u geciteerde woor den vah kardinaal Ottaviani: „gelooft u, dat het goed zou zijn, als juist ik be wegingen zou steunen, die veranderingen aanbrengen in beginselen, of hervormin gen zou begunstigen, die op de lange duur een andere betekenis zouden kun nen geven aan die beginselen?". Het is te verwachten, dat de opvolger van Ottaviani, kardinaal Seper, meer souplesse zal tonen, waar het gaat om het „aggiornamento van de Kerk" in de verschillende kerkprovincies, om de „verscheidenheid ln de eenheid". Waar het echter gaat om de „eenheid in de verscheidenheid", zal kardinaal Seper evenals zijn voorganger daarvan ben ik overtuigd resoluut op de bres staan voor de continuïteit van de wezen lijke geloofsleer en structuur van de Kerk. Wie de geniale rede van Kardinaal Alfrink, gehouden op de Europese bis- schop8vergudering in Noordw(jkerhout, oyer de pluriformiteit, in de eenheid, en de eenheid ln de pluriformiteit van de Kerk, gelezen en herlezen heeft, weet, dat er in het leven van de Kerk een harmonieus twee-richting-verkeer be hoort te zijn: een streven naar plurifor miteit in de eenheid en een streven naar eenheid in de pluriformiteit. Er is een groeiende „groep veront rusten" in Nederland, omdat het leven in de Kerk van Nederland steeds meer begint te lijken op een één-rlchting-ver- keer naar de verscheidenheid. Kran ten, weekbladen en tijdschriften illus treren hetgeen Kardinaal Alfrink eens in Nijmegen zei: er zijn meningen van katholieken, die geen katholieke menin gen i zijn. v gewaardeerde courant een grote dienst bewijzen, als u hen bjj zoveel onduidelijkheid in de Kerk van Nederland - duidelijkheid zou willen verschaffen, door uit het rap port van de kardinalencommissie de letterlijke tekst te publiceren over dié passages uit de Nieuwe Katechismus, die door de commissie ter verbetering zijn aanbevolen. Met oprechte hoogachting. J. M. VAN DEN BERG. pr. Morsweg 199, Leiden. Naschrift redaktle: Tot onze spijt is on danks alle pogingen daartoe, de letter lijke tekst van het rapport der kardina len-commissie nog niet voor publikatie beschikbaar. Ons werd verzekerd uit gezaghebbende bron, dat de voorgeschre ven wijzigingen in sommige formulerin gen geen twijfel inhouden voor de recht zinnigheid van de „Nieuwe Kateohis- mus" in zijn huidige vorm. Rond gemeentelijk bouwbeleid Nieuwkoop Districtsrecherche stelt onderzoek in In Nieuwkoop wordt op last van de officier van justitie in Den Haag mr. W. J. Kolkert een onderzoek ingesteld naar de gang van zaken bij aangele genheden die in verband staan met het gemeentelijk bouwbeleid. Het onderzoek richt ziek volgens de officier van justitie niet tegen bepaal de feitelijke gedragingen van het ge meentebestuur. Eerst zal het onder zoek door de districtsrecherche in Leiden moeten worden voltooid, daar na kunnen pas mededelingen worden gedaan over eventuele strafbare ge dragingen van bepaalde personen. De officier acht het overigens helemaal niet zeker, dat men ten aanzien van Nieuwkoop tot opzienbare resultaten zal komen. Tot nu toe is niets geble ken van een strafbaar feit, door ge meentelijke instanties of ambtenaren gepleegd. PROMOTIES LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Leidse Universiteit promo veerde de heer G. C. Cadée. bioloog, tot doctor in de wiskunde en natuur wetenschappen op een proefschrift, getiteld „Molluscan biocoenoses and thanatocoenoses in the ria de arosa, Calicia, Spain". Promotor