GRIEP BLIJFT TOENEMEN Aantal oplichtingen via ongedekte giro steeg Ontmoeting grote twee op koersbaan Politiek van grondprijzen voor huizen wijzigen Oliemolen verplaatsen met Russische helikopter Regering stuurt YS-nota over bezuiniging Studietoelage nu aanvragen PAGINA 6 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 6 JANUARI 1968 Hoofdredacteur Het Vrije Volk neemt ontslag AMSTERDAM (ANP) De hoofdre dacteur van Het Vrije Volk, dr. Th. W. van Veen heeft met ingang van 1 mei a.*. ontslag genomen uit zijn functie, zo deelt de directie van NV „De Arbei- Fundamentele meningsverschillen de maatregelen, die met betrekking tot het editiestelsel van Het Vrije Volk In studie zijn, waren voor de heer Van Veen aanleiding een ontslagaanvrage te dienen bij de raad van commissar sen van de NV De Arbeiderspers, i dit verzoek, onder dankzegging voor vele aan Het Vrije Volk bewezen dien sten, heeft ingewilligd, aldus een com muniqué van de directie van de Arbei derspers. In een commentaar op dit ont slag zei de heer Van Veen het in het midden te willen laten wie gelijk heeft. Noorse tanker aan de grond (Van onze correspondent) BAARLAND Ter hoogte van de Hoek van Baarland in de Westerschel- de is gisteravond de Noorse supertan ker Beaumont aan de grond gelopen. Heit schip dat op weg was naar Ant werpen, was geladen met 41.000 crude-oil (ruwe aardolie). Het schip dat reeds voor Terneuzen een gedeelte van de lading had overgegeven, liep vasi tij dens hoog water, omdat het te veel diep gang had voor de vaargeul bij Baar land. Pogingen van 6 sleepboten om de tanker vlot te trekken, mislukten. Van morgen tijdens hoogwater zou weer ge probeerd worden het schip los te trek ken. De gehele nacht hebben 2 sleepbo ten de wacht gehouden bij de vastgelo pen tanker. In elf maanden Dankbaar dat hij zolang bij ons mocht blijven overleed heden na voorzien te zijn van het H. Sacra ment der zieken onze lieve vader en grootvader Nicolaas Theodorus van Wieringen Kinderen en Kleinkinderen De plechtige gezongen Requiemmis zal worden opgedragen op dinsdag 9 januari a.s. om 10.30 uur in de kapel van Huize St.-Bernardus waarna de begrafenis zal plaats vinden op het r.-k kerkhof van de St.-Pancratiusparochie te Sassen- D^ overledene liW opgèlWai dhrddA romvkapel Rozcnkransbidden 's avonds 8.00 u. in de kapel van Huize St.-Bernar- 14 arrestaties Het aantal oplichtingen door middel van ongedekte girokaarten is vorig jaar in Den Haag gestegen. Dit is het resul taat van een verschuiving In de werk wijze van de oplichters, zo deelt de Haagse politie mee. want het totaal tal oplichtingsgevallen is niet toegeno- In november nam de politie een steek proef. Hieruit bleek, dat misschien 0,45 procent van de „girokaartbetalers" op zettelijk ongedekte kaarten afgegeven had. De Haagse politie en de PTT heb ben de indruk dat slechts een klein per centage mensen zich van dergelijke thoden bedient. In 1965 hield de Haag se politie drie verdachten aan, die sa men voor ongeveer twee mille door mid del van girokaarten hadden opgelicht er in 1966 zes verdachten, die voor onge veer eenzelfde bedrag met ongedekte kaarten hadden Ingekocht. In de maan den januari tot en met november var vorig jaar pakte de politie veertien ver dachten die voor niet minder dan vijf enzeventig duizend gulden „gekocht" hadden. Hierbij bevonden zich enkele grote oplichtingen (onder andere van 3f mille, 10 mille en 17 mille.). Juist gisteren is een 28-jarige Haag- ONDERZOEK BEUNHAZERIJ IN BOUW (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Staatssecretaris Van Son (Economische Zaken) heeft in ant woord op vragen van het Tweede-Ka merlid De Mooy (A.R.) over beunhaze rij in het bouwbedrijf meegedeeld, dat onderzocht wordt In hoeverre hierbij de vestigingswet bedrijven wordt over treden. De economische controledienst is Intussen dit onderzoek met voortvarend heid begonnen, aldus de staatssecreta ris. Drs. Van Son heeft met name bij ge meenten in Limburg en oostelijk Bra bant informaties ingewonnen over klach ten van de Ned. Kath. Aannemers- en Patroonsbond met betrekkiing tot de zo genaamde zwarte arbeid in de bouwnij verheid. Gebleken is, dat in vele geval len sprake is van „eigen bouw" en vrijetijdsarbeid. Slechts onder bepaalde omstandigheden kunnen daarbij wette lijke voorschriften worden overtreden. Voor elk individueel