ook t 6e kRAntentuin VOOR JOU (13) CATS SHOES! Cuby+Blizzards kijken now even tem2; op een hip tienerjaar De Drie op vakantie ZATERDAG 6 JANUARI 1968 CEES VEERMAN WIILY VAN HUIS HARRY MUSKEE „Flower Power", „hip" en „blitz" zijn drie van de vele woorden, die jong Nederland in het afgelopen jaar, dat zondagavond jl. met grote hoeveel heden vuurwerk in rook opging, aan zijn woordenschat toevoegde. De hippies hebben met hun love-ins en hun vele hippe feesten het tienerbeeld van 1967 beheerst. Zij zorgden ervoor dat het gebruik van LSD en andere drugs een grotere vlucht nam. Het aantal tienerprogramma's op de t.v. werd uitgebreid, maar niet iedere omroep wist de tijd naar behoren te vullen. Men wilde apart doen, opvallen en met name de VPRO is in dit opzicht zeker geslaagd, maar desondanks kunnen wij de verschijning van Phil Bloom in haar Eva-pakje allesbehalve toejuichen. Eerder de mini-rok ken en jurken die weer enige centimeters ingekort werden. Eensgezindheid over dit onderwerp is er geenszins, want in de Parijse modewereld ver tonen velen weer de voorkeur voor een meer bedekte kledij. Ook de haargroei nam een weelderiger vorm aan. Niet bij „Outsider" Wally Tax echter, die zijn lange haardos liet bijknippen tot de z.g. „Page Look". Rampjaar voor vele bandjes Voor vele beatgroepen is 1967 een rampjaar geworden. Ruzie en de zucht naar eer betekenden het einde voor hen, of deden nieuwe formaties ontstaan, zoals in Delft waar „After Tea" werd gecreëerd na onenigheid in de „Tee Set", en al direct een hit wist te scoren met „Not just a flower". De Hei krekels zullen met genoegen te rugzien op het oude jaar, dat voor hen drie gouden hits opleverde, waarmee zij in ons vaderlandse hitwereldje alle beatbandjes de loef afstaken. „Waarom heb je mij laten staan?", „Jij bent voor my alleen" en „Ik zal altijd van je houden" haalden recordcijfers, doch plaatsen bij de top-vijf waren er voor de sympathieke zuiderlin gen niet weggelegd. Wel voor de Golden Earrings, die zich als top groep nr. 1 in ons land wisten te handhaven met hun voortreffelijke sound. Beatles en Rolling Stones wisten de greep op het tienerpu- bliek over de gehele wereld te be houden. Van de „oudere garde" gelukte dat Cliff Richard, die re gelmatig te vinden was op de hit lijsten in tegenstelling tot zijn Amerikaanse collega Presley, die weinig op de voorgrond trad en wiens populariteit lijkt af te ne men. Nieuwe sterren aan het hit- firmament kregen we in Procol Harum met zijn unieke orgelmu ziek en van Scott Mc.Kenzie. Dat de Monkees het nieuwe jaar in zouden gaan met goede vooruit zichten op een der bovenste plaat sen op de hitparades hadden wei nigen van deze „pseudo-Beatles" verwacht. „Daydream Believer" is dan ook van uitstekende kwaliteit. Belichten we tenslotte het beat- leven in de Sleutelstad, dan kun nen we weinig optimistisch zijn. Beat is er genoeg, we hebben dat al meerdere malen vastgesteld, maar de populariteit blijft beperkt tot de eigen omgeving. Slechts één uitzondering, en wel de Shoes, die zich van een plaats wisten te ver zekeren in het vaderlandse beat- wezen. Gitarist Willy van Huis vroegen wij naar zijn ervaringen in het afgelopen jaar en de ver wachtingen voor dit jaar. Deze vraag stelden wij ook aan Cees Veerman, solozanger van de Cats, een van de weinige groepen die intact gebleven is en tenslotte aan Hary Muskee, beter bekend als Cuby van de Blizzards. Qinds twee weken zjjn in 't Drentse plaatsje Grollo