was prof. dr. A. Brouwer. Voor het onderzoek werd subsidie verleend door de Nederlandse Organisatie voor Zuiver Wetenschap pelijk Onderzoek (Z.W-O.). De heer Cadée is verbonden aan het Neder lands Instituut voor Onderzoek der Zee te Den Helder. Hij werd geboren te Wonseradeel en woont thans te Den Burg (Texel). Eveneens promoveerde de heer Za karia El Hag Ali El Hadi tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschap pen op een proefschrift, getiteld „Den sity measurements of helium and hy drogen at low temperatures". Promo- tor was prof dr. C. J. Gorter. De heer El Hadi werd geboren te El Hilaliya (Soedan) en woont thans te Leiden. Gouden echtpaar Vlaardingerbroek-Viegen Vandaag is het echtpaar A. Vlaar- dingerbroek (72) en C. Vliegen (70), wonende Tesselschadestraat 34a, vijf tig jaar getrouwd. De buidegom is tot zijn pensionering werkzaam ge weest bij de Spoorwegen. Vele jaren was hij seinwachter bij de spoorweg overgang aan de Haagweg. Het gouden echtpaar heeft één kind. Met wagen in berm Amsterdamse slipte en sloeg over de kop Op de Rijksweg 4a onder Leiderdorp kwam vanmorgen om 10.30 uur een in woonster van Amsterdam, die met haar Volkswagen op weg was naar Den Haag op het gladde wegdek te slippen. De wa gen sloeg over de kop en kwam in de wegberm tot stilstand. De Amsterdamse werd met ernstig rugletsel opgenomen in het Academisch Ziekenhuis, terwijl de Volkswagen total loss geraakte. Kath. Vrouwengilde van Zoeterwoude voorgelicht over Rode Kruis liet Katholiek Vrouwengilde néerde zyn Jaarvergadering gisteravond met voorlichting aan de leden over het Rode Kruis en heel In het bijzonder over liet welfare-werk. De eerste mededeling van de voorzitster, mevr. M. de Jong- Van Zon, was de aankondiging van een fikse contributieverhoging tot een be drag van ƒ10.jier Jaar. Gezien hel vele dat het Gilde de leden biedt werd deze verhoging volkomen verantwoord genoemd. De gebruikelijke verloting die steeds op de bijeenkomsten werd gehouden, zal voortaan slechts bij bepaalde gelegen heden worden georganiseerd. Er komt ook een einde aan de rondgang met de z.g. babykoffer waaruit de leden by ge zinsuitbreiding een keus mochten ma ken. In het vervolg zullen de hiervoor ln aanmerking komende leden een andere attentie ontvangen van het bestuur. De contributie-inning zal in het vervolg zo veel mogeiyk geschieden op de bijeen komsten. Jaarverslug Secretaresse mevr. L. van Diemen-v. d. Veldt bracht een zeer uitvoerig jaarver slag uit dat getuigde van de vele aktivi- telten van het Gilde. Hoogtepunt van het afgelopen jaar was de geslaagde vie ring van het gouden jubileum. Het leden tal gaf een lichte teruggang te zien en is thans 170. De kascommissle bracht een gunstig oordeel uit over het beheer van mevr. P. v. d. Akker-v. Leeuwen. Mede door de hoge kosten, 1525,07, voor de viering van het 50-jarig bestaan raakte de kas bijna geheel leeg. Er werd 'n batig saldo gerapporteerd van 21.05. Mevr. M. Zandbergen-Koek sloot de ba- bykoffer-aktie af met een batig saldo van 78.08. Bij de bestuursverkiezing zag de voorzitster haar mandaat met vier jaar verlengd. In de entourage van een interessante expositie van handwerk door zieken ge maakt en in de zaal opgesteld, sprak mevr. Van Pelt over het werk van het Rode Kruis. Na een opsomming te heb ben gegeven van de vele taken waarvoor het Rode Kruis zich gesteld ziet ging zy dieper in op het welfare-werk waarvan zij