geval zou een on derzoek moeten plaatshebben om te bekijken of dit zo is. Het zal overigens niet eenvoudig zijn om overtredingen te signaleren. Initiatieven tot een onderzoek zullen meestal moeten steunen op aangiften belanghebbenden. Wat betreft het opdragen van werk aan niet erkende bedrijven door rijkswaterstaat en genie, heeft staatssecretaris Van Son zich In verbinding gesteld met de minister van Verkeer en Waterstaat en van Defensie te bereiken, dat werk alleen aan er kende bedrijven wordt opgedragen. se auteur voor de officier van justitie ge leid, verdacht van oplichting en poging daartoe door middel van ongedekte giro kaarten tot een bedrag van tweeduizend gulden. De man werd oudejaarsdag ge arresteerd, nadat de politie telefonisch gewaarschuwd was door een juwelier, bij wie hij een armband van vijfhonderd gulden met een (ongedekte) girokaart wilde betalen. Een fotohandel in Voor burg had hij voor duizend gulden opge licht. Een poging om bij een andere ju welier een armband ter waarde van vijf honderd gulden te kopen was mislukt De man staat bij de politie als oplichter bekend. (Van onze paardesportmedewerker) DEN HAAG De grote twee. Du chesse Mac en Anton, ontmoeten el kaar zondag bij de koersen in Hilver sum. D e eerste gaat de 2400 m lopen, Anton start op de 1600 meter, belde hebben natuurlijk een eerste kans, al Is bij Duchesse Mac nog wel even vraag of zij haar ziekte volledig boven is. Anton kan een 1600 meter even makkelijk lopen als een langere stand. Hij heeft als vijfde een redelijke plaats ach-ter de startauto. Daarom zijn we op hem nog iets zekerder dan op Duchesse Mac, die vorige week terecht werd uitgeschakeld wegens onregelma tig draven. De amatrices beginnen aan de compe titie om het winterkampioenschap. Jam mer dat tevoren nooit veel vaststaat over welke dame achter welk paard gaat zitten. Er is nogal enig verschil in rij- capaciteiten. Om half twee is de eerste start. Het programma luidt: Joh. Vermeerprijs (2040 m, met trio): Freddy Scotch - Fannie Blankere - Farm Lady. Outsider: Ferro. Amatrice Winterkampioenschap II eer ste afd. 2000 m): Edelreiger S - Bram Williams - Comtesse Terraise. Frans Halsprijs (2000 m. autostart, met trio)Francina - Furie O - Cotland, Outsider: Esmeraldine H. Pieter de Hooghprijs (1600 m, auto- start): Anton - Lively Rodney - Yellow Six. Midwinter Criterium (2400 m, met trio): Duchesse Mac - C. Alkestis van E - Christaaan de Wet. Van der Helstprijs (2000 m, autostart, eerste afd.)Courage - Eduard H - Em- prit S. Amatrice Winterkampioenschap (2000 i, tweede afdeling)Black Hollandia - Donna Fez - Boyke Dear. Van der Helstprijs (tweede afd.): Dag- ar - Boyke van Our Bonni - Burnley Quick. Outsider: Cochinzanger S. Van Ostadeprijs (2420 m, met trio): Firestone - Etty Hollandia - Dora Har vester D. Jan Steenprijs (2000 m, autostart): Full House - Frans Vrolijk - Elleke Our Bonni. Minister vraagt (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Schut (Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening) heeft de gemeentebesturen dringend verzocht in het vervolg tot stelregel te nemen, dat de grondprijzen voor alh woningen afgestemd worden op de waar de van objecten, die op die grond zul len worden gebouwd. Hij heeft tevens gevraagd deze stelregel van meet aan toe te passen bU het maken een exploltatle-opzet bij bestemmings plannen. Tot dusver werden de uitgifteprijzen van gronden voor de woningbouw door de gemeente dikwijls gedifferentieerd naar de categorie van opdrachtgevers. Ook werd in de regel voor particuliere woningen een hoger bedrag voor grond- kosten in rekening gebracht dan voor woningwetwoningen. Indien echter par ticulieren met woningwetwoningen 1 gelijkbare woningen bouwen, dan ii volgens minister Schut geen enkele den om hun hogere grondprijzen te be rekenen. Zoals bekend zal de bouw van gesub sidieerde particuliere woningen dit jaar niet aan contingenten zijn gebonden. Het aantal woningen dat in deze sector ge bouwd mag worden, wordt slechts be perkt door de grenzen, die de begroting voor 1968 stelt. Minister Schut beklem toont nog eens, dat hij zal toezien op een zo goed mogelijke spreiding van subsi dies over het gehele land, wie het eerst komt, die het eerst maalt. Vrije sectorwoningen kunnen in uitvoe ring genomen worden zodra de gemeen telijke bouwvergunning is