de moeilijkheden van de baan. Rond Harry Muskee. beter bekend onder de naam Cuby van de Blizzards, is na 1% maand een nieuwe groep geformeerd. Solo gitarist Eelco Gelling is gehandhaafd evenals Herman Brood, terwijl ex- Rody Dick Beekman thans de drums hanteert en Jaap van Eik de bas gitaar. Geen „fusie" dus met Rob Hoeke, alle geruchten ten spijt. „Er is wel sprake van geweest dat ik bij Rob Hoeke's Rythm Bluesgroep zou gaan. Er waren plannen in die richting, maar Rob kon de jongens niet in de steek laten. We blijven goede vrienden. Ik logeer regelmatig bij hem in Haarlem", zegt Harry Muskee, die over zijn eigen muziek het volgende zei: „Wij spelen ge- electrlficeerde muziek, dat niet te vergeleken is met iets anders in Ne derland. Het is geen agrarische mu ziek en het HJkt mij dat het bestemd is voor de ouderen onder de tieners". 2 Jaar studie voor de MO-A akte Nederlands en drie jaar zanger bij de Old Fashion Jazz Club gingen vooraf eer Cuby in contact kwam met de „sneeuwstormen", die een boerderij tot hun beschikking hebben. („WU zitten in het oosten, dus moeten wfj veel reizen. Dat is erg. vermoeiend en bovendien sta je steeds in die be nauwde zalen, zodat zo'n boerderij 'n prima compensatie is"). Harry is best tevreden over hei achter ons liggende jaar, icaarin zijn groep een Edison in ontvangst mocht nemen voor de LP. „Desolation" en singles als „Another day, another road" en ,J)istant smile" (thans als nr. SO genoteerd op de hitparade best verkocht werden. Een nieuwe LP staat op stapel en wordt eind fe bruari verwacht. Cats naar Japan Over de platenverkoop in het af gelopen jaar zijn we niet hele maal tevreden. Voor een groot deel komt dat omdat wij zo afgelegen zit ten. Ons werkterrein is Noordholland, Friesland en Groningen", zegt 23- Jarige Cees Veerman, solo-zanger van de Volendamse beatgroep de Cats, die ln snel tempo vier hits lanceerden, waarvan „Sure he's a cat" het meest in trek was, doch geen toptienplaats haalde. „De verkoop was over een groot aantal weken verspreid. Een „piek" werd nooit bereikt". In het vissersdorpje aan de voormalige Zui derzee is een nieuwe groep in het leven geroepen, die zich de „Left Si- de" noemt en reeds de eerste plaat opname achter de rug heeft: „Con fusion in my mind". Dat wil niet zeg gen dat beide groepen elkaar „links" laten liggen. Concurrentie is er na tuurlijk en vooral in huize Veerman, daar Cees' jongere broer Harmen deel uitmaakt van „Left Side". Ook de samenwerking met de Engelse tekstdichters David Jonathan zal in dit jaar blijven bestaan. Eind deze maand komt een nieuwe singletje op de markt met aan de ene kant een nummer van genoemde componisten, „Turn around and start again", ter wijl Cees Veerman de flipside voor zijn rekening neemt met een solo werkje: „Remember the good times". Afgelopen woensdag werd de suc cesvolle LP „Catch as catch can" ook uitgebracht in Japan en mocht de verkoop goed verlopen, zoals dat zich np dit moment laat aanzien, dan zul len de Cats ongetwijfeld nog dit jaar „het land van de rijzende zon" be zoeken. Zoeterwoudse ogen gericht op Engeland Een plaats op de top-50 van Enge land" is de grote wens, die Willy van Huis, 21 jaar en gitarist van de Shoes heeft voor 1968. „Farewell in the rain" een van de singles, die drie Zoeterwoudenaars en één Leldenaar, Theo van Es, het afgelopen jaar de den doordringen tot de top van Ne derland en ervoor zorgden dat zij op de „polls" als tweede uit de bus kwa men