hoofdieidster is ln Leidschendam. Zy lichtte haar uiteenzetting toe met dia's. Hiermee werd op een zeer duidelijke w(jze de belangrijkheid van deze bezig heidstherapie aangetoond. Ook in Zoe terwoude wordt op bescheiden schaal aandacht geschonken aan dit werk. En kele dames die zich hiermee bezig hou den waren in de zaal aanwezig. Er werd een flink gebruik gemaakt van de mogelijkheid tot aankoop van de geëxposeerde artikelen. Ontwikkeling in plan Westeinde te Zoeterwoude Begin bouw van 16 vrije sectorwoningen Dc7.it dagen heeft Htikvoorts Bouw bedrijf uit Voorschoten een begin ge maakt met het heiwerk als voorberei ding voor de bouw van 16 woningen (vrije sector) aan de Ambachtsheren weg, de belangrijkste verkeersader ln het uitbreidingsgebied VVestelnde. De huizen zijn van hetzelfde type als de woningen die dit bedrijf momenteel In uitvoering heeft aan de Kerklaan en de Veldzirhtstraat. De eerste woningen aan laatstgenoemde straat zullen binnen en kele weken worden opgeleverd. Aan de rechterzijde van de Kerklaan wordt nu ook begonnen met de bouw van een negental garages en vier dag winkels. Mede gezien de grote lijst van gegadigden voor deze winkels heeft men goedkeuring verkregen het aanvankelij ke plan van drie tot vier winkels te mo gen uitbreiden. Deze zijn gesitueerd met twee aan de buitenzijde van de rij gara ges. Hillegommer na DIAMANTEN ECHTPAAR IN LEIDEN KATWIJK Ten gevolge van de gladheid ontstond gistermorgen om ongeveer 10.30 uur een botsing in de Varkevisserstraat ter hoogte van perceel 305, waarbij twee personenauto's betrokken waren. Een van de wagens was gaan slippen en kwam daardoor in botsing met een uit de tegenovergestelde richting komende personenauto. Bij deze aanrijding liep een inwoner uit De Kaag, de heer J. Schaart, een flinke buil op doch kon na doktersbehandeling zijn weg vervolgen. De beide auto's liepen flinke schade op. aanrijding overleden In het St. Elisabeth gasthuis in Haar lem overleed woensdagavond de 72-ja- rige J. Weyers uit Hillegom. De man werd ernstig gewond toen hij 's middags bij de Bennebroekerdijk in Haarlemmer meer overstak en door een auto werd gegrepen. Het wordt de 30ste Januari een belangrijke dag voor In Schuchhard, Levendaal 141: het Is dan zestig jaar geleden, dat het elkaar trouw voor het leven beloofde. Zaterdag S februari wordt het diamanten feest In de familiekring gevierd. De lieer P. Fuchs (81) werkte voor i|jn pensionering .33 Jaar bjj Werolnk en daarna enige tijd b(J de Kon. Grofsmederij. Nu zit by dageiyks rustig ln zyn gezellige huiskamer wat te pruimen en verder doet h(j karweitjes en boodschappen voor zyn 82-Jarige vrouw die al vyf jaar Invalide Is. zy zit het grootste deel van de dag aan tafel eu haar liefste bezigheid In hand werken. „Ach", zegt zy, „zolang wQ nog samen zyn, gaan w(j niet graag naar een bejaardenhuls; maar ja, als je alleen bent, moet het wel. We gaan nog wel eens samen naar verjaardagen; dan komen ze ons halen met de auto. Verder luisteren we veel naar de radio en we zien alle t.v.