verkregen. Sinds medio 1967 is geen rijksgoedkeu ring meer nodig. Kampioenschap biertappen AMSTERDAM (ANP) In de RAI in Amsterdam ia de eindstrijd ge houden voor de nationale kampioen schappen biertappen 1967. De finalisten waren de winnaars van de 35 plaatse lijke wedstrijden, die vorig Jaar In het gehele land werden georganiseerd. Bij de teams werden landskampioen de heer J, Demmers en mej. M. Hoo- gewerf van café-restaurant Sport in Be verwijk. In de groep eenmanszaken werd de titel veroverd door de heer D. an Stralen van café De Witte Ba lons in Rotterdam. Behalve een geld- prljsje ontvingen zij de aan deze on derscheiding verbonden eretekenen en de traditionele wisselbeker. De biertapkampioenschappen worden sinds 1953 door het qenltaal brouwerij- kantoor georganiseerd. In die vijftien jaar telden de plaatselijke wedstrijden 28.900 deelnemers, die 18.800 horecabe drijven vertegenwoordigden. De griep in Nederland blijft toenemen. Sinds de jaarwisseling hebben Inspecteurs van de volksgezondheid aan de hand van steekproeven kunnen constateren, dat er geleidelijk aan sprake blijft van een kleine stijging van het aantal gevallen. Vooral is dit merkbaar in Den Haag en Zuid-Holland, die in kringen van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid blijven gelden-als centra van de griep, die, naar inmiddels met zekerheid vastgesteld kon worden, door het A-2-vlru8 wordt veroorzaakt. De laatste berichten uit Den Haag en in 't algemeen ook de gehele provincie blijven spreken van „een duidelijke toename". In de rest van het land valt de situatie nogal mee. zo deelt het ministerie mee. Alleen blijkt, dat nu ook in Gelderland vanuit het westen de griep toeneemt. Bij de Nederlandse Spoorwegen, die overal werkzaam zijn, is het ziekteverzuim één procent hoger dan andere jaren in januari. In Utrecht schatten de doktoren het aantal grieppatiënten op twee. Van Den Haag zijn geen cijfers bekend. (Van onze correspondent) ZAANDIJK. De invloedrijke steun van mr. J. M. Luns, minister van Buiten landse Zaken, voor de Zaandljkse plan nen tot verplaatsing van de molen „De Zoeker" 1> gewaarborgd. Minister Luns heeft burgemeester G. Oosterbaan van ZaandUk toegezegd medewerking te ver lenen om de enige nog werkende olie molen ter wereld door een Russische helikopter naar de anderhalve kilometer verder gelegen KalverringdUk te laten verplaatsen. De besprekingen met Moskou zullen op korte termijn worden gevoerd. Het departement Oost-Europa van het minis terie van Buitenlandse Zaken had reeds deze week via de speciale koeriersdienst (eenmaal per week) de Nederlandse ge zant opdracht willen geven het Zaan- dijkse verzoek ter sprake te brengen. Volgens minister Luns, in zijn brief aan burgemeester Oosterbaan, is het ech- Rolhockeydoelman Zuidgeest naar Internos (Van onze sportredactie) DEN HAAG De reservedoelman van de nationale rolhockeyploeg, Connie Zuid geest, gaat het aanstaande seizoen het doel verdedigen van Internos '62. Zuid geest speelt nog voor Marathon. BU In ternos wordt hij de opvolger van de reeds geruime tUd geblesseerde Rino Plekar. De Nederlandse rolhockeycompetitie zal een andere vorm krijgen. De competitie wordt in het nieuwe seizoen in twee ge deelte verspeeld. Het eerste gedeelte in de maanden maart, april, mei en Juni en het tweede gedeelte ln september en oktober uit. In totaal 24 wedstrijddagen. Tussen ■erste en het tweede gedeelte van de competitie is er voor de clubs alleen ruimte voor het spelen van internationale wedstrijden. ter van belang te weten, wat het totaal gewicht van de oliemolen „De Zoeker" is. De machtigste helikopters ter wereld zijn niet ln staat zwaardere lasten dan van 12 ton te heffen. De berekeningen van gemeentewerken Zaandijk wezen uit, dat de verplaatsbare delen van „De Zoe ker" elf ton wegen. Wanneer Russische en Nederlandse autoriteiten tot overeen stemming komen betekent het een uniek luchttransport, dat nog deze winter moet plaatsvinden. De gemeente Zaandijk doet de pogingen om een helikopter in te schakelen niet voor niets. Zonder hulp van een mach tige helikopter is het bijzonder moeilijk de molendelen te verplaatsen vanwege de slappe grond rond de molen, de vele sloten en obstakels zoals de rivier de Zaan en de spoorlijn AmsterdamAlk- VRAGEN IN KAMER Zijn examens fysiotherapie onjuist beloond? DEN HAAG (ANP) Dr. J. G. H. Tans, Tweede-Kamerlid voor de Par tij van de Arbeid, heeft aan de minis ter van Sociale Zaken en Volksgezond heid schriftelijk gevraagd in hoeverre de berichten over misstanden .bij de examens fyslo-terapie op juistheid berus- In een toelichting wijst dr. Tans op persberichten, volgens welke het op het ministerie van Sociale Zaken en Volks gezondheid na de jongste examens fysio- terapie-a klachten heeft geregend. Al le reacties zouden dit gemeen hebben dat bij deze examens niet de zorgvuldig heid in acht wordt genomen, die past in het wetenschappelijk verkeer. Een on derzoek wees onder meer uit, dat bij bepaalde examinatoren zestig procent onvoldoendes vielen, tegen 15 tot 20 procent normaal. Vaktegenstellingen tus sen examinatoren worden uitgevochten op de ruggen van de kandidaten etc. Uit redactionele commentaren moet, aldus dr. Tans, worden afgeleid, dat er Inderdaad ernstige redenen zijn om te twijfelen aan de goede gang van zaken bij het afnemen van.deze examens. Vraagsteller wil weten welke maatre gelen de minister denkt te nemen indien deze misstanden inderdaad bestaan en op welke wijze hij eventueel gedupeer de kandidaten tegemoet denkt te komen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De ministerraad heeft in zijn wekelijkse vergadering aandacht geschonken aan de Amerikaanse maat regelen ter versteviging van de betalings balans, door beperking van de investe ringen in F.uropa. De regering zal r overleg met België en Luxemburg haar standpunt over de Amerikaanse maatregelen vastleggen in een me randum voor de regering van de V.S. Waarschijnlijk zullen door de Ameri kaanse regering binnenkort maatregelen worden voorgesteld om het toerisme naar het buitenland te beperken. Deze zouden onder meer bestaan dn toeslag op de tickets van vliegtuig- en scheep vaartmaatschappijen. Een psychologisch hardere maatregel zou een belasting zijn van 5 of 6 dollar per persoon (18 tot 21,60 gulden), voor iedere dag, die men tijdens zijn vakantie doorbrengt buiten het westelijk halfrond, aldus vei nemen wij uit goede bron. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Jongelui, die de ko mende zomer eindexamen doen en daar na hopen te gaan studeren, kunnen in aanmerking komen voor een rijksstu dietoelage, als zij voor 1 februari daartoe een aanvraagformulier hebben ingediend. Deze aanvraagformulieren kan men krijgen bij de onderwijsinstel ling. die men thans bezoekt of via een briefkaart aanvragen bij de afdeling rijksstudietoelagen van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen (adreB: Nieuwe Uitleg 1, Den Haag). De rijksstudietoelagen worden natuur lijk niet zonder meer verstrekt aan ie dereen, die erom vraagt. Men moet goede studieaanleg hebben en zelf of de ouders niet in staat zijn om de stu diekosten te betalen. Studenten, die voor het lopende studiejaar reeds een rijksstudietoelage aanvroegen, hebben als regel in de afgelopen december maand al een aanvraagformulier toe gezonden gekregen. Deze procedure stelt vele middelbare scholieren dus voor de noodzaak thans reeds een beslissing te nemen over de vraag of zij na hun eindexamen verder willen gaan studeren. Als men hiertoe besluit kan een eventuele wijziging in de keus van de studierichting later altijd nog worden doorgegeven. Rijksstudietoelagen kunnen voor de vol gende vormen van onderwijs worden aangevraagd: wetenschappelijk onder wijs, voorbereidend wetenschappelijk onderwijs, hoger algemeen voortgezet onderwijs (h.a.v.o.) middelbaar en ho ger beroepsonderwijs en kunstonderwijs. Onder kunstonderwijs wordt verstaan de dagopleidingen voor muziekonderwijs, dansonderwijs, toneelonderwijs, en de Nederlandse filmacademie ln Amster dam. Toekomstige studenten voor de landbouwhogeschool te Wagenlngen kun nen de nodige inlichtingen Inwinnen bij de directeur van het landbouwonder wijs (1ste van den Boschstraat 4, Den Haag). 2.per plaatsing Indien Uw tekst geplaatst wordt op 3 achtereenvolgende dagen SLECHTS 2 x BETALEN op 6 achtereenvolgende dagen SLECHTS 3 x BETALEN U kunt Uw „TELEFOONTJE" opgeven ten dag voor plaatsing. Voor plaatsing op zaterdag ultarlijk tot vrijdagmiddag 2 uur. PERSONEEL aangeboden "2* Schilder, dit- zijn vak verstaat vraagt binnen werk voor dc avonduren. Schilderwerk, witwerk en behangwerk in prima uit voering. D. v. d. Mee, Lom bokstraat 40. Leiden, tel. 42564 7-2961 PERSONEEL gevraagd 2 Bent u kortere of lange re tijd beschikbaar en ge routineerde typiste? Maak dan een afspraak met onze afd. Uitzending. (Verhoogde tarieven). Geheel soc. verze kerd. Van der Lindens type- kopieer- en adresseerinr. Lammenschansweg 101. Tel. 30065. 