achter de Golden Earrings. Fi nancieel is het voor hen dan ook een best seizoen geweest. „We^ hebben een „ossekar" gewonnen op 't Grand Gala du Teenager en ook onze LP, „Wie de Shoe past" liep lekker. Wan neer het dit juar even goed gaat dan breiden we de groep misschien uit met een organist. Het is wel zo dat je dan met vijf man moet delen". Eind januari verschijnt in ieder geval de nieuwe single op de markt. Er worden drie nummers opgenomen en daaruit moet de hit worden uitge zocht. Een van de nummers is „Ima gination", waarop solozanger Theo van Es. wiens stem een geheel aparte sound vormt in de beatwereld, nu eens afwijkt van het tot nu toe ge volgde thema en met een vol stem geluid voor de dag komt. Of deze song echter gekozen zal worden valt te betwijfelen. Wat vinden de Shoes van de Leidse popmuziek? „Wij hebben weinig met andere groepen te maken. Je moet zelf steeds optreden zodat je er peen tijd voor hebt. Wat ik gezien heb was niet best. De nummers waren niet goed. Alleen Nou d vind ik wel aardig, doch zal het nooit ver brengen. Het is allemaal hetzelfde", zegt Theo van Es, die veel verwacht van de Buf foons. „Geëlectrificeerde" Cuby blijft Blizzards trouw Tineke Meiman De vrede Hier op aard is geen vrede, altijd oorlog, altjjd nijd. Ze vechten toch altijd. Maar toch hier op aarde brandt een lichtje klein en fijn uit het hartje van Jezus. Toch was er, zoveel jaar geleden, vrede op aarde omdat Jezus was geboren in een arme herdersstal. Wllly Luyten Kerstmis Met Kerstmis moeten we denken aan de oorlog in Vietnam. Dan bid den we dat daar vrede mag komen. We denken ook aan de hongersnood; dat daar welvaart mag komen. We bidden dat alle mensen aardig en vriendelijk moeten zfln in de we reld, door elkaar te helpen en veel voor elkaar over te hebben. We den ken ook aan Jezus' lijden. Toch moe ten we niet alleen aan oorlog en hon gersnood denken, maar ook aan de gezelligheid thuis met Kerstmis. We kijken naar de mooie kerstboom met de brandende kaarsjes en 't stalletje. We denken ook aan de goedheid van Jezus, die blinden en lammen gene zen heeft. Aan Zijn kruisdood en ver rijzenis. Irma Brugmans Kerstmis Toen God voor 't eerst in zijn wiegje Het was geen wiegje, i Toen kwamen de mens a plag dichtbij Vrolijk en lachend, o zo blij Van hier en over de velden Kwamen de mensen zich melden Ze brachten mooie offers mee Uit medelijden omdat het Kindje zo lêe De drie koningen kwamen vol prachten Ze zagen hoe het Kindeke lachte Ze werden van binnen o zo blij En waren voor goed van het boze vrfl. Elizabeth Gljbel.s Kindje Jezus Midden in de winternacht kwam het kindje Jezus in een stal. Maria en Jozef die zaten er bij. Maria was heel erg blij. Alle mensen kwamen er heen, de herders zagen het meteen. Er was een ster die wees hun de weg Ook de drie koningen kwamen. De zwarte koning droeg mirrhe en de twee witten droegen goud en wierook. Anja v. d. Velde Maria en Jozef Maria en Jozef moesten trekken van Nazareth naar Bethlehem. Maria was juist de laatste maand in ver wachting. Het Kindje werd 's nachts in een stal geboren. Het was koud en het sneeuwde en hagelde. De meeste mensen zijn het alweer vergeten maar op 25 december denken ze er weer aan. Later moesten Maria en Jozef weer vluchten voor Herodes. die alle kinderen onder de twee jaar dood maakte omdat hij alleen koning wilde wezen. Een engel kwam Maria en Jozef waarschuwen dat de soldaten er aan kwamen. Ze zijn toen gevlucht naar Egypte. Cobi