-program- ma's. Soms In er niet veel aan, maar we biyven dan toch maar kyken. Je moet tenslotte wat afleiding hebben als Je de hele dag binnen zit". De grootste liefhebberij van de heer Fuehn Is vissen. Al 3? jaar trekt by met de vereniging DVS naar het viswater ln de omgeving; sinds enige tijd ls hy erelid van DVS. Van de vijf kinderen van bet echtpaar zyn er nog vier In leven; verder telt de familie elf kleinkinderen en zen achterkleinkinderen. ADVERTENTIE De Heer Bruinsma (2 weken terug uit 't ziekenhuisJ: „Ben ik even blij dat ik een ziektekostenverzekering had afgesloten. Anderhalve maand heb ik moeten liggen na die operatie. Maar 't heeft me geen cent gekost! Ik ben verzekerd bij „Het Zilveren Kruis", daarom behoef ik me nu geen zorgen te maken over de rekening van het ziekenhuis en de specialist en over de nota wegens ziekenvervoer. Alles bij elkaar een bedrag waar je 6 tegen zegt, maar 't wordt voor me betaald, zonder mankeren. Toch hoef ik elke maand maar weinig premie te betalen voor mijn gehele gezin, want „Het Zilveren Kruis" is een stichting zonder winstoogmerk. Zo doende kunnen de premies laag zijn. En dat je een ziekte kostenverzekering nódig hebt, dat heb ik nu gemerkt Wat de heer Bruinsma overkwam, kan ook in üw geztn gebeuren. Vraag vrijblijvend eens inlichtingen over de ver zekeringsmogelijkheden bij „Het Zilveren Kruis". HET IZILVEREN1 KRUIS betaalt het ziekenhuis! Het Zilveren Kruis heeft vestigingen te Alphen a/d Rijn, Delft, Dordrecht, Gorinchem, Gouda, Haarlem, Maassluis, Mijdrecht, Vlaardingen, Woerden, Zaandam, Zeist en Zwijndrecht. Vraag vrijblijvend inlichtingen bij de afdelingen: „Alphen en Omstreken", Raadhuisstraat 102 te Alphen a/d Rijn, tel. 01720-5541, of de Centrale Afdeling Noordeindc 17 te Leiden, tel 01710-42441. KATWIJK AAN DEN RIJN! VRIJ KTIJD8BE8TEDING Tijdens dc kerstvacantie hebben vele leden van KRV hun vrye tijd in de mod der van de „kooltuin" doorgebracht om de lichtinstallatie gestalte te doen geven. De jeugd is erg actief geweest, er werd gegraven en geschilderd dat het een lieve lust was, dc meeste handen ver toonden blaren na dit onwennige, maar zeker voldoening gevende werk. Grote micro-zege voor Vicus Oriëntis Vicus Oriëntis heeft afgelopen dins dag een grote zege behaald.op het Delft- se DKC. Onze stadgenoten, die wegens ziekte van enkele spelers met „oudge diende Jan de la Rie aantradeu, speel den aanmeikelijk beter dan in de voor gaande wedstryden. Vicus begon goed en nam door Jan de la Rie en Wim Meyer een 2-0 voorsprong, ln de eerste helft waren de doelpunten duur eu alleen DKC slaagde er in een keer te scoren (2-1). Na de hervatting drukte Vicus meteen door. Mattie Baart eü Wim Meyer vergrootten de voorsprong tot 4-1, voordat de Delftenaren kondeu tegen- scoren (4-2). Mattie Baart maakte er 5-2 van en ook dit doelpunt kon DKC nog beantwoorden. Hiermee hadden de gasten hun kruit verschoten en alleen Vicus kwam nog aan scoren toe. De einduitslag werd door doelpunten van Jan de la Rie, Wim Meyer en Mattie Baart 8-3 in het voordeel van onze stad genoten, die hiermee hun derde over winning boekten en DKC wat varder op da ondarsta plaats drukten. Zaalhandbal Beperkt programma Door een pluimvee-tentoonstelling in de Haagse Houtrusthallen is er slechts een beperkt programma. Van de Leidse teams komt alleen HVL binnen de lijnen: ln Schiedam moeten de rood-wltten ln staal zyn hekkesluiter DWS naar een nederlaag te spelen. Het ikleine) pro gramma Is: zondag 12.55 te Schiedam DWS-HVL, zondag te Rotterdam Schut- ters-VIrea et Celerltas. BROERSVERWISSELING In het verslag van LFCAlphen, de derby die j.l. zondag aan de Boshuizerkade werd gespeeld, lieten wij de Alphen-speler Wim van Kampen de trieste gang naar de kleedkamer maken. In werkelijk heid werd echter zijn broer Theo. oud-speler van de Kanaries door de scheidsrechter van het veld ver wijderd. Het blijft in de familie zult u zeggen, maar het lijkt ons voor Wim van Kampen, die in zjjn voetbalcarrièrre nog nimmer een dergelijke straf kreeg opgelegd, al lesbehalve plezierig. Daarom een welgemeend excuus aan het adres van deze oud-Leidenaar, Start, water polocompetitie De Leidse Zwcmcltlb zal zaterdag de eerste wedstrijd spelen in de competitie nieuwe stijl welke de KNZB voor de waterpolo-tcams heeft samengesteld. Ity deze competitie Is liet onderscheid tus sen zomer en winter weggevallen: de se rie neemt een aanvang In janunri en zal doorlopen tot en met Juni. Voor de rest van het Jaar staan er nog slecht* wed strijden voor (Ie beker op het program- De Leldenanrs zullen uitkomen zonder Hans Parrel, welke enige tyd geleden naar Den Haag vertrok om daar ln ZIAN te gaan spelen. Dit betekent 'een geducht verlies, maar gelukkig kwam er van andere zyde weer versterking. Uit Enschede kwam een andere telg van de familie Parrel. Klaas, die daal peelde in de eerate-klaaacr ZCE. Ook heeft de prestatie van M jttt {tftMm m dl lf|t- lopen competitb- goede Indruk gemnakt en de mogelijk heden opgeleverd voor aanvulling vun het eerste zevental. .Overdekte' afgekeurd LZC zal zyn thulawedati n i onlangs gebouwde Sportfondseubud te Katwijk spelen. Oorzuuk hiervan is In de eerste plaats het afkeuren van de over dekte aan de Haarlemmerstraat voor belangrijke wedstryden. daar het speel veld niet aitn de vereiste afmetingen voldoet. Als bykoinende reden kwam er ook het feit, dat LZC In het geheel niet over een uur zou beschikken waarop deze wedstrijden zouden moeten plaatsvinden. Door de bereidwilligheid van de leiding van het Katwyksc bnd heeft coach-trai- ner drs. v.d. Reyden hard kunnen wer ken aan de conditie van zyn ploeg, en tevens enkele wedstryden kunnen spe len tegen HZ PO. DJK en DWR. Ook een trip naar het Duitse Krefeld was In dit trainingsprogramma opgenomen. Het zevental heeft bij deze voorbereidingen bewezen tot behoorlijke resultaten te kunnen komen en dc toekomst ziet men dan ook by LZC met vertrouwen tege moet. Het zal niet gemnkkeiyk gaan, maar een behoorlijke klassering Is zeker mogeiyk. Uitwisseling Sinds enkele Jaren bestaat er een uit wisseling tussen onze stadgenoten van dc Zijl en het Haagse HZ 8t PC. Ook dit jaar wordt deze traditie voortgezet: zon dag 21 januari zullen dc Lcidenaara een oefenwedstrijd spelen tegen een combi natie van HZ PC. Het programma voor de eerste klasse van de KNZB luidt als volgt IJZ.C' 1-SVH 1 it rdag 19 uur. Sportfondsenbad te Katwyk): DAW 1-GZC 1: PSV 1-Nereus 1-en Neptunus Zaandijk 1-HPC 1 (allen zaterdag); ZCE 1-UZSC 1. Polar Bears 1-Zwemluat 1 (belde zondag). Zaterdagavond worden ln de Leidae Overdekte dc volgend)- wedstryden ge speeld voor de competitie van de Couwr- Rljnstreek: AZC 4-Gouwe 4 iheren); de ZIJI-GZC a (meisjes); AZC-Gouwe (jon gens): de Zijl 1 - Donk 1 (dames); de Zijl 2-AZC 2 (heren); BZ A PC 1-Woer den 1 (heren). Dezelfde avond vinden in Gouda de volgende wedstrijden plaats: GZC a-BZ St PC n (jongens); Boskoop a-OZV (Jongens); Boakoop 1-GZC 4 (he ren) Het Mpaardersltad te Gouda is plaats van handeling op dinsdagavond voor de vol gende wedstryden: GZC b-BZ A PC b (Jongens); Woerden-ZPS (Jongens); ZPS 1-Gouwe 1 (dames); BZ PC 2- AZC 2 (heren); BZC 1-Gouwe 2 heren); GZC 2-Sleutelstad 1 (heren).

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3