1-2964 2 .1. C. M. van Paridon Jr. Bloembollenkwekerij en -handel. Noord wij kerhout. Tel. 025332205. Gevraagd personeel per 1 maart a.s. 1-3797 2 Gevraagd 1ste kapster. aank. en leerling. Aanmel den Kapsalon v. Marwijk. Damlaan 39. Leidschendam. Tel. 01761-3797. 1-2469 2 Hotel - café - restaurant „Central", Breestraat 49 te Leiden. Tel. 20365. vraagt: nette vrl. buffethulp. voor vijf diensten per week. Aan melden dagelijks. 1-2404 2 Thuiswerk: Sorteerwerk vouw-, insteek-, plakwerk-, schrijfwerk, enz. Inl. (post zegel insluiten)„Rivolda", Postbus 322, 's-Hertogen- bosch. 1-2403 2 Gevr. net winkelmeisje. Leeftijd 1618 jaar. Brood- en Banketbakkerij Ahsmann Kennedylaan 9. Leiden Z.W. Tel. 42191. Sollicitaties tot 's avonds 8.00 uur. 1-2296 2 Gevraagd een verkoop ster, leerlingverkoopster en hulpverkoopster. Hoog sala ris. Hoogenbosch - Schoe nen, Haarlemmerstraat 131, Tel. 23604, Leiden. 1-2960 2 Gevraagd: flinke hulp in de huishouding, die zelf standig kan werken en goed met kinderen kan om gaan. In klein gezin in Oegstgeest. Voor 3, 4 of 8 halve dagen per week. Tel. 1-2484 2 Kleuterleidster gevraagd voor drie ochtenden p. w. Mevr. Ames. Boshuizerkade 11. leiden. Tel. 32362. 1-2480 2" Kapsters gevraagd. Ie en 2e kapster en een leerl.- kapster Dameskapsalon „Anco", Thorbeckestraat 58. Tel. 31310. 1-2948 ■2* Bench. l»te verkoopster en aank. verkoopster gevr. Liefst ervaring in de schoen branche. 's Maandags vrij. Schoenmag. „De Vooruit gang", Haarl.straat 192. Tel. 23178 Of 51114. 1-2938 2 Elektro-Teebn. BedrUf J. W. Timmere, Suriname- straat 30, Leiden. Tel. 23374. Aanleg en onderhoud van licht- en krachtinstallaties. Landelijk crk. installateur. TE KOOP gevraagd 2 Elektrische 127 en 220 volt Philips stofzuigers vai 179.50 voor 119.—. droogkappen, wasmachines en centrifuges, strijkijzers, broodroosters en dergelijke A Holverda, Lusthoflaan 5. Tel 26534, Lelden. 2-2863 MeubelinrulL Direct uit fabriek leveren wij eerste klas meubelen tegen lage prijs en geven een hoge prijs voor gebruikt meubilair. In Den Haag 4 toonzalen. Inl.: Rijswijkseweg 5a, tel. 070- 505664. 2-2875 2 Kamerbreed tapijt- Kwa liteiten: Desso, Hatema, Bergoss, Parade, WolfrIce, enz. Bel 01711—238. Wij komen met stalen. Van daag besteld, overmorgen gelegd. Van Stijn en Zoon, Dorpsstraat 64, Warmond. Woninginrichting. 2-2889 2 Voor al nw bloemwerk. Bloemenmagazijn Ixora Korevaarstraat 5, tel. 25707. Gespecialiseerd in artistiek bruidswerk. Tevens vangt ieder bruidspaar bij aankoop van een bruids boeket een tegoedbon van 5.—. 2-2887 2 Bankstel versleten Wij stofferen het als nieuw. Uw trap opnieuw bekleed vanaf 160.-. Ook verzor gen wij uw behangwerk enz. Complete Woninginrichting W. I. A. Truyers, Korte Hoefstraat 62. Leiden. Telef 41087. 2-2886 2 Butaan bronnieuws. Gas kachels vanaf 22.80. Rol- kachels 1200 kal. 57.50. Idem 2000 kal. regelbaar, normale prijs 130.- nu 89.50. Flessen gas zonder statiegeld. Verlichting, gei sers en kooktoestellen. Schel- nenknde 23. Leiden. Telefoon 21751. 2-2928 y koop: woonboot met ligplaats. Indeling: kamer, keuken, twee slaapkamers, w.c., licht, water en gas aanwezig. Te bevragen na 18.00 uur bij A. van Stein, Kromme Jaagpad 12. Ha- zerswoude 2-2949 2 Weber. Koeltechniach Bureau voor nieuwbouw, reparaties en onderhoud van uw koelinstallatie. Ook ko pen wij uw oude koeling terug. Telef. 01710—31726, Leiderdorp.. 2-2950 2 Keukens. Zuldema, Oegstgeest. Zeer lage prij zen, b.v. 170 cm 398.-. Van binnen en buiten kunststof. Wij plaatsen en stellen. Vrijblijvende voorlichting door de vakman. Tel. 50966 2-2935 2 Lange jongensonder broeken tot 14 jaar 2.25. Tricot kleuterpyjama's 3.98 Leuke trappelzakken f 1.98. Damesslips tot m. 50 98 ct. Meisjesslips 69 ct. Ketel- boetersteeg 5 over brand weer hoek Langebrug. Japie 2 Honden- en kattenbrood. Fabrieksvers met heel veel vleesmopjes, leverkluifjes, voermout, alle soorten blik- vlees. Den Holder, Jan Vos- sensteeg 73—74—77. 2-2904 2 Het Bloemenhuis voor al uw bloemwerk, bruids boeketten en grafwerk. J. C. Hogenboom, De Baan 42, Oude Weterinc Tel. 01713 765. Nu ook vei-krijgbaar diverse soorten sierheesters, rozen, vaste planten, enz., enz., enz. 2-2945 CP Uw tapUt bU ons gekocht nu gratis gelegd. Alle soor ten o.a. Bergoss, Hatéma, Richelieu, Esconyl enz. Com- pL Woninginrichting W. I. A. Truyers, Korte Hoefstr. 62, Lelden, tel. *1087. 2-2919 Voor al nw bruids- en grafwerk naar M. v. d. Ha ven. Graftakken v.a. 7,50. Prachtige bruidsboeketten vanaf 15,—. St.-Joris- steeg 8. 2-2916 2 Reclame permanent: dinsdag, woensdag en don derdag in de maand januari Therm.-O-perm. van 17.50 voor 13.50 ompleet, onder volle garantie. Salon Rita, Willem Klooslaan 15. Telef. 24683. Lage Rijndijk 92. Tel. 34851. 2-2908 J Jan van der Meer voor: kunstmest, stalmest, tuin- turf, turfmolm, compost en potgrond. Telef. 01713564, Noordeinde 45, Roelofarends- veen. 2-2958 2 Jan van der Meer voor: tochtstrip, dorpelstrip, Black en Decker en v. d. Heem elektr. boormachines, ijzer- gereedschappen. I hier 2 Antivries t.— p- liter. N.V. Provema, Plantsoen 87. Leiden. Tel. 01710—32217— 30481. 2-2884 2 Fietsenrekken. 10 plaat - senrek 22.50, gedeelten 3.- per plaats. Elektr. cen trale verwarmingspomp, 220 volt 115.-. Zware tran sportfiets 92.50. Meisjes- fiets 45. Damesfiets 55.-. Vleugelpomp nr. 3 27.50. Alt op de Mare 112. 2-3802 CP Gemoltonneerde dames- directoires tot m. 54 3.95 nu 1.98. Leuke dames truitjes, lange mouw, alle kleuren 22.50 nu 12.95. Jasschorten 10.95 nu 6.95 Ketelboetersteeg 5 over de brandweer hoek Langebrug. Japie. 2-2400 2 Herenpyjama's 5.98. Brushed nylon damespyja ma's 17.95 nu 10.98. Jongens- en meisjespyjama's tot 14 jaar 4.98. Heren- flanellen, dubb. borst 5.98 nu 3.95. Ketelboetersteeg 5 over brandweer. Japie. J De gehele dag een kort sportief kapsel; 's avonds romantisch lange haren door Gema-haar in kleuren, vanaf 60.-. Ook inkoop van afgeknipt haar. L. van Tongeren, Breestraat 32. Tel. 25212, b.g.g. 23612. CP HU zegt: Vrouw, wat zie je er toch charmant uit Zij denkt: Wat een geluk, dat ik een haarstukje kocht bij haarboutique L. van Tongeren. Breestraat 32. Ook verhuur van haarstuk- ken. Tevens alle reparaties van pruiken en haarstukjes. Tel. 25212, b.g.g. 23612. CP VVü hebben voor u een enorme keus in plantenbak- palissander- '2' Simpel. Tochtstrip, plakt overal in huis of auto; neemt geen vocht op; 6 mtr. rol 3.90; 4 rol 14.50. Plakt scotchlite op alle ge vaarlijke plaatsen 2.75 p. meter. Alt op de Mare 112. 2-3803 2 Chrysler Valiant 1961 met spatbordschade, twee nieuwe banden, 650. Jukebox met platen, i.z.g.st. 500.-. Gooweg 8, Noord wij kerhout. 2-20436 2 Te koop aangeboden: satijnen bruidsjapon met sleep plus toebehoren; maat 40. Tel. 01751—5602. 2-2483 2 Aangeboden moderne kinderwagen. Kleur zwart wit; veel chroom en rem bak afneembaar, 125. Wasmachine, langzaamwas- ser. Merk: Mlele, met wrin ger 150.-. Te bevragen: Floris Schoutenstraat 14 te Sassenheim. 2-2482 2 J. c. M. van Paridon Jr. Bloembollenkwekerij en -handel. Noord wij kerhout Tel. 02533—2205. Gevraagd 500 draadbakken. Ook G- gedeelten. 2-3797 2 Bromfiets »e koop. Merk Gazelle Bouwj. '65. Vraag prijs 125.-. Volwater, Stieltjesstraat 53. TeL 24975. 2 B.M.W. 700. Bouwj. '65. Kleur rood. In goede staat verkerend. Te bevragen bij N. Hoogduin, Irissenstraat 21. Rijnsburg. 2-2939 TE HUUR aangeboden CP Verhuur metalen teakhout - eternit - Zaal berg aardewerk - standaards enz. Gaarne tonen wij u onze collectie en verzorgen het opmaken en onderhoud Bloemisferij C. 2 Jan van der Meer voor: motorpompen, hogedruk- en drainagepompen. grond freesmachines, noodstroom- aggregaten, heteluchtkachels en buitenboordmotoren. Tel. 01713—364. Nwordeinde 45. Roelofarendsveen. 2-2956 2 Keukens. Kunststof. lengte vanaf 1.70 m. met R.V.S.-blad. Compl. 398.-. Zuldema, Van Assendelft- straat 2. Tel. 50966. 2-2929 H. H. Handelaren! Poot- aardappelen en gestoomde aardappelen steeds voorra dig. B. v. Elk. Rijnkade 4. Bodegraven Tel 01726-2029 2-2696 klapstoelen met gest. zitting en rug, serviezen (Bavaria- porselein), glaswerk (Leer dam), bestek, koffiemachi nes, tafels, enz, zijn 't goed koopste bij ueidens grootste en meest gespecialiseerde verhuurder: „De Gouden [Sleutels"'. Haarlemmerstraat 2 spotgoedkope postzegels J 220. Tel. 21691. 8-29! j uit Oostenrijk. 2800 verschll- i ende mooie verzamelpostze- gels en bijzondere postzegels, waarde 32 Mark. voor de reclameaanbieding nu f 25 onder rembours, zolang de voorraad 6trekt Briefkaart voldoende Markenzentrale, Dempscheig 20 1189 Wlen Telefoon 01713564, Noord- I Mulder, Haarlemmerweg 21 einde 45. Roelofarendsveen. te Leiden. Tel. 20550 2-2957 rr WU verzorgen al uw drukwerk tegen zeer scherp concurrerende plij zen, o.a. visitekaartjes, ge boortekaartjes, verlovings- kaartjes, huwelijksaank. en uw zakendrukwerk, enz. Prima afwerking, vlotte be diening. - Drukwerkservice Halpa, Haarlemmerstraat 64, téL 24185. 2 Gaat utrouwen? Huur dan een eersteklas trouw- kostuum en jonkerpakje. Bij Cor. van Valderen, Haar lemmerstraat 269, telefoon 26911, Leiden. 8-2803 TE HUUR gevraagd 2 Echtpaar zonder kinde ren zoekt kamers ln Leiden, Oegstgeest of omgevii.g. Br. onder no. 4-2291 aan het bureau van dit blad. 2 Afgestudeerde jurist, die zich voorbereidt op de pro motie, zoekt gemeubileerde kamers. Brieven onder no. 4-3778 aan het bur. v. d. bl. Woningruil 2 Trouwauto's? Iedereen is enthousiast over nieuwste zwart of wit-ivoor kleurige trouwcoupés en 8- pers. Chrysler volgauto's Ook kunt u deze bespreken bij H. G. T., alléén Zt i laan 12a, Leiden. Dir. De Jong. Tel. 23055. 6-2930 3T Verbuizingen binnen en buitenland. Pianotranspor ten. Jan van Duuren. Telef. 25468. 6-2934 AUTO'S ST Wegens opheffing aan< geboden: bestelwagen Peu geot 404 5-deurs, bj. 1963- 1964. Te bevragen in de Groenesteeg 74. Na 7.30 uur. 9-2937 Cocosmatten. plaids, ac cu's en bander met 25 pet. korting, gratis montage. Al leen bij Autoshop Ton Rijs- bergen, Maresingel 64. Tel. 31260. 9-2926 Gebruikte auto's groot of klein, daarvoor moet u bij de Leidse Autohandel v. d. Berg zijn. Fin. met 'n zeer kleine aanbetaling Lage Morsweg 67, tel. 30692 9-2876 Verhnur van Arzberg- servies, glaswerk, bestek, pannen, gasstellen, alumi nium e- houten klapstoelen, klaptafels, luchtbedden en slaapzakken. Breedeveld, één van Nederlands grootste verhuurders. Haven 40, Lel den. Tel. 01710-31340. 8-2912 Bang om vrUe benzine of dieselolie te tanken? Kent u onze garantie nog niet? Wij geven u schrifte lijke garantie voor onze vrije benzine en dieselolie Het vrije tankstation „De Potgieter", Potgieterlaan, Haagweg. 9-2860 Hoge kwaliteit en lage prijzen, als u bij het vrije tankstation „De Potgieter" tankt. Vraag naar onze ga- rantiekaart. Potgieterlaan, Haagweg. 9-2861 Kwaliteitsgarantie voor onze vrije benzine of die selolie. Wilt u meer weten, vraagt u dan naar ons maandblad Goedkoop rijden. Vrije tankstation „De Pot gieter", Potgieterlaan (Haag weg). 9-2859 2" Begin het jaar goed. Koop nu een goede auto uit onze sensationele occasion verkoop. DIv. Austin- en Morristypen 1100 en 1000. bouwjaren van 1963 tot 1967, prijzen v.a. f500 tot f5000. MG. Sportwagens L.A.G. N.V-, Van Oldenbarneveldt- straat 37, Leiden. Morris- en M.G.-dealer, tel. 01710-54909. 9-2471 Onze occasionvoorraad moet weg! Exclusieve Skoda- Felecia, 1 Fiat 1100, 1 Fiat 600D, Ford Ang. Ford 12 M. Renault Ond., Mei-cedes die sel. Kom, zie een koop bij L.A.G. N.V, Van Oldenbar- neveldstraat 3, Leiden, tel. 01710-54909. 9-2470 Opel Olympla Bestel auto. Van particulier. Goed onderh. 1250.-. Delftse- kade 40, Leidschendam. 9-2455 Valvoline M. L. Tectyl- station, Shell service. Dage lijks geopenc van 8.00 17.30 uur. Zaterdags geslo ten. Garage „De Doelen" Noordeinde 25 hk. Varkens- markt. Tel. 22945. 9-2458 3? Laat nu uw auto smeren en verversen terwijl u win kelt of wacht. Shell Service garage „De Doelen", Noord einde hoek Varkensmarkt, Leiden Tel. 229 5. 9-2457 Zoekt n een woonhuis (bejaarden), bungalow, be drijf#- of zakenpand beneden de grote rivieren te koop? Vraag onze geïllustreerde aanbiedingskrant met 330 aanbiedingen. Mak. Smul ders, Oranje Nassaulaan 2, 's-Hertofienbosch. tel 04100- 2-2256 183951. 8-1908 LESSEN "S Autowassen Zelfbedie ning. Muntinworp één gul- 1 den. Nieuw in Leiden. Ge- vestlgd: Aral benzinestation 11 Gebr. v. Ulden, Hoge Rijn- "2 Leer boksen bU de Leid dijk 90, Lelden. 9-2878 j sche Boksver. D.T.S. - 10 autoryiessen voor r. 47.50. Vervolg- en losse lessen f. 6.50. Fonkelnieuwe V.W's. Bondsautorijschool ,De Centrale" Aanmeldings adres: Beestenmarkt 1, hoek Steenstraat. Telef.: 21532 Alphen a.d. Rijn, Hooftstr. 207. Tel.: 3256. 12-2879 Autorijschool Don. Tltus Brandsmalaan 51, Lelden Voor de Juiste»rij-opleiding: Autorijschool Don. Uitgebrei de theorielessen en speciale cursus voor beginners Titus Brandsmalaan 51, tel. 42780 12-2888 Vamor autoscooter. RU- school „Diana". Jacq. Urlus- plantsoen 391, Leiden. Tel. 40081 geeft rijles ln Simca s en Vespa. Bevoegdheid tot meerijden M.-examen .12-2963 Muzieklessen. Gitaar-, accordeon-, saxofoon-, trom pet-, klarinet-, ukelele-, mandoline-, piano-, elektri sche gitaar-, basgitaar-, drumcursussen. Instrumen ten in bruikleen of op ge makkelijke condities. Mu ziekschool Zwaag (dir. J. Nederlof), Korevaarstraat 5, CT Lessen voor elektronisch orgel, piano, accordeon gi taar enz. Speciale testcur sus elektronisch orgel. Da gelijks inschrijving. Muziek school Zwaag, Korevaarstr. 5, Leiden. 12-2481 2* Sportschool De Vries voor verantwoorde sportbe oefening. Judo, boksen, da- nesgymnastiek en massage. Uiterstegracht 136, telefoon >2598. 12-2595 "2 Voor Zoeterwoude. Va- mor-Autorijschool Suyten, Dr. v. Noortstraat 17a, tel 01761-5105, Stompwijk. Les sen In 2 nieuwe Taunussen 1967. Nu ook les voor vrachtwagens in Opel Blitz, theorie-avonden met licht beelden. Tel. 01715-515, b.g.g. 639. 12-2258 Autorijles VAMOR, RU- school Frans Goddljn, To- matenstraat 57. Les ln Opel Rekord en Kadett, Tel. 34430, b.g.g. 25574. 12-2656 X Uitlaten voor elk type en model (bj.) auto 30 tot 40% korting. N.V. Provema Plantsoen 97, Leiden. Telef 01710—32217—30481. 9-2857 CP Auto Leemsi.erk voor een goede, betrouwbare en daarom uiteindelijk goed kope gebruikte wagen. Roe- lofsarendsveen. Tel. 01713— 866 Ook zaterdag en zondag D. Snik, gedipl. boksleraar N.B.B. Training: di. 20.00— 22.00; do. 20.00—22.00; za. 10.00- 12.00. Gymnastiek zaal 2de Haverstraat achter Levendaal. Inl.: Oosterstraat 52, Leiden. 12-2951 3? Voor een goede rUoplei- ding met resultaat, natuur lijk naar Kwak's V :eers- instituut, Levendael 171. Tel. 22803. Erkend gedipl. 9-2877 Betrouwbaar. DIVERSEN CP Vers diepgevroren! vlees voor uw hond, alleen ver krijgbaar bij Den Holder, Jan Vossensteeg 73-75-77 Lel den. 5-2916 Uw boekhouding, belas tingzaken, balans opmaken, indienen van bezwaarschrif ten, kwijtschelding van be lastingschulden, vragen, enz. enz., worden serieus ver zorgd vanaf 10.- p. maand 12-2944 Tel. OlYlO11255. 5-2940 f2 StompwUk. Elke don« dagavond acht uur klaver jassen om mooie prijzen in Café-Restaurant Het Blesse Paard. 5-2927 f2 Net meisje, 17 Jr., zoekt een vriendin om gezellig mee om te gaan. Liefst in Leiden. Brieven onder no. 5-2946 aan het bur. v. d. bl. 2 Bromfietsen revisie en reparatie. Laat nu Uw brom fiets of rijwiel geheel nazien of reviseren. De zaak vertrouwen en prima ser vice, Firma Dusoswa, Turf markt 1-3, Leiden, telef. 24409. 3-2659 2 Consumentenorganisatie Linkanto stelt u in staat alle aankopen voor gezin, huwelijksuitzet en woning te verrichten met 10, 15 en 20 pet korting. Vraag deel nemerskaart of brochure. Postbus 158, Leiden. 5-2744 2 Kinderfoto's en huwe lijksreportages. Foto van Bemmelen, Zuidbuurtseweg 30, Zoeterwoude, teL 01715- 353; b.g.g. 01715-685. 2 De Sleutelkoning. BU- maken van alle sleutels, repareren, veranderen leveren van elk slot. Haarlemmerstraat 273 (Bij Overdekte), Telefoon 33958. Levering aan rijk en meente. Maandag de gehele dag gesloten. 5-2658 2 Bel taxicentrale „Noord einde". Dag en nacht ge opend. Kwitanties voor ziekenfonds. M. J. Schutte, Noordeinde 52., Telef. 21629. 2 Geld nodig? Onbeperkt krediet voor elk doel in 2 dagen afl. tot 20 jaar. Lage rente, geen bijkomende kos ten. Inl. en aanvr. schrifte lijk of telefonisch 71.38.00 - 15.10.91 - 79.46.32 „Beltri- ma", L. Braakensiekstraat 122, Amsterdam. 5-2943 2 StoffeerderU. Ga recht streeks naar v. d. Berg voor het opnieuw stofferen, over trekken van uw bankstel, fauteuils, stoelen, die in eigen stoffeerderij met volle garantie stoffeert Gerrit Doustraat 1—27. Tel. 34824. B.g.g. 41678. 5-2968 2 Geef ons kosteloos uw kamers op. Wij verhuren ze voor u. Kamerverhuurkan toor C. F. Hansen, Rapen- burg 60. Tel. 31786, Leiden. 2 Welke Antonlusvriend helpt mij mtt de aflossing van de schuld van de nieuwe Antoniuskerk? Pastoor N. J. Commandeur O.F.M., Bos- hulzerlaan 38a, Leiden. Giro 70190. 5-2965 <5? Den Holder - Aquarium. Erkosoluchtpompen 14,5C volop lucht en geruisloos! Filters, hevels, thermometers. Den Holder. Jan Vossensteeg 73-75-77 5-2914

Leidse Courant | 1968 | | pagina 6