Tjjssen De komst van Jezus de Verlosser De dag is gekomen voor Maria en Jozef. De wereld is verlost door de komst van Jezus de Verlosser. Daar zaten in een arme stal Maria en Jo zef. Maria bloosde van geluk want in haar armen lag de Verlosser van hemel en aarde. Er moet nu vrede komen want de mensen van Vietnam zijn op van die vreselijke oorlog. Je zus is gekomen voor iedereen die in Hem wil geloven. Lenie Schrijver Kerstmis God is een goede man HU heeft een engel laten komen En al zijn goedheid willen tonen. Nu hebben we elk jaar weer Het feest van Onze Lieve Heer Elk jaar gaan we naar de kerk En beloven telkens opnieuw goed Ook hebben de engelen de herders gehaald Deze gingen op wacht Het kindje Jezus sliep toen zacht. Lydia de Winter Geboortefeest In net dalletje Stond een stalletje Daar is Jezus geboren Zo zongen de engelenkoren Tegen de herders in het dal Die kwamen toen gauw naar de stal Ze lieten hun schaapjes in de steek En gingen naar Maria, die keek Naar het kindje, o zo klein Zo teer, fUn en zo rein Ook de drie koningen kwamen Met al hun gaven Voor Hem ter ere Wierook en mirrhe En ook goud zo mooi Voor de kleine Jezus in de stal. Ineke Devilee HET GODDELIJK KIND Het goddelijk Kind is geboren. Het kwam in een stal. Het was koud en 't had gevroren. De herders kwamen kijken naar het kindje Jezus. De en gelen begonnen te zingen. De koning Herodes zei: „Neen". Maria en Jozef moesten vluchten van Bethlehem naar Egypte. Ze kwamen voorbU 'n grot, waar zU gingen schuilen. De soldaten reden voorbij en hadden niets in de gaten dat zij Jezus voorbU waren ge- Ineke Doove Het Kerstfeest WU vieren ln Nederland Kerstfeest maar er zUn honderden mensen die geen Kerstfeest vieren. ZU lUden hon ger en hebben geen lekker eten zoals wij. Dat komt omdat ze zo arm zUn. Denk ook eens aan Vietnam, daar worden heel veel mensen dood ge schoten en weer anderen sterven van de honger. WU zUn blij dat we niet zo hoeven te leven. Daarom moeten we bidden dat de oorlog daar mag ophouden en dat die mensen niet meer zo in angst hoeven te leven maar elkaar mogen liefhebben. Yvonne van Steenbergen Straks is het dan weer Kerstmis. De mensen gaan 's nachts naar de kerk en de priester zegt: Gaat in vrede". Vrede voor hoe lang? Er is nog altUd oorlog en geweld. Veel mensen worden bang. Heeft God dat zo gewild? Maar nee de mensen wil len vechten dan is hun honger pas gestild. Heel veel mensen hebben ook te weinig eten, maar God zal hen zeker niet vergeten. WU hopen dat God ook aan hen de vrede zal geven en de wereld voor oorlog en honger zal bewaren. Anja i Emmerik Een engel kwam van de Heer En knielde bU het kribje neer Het Kindje huilde van de kou De os snoof toen maar gauw Toen lachte het Kindje blU En iedereen was weer vrU Maria knielde bU het kribje neer En zong heel zachtjes en zo teer De engelen zongen in koren Want Jezus was geboren. Virginie Rozemeyer Kerstfeest De engeltjes vliegen rond de stal Dat Jezus maar gauw komen zal De herders lagen op de weiden Toen opeens de engelen zeiden Dat Maria een kind zou krijgen En later kwamen ook de Wijzen. Jantien Jansen In de nacht schenen de sterren ZU schenen op de aarde neer De drie Koningen kwamen van verre Zij kwamen naar de stal van de Heer En knielden bU het Kindje teer ZU brachten goud, wierook en »«irrh« De herders kwamen van de velden En knielden bU het Kindeke neer. Een hansworst van vilt maken De pop op de tekening kan vlechten, armen en benen bewegen. Ze wordt uit karton geknipt, waarop je dan met lijm het bontgekleurde vilt plakt. Het haar is bruine wol. De verschillende delen worden met monsterklemmen vastgemaakt (Z. door neef Ton kwam met wel lieel opzienbarend nieuws. De politie had de boot op vingerafdrukken en andere aanwijzingen, die de verdwij ning van de boot konden verklaren, onderzocht. Er was echter totaal niets te vinden. Totdat een van de recher cheurs tot de ontdekking kwam, dat de boot eigenlUk wel wat diep in het water lag. Omdat men niet zeker wist, of er iets ongewoons met de boot aan de hand was, liet men via de telex foto's van dit type boot op sturen. want men wilde de boot niet onnodig beschadigen. Het zou verre weg het makkelUkst geweest zijn de boot naar de polltiewerf te varen, maar omdat men vermoedde, dat. wanneer er iets aan de hand was, ei stromannen van de daders de boot in het oog zouden houden, kon dit niet. Na controle met de foto bleek de boot inderdaad veel te diep te liggen. Voorzichtig maakte men in de wand van de boot, vanaf de bin nenkant, een gat. Toen werd er een van de grootste partijen smokkelwaar ontdekt, die men zich kan voorstel len. Er werden pl.ro. achthonderd kilogram goud en een grote voorraad verdovende middelen aangetroffen. Voorzichtig werd het gat weer dicht gemaakt en liet men alles zitten. De commissaris kwam nu de medewer king vragen van zowel de drie jon gens als van de familie Dupond en de kennissen van George. De bende, die hier ongetwUfeld achter zat, moest gesnapt worden, maar eerst moesteD het goud en de verdovende middelen voor zover dat mogelUk was van boord. Er zou die avond zoals dat af gesproken was een groot feest aan boord worden gehouden. Na afloop hiervan zou het gat worden openge maakt en zou iedereen dat gedeelte wat hU onopvallend mee kon nemen, en later bU de politie af leveren. De commissaris zou ook nog komen met een paar mensen in bur ger. Na afloop van het feest zou er ?en man aan boord blUven voor de oewaking. HU zou ook de hele ver dere tocht mee maken, terwUl de boot vanaf de wal en het water voort durend ln het oog gehouden zou wor den. Iedereen verleende onmiddellijk zUn volledige medewerking en zo ont ving ons drietal 's avonds op hun boot een groot aantal gasten. Ovei de verdwijning van de boot werd ver der niet meer gesproken, maar tegen dat het tUd begon te worden om op te stappen begaf een ieder zich even onopvallend naar de kajuit om daai volgestopt te worden met goud en verdovende middelen. Vooral de da mes kregen het zwaar te verduren, want in hun tasjes pasten mooi de goudstaven. Toen iedereen verdwenen was en de jongens met inspecteur Rufaux achterbleven, was er nog een groot gedeelte van het goud over. Daarom werd het gat in de binnen wand weer zorgvuldig dichtgemaakt. Hierna kregen de jongens instructies. Een bende die zo'n grote hoeveelheid goud en verdovende middelen smok kelde zou beslist erg gevaarlU'k zUn. De jongens kregen dan ook ieder voor in geval van nood een revolver. Bo vendien had de inspecteur een radio zender meegenomen, die batterUen had voor drie maanden, zodat de po litie de boot overal kon volgen. Het grote probleem was nu echter, hoe moest de inspecteur zich verborgen houden. Gelukkig werd ook hiervoor snel een oplossing gevonden en nadat alles stevig op slot was gedaan kon iedereen gaan slapen en dromen over Ie avonturen die nog komen zouden. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1